"Дербес сәйкестендіру нөмір-кодтарын беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 137 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2016 жылғы 28 маусымдағы № 343 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 28 шілдеде № 14019 болып тіркелді
БҰЙЫРАМЫН:
1. «Дербес сәйкестендіру нөмір-кодтарын беру қағидаларын бекіту туралы» Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2015 жылғы 27 ақпандағы № 137 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10584 болып тіркелген, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 13 мамырда жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Дербес сәйкестендіру нөмір-кодтарын беру қағидаларында:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«3. Мұнай өнімдерінің айналымы саласындағы уәкілетті органның тиісті аумақтық бөлімшелерінде (бұдан әрі - аумақтық бөлімшелер) орналасқан (тұрғылықты) жері бойынша тіркеу есебінде тұрған өтініш берушілер қызмет түріне байланысты осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес аумақтық бөлімшелерге ДСН-кодтарын беруге арналған өтінімдерді:
мұнай өнімдерін өндіруші – мұнай өнімдерін өндіруді жүзеге асыру басталғанға дейін;
мұнай өнімдерін импорттаушы – мұнай өнімдерін әкелуді (оның ішінде импортты) жүзеге асыру басталғанға дейін ақпараттық жүйе арқылы электрондық түрде немесе қағаз жеткізгіште береді.
Бұл ретте өтініш берушілер бензиннің, авиациялық отынның, дизель отынының, мазуттың (бұдан әрі – мұнай өнімі) тиісті түріне мынадай құжаттардың:
мұнай өнімдерін өндіруші – сапасы (паспорты) туралы құжат, отынды сынау хаттамасы және (немесе) отынның Кеден одағының техникалық регламентіне сәйкестігі туралы декларацияның;
мұнай өнімдерін импортаушы – отынның Кеден одағының техникалық регламентіне сәйкестігі туралы декларацияның және (немесе) сапасы (паспорты) туралы құжаттың көшірмелерін ұсынады»;
2-қосымшада:
фасеттік кодтау жүйесінің құрылымына қосымша осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Мемлекеттік кірістер комитеті (Д.Е. Ерғожин) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде оны мерзімді баспа басылымдарында және «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануға жолдануын;

О внесении изменений в приказ Министра финансов Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 137 "Об утверждении Правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов"
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 28 июня 2016 года № 343. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 июля 2016 года № 14019
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра финансов Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года № 137 «Об утверждении Правил присвоения персональных идентификационных номеров-кодов» (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 10584, опубликован в информационно-правовой системе «Әділет» 13 мая 2015 года) следующие изменения:
в Правилах присвоения персональных идентификационных номеров-кодов, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
«3. Заявители, состоящие на регистрационном учете по месту нахождения (жительства) в соответствующих территориальных подразделениях уполномоченного органа в области оборота нефтепродуктов (далее – территориальные подразделения), подают заявки в электронном виде посредством информационной системы или на бумажном носителе согласно приложению 1 к настоящим Правилам, в зависимости от вида деятельности, в территориальные подразделения на присвоение ПИН-кодов:
производитель нефтепродуктов – до начала осуществления производства нефтепродуктов;
импортер нефтепродуктов – до начала осуществления ввоза (в том числе импорта) нефтепродуктов.
При этом на соответствующий вид бензина, авиационного топлива, дизельного топлива, мазута (далее – нефтепродукт), заявители прилагают копии следующих документов:
производитель нефтепродуктов – документ о качестве (паспорт), протокол испытаний топлива и (или) декларация о соответствии топлива техническому регламенту Таможенного союза;
импортер нефтепродуктов – декларация о соответствии топлива техническому регламенту Таможенного союза и (или) документ о качестве (паспорт).»;
в приложении 2:
приложение к структуре фасетной системы кодирования изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету государственных доходов Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление для опубликования в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе «Әділет»;

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінен алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде оны Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің «Республикалық құқықтық ақпарат орталығы» шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің интернет–ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі                             Б. Сұлтанов
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі

3) в течение пяти рабочих дней со дня получения настоящего приказа от Министерства юстиции Республики Казахстан его направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения «Республиканский центр правовой информации» Министерства юстиции Республики Казахстан для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства финансов Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Министр финансов
Республики Казахстан                       Б. Султанов
Приложение к
приказу Министра финансов
Республики Казахстан