"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 347 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 20 маусымдағы № 269 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 20 шілдеде № 13948 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2020 жылғы 16 наурыздағы № 51-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды – ҚР Сауда және интеграция министрінің 16.03.2020 № 51-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткеннен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі көрсететін мемлекеттік қызметтер стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2015 жылғы 21 сәуірдегі № 347 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11079 болып тіркелген, 20і5 жылғы 22 мамырда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Жекелеген тауар түрлерінің импортына және (немесе) экспортына лицензия беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартында:
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттiк қызметті көрсету мерзімдері:
Мемлекеттік корпорацияға немесе порталға жүгінген кезде:
лицензия беру 10 (он) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;
лицензияның телнұсқасын беру 5 (бес) жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады;
қажетті құжаттарды тапсыру кезіндегі кезек күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
көрсетілетін қызметті алушыға қызмет көрсетудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 (жиырма) минут.
Құжаттарды қабылдау күні мемлекеттік қызметті көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызмет көрсетудің нәтижесін мемлекеттік қызмет көрсетудің мерзімі аяқталғанға дейін бір күн бұрын ұсынады.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Қазақстан Республикасының аумағына жекелеген тауарлар түрлерiн экспорттауга және (немесе) импорттауға рұқсат беру" мемлекеттiк көрсетілетін қызмет стандартында:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"9. Көрсетілетін қызметті алушы (не оның сенімхат бойынша өкілі) жүгінген кезде мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар:
рұқсат алу үшін:

О внесении изменений в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан oт 21 апреля 2015 года № 347 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством национальной экономики Республики Казахстан"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 20 июня 2016 года № 269. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июля 2016 года № 13948. Утратил силу приказом Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 16 марта 2020 года № 51-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Министра торговли и интеграции РК от 16.03.2020 № 51-НҚ (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 21 апреля 2015 года № 347 "Об утверждении стандартов государственных услуг, оказываемых Министерством национальной экономики Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11079, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" от 22 мая 2015 года) следующие изменения:
в стандарте государственной услуги "Выдача лицензии на импорт и (или) экспорт отдельных видов товаров", утвержденном указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Сроки оказания государственной услуги: при обращении в Государственную корпорацию или на портал:
выдача лицензии осуществляется в течение 10 (десяти) рабочих дней;
выдача дубликата лицензии осуществляется в течение 5 (пяти) рабочих дней;
максимальное допустимое время ожидания в очереди при сдаче необходимых документов - 15 (пятнадцать) минут;
максимальное допустимое время обслуживания услугополучателя - 20 (двадцать) минут.
День приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом услугодатель представляет в Государственную корпорацию результат оказания государственной услуги за день до окончания срока оказания государственной услуги.";
в стандарте государственной услуги "Выдача разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров на территорию Республики Казахстан", утвержденном указанным приказом:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Документы, необходимые для оказания государственной услуги при обращении услугополучателя (либо его представителя по доверенности):
для получения разрешения:

1) көрсетілетін қызметті берушіге – мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 немесе 2-қосымшаға сәйкес ресімделген жекелеген тауарлар түрлерiн экспортқа және (немесе) импортқа рұқсат жобасы;
Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызмет нәтижесін алу күнін көрсете отырып, мемлекеттік қызметті ұсыну үшін рұқсат жобасын алуға қолхат береді.
2) порталға – мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1 немесе 2-қосымшаға сәйкес ресімделген жекелеген тауарлар түрлерiн экспортқа және (немесе) импортқа рұқсат жобасының электрондық көшірмесі бар сұраным.
Портал арқылы жүгінген жағдайда көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні корсетіле отырып, мемлекеттік көрсетілетін қызметті ұсыну үшін рұқсат беру жобасының қабылданғаны туралы мәртебе көрсетіледі.
Рұқсат телнұсқасын алу үшін:
1) көрсетілетін қызметті берушіге – көрсетілетін қызметті алушының еркін нысандағы лицензияны жогалтуының себептері мен мән-жайлары түсіндірілген жазбаша өтініші;
2) порталға – лицензияны жоғалтуының себептері мен мән-жайлары көрсетілген электрондық сұраным.
Осы тармақтың 1 немесе 2-қосымшасына сәйкес ресімделген мемлекеттік көрсетілетін қызметті алушымен көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған жекелеген тауарлар түрлерiн экспортқа және (немесе) импортқа рұқсат жобасында деректердің анық еместігі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тартады.".
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Сауда қызметін реттеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электрондық түрде ресми жариялауға мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне, сондай-ақ тіркелген бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы нормативтiк құқықтық актiлерiнiң эталондық бақылау банкiне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсында және мемлекеттік органдардың интранет-порталында орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.

1) к услугодателю - проект разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров, оформляемый согласно приложению 1 или 2 к стандарту государственной услуги.
В случае обращения услугополучателя к услугодателю, услугодателем выдается расписка на получение проекта разрешения для представления государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги;
2) на портал - запрос с электронной копией проекта разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров, оформляемый согласно приложению 1 или 2 к стандарту государственной услуги.
В случае обращения через портал услугополучателю в "личном кабинете" отображается статус о принятии проекта разрешения для представления государственной услуги с указанием даты получения результата государственной услуги.
Для получения дубликата разрешения:
1) к услугодателю - письменное обращение услугополучателя, в котором разъясняются причины и обстоятельства утраты лицензии, в произвольной форме;
2) на портал - электронный запрос с указанием причины и обстоятельства утраты лицензии.
В случае установления недостоверности сведений, указанных в проекте разрешения на экспорт и (или) импорт отдельных видов товаров, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, оформляемой согласно приложению 1 или 2 настоящего пункта, услугодатель отказывает в оказании государственной услуги.".
2. Департаменту регулирования торговой деятельности Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течении пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан и на интранет-портале государственных органов:
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Қ. Бишімбаев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар министрі
______________ Д. Абаев
2016 жылғы 21 маусым

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие но истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
К. Бишимбаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
______________ Д. Абаев
21 июня 2016 года