"Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық визаны алуға өтінішхат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2016 жылғы 15 маусымдағы № 489 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 19 шілдеде № 13946 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сыртқы істер министрінің 2020 жылғы 3 маусымдағы № 11-1-4/184 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Сыртқы істер министрінің 03.06.2020 № 11-1-4/184 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық визаны алуға өтінішхат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі Инвестициялар комитеті:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін оның көшірмелерін баспа және электрондық түрде күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ тіркелген бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.

Об утверждении Регламента государственной услуги "Выдача ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан"
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 15 июня 2016 года № 489. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан 19 июля 2016 года № 13946. Утратил силу приказом Министра иностранных дел Республики Казахстан от 3 июня 2020 года № 11-1-4/184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра иностранных дел РК от 03.06.2020 № 11-1-4/184 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый Регламент государственной услуги "Выдача ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан".
2. Комитету по инвестициям Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет" в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течение пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного приказа для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан, представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.

4. Осы бұйрық оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы
Е. Хаиров
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму министрінің
міндетін атқарушының
2016 жылғы 15 маусымдағы № 489
бұйрығымен бекітілген
"Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және
Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті
жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық визаны алуға
өтінішхат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық визаны алуға өтінішхат беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігі (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінімді қабылдауды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беруді көрсетілетін қызметті беруші жүзеге асырады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз жүзінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму министрінің 2015 жылғы 29 желтоқсандағы № 1265 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13039 болып тіркелген) бекітілген Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық визаны алуға өтінішхат беру қағидаларына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық визаны алуға өтінішхат.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру нысаны: қағаз жүзінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету мәселелері бойынша рәсімді
(іс-қимылды) бастау үшiн негіз Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 301 бұйрығымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13685 болып тіркелген) бекітілген "Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық визаны алуға өтінішхат беру" (бұдан әрі – өтініш) Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша Қазақстан Республикасы бейзезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық визаны алуға өтінішхат беру үшін өтінімнің болуы болып табылады.

4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
Е. Хаиров
Утвержден
приказом исполняющего обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 15 июня 2016 года № 489
Регламент государственной услуги "Выдача ходатайства
на получение инвесторской визы для лиц, являющихся
нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих
инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан" (далее – государственная услуга) оказывается Министерством по инвестициям и развитию Республики Казахстан (далее – услугодатель).
Прием заявки и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется услугодателем.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: ходатайство на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан по форме, согласно приложению 1 к Правилам выдачи ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан, утвержденным приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 декабря 2015 года № 1265 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13039).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной
услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является наличие заявки для выдачи ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан по форме, согласно приложению 1 Стандарта государственной услуги "Выдача ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан" (далее – заявка), утвержденного приказом Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 марта 2016 года № 301 (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13685) (далее – Стандарт) с приложением документов, предусмотренных пунктом 9 Стандарта.

5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындау ұзақтығы:
1) Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдағаны туралы өтінімді тіркеу, қолхатты беру – 15 (он бес) минут;
2) көрсетілетін қызметті беруші басшысы өтінімді қарауға беру – 1 (бір) сағат;
3) басшысының қарар жазуы және жауапты құрылымдық бөлімшені айқындау – 2 (екі) сағат;
4) құрылымдық бөлімше басшысының қарар жазуы және жауапты орындаушыны айқындау – 2 (екі) сағат;
5) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жауапты орындаушының қарауы және құрылымдық бөлімшенің басшысына келісуге енгізуі – өтінім жауапты орындаушыға түскен сәттен бастап 9 (тоғыз) жұмыс күні;
6) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін құрылымдық бөлімше басшысымен келісу – 2 (екі) сағат;
7) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне көрсетілетін қызметті беруші басшысының қол қоюы – 2 (екі) сағат;
8) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесіне жіберу – 1 (бір) сағат;
9) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушыға қолма-қол немесе пошта бойынша жіберу – 1 (бір) сағат.
6. Келесі рәсімдерді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) өтінімді көрсетілетін қызметті берушінің кеңсесінде қабылдау және тіркеу оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына беру;
2) құрылымдық бөлімшенің басшысына қарастыру үшін көрсетілетін қызметті беруші басшысының және (немесе) оның орынбасарының қарары;
3) жауапты орындаушыға карастыру үшін құрылымдық бөлімше басшысының қарары;
4) жауапты орындаушының өтінімді және тіркелген құжаттарды қарауы;
5) жауапты орындаушының қызметті көрсету нәтижесін ресімдеуі және оны құрылымдық бөлімше басшысына келісуге беруі;
6) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне көрсетілетін қызметті беруші басшысының қол қоюы;
7) көрсетілетін қызметті алушыға Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық визаны алуға өтінішхат беру немесе бас тарту туралы дәлелді жауапты беру.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін
қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі.
1) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;

5. Содержание каждой процедуры (действия), входящих в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1) регистрация заявки, выдача расписки о принятии документов по форме, согласно приложению 2 к Стандарту – 15 (пятнадцать) минут;
2) передача заявки на рассмотрение руководителю услугодателя –
1 (один) час;
3) наложение резолюции руководителя и определение ответственного структурного подразделения – 2 (два) часа;
4) наложение резолюции руководителя структурного подразделения и определение ответственного исполнителя – 2 (два) часа;
5) рассмотрение заявки и внесение результата оказания государственной услуги ответственным исполнителем на согласование руководителю структурного подразделения – 9 (девять) рабочих дней с момента поступления заявки ответственному исполнителю;
6) согласование результата оказания государственной услуги руководителем структурного подразделения – 2 (два) часа;
7) подписание руководителем услугодателя результата оказания государственной услуги – 2 (два) часа;
8) направление результата оказания государственной услуги в канцелярию услугодателя – 1 (один) час;
9) направление результата оказания государственной услуги услугополучателю нарочно или по почте – 1 (один) час.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация заявки в канцелярии услугодателя и передача их руководителю услугодателя;
2) резолюция руководителя услугодателя для рассмотрения руководителю структурного подразделения;
3) резолюция руководителя структурного подразделения для рассмотрения ответственному исполнителю;
4) рассмотрение ответственным исполнителем заявки и прикрепленных документов;
5) оформление ответственным исполнителем результата оказания государственной услуги и передача его на согласование руководителю структурного подразделения;
6) подписание результата оказанию государственной услуги руководителем услугодателя;
7) выдача ходатайства на получение инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан услугополучателю или мотивированного ответа об отказе.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания
государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) руководитель услугодателя;

2) өтінімді қарауға жауапты құрылымдық бөлімшенің басшысы;
3) жауапты орындаушы;
4) кеңсе қызметкері.
8. Әрбір рәсімнің ұзақтығын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) бірізділігінің (іс-қимылды) сипаттамасы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтінімді қабылдайды, тіркейді және Стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдағаны туралы қолхатты береді – 15 (он бес) минут;
2) тіркегеннен кейін көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері өтінімді өңдейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына жібереді – 1 (бір) сағат;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы өтінімді қарайды және оны құрылымдық бөлімшенің басшысына жібереді – 2 (екі) сағат;
4) құрылымдық бөлімшенің басшысы жауапты орындаушыны айқындайды және құжаттарды қарастыруға жібереді – 2 (екі) сағат;
5) жауапты орындаушы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін құрылымдық бөлімшенің басшысына келісуге дайындайды және енгізеді – өтінім түскен сәттен бастап 9 (тоғыз) жұмыс күні ішінде;
6) құрылымдық бөлімшенің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін келіседі және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға береді – 2 (екі) сағат;
7) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды және оны жауапты орындаушыға береді – 2 (екі) сағат;
8) жауапты орындаушы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызмет берушінің кеңсесіне жібереді – 1 (бір) сағат;
9) көрсетілетін қызметті алушының кеңсе қызметкері мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға қолма-қол немесе пошта арқылы береді – 1 (бір) сағат.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті беруші құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдерінің (іс-қимылдарының), өзара іс-қимылдарының бірізділігін толық сипаттау, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін және мемлекеттік қызметті көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау осы Регламентке қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
Мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің "электрондық үкімет" веб-порталында, интернет-ресурсында орналастырылады.
"Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып
табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында
инвестициялық қызметті жүзеге асыратын тұлғалар үшін
инвесторлық визаны алуға өтінішхат беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне қосымша
"Қазақстан Республикасының бейрезиденті болып табылатын және
Қазақстан Республикасының аумағында инвестициялық қызметті
жүзеге асыратын тұлғалар үшін инвесторлық визаны алуға
өтінішхат беру" мемлекеттік қызметті көрсету
бизнес-процестерінің анықтамалығы
- көрсетілетін мемлекеттік қызметтердің басталуы немесе аяқталуы;
- көрсетілетін қызметті алушы және (немесе) көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлерінің) рәсімінің (іс-қимылдың) атауы;
- келесі рәсімге (іс-қимылға) көшу;
- мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі

2) руководитель структурного подразделения, ответственного за рассмотрение заявки;
3) ответственный исполнитель;
4) работник канцелярии.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) работник канцелярии услугодателя принимает, регистрирует представленную заявку услугополучателя и выдает расписку о принятии документов по форме, согласно приложению 2 к Стандарту – 15 (пятнадцать) минут;
2) после регистрации работник канцелярии услугодателя обрабатывает и направляет заявку руководителю услугодателя – 1(один) час;
3) руководитель услугодателя рассматривает заявку и направляет его руководителю структурного подразделения – 2 (два) часа;
4) руководитель структурного подразделения определяет ответственного исполнителя и передает документы на рассмотрение – 2 (два) часа;
5) ответственный исполнитель рассматривает заявку и вносит результат оказания государственной услуги на согласование руководителю структурного подразделения – 9 (девять) рабочих дней с момента поступления заявки;
6) руководитель структурного подразделения согласовывает результат оказания государственной услуги и передает его на подпись руководителю услугодателя – 2 (два) часа;
7) руководитель услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги и передает его ответственному исполнителю – 2 (два) часа;
8) ответственный исполнитель направляет результат оказания государственной услуги в канцелярию услугодателя – 1 (один) час;
9) работник канцелярии услугодателя выдает результат оказания государственной услуги услугополучателю нарочно или направляет его по почте – 1 (один) час.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению к настоящему Регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на веб-портале "электронного правительства", интернет-ресурсе услугодателя.
Приложение
к регламенту государственной услуги "Выдача ходатайства
на получение инвесторской визы для лиц, являющихся
нерезидентами Республики Казахстан и осуществляющих
инвестиционную деятельность на территории
Республики Казахстан"
Справочник бизнес-процессов оказания
государственной услуги "Выдача ходатайства на получение
инвесторской визы для лиц, являющихся нерезидентами
Республики Казахстан и осуществляющих
инвестиционную деятельность на территории Республики Казахстан"
- начало или завершение оказания государственной услуги;
- наименование процедуры (действия) услугополучателя и (или) структурных подразделений (работников) услугодателя;
- переход к следующей процедуре (действию);
- результат оказания государственной услуги