Баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін сатып алу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 30 маусымдағы № 412 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 9 қыркүйекте № 14223 болып тіркелді.
"Қазақстан Республикасындағы баланың құқықтары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабының 3-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда – ҚР Оқу-ағарту министрінің 29.06.2023 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) № 186 бұйрығымен.
1. Қоса беріліп отырған Баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін сатып алу қағидалары бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігі Балалардың құқықтарын қорғау комитеті (М.С.Әбдікәрім) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың көшірмелерін "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялау үшін электрондық тасымалдағышта елтаңбалы мөрмен куәландырылған қағаз данасын қоса бере отырып жолдауды;
3) тіркелген осы бұйрықты алған күннен бастап бес жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің мөрімен расталған және осы бұйрыққа қол қоюға уәкілетті адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған баспа және электрондық түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі және халықаралық ынтымақтастық департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Э.А. Суханбердиеваға жүктелсiн.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі Е. Сағадиев
Қазақстан Республикасы
Білім және ғылым министрінің
2016 жылғы 30 маусымдағы
№ 412 бұйрығымен бекітілген
Баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін сатып алу қағидалары

Об утверждении Правил приобретения товаров и услуг организаций, осуществляющих функции по защите прав ребенка
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 30 июня 2016 года № 412. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 9 сентября 2016 года № 14223.
В соответствии с пунктом 3 статьи 30 Закона Республики Казахстан "О правах ребенка в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра просвещения РК от 29.06.2023 № 186 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить прилагаемые Правила приобретения товаров и услуг организаций, осуществляющих функции по защите прав ребенка.
2. Комитету по охране прав детей Министерства образования и науки Республики Казахстан (Абдыкарим М.С.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление копий настоящего приказа для официального опубликования в информационно-правовой системе "Әділет" и периодических печатных изданиях на электронном носителе с приложением бумажного экземпляра, заверенного гербовой печатью;
3) в течение пяти рабочих дней со дня получения зарегистрированного настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде, заверенной печатью Министерства образования и науки Республики Казахстан и удостоверенной электронной цифровой подписью лица, уполномоченного подписывать настоящий приказ, для внесения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы и международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Суханбердиеву Э.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр образования и науки
Республики Казахстан
Е. Сагадиев
"СОГЛАСОВАН"
Министр здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
18 июня 2016 года
_____________ Т. Дуйсенова
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
9 августа 2016 года
______________ Б. Султанов
Утверждены
приказом Министра
образования и науки
Республики Казахстан
от 30 июня 2016 года № 412
Правила приобретения товаров и услуг организаций, осуществляющих функции по защите прав ребенка

1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы "Қазақстан Республикасындағы балалардың құқықтары туралы" 2002 жылғы 8 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабының 1-тармағына сәйкес баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін сатып алу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу тәртібін белгілейді.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 29.05.2017 № 251 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-1. Табиғи монополия салаларына жататын тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдар бір көзден алу тәсілімен тікелей шарт жасасу арқылы жүзеге асырылады.
Егер біртекті тауарлардың, көрсетілетiн қызметтердің құндық мәніндегі жылдық көлемі республикалық бюджет туралы заңда тиісті қаржы жылына белгіленген жүз еселенген айлық есептік көрсеткіш мөлшерінен аспаса, осындай біртекті тауарларды, көрсетілетін қызметтерді сатып алу осы Қағидалардың 51-54-тармақтарында көрсетілген тәртіппен жүзеге асырылады.
Ескерту. 1-тарау 1-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 29.05.2017 № 251 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
2. Баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдар белгілі бір қызметті көрсетуге немесе тауарларды жеткізуге мамандандырылған заңды немесе жеке тұлғалар болып табылатын тауарлар мен көрсетілетін қызметті жеткізушілерден сатып алады.
3. Қағидаларда мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) әлеуетті өнім беруші – қызмет көрсету немесе тауарларды жеткізу туралы шарт бойынша міндеттемелерді орындау үшін жеткілікті, материалдық, қаржылық және еңбек ресурстары бар қызмет көрсету немесе тауарларды жеткізу туралы шарт жасасуға үмiткер, кәсiпкерлiк қызметтi жүзеге асыратын жеке тұлға, заңды тұлға (егер Қазақстан Республикасының заңдарында олар үшiн өзгеше белгiленбесе, мемлекеттiк мекемелердi қоспағанда), заңды тұлғалардың уақытша бiрлестiгi (консорциум);
2) интернет-ресурс – аппараттық-бағдарламалық кешенде орналастырылатын, бірегей желілік мекенжайға және (немесе) домендік аты бар және Интернетте жұмыс істейтін, мәтіндік, графикалық, аудиовизуалды немесе өзге де түрде бейнеленетін электрондық ақпараттық ресурс;
3) конкурстық комиссия – конкурс өткізу үшін конкурсты ұйымдастырушы құратын алқалы орган;

Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила приобретения товаров и услуг организаций, осуществляющих функции по защите прав ребенка, (далее - Правила) устанавливают порядок приобретения товаров и услуг организациями, осуществляющими функции по защите прав ребенка, согласно пункту 1 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 8 августа 2002 года "О правах ребенка в Республике Казахстан".
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 29.05.2017 № 251. (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1-1. Приобретение организациями, осуществляющими функции по защите прав ребенка, товаров и услуг, относящихся к сферам естественных монополий, осуществляется способом из одного источника путем прямого заключения договора.
Приобретение однородных товаров, услуг, если годовой объем таких однородных товаров, услуг в стоимостном выражении не превышает стократного размера месячного расчетного показателя, установленного на соответствующий финансовый год законом о республиканском бюджете осуществляется в порядке, указанном в пунктах 51-54 настоящих Правил.
Сноска. Правила дополнены пунктом 1-1 в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 29.05.2017 № 251. (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Приобретение товаров и услуг организациями, осуществляющими функции по защите прав ребенка, производится у поставщиков товаров и услуг, являющимися юридическими или физическими лицами, специализирующимися на оказании определенной услуги или поставки товаров.
3. В Правилах используются следующие понятия:
1) потенциальный поставщик – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность, юридическое лицо (за исключением государственных учреждений, если иное не установлено для них законами Республики Казахстан), временное объединение юридических лиц (консорциум), претендующие на заключение договора об оказании услуги или договора поставки товаров и обладающее материальными, финансовыми и трудовыми ресурсами, достаточными для исполнения обязательств по договору об оказании услуги или поставки товаров;
2) интернет - ресурс – электронный информационный ресурс, отображаемый в текстовом, графическом, аудиовизуальном или ином виде, размещаемый на аппаратно-программном комплексе, имеющий уникальный сетевой адрес и (или) доменное имя и функционирующий в Интернете;
3) конкурсная комиссия – коллегиальный орган, создаваемый организатором конкурса для проведения конкурса;

4) конкурстық құжаттама – конкурсқа қатысуға өтінімді дайындау үшін әлеуетті өнім берушіге ұсынылатын құжаттама, онда конкурсқа қатысуға өтінімге қойылатын талаптар, конкурстың шарттары мен тәртібі қамтылады;
5) конкурсты ұйымдастыру және өткізу рәсімі – тиісті комиссия әлеуетті өнім берушімен көрсетілетін қызметтерді көрсету немесе тауарларды жеткізу туралы шарт жасасу мақсатында конкурсты ұйымдастырушы осы Қағидаларға сәйкес жүзеге асыратын өзара байланысты, жүйелі іс-шаралар кешені;
6) конкурсты ұйымдастырушы (тапсырыс беруші) – балаларды әлеуметтік қолдауды, әлеуметтік-тұрмыстық, медициналық-әлеуметтік, әлеуметтік-педагогикалық, психологиялық-педагогикалық, құқықтық қызметтер көрсету мен материалдық көмек көрсетуді, арнаулы әлеуметтік қызметтерге мұқтаж балаларды әлеуметтік оңалтуды, мұндай балалар еңбекке қабілетті жасқа жеткенде олардың жұмыспен қамтылуын қамтамасыз етуді жүзеге асыратын баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйым;
7) көрсетілетін қызмет берушіні таңдау өлшемшарттары – әлеуетті өнім берушінің қызмет көрсету бойынша мүмкіндіктері мен жағдайларын бағалау негізінде жасалатын белгілер;
8) қаржы жылы – күнтізбелік жылдың 1 қаңтарынан басталып 31 желтоқсанында аяқталатын уақыт кезеңі;
9) өнім беруші – қызмет көрсету немесе тауарларды жеткізу туралы шарт жасасқан кәсiпкерлiк қызметтi жүзеге асыратын жеке тұлға немесе заңды тұлға;
10) сарапшы – баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың сатып алынатын тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің техникалық тапсырмасын әзірлеуге және (немесе) әлеуетті өнім берушілер ұсыныстарының сатып алынатын тауарлардың, көрсетілетін қызметтердің техникалық тапсырмаға сәйкестігіне қатысты сараптамалық қорытындыны дайындауға қатысу үшін конкурс ұйымдастырушы тартатын, өткізілетін конкурс саласында тиісті құжаттармен (дипломдармен, сертификаттармен, куәліктермен және басқа да құжаттармен) расталатын арнайы және (немесе) техникалық білімі, тәжірибесі мен біліктілігі бар жеке тұлға;
11) тауарларды жеткізушіні таңдау өлшемшарттары – әлеуетті өнім берушінің тауарларды жеткізу бойынша мүмкіндіктері мен жағдайларын бағалау негізінде жасалатын белгілер;
12) тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу – тапсырыс берушінің тауарларды осы Қағидаларда белгіленген тәртіппен сатып алуы;
13) шарт – тапсырыс беруші мен өнім беруші арасында қызметтер көрсету немесе тауарларды жеткізу туралы жасалған азаматтық-құқықтық шарт.
Ескерту. 3-тармаққа өзгеріс енгізілді – ҚР Оқу-ағарту министрінің 29.06.2023 (алғашқы ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) № 186 бұйрығымен.

4) конкурсная документация – документация, представляемая потенциальному поставщику для подготовки заявки на участие в конкурсе, в которой содержатся требования к заявке на участие в конкурсе, условия и порядок проведения конкурса;
5) процедура организации и проведения конкурса – комплекс взаимосвязанных, последовательных мероприятий, осуществляемых организатором конкурса, соответствующей комиссией в соответствии с настоящими Правилами, в целях заключения с потенциальным поставщиком договора об оказании услуги или поставки товаров;
6) организатор конкурса (заказчик) – организация, осуществляющая функции по защите прав ребенка, осуществляющая социальную поддержку, оказание социально-бытовых, медико-социальных, социально-педагогических, психолого-педагогических, правовых услуг и материальной помощи, социальной реабилитации детей, нуждающихся в специальных социальных услугах, обеспечение занятости таких детей по достижении ими трудоспособного возраста;
7) критерии выбора поставщика услуги – признаки, на основании которых производится оценка возможностей и условий по оказанию услуги потенциальным поставщиком;
8) финансовый год – период времени, начинающийся 1 января и заканчивающийся 31 декабря календарного года;
9) поставщик – физическое лицо, осуществляющее предпринимательскую деятельность или юридическое лицо, заключившее договор об оказании услуги или поставки товаров;
10) эксперт – физическое лицо, обладающее специальными и (или) техническими познаниями, опытом и квалификацией в области проводимого конкурса, подтверждаемыми соответствующими документами (дипломами, сертификатами, свидетельствами и другими документами), привлекаемое организатором конкурса для участия в разработке технического задания к конкурсной документации по выбору поставщика услуг и товаров организаций, осуществляющих функции по защите прав ребенка и (или) подготовке экспертного заключения в отношении соответствия предложений потенциальных поставщиков техническому заданию приобретаемых товаров и услуг;
11) критерии выбора поставщика товаров - признаки, на основании которых производится оценка возможностей и условий поставки товаров потенциальным поставщиком;
12) приобретение товаров и услуг – приобретение заказчиком товаров и услуг в порядке, установленном настоящими Правилами;
13) договор – гражданско-правовой договор об оказании услуг или поставки товаров, заключенный между заказчиком и поставщиком.
Сноска. Пункт 3 с изменением, внесенным приказом Министра просвещения РК от 29.06.2023 № 186 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2-тарау. Баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін сатып алу тәртібі
4. Тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу тәртібі мыналарды қамтиды:
1) тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жоспарлау;
2) жеткізушіні таңдау және онымен жеткізу туралы шарт жасасу;
3) шартты орындау.
1-параграф. Тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алуды жоспарлау тәртібі
5. Конкурстың ұйымдастырушысы тиісті бюджеттің негізінде осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу жоспарын әзірлейді және бекітеді.
Көрсетілетін қызметтер мен тауарларды сатып алу жоспарын конкурсты ұйымдастырушы тиісті бюджет бекітілген күнінен бастап он жұмыс күні ішінде бекітеді.
Тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу жоспары тауарлар мен көрсетілетін қызметтерге қажеттілік негізінде қаржы жылына қалыптастырылады.
6. Көрсетілетін қызметтерді немесе тауарларды сатып алу туралы шешімді конкурсты ұйымдастырушы тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алудың бекітілген жоспарының негізінде қабылдайды.
7. Конкурсты ұйымдастырушы көрсетілетін қызметтер мен тауарларды сатып алу жоспары бекітілген күнінен бастап бес жұмыс күн ішінде оны конкурсты ұйымдастырушының интернет-ресурсында орналастырады.
Конкурсты ұйымдастырушының жеке интернет-ресурсы болмаған жағдайда көрсетілетін қызметтер мен тауарларды сатып алу жоспары білім беру, денсауық сақтау немесе халықты әлеуметтік қорғау органының (бұдан әрі - орган) интернет-ресурсында және (немесе) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында орналастырылады.
8. Тапсырыс берушіден тәуелді емес себептерге байланысты көлемінің өзгеруіне байланысты тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу жоспарына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу тапсырыс берушінің бекітілген бюджетіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген, сондай-ақ экономикалық классификацияның ерекшелігі өзгерген жағдайларда жүзеге асырылады.
Конкурсты ұйымдастырушы тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу жоспарына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу туралы шешім қабылданған күнінен бастап бес жұмыс күні ішінде енгізілген өзгерістерді және (немесе) толықтыруларды интернет-ресурсында орналастырады.
Конкурсты ұйымдастырушының интернет-ресурсы болмаған жағдайда тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу жоспарына өзгерістер және (немесе) толықтырулар органның интернет-ресурсында және (немесе) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарда орналастырылады.

Глава 2. Порядок приобретения товаров и услуг организаций, осуществляющих функции по защите прав ребенка
4.Порядок приобретения товаров и услуг включает в себя:
1) планирование приобретения товаров и услуг;
2) выбор поставщика и заключение с ним договора о поставке;
3) исполнение договора.
Параграф 1. Порядок планирования приобретения товаров и услуг
5. На основании соответствующего бюджета организатор конкурса разрабатывает и утверждает план приобретения товаров и услуг по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
План приобретения товаров и услуг утверждается организатором конкурса в течение десяти рабочих дней со дня утверждения соответствующего бюджета.
План приобретения товаров и услуг формируется на финансовый год на основе потребности в товарах и услугах для обеспечения деятельности.
6. Решение о приобретении товаров и услуг принимается организатором конкурса на основании утвержденного плана приобретения товаров и услуг.
7. Организатор конкурса в течение пяти рабочих дней со дня утверждения плана приобретения товаров и услуг размещает его на интернет-ресурсе.
В случае отсутствия у организатора конкурса собственного интернет-ресурса план приобретения товаров и услуг размещается на интернет-ресурсе органа образования, здравоохранения или социальной защиты населения (далее - орган) и (или) в периодическом печатном издании, распространяемом на территории соответствующей административно-территориальной единицы.
8. Внесение изменений и (или) дополнений в план приобретения товаров и услуг осуществляется в случаях внесения изменений и (или) дополнений в бюджет заказчика, в связи с изменениями объемов по причинам, не зависящим от заказчика, а также в случае изменения специфики экономической классификации.
Организатор конкурса в течение пяти рабочих дней со дня принятия решения о внесении изменений и (или) дополнений в план приобретения товаров и услуг размещает внесенные изменения и (или) дополнения на интернет-ресурсе.
В случае отсутствия у организатора конкурса собственного интернет-ресурса изменения и (или) дополнения в план приобретения товаров и услуг размещаются на интернет-ресурсе органа и (или) в периодическом печатном издании, распространяемом на территории соответствующей административно-территориальной единицы.

2-параграф. Жеткізушіні таңдау және онымен жеткізу туралы шарт жасасу тәртібі
9. Конкурсты ұйымдастырушы тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді жеткізушіні таңдауды конкурстық негізде жүзеге асырады.
Конкурсты ұйымдастырушы тауарлар мен көрсетілетін қызметтердi лоттарға бөлуге шешім қабылдаған кезде, конкурстық құжаттаманы жасап, әр лотқа бөлек ұсынады.
10. Тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді жеткізушіні таңдау рәсімі конкурсты ұйымдастырушының келесі жүйелі іс-шараларды орындауын көздейді:
1) Баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін жеткізушіні таңдау жөніндегі үлгілік конкурстық құжаттаманы (бұдан әрі - Конкурстық құжаттама) бекіту;
2) конкурстық комиссия құрамын қалыптастыру және бекіту;
3) конкурсты ұйымдастырушы тарапынан әлеуетті өнім берушіні таңдау рәсімін жүзеге асыру туралы хабардар ету;
4) әлеуетті өнім берушілерден конкурсқа қатысуға құжаттарды қабылдау;
5) комиссияның көрсетілетін қызмет берушілерге немесе тауарларды жеткізушілерге қойылатын талаптарға сәйкес келетін және (немесе) сәйкес келмейтін әлеуетті өнім берушілерді айқындау үшін құжаттарды қарауы;
6) қызмет көрсету немесе тауарларды жеткізу туралы шарт жасасу.
11. Конкурсты ұйымдастырушы осы Қағидаларға 2-қосымшасына сәйкес қазақ және орыс тілдерінде Конкурстық құжаттама әзірлейді және бекітеді.
Конкурстық құжаттама
Конкурстық құжаттамаға 1-қосымшаға және 2-қосымшаларға сәйкес конкурсқа қатысуға өтінімді;
Конкурстық құжаттамаға 3 және 4-қосымшаларға сәйкес баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін жеткізушіні таңдау жөніндегі конкурстық құжаттамаға техникалық тапсырманы;
Конкурстық құжаттамаға 5 және 6-қосымшаларға сәйкес тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді жеткізушіні таңдау өлшемшарттарын;
Конкурстық құжаттамаға 7-қосымшаға сәйкес сатып алынатын тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің тізбесін қамтиды.
Конкурсты ұйымдастырушы Конкурстық құжаттаманы интернет-ресурсында орналастырады.
Конкурсты ұйымдастырушының жеке интернет-ресурсы болмаған жағдайда Конкурстық құжаттама органның интернет-ресурсында және (немесе) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарда орналастырылады.
Әлеуетті өнім берушілердің талаптары бойынша Конкурстық құжаттама қағаз түрінде беріледі.
13. Конкурстық комиссия төраға, төраға орынбасарынан және комиссияның мүшелерінен тұрады және баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйым басшысының бұйрығымен бекітіледі. Комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ санды құрайды, бірақ бес адамнан кем болмауы тиіс.

Параграф 2. Порядок выбора поставщика и заключение с ним договора о поставке
9. Организатор конкурса осуществляет выбор поставщика товаров и услуг на конкурсной основе.
При принятии организатором конкурса решения о разделении товаров и услуг на лоты, конкурсная документация составляется и предоставляется на каждый лот отдельно.
10. Процедура выбора поставщика товаров и услуг предусматривает выполнение организатором конкурса следующих последовательных мероприятий:
1) утверждение Типовой конкурсной документации по выбору поставщика товаров и услуг организаций, осуществляющих функции по защите прав ребенка (далее - Конкурсная документация);
2) формирование и утверждение состава конкурсной комиссии;
3) извещение организатором конкурса потенциальных поставщиков об осуществлении процедуры выбора поставщика;
4) прием документов на участие в конкурсе у потенциальных поставщиков;
5) рассмотрение комиссией документов для определения потенциальных поставщиков, соответствующих и (или) не соответствующих требованиям, предъявляемым к поставщику товаров и услуг;
6) заключение договора об оказании услуги или поставки товаров.
11. Организатор конкурса разрабатывает и утверждает на казахском и русском языках Конкурсную документацию согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
Конкурсная документация включает в себя:
1) заявку на участие в конкурсе согласно приложениям 1 и 2 к Конкурсной документации;
2) техническое задание к конкурсной документации по выбору поставщика товаров и услуг организаций, осуществляющих функции по защите прав ребенка согласно приложениям 3 и 4 к Конкурсной документации;
3) критерии выбора поставщика товаров и услуги согласно приложениям 5 и 6 к Конкурсной документации;
4) перечень приобретаемых товаров и услуг согласно приложению 7 к Конкурсной документации.
12. Организатор конкурса размещает Конкурсную документацию на интернет-ресурсе.
В случае отсутствия у организатора конкурса собственного интернет-ресурса, Конкурсная документация размещается на интернет-ресурсе органа и (или) в периодическом печатном издании, распространяемом на территории соответствующей административно-территориальной единицы.
По требованию потенциальных поставщиков Конкурсная документация представляется в бумажном виде.
13. Конкурсная комиссия состоит из председателя, заместителя председателя и членов комиссии и утверждается приказом руководителя организации, осуществляющей функции по защите прав ребенка. Общее количество членов комиссии составляет нечетное число, но не менее пяти человек.

14. Ұйымның бірінші басшысы комиссия төрағасы болып табылады.
Комиссия төрағасы комиссияның жұмысын жоспарлайды және комиссия отырыстарында төрағалық етеді. Комиссия төрағасы болмаған уақытта оның функцияларын комиссия төрағасының орынбасары атқарады.
15. Конкурстық комиссия төрағасының орынбасары ретінде ұйым басшысының орынбасары, ал штаттық кестеде ұйым басшысы орынбасарының лауазымы болмаған жағдайда функционалдық міндеттемелерге сәйкес ұйымның бірінші басшысының міндеттемелері жүктелетін тұлға болып табылады.
Ескерту. 15-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 29.05.2017 № 251 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
16. Комиссияның ұйымдастырушылық қызметін ұйымның лауазымды тұлғаларының ішінен айқындалатын комиссия хатшысы қамтамасыз етеді. Хатшы комиссия мүшесі болып табылмайды.
17. Конкурстық комиссия оның құрылуы туралы бұйрық заңды күшіне енген күнінен бастап қызмет етеді және өзінің қызметін тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді жеткізу туралы шарт жасалған күннен бастап тоқтатады.
18. Конкурстық комиссияның отырысы комиссия мүшелерінің кемінде үштен екісі қатысқан жағдайда, заңды болып табылады. Конкурстық комиссия мүшелерінің біреуі болмаған жағдайда, конкурстық комиссия отырысының хаттамасында оның болмау себебі көрсетіледі.
19. Конкурстық комиссия шешімі ашық дауыс беру арқылы қабылданады және отырысқа қатысқан комиссия мүшелерінің жалпы санынан оған көп дауыс берген жағдайда шешім қабылданған болып есептеледі. Дауыстар тең болған жағдайда, комиссия төрағасы, ол болмаған жағдайда комиссия төрағасының орынбасары дауыс берген комиссия мүшелерінің шешімі қабылданған болып есептеледі.
20. Конкурстық комиссия шешімдерін хаттамалар түрінде комиссия хатшысы ресімдейді, оның әрбір парағына және соңына төраға, төраға орынбасары және қатысып отырған комиссияның мүшелері қолдарын қояды.
Комиссия отырысының хаттамасы қатысып отырған, қатыспаған комиссия мүшелері, дауыс санын (жақтау, қарсы) көрсете отырып, комиссия отырысында қабылданған шешім туралы мәліметтерді қамтиды.
Әлеуетті өнім берушінің немесе оның өкілінің сұранысы бойынша қабылданған шешімге қатысты комиссия отырысының хаттамасы үзіндісінің көшірмесі беріледі.
21. Қажет болғанда тапсырыс беруші сатып алынатын тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің техникалық тапсырманы әзірлеу және әлеуетті өнім берушілер ұсынатын тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің техникалық тапсырмасына сәйкестігіне қатысты сараптамалық қорытындыны дайындау үшін сарапшыны тартады.

14. Председателем конкурсной комиссии является первый руководитель организации.
Председатель комиссии планирует работу и председательствует на заседаниях комиссии. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель председателя комиссии.
15. Заместителем председателя конкурсной комиссии является заместитель руководителя организации, а при отсутствии в штатном расписании должности заместителя руководителя, лицо, на которое, согласно функциональным обязанностям, возлагаются обязанности первого руководителя организации.
Сноска. Пункт 15 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 29.05.2017 № 251. (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. Организационная деятельность комиссии обеспечивается секретарем комиссии, определяемым из числа должностных лиц организации. Секретарь комиссии не является членом комиссии.
17. Конкурсная комиссия действует со дня вступления в силу приказа о ее создании и прекращает свою деятельность в день заключения договора об оказании поставки товаров и услуг.
18. Заседание конкурсной комиссии является правомочным, при присутствии не менее двух третей членов конкурсной комиссии. В случае отсутствия одного из членов конкурсной комиссии, в протоколе заседания конкурсной комиссии указывается причина его отсутствия.
19. Решение конкурсной комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества присутствующих на заседании членов комиссии. В случае равенства голосов, принятым считается решение членов комиссии, за которое проголосовал председатель комиссии, в случае его отсутствия, заместитель председателя комиссии.
20. Решения комиссии оформляется секретарем комиссии в виде протокола, подписывается и полистно парафируется председателем, заместителем председателя и присутствующими членами комиссии.
Протокол заседания комиссии содержит сведения о присутствующих, отсутствующих членах комиссии, принятом решении с указанием числа голосов (за, против).
По запросу потенциального поставщика или его представителя выдается выписка из протокола заседания комиссии относительно принятого решения.
21. При необходимости для разработки технического задания закупаемых товаров и услуг и подготовки экспертного заключения в отношении соответствия товаров и услуг, предлагаемых потенциальными поставщиками техническому заданию заказчик привлекает эксперта.

Сарапшыға "Мемлекеттiк сатып алу туралы" 2015 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң) 27-бабының 2-тармақшасында қарастырылған талаптары қойылады.
22. Конкурсты ұйымдастырушы конкурстық құжаттама бекітілген күннен бастап күнтізбелік жеті күн ішінде осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша интернет-ресурсында конкурс туралы хабарландыруды орналастыру арқылы әлеуетті өнім берушілерді хабардар етеді.
Конкурсты ұйымдастырушының жеке интернет-ресурсы болмаған жағдайда органның және (немесе) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарда конкурс туралы хабарландыру орналастырылады.
Әлеуетті өнім берушілердің конкурсқа қатысуға өтінімдерін ұсынатын мерзімнің соңғы күні конкурстық хабарлама орналасқан күннен бастап кемінде күнтізбелік жеті және он бес күннен аспауы қажет.
Ескерту. 22-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 29.05.2017 № 251 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
23. Конкурстық комиссияның хатшысы әлеуетті өнім берушілерге конкурстық құжаттаманың көшірмелерін қол қойғызып береді және деректерді осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша конкурстық құжаттаманың көшірмесін алған тұлғаларды тіркеу журналына енгізеді.
Тұлғаларды тіркеу журналы тігіледі, беттері нөмірленеді, соңғы парағы конкурсты ұйымдастырушының мөрімен бекітіледі.
24. Әлеуетті өнім беруші немесе сенімхат бойынша оның өкілі конкурсқа қатысу үшін келесі құжаттарды ұсынады:
1) Конкурстық құжаттамаға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес қазақ және орыс тілдерінде жасалған және әлеуетті өнім берушінің қолы қойылып, мөрімен (бар болса) куәландырылған конкурсқа қатысуға өтінім;
2) құқықтық қабілетін және азаматтық қабілеттілігін растайтын құжаттар:
заңды тұлғалар үшін:
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің көшірмесі немесе анықтама;
шетелдiк заңды тұлғалар үшін:
шетелдiк заңды тұлғаның шет мемлекеттiң заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын растайтын шетелдiк заңды тұлғаның құрылтай құжаттары немесе басқа да заңдастырылған құжаты;
жеке тұлғалар үшін:
жеке кәсіпкер ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәлік көшірмесі;
жеке басты куәландыратын құжат көшірмесі;
конкурсқа қатысуға өтінім беруге, қол қоюға, комиссия отырысына қатысуға құқық беретін оның мүдделерін білдіретін тұлғаға сенімхат;
3) конкурстық өтінімдері бар конверттерді ашу күнінің алдындағы бір айдан бұрын емес алынған салық төлеушінің салық берешегінің, міндетті зейнетақы жарналары, міндетті кәсіптік зейнетақы жарналары және әлеуметтік аударымдар бойынша берешегінің жоқ (бар) екендігі туралы мәліметтер;

К эксперту предъявляются требования, предусмотренные пунктом 2 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года "О государственных закупках" (далее - Закон).
22. Организатор конкурса в течение семи календарных дней со дня утверждения Конкурсной документации, информирует потенциальных поставщиков путем размещения на интернет-ресурсе объявления о конкурсе по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
В случае отсутствия у организатора конкурса собственного интернет-ресурса объявление о конкурсе размещается на интернет-ресурсе органа и (или) в периодическом печатном издании, распространяемом на территории соответствующей административно-территориальной единицы.
Срок окончательной даты представления потенциальными поставщиками заявок на участие в конкурсе составляет не менее семи и не более пятнадцати календарных дней со дня размещения объявления о конкурсе.
Сноска. Пункт 22 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 29.05.2017 № 251. (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
23. Секретарь конкурсной комиссии представляет потенциальным поставщикам копии Конкурсной документации под роспись и вносит данные в журнал регистрации лиц, получивших копию Конкурсной документации по форме согласно приложению 4 к настоящим Правилам.
Журнал регистрации лиц прошивается, страницы пронумеровываются, последняя страница скрепляется печатью организатора конкурса.
24. Потенциальный поставщик или его представитель по доверенности для участия в конкурсе предоставляет следующие документы:
1) заявку на участие в конкурсе, составленную на казахском и русском языках, подписанную и заверенную печатью (при наличии) потенциального поставщика согласно приложениям 1 и 2 к Конкурсной документации;
2) документы, подтверждающие правоспособность и гражданскую дееспособность:
для юридических лиц: копию свидетельства или справку о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
для иностранных юридических лиц: учредительные документы или другой легализованный документ иностранного юридического лица, подтверждающее, что иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства;
для физических лиц:
копию свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя;
копию документа, удостоверяющего личность;
доверенность лицу, представляющему его интересы на право подачи, подписания заявки на участие в конкурсе;
3) сведения об отсутствии (наличии) налоговой задолженности налогоплательщика, задолженности по обязательным пенсионным взносам, обязательным профессиональным пенсионным взносам и социальным отчислениям, полученные не ранее одного месяца, предшествующего дате вскрытия конвертов с конкурсными заявками;

4) конкурсқа қатысуға банктік кепілдік немесе кепілдік берілген ақшалай жарна түрінде өтінімді қамтамасыз етуді растайтын құжаттың түпнұсқасы;
5) Конкурстық құжаттамаға 3 және 4-қосымшаларға сәйкес көрсетілетін қызметті берушіні және тауарларды жеткізушіні таңдау бойынша баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың конкурстық құжаттамаға техникалық тапсырма.
25. Әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысуға өтінім беру арқылы Заңның 6-бабында қарастырылған шектеулер туралы хабардар екендігін білдіреді.
26. Құжаттар топтамасың әлеуетті өнім беруші конкурсты ұйымдастырушыға тігілген, парақтары нөмірленген түзетусіз түрде ұсынады. Өтінімнің соңғы парағына бірінші басшының қолы қойылады және мөрімен (бар болса) бекітіледі.
Конкурс лоттар бойынша бөлінген жағдайда, әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысуға құжаттарды әр лотқа бөлек ұсынады.
27. Конкурстық комиссияның хатшысы өтінімдері бар конверттерді қабылдайды және осы Қағидалардға 5-қосымшаға сәйкес конкурсқа қатысуға өтінімдерді тіркеу журналына конкурсқа қатысуға өтінім берген әлеуетті өнім берушілер туралы мәліметтерді енгізеді.
28. Конкурсты ұйымдастырушы белгіленген мерзім өткеннен кейін ұсынылған құжаттар тіркелуге жатпайды және әлеуетті өнім берушілерге қайтарылады.
29. Конкурстық комиссия әлеуетті өнім берушілердің құжаттары бар конверттерді ашуды хабарландыруда көрсетілген құжаттарды қабылдау аяқталған күні мен уақытында өткізеді.
30. Комиссияның төрағасы қатысушыларға конкурстық комиссияның құрамы, белгіленген мерзімде конкурсқа қатысуға құжаттарды ұсынған әлеуетті өнім берушілердің саны туралы хабарлайды және әлеуетті өнім берушілердің конверттерін ашуды жүзеге асырады.
31. Конверттерді ашу хаттамасы осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді және конверттер ашылған күнінен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірілмей конкурсты ұйымдастырушының интернет-ресурсында орналастырылады.
Конкурсты ұйымдастырушының жеке интернет-ресурсы болмаған жағдайда конверттерді ашу хаттамасы органның интернет-ресурсында және (немесе) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында орналастырылады.
Ескерту. 31-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 29.05.2017 № 251 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
32. Өтінімдері бар конверттерді ашқан күнінен бастап үш жұмыс күн ішінде конкурстық комиссия конкурсқа қатысуға рұқсат беру үшін толықтығы және конкурстық құжаттамаға сәйкестігі тұрғысынан өтінімді қарайды. Конкурстық құжаттама талаптарына сәйкес келмейтін құжаттар қабылданбайды.

4) оригинал документа, подтверждающего обеспечение заявки на участие в конкурсе в виде банковской гарантии или гарантийного денежного взноса в размере одного процента от суммы, выделенной на конкурс;
5) техническое задание к Конкурсной документации по выбору поставщика товаров и услуг организаций, осуществляющих функции по защите прав ребенка, согласно приложениям 3 и 4 к Конкурсной документации.
25. Потенциальный поставщик заявкой на участие в конкурсе уведомляется об ограничениях, предусмотренных статьей 6 Закона.
26. Пакет документов представляется потенциальным поставщиком организатору конкурса в прошитом виде с пронумерованными страницами без исправлений и помарок. Последняя страница заявки заверяется подписью первого руководителя и скрепляется печатью (при наличии).
В случае разбивки конкурса по лотам потенциальный поставщик предоставляет документы на участие в конкурсе на каждый лот отдельно.
27. Секретарь конкурсной комиссии принимает конверты с конкурсной документацией потенциального поставщика и вносит в журнал регистрации заявок на участие в конкурсе согласно приложения 5 к настоящим Правилам сведения о потенциальных поставщиках, представивших заявки на участие в конкурсе.
28. Документы, представленные после истечения установленного организатором конкурса срока, не подлежат регистрации и возвращаются потенциальным поставщикам.
29. Вскрытие конвертов с документами потенциальных поставщиков проводится конкурсной комиссией в день окончания приема документов и время, указанное в объявлении.
30. Председатель комиссии информирует присутствующих о составе конкурсной комиссии, количестве потенциальных поставщиков, представивших в установленный срок документы на участие в конкурсе, и осуществляет вскрытие конвертов потенциальных поставщиков.
31. Протокол вскрытия конвертов оформляется по форме согласно приложению 6 к настоящим Правилам и не позднее одного рабочего дня со дня вскрытия конвертов размещается на интернет-ресурсе организатора конкурса.
В случае отсутствия у организатора конкурса собственного интернет-ресурса протокол вскрытия конвертов размещается на интернет-ресурсе органа и (или) в периодическом печатном издании, распространяемом на территории соответствующей административно-территориальной единицы.
Сноска. Пункт 31 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 29.05.2017 № 251. (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
32. Конкурсная комиссия в течение трех рабочих дней со дня вскрытия конвертов с заявками рассматривает заявку на предмет полноты и соответствия Конкурсной документации для допуска к участию в конкурсе. Заявки, несоответствующие требованиям Конкурсной документации отклоняются.

33. Комиссия өтінімдерді ашу кезінде әлеуетті өнім берушілер және (немесе) олардың өкілдері өздерінің қалауы бойынша комиссия қызметіне араласпай қатыса алады.
34. Конкурстық комиссия конкурстық құжаттама талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім берушілерді айқындайды және олардың конкурсқа қатысуына рұқсат береді.
Әлеуетті өнім беруші осы Қағидалардың 24-тармағында қарастырылған құжаттар топтамасын толық ұсынбаған жағдайда конкурсқа қатысуға жіберілмейді.
35. Осы Қағидаларға 7-қосымшаға сәйкес нысан бойынша конкурстық комиссияның шешімі конкурсқа қатысуға рұқсат беру туралы хаттамамен ресімделеді.
Конкурсқа қатысуға рұқсат беру туралы хаттама комиссия отырысы күнінен бастап бір жұмыс күнінен кешіктірілмей конкурсты ұйымдастырушының интернет-ресурсында орналастырылады.
Конкурсты ұйымдастырушының жеке интернет-ресурсы болмаған жағдайда конкурсқа қатысуға рұқсат беру туралы хаттама органның интернет-ресурсында және (немесе) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында орналастырылады.
36. Конкурстық комиссия конкурсқа қатысуға рұқсат беру туралы хаттама жарияланған күнінен бастап екі жұмыс күні ішінде рұқсат берілген әлеуетті өнім берушілердің құжаттамасын қарайды.
37. Неғұрлым үздік сипаттамалары бар көрсетілетін қызмет немесе тауар ұсынылған жағдайда, әлеуетті өнім берушінің техникалық тапсырмасының конкурсты ұйымдастырушы жасаған техникалық тапсырмаға сәйкес болмауына жол беріледі.
38. Конкурстық құжаттама талаптарына сәйкес келетін әлеуетті өнім беруші конкурс жеңімпазы болып танылады.
39. Конкурсқа қатысуға екі және одан да көп әлеуетті өнім берушілерге рұқсат берілгенде Конкурстық құжаттамаға 5 және 6-қосымшаларға сәйкес көрсетілетін қызмет немесе тауарларды жеткізушіні таңдау өлшемшарттары қолданылады. Бұл жағдайда, барынша көп балл жинаған және міндеттемелерді ең үздік орындау шарттарын ұсынған әлеуетті өнім беруші конкурс жеңімпазы болып танылады.
39-1. Жинаған балл және ұсынған міндеттемелерді орындау шарттары тең болған кезде сатып алынатын тауарлар мен көрсетілетін қызметтер нарығында, оның ішінде тауарлары мен көрсетілетін қызметтердің ұқсас түрлері бойынша мол жұмыс тәжірибесі бар конкурсқа қатысушы жеңімпаз деп танылады. Бірнеше әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесі тең болған кезде конкурсқа қатысуға өтінімі басқа әлеуетті өнім берушілердің конкурсқа қатысуға өтінімдерінен бұрынырақ келіп түскен конкурсқа қатысушы жеңімпаз деп танылады.
Ескерту. 2-параграф 39-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 29.05.2017 № 251 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

33. Потенциальные поставщики и (или) их представители по желанию присутствуют при вскрытии заявок комиссией, не вмешиваясь в деятельность комиссии.
34. Конкурсная комиссия определяет потенциальных поставщиков, соответствующих требованиям Конкурсной документации и допускает их к участию в конкурсе.
Потенциальный поставщик не допускается к участию в конкурсе в случае предоставления неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 24 настоящих Правил.
35. Решение конкурсной комиссии оформляется протоколом о допуске к участию в конкурсе по форме согласно приложению 7 к настоящим Правилам.
Протокол о допуске к участию в конкурсе не позднее одного рабочего дня со дня заседания комиссии размещается на интернет-ресурсе организатора конкурса.
В случае отсутствия у организатора конкурса собственного интернет-ресурса протокол о допуске к участию в конкурсе размещается на интернет-ресурсе органа и (или) в периодическом печатном издании, распространяемом на территории соответствующей административно-территориальной единицы.
36. Конкурсная комиссия в течение двух рабочих дней со дня опубликования протокола о допуске к участию в конкурсе рассматривает документацию допущенных потенциальных поставщиков.
37. Допускается несоответствие технического задания потенциального поставщика техническому заданию, составленному организатором конкурса, если предлагается услуга или товар с лучшими характеристиками.
38. Победителем конкурса признается потенциальный поставщик, соответствующий требованиям Конкурсной документации.
39. При допуске к конкурсу двух и более потенциальных поставщиков применяются критерии выбора поставщика услуги или товаров согласно приложениям 5 и 6 к Конкурсной документации. В этом случае, победителем конкурса признается потенциальный поставщик, набравший наибольшее количество баллов и предложивший наилучшие условия выполнения обязательств.
39-1. При равенстве балов и условий выполнения обязательств победителем признается участник конкурса, имеющий больший опыт работы на рынке закупаемых товаров и услуг, в том числе по схожим видам товаров и услуг, являющихся предметом конкурса. При равенстве опыта работы нескольких потенциальных поставщиков победителем признается участник конкурса, заявка на участие в конкурсе которого, поступила ранее заявок на участие в конкурсе других потенциальных поставщиков.
Сноска. Правила дополнены пунктом 39-1 в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 29.05.2017 № 251. (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

40. Конкурстық комиссияның төрағасы, ол болмаған жағдайда төраға орынбасары конкурстық комиссияның отырысына қатысып отырған тұлғаларға конкурс қорытындыларын жариялайды.
41. Конкурс қорытындылары туралы хаттама осы Қағидаларға 8-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ресімделеді және конкурс қорытындылары туралы хаттама қол қойылған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде конкурсты ұйымдастырушының интернет-ресурсында орналастырылады.
Конкурсты ұйымдастырушының жеке интернет-ресурсы болмаған жағдайда органның интернет-ресурсында және (немесе) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында орналастырылады.
42. Конкурс қорытындылары туралы хаттама қызмет көрсету немесе тауарларды жеткізу туралы шарт жасасуға негіз болып табылады.
Қызмет көрсету немесе тауарларды жеткізу туралы шарт Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасында қарастырылған тәртіппен жасалады.
43. Конкурсты ұйымдастырушы:
1) ұсынылған өтінімдер болмағанда;
2) конкурсқа қатысуға бірде-бір әлеуетті өнім беруші жіберілмегенде;
3) конкурсқа қатысуға бір ғана әлеуетті өнім беруші жіберілгенде конкурс өткізілмеді деп таниды.
44. Конкурс өткізілмеді деп танылғанда конкурсты ұйымдастырушы күнтізбелік жеті күн ішінде конкурсты ұйымдастырушының интернет-ресурсында осы Қағидаларға 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша конкурсты қайта өткізу туралы хабарландыруды жариялайды.
Конкурсты ұйымдастырушының жеке интернет-ресурсы болмаған жағдайда конкурс туралы хабарландыру органның интернет-ресурсында және (немесе) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарда орналастырылады.
Қайта өткізілген конкурс 43-тармақта көрсетілген жағдайларда өткізілмеді деп танылғанда конкурсты ұйымдастырушы қызмет көрсететін өнім берушіні немесе тауарларды жеткізушіні тарту туралы шешім қабылдайды.
Өнім берушіні тарту осы Қағидалардың 51-54-тармақтарында көрсетілген тәртіппен жүзеге асырылады.
Ескерту. 44-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 29.05.2017 № 251 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
45. Егер конкурсқа екі және одан да көп әлеуетті өнім беруші қатысқан кезде конкурс жеңімпазы шарт жасасудан жалтарғанда конкурстық комиссия көрсетілетін қызметтерді немесе тауарларды жеткізушілерді таңдау өлшемшарттарына сәйкес конкурс жеңімпазынан кейін көп балл жинаған әлеуетті өнім берушімен шарт жасасу туралы шешім қабылдайды.
46. Конкурс жеңімпазы болып танылған әлеуетті өнім беруші қонкурс қорытындылары туралы хаттама ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде шарттың жалпы сомасынан үш пайыз мөлшерінде шартты орындауды қамтамасыз етуді енгізеді.

40. Председатель, а в случае его отсутствия заместитель председателя конкурсной комиссии, оглашает лицам, присутствующим на заседании конкурсной комиссии, результаты конкурса.
41. Протокол об итогах конкурса оформляется по форме согласно приложению 8 к настоящим Правилам и в течение одного рабочего дня со дня его подписания размещается на интернет-ресурсе организатора конкурса.
В случае отсутствия у организатора конкурса собственного интернет-ресурса протокол об итогах конкурса размещается на интернет ресурсе органа и (или) в периодическом печатном издании, распространяемом на территории соответствующей административно-территориальной единицы.
42. Протокол об итогах конкурса является основанием для заключения договора об оказании услуги или поставки товаров.
Договор об оказании услуг или поставки товаров заключается в порядке, предусмотренном гражданским законодательством Республики Казахстан.
43. Конкурс признается организатором конкурса несостоявшимся в случаях:
1) отсутствия представленных заявок;
2) к участию в конкурсе не допущен ни один потенциальный поставщик;
3) к участию в конкурсе допущен один потенциальный поставщик.
44. При признании конкурса несостоявшимся, организатор конкурса в течении семи календарных дней объявляет о повторном проведении конкурса путем размещения на интернет-ресурсе объявления о конкурсе по форме согласно приложению 3 к настоящим Правилам.
В случае отсутствия у организатора конкурса собственного интернет-ресурса объявление о конкурсе размещается на интернет-ресурсе органа и (или) в периодическом печатном издании, распространяемом на территории соответствующей административно-территориальной единицы.
При признании повторного конкурса несостоявшимся в случаях, указанных в пунктах 43, организатор конкурса принимает решение о привлечении поставщика, оказывающего услуги, поставку товаров.
Привлечение поставщика осуществляется в порядке, указанном в пунктах 51-54 настоящих Правил.
Сноска. Пункт 44 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 29.05.2017 № 251. (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
45. При уклонении победителя конкурса от заключения договора, при участии в конкурсе двух и более потенциальных поставщиков, конкурсная комиссия принимает решение о заключении договора с потенциальным поставщиком, следующим по количеству набранных баллов за победителем конкурса в соответствии с критериями выбора поставщиков услуг или товаров.
46. Потенциальный поставщик, признанный победителем конкурса в течение десяти календарных дней со дня официального опубликования протокола об итогах конкурса вносит обеспечение исполнения договора в размере трех процентов от общей суммы договора.

47. Конкурсты ұйымдастырушы әлеуетті өнім беруші шартты орындауды қамтамасыз етуді енгізгеннен кейін екі жұмыс күні ішінде қол қойылған қызмет көрсету немесе тауарларды жеткізу туралы шартты әлеуетті өнім берушіге жолдайды.
48. Өнім беруші шартты алған күнінен бастап екі жұмыс күні ішінде қол қойып қызмет көрсету немесе тауарларды жеткізу туралы шартты конкурсты ұйымдастырушыға қайтарады.
49. Екі жұмыс күні мерзімі ішінде шартқа қол қоймаған әлеуетті өнім беруші шартқа қол қоюдан жалтарған деп есептеледі.
50. Шарт тиісті қаржы жылына міндеттемелер бойынша бекітілген жеке қаржыландыру жоспарына сәйкес бөлінген қаражат шегінде жасалады және шартты орындау кезінде қаржы жылы шегінде өнім беруші тарапынан бұзушылықтар болмаған жағдайда көрсетілген мерзім аяқталғаннан кейін ұзартылады, бірақ екі реттен артық ұзартылмайды.
Көрсетілетін қызметтер мен тауарларды сатып алу жоспарына өзгерістер мен (немесе) толықтырулар енгізілгенде қолданыстағы шартқа қосымша келісім жасалады.
Шарт бюджеттің атқарылуы жөніндегі орталық уәкілетті органның аумақтық бөлімшелерінде міндетті түрде тіркелгеннен кейін күшіне енеді.
Өнім беруші таңдауының негізі болып табылатын сапаның өзгермеуі шарты мен басқа да шарттарда, шартта көрсетілген тауарлар мен қызметтердің бірлігі үшін бағаның өзгермеуі жағдайында жасалған шартқа тапсырыс берушінің бюджетіне өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізілген жағдайларда өзгерістерді енгізуге рұқсат беріледі.
Ескерту. 50-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 29.05.2017 № 251 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
50-1. Шарт бойынша тауарларды берудің, қызметтерді көрсетудің ең аз мерзімі тауарды беруге, оның ішінде оны дайындауға (өндіруге), жеткізуге, қызметтерді көрсетуге кеткен мерзімнен кем болмайды, бірақ кемінде күнтізбелік он бес күнді құрайды.
Ескерту. 2-параграф 50-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 29.05.2017 № 251 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
51. Конкурс қорытындыларын шығарғанға дейінгі, бірақ қаржы жылының кемінде үш айдан аспайтын кезеңге немесе қайта өткізілген конкурс өткізілмеді деп танылғанда қажеттілікке сәйкес қызметтерді көрсету немесе тауарларды жеткізу қажет болғанда конкурсты ұйымдастырушы қызмет көрсететін өнім берушіні немесе тауарларды жеткізушіні тарту туралы шешім қабылдайды.
Аталған шешім қабылданған жағдайда конкурсты ұйымдастырушы қызметтер көрсету немесе тауарларды жеткізу бойынша қызметтер көрсететін немесе тауарларды жеткізетін өнім берушіге сұрату жібереді.

47. Организатор конкурса в течение двух рабочих дней после внесения потенциальным поставщиком обеспечения исполнения договора, направляет потенциальному поставщику подписанный договор об оказании услуги или поставки товаров.
48. Поставщик в течение двух рабочих дней со дня получения договора подписывает и возвращает организатору конкурса подписанный договор об оказании услуги или поставки товаров.
49. Потенциальный поставщик, не подписавший договор в течение двух рабочих дней, считается уклонившимся от заключения договора.
50. Договор заключается согласно утвержденному индивидуальному плану финансирования по обязательствам на соответствующий финансовый год в пределах выделенных средств и продлевается по истечении указанного срока в случае отсутствия нарушений исполнения договора со стороны поставщика в пределах финансового года, но не более двух раз.
При внесение изменений и (или) дополнений в план приобретения товаров и услуг составляется дополнительное соглашение к действующему договору.
Договор вступает в силу после его обязательной регистрации в территориальном подразделении центрального уполномоченного органа по исполнению бюджета.
Внесение изменений в заключенный договор при условии неизменности цены за единицу товара и услуги, указанных в договоре, качества и других условий, явившихся основой выбора поставщика, допускается в случае внесения изменений и (или) дополнений в бюджет заказчика.
Сноска. Пункт 50 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 29.05.2017 № 251. (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
50-1. Минимальный срок поставки товаров, оказания услуг по договору составляет не менее срока, затрачиваемого на поставку товара, в том числе его изготовление (производство), доставку, оказание услуги, но не менее пятнадцати календарных дней.
Сноска. Правила дополнены пунктом 50-1 в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 29.05.2017 № 251. (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
51. При необходимости в оказании услуг или поставки товаров, в соответствии с потребностью на период до подведения итогов конкурса, но не более трех месяцев финансового года или признании повторного конкурса несостоявшимся организатор конкурса принимает решение о привлечении поставщика, оказывающего услуги или поставки товаров.
В случае принятия данного решения, организатор конкурса направляет запрос поставщику, оказывающему услуги или поставки товаров, на оказание услуг или поставки товаров.

Ескерту. 51-тармақ жаңа редакцияда – ҚР Білім және ғылым министрінің 29.05.2017 № 251 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
52. Қызмет көрсететін немесе тауарларды жеткізетін өнім беруші келіскен жағдайда конкурсты ұйымдастырушының хаты түскен күнінен бастап үш жұмыс күн ішінде заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің немесе анықтаманың (заңды тұлғалар үшін) немесе жеке кәсіпкерлік ретінде мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің, жеке басты куәландыратын құжаттың көшірмелерін (жеке тұлғалар үшін), шетелдiк заңды тұлғаның шет мемлекеттiң заңнамасы бойынша заңды тұлға болып табылатынын растайтын шетелдiк заңды тұлғаның құрылтай құжаттары немесе басқа да заңдастырылған құжаты (шетелдiк заңды тұлғалар үшін) және техникалық тапсырманы қоса беріп, жауап жолдайды.
53. Конкурсты ұйымдастырушы көрсетілетін қызметтерді немесе тауарларды жеткізушіден хат алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде оған қол қойылған қызмет көрсету немесе тауарларды жеткізу туралы шартты жібереді.
54. Өнім беруші шарт жобасын алған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде қол қойылған қызмет көрсету немесе тауарларды жеткізу туралы шартты конкурсты ұйымдастырушыға қайтарады.
55. Конкурстық комиссияның хатшысы екі жұмыс күні ішінде конкурсты ұйымдастырушының интернет-ресурсында көрсетілетін қызметті немесе тауарларды жеткізуші туралы ақпаратты жариялайды.
Конкурсты ұйымдастырушының жеке интернет-ресурсы болмаған жағдайда ақпарат органның және (немесе) тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында таратылатын мерзімді баспасөз басылымдарында орналастырылады.
55-1. Ұйымдастырушы мынадай жағдайлардың бірі басталған күннен бастап:
1) осы әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысуға өтінімдер ұсынудың түпкілікті мерзімі өткенге дейін өзінің конкурсқа қатысуға өтінімін қайтарып алған;
2) конкурс қорытындысы туралы хаттамаға қол қойылған (көрсетілген жағдай конкурс жеңімпазы деп айқындалған конкурсқа қатысушыға қолданылмайды);
3) шарт күшіне енген және конкурс жеңімпазы конкурстық құжаттамада көзделген шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізген жағдайларда үш жұмыс күні ішінде әлеуетті өнім беруші енгізген конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді өзіне қайтарады.
Ескерту. 2-параграф 55-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 29.05.2017 № 251 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
55-2. Ұйымдастырушы мынадай жағдайлардың бірі басталған кезде:

Сноска. Пункт 51 в редакции приказа Министра образования и науки РК от 29.05.2017 № 251. (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
52. Поставщик, оказывающий услуги или поставку товаров, в случае согласия в течение трех рабочих дней со дня получения письма от организатора конкурса направляет ответ с приложением копии свидетельства или справки о государственной регистрации юридического лица или свидетельства о государственной регистрации индивидуального предпринимателя, документа, удостоверяющего личность (для физических лиц); учредительные документы или другой легализованный документ иностранного юридического лица, подтверждающее, что иностранное юридическое лицо является юридическим лицом по законодательству иностранного государства (для иностранных юридических лиц) и техническое задание.
53. Организатор конкурса в течение одного рабочего дня после получения письма от поставщика услуги или товаров направляет ему подписанный договор об оказании услуги или поставки товаров.
54. Поставщик в течение одного рабочего дня со дня получения договора возвращает организатору конкурса подписанный договор об оказании услуги или поставки товаров.
55. Секретарь конкурсной комиссии в течение двух рабочих дней со дня подписания договора размещает на интернет-ресурсе организатора конкурса информацию о поставщике услуги или товаров.
В случае отсутствия у организатора конкурса собственного интернет-ресурса информация размещается на интернет – ресурсе органа и (или) в периодическом печатном издании, распространяемом на территории соответствующей административно-территориальной единицы,
55-1. Организатор возвращает потенциальному поставщику внесенное им обеспечение заявки на участие в конкурсе в течение трех рабочих дней со дня наступления одного из следующих случаев:
1) отзыва данным потенциальным поставщиком своей заявки на участие в конкурсе до истечения окончательного срока представления заявок на участие в конкурсе;
2) подписания протокола об итогах конкурса (указанный случай не распространяется на участника конкурса, определенного победителем конкурса);
3) вступления в силу договора и внесения победителем конкурса обеспечения исполнения договора, предусмотренного конкурсной документацией.
Сноска. Правила дополнены пунктом 55-1 в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 29.05.2017 № 251. (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
55-2. Обеспечение заявки на участие в конкурсе не возвращается организатором конкурса потенциальному поставщику при наступлении одного из следующих случаев:

1) конкурс жеңімпазы деп айқындалған немесе екінші орын алған әлеуетті өнім беруші тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін жеткізу туралы шарт жасасудан жалтарған;
2) конкурс жеңімпазы не екінші орын алған әлеуетті өнім беруші шарт жасаса отырып, конкурстық құжаттамада белгіленген тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді жеткізу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізу және (немесе) енгізу мерзімдері туралы талаптарды орындамаған не тиісті түрде орындамаған, оның ішінде уақтылы орындамаған жағдайларда соманы енгізбесе конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді әлеуетті өнім берушіге қайтармайды.
Ескерту. 2-параграф 55-2-тармақпен толықтырылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 29.05.2017 № 251 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
55-3. Осы Қағидалардың 55-2-тармағында көзделген жағдайлардың бірі басталған кезде конкурсқа қатысуға өтінімді қамтамасыз ету сомасы тиісті бюджеттің кірісіне аударылады.
Ескерту. 2-параграф 55-3-тармақпен толықтырылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 29.05.2017 № 251 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3-параграф. Шартты орындау тәртібі
56. Шартты орындау кезінде тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің атауы, саны, сапасы, техникалық тапсырмасы, құны, оларды жеткізу орны мен мерзімі шарттың мазмұнына сәйкес келеді.
57. Тапсырыс беруші мен өнім беруші көрсетілген шарт бойынша қабылдаған міндеттемелерін толық орындаған жағдайда шарт орындалды деп есептеледі.
58. Өнім беруші тауарды жеткізу, қызмет көрсету кезінде тапсырыс берушіге тауарды қабылдап алу актісін немесе көрсетілген қызметтің актілерін (еркін нысанда) жібереді.
Тапсырыс беруші жеткізілген тауарды қабылдап алу актісін немесе көрсетілген қызметтердің актілерін алған күннен бастап екі жұмыс күн ішінде оларға қол қояды немесе тауарларды және көрсетілетін қызметтерді қабылдамау негіздерін көрсете отырып қол қоюдан бас тартады.
Тапсырыс беруші жеткізілген тауарды немесе көрсетілген қызметтерді қосымша зерделеу қажет болған жағдайда тауарларды және көрсетілетін қызметтерді тауарды қабылдау-табыстау актісін немесе көрсетілген қызметтердің актілерін алған күнінен бастап бес жұмыс күннен кешіктірмей қабылдап алады.
59. Конкурсты ұйымдастырушы тауарлар мен көрсетілетін қызметтерін жеткізушіге шарттың орындалуын қамтамасыз етуді шарт орындалғаннан кейін үш жұмыс күні ішінде қайтарады.
Ескерту. 3-параграф 59-тармақпен толықтырылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 29.05.2017 № 251 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.

1) потенциальный поставщик, определенный победителем конкурса или занявший второе место, уклонился от заключения договора о поставке товаров и услуг;
2) победитель конкурса либо потенциальный поставщик, занявший второе место, заключив договор о поставке товаров и услуг, не исполнил или ненадлежащим образом исполнил, в том числе несвоевременно исполнил требования, установленные конкурсной документацией, о внесении и (или) сроках внесения обеспечения исполнения договора о поставке товара или услуги.
Сноска. Правила дополнены пунктом 55-2 в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 29.05.2017 № 251. (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
55-3. При наступлении одного из случаев, предусмотренных пунктом 55-2 настоящих Правил, сумма обеспечения заявки на участие в конкурсе зачисляется в доход соответствующего бюджета.
Сноска. Правила дополнены пунктом 55-3 в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 29.05.2017 № 251. (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Параграф 3. Порядок исполнения договора
56. При исполнении договора наименование, количество, качество, техническое задание, стоимость, место и сроки оказания услуги и поставки товаров соответствуют содержанию договора.
57. Договор считается исполненным при условии полного выполнения заказчиком и поставщиком принятых обязательств по указанному договору.
58. Поставщик при поставке товара, оказании услуги направляет заказчику акт приема-передачи товара или акт оказанных услуг (в произвольной форме).
Заказчик не позднее двух рабочих дней со дня получения акт приема-передачи товара или акт оказанных услуг подписывает их либо отказывается подписывать с указанием аргументированных обоснований непринятия товаров или услуг.
Заказчик в случае необходимости дополнительного изучения поставленного товара или оказанных услуг принимает товары и услуги в срок не позднее пяти рабочих дней со дня получения акта приема-передачи товара или акта оказанных услуг.
59. Организатор конкурса возвращает поставщику товара и услуг обеспечение исполнения договора в течение трех рабочих дней после исполнения договора.
Сноска. Правила дополнены пунктом 59 в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 29.05.2017 № 251. (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

60. Әлеуетті өнім беруші конкурсты ұйымдастырушының, конкурстық комиссияның, сарапшының әрекеттері (әрекетсіздігі), шешімдерін егер олардың әрекеттері (әрекетсіздігі), шешімдері әлеуетті өнім берушінің құқықтары мен заңды мүдделерін бұзса мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау органдарына не сот тәртібінде шағым жасауға құқылы.
Ескерту. 3-параграф 60-тармақпен толықтырылды – ҚР Білім және ғылым министрінің 29.05.2017 № 251 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін сатып алу қағидаларына 1-қосымша
нысан
Тауарлар мен көрсетілетін қызметтерді сатып алу жоспары
Тапсырыс берушінің БСН-і ___________________________________________
Тапсырыс берушінің атауы (қазақ тілінде) ______________________________
Тапсырыс берушінің атауы (орыс тілінде) ______________________________
Қаржы жылы _______________________________________________________
р/н
Сатып алу мәнінің түрі
Сатып алынатын қызметтердің немесе тауарлардың қазақ тіліндегі атауы
Сатып алынатын қызметтердің немесе тауарлардың орыс тіліндегі атауы
Көрсетілетін қызметтердің немесе тауарлардың, қазақ тіліндегі сипаттамасы (сипаты)
Көрсетілетін қызметтердің немесе тауарлардың орыс тіліндегі сипаттамасы (сипаты)
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Өлшем бірлігі
Саны, көлемі
Бір бірлігі үшін баға, теңге
Сатып алу үшін бекітілген жалпы сома, теңге
Қызметтерді көрсету немесе тауарды жеткізу мерзімі
Қызметтерді көрсету немесе тауарды жеткізудің орны
Аванстық төлемнің мөлшері, %
7
8
9
10
11
12
13
Баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін сатып алу қағидаларына 2-қосымша
нысан
Баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін жеткізушіні таңдау жөніндегі үлгілік конкурстық құжаттама
______________________________________________________________
(конкурс атауын көрсету)
Конкурсты ұйымдастырушы _______________________________ (тапсырыс берушінің толық атауын, орналасқан жерін, БСН, банктік деректемелерін, байланыс телефондарын, электрондық және пошталық мекенжайын көрсету).

60. Потенциальный поставщик вправе обжаловать действия (бездействие), решения организатора конкурса, конкурсной комиссии, эксперта в органах государственного аудита и финансового контроля либо в судебном порядке, если их действия (бездействие), решения нарушают права и законные интересы потенциального поставщика.
Сноска. Правила дополнены пунктом 60 в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 29.05.2017 № 251. (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам приобретения
товаров и услуг организаций,
осуществляющих функции по
защите прав ребенка
форма
План приобретения товаров и услуг
БИН заказчика_____________________________________________________________
Наименование заказчика (на казахском языке) _________________________________________
Наименование заказчика (на русском языке) __________________________________________
Финансовый год _________________________________________________________________
№ п/п
Вид предмета приобретения
Наименование приобретаемых услуг или товаров на казахском языке
Наименование приобретаемых услуг или товаров на русском языке
Характеристика (описание) услуг или товаров на казахском языке
Характеристика (описание) услуг или товаров на русском языке
2
3
4
5
6
продолжение таблицы
Единица измерения
Количество, объем
Цена за единицу, тенге
Общая сумма, утвержденная для приобретения, тенге
Срок оказания услуг или поставки товара
Место оказания услуг или поставки товара
Размер авансового платежа, %
7
8
9
10
11
12
13
Приложение 2
к Правилам приобретения
товаров и услуг организаций,
осуществляющих функции по
защите прав ребенка
форма
Типовая конкурсная документация по выбору поставщика товаров и услуг организаций, осуществляющих функции по защите прав ребенка
______________________________________________________________
(указать наименование конкурса)
Организатор конкурса _______________________________________________________________________________________________________________________
(указать полное наименование, местонахождение заказчика, БИН, банковские реквизиты, контактные телефоны, электронный и почтовый адрес)

1. Жалпы ережелер
1. Конкурс өнім берушіні таңдау мақсатында өткізіледі (көрсетілетін тауарлар немесе қызметтер атауын көрсету).
2. Тауарларды немесе көрсетілетін қызметті сатып алу жөніндегі осы конкурс үшін бөлінген сома ____ теңгені құрайды.
Осы Конкурстық құжаттама мыналарды:
Конкурстық құжаттамаға 1 және 2-қосымшаларға сәйкес нысандар бойынша заңды және жеке тұлғалар үшін конкурсқа қатысуға арналған өтінімді;
Конкурстық құжаттамаға 3 және 4-қосымшаларға сәйкес көрсетілетін қызметтерді немесе тауарларды жеткізушіні таңдау бойынша конкурстық құжаттамаға техникалық тапсырманы;
Конкурстық құжаттамаға 5 және 6-қосымшаларға сәйкес таңдау өлшемшарттарын;
Конкурстық құжаттамаға 7-қосымшаға сәйкес сатып алынатын тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің тізбесін қамтиды;
Конкурсқа қатысуға ниет білдірген әлеуетті өнім беруші конкурсқа қатысуға өтінімімен қоса көрсетілетін қызметтерді немесе тауарларды сатып алу үшін бөлінген соманың бір пайызы мөлшерінде конкурсқа қатысуға арналған өтінімді қамтамасыз етуді төменде аталған нысандардың біреуімен енгізеді:
1) мынадай банк шотында ________ орналастырылатын ақшаның кепілдік берілген ақшалай жарнасы (тапсырыс берушінің не сатып алуды ұйымдастырушының банк шотының толық деректемелері көрсетілсін);
2) банктік кепілдік.
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министірінің 2016 жылғы 30 маусымдағы № 412 бұйрығымен бекітілген (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14223 болып тіркелген) Баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін сатып алу қағидаларының 24-тармағына сәйкес әлеуетті өнім беруші немесе оның сенімхат бойынша өкілі құжаттар пакетін ________ мерзімге дейін конкурсты ұйымдастырушының ____________________ (конкурсты ұйымдастырушының атауы және мекенжайын көрсету) мекенжайында орналасқан пошталық мекенжайына жібереді немесе комиссияның хатшысына (кабинет №___) қолма-қол береді.
Әлеуетті өнім беруші құжаттарды конкурсты ұйымдастырушыға тігілген, парақтары нөмірленген түзетусіз түрінде ұсынады. Өтінімнің соңғы парағына бірінші басшының қолы қойылады және мөрімен (болған жағдайда) бекітіледі.
Конкурсты ұйымдастырушы белгілеген мерзім өткеннен кейін ұсынылған құжаттар тіркелуге жатпайды және әлеуетті өнім берушілерге қайтарылады.
Баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін жеткізушіні таңдау жөніндегі үлгілік конкурстық құжаттамаға 1-қосымша
нысан
Кімге ______________________
(конкурсты ұйымдастырушының атауы)
Конкурсқа қатысуға өтінім
(заңды тұлғалар үшін)
Кімнен_______________________________________________________
(әлеуетті өнім берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)

1. Общие положения
1. Конкурс проводится с целью выбора поставщика (указать наименование товаров или услуг).
2. Сумма, выделенная для данного конкурса по приобретению товаров или услуг ____________________ тенге.
Настоящая конкурсная документация включает в себя:
1) заявку на участие в конкурсе для юридических и физических лиц по формам согласно приложениям 1 и 2 к Конкурсной документации;
2) техническое задание к конкурсной документации по выбору поставщика товаров и услуг организаций, осуществляющих функции по защите прав ребенка согласно приложению 3 и 4 к Конкурсной документации;
3) критерии выбора поставщика услуги или товаров согласно приложениям 5 и 6 к Конкурсной документации;
4) перечень приобретаемых товаров или услуг по форме согласно приложению 7 к Конкурсной документации.
Потенциальный поставщик, изъявивший желание участвовать в конкурсе, вносит с заявкой на участие в конкурсе обеспечение заявки на участие в конкурсе в размере одного процента от суммы, выделенной для приобретения услуг или товаров, в одной из нижеперечисленных форм:
1) гарантийного денежного взноса, размещаемых на следующем банковском счете __________ (указать полные реквизиты банковского счета заказчика или организатора конкурса);
2) банковской гарантии.
Потенциальный поставщик или его представитель по доверенности направляет на почтовый адрес организатора конкурса, находящегося по адресу: _____ (указать наименование и адрес организатора конкурса) либо нарочно сдает секретарю комиссии (кабинет №__) пакет документов согласно пункту 24 Правил приобретения товаров и услуг организаций, осуществляющих функции по защите прав ребенка, утвержденных приказом Министра образования и науки Республики Казахстан от 30 июня 2016 года № 412 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14223) в срок до _____ (указать срок окончательного представления документов).
Документы представляются потенциальным поставщиком организатору конкурса в прошитом виде с пронумерованными страницами без исправлений и помарок. Последняя страница заявки заверяется подписью первого руководителя и скрепляется печатью (при наличии).
Документы, представленные после истечения установленного организатором конкурса срока, не подлежат регистрации и возвращаются потенциальным поставщикам.
Приложение 1
к Типовой конкурсной
документации по выбору
поставщика товаров и услуг
организаций, осуществляющих
функции по защите прав ребенка
форма
Кому _____________________________
(наименование организатора конкурса)
Заявка на участие в конкурсе
(для юридического лица)
От кого______________________________________________________________________________________________________________________________
(полное наименование потенциального поставщика)

1. Конкурсқа қатысуға үміткер әлеуетті өнім беруші туралы мәліметтер:
1) Әлеуетті өнім берушінің заңды, пошталық мекенжайы және байланыс телефондары;
2) Заңды тұлғаның банктік деректемелері (БСН, БСК), сондай-ақ заңды тұлғаға қызмет көрсететін банктің немесе оның филиалының толық атауы мен мекенжайы;
3) заңды тұлғаның бірінші басшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
4) заңды тұлғаның резиденттігі.
2.____________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
осы өтініммен _______________________________________________
(конкурстың толық атауы)
конкурсқа әлеуетті өнім беруші ретінде қатысуға ниет білдіреді және конкурстық құжаттамада көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес
______________________________________________________________
(қажеттісін көрсету керек)
қызмет көрсетуді жүзеге асыруға келісім береді.
3._____________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
осы өтініммен "Мемлекеттік сатып алу туралы" 2015 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабында қарастырылған шектеулер туралы хабардар екендігін білдіреді.
4._____________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
конкурстық құжаттамамен танысқанын және конкурсты ұйымдастырушыға және конкурстық комиссияға өзінің құқықтық қабілеті, біліктілігі, көрсетілетін қызметтер немесе сатып алынатын тауарлардың сапалық ______________________________________________________
(қажеттісін көрсету керек)
сипаттамалары туралы дұрыс емес мәліметтерді бергені үшін жауапкершілігі туралы хабардар етілгендігін растайды.
5. Осы конкурстық өтінім күнтізбелік_______ күн ішінде қолданылады.
6. ____________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы)
жеңімпаз деп танылған жағдайда, біз шарттың орындалуын қамтамасыз етуді шарттың жалпы сомасының үш пайызын құрайтын сомада енгізуге міндеттенеміз.
7. Конкурсқа қатысуға өтінім біздің арамыздағы міндетті шарттың рөлін атқарады.
Күні
Басшының қолы _______________________________________________
(тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), лауазымын көрсету)
М.О. (бар болса)
Баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін жеткізушіні таңдау жөніндегі үлгілік конкурстық құжаттамаға
2-қосымша
нысан
Кімге ____________________________
(конкурсты ұйымдастырушының атауы)
Конкурсқа қатысуға өтінім
(жеке тұлға үшін)
Кімнен _______________________________________________________
(әлеуетті өнім берушінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)

1. Сведения о потенциальном поставщике, претендующем на участие в конкурсе:
1) юридический, почтовый адреса и контактные телефоны, потенциального поставщика;
2) банковские реквизиты юридического лица (БИН, БИК), а также полное наименование и адрес банка или его филиала, в котором юридическое лицо обслуживается;
3) фамилия, имя, отчество (при его наличии) первого руководителя юридического лица;
4) резидентство юридического лица.
2. __________________________________________________________________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
настоящей заявкой выражает желание принять участие в конкурсе _____________________________________________________________________________
(полное наименование конкурса)
в качестве потенциального поставщика и согласен осуществить оказание услуги или поставки товаров_____________________(указать необходимое) в соответствии с требованиями и условиями, предусмотренными конкурсной документацией.
3. ___________________________________________________________________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
настоящей заявкой уведомлен об ограничениях, предусмотренных статьей 6 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года "О государственных закупках".
4. __________________________________________________________________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица)
подтверждает, что он ознакомлен с Конкурсной документацией и осведомлен об ответственности за представление организатору конкурса и конкурсной комиссии недостоверных сведений о своей правоспособности, квалификации, качественных характеристиках оказываемой услуги или приобретаемых товаров____________________________________________________________
(указать необходимое)
5. Настоящая конкурсная заявка действует в течение ___ календарных дней.
6. В случае признания ____________________________________________________________________________________________________________________
(наименование юридического лица)
победителем конкурса обязуемся внести обеспечение исполнения договора на сумму, составляющую три процента от общей суммы договора.
7. Заявка на участие в конкурсе выполняет роль обязательного договора между нами.
Дата
Подпись руководителя ______________________________________________________________________________________________________М.П. (при наличии)
(указать фамилию, имя, отчество (при его наличии), должность)
Приложение 2
к Типовой конкурсной документации
по выбору поставщика товаров и
услуг организаций, осуществляющих
функции по защите прав ребенка
форма
Кому_____________________________
(наименование организатора конкурса)
Заявка на участие в конкурсе
(для физического лица)
От кого______________________________________________________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) потенциального поставщика)

1. Конкурсқа қатысуға үміткер болып тұрған жеке тұлға (әлеуетті өнім беруші) туралы мәліметтер:
1) жеке тұлғаның – әлеуетті өнім берушінің жеке басын куәландыратын құжатқа сәйкес тегі, аты, әкесінің аты (бар болса);
2) жеке тұлғаның – әлеуетті өнім берушінің жеке басын куәландыратын құжаттың деректері (№, кім берген);
3) жеке тұлғаның – әлеуетті өнім берушінің тіркелген мекенжайы;
4) тіркеу туралы куәліктің, патенттің не Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес конкурс мәніне сәйкес келетін кәсіпкерлік қызметпен айналысуға құқық беретін өзге де құжаттың нөмірі;
5) жеке тұлғаның – әлеуетті өнім берушінің банктік деректемелері (СТН, БСН, ЖСК), сондай-ақ жеке тұлғаға қызмет көрсететін банктің немесе оның филиалының толық атауы мен мекенжайы;
6) жеке тұлғаның – әлеуетті өнім берушінің байланыс телефондары, поштасының мекенжайы мен электрондық пошта мекенжайы (болған жағдайда);
7) жеке тұлғаның резиденттігі.
2. ___________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) көрсетіледі)
осы өтініммен конкурсқа
_____________________________________________________________
(конкурстың толық атауын көрсету)
әлеуетті өнім беруші ретінде қатысуға ниет білдіреді және конкурстық құжаттамада көзделген талаптар мен шарттарға сәйкес қызметтер көрсетуді (қажеттісін көрсету керек) жүзеге асыруға келісім білдіреді.
3. ___________________________________________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы)
осы өтініммен "Мемлекеттік сатып алу туралы" 2015 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабында қарастырылған шектеулер туралы хабардар екендігін білдіреді.
4. ___________________________________________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы)
конкурстық құжаттамамен танысқанын және конкурсты ұйымдастырушыға өзінің құқығы, біліктілігі, көрсетілетін қызметтер немесе сатып алынатын тауарлардың сапалық және өзге де сипаттамалары туралы (қажеттісін көрсету) дұрыс емес мәліметтер бергені үшін жауапкершілігі туралы хабардар етілгендігін растайды.
5. Осы конкурстық өтінім күнтүзбелік _____ күн ішінде қолданылады.
6.____________________________________________________________
(әлеуетті өнім берушінің атауы)
конкурстың жеңімпазы деп танылған жағдайда, шарттың атқарылуын
қамтамасыз етуді шарттың жалпы сомасының үш пайызын құрайтын сомада
енгізу міндеттеледі (конкурстық құжаттамада шарттың
орындалуын қамтамасыз етуді енгізу көзделген болса көрсетіледі).
7. Конкурсқа қатысуға өтінім біздің арамыздағы міндетті шарттың
рөлін атқарады.
Күні
Басшының қолы _____________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымын көрсету)
М.О. . (бар болса)
Баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін жеткізушіні таңдау жөніндегі үлгілік конкурстық құжаттамаға 3-қосымша
Баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың тауарларын жеткізушіні таңдау жөніндегі конкурстық құжаттамаға техникалық тапсырма

1. Сведения о физическом лице, претендующем на участие в конкурсе (потенциальном поставщике):
1) фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица - потенциального поставщика, в соответствии с документом, удостоверяющим личность;
2) данные документа удостоверяющего личность физического лица - потенциального поставщика (№, кем выдан);
3) адрес прописки физического лица - потенциального поставщика;
4) номер свидетельства о регистрации, патента (либо основания) дающего право на занятие, соответствующее предмету конкурса, предпринимательской деятельностью в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
5) банковские реквизиты физического лица – потенциального поставщика (ИИН, БИК, ИИК), а также полное наименование и адрес банка или его филиала, в котором обслуживается физическое лицо;
6) контактные телефоны, почтовый адрес и адрес электронной почты (при его наличии) физического лица - потенциального поставщика;
7) резидентство физического лица.
2. __________________________________________________________________________________________________________________________________
(указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) физического лица)
настоящей заявкой выражает желание принять участие в конкурсе _____________________________________________________________________________
(указать полное наименование конкурса)
в качестве потенциального поставщика и выражает согласие осуществить оказание услуг или поставку товаров ______________________________________________
(указать необходимое)
в соответствии с требованиями и условиями, предусмотренными конкурсной документацией.
3.___________________________________________________________________________________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
настоящей заявкой уведомлен об ограничениях, предусмотренных статьей 6 Закона Республики Казахстан от 4 декабря 2015 года "О государственных закупках".
4. ________________________________________________________________________________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
подтверждает, что ознакомлен с Конкурсной документацией и осведомлен об ответственности за представление организатору конкурса недостоверных сведений о своей правоспособности, квалификации, качественных и иных характеристиках оказываемых услуг или приобретаемых товаров (указать необходимое).
5. Настоящая конкурсная заявка действует в течение _____ календарных дней.
6. В случае признания_________________________________________________________________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
победителем конкурса обязуется внести обеспечение исполнения договора на сумму, составляющую три процента от общей суммы договора (указывается, если внесение обеспечения исполнения договора было предусмотрено в конкурсной документации).
7. Заявка на участие в конкурсе выполняет роль обязательного договора между нами.
Дата
Подпись руководителя _________________________________________________________________________________________________________________
(указать фамилию, имя, отчество (при его наличии), должность)
М.П. (при наличии)
Приложение 3
к Типовой конкурсной документации
по выбору поставщика товаров и
услуг организаций, осуществляющих
функции по защите прав ребенка
Техническое задание к конкурсной документации по выбору поставщика
товаров организаций, осуществляющих функции по защите прав ребенка

1. Тауардың сипаттамасы (функционалдық сипаттама мен тұтынушылық қасиеттері).
2. Тауардың қажеттілігі және пайдалану мақсаты.
3. Тауардың қажетті техникалық сипаттамасы, өлшемі, қаптамасы.
4. Тауарды тиеу және жеткізу бойынша, саны, кезеңділігі, мерзімі және жеткізу орны, персоналды оқыту бойынша шарттар.
5. Тауардың сапалық көрсеткіші және қауіпсіздігі, шыққан жеріне қойылатын нұсқау.
6. Шығыс материалдардың қажетті санына және тауармен бірге тапсырыс берушіге берілетін құжаттарға қойылатын шарттар.
7.Кепілдеме және кепілдемеден кейінгі күтуге қойылатын шарттар (мерзімі, орны).
Күні
Ұйым басшысының қолы ____________________________________
(тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), лауазымын көрсету)
М.О. . (бар болса)
Баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін жеткізушіні таңдау жөніндегі үлгілік конкурстық құжаттамаға 4-қосымша
Баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың көрсетілетін қызметтерін жеткізушіні таңдау жөніндегі конкурстық құжаттамаға техникалық тапсырма
Қызмет көрсетудің техникалық тапсырмасы келесі кезеңдерден тұрады:
1) қызмет көрсетудің нақты мақсатын анықтау;
2) қойылған мақсаттарға, олардың көлеміне (санына), қызмет көрсетудің мерзіміне барынша қол жеткізуге мүмкіндік беретін көрсетілетін қызметтердің құрамына кіретін іс-әрекеттердің тізбесін анықтау;
3) көрсетілетін қызметті ұсынатын мамандардың қажетті біліктілігінің деңгейін анықтау;
4) көрсетілетін қызметті орындаушының тапсырыс беруші алдында есеп беру тәртібін анықтау.
Қызмет көрсетудің техникалық тапсырмасы мыналарды:
1) тапсырыс берушіге қажетті қызметтердің қысқаша сипаттамасымен көрсетілетін қызметтердің атауын және пайдалану мақсатын;
2) тапсырыс берушінің нақты қажеттіліктерін ескере отырып орындаушыдан талап етілетін көрсетілетін қызметтердің тізбесі мен іс-әрекеттердің көлемін (санын).
3) біркелкі көрсетілетін қызметтердің түрін сатып алған жағдайда көрсетілетін қызметтердің түрлерін;
4) нақты мекенжайы (мекенжайлары) көрсетілген қызмет көрсетудің орнын;
5) көрсетілетін қызметті орындау шарттары, қызмет көрсету туралы шарт бойынша міндеттерді орындау үшін жеткілікті қажетті материалдық, қаржылық және еңбек ресурстарының болуын;
6) қызмет көрсету кезінде кезеңі (кезеңдері) көрсетілген қызмет көрсету мерзімдерін (кезеңдерін) немесе аяқталуы тиіс көрсетілетін қызметтердің нақты күнтізбелік күндерін, немесе тапсырыс беруші үшін минимальды қабылдауға болатын қызмет көрсетуді аяқтау күндерін, немесе орындаушының қызмет көрсетуге кірісуі тиіс (аванс төлеу, өзге де сәттер) шартты жасасқан сәттен бастап мерзімін;

1. Описание товара (функциональные характеристики и потребительские свойства).
2. Назначение товара и цели использования.
3. Необходимые технические характеристики товара, размеры, упаковка.
4. Условия по отгрузке и доставке товаров, по количеству, периодичности, сроку и месту поставок, обучению персонала.
5. Указание показателей качества и безопасности товара, его места происхождения.
6. Условия передачи заказчику вместе с товаром документации и необходимого количества расходных материалов.
7. Условия гарантийного и послегарантийного обслуживания (срок, место).
Дата
Подпись руководителя организации _________ М.П. (при наличии)
(указать фамилию, имя, отчество (при наличии), должность)
Приложение 4
к Типовой конкурсной
документации
по выбору поставщика товаров и
услуг организаций,
осуществляющих функции по
защите прав ребенка
Техническое задание к конкурсной документации по выбору поставщика
услуг организаций, осуществляющих функции по защите прав ребенка
Техническое задание на оказание услуги состоит из следующих этапов:
1) определение конкретной цели получения услуги;
2) определение перечня действий, входящих в состав услуги, позволяющих максимально достигнуть поставленной цели, их объема (количества), сроков оказания услуг;
3) определение уровня необходимой квалификации специалистов, предоставляющих услугу;
4) определение порядка отчетности исполнителя услуг перед заказчиком.
Техническое задание на оказание услуг включает в себя:
1) наименование и цели использования оказываемых услуг с указанием краткой характеристики того, выполнение каких услуг необходимо заказчику;
2) перечень услуг и их объемы (количество) действий, требуемых от исполнителя с учетом реальных потребностей заказчика;
3) виды оказываемых услуг в случае, если закупается несколько однородных видов услуг;
4) место оказания услуг с указанием конкретного адреса (адресов);
5) условия выполнения услуг, наличие необходимых материальных, финансовых и трудовых ресурсов, достаточных для исполнения обязательств по договору об оказании услуги;
6) сроки (периоды) оказания услуг с указанием периода (периодов), в течение которого (-ых) оказываются услуги или конкретной календарной даты, к которой будет завершено оказание услуг, или минимально приемлемой для заказчика даты завершения оказания услуг, или срока с момента заключения договора (уплаты аванса, иного момента), с которого исполнитель приступит к оказанию услуг;

7) ілеспе жұмыстарды орындау, ілеспе қызметтерді көрсету, қажетті тауарларды, оның ішінде жабдықтарды жеткізу жөніндегі шарттарын;
8) қызмет көрсетуге, олардың сапасына, оның ішінде қызмет көрсету технологияларына, әдістері мен әдістемесіне қойылатын жалпы шарттарды;
9) қызмет көрсетуге және қызмет көрсету нәтижелеріне қойылатын қауіпсіздік талаптарын. Егер келісімшартты орындау процесінде үшінші тұлғалардың алдындағы жауапкершілікті сақтандыру қажет болса немесе көрсетілетін қызметтермен байланысты адамдардың өмірі мен денсаулығы үшін қауіп мүмкін болса, бұл бөлімде тиісті қажетті талаптар қойылуы тиіс;
10) қызмет көрсету нәтижелерін тапсыру және қабылдау тәртібін. Көрсетілетін қызметті орындаудың әрбір кезеңі және жалпы есептіліктің, техникалық және ресімдеу мен әрбір кезең бойынша және жалпы тапсыруға жататын өзге де құжаттардың мазмұны бойынша көрсетілетін қызметтерді тапсыруды және қабылдап алуды қамтамасыз ету жөніндегі іс-шаралар (сынақтарды, бақылауды қосуды, техникалық бақылау актілеріне қол қоюды көрсетілетін қызметтерді тапсыру кезіндегі өзгеде құжаттарды талап ету) көрсетіледі;
11) қызметтерді аяқтау және тапсыру бойынша техникалық және басқа да құжаттарды тапсырыс берушіге беру бойынша шарттарды;
12) өнім берушінің тапсырыс беруші персоналдарын қызмет көрсету нәтижесінде дайындалған объектілерде жұмыс жасауға техникалық оқыту бойынша шарттарды;
13) көрсетілген қызметтердің сапасына кепілдік көлемі бойынша талаптарды (тапсырыс берушіге лайықты ең төменгі немесе орындаушының кепілдік кезеңіндегі қатаң белгіленген міндеттері);
14) қызметтер нәтижесінің сапасына кепілдіктің мерзімі бойынша талаптарды (тапсырыс берушіге лайықты ең төменгі немесе қатаң белгіленген мерзім) қамтиды.
Күні
Ұйым басшысының қолы ____________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), лауазымын көрсету)
М.О. (бар болса)
Баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін жеткізушіні таңдау жөніндегі үлгілік конкурстық құжаттамаға 5-қосымша
Тауарларды жеткізушіні таңдау өлшемшарттары
Ескерту. 5-қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Білім және ғылым министрінің 29.05.2017 № 251 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өлшемшарттар
Болмаған жағдайда
Болған жағдайда
1
Конкурстың мәні болып табылатын тауар нарығындағы әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесі
0 балл
әр жылға 2 балдан, бірақ 10 балдан аспауы тиіс
2
Отандық тауар өндірушілер үшін тауарларды ерікті түрде сертификаттау туралы құжаттың бар болуы
0 балл
1 балл
3
Ұлттық стандарт талаптарына сәйкес сапа менеджментінің сертификатталған жүйесінің (сертификатталған жүйелерінің) бар болуы
0 балл
1 балл
4
Ұлттық стандарттар талаптарына сәйкес қоршаған ортаны басқару менеджментінің сертификатталған жүйесінің (сертификатталған жүйелерінің) және (немесе) экологиялық таза өнім стандартына сәйкестікті растаудың бар болуы
0 балл
1 балл
5
Жеке өндірісінің бар болуы (2 балдан аспауы тиіс)
0 балл
2 балл
6
Тауарды арнайы көлікпен жеткізу (кемінде 3 балл)

7) условия по выполнению сопутствующих работ, оказанию сопутствующих услуг, поставкам необходимых товаров и оборудования;
8) общие требования к оказанию услуг, их качеству, в том числе технологии оказания услуг, методам и методики оказания услуг;
9) условия безопасности оказания услуг и безопасности результатов услуг. В случае, если от исполнителя в процессе исполнения контракта требуется осуществить страхование ответственности перед третьими лицами или если оказываемые услуги связаны с возможной опасностью для жизни и здоровья людей;
10) порядок сдачи и приемки результатов услуг. Указываются мероприятия по обеспечению сдачи и приемки услуг по каждому этапу выполнения услуг и в целом, содержание отчетной, технической документации, подлежащей оформлению и сдаче по каждому этапу и в целом (требование испытаний, контрольных пусков, подписания актов технического контроля при сдаче услуг);
11) условия по передаче заказчику технических документов по завершению и сдаче услуг;
12) условия технического обучения поставщиком персонала заказчика работе на подготовленных по результатам оказания услуг объектах;
13) условия по объему гарантий качества услуг (минимально приемлемые для заказчика либо жестко установленные обязанности исполнителя в гарантийный период);
14) условия по сроку гарантий качества на результаты услуг (минимально приемлемые для заказчика либо жестко установленные сроки).
Дата
Подпись руководителя организации ______________________________________________________________________________________М.П. (при наличии)
(указать фамилию, имя, отчество (при наличии), должность)
Приложение 5
к Типовой конкурсной
документации
по выбору поставщика товаров и
услуг организаций,
осуществляющих функции по
защите прав ребенка
Критерии выбора поставщика товаров
Сноска. Критерии с изменением, внесенным приказом Министра образования и науки РК от 29.05.2017 № 251. (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Критерии
При отсутствии
При наличии
1
Опыт работы потенциального поставщика на рынке товаров, являющихся предметом конкурса
0 баллов
по 2 балла за каждый год, но не более 10 баллов
2
Наличие документа о добровольной сертификации товаров для отечественного товаропроизводителя
0 баллов
1 балл
3
Наличие сертифицированной системы (сертифицированных систем) менеджмента качества в соответствии с требованиями национальных стандартов по приобретаемым товарам
0 баллов
1 балл
4
Наличие сертифицированной системы (сертифицированных систем) менеджмента управления окружающей средой в соответствии с требованиями национальных стандартов и (или) подтверждения соответствия стандарту экологически чистой продукции
0 баллов
1 балл
5
Наличие собственного производства (не более 2 баллов)
0 баллов
2 балла
6
Условия доставки товаров автотранспортом (не более 3 баллов)
0 баллов
наличие собственного транспорта

жеке көлігінің болуы (3 балл), жалдап алу, өтеусіз пайдалану, лизинг және басқа да шарттар негізінде көліктің болуы (2 балл)
7
Тауарларды жеткізушіге сипаттамалардың бар болуы (кемінде 3 балл)
0 балл
бар (әр сипаттамаға 1 балдан, бірақ 3 балдан аспауы тиіс)
8
Әлеуетті өнім берушілердің конкурс өткізілетін тиісті облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың, аумағында кәсіпкер ретінде тіркелуінің бар болуы
0 балл
2 балл
Ескертпе: 1-тармақ бойынша конкурстың мәні жөнінде тәжірибе бұған дейін жасасқан шарттармен расталады, 5-тармақ бойынша жабдықтарға құқық белгілеуші құжаттарды ұсыну қажет.
Баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін жеткізушіні таңдау жөніндегі үлгілік конкурстық құжаттамаға 6-қосымша
Көрсетілетін қызмет берушіні таңдау өлшемшарттары
Ескерту. 6-қосымшаға өзгеріс енгізілді – ҚР Білім және ғылым министрінің 29.05.2017 № 251 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Өлшемшарттар
Болмаған жағдайда
Болған жағдайда
1
Конкурстың мәні болып табылатын қызмет көрсету нарығындағы әлеуетті өнім берушінің жұмыс тәжірибесі
0 балл
әр жылға 2 балдан, бірақ 10 балдан аспауы тиіс
2
Экологиялық менеджмент жүйесін қанағаттандыратын көрсетілетін қызметке қолданылатын сәйкестік сертификатының бар болуы
0 балл
1 балл
3
Көрсетілетін қызметке қолданылатын сапа менеджменті жүйесі сертификатының бар болуы
0 балл
1 балл
4
Жеке өндірісінің немесе қызметті көрсетуге қажетті техниканың бар болуы (кемінде 2 балл)
0 балл
2 балл
5.
Өндірістік бақылау жоспарының бар болуы (кемінде 1 балл)
0 балл
1 балл
6.
Көрсетілетін қызметті жеткізушіге сипаттамалардың бар болуы (кемінде 3 балл)
0 балл

(3 балла), на основании договора аренды, безвозмездного пользования, лизинга (2 балла)
7
Наличие характеристики на поставщика товара
0 баллов
за каждую характеристику 1 балл, но не более 3 баллов
8
Наличие регистрации потенциального поставщика в качестве предпринимателя на территории соответствующей области, города республиканского значения, столицы где проводится конкурс
0 баллов
2 балла
Примечание: по пункту 1 наличие опыта по предмету конкурса подтверждается ранее заключенными договорами, по пункту 5 необходимо представить правоустанавливающие документы.
Сноска. Критерии дополнены примечанием в соответствии с приказом Министра образования и науки РК от 29.05.2017 № 251. (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 6
к Типовой конкурсной документации
по выбору поставщика товаров и
услуг организаций, осуществляющих
функции по защите прав ребенка
Критерии выбора поставщика услуги
Сноска. Критерии с изменением, внесенным приказом Министра образования и науки РК от 29.05.2017 № 251. (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Критерии
При отсутствии
При наличии
1
Опыт работы потенциального поставщика на рынке услуги, являющейся предметом конкурса
0 баллов
по 2 балла за каждый год, но не более 10 баллов
2
Наличие сертификата соответствия, удовлетворяющего систему экологического менеджмента применительно к услугам
0 баллов
1 балл
3
Наличие сертификата системы менеджмента качества применительно к услугам
0 баллов
1 балл
4
Наличие собственного производства либо необходимой техники для оказания услуг (не более 2 баллов)
0 баллов
2 балла
5
Наличие плана производственного контроля (не более 1 балла)
0 баллов
1 балл
6.
Наличие характеристики на поставщика услуги (не более 3 баллов)
0 баллов

бар (әр сипатта-маға 1 балдан, бірақ 3 балдан артық емес)
7
Әлеуетті өнім берушілердің конкурс өткізілетін тиісті облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумағында кәсіпкер ретінде тіркелуінің бар болуы
0 балл
2 балл
Ескертпе: 1-тармақ бойынша конкурстың мәні жөнінде тәжірибе бұған дейін жасасқан шарттармен расталады, 4 -тармақ бойынша жабдықтарға құқық белгілеуші құжаттарды ұсыну қажет
Баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін жеткізушіні таңдау жөніндегі үлгілік конкурстық құжаттамаға 7-қосымша
нысан
Сатып алынатын тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің тізбесі
______________________________________ сатып алу бойынша конкурс
(толық атауын көрсету)
Тапсырыс берушінің атауы
Тауарлардың (көрсетілетін қызметтердің) атауы
Өлшем бірлігі
Саны, көлемі
1
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Жеткізу шарттары
Жеткізу мерзімі
Жеткізу орны
Аванстық тө-лем мөлшері, %
Аванстық төлем мөлшері, %
6
7
8
9
10
Конкурсты ұйымдастырушы басшысының лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы ___________________________
/____________ /_________________
Күні ___________________________
М.О. (бар болса)
Тапсырыс беруші басшысының лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) және қолы
________________________________
/____________ /_________________
Күні ___________________________
М.О. (бар болса)
* Тауарлардың (көрсетілетін қызметтердің) толық сипаты мен сипаттамасы техникалық тапсырмада көрсетіледі.
Баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін сатып алу қағидаларына 3-қосымша
нысан
Конкурс туралы хабарландыру
______________________________________________________________
(конкурсты ұйымдастырушының атауы, пошталық және электрондық мекенжайлары) ____________________________________________________
(сатып алынатын тауарлар мен көрсетілетін қызметтердің атауы)
бойынша көрсетілетін қызметтерді немесе тауарларды жеткізушіні таңдау бойынша конкурс өткізілетіндігі туралы хабарлайды_______________________
Қызмет: _______________________________________________ (қызмет
көрсету орны және оның көлемі, көрсетілетін қызметті алушылар санаттарының толық тізбесі және оның саны, қызмет көрсетуге бөлінген сома көрсетіледі) көрсетілуі тиіс.
Қызметті көрсету мерзімі ______________________________________
Немесе:
Тауар _________________________________________________________
(тауарларды жеткізудің орны, сатып алынатын тауарлардың тізбесі, тауарларды сатып алуға бөлінген сома көрсетіледі) жеткізіледі.
Тауарларды жеткізудің талап етілетін мерзімі _________________.
Конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес келетін барлық әлеуетті өнім берушілер конкурсқа жіберіледі.
Конкурстық құжаттама көшірмелерінің топтамасын __________ жылғы "___" ___________ дейінгі мерзімді қоса алғанда мына мекенжай бойынша: _______, № __ бөлме сағат ____-дан ____-ге дейін және/немесе ___________________________________ интернет-ресурсынан алуға болады.
Конвертке салынған конкурсқа қатысуға конкурстық өтінімдерді әлеуетті өнім берушілер _____________________________________________
(конкурсты ұйымдастырушының атауын көрсету керек) мына мекенжай бойынша ______________________________ жібереді.
(толық мекенжайы, бөлменің № көрсету керек)
Конкурсқа қатысуға өтінімдер берудің соңғы мерзімі (уақыты мен күнін көрсету керек) _______________дейін.
Конкурсқа қатысуға өтінімдер бар конверттер _______ (уақыты мен күні көрсетілсін) мына мекенжай бойынша ___________________ (толық мекенжайы, бөлменің №, уақыты мен күні көрсетілсін) ашылады.
Қосымша ақпарат пен анықтаманы мына телефон арқылы алуға болады: ________________________ (телефон нөмірін көрсету керек).
Баланың құқықтарын қорғау
жөніндегі функцияларды жүзеге
асыратын ұйымдардың
тауарлары мен көрсетілетін
қызметтерін сатып алу
қағидаларына 4-қосымша
Нысан
Конкурстық құжаттаманың көшірмесін алған тұлғаларды тіркеу журналы
Конкурсты өткізудің атауы
Конкурсты өткізу мерзімі
Әлеуетті өнім берушінің немесе заңды тұлға өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
ЖСН/БСН
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Жеке тұлғаны куәландыратын құжат нөмірі (кім берді және берілген күні)
Заңды тұлғаны немесе жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтер
Орналасқан жері және байланыс телефондары
Конкурстық құжаттаманың көшірмесін алған уақыты және күні
6
7
8
9
Баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін сатып алу қағидаларына 5-қосымша
нысан
Конкурсқа қатысуға өтінімдерді тіркеу журналы
Конкурсты өткізудің атауы
Конкурсты өткізу мерзімі
Әлеуетті өнім берушінің немесе заңды тұлға өкілінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
ЖСН/БСН
2
3
4
5
кестенің жалғасы
Жеке тұлғаны куәландыратын құжат нөмірі (кім берді және берілген күні)
Заңды тұлғаны немесе жеке кәсіпкерлікті мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы мәліметтер
Орналасқан жері және байланыс телефондары
Конкурсқа қатысуға өтінімді берген уақыты және күні
6
7
8
9
Баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін сатып алу қағидаларына 6-қосымша
нысан
Конверттерді ашу хаттамасы
______________________ _____________________
(өткізілетін орын) (уақыты мен күні)
Мынадай құрамдағы конкурстық комиссия: (конкурстық комиссия төрағасының, оның орынбасарының, мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) лауазымы, конкурсқа қатысуға өтінімдерді ашу күні, уақыты мен орны көрсетіледі) конкурсқа қатысуға өтінімдер бар конверттерді ашу рәсімін жүргізді.
Конкурстық құжаттаманың көшірмесі мынадай әлеуетті өнім берушілерге берілді: (конкурстық құжаттаманың көшірмесі берілген барлық әлеуетті өнім берушілердің атауы, мекенжайы).
Мынадай әлеуетті өнім берушілердің _______________________ конкурсқа қатысуға өтінімдері (конкурсқа қатысуға өтінімдерді берудің түпкілікті мерзімі өткеннен кейін конкурсқа қатысуға өтінімдерді ұсынған барлық әлеуетті өнім берушілердің атауы, мекенжайы көрсетіледі) __________________________ негізінде ашылмай қайтарылды.
(ашылмау себебі көрсетілсін)
Белгіленген мерзімде конкурстық өтінімдерді берудің соңғы мерзімі өткенге дейін конкурстық өтінімді ұсынған мынадай әлеуетті өнім берушілердің конкурсқа қатысуға өтінімдері: ____________________________ (конкурстық өтінімдерді берудің соңғы мерзімі өткенге дейін конкурстық өтінімдер ұсынған барлық әлеуетті өнім берушілердің атауы, мекенжайы, конкурсқа қатысуға өтінімді беру уақыты) ашылды және конкурстық өтінімдерді ашу кезінде барлық қатысушы және комиссия конкурсқа қатысуға рұқсат берген тұлғаларға жарияланған __________________________________ (конкурстық өтінімді құрайтын құжаттардың бар болуы немесе жоқтығы туралы ақпарат және конкурстық өтінімдер ашылған кезде жарияланған басқа ақпарат) қамтиды.
Конкурстық өтінімдерді ашқан кезде мынадай әлеуетті өнім берушілер қатысты (олар қатысқан жағдайда): ___________________________________________________________________ (конкурсқа қатысуға өтінімдерді ашқан кезде қатысқан барлық әлеуетті өнім берушілердің атауы, мекенжайы)
Конкурстық комиссия төрағасының, оның орынбасарларының, мүшелерінің және хатшысының тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), қолдары.
Баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін сатып алу қағидаларына 7-қосымша
нысан
Конкурсқа қатысуға жіберілгендігі туралы хаттама
______________________ _____________________
(өткізілетін орын) (уақыты мен күні)
______________________________________________________________
(ұйымының атауы)
___________________________________ бойынша көрсетілетін
(қызметтердің атауы)
қызметтерді немесе тауарларды жеткізушіні таңдау конкурсы

за каждую характеристику 1 балл, но не более 3 баллов
7
Наличие регистрации потенциального поставщика в качестве предпринимателя на территории соответствующей области, города республиканского значения, столицы где проводится конкурс
0 баллов
2 балла
Примечание: по пункту 1 наличие опыта по предмету конкурса подтверждается ранее заключенными договорами, по пункту 4 необходимо представить правоустанавливающие документы.
Приложение 7
к Типовой конкурсной
документации
по выбору поставщика товаров и
услуг организаций,
осуществляющих
функции по защите прав
ребенка
форма
Перечень приобретаемых товаров и услуг
Конкурс по ___________________________________________________________________________________
(указать полное наименование)
Наименование заказчика
Наименование товара (услуг)
Единица измерения
Количество, объем
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Условия поставки
Срок поставки
Место поставки
Размер авансового платежа, %
Сумма, выделенная для приобретения (по лоту №), тенге
6
7
8
9
10
Должность, фамилия, имя, отчество
(при его наличии) и подпись
руководителя организатора конкурса
_________________________
/_________/__________
Дата ________________
М.П. (при наличии)
Должность фамилия, имя, отчество
(при его наличии) и подпись
руководителя Заказчика
___________________________________
/_________/__________
Дата ________________
М.П. (при наличии)
* Полное описание и характеристика товаров (услуг) указывается в техническом задании
Приложение 3
к Правилам приобретения
товаров и услуг организаций,
осуществляющих функции по
защите прав ребенка
форма
Объявление о конкурсе
____________________________________________________________________________________________________________________________________
(наименование, почтовый и электронный адрес организатора конкурса)
объявляет о проведении конкурса по выбору поставщика услуги или товаров ___________________________________________________________________
(наименование приобретения услуги или товаров)
Услуга должна быть оказана: ___________________________________________________________________________________________________________
(указываются место оказания услуги и ее объемы, перечень категорий получателей услуги и их количество, сумма, выделенная на оказание услуги)
Срок оказания услуги____________________.
или: товар доставляется_________________________________________
(указывается место поставки товаров, перечень приобретаемых товаров, сумма, выделенная на приобретение товаров)
Требуемый срок поставки товаров ________________________________
К конкурсу допускаются все потенциальные поставщики, соответствующие требованиям Конкурсной документации.
Пакет копии Конкурсной документации можно получить в срок до "___" ___________ ________ года (указать время и дату) включительно по адресу: __________________, кабинет №_____ с____ до ___ часов и/или на интернет-ресурсе _________________________________________________________________
(указать электронный адрес)
Конкурсные заявки на участие в конкурсе, запечатанные в конверты, представляются (направляются) потенциальными поставщиками в ____________________________________________________________________
(указать наименование организатора конкурса)
по адресу: __________________________________________________________
(указать полный адрес, № кабинета)
Окончательный срок представления заявок на участие в конкурсе до
_________________________________________(указать время и дату).
Конверты с заявками на участие в конкурсе будут вскрываться по следующему адресу: ____________________________________________________________
(указать полный адрес, № кабинета, время и дату)
Дополнительную информацию и справку можно получить по телефону: __________________________________ (указать номер телефона)
Приложение 4
к Правилам приобретения
товаров и услуг организаций,
осуществляющих функции
по защите прав ребенка
форма
Журнал регистрации лиц, получивших копию Конкурсной документации
№ п/п
Наименование проведения конкурса
Срок проведения конкурса
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) потенциального поставщика либо представителя юридического лица
ИИН/БИН
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Номер документа, удостоверяющего личность (кем выдан и дата выдачи)
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или индивидуального предпринимателя
Местонахождение и контактные телефоны
Время и дата получения копии Конкурсной документации
6
7
8
9
Приложение 5
к Правилам приобретения
товаров и услуг организаций,
осуществляющих функции
по защите прав ребенка
форма
Журнал регистрации заявок на участие в конкурсе
№п/п
Наименование проведения конкурса
Срок проведения конкурса
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) потенциального поставщика либо представителя юридического лица
ИИН/БИН
1
2
3
4
5
продолжение таблицы
Номер документа, удостоверяющего личность (кем выдан и дата выдачи)
Сведения о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица или индивидуального предпринимателя
Местонахождение и контактные телефоны
Время и дата предоставления заявки на участие в конкурсе
6
7
8
9
Приложение 6
к Правилам приобретения
товаров и услуг организаций,
осуществляющих функции
по защите прав ребенка
форма
Протокол вскрытия конвертов
___________________ __________________
(место проведения) (время и дата)
Конкурсная комиссия в составе: (фамилия, имя, отчество (при его наличии), должность председателя, его заместителя, членов конкурсной комиссии, дата, время и место вскрытия конкурсных заявок) произвела процедуру вскрытия конвертов с конкурсными заявками.
Конкурсная документация представлена следующим потенциальным поставщикам: (наименование, адрес всех потенциальных поставщиков, которым предоставлена конкурсная документация).
Конкурсные заявки следующих потенциальных поставщиков:
_____________________________________________________________________________________________________________________________________
(наименование, адрес всех потенциальных поставщиков, представивших конкурсные заявки после истечения окончательного срока представления конкурсных заявок, время представления конкурсных заявок) возвращены невскрытыми на основании__________________(указать причины не вскрытия).
Конкурсные заявки следующих потенциальных поставщиков, представивших конкурсную заявку в установленные сроки до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок: ____________________________________________________________________ (наименование, адрес всех потенциальных поставщиков, представивших конкурсные заявки до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок, время представления конкурсной заявки) вскрыты и содержат: __________________________(информация о наличии или отсутствии документов, составляющих конкурсную заявку и другая информация, объявленная при вскрытии конкурсных заявок), которые оглашены всем присутствующим при вскрытии конкурсных заявок и допущены комиссией к участию в конкурсе.
При вскрытии конкурсных заявок присутствовали следующие потенциальные поставщики (в случае их присутствия):
______________________________________________________________________________________________________________________________________
(наименование, адрес всех потенциальных поставщиков, присутствующих при вскрытии конкурсных заявок)
Фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подписи председателя, его заместителя, членов и секретаря конкурсной комиссии.
Приложение 7
к Правилам приобретения
товаров и услуг организаций,
осуществляющих функции
по защите прав ребенка
форма
Протокол о допуске к участию в конкурсе
_____________________ ____________________
(место проведения) (время и дата)
Конкурс выбора поставщиков услуг или товаров по ___________________________________________ в ____________________________________________
(наименование товаров и услуг) (наименование организации)

1. Мынадай құрамдағы конкурстық комиссия:
______________________________________________________________
(конкурстық комиссияның құрамын көрсету)
___________________________ (күнін көрсету) ___________________ бойынша көрсетілетін қызметтерді немесе тауарларды жеткізушіні таңдау жөніндегі конкурсқа қатысуға өтінімдерді қарады.
2. Конкурсқа қатысуға өтінімдер берудің соңғы мерзімі өткенге дейін белгіленген мерзімде өтінім берген мынадай әлеуетті өнім берушілердің: ______________________________________________________
(конкурстық өтінімдер берудің соңғы мерзімі өткенге дейін конкурстық өтінімдер берген барлық әлеуетті өнім берушілердің атауы, мекенжайы, конкурсқа қатысуға өтінім берген уақыты, өтінім қамтитын құжаттар тізбесі, конкурстық құжаттамада көзделген қандай да бір құжаттың болуы болмауы туралы ақпарат, конкурсқа қатысуға өтінімдерді кері қайтару және өзгерту туралы және басқа ақпарат көрсетіледі) конкурсқа қатысуға өтінімдері конкурстық комиссия отырысының барлық қатысушыларына жарияланды.
3. Конкурсқа қатысуға арналған мынадай конкурстық өтінімдер конкурсқа қатысуға жіберілмейді: ____________________________________________________________________
(конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес келмейтіндігінің себебін көрсете отырып, конкурсқа қатысуға конкурстық өтінімдері қабылданбаған әлеуетті өнім берушілер (оның деректемелері) көрсетіледі).
4. Әлеуетті өнім берушілердің конкурстық құжаттаманың талаптарына сәйкес келетін конкурстық өтінімдері ________________________________.
(барлық әлеуетті өнім берушілердің тізбесі көрсетіледі)
5. Конкурстық комиссия конкурсқа қатысуға берілген өтінімдерді қарау нәтижелері бойынша ашық дауыс беру жолымен былай деп шешті:
1) келесі әлеуетті өнім берушілер конкурсқа қатысуға жіберілсін: ________________________________________________________.
(конкурсқа қатысуға жіберілген әлеуетті өнім берушілердің тізбесін көрсету)
2) келесі әлеуетті өнім берушілер конкурсқа қатысуға жіберілмесін: ______________________________________________________.
(конкурсқа қатысуға жіберілмеген әлеуетті өнім берушілердің тізбесін
және жіберілмеу себебін көрсету)
3) Конкурсқа қатысуға әлеуетті өнім берушілердің конкурстық құжаттамаларын қарау орны, күні, уақыты _______________ белгіленсін.
Осы шешімге дауыс бергендер:
Жақтаушы дауыс _______ (конкурстық комиссия мүшелерінің тегі,
аты, әкесінің аты (бар болса)
Қарсы дауыс __________ (конкурстық комиссия мүшелерінің тегі,
аты, әкесінің аты (бар болса))
Конкурстық комиссия төрағасының, төраға орынбасарының, мүшелері мен хатшысының қолдары.
Баланың құқықтарын қорғау жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын ұйымдардың тауарлары мен көрсетілетін қызметтерін сатып алу қағидаларына 8-қосымша
нысан
Конкурс қорытындылары туралы хаттама
______________________________________________________________
конкурстың атауы)
______________________ _____________________
(өткізілетін орын) (уақыты мен күні)

1. Конкурсная комиссия в составе: ______________________________________________________________________________________________________
(перечислить состав конкурсной комиссии)
_________ (указать дату) рассмотрела заявки на участие в конкурсе выбора поставщиков услуг или товаров в _________________________.
2. Заявки на участие в конкурсе следующих потенциальных поставщиков, представивших их в установленные сроки до истечения окончательного срока представления заявок на участие в конкурсе____________________ (указываются наименования, адрес всех потенциальных поставщиков, представивших конкурсные заявки до истечения окончательного срока представления конкурсных заявок, время представления заявки на участие в конкурсе) оглашены всем присутствующим в заседании конкурсной комиссии.
3. Следующие конкурсные заявки на участие в конкурсе отклонены к участию в конкурсе___________________________________________________________
(указываются потенциальные поставщики (его реквизиты), конкурсные заявки на участие которых, отклонены с указанием причины: не соответствуют требованиям конкурсной документации)
4. Конкурсные заявки поставщиков, которые соответствуют требованиям конкурсной документации _________________________________________________
(указывается перечень всех поставщиков)
5. Конкурсная комиссия по результатам рассмотрения заявок на участие в конкурсе путем открытого голосования решила:
1) Допустить к участию в конкурсе следующих потенциальных поставщиков: ____________________________________________________________________
(указать перечень поставщиков, допущенных к участию в конкурсе)
2) Не допустить к участию в конкурсе следующих потенциальных поставщиков: _________________________________________________________________________________
(указать перечень поставщиков, не допущенных к участию в конкурсе и причины отклонения)
3) Назначить день, время и место рассмотрения конкурсной документации потенциальных поставщиков, допущенных к участию в конкурсе ___________________________________________________________________.
За данное решение проголосовали:
За - ______ голосов (фамилия, имя, отчество (при его наличии) членов конкурсной комиссии);
Против - ________ голосов (фамилия, имя, отчество (при его наличии) членов конкурсной комиссии).
Подписи председателя, заместителя председателя, членов и секретаря конкурсной комиссии.
Приложение 8
к Правилам приобретения
товаров и услуг организаций,
осуществляющих функции
по защите прав ребенка
форма
Протокол об итогах конкурса
____________________________________________________________
(наименование конкурса)
_____________________ ____________________
(место проведения) (время и дата)

1. Мынадай құрамдағы конкурстық комиссия: ____________________.
(конкурстық комиссияның құрамын көрсету)
2. Мынадай әлеуетті өнім берушілердің өтінімдері конкурсқа қатысуға жіберілді: _____________________________________________.
(рұқсат беру туралы хаттамаға сәйкес конкурсқа жіберілген әлеуетті өнім берушілердің конкурсқа қатысуға өтінімдерін көрсету)
3. Конкурстық комиссия өлшемдерге сәйкес қарастыру нәтижелері бойынша ашық дауыс беру жолымен былай деп шешті:
1) конкурстың жеңімпазы ретінде _____________________ танылсын;
(конкурсқа қатысушының атауы мен орналасқан жерін, сондай-ақ ол жеңімпаз деп танылған шарттарды көрсету)
2) конкурс ___________________________ өткізілмеді деп танылсын.
(конкурс атауы)
Егер конкурсқа қатысушылардың конкурстық өтінімдерін қарастыру кезінде конкурс жеңімпазы анықталмаса немесе барлық конкурстық өтінімдер қабылданбаса, тиісті себебін көрсету.
3) Конкурсты ұйымдастырушы _______________________________
(атауын және орналасқан жерін көрсету)
жылға дейінгі мерзімде __________________________________бойынша (конкурс жеңімпазының атауын көрсету)
қызмет көрсету немесе тауарларды0 жеткізу туралы шарт жасассын.
Осы шешімге дауыс бергендер:
Жақтаушы дауыс ____ (конкурстық комиссия мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Қарсы дауыс ____ (конкурстық комиссия мүшелерінің тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Конкурстық комиссия төрағасының, төраға орынбасарының, мүшелері мен хатшысының қолдары.

1. Конкурсная комиссия в составе: ______________________________________________________________________________________________________.
(перечислить состав конкурсной комиссии)
2. Следующие конкурсные заявки потенциальных поставщиков на участие в конкурсе были допущены: _________ (указать заявки потенциальных поставщиков, допущенных к конкурсу в соответствии с протоколом о допуске к участию в конкурсе)
3. Конкурсная комиссия по результатам рассмотрения в соответствии с критериями путем открытого голосования решила:
1) признать победителем конкурса_______________________________________________________________________________________________________;
(указать наименование и местонахождение участника конкурса, а также условия, на которых он признан победителем)
2) признать конкурс _________________________________________________________________________ несостоявшимся
(указать наименование конкурса и причины признания конкурса несостоявшимся)
В случае рассмотрения конкурсных заявок участников конкурса не был определен победитель конкурса или все конкурсные заявки были отклонены, указать причины.
3) Организатору конкурса ________ (указать наименование и местонахождение) в срок до ____ года заключить договор об оказании услуги или поставки товаров с _________ (указать наименование победителя конкурса).
За данное решение проголосовали:
За – ____ голосов (фамилия, имя, отчество (при его наличии) членов конкурсной комиссии);
Против – ____ голосов (фамилия, имя, отчество (при его наличии) членов конкурсной комиссии).
Подписи председателя, заместителя председателя, членов и секретаря конкурсной комиссии.