"Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған, сотталған адамдар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы" № 3-К нысанды есепті және оны қалыптастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының 2016 жылғы 14 шілдедегі № 125 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 18 тамызда № 14126 болып тіркелді.
"Прокуратура туралы" Қазақстан Республикасының 2017 жылғы 30 маусымдағы Заңының 37-бабының 6) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Бас Прокурорының м.а. 02.07.2020 № 82 (алғашқы ресми жарияланған күнiнен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Бекітілсін:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес "Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған, сотталған адамдар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы" № 3-К нысанды есеп;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес "Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған, сотталған адамдар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы" № 3-К нысанды есепті қалыптастыру жөніндегі Нұсқаулық.
2. Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының "Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған, сотталған адамдар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы" № 3-К нысанды есепті және оны қалыптастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы" 2014 жылғы 8 қазандағы № 112-бұйрығының күші жойылды деп танылсын (Нормативтік құқықтық кесімдерінің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 9854 болып тіркелген).
3. Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет):
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;

Об утверждении отчета формы № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных, движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений" и Инструкции по его формированию
Приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 14 июля 2016 года № 125. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 августа 2016 года № 14126.
В соответствии с подпунктом 6) статьи 37 Закона Республики Казахстан от 30 июня 2017 года "О прокуратуре" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа и.о. Генерального Прокурора РК от 02.07.2020 № 82 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) отчет формы № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных, движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений" согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) Инструкцию по формированию отчета формы № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных, движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений" согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Генерального Прокурора Республики Казахстан от 8 октября 2014 года № 112 "Об утверждении отчета формы № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных, движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений" и Инструкции по его формированию"" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 9854, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 24 ноября 2014 года).
3. Комитету по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) официальное опубликование настоящего приказа в информационно-правовой системе "Әділет" в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации, а также в периодических печатных изданиях;
3) направление настоящего приказа в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение пяти рабочих дней после его государственной регистрации;

4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының интернет-ресурсында орналастырылуын;
5) осы бұйрықты орындау үшін құқықтық статистика және арнайы есепке алудың мүдделі субъектілеріне, сондай-ақ Комитеттің аумақтық органдарына жолдануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Комитет Төрағасына жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Бас Прокуроры Ж. Асанов
Қазақстан Республикасы
Бас Прокурорының
2016 жылғы 14 шілдедегі
№ 125 бұйрығына
1-қосымша
нысан
"Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған, сотталған адамдар және сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы" № 3-К нысанды есеп
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Генеральной прокуратуры Республики Казахстан;
5) направление настоящего приказа заинтересованным субъектам правовой статистики и специальных учетов, а также территориальным органам Комитета для исполнения.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Генеральный Прокурор
Республики Казахстан
Ж. Асанов
Приложение 1 к приказу
Генерального Прокурора
Республики Казахстан
14 июля 2016 года № 125
форма
Отчет формы № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных и движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений"
Сноска. Отчет формы № 3-К - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).

1-бөлім. Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімінде тіркелген сыбайлас жемқорлық қылмыстар және олар туралы қылмыстық істер туралы мәліметтер
Атауы
Есептік кезеңде қылмыстық істері іс жүргізуде болған сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Есептік кезеңде Сотқа дейінгі тергеп-тексерулердің бірыңғай тізілімінде (бұдан әрі – СДТБТ) тіркелген сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Қылмыстық істер тергеп-тексерумен аяқталған сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
3-бағаннан

Раздел 1. Сведения о зарегистрированных в Едином реестре досудебных расследований коррупционных преступлениях и уголовных делах о них
Наименование
Количество коррупционных преступлений, по которым уголовные дела находились в производстве в отчетном периоде
Количество коррупционных преступлений, зарегистрированных в Едином реестре досудебных расследований (далее - ЕРДР) в отчетном периоде
Количество коррупционных преступлений, по которым уголовные дела окончены расследованием
из графы 3

Қылмыстық істер ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлігінің 1), 2), 5), 6), 7), 8) тармақтары бойынша тоқтатылған сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Сотқа жіберілген қылмыстық істер саны
Қылмыстық істер Қазақстан Республикасы Қылмыстық-процестік кодексінің (бұдан әрі - ҚР ҚПК) 35-бабы 1-бөлігінің 3), 4), 9), 10), 11), 12) тармақтары және 36-бабы бойынша тоқтатылған сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
1
2
3
4
5
6
Сыбайлас жемқорлық қылмыстардың барлығы
1
оның ішінде
онша ауыр емес
2
ауырлығы орташа
3
ауыр
4
аса ауыр
5
1-жолдан
Сеніп тапсырылған бөтен мүлікті иемденіп алу немесе талан-таражға салу (Қазақстан Республикасы Қылмыстық кодексінің (бұдан әрі - ҚР ҚК) 189-бабы 3-бөлігінің 2) тармағы)
6
Алаяқтық (ҚР ҚК-нің 190-бабы 3-бөлігінің 2) тармағы)
7
Қылмыстық жолмен алынған ақшаны және (немесе) өзге мүлікті заңдастыру (жылыстату) (ҚР ҚК-нің 218-бабы 3-бөлігінің 1) тармағы)
8
Экономикалық контрабанда (ҚР ҚК-нің 234-бабы 3-бөлігінің 1) тармағы)
9
Рейдерлік (ҚР ҚК-нің 249-бабы 3-бөлігінің 2) тармағы)
10
Лауазымдық өкілеттіктерді теріс пайдалану (ҚР ҚК-нің 361-бабы)
11
Билікті немесе лауазымдық өкілеттіктерді асыра пайдалану (ҚР ҚК-нің 362-бабы 4-бөлігінің 3) тармағы)
12
Кәсіпкерлік қызметке заңсыз қатысу (ҚР ҚК-нің 364-бабы)
13
Заңды кәсіпкерлік қызметке кедергі жасау (ҚР ҚК-нің 365-бабы)
14
Пара алу (ҚР ҚК-нің 366-бабы)
15
Пара беру (ҚР ҚК-нің 367-бабы)
16
Парақорлыққа делдал болу (ҚР ҚК-нің 368-бабы)
17
Қызметтік жалғандық жасау (ҚР ҚК-нің 369-бабы)
18
Қызметтегі әрекетсіздік (ҚР ҚК-нің 370- бабы)
19
Билікті теріс пайдалану (ҚР ҚК-нің 450-бабы)
20
Билікті асыра пайдалану (ҚР ҚК-нің 451-бабы 2-бөлігінің 2) тармағы)
21
Биліктің әрекетсіздігі (ҚР ҚК-нің 452-бабы)
22
Сыбайлас жемқорлық емес болып қайта сараланған қылмыстардың барлығы
23
кестенің жалғасы
Тергеп-тексеру мерзімдері үзілген сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Барлығы
ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7-тармағының 1) бөлігі бойынша
ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7-тармағының 2) бөлігі бойынша
ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7-тармағының 3) бөлігі бойынша
ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7-тармағының 5) бөлігі бойынша
ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7-тармағының 6) бөлігі бойынша
ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7-тармағының 7) бөлігі бойынша
7
8
9
10
11
12
13
кестенің жалғасы
Сотқа дейінгі іс жүргізу мерзімдері ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7-тармағының 4) бөлігі бойынша үзілген сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Сотқа дейінгі іс жүргізу мерзімдері ҚР ҚПК-нің 45-бабының 7-тармағының 4) бөлігі бойынша үзілген өткен жылдардағы сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Тергеу аяқталған қылмыстық істер бойынша
Тіркеген уақыттан бастап 2 айдан аспайтын уақыт өткен, бірақ мерзімді ұзарту туралы ақпарат келіп түспеген сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Есептен алына отырып, тергеулігі бойынша жіберілген сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Материалдық шығынның бекітілген көлемі (мың теңге)
Мүлікке тәркілеу салынды (мың теңге)
Алынып ерікті түрде төленді (мың теңге)
14
15
16
17
18
19
20

Количество коррупционных преступлений, по которым уголовные дела прекращены по пунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) части 1 статьи 35 УПК РК
Количество уголовных дел, направленных в суд
Количество коррупционных преступлений, по которым уголовные дела прекращены по пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35 и статьи 36 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – УПК РК)
1
2
3
4
5
6
Всего коррупционных преступлений
1
из них
небольшой тяжести
2
средней тяжести
3
тяжкие
4
особо тяжкие
5
из строки 1
Присвоение или растрата вверенного чужого имущества (пункт 2) часть 3 статьи 189 Уголовного кодекса Республики Казахстан (далее - УК РК)
6
Мошенничество (пункт 2) часть 3 статьи 190 УК РК)
7
Легализация (отмывание) денег и (или) иного имущества, полученных преступным путем (пункт 1) часть 3 статьи 218 УК РК)
8
Экономическая контрабанда (пункт 1) часть 3 статьи 234 УК РК)
9
Рейдерство (пункт 2) часть 3 статьи 249 УК РК)
10
Злоупотребление должностными полномочиями (статья 361 УК РК)
11
Превышение власти или должностных полномочий (пункт 3) часть 4 статьи 362 УК РК)
12
Незаконное участие в предпринимательской деятельности (статья 364 УК РК)
13
Воспрепятствование законной предпринимательской деятельности (статья 365 УК РК)
14
Получение взятки (статья 366 УК РК)
15
Дача взятки (статья 367 УК РК)
16
Посредничество во взяточничестве (статья 368 УК РК)
17
Служебный подлог (статья 369 УК РК)
18
Бездействие по службе (статья 370 УК РК)
19
Злоупотребление властью (статья 450 УК РК)
20
Превышение власти (пункт 2) часть 2 статьи 451 УК РК)
21
Бездействие власти (статья 452 УК РК)
22
Всего переквалифицированных в некоррупционные преступления
23
продолжение таблицы
Количество коррупционных преступлений, по которым сроки досудебного расследования прерваны
Всего
по пункту 1) части 7 статьи 45 УПК РК
по пункту 2) части 7 статьи 45 УПК РК
по пункту 3) части 7 статьи 45 УПК РК
по пункту 5) части 7 статьи 45 УПК РК
по пункту 6) части 7 статьи 45 УПК РК
по пункту 7) части 7 статьи 45 УПК РК
7
8
9
10
11
12
13
продолжение таблицы
Количество коррупционных преступлений, по которым сроки досудебного производства прерваны по пункту 4) части 7 статьи 45 УПК РК
Количество коррупционных преступлений прошлых лет, по которым сроки досудебного производства прерваны по пункту 4) части 7 статьи 45 УПК РК
По оконченным расследованием уголовным делам
Количество коррупционных преступлений, по делам по которым с момента регистрации прошло более 2-х месяцев, а информация о продлении срока не поступила
Количество коррупционных преступлений, уголовные дела по которым направлены по подследственности со снятием с учета
Установленный размер материального вреда (тысяч тенге)
Наложен арест на имущество (тысяч тенге)
Изъято и добровольно погашено (тысяч тенге)
14
15
16
17
18
19
20

1-1-бөлім. Эпизодтары есепке алмаусыз сыбайлас жемқорлық қылмыстар бойынша мәліметтер
Атауы
Есептік кезеңде қылмыстық істері с жүргізуде болған сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Есептік кезеңде СДТБТ тіркелген сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Қылмыстық істер тергеп-тексерумен аяқталған сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
3-бағаннан
Қылмыстық істер ҚР ҚПК-нің 35-бабының 1-бөлігінің 1), 2), 5), 6), 7), 8) тармақтары бойынша тоқтатылған сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны
Сотқа жіберілген қылмыстық істер саны

Раздел 1-1. Сведения по коррупционным уголовным делам без учета эпизодов
Наименование
Количество уголовных преступлений, по которым уголовные дела находились в производстве в отчетном периоде
Количество уголовных преступлений, зарегистрированных в ЕРДР в отчетном периоде
Количество уголовных преступлений, по которым уголовные дела окончены расследованием
из графы 3
Количество уголовных преступлений, по которым уголовные дела прекращены по пунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) части 1 статьи 35 УПК РК
Количество уголовных дел, направленных в суд

2-бөлім. Сотқа дейінгі тергеп-тексеру мемлекеттік функцияларды орындауға өкілетті және оларға теңестірілген адамдарға қатысты басталған сыбайлас жемқорлық қылмыстар туралы мәліметтер
Атауы
Мемлекеттік функцияларды орындауға өкілетті және оларға теңестірілген адамдарға қатысты сотқа дейінгі тергеп-тексеру басталған сыбайлас жемқорлық қылмыстардың барлығы
оның ішінде бұрынғы есептік кезеңдерде СДТБТ-да тіркелген қылмыстар
оның ішінде 1-бағаннан мыналарға қатысты:
Мемлекеттік органдардың кызметкерлері:

Раздел 2. Сведения о коррупционных преступлениях, по которым начато досудебное расследование в отношении лиц, уполномоченных на выполнение государственных функций, и лиц, приравненных к ним
Наименование
Всего коррупционных преступлений, по которым начато досудебное расследование в отношении лиц, уполномоченных на выполнение государственных функций, и лиц, приравненных к ним
в том числе преступлений, зарегистрированных в ЕРДР в прошлые отчетные периоды
в том числе из графы 1 в отношении:
служащие государственных органов

19-1
20
21
22
Кестенің жалғасы
Қосымша жазалау шаралары
Белгілі бір лауазымды иелену немесе белгілі бір қызметпен айналысу құқығынан айыру
Арнайы, әскери немесе құрметті атағынан, сыныптық шенінен, дипломатиялық дәрежесінен, біліктілік сыныбынан және мемлекеттік наградалардан айыру
Мүлікті тәркілеу
23
24
25
4-бөлім. Сотталғандар, ақталғандар, істерін сот тоқтатқан адамдар туралы, медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шаралары қолданылған адамдар және сыбайлас жемқорлық қылмыстар үшін жазалау шаралары туралы мәліметтер
В кестесі. Өз жұмыскерлері арасында мемлекеттік органның бастамасы бойынша сыбайлас жемқорлық қылмыстар үшін сотталған жалпы адамдар туралы мәліметтер
Атауы
Барлығы
оның ішінде 1-бағаннан:
ішкі істер органда рының (3 және 4-бағандар дың көрсеткіштерін есепке алусыз)
Қазақстан Республикасы Ұлттық ұланының
ҚР ІІМ Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің
ҚР Төтенше жағдайлар министрлігінің
Ұлттық қауіпсіздік органдарының (7-бағанның көрсеткіштерін есепке алусыз)
Ұлттық қауіпсіздік комитеті Шекара қызметінің
Прокура
тура органда
рының
Қазақстан Республикасының Сыбайлас жемқорлыққа қарсы күрес агенттігінің (Сыбайлас жемқорлыққа қарсы қызмет)
Қазақстан Республикасы Қаржылық мониторинг
агенттігі
мемлекеттік органдардың қызметшілеріне:
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Өз жұмыскерлері арасында мемлекеттік органның бастамасы бойынша сыбайлас жемқорлық қылмыстар үшін сотталған жалпы адамдар саны
1
1-жолдан
Сеніп тапсырылған бөтен мүлікті иемденіп алу немесе талан-таражға салу (ҚР ҚК-нің 189-бабы 3-бөлігінің
1)тармағы)
2
Алаяқтық (ҚР ҚК-нің 190-бабы 3-бөлігінің 2) тармағы)
3
Қылмыстық жолмен алынған ақшаны және (немесе) өзге мүлікті заңдастыру (жылыстату) (ҚР ҚК-нің 218-бабы 3-бөлігінің 1) тармағы)
4
Экономикалықконтрабанда
(ҚР ҚК-нің 234-бабы 3-бөлігінің 1) тармағы)
5
Рейдерлік (ҚР ҚК-нің 249-бабы 3-бөлігінің 2) тармағы)
6
Лауазымдық өкілеттіктерді теріс пайдалану
(ҚР ҚК-нің 361-бабы)
7
Билікті немесе лауазымдық өкілеттіктерді асыра пайдалану (ҚР ҚК-нің 362-бабы 4-бөлігінің 3) тармағы)
8
Кәсіпкерлік қызметке заңсыз қатысу (ҚР ҚК-нің 364-бабы)
9
Заңды кәсіпкерлік қызметке кедергі жасау (ҚР ҚК-нің 365-бабы)
10
Пара алу (ҚР ҚК-нің 366-бабы)
11
Пара беру (ҚР ҚК-нің 367-бабы)
12
Парақорлыққа делдал болу (ҚР ҚК-нің 368-бабы)
13
Қызметтік жалғандық жасау (ҚР ҚК-нің 369-бабы)
14
Қызметтегі әрекетсіздік (ҚР ҚК-нің 370-бабы)
15
Қылмыс жасауға арандату (ҚР ҚК-нің 412-1- бабы)
16
Билікті теріс пайдалану (ҚР ҚК-нің 450-бабы)
17
Билікті асыра пайдалану
(ҚР ҚК-нің 451-бабы
2-бөлігінің 2)тармағы)
18
Биліктің әрекетсіздігі (ҚР ҚК-нің 452-бабы)
19
Ақталған адамдар саны
20
Қылмыстық істерін сот тоқтатқан адамдар саны
21

19-1
20
21
22
Продолжение таблицы
дополнительные меры наказания
Лишение права занимать определенную должность или заниматься определенной деятельностью
Лишение специального, воинского или почетного звания, классного чина, дипломатического ранга, квалификационного класса и государственных наград
Конфискация имущества
23
24
25
Раздел 4. Сведения об осужденных, оправданных, лицах, дела в отношении которых прекращены судом, лицах в отношении которых применены принудительные меры медицинского характера и мерах наказания за коррупционные преступления
Таблица В. Сведения о лицах, осужденных за совершение коррупционных преступлений по делам, возбужденным по инициативе самого государственного органа среди своих работников
Наименование
Всего
в том числе из графы 1:
служащие государственных органов
органов внутренних дел (без учета показателей граф 3 и 4)
Национальной гвардии Республики Казахстан
Комитета уголовно - исполнительной системы МВД РК
Министерства по чрезвычайным ситуациям Республики Казахстан
органов национальной безопасности (без учета показателей графы 7)
Пограничной службы Комитета национальной безопасности Республики Казахстан
органов прокуратуры
Агентства Республики Казахстан по противодействию коррупции (Антикоррупционная служба)
Агентства Республики Казахстан по финансовому мониторингу
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Всего лиц, осужденных за совершение коррупционных преступлений по делам, возбужденным по инициативе самого государственного органа среди своих работников
1
из строки 1
Присвоение или растрата вверенного чужого имущества (пункт 2) часть 3 статьи 189 УК РК)
2
Мошенничество (пункт 2) часть 3 статьи 190 УК РК)
3
Легализация (отмывание) денег и (или) иного имущества, полученных преступным путем (пункт 1) часть 3 статьи 218 УК РК)
4
Экономическая контрабанда (пункт 1) часть 3 статьи 234 УК РК)
5
Рейдерство (пункт 2) часть 3 статьи 249 УК РК)
6
Злоупотребление должностными полномочиями (статья 361 УК РК)
7
Превышение власти или должностных полномочий (пункт 3) часть 4 статьи 362 УК РК)
8
Незаконное участие в предпринимательской деятельности (статья 364 УК РК)
9
Воспрепятствование законной предпринимательской деятельности (статья 365 УК РК)
10
Получение взятки (статья 366 УК РК)
11
Дача взятки (статья 367 УК РК)
12
Посредничество во взяточничестве (статья 368 УК РК)
13
Служебный подлог (статья 369 УК РК)
14
Бездействие по службе (статья 370 УК РК)
15
Провокация преступления (статья 412-1 УК РК)
16
Злоупотребление властью (статья 450 УК РК)
17
Превышение власти (пункт 2) часть 2 статья 451 УК РК)
18
Бездействие власти (статья 452 УК РК)
19
Число оправданных лиц
20
Число лиц, уголовные дела в отношении которых прекращены судом
21

1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Сыбайлас жемқорлық қылмыстар, оларды жасаған адамдар, сотталғандар, сыбайлас жемқорлық қылмыстар жөніндегі қылмыстық істердің қозғалысы және сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы" № 3-К нысанды есеп (бұдан әрі – есеп) уәкілетті мемлекеттік органдардың сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтарды анықтау, алдын алу және оларды жасаған кінәлі адамдарды жауаптылыққа тарту жөніндегі жұмысын бейнелейді, сыбайлас жемқорлық қылмыстардан келген материалдық зиянды және оны өтеу жөніндегі жұмыс күйін, сондай-ақ сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар жасағаны үшін жауаптылыққа тартылған адамдардың ведомстволық тиістілігі туралы, қылмыстық істерін сот қараған адамдар туралы, сыбайлас жемқорлық әрекет үшін жауаптылық шараларының түрлері туралы статистикалық ақпараттан тұрады.
2. Осы құқықтық статистиканың сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілеріне құқық қорғау, арнаулы мемлекеттік және әскери органдар, жергілікті соттардың кеңселері және Қазақстан Республикасының Жоғарғы соты жанындағы Соттарды қамтамасыз ету жөніндегі департамент, сондай-ақ өз өкілеттіліктері шегінде "Сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі – Заң) талаптарын орындауды қамтамасыз ететін барлық өзге мемлекеттік органдар мен ұйымдар, жергілікті өзін-өзі басқару органдары жатады.
3. Республика бойынша есепті Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасының Құқықтық статистика және арнайы есепке алу жөніндегі комитеті (бұдан әрі – Комитет) Комитеттің аумақтық басқармалары (бұдан әрі – аумақтық басқармалар) ұсынған, Сотқа дейінгі тергеп-тексерудің бірыңғай тізілімі (бұдан әрі – СДТБТ), "Әкімшілік іс жүргізулердің бірыңғай тізілімін жүргізу қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас Прокурорының м.а. 2020 жылғы 10 шiлдедегi № 85 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2020 жылғы 14 шiлдеде № 20962 болып тіркелді) "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істі қозғау туралы" 1-ӘЖ (бұдан әрі -1-ӘЖ нысанындағы АЕҚ) және "Әкімшілік құқық бұзушылық туралы істің қаралу, жылжу барысы туралы және әкімшілік жазаның орындалу тәртібі туралы" 1-ӘҚ (бұдан әрі - 1-ӘҚ нысанындағы АЕҚ) нысандарындағы ақпараттық есепке алу құжаттары Комитеттің деректері негізінде құрастырылған, өңірлер бойынша есептердің негізінде қалыптастырады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
4. Есеп үдемелі қорытындымен ай сайын автоматтандырылған режимде құрастырылады. Комитеттің аумақтық органдарының бастықтары СДТБТ-ның электрондық ақпараттық есептік құжаттарының мәліметтерін есепті кезеңнің соңғы күнінің 00.00-сағатына дейін өңдеуді қамтамасыз етеді.
Комитеттің аумақтық органдарының бастықтары СДТБТ-ға келіп түсетін мәліметтердің нақтылығын өз орындарында қамтамасыз етеді.

Глава 1. Общие положения
1. Отчет формы № 3-К "О коррупционных преступлениях, лицах их совершивших, осужденных, движении уголовных дел о коррупционных преступлениях и о субъектах коррупционных правонарушений" (далее – отчет) отражает работу уполномоченных государственных органов по выявлению, пресечению коррупционных правонарушений и привлечению лиц, виновных в их совершении к ответственности, содержит статистическую информацию о материальном вреде, причиненном коррупционными преступлениями, и состоянии работы по его возмещению, а также ведомственной принадлежности лиц, привлеченных к ответственности за совершение коррупционных правонарушений, о лицах, уголовные дела в отношении которых рассмотрены судом, видах мер ответственности за коррупционные деяния.
2. К субъектам коррупционных правонарушений данной правовой статистики относятся правоохранительные, специальные государственные и военные органы, канцелярии местных судов и Департамент по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан, а также все иные государственные органы и организации, органы местного самоуправления, обеспечивающие в пределах своих полномочий исполнение требований Закона Республики Казахстан "О противодействии коррупции" (далее – Закон).
3. Отчет по республике формируется Комитетом по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан (далее – Комитет) на основании сведений Единого реестра досудебных расследований (далее – ЕРДР), информационной системы судебных органов Республики Казахстан и информационных учетных документов форм 1-АВ "О возбуждении дела об административном правонарушении" и 1-АП "О ходе движения, рассмотрения дела об административном правонарушении и о порядке исполнения административного взыскания", утвержденных приказом исполняющего обязанности Генерального Прокурора Республики Казахстан от 10 июля 2020 года № 85 "Об утверждении Правил ведения Единого реестра административных производств" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации за № 20962).
Сноска. Пункт 3 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
4. Отчет формируется Комитетом ежемесячно с нарастающим итогом в автоматизированном режиме. Начальники территориальных органов Комитета обеспечивают обработку сведений электронных информационных учетных документов в ЕРДР до 24.00 часов последнего дня отчетного месяца.
Начальники территориальных органов Комитета обеспечивают достоверность поступающих сведений ЕРДР на местах.

Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2-тарау. Есептің құрылымы және қалыптастыру
5. Есептің 1-бөлімі сыбайлас жемқорлық қылмыстар туралы негізгі мәліметтерді қылмыстық істері қылмыстық қудалау органдарының өндірісінде болған, тіркелген, тергеп-тексерумен аяқталған, сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімі есептік кезеңде үзілген, сондай-ақ келтірілген зиянды өтеу бойынша мәліметтерді бейнелейді.
Есептің 1-1-бөлімі сыбайлас жемқорлық қылмыстық істер туралы эпизодтарды есепке алмай негізгі мәліметтерді, қылмыстық қудалау органдарының өндірісінде болған, тіркелген, тергеп-тексерумен аяқталған, сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімі есептік кезеңде үзілген, сондай-ақ келтірілген зиянды өтеу бойынша мәліметтерді бейнелейді.
Есептің 2-бөлімі мемлекеттік функцияларды орындауға уәкілетті адамдарға және оларға теңестірілген адамдарға қатысты сотқа дейінгі тергеп-тексеруі басталған сыбайлас жемқорлық қылмыстар туралы мәліметтерді бейнелейді.
Есептің 3-бөлімінде сыбайлас жемқорлық қылмыстар жасаған адамдар туралы мәліметтер көрсетіледі.
Есептің 4-бөлімі сотталған, ақталған, қылмыстық істерін сот тоқтатқан, медициналық сипаттағы мәжбүрлеу шаралары қолданылған адамдар туралы мәліметтерді қамтиды, сондай-ақ тағайындалған жазалау шаралары көрсетіледі.
Есептің 5-бөлімі әкімшілік сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін әкімшілік жауаптылыққа тартылған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы өңірлер бойынша бөлінген мәліметтерден тұрады.
Есептің 5-1-бөлімі әкімшілік сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар туралы істерді қозғаған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы кодексінің 676-681-баптары бойынша бөлінген мәліметтерден тұрады.
Есептің 5-2-бөлімі әкімшілік сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылықтар туралы істерді қозғаған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы өңірлер бойынша бөлінген мәліметтерден тұрады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6. 1-бөлімнің 1-жолында жасалған сыбайлас жемқорлық қылмыстардың жалпы саны көрсетіледі, олардың ішінде 2-5-жолдарда сыбайлас жемқорлық қылмыстар қылмыс ауырлығы бойынша бөлініп көрсетіледі. 1-жолдан 6-22-жолдарда Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексіне (бұдан әрі – ҚР ҚК) сәйкес сыбайлас жемқорлыққа жатқызылған қылмыстар санамаланады. 23-жолда ҚР ҚК баптарына қайта сараланған, сыбайлас жемқорлық тізбесіне кірмейтін қылмыстар көрсетіледі.
1-бағанда қылмыстық істері есептік кезеңде қылмыстық қудалау органдарының өндірісінде болған қылмыстардың саны көрсетіледі.
Бұл санға бұрынғы жылдардағы қылмыстар кіреді, оның ішінде:
процестік шешім қабылданбаған;
есептік кезеңде алғаш рет процестік шешім қабылданған;
есептік кезеңде сотқа дейінгі тергеп-тексеру басталған;
тергеулігі бойынша есептік кезеңде есептен алынумен жолданғандар.

Сноска. Пункт 4 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Структура и формирование отчета
5. Раздел 1 отчета отражает основные сведения о коррупционных преступлениях, уголовные дела по которым находились в производстве органов уголовного преследования, зарегистрированных, оконченных расследованием, по которым сроки досудебного расследования прерваны в отчетном периоде, а также сведения по возмещению причиненного вреда.
Раздел 1-1 отчета отражает основные сведения о коррупционных уголовных делах без учета эпизодов, находившихся в производстве органов уголовного преследования, зарегистрированных, оконченных расследованием, по которым сроки досудебного расследования прерваны в отчетном периоде, а также сведения по возмещению причиненного вреда.
Раздел 2 отчета отражает сведения о коррупционных преступлениях, по которым начато досудебное расследование в отношении лиц, уполномоченных на выполнение государственных функций, и лиц, приравненных к ним.
В разделе 3 отчета отражаются сведения о лицах, совершивших коррупционные преступления.
Раздел 4 отчета включает сведения о лицах осужденных, оправданных, уголовные дела, в отношении которых прекращены судом, в отношении которых применены принудительные меры медицинского характера, а также указываются назначенные меры наказания.
Раздел 5 отчета содержит сведения о субъектах коррупционных правонарушений, привлеченных к административной ответственности за совершение административных коррупционных правонарушений, с разбивкой по регионам.
Раздел 5-1 содержит сведения о субъектах коррупционных правонарушений, возбудивших дела об административных коррупционных правонарушениях, с разбивкой по статьям 676-681 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях.
Раздел 5-2 содержит сведения о субъектах коррупционных правонарушений, возбудивших дела об административных коррупционных правонарушениях, с разбивкой по регионам.
Сноска. Пункт 5 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
6. В строке 1 раздела 1 отражается общее количество коррупционных преступлений, из них в строках 2-5 коррупционные преступления указываются с разбивкой по тяжести преступления. Из строки 1 в строках 6-22 перечисляются преступления, отнесенные к коррупционным в соответствии с Уголовным Кодексом Республики Казахстан (далее – УК РК). В строке 23 отражаются преступления, переквалифицированные на статьи УК РК, не входящие в перечень коррупционных.
В графе 1 отражается количество преступлений, уголовные дела по которым находились в производстве органов уголовного преследования в отчетном периоде.
В это число входят преступления прошлых лет, по которым:
процессуальные решения не приняты;
впервые процессуальные решения приняты в отчетном периоде;
начато досудебное расследование в отчетном периоде;
направлены по подследственности в отчетном периоде со снятием с учета.

2-бағанда есептік кезеңде СДТБТ-де тіркелген қылмыстар саны көрсетіледі, қылмыстық істері есептен алынумен тоқтатылған әрекеттерден басқа. Қылмысты бір қылмыстық қудалау органы тіркеген және тергеулігі бойынша кейін басқа органға берген (мысалы, ішкі істер органдарына) жағдайда осы бағанда қылмыс тек қылмысты тіркеген органның есебінде көрсетіледі. Бұл жағдайда 2-баған көрсеткіштерінің 1-баған көрсеткіштерінен артық болуына жол беріледі.
Қылмыстық істері есептік кезеңде алғаш рет тергеп-тексерумен аяқталған қылмыстар туралы мәліметтер соңғы процестік шешімдерге байланысты оларды 4 және 5-бағандарға бөліп, 3-бағанда көрсетіледі. Істері Қазақстан Республикасы Қылмыстық процестік кодексінің (бұдан әрі – ҚР ҚПК) 35-бабы 1-бөлімінің 1), 2), 5), 6), 7), 8)-тармақтары бойынша тоқтатылған қылмыстар 6-бағанда көрсетіледі.
7-бағанда сотқа дейінгі тергеп-тексерулер мерзімі алғаш рет үзілген қылмыстар туралы мәліметтер оларды шешім қабылдау негіздері бойынша 8-13-бағандарға бейнелеп көрсетіледі.
14-бағанда сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімі есептік кезеңде ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлімінің 4)-тармағы негізінде үзілген қылмыстардың саны, 15-бағанда - сотқа дейінгі тергеп-тексеру мерзімі алдыңғы жылдары ҚР ҚПК-нің 45-бабы 7-бөлімінің 4)-тармағы негізінде үзілген бұрынғы жылдардың қылмыстары көрсетіледі.
16-баған қылмыстық істері есептік кезеңде алғаш рет сотқа жолданған немесе ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлімінің 3), 4), 9), 10), 11), 12)-тармақтары және 36-бабы бойынша тоқтатылған қылмыстардан келген материалдық залалдың белгіленген көлемі (мың теңгемен) бейнеленеді. 17-бағанда 3-бағанда көрсетілген қылмыстар туралы істер бойынша тыйым салынған мүліктің сомасы (мың теңгемен) көрсетіледі. Қылмыстық істер бойынша мүлік алынған немесе ерікті түрде өтелген сома (мың теңгемен) 18-бағанда көрсетіледі.
Қылмыстық істері бойынша ҚР ҚПК-да белгіленген тергеу мерзімі өткен, ал оны ұзарту туралы ақпарат құқықтық статистика және арнайы есепке алу органдарына түспеген қылмыстар туралы мәліметтер 19-бағанда ескеріледі.
Есептік кезеңде тіркелгендер қатарынан (2-баған) 20-бағанда қылмыстық істері есептен алынумен берілген қылмыстар саны көрсетіледі.
Сонымен бірге егер қылмыстық іс есептен алынумен тергеулігі бойынша облыс ішінде берілетін болса, онда облыстың жиынтық есебінде қосалқы есепке алуды болдырмау үшін, осы іс 20-бағанда бейнеленбейді. Облыстық жиынтық есепте осы баған тек іс есептен алынумен тергеулігі бойынша облыс шегінен тыс берілген жағдайда толтырылады.

В графе 2 указывается количество преступлений, зарегистрированных в ЕРДР в отчетном периоде, за исключением деяний, уголовные дела по которым прекращены со снятием с учета. В случае регистрации преступления одним органом уголовного преследования и последующей передачей по подследственности в другой орган в данной графе преступление указывается только в отчете органа, зарегистрировавшего преступление. В этом случае допустимо превышение показателей графы 2 над показателями графы 1.
Сведения о преступлениях, по которым уголовные дела впервые окончены расследованием в отчетном периоде, отражаются в графе 3 с распределением их на графы 4 и 5 в зависимости от окончательных процессуальных решений. Преступления, дела по которым прекращены по пунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) части 1 статьи 35 Уголовно-процессуального кодекса Республики Казахстан (далее – УПК РК), указываются в графе 6.
В графе 7 указываются сведения о преступлениях, по которым сроки досудебного расследования впервые прерваны, с отражением их по основаниям принятия решения в графах 8-13.
В графе 14 указывается количество преступлений, по которым сроки досудебного расследования прерваны впервые в отчетном периоде по основаниям пункта 4) части 7 статьи 45 УПК РК, в графе 15 - преступления прошлых лет, по которым сроки досудебного расследования прерваны в предыдущие годы по основаниям пункта 4) части 7 статьи 45 УПК РК.
Графа 16 отражает установленный размер материального ущерба (в тысячах тенге), причиненного преступлениями, по которым уголовные дела впервые в отчетном периоде направлены в суд или прекращены по пунктам 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35 и статьи 36 УПК РК. В графе 17 указывается сумма (в тысячах тенге), на которую наложен арест на имущество по делам о преступлениях, указанных в графе 3. Сумма (в тысячах тенге), на которую изъято имущество или которая добровольно погашена по уголовным делам, указывается в графе 18.
Сведения о преступлениях, по которым по уголовным делам истек установленный УПК РК срок следствия, а информация о его продлении в органы правовой статистики и специальных учетов не поступила, учитываются в графе 19.
Из числа зарегистрированных в отчетном периоде (графа 2) в графе 20 указывается количество преступлений, уголовные дела по которым переданы со снятием с учета.
При этом если уголовное дело передается по подследственности со снятием с учета внутри области, то в сводном отчете области во избежание двойного учета, данное дело в графе 20 не отражается. В областном сводном отчете данная графа заполняется только в случае передачи дела по подследственности со снятием с учета за пределы области.

Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
6-1. 1-1-тармақтың көрсеткіштері 1-тармаққа ұқсастық бойынша қылмыстық істерде эпизодтарды есепке алмай қалыптастырылады.
Ескерту. 2-тарау 6-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
7. 2-бөлім мемлекеттік функцияларды орындауға уәкілетті адамдарға және оларға теңестірілген адамдарға қатысты сотқа дейінгі тергеп-тексеру басталған сыбайлас жемқорлық қылмыстар туралы мәліметтерден тұрады.
1-жолда сыбайлас жемқорлық қылмыстардың жалпы саны, олардың ішінен 2-5-жолдарда сыбайлас жемқорлық қылмыстар қылмыс ауырлығы бойынша бөлініп, 6-бағанда – мемлекеттік органның өз бастамасы бойынша анықталғандар бейнеленеді.
Бөлімнің 1-жолынан 7-23-жолдарда ҚР ҚК-ға сәйкес сыбайлас жемқорлыққа жатқызылған қылмыстар көрсетіледі.
Осы жолда қылмыстық істері ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлімінің 1), 2), 5), 6), 7), 8)-тармақтары бойынша тоқтатылған және тергеулігі бойынша есептен алынумен берілген қылмыстар ескерілмейді.
24-жолда істері ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлімінің 1), 2), 5), 6), 7), 8)-тармақтарымен көзделген негіздер бойынша тоқтатылған қылмыстар бейнеленеді.
25-жолда ҚР ҚК-ның баптарына қайта сараланған, сыбайлас жемқорлық тізбесіне жатпайтын қылмыстар бейнеленеді.
Сотқа дейінгі тергеп-тексеруді бастаған тұлғаларға қатысты сыбайлас жемқорлық қылмыстар саны туралы мәліметтер есепті кезеңде бір рет есепке алынады, яғни алдыңғы есепті кезеңде тұлғаға қатысты іс жүргізу шешімі шығарылса, кейінгі есепті кезеңде ол тұлға есепке алынбайды.
Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
8. 3-бөлімнің 1-бағанында оларға қатысты есептік кезеңде күдікті деп тану туралы қаулы шығарылған адамдар саны ескеріледі. 2-бағанда осы есептік кезеңде қылмыстық істері алғаш рет сотқа жолданған немесе ҚР ҚПК-нің 35-бабы 1-бөлімінің 3), 4), 9), 10), 11), 12)-тармақтары және 36-бабымен көзделген негіздер бойынша тоқтатылған, сыбайлас жемқорлық қылмыс жасаған адамдар саны көрсетіледі. 3-бағанның деректері 4-47-бағандарда мемлекеттік функцияларды атқаруға уәкілетті адамдарға және оларға теңестірілген адамдарға бөлінеді.

Сноска. Пункт 6 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
6-1. Показатели раздела 1-1 формируются по аналогии раздела 1 по уголовным делам без учета эпизодов.
Сноска. Инструкция дополнена пунктом 6-1 в соответствии с приказом Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
7. Раздел 2 содержит сведения о преступлениях, по которым начато досудебное расследование в отношении лиц, уполномоченных на выполнение государственных функций, и лиц, приравненных к ним.
В строке 1 отражается общее количество коррупционных преступлений, из них в строках 2-5 коррупционные преступления указываются с разбивкой по тяжести преступления, в строке 6 – выявленные по инициативе самого государственного органа.
Из строки 1 в строках 7-23 раздела указываются преступления, отнесенные к коррупционным в соответствии с УК РК.
В этой строке не учитываются преступления, уголовные дела по которым прекращены по пунктам 1), 2), 5), 6), 7), 8) части 1 статьи 35 УПК РК и переданные по подследственности со снятием с учета.
В строке 24 отражаются преступления, дела по которым прекращены по основаниям, предусмотренным пунктами 1), 2), 5), 6), 7), 8) части 1 статьи 35 УПК РК.
В строке 25 отражаются преступления, переквалифицированные на статьи УК РК, не входящие в перечень коррупционных.
Сведения о количестве коррупционных преступлений в отношении лиц, по которым начато досудебное расследование, учитываются в отчетном периоде единожды, то есть если в отношении лица вынесено процессуальное решение в предыдущем отчетном периоде, то в последующем отчетном периоде такое лицо не учитывается.
Сноска. Пункт 7 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
8. В графе 1 раздела 3 учитывается количество лиц, в отношении которых вынесено постановление о признании подозреваемым в совершении коррупционного преступления в отчетном периоде. В графе 2 указывается число лиц, совершивших коррупционные преступления, в отношении которых уголовные дела впервые направлены в суд или прекращены по основаниям, предусмотренным пунктами 3), 4), 9), 10), 11), 12) части 1 статьи 35 и статьи 36 УПК РК в данном отчетном периоде. Из них в графе 3 выделяются лица, уголовные дела в отношении которых направлены в суд. Данные из графы 3 распределяются по лицам, уполномоченным на выполнение государственных функций, и лицам, приравненным к ним, в графах 4-47.

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
9. Есептің 4-бөлімі А кестесінің 1-бағанында осы есептік кезеңде заңды күшіне енген үкімдер бойынша сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін сотталған адамдар саны көрсетіледі. 2-42-бағандарда 1-бағаннан мемлекеттік функцияларды атқаруға уәкілетті адамдар және оларға теңестірілген адамдар бейнеленеді.
4-бөлімнің А кестесінің 1-бағанында сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін сотталған адамдардың жалпы саны көрсетіледі. 1-бағаннан 2-19-бағандарда ҚР ҚК-ға сәйкес сыбайлас жемқорлыққа жатқызылған қылмыстар бейнеленеді.
20-23-жолдар есеп нысанының көрсеткіштеріне сәйкес толтырылады.
Есептің 4-бөлімі Б кестесінде соттардың сыбайлас жемқорлық қылмыс жасаған адамдарға қатысты қылмыстық істерді қарау нәтижелері туралы мәліметтер бейнеленеді (заңды күшіне енген сот актілері бойынша).
Есептің В кестесінің 1-бағанында мемлекеттік органның өз бастамасы бойынша жұмысшыларының арасында анықтаған сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін осы есептік кезеңде заңды күшіне енген үкімдер бойынша сотталған адамдар саны көрсетіледі.
2-45-бағандарда 1-бағаннан мемлекеттік органның өз бастамасы бойынша жұмысшыларының арасында анықтаған сыбайлас жемқорлық қылмыс жасағаны үшін сотталған жеке мемлекеттік орган қызметкерлерінің саны ерекшеленеді.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
10. Есептің 5, 5-1, 5-2-бөлімдердің кестелерінде есептік кезеңде жауаптылыққа тартылған, Комитетте есепте тұрған сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық субъектілері туралы мәліметтер бейнеленеді.
Есептің 5, 5-1, 5-2-бөлімдердің 1-бағанында сыбайлас жемқорлық құқық бұзушылық жасағаны үшін жауаптылыққа тартылған адамдардың жалпы саны 2-37-бағандар бойынша мемлекеттік функцияларды атқаруға уәкілетті адамдар және оларға теңестірілген адамдар туралы бейнелеумен көрсетіледі.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Бас Прокурорының 15.02.2021 № 17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

Сноска. Пункт 8 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
9. В графе 1 таблицы А раздела 4 отчета указывается число лиц, осужденных за совершение коррупционных преступлений по приговорам, вступившим в законную силу в данном отчетном периоде. В графах 2-42 из графы 1 отражаются сведения о лицах, уполномоченных на выполнение государственных функций, и лицах, приравненных к ним.
В строке 1 таблицы А раздела 4 отражается общее количество лиц, осужденных за совершение коррупционных преступлений. Из строки 1 в строках 2-19 отражаются преступления, отнесенные к коррупционным в соответствии с УК РК.
Строки 20-23 заполняются согласно показателям формы отчета.
В таблице Б раздела 4 отчета отражаются сведения о результатах рассмотрения судами уголовных дел в отношении лиц, совершивших коррупционные преступления (по вступившим в законную силу судебным актам).
В графе 1 таблицы В отчета указывается число лиц, осужденных за совершение коррупционных преступлений, выявленных по инициативе самого государственного органа среди своих работников, по приговорам, вступившим в законную силу в данном отчетном периоде.
В графах 2-45 из графы 1 выделяется количество работников отдельных государственных органов, осужденных за коррупционные деяния, выявленных по инициативе самого государственного органа среди своих работников.
Сноска. Пункт 9 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).
10. В таблицах разделов 5, 5-1, 5-2 отчета отражаются сведения о субъектах коррупционных правонарушений, состоящих на учете Комитета, привлеченных к ответственности за отчетный период.
В графе 1 разделов 5, 5-1, 5-2 отчета отражается общее количество лиц, привлеченных к ответственности за совершение коррупционных правонарушений, с отражением по графам 2-37 сведений о лицах, уполномоченных на выполнение государственных функций, и лицах, приравненных к ним.
Сноска. Пункт 10 - в редакции приказа Генерального Прокурора РК от 15.02.2021 № 17 (вводится в действие после дня его первого официального опубликования).