"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде микрокредиттеу бойынша субсидиялау және кепілдік беру туралы шарттың үлгі нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2016 жылғы 13 шілдедегі № 320 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 10 тамызда № 14084 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2023 жылғы 12 шiлдедегi № 136 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 12.07.2023 № 136 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 шілдедегі № 599 қаулысына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде микрокредиттеу бойынша субсидиялау және кепілдік беру туралы шарттың үлгі нысаны бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Кәсіпкерлікті дамыту департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға, сондай-ақ тіркелген бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiнiң эталондық бақылау банкiне енгізу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына осы бұйрықтың көшірмелерін баспа және электрондық түрде жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің интернет-ресурсына орналастыруды;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Ұлттық экономика вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
Қ. Бишімбаев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық экономика министрінің
2016 жылғы 13 шілдедегі
№ 320 бұйрығымен бекітілген
Нысан
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың
бірыңғай бағдарламасы шеңберінде микрокердиттеу бойынша
субсидиялау және кепілдік беру туралы үлгі шарт
Астана қ. "____" ________ 2016 ж.
Осы "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде микрокредиттеу бойынша субсидиялау және кепілдік беру туралы шарт (бұдан әрі – Шарт):
бірлесіп "Тараптар", ал әрқайсысы жеке алғанда "Тарап" деп немесе төменде көрсетілгендей аталатын

Об утверждении типовой формы договора о субсидировании и гарантировании по микрокредитованию в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
Приказ Министра национальной экономики Республики Казахстан от 13 июля 2016 года № 320. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 августа 2016 года № 14084. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 12 июля 2023 года № 136.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 12.07.2023 № 136 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2015 года № 599 "О мерах по реализации Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую типовую форму договора о субсидировании и гарантировании по микрокредитованию в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020".
2. Департаменту развития предпринимательства Министерства национальной экономики Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течение пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного приказа для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства национальной экономики Республики Казахстан.
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства национальной экономики Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра национальной экономики Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр национальной
экономики Республики Казахстан
К. Бишимбаев
Утвержден
приказом Министра национальной
экономики Республики Казахстан
от 13 июля 2016 года № 320
Форма
Типовой Договор
о субсидировании и гарантировании по микрокредитованию
в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса
"Дорожная карта бизнеса 2020"
г. Астана "____" ________ 2016 г.
Настоящий Договор о субсидировании и гарантировании по
микрокредитованию в рамках Единой программы поддержки и развития
бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020" (далее – Договор) заключен
между:

1) "Ұлттық экономика министрлігі" мемлекеттік мекемесі атынан
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
____________________________________________________ негізінде әрекет
ететін ____________________________________________________ және
2) "Қаржы агенттігі":
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы атынан
___________________________ негізінде әрекет ететін _________________
_____________________________________________________________________
арасында:
2015 жылғы 29 қазандағы Қазақстан Республикасы Кәсіпкерлік Кодексінің 95-бабына;
"2016-2018 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" 2015 жылғы 30 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңына (бұдан әрі – Заң);
"Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасын бекіту, "Бизнестің жол картасы 2020" іске асыру жөніндегі кейбір шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2010 жылғы 10 маусымдағы № 556 қаулысына өзгерістер енгізу және Қазақстан Республикасы Үкіметінің кейбір шешімдерінің күші жойылды деп тану туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 168 қаулысының 56, 78 және 79-тармақтарына;
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасын іске асыру жөніндегі шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 шілдедегі № 599 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде микроқаржы ұйымдарының микрокредиттері бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау қағидаларының 4-тармағына және "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде банктердің микроқаржы ұйымдарына берген кредиттері бойынша ішінара кепілдік беру қағидаларының 3-тармағына сәйкес жасалды.
1. Терминдер мен анықтамалар
1. Осы Шартта мынадай негізгі терминдер қолданылады:
1) борышкер – жеке кәсіпкерлік субъектісі немесе микроқаржы ұйымы;
2) тапсырыс беруші – "Ұлттық экономика министрлігі" мемлекеттік мекемесі;
3) орындаушы – "Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы;
4) уәкілетті орган – "Ұлттық экономика министрлігі" мемлекеттік мекемесі.
2. Шарттың мәні
2. Орындаушы Бағдарламада айқындалған тәртіпте және шарттарда микроқаржы ұйымдары берген жеке кәсіпкерлік субъектілерінің микрокредиттері бойынша сыйақы мөлшерлемелерін субсидиялауға/Бағдарламаның "Моноқалалар, шағын қалалар мен ауылдық елді мекендер кәсіпкерлерінің жаңа бизнес-бастамаларын қолдау" бірінші бағытының шеңберінде екінші деңгейдегі банктер берген микроқаржы ұйымдарының кредиттеріне ішінара кепілдік беруге арналған қаражатты аударуға міндеттенеді.

1) государственным учреждением "Министерство национальной
экономики Республики Казахстан":
_____________________________________________________________в
лице _________________________________, действующего на основании
________________________________________________________________, и
2) "Финансовым агентством":
Акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму"
в лице _______________________________, действующего на основании
____________________________________________________________________,
совместно именуемыми "Стороны", а каждый в отдельности
"Сторона", либо как указано выше, в соответствии со:
статьей 95 Предпринимательского Кодекса Республики Казахстан от 29 октября 2015 года;
Законом Республики Казахстан от 30 ноября 2015 года "О республиканском бюджете на 2016-2018 годы" (далее – Закон);
пунктами 56, 78 и 79 постановления Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 168 "Об утверждении Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020", внесении изменений в постановление Правительства Республики Казахстан от 10 июня 2010 года № 556 "О некоторых мерах по реализации Программы "Дорожная карта бизнеса 2020" и признании утратившими силу некоторых решений Правительства Республики Казахстан" (далее – Программа);
пунктом 4 Правил субсидирования ставки вознаграждения по микрокредитам микрофинансовых организаций в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020" и пунктом 3 Правил частичного гарантирования по кредитам банков микрофинансовым организациям в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020", утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2015 года № 599 "О мерах по реализации Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020".
1. Термины и определения
1. В настоящем Договоре используются следующие основные термины:
1) должник – субъект частного предпринимательства либо микрофинансовая организация;
2) заказчик – государственное учреждение "Министерство национальной экономики Республики Казахстан";
3) исполнитель – акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму";
4) уполномоченный орган – государственное учреждение "Министерство национальной экономики Республики Казахстан".
2. Предмет Договора
2. Исполнитель в порядке и на условиях определенных Программой обязуется перечислять средства для субсидирования ставки вознаграждения по микрокредитам субъектов частного предпринимательства, выданных микрофинансовыми организациями/частичного гарантирования кредитов микрофинансовых организаций, выданных банками второго уровня в рамках первого направления "Поддержка новых бизнес-инициатив предпринимателей моногородов, малых городов и сельских населенных пунктов" Программы.

3. Тапсырыс беруші ____ жылы _________________________ теңге мөлшерінде қаражат аударады, оның ішінде
1) _________________________ теңге 087 "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасы, 106 "Моноқалаларды, шағын қалалармен ауылдық елді мекендерде кәсіпкерлік субъектілерді қаржыландыру қолжетімділігін арттыру" кіші бағдарламасына сәйкес, 311 "Жеке және заңды тұлғаларға, оның ішінде шаруа (фермерлік) қожалықтарына берілетін субсидиялар" ерекшелігі бойынша микроқаржы ұйымдары берген жеке кәсіпкерлік субъектілерінің микрокредиттері бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау үшін;
2) _________________________ теңге 087 "Бизнестің жол картасы-2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде іс-шараларды іске асыру" бюджеттік бағдарламасы, 106 "Моноқалаларды, шағын қалалармен ауылдық елді мекендерде кәсіпкерлік субъектілерді қаржыландыру қолжетімділігін арттыру" кіші бағдарламасына сәйкес, 169 "Өзге де ағымдағы шығындар" ерекшелігі бойынша екінші деңгейдегі банктер берген микроқаржы ұйымдарының ең кемі бір кредитіне ішінара кепілдік беру үшін.
4. Төменде атап көрсетілген құжаттар және оларда айтылған талаптар, осы Шартты құрайды және оның ажырамас бөлігі болып саналады, атап айтқанда:
1) осы Шарт;
2) осы Шартқа 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидиялау туралы уәкілетті органға есеп (бұдан әрі – субсидиялау туралы есеп);
3) осы Шартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ішінара кепілдік беру туралы есеп (бұдан әрі – кепілдік беру туралы есеп);
4) осы Шартқа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидияланатын/ішінара кепілдік берілетін жобаның мониторингі туралы есеп (бұдан әрі – мониторинг туралы есеп).
3. Субсидиялауға және ішінара кепілдік беруге арналған
қаражатты аудару тәртібі
5. Тапсырыс беруші Шарт жасалғаннан кейін 10 (он) жұмыс күн ішінде Орындаушыға:
1) ____ жылы Бағдарламаның бірінші бағыты бойынша микроқаржы ұйымдары берген жеке кәсіпкерлік субъектілерінің микрокредиттері бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау үшін _________________________ теңге;
2) ____ жылы Бағдарламаның бірінші бағыты бойынша екінші деңгейдегі банктер берген микроқаржы ұйымдарының кредиттеріне ішінара кепілдік беру 50% тең болатын соманы үшін ____________________теңгені аударады. Қаражаттың қалған бөлігін Тапсырыс беруші Орындаушыға аударылған қаражаттың бірінші бөлігі толық игерілгеннен кейін, Кепілдік шарттарының жасалу шамасына қарай, мынадай жолмен Орындаушыға аударады:
Кепілдік шарты жасалғаннан кейін Орындаушы Тапсырыс берушіге тиісті хабарлама жібереді;
Тапсырыс беруші Орындаушыдан Кепілдік шартын жасасу туралы хат алғаннан кейін, ішінара кепілдік сомасынан 20% мөлшеріндегі қаражатты Орындаушының ағымдағы шотына аударуды жүзеге асырады.

3. Заказчик перечисляет в ____ году средства в размере
_______________________ тенге, из них:
1) _______________________ тенге для субсидирования ставки вознаграждения по микрокредитам субъектов частного предпринимательства, выданных микрофинансовыми организациями, в соответствии с бюджетной программой 087 "Реализация мероприятий в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020", подпрограммой 106 "Повышение доступности финансирования субъектов предпринимательства моногородов, малых городов и сельских населенных пунктах", по специфике 311 "Субсидии физическим и юридическим лицам, в том числе крестьянским (фермерским) хозяйствам";
2) _______________________ тенге для частичного гарантирования не менее 1 кредита микрофинансовых организаций, выданного банками второго уровня, в соответствии с бюджетной программой 087 "Реализация мероприятий в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020", подпрограммой 106 "Повышение доступности финансирования субъектов предпринимательства моногородов, малых городов и сельских населенных пунктах", по специфике 169 "Прочие текущие затраты".
4. Перечисленные ниже документы и условия, оговоренные в них, образуют данный Договор и считаются его неотъемлемой частью, а именно:
1) настоящий Договор;
2) отчет о субсидировании уполномоченному органу по форме согласно приложению 1 к настоящему Договору (далее – отчет о субсидировании);
3) отчет о частичном гарантировании по форме согласно приложению 2 к настоящему Договору (далее – отчет о гарантировании);
4) отчет о мониторинге субсидируемого/частично гарантируемого проекта по форме согласно приложению 3 к настоящему Договору (далее – отчет о мониторинге).
3. Порядок перечисления средств для субсидирования
и частичного гарантирования
5. Заказчик в течение 10 (десяти) рабочих дней после заключения Договора перечисляет Исполнителю:
1) _______________________ тенге для субсидирования ставки вознаграждения по микрокредитам субъектов частного предпринимательства, выданных микрофинансовыми организациями по первому направлению Программы в ____ году;
2) сумму, равную 50 %, _______________________ тенге для частичного гарантирования кредитов микрофинансовых организаций, выданных банками второго уровня по первому направлению Программы в _____ году. Остальная часть средств перечисляется Заказчиком Исполнителю после полного освоения первой половины средств, перечисленных Исполнителю, по мере заключения Договоров гарантии, следующим образом:
после заключения Договора гарантии Исполнитель направляет соответствующее уведомление Заказчику;
Заказчик после получения письма от Исполнителя о заключении Договора гарантии, осуществляет перечисление средств в размере 20 % от суммы гарантии на текущий счет Исполнителя.

6. Осы Шарттың 3-тармағында көрсетілген қаражат есебінен Орындаушы Бағдарламада, Субсидиялау және кепілдік беру шарттарында айқындалған тәртіпті және шарттарды сақтай отырып, Өңірлік үйлестіру кеңесі/Орындаушының уәкілетті органы мақұлдаған Борышкерлерге субсидия беруді және ішінара кепілдік беруді жүзеге асырады.
7. Тапсырыс беруші мен Орындаушы арасында тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі екінші айдың 15-іне дейінгі мерзімде осы Шарттың шеңберінде аударылған қаражат және субсидиялау көлемдері бойынша салыстырып тексеру актілеріне қол қойылады.
8. Тапсырыс беруші мен Орындаушы арасында тоқсан сайын есепті тоқсаннан кейінгі айдың 25-іне дейінгі мерзімде осы Шарттың шеңберінде аударылған қаражат және ішінара кепілдік көлемдері бойынша салыстырып тексеру актілеріне қол қойылады.
4. Тараптардың құқықтары мен міндеттері
9. Тапсырыс беруші:
1) Орындаушыға осы Шарттың талаптарына сәйкес микроқаржы ұйымдары берген жеке кәсіпкерлік субъектілерінің микрокредиттері бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялауға және ішінара кепілдік беруге/екінші деңгейдегі банктер берген микроқаржы ұйымдарының кредиттеріне ішінара кепілдік беруге арналған қаражатты аударуға міндеттенеді.
10. Тапсырыс беруші:
1) Тараптар үшін көзделген Шартпен белгіленген міндеттемелердің орындалу мерзімдерінің сақталуына бақылауды жүзеге асыруға және олардың уақтылы орындалуын талап етуге;
2) субсидиялауға және ішінара кепілдік беруге арналған қаражатты аудару бойынша кемшіліктерді ақысыз жоюды талап етуге;
3) Осы Шартта айтылған жағдайларда тұрақсыздық айыбын төлеуді талап етуге құқылы.
11. Орындаушы:
1) субсидиялар сомасын банк-төлем агентінде ашылған микроқаржы ұйымының арнайы ағымдағы шотына ай сайын аванстық төлемдермен Субсидиялау шартына төлемдер кестесін есепке ала отырып, аударуға;
2) әрбір Кепілдік шартына қол қойылғаннан кейін 3 (үш) жұмыс күні ішінде Тапсырыс берушіге тиісті жазбаша хабарлама жіберуге;
3) Бағдарламада көзделген мониторингті жүргізуге;
4) Тапсырыс берушіні субсидиялауға және кепілдік беруге арналған қаражатты аударуда туындаған қажеттіліктер туралы хабардар етуге;
5) Тапсырыс берушіні осы Шарттың талаптарының орындалуына әсер ете алатын барлық жағдайлар туралы дер кезінде хабардар етуге;
6) Тапсырыс берушінің бірінші жазбаша талабы бойынша Шарт бойынша міндеттемелердің орындалу барысы туралы ақпаратты ұсынуға;
7) Тапсырыс берушіге Субсидиялау туралы есепті ай сайын есепті айдан кейінгі айдың 25 (жиырма бесі) күніне дейін жіберуге;
8) уәкілетті органға ішінара кепілдік беру туралы есепті ай сайын есепті айдан кейін айдың 25 (жиырма бесі) күніне дейін беруге;

6. За счет средств, указанных в пункте 3 настоящего Договора, Исполнитель осуществляет субсидирование и частичное гарантирование Должников, одобренных Региональным координационным советом/Уполномоченным органом Исполнителя, с соблюдением порядка и условий, определенных Программой, Договорами субсидирования и гарантирования.
7. Между Заказчиком и Исполнителем ежеквартально в срок до 15-го числа второго месяца, следующего за отчетным кварталом, подписываются акты сверок по зачисленным средствам и объемам субсидирования в рамках настоящего Договора.
8. Между Заказчиком и Исполнителем ежеквартально в срок до 25-го числа месяца, следующего за отчетным кварталом, подписываются акты сверок по зачисленным средствам и объемам частичного гарантирования в рамках настоящего Договора.
4. Права и обязанности Сторон
9. Заказчик обязуется:
1) перечислять Исполнителю средства для субсидирования ставки вознаграждения и частичного гарантирования по микрокредитам субъектов частного предпринимательства, выданных микрофинансовыми организациями/частичного гарантирования кредитов микрофинансовых организаций, выданных банками второго уровня согласно условиям настоящего Договора.
10. Заказчик вправе:
1) осуществлять контроль над соблюдением сроков исполнения обязательств, установленных Договором, предусмотренных для Сторон
и требовать их своевременного исполнения;
2) требовать безвозмездного устранения недостатков по перечислению средств для субсидирования и частичного гарантирования;
3) требовать выплаты неустойки в случаях оговоренных
настоящим Договором.
11. Исполнитель обязуется:
1) перечислять суммы субсидий на специальный текущий счет микрофинансовой организации открытый в банке-платежного агента ежемесячно авансовыми платежами с учетом графика платежей к Договору субсидирования;
2) в течение 3 (трех) рабочих дней после подписания каждого Договора гарантии направлять соответствующее письменное уведомление Заказчику;
3) проводить мониторинг, предусмотренный Программой;
4) уведомлять Заказчика о возникшей потребности в перечислении средств для субсидирования и гарантирования;
5) своевременно извещать Заказчика обо всех обстоятельствах, способных повлиять на выполнение условий настоящего Договора;
6) по первому письменному требованию Заказчика предоставлять информацию о ходе исполнения обязательств по Договору;
7) ежемесячно до 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным, направляет Заказчику Отчет о субсидировании;
8) ежемесячно до 25 (двадцать пятого) числа месяца, следующего за отчетным, представляет уполномоченному органу отчет о частичном гарантировании;

9) Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 шілдедегі № 599 қаулысымен бекітілген Микроқаржы ұйымдарының микрокредиттері бойынша сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау қағидалары мен Банктердің микроқаржы ұйымдарына берген кредиттері бойынша ішінара кепілдік беру қағидаларында белгіленген мерзімде мониторингтер бойынша есептер беруге міндеттенеді.
12. Орындаушы:
1) Бағдарламада, Субсидиялау және кепілдік беру шарттарында көзделген жағдайларда субсидияларды төлеуді тоқтата тұруға/кепілдікті жоюға;
2) Тапсырыс берушінің тарапынан негізсіз шығындарды болдырмау жөнінде шаралар қабылдауға құқылы.
5. Сәйкестікке тексеру
13. Тапсырыс беруші Орындаушының пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға арналған қаражатты аударуын тексеруге құқылы. Осы тексеруге кеткен барлық шығыстарды Орындаушы көтереді. Тапсырыс беруші тексеру үшін уәкілетті өзінің өкілдері туралы Орындаушыны жазбаша түрде уақтылы хабардар етуі тиіс.
6. Құқықтарды беру
14. Орындаушы Тапсырыс берушінің алдын ала жазбаша келісімінсіз осы Шарт бойынша өзінің міндеттемелерін басқа біреуге толығымен де, ішінара да бермеуге тиіс.
7. Тараптардың жауапкершілігі
15. Орындаушы субсидиялар уақылы аударылмаған, сонымен қатар субсидиялау және ішінара кепілдік беру туралы есеп уақтылы ұсынылмаған жағдайда Тапсырыс берушіге, мерзімі өткізілген әрбір күн үшін, осы Шарттың 3-тармағында көрсетілген сомадан 0,01 % мөлшерінде өсімпұл төлейді.
16. Міндеттемелерді тиісінше орындамаған немесе орындамаған жағдайда тұрақсыздық айыбын төлеу Тараптарды осы Шартты орындаудан босатпайды.
17. Тапсырыс беруші Орындаушыға субсидияларды аудармаған жағдайда Орындаушы банкке Субсидияларды уақтылы аудармағаны үшін жауапкершілікте болмайды.
8. Еңсерілмейтін күш жағдайлары
18. Еңсерілмейтін күш жағдайлары – кез келген Тараптың Шарт бойынша міндеттемелерді толық немесе ішінара орындауы мүмкін болмайтын жағдайлар (су тасқындарын, жер сілкіністерін, жарылыстарды, дауылдарды, індеттерді, эпизоотияларды, стихиялық өрттерді, ереуілдерді, соғысты, көтерілістерді, мемлекеттік органдардың ресми актілерін қоса алғанда, бірақ бұлармен шектелмейді). Бұл ретте еңсерілмейтін күш жағдайларының сипаты, әрекет ету кезеңі, басталу фактісі уәкілетті мемлекеттік органдардың тиісті құжаттарымен расталуға тиіс.
19. Егер Тараптар еңсерілмейтін күш жағдайларының салдарынан осы Шарт бойынша өз міндеттемелерін толық немесе тиісінше орындамаса, жауапкершіліктен босатылады.
20. Еңсерілмейтін күш жағдайлары орын алған кезде, Шарт бойынша өзінің міндеттемелерін орындау мүмкін болмайтын Тарап екінші Тарапқа дереу осындай жағдайлар мен олардың себептері туралы жазбаша хабарлама жіберуі тиіс.

9) предоставлять отчеты по мониторингам в сроки, установленные Правилами субсидирования ставки вознаграждения по микрокредитам микрофинансовых организаций и Правилами частичного гарантирования по кредитам банков микрофинансовым организациям, утвержденными постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 июля 2015 года № 599.
12. Исполнитель вправе:
1) приостанавливать выплату субсидий/аннулировать гарантию в случаях, предусмотренных Программой, Договорами субсидирования и гарантирования;
2) принимать меры по недопущению необоснованных затрат со стороны Заказчика.
5. Проверка на соответствие
13. Заказчик вправе проверить перечисление средств Исполнителем для субсидирования процентной ставки. Все расходы на эти проверки несет Исполнитель. Заказчик должен в письменном виде своевременно уведомить Исполнителя о своих представителях, уполномоченных для проверки.
6. Передача прав
14. Исполнитель ни полностью, ни частично не должен передавать кому-либо свои обязательства по настоящему Договору без предварительного письменного согласия Заказчика.
7. Ответственность сторон
15. Исполнитель в случае несвоевременного перечисления субсидий, а также несвоевременного предоставления отчета о субсидировании и частичном гарантировании выплачивает Заказчику пеню в размере 0,01 % от суммы указанной в пункте 3 настоящего Договора, за каждый день просрочки.
16. Уплата неустойки в случае ненадлежащего исполнения или неисполнения обязательств, не освобождают Стороны от исполнения настоящего Договора.
17. Исполнитель не несет ответственность за несвоевременное перечисление Субсидий банку в случае не перечисления субсидий Заказчиком Исполнителю.
8. Обстоятельства непреодолимой силы
18. Обстоятельства непреодолимой силы – обстоятельства невозможности полного или частичного исполнения любой из Сторон обязательств по Договору (включая, но, не ограничиваясь: наводнения, землетрясения, взрывы, штормы, эпидемии, эпизоотии, стихийные пожары, забастовки, война, восстания, официальные акты государственных органов). При этом характер, период действия, факт наступления обстоятельств непреодолимой силы должны подтверждаться соответствующими документами уполномоченных государственных органов.
19. Стороны не несут ответственности за полное или частичное неисполнение своих обязательств по настоящему Договору, если оно явилось следствием обстоятельств непреодолимой силы.
20. При возникновении обстоятельств непреодолимой силы Сторона, для которой становится невозможным выполнение своих обязательств по Договору, должна незамедлительно направить другой Стороне письменное уведомление о таких обстоятельствах и их причинах.

9. Шартты бұзу
21. Егер Орындаушы:
осы Шартпен және/немесе Субсидиялау шартымен көзделген талаптарға сәйкес банктердің кредиттері бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялауға арналған қаражатты аудармаса, залалсыз, Шарт талаптарының бұзылуына қандай да бір басқа санкцияларсыз Тапсырыс беруші Орындаушыға міндеттемелердің орындалмағаны туралы жазбаша хабарлама жібере отырып, осы Шартты бұза алады.
22. Тапсырыс беруші:
егер Орындаушы банкрот немесе төлемге қабілетсіз болса, тиісті жазбаша хабарламаны жіберу арқылы кез келген уақытта Шартты бұза алады. Бұл жағдайда, Шарт дереу бұзылады және егер Шарттың бұзылуы залал келтірмесе немесе іс-әрекеттердің жасалуына немесе кейіннен Тапсырыс берушіге ұсынылуы мүмкін немесе ұсынылатын санкцияларды қолдануға арналған қандай да бір құқықтарды қозғамайтын болса, Тапсырыс беруші Орындаушыға қатысты ешқандай қаржылық жауапкершілік көтермейді.
оның одан әрі орындалуы мақсатқа сай келмеген жағдайда, Орындаушыға тиісті жазбаша хабарламаны жіберу арқылы кез келген уақытта Шартты бұза алады. Хабарламада Шарттың бұзылу себептері көрсетілуі, күші жойылған шарттың міндеттемелердің көлемі, сонымен қатар Шарттың бұзылуы күшіне енген күн көрсетілуі тиіс.
23. Осы Шарттың бұзылуы Тараптар арасында өзара есеп айырысулар жүргізілгеннен кейін ғана мүмкін болады.
10. Хабарлама
24. Егер Шарттың орындалуы кезеңінде Орындаушы кез келген сәтте субсидиялауға арналған қаражатты дер кезінде аударуға кедергі келтіретін жағдайларға кездесетін болса, Орындаушы дереу Тапсырыс берушіге кідіру фактісі туралы, оның болжамды ұзақтығы және себебі (себептері) туралы жазбаша хабарлама жіберуі тиіс.
25. Шартқа сәйкес бір Тарап екінші Тарапқа жіберетін кез келген хабарлама хат, жеделхат, немесе хабарлама түпнұсқасын кейін жіберетін факс түрінде жіберілуі мүмкін.
26. Шартты бұзу туралы хабарлама оны адресат алған сәттен бастап күшіне енеді.
11. Дауларды шешу
27. Шартқа байланысты немесе одан туындайтын барлық даулар мен келіспеушіліктер Тараптардың арасында келіссөздер арқылы шешіледі. Реттелмеген даулар Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес сот тәртібімен шешіледі.
12. Шарттың талаптарын өзгерту
28. Шарттың ережелері Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген тәртіппен өзгертілуі және (немесе) толықтырылуы мүмкін. Тараптардың келісімі бойынша жазбаша нысанда жасалған және Тараптардың уәкілетті өкілдері қол қойған және фирмалық мөрмен бекітілген өзгерістер мен толықтырулар ғана Тараптар үшін жарамды және міндетті болып танылады.

9. Расторжение Договора
21. Без ущерба, каким-либо другим санкциям за нарушение условий Договора Заказчик может расторгнуть настоящий Договор, направив Исполнителю письменное уведомление о невыполнении обязательств, если Исполнитель:
не перечислил средства для субсидирования процентной ставки по кредитам банков в соответствии с требованиями, предусмотренными настоящим Договором и/или Договором субсидирования;
22. Заказчик может в любое время расторгнуть Договор:
направив Исполнителю соответствующее письменное уведомление, если Исполнитель становится банкротом или неплатежеспособным. В этом случае, Договор немедленно расторгается и Заказчик не несет никакой финансовой ответственности по отношению к Исполнителю при условии, если расторжение Договора не наносит ущерба или не затрагивает каких-либо прав на совершение действий или применение санкций, которые были или будут впоследствии предъявлены Заказчику.
в силу нецелесообразности его дальнейшего выполнения, направив Исполнителю соответствующее письменное уведомление. В уведомлении должна быть указана причина расторжения Договора, оговорен объем аннулированных договорных обязательств, а также дата вступления в силу расторжения Договора.
23. Расторжение настоящего Договора возможно только после проведения взаиморасчетов между Сторонами.
10. Уведомление
24. Если в период выполнения Договора Исполнитель в любой момент столкнется с условиями, мешающими своевременному перечислению средств для субсидирования, Исполнитель должен незамедлительно направить Заказчику письменное уведомление о факте задержки, ее предположительной длительности и причине (ах).
25. Любое уведомление, которое одна Сторона направляет другой Стороне в соответствии с Договором, может высылаться в виде письма, телеграммы или факса с последующим направлением оригинала уведомления.
26. Уведомление о расторжении Договора вступает в силу с момента получения его адресатом.
11. Разрешение споров
27. Все споры и разногласия, связанные или вытекающие из Договора, разрешаются путем переговоров между Сторонами. Неурегулированные споры разрешаются в судебном порядке в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
12. Изменение условий Договора
28. Положения Договора могут быть изменены и (или) дополнены в порядке, предусмотренном законодательством Республики Казахстан. Действительными и обязательными для Сторон признаются только те изменения и дополнения, которые составлены по согласию Сторон в письменной форме и подписаны уполномоченными представителями Сторон, и скреплены фирменной печатью.

13. Қорытынды ережелер
29. Тараптардың құқықтық мәртебесі өзгерген жағдайда, Шарт бойынша және Шартты орындау жөніндегі барлық құқықтар мен міндеттер, оның ішінде туындаған даулар мен келіспеушіліктерді реттеуге байланысты туындаған құқықтар мен міндеттер Тараптардың құқықтық мирасқорларына өтеді.
30. Осы Шарт Тараптардың осы Шарттың мәніне байланысты толық өзара түсіністігі болып табылады және олардың арасында Шарттың мәніне қатысты болған барлық бұрынғы жазбаша немесе ауызша келісімдер мен уағдаластықтарды алмастырады.
31. Осы Шарт Тараптардың әрқайсысы үшін мемлекеттік және орыс тілдерінде ___ (__________) данадан әрқайсысының заңды күші бірдей мемлекеттік және орыс тілдерінде ___ (______) бірдей данада жасалды.
32. Осы Шарт барлық Тараптар қол қойған күннен бастап күшіне енеді және Тараптар Шарт бойынша өздерінің міндеттемелерін толық орындағанға дейін қолданылады.
33. Осы Шартта көзделмеген қалған барлық жағдайларда Тараптар Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасын басшылыққа алады.
Тараптардың заңды мекенжайлары, банктік деректемелері және қолдары.
Тапсырыс беруші:
"Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі" мемлекеттік мекемесі
Қазақстан Республикасы
_________________ қаласы
_________________ көшесі
тел. ________________
БСН _________________
БСК _________________
ЖСК _________________
БЕК _________________
________________ М.О.
Орындаушы:
"Даму" кәсіпкерлікті дамыту қоры" акционерлік қоғамы
Қазақстан Республикасы
_________________ қаласы
_________________ көшесі
тел. _________________
БСН _________________
БСК _________________
ЖСК _________________
БЕК _________________
_____________ М.О.
"Бизнестің жол картасы 2020"
бизнесті қолдау мен дамытудың
бірыңғай бағдарламасы
шеңберінде микрокредиттеу
бойынша субсидиялау және
кепілдік беру туралы шартқа
1-қосымша
____________ бастап _____________ қоса алғандағы кезеңнің
субсидиялау туралы уәкілетті органға есебі
Микроқаржы ұйымының (бұдан әрі – МҚҰ) атауы
Жеке кәсіпкерлік субъектісінің (бұдан әрі – ЖКС) жүгінген орны
ЖКС атауы
Микрокредит беру шартының (бұдан әрі – МКШ) (транштың нөмірі
МКШ (транштың) күні
Кредит (транш) сомасы
1
2
3
4
5
6
Микрокредит (транш) бойынша сыйақы мөлшерлемесі
Субсидиялау шартының нөмірі
Субсидиялау шартының күні
Кезең ішінде қаржы агенттігі аударған субсидиялар сомасы
Кезең ішінде есептен шығарылған субсидиялар сомасы
7
8
9
10
11
Лауазымды тұлға _____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты) (болған жағдайда) (қолтаңба, мөр)
Жауапты жұмыскер ____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты) (болған жағдайда) (қолтаңба)
"Бизнестің жол картасы 2020"
бизнесті қолдау мен дамытудың
бірыңғай бағдарламасы
шеңберінде микрокредиттеу
бойынша субсидиялау және
кепілдік беру туралы шартқа
2-қосымша
Ішінара кепілдік беру туралы есеп
(қаржы агенттігі Бағдарлама бағыты бөлінісінде уәкілетті органға
ұсынады)
№ р/н
Облыстың атауы
Банктік қарыз шарты бойынша кредит сомасы
Іс жүзінде берілген қаражат сомасы
Негізгі борыш бойынша берешек қалдығы
1
2
3
4
5
1
Қаржы агенттігінің кепілдік сомасы
Кепілдік сомасының қалдығы
Кепілдіктер бойынша қаржы агенттігі орындаған міндеттемелер сомасы
6
7
8
Лауазымды тұлға _____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты) (болған жағдайда) (қолтаңба, мөр)
Жауапты жұмыскер ____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты) (болған жағдайда) (қолтаңба)
"Бизнестің жол картасы 2020"
бизнесті қолдау мен дамытудың
бірыңғай бағдарламасы
шеңберінде микрокредиттеу
бойынша субсидиялау және
кепілдік беру туралы шартқа
3-қосымша
Субсидияланатын/ішінара кепілдік берілетін жобаның мониторингі
туралы есеп
(Кәсіпкердің / Лизинг алушының атауы) ____________ қ.
екінші деңгейдегі банкі (бұдан әрі – ЕДБ)/лизингтік компания (бұдан
әрі – ЛК)
201_ ж. " ___"_________

13. Заключительные положения
29. В случае изменения правового статуса Сторон, все права и обязанности по Договору и во исполнение Договора, в том числе права и обязанности возникшие в связи с урегулированием возникших споров и разногласий переходят к правопреемникам Сторон.
30. Настоящий Договор представляет собой полное взаимопонимание Сторон в связи с предметом настоящего Договора и заменяет собой все предыдущие письменные или устные соглашения и договоренности, имевшиеся между ними в отношении предмета Договора.
31. Настоящий Договор составлен в ___ (__________) идентичных экземплярах на государственном и русском языках по ___ (______) экземпляру на государственном и русском языках для каждой из Сторон, каждый из которых имеет равную юридическую силу.
32. Настоящий Договор вступает в силу со дня подписания всеми Сторонами и действует до полного выполнения Сторонами своих обязательств по Договору.
33. Во всем ином, не предусмотренном настоящим Договором, Стороны руководствуются действующим законодательством Республики Казахстан.
Юридические адреса, банковские реквизиты и подписи Сторон:
Заказчик:
Государственное учреждение "Министерство национальной экономики Республики Казахстан" Республика Казахстан
город ___________________
улица ___________________
тел. ____________________
БИН _____________________
БИК _____________________
ИИК _____________________
КБЕ _____________________
____________________ М.П.
Исполнитель:
Акционерное общество "Фонд развития предпринимательства "Даму"
Республика Казахстан
город ___________________
улица ___________________
тел. ____________________
БИН______________________
БИК______________________
ИИК______________________
КБЕ _____________________
___________________ М.П.
Приложение 1
к Договору о субсидировании и
гарантировании в рамках Единой
программы поддержки и
развития бизнеса "Дорожная
карта бизнеса 2020"
Отчет о субсидировании уполномоченному органу
за период с ____________ по _____________
Наименование микрофинансовой организации (далее – МФО)
Место обращения субъекта частного предпринимательства (далее – СЧП)
Наименование СЧП
Номер Договора микрокредитования (далее – ДМК) (транша)
Дата ДМК (транша)
Сумма кредита (транша)
1
2
3
4
5
6
Ставка вознаграждения по микрокредиту (траншу)
Номер договора субсидирования
Дата договора субсидирования
Сумма субсидий, перечисленная финансовым агентством за период
Сумма субсидий списанная за период
7
8
9
10
11
Должностное лицо ____________________________________________________
(фамилия, имя отчество) (при его наличии) (подпись, печать)
Ответственный работник ______________________________________________
(фамилия, имя отчество) (при его наличии) (подпись)
Приложение 2
к Договору о субсидировании и
гарантировании в рамках Единой
программы поддержки и
развития бизнеса "Дорожная
карта бизнеса 2020"
Отчет о частичном гарантировании
(представляется финансовым агентством в разрезе направлений
Программы уполномоченному органу)
№ п/п
Наименование области
Сумма кредита по договору банковского займа
Сумма фактической выдачи средств
Остаток задолженности по основному долгу
1
2
3
4
5
1
Сумма гарантии финансового агентства
Остаток суммы гарантии
Сумма исполненных обязательств финансовым агентством по гарантиям
Должностное лицо ____________________________________________________
(фамилия, имя отчество) (при его наличии) (подпись, печать)
Ответственный работник ______________________________________________
(фамилия, имя отчество) (при его наличии) (подпись)
Приложение 3
к Договору о субсидировании и
гарантировании в рамках Единой
программы поддержки и
развития бизнеса "Дорожная
карта бизнеса 2020"
Отчет о мониторинге субсидируемого/частично
гарантируемого проекта (наименование Предпринимателя/Лизингополучателя) г.____________
банк второго уровня (далее – БВУ)/лизинговая компания (далее – ЛК)
"___"_________ 201_ г.

1. Жобаның Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2015 жылғы 31 наурыздағы № 168 қаулысымен бекітілген "Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы талаптарына (бұдан әрі – Бағдарлама)/Шартты түрде орналастыру бағдарламасы (бұдан әрі – ШОБ)/Өңірлік үйлестіру кеңесінің шешіміне (бұдан әрі – ӨҮК) сәйкестігі туралы ақпарат
1
Бағдарламаның/бағыттың атауы
2
ӨҮК шешіміне сәйкес жобаның атауы
3
Заңды мекен-жайы
4
Жоба іске асырылатын орын
5
ЖСН/БСН
6
ӨҮК/Жұмыс тобының шешімі (ӨҮК/ЖТ хаттамасының № және күні)
7
ӨҮК шешімімен мақұлданған жобаның жалпы сомасы, валюта
8
Іске асырылатын жобаның Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Техникалық реттеу және әдіснама комитеті төрағасының 2007 жылғы 14 желтоқсандағы № 683-нқ бұйрығымен бекітілген экономикалық қызмет түрлерінің жалпы жіктеуішіне (бұдан әрі – ЭҚЖЖ) сәйкес экономика секторының бес таңбалы коды
(сәйкес келеді /сәйкес келмейді)
9
Айналым қаражатын толықтыруға арналған лимит үлесі, сомасы, %
(сәйкес келеді /сәйкес келмейді)
10
Жобаға меншікті қаражатымен қатысу, қатысу % (қатысуды сипаттаумен)
(сәйкес келеді /сәйкес келмейді)
11
Банктік қарыз шарты (бұдан әрі – БҚШ)/Қаржылық лизинг шарты (бұдан әрі – ҚЛШ) (№, күні, сомасы)
(сәйкес келеді /сәйкес келмейді)
12
Субсидиялау шарты (бұдан әрі – СШ) (№, күні, сомасы)
(сәйкес келеді /сәйкес келмейді)
13
Кредиттің нысаналы мақсаты (БҚШ/ҚЛШ/СШ сәйкес)
(сәйкес келеді /сәйкес келмейді)
14
Сыйақының номиналды мөлшерлемесі, %
(сәйкес келеді /сәйкес келмейді)
15
Кредит бойынша сыйақы мөлшерлемесінің субсидияланатын бөлігі, %
(сәйкес келеді /сәйкес келмейді)
16
БҚШ/ҚЛШ бойынша комиссияны төлеу, (болуы/болмауы, сомасы)
(сәйкес келеді /сәйкес келмейді)
17
Қарыз алушының жобасы бойынша ЕДБ/"Қазақстанның Даму Банкі" акционерлік қоғамы (бұдан әрі – ҚДБ)/ЛК тарапынан комиссияны қайтару (болуы/жоқтығы, сомасы) 31.03.2015 ж. бастап бекітілген жобалар бойынша ЕДБ/ҚДБ/ЛК Қарыз алушыға бұрын алынған комиссияларды ағымдағы қаржы жылында өтейді.
(сәйкес келеді /сәйкес келмейді)
18
Мерзімінен кешіктірудің болуы (мерзімінен кешіктіру басталған күн)
(сәйкес келеді /сәйкес келмейді)
19
Шоттарға тыйым салудың болуы/болмауы
(сәйкес келеді /сәйкес келмейді)
20
Бағдарламаның 3-бағытының жобалары бойынша ақшалай түсімнің жалпы көлеміндегі валюталық ақшалай түсімнің үлесін есептеу (валюталық ақшалай түсім/ақшалай түсімнің жалпы көлемі, %)
(сәйкес келеді /сәйкес келмейді)
21
750 млн. теңгеден жоғары сомалар бойынша жұмыс орындарының саны туралы ақпарат.
Талапты тексеру: жобаны іске асыру кезінде ӨҮК бекіткен сәттен жұмыс істеп тұрған жұмыс орындарына қатысты кемінде 10% жаңа тұрақты жұмыс орындары құрылуы тиіс.
(сәйкес келеді /сәйкес келмейді)
22
Құндық және заттай мәнінде Сауықтыру жоспарының негізгі көрсеткіштері
(сәйкес келеді /сәйкес келмейді)
жоспарлы мәні
іс жүзіндегі мәні
23
Кепілдік шарты (№, күні, кепілдік сомасы)
(сәйкес келеді /сәйкес келмейді)
24
Кепілдік мерзімі, ай
(сәйкес келеді /сәйкес келмейді)
25
Кепілдік сомасы
(сәйкес келеді /сәйкес келмейді)
26
Қордың Уәкілетті органының шешіміне / Кепілдік шартына сәйкес жобаға кепілдік беру шарттарының тізбесі.
(сәйкес келеді /сәйкес келмейді)
27
Кепілдік беру жобалары бойынша тіркелген кепілдікті қамтамасыз ету тізбесі, үшінші тұлғалардың ауыртпалықтарының болуы
(сәйкес келеді /сәйкес келмейді)
28
Бағдарламаның атауы, егер субсидиялау/кепілдік беру жөніндегі жоба қаражатты шартты түрде орналастыру бағдарламасының есебінен қаржыландырылған жағдайда, кредиттеу шарттарына/параметрлеріне сәйкестігін көрсету қажет.
Бағдарламаның атауы
(сәйкес келеді /сәйкес келмейді)
Бұл кестеде барлық тармақтар толтырылады, тармақты тексеру қажет болмаған жағдайда, жоба бойынша осы критерийдің болмауына байланысты тексеру талап етілмейтінін көрсету қажет.
Сәйкессіздіктер анықталған жағдайда, жоба жөніндегі түйіндемеге Қарыз алушы/Банк жіберген бұзушылықтарды егжей-тегжейлі сипаттау қажет.

1. Информация о соответствии проекта условиям Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020", утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 31 марта 2015 года № 168 (далее – Программа)/Программы обусловленного размещения (далее – ПОР)/Решению Регионального координационного совета (далее – РКС)
1
Наименование Программы/направление
2
Наименование проекта согласно решения РКС
3
Юридический адрес
4
Место реализации проекта
5
ИНН/БИН
6
Решение РКС/Рабочей группы (№ и дата Протокола РКС/РГ)
7
Общая сумма проекта, одобренная решением РКС, валюта
8
Пятизначный код сектора экономики в соответствии с общим классификатором видов экономической деятельности (далее – ОКЭД), утвержденным приказом председателя Комитета по техническому регулированию и методологии Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 14 декабря 2007 года № 683-од (далее – ОКЭД) реализуемого проекта
(соотв./не соотв.)
9
Доля лимита на пополнение оборотных средств, сумма, %
(соотв./не соотв.)
10
Участие в проекте собственными средствами, % участия (с описанием участия)
(соотв./не соотв.)
11
Договор банковского займа (далее – ДБЗ)/Договор финансового лизинга (далее – ДФЛ) (№, дата, сумма)
(соотв./не соотв.)
12
Договор субсидирования (далее – ДС) (№, дата, сумма)
(соотв./не соотв.)
13
Целевое назначение кредита (согласно ДБЗ/ДФЛ/ДС)
(соотв./не соотв.)
14
Номинальная ставка вознаграждения, %
(соотв./не соотв.)
15
Субсидируемая часть ставки вознаграждения по кредиту, %
(соотв./не соотв.)
16
Оплата комиссии по ДБЗ/ДФЛ, (наличие/отсутствие, сумма)
(соотв./не соотв.)
17
Возврат комиссии со стороны БВУ/ акционерное общество "Банк Развития Казахстана" (далее – БРК)/ЛК по проекту Заемщика (наличие/отсутствие, сумма) по проектам, утвержденных с 31.03.2015г. БВУ/БРК/ЛК возмещает Заемщику ранее полученные комиссии в текущем финансовом году
(соотв./не соотв.)
18
Наличие просрочки (дата выхода на просрочку)
(соотв./не соотв.)
19
Наличие/отсутствие ареста счетов
(соотв./не соотв.)
20
Расчет доли валютной выручки в общем объеме выручки по проектам 3 направления Программы (валютная выручка/общий объем выручки, %)
(соотв./не соотв.)
21
Информация о количестве рабочих мест по суммам свыше 750 млн. тенге. Проверка условия: при реализации проекта должно быть создано не менее 10 % новых постоянных рабочих мест по отношению к действующим на момент утверждения РКС.
(соотв./не соотв.)
22
Основные показатели Плана оздоровления в стоимостном или натуральном выражении
(соотв./не соотв.)
плановое значение
фактическое значение
23
Договор гарантии (№, дата, сумма гарантии)
(соотв./не соотв.)
24
Срок гарантии, мес.
(соотв./не соотв.)
25
Сумма гарантии
(соотв./не соотв.)
26
Перечень условий гарантирования проекта согласно решения Уполномоченного органа Фонда/Договора гарантии.
(соотв./не соотв.)
27
Перечень зарегистрированного залогового обеспечения по проектам гарантирования, наличие обременения третьих лиц
(соотв./не соотв.)
28
Наименование Программы, в случае если проект по субсидированию/гарантированию финансируется за счет программ обусловленного размещения средств, необходимо указать соответствие условиям/параметрам кредитования
Наименование программы
(соотв./не соотв.)
В данной таблице заполняются все пункты, в случае отсутствия необходимости проверки пункта, указать не требуется проверка в связи с отсутствием данного критерия по проекту.
В случае выявления не соответствий, в резюме по проекту, необходимо подробно описать нарушения, допущенные Заемщиком/Банком.

2. Тексеру кезеңінде Қарыз алушы алған транштар (кредиттер) бойынша қаражаттың нысаналы пайдаланылуын тексеру. Бұл кесте әрбір транш бойынша жеке толтырылады.
БҚШ/ҚЛШ (№, күні)
СШ (№, күні)
Таратып жазумен БҚШ/ҚЛШ/СШ бойынша кредиттің нысаналы мақсаты*
БҚШ/ҚЛШ бойынша сома
Жұмсалған қаражаттың іс жүзіндегі сомасы
Мақсатты пайдалануды растау үшін ұсынылған құжаттар**
*Мақсатты таратып жазуда кредит қаражаттарының түпкілікті пайдаланылуын атап көрсету қажет:
инвестициялар кезінде (мысалы, ұн өндірісіне арналған жабдықтарды, жүк тасымалдарын жүзеге асыруға арналған автокөліктерді, кәмпит өндіретін цех ұйымына арналған тұрғын емес үй-жайларды сатып алу, кірпіш өндіретін цех салу, терезелер өндірісі бойынша негізгі құралдарды жөндеу/реконструкциялау және т.б.);
айналым қаражатын толықтыру кезінде (мысалы, кірпіш өндірісіне арналған шикізатты/материалдарды сатып алу, көлік шығыстары, еңбек ақы төлеу қоры, салықтар және т.б.);
қайта қаржыландыру кезінде таратып жазумен бастапқы қарыздың нысаналы мақсатын көрсету қажет.
**Бұл бөлімде қарыздың мақсатты қолданылуын растайтын барлық құжаттар көрсетіледі (келісімшарттар, төлем құжаттары, е/ш үзінді көшірмелер, фискалды чек және т.б.). Құжаттардың көлемі көп болған жағдайда, құжаттарды ірілендіруге рұқсат етіледі (мысалы, 2014 мамыр – 2014 қараша аралығындағы төлем ордерлері). Қарыздың мақсатты қолданылуын растайтын барлық құжаттар Филиалда сақталатын жобаның мониторингі бойынша құжаттамаға тігілуі тиіс.
1. Түйіндеме (барлық тармақтар толтырылады)
1) Қаржыландырылған жобаның іске асырылу барысы, ауытқулардың болуы туралы қорытынды, жобаның іске асырылуын қөрнекі түрде растау;
2) Жобаның Бағдарламаға, ШОБ-қа, ӨҮК, Қордың Уәкілетті органының шешіміне сәйкестігі туралы қорытынды;
3) Анықталған бұзушылықтар бойынша қорытынды (бұзушылықтардың/бұзушылықтың болмауының сипаттамасы);
4) Мерзімдері бар бұзушылықтарды жою жөніндегі ұсыныстар, Банкке/Қарыз алушыға қолданылатын шаралар жөніндегі ұсыныстар.
Қосымшалар:
1) Компания қызметін және кредиттің мақсатты пайдаланылуын растайтын фотоматериалдар.
(өңірдің атауы) бойынша өңірлік филиал маманы
(тегі, аты, әкесінің аты) (болған жағдайда)
(өңірдің атауы) бойынша өңірлік филиал директоры
(тегі, аты, әкесінің аты) (болған жағдайда)
(Банктің атауы) өкілі
(тегі, аты, әкесінің аты) (болған жағдайда)
(жұмыс телефоны, электронды мекен-жайы (орындаушының байланыстары)
Қарыз алушы (компанияның атауы)
(тегі, аты, әкесінің аты) (болған жағдайда)

2. Проверка целевого использования средств по траншам (кредитам), полученных Заемщиком за период проверки. Данная таблица заполняется отдельно по каждому траншу.
ДБЗ/ДФЛ (№, дата)
ДС (№, дата)
Целевое назначение кредита по ДБЗ/ДФЛ/ДС с расшифровкой*
Сумма по ДБЗ/ДФЛ
Фактическая сумма потраченных ср-в
Документы, предоставленные в подтверждение целевого использования**
*В расшифровке цели перечислить конечное использование кредитных средств:
при инвестициях (например, приобретение оборудования для производства муки, автотранспорта для осуществления грузоперевозок, нежилых помещений для организации цеха по производству конфет, строительство цеха для производства кирпича, ремонт/реконструкция основных средств по производству окон и др.);
при пополнении оборотных средств (например, закуп сырья/материалов для производства кирпича, транспортные расходы, фонд оплаты труда, налоги др.);
при рефинансировании указать целевое назначение первичного займа с расшифровкой.
**В данном разделе указываются все документы, подтверждающие целевое использование займа (контракты, платежные документы, выписка с расчетного счета, фискальный чек и др.). В случае наличия большого объема документов допускается укрупнение документов (например, платежные ордера за период май 2014 – ноябрь 2014). Все документы подтверждающие целевое использование займа должны быть подшиты в досье по мониторингу проекта, которые хранятся в Филиале.
1. Резюме (заполняются все пункты)
1) Вывод о ходе реализации профинансированного проекта, наличие отклонений, визуальное подтверждение реализации проекта;
2) Вывод о соответствии Проекта Программе, ПОР, решению РКС, Уполномоченного органа Фонда;
3) Вывод по выявленным нарушениям (описание нарушений/либо отсутствие нарушений);
4) Предложения по устранению нарушений со сроками, предложения по мерам к Банку/Заемщику.
Приложения:
1) Фотоматериалы, подтверждающие деятельность компании и целевого использования кредита.
Специалист Регионального филиала по (наименование региона)
(фамилия, имя отчество) (при его наличии)
Директор Регионального филиала по (наименование региона)
(фамилия, имя отчество) (при его наличии)
Представитель (наименование Банка)
(фамилия, имя отчество) (при его наличии)
(раб. телефон, электронный адрес (контакты исполнителя)
Заемщик (наименование компании)
(фамилия, имя отчество) (при его наличии)