Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттар қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) қызметтік куәлігін беру қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты) басшысының 2016 жылғы 22 тамыздағы № 6001-16-7-9/549 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 23 қыркүйекте № 14255 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппараты) басшысының 2020 жылғы 28 қазандағы № 23 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Жоғарғы Сотының жанындағы Соттардың қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппараты) басшысының 28.10.2020 № 23 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабы 4-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса тіркеліп отырған:
1) Осы бұйрықтың 1-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттар қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) қызметтік куәлікті беру қағидалары;
2) Осы бұйрықтың 2-қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттар қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) қызметтік куәлігінің сипаттамасы бекітілсін.
2. Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттар қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) Персоналды басқару бөлімі (кадр қызметі) мыналарды:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде осы бұйрықтың көшірмелерін баспа және электрондық түрде мерзімді баспа басылымдарында және Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығына" Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін жіберуді;

Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан) и его описания
Приказ Руководителя Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарат Верховного Суда Республики Казахстан) от 22 августа 2016 года № 6001-16-7-9/549. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 сентября 2016 года № 14255. Утратил силу приказом Руководителя Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан) от 28 октября 2020 года № 23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Руководителя Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде РК (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан) от 28.10.2020 № 23 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Правила выдачи служебного удостоверения Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан) согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) описание служебного удостоверения Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан) согласно приложению 2 к настоящему приказу.
2. Отделу управления персоналом (кадровая служба) Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в бумажном и электронном виде на официальное опубликование в периодических печатных изданиях, информационно-правовой системе "Әділет" и в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для внесения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттар қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) интернет-ресурсында орналастыруды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттар қызметін қамтамасыз ету департаменті (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының аппараты) Персоналды басқару бөлімінің (кадр қызметінің) меңгерушісі А.Б. Рахымбековаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жариялаған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының жанындағы
Соттар қызметін қамтамасыз ету
Департаментінің (Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының аппаратының)
Басшысы
А. Тоқсаба
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының
жанындағы Соттар қызметін
қамтамасыз ету департаменті
(Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының аппараты)
Басшысының 2016 жылғы
22 тамыздағы № 6001-16-7-9/549 бұйрығына 1-қосымша
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттар қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) қызметтік куәлігін беру қағидалары
1- тарау. Жалпы ереже
1. Осы Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттар қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) (бұдан әрі – Департамент) және аумақтық бөлімшелердің (соттар әкімшісінің) қызметтік куәлікті беру қағидасы және оның сипаттамасы Департаменттің және аумақтық бөлімшелердің (соттар әкімшілерінің) қызметтік куәлікті беру тәртібін және оның сипаттамасын белгілейді.
2. Мемлекеттік қызметшінің қызметтік куәлікті (бұдан әрі – Қызметтік куәлік) оның мемлекеттік лауазымы мен лауазымдық өкілеттіктерін растайтын құжат болып табылады.
3. Тиісінше ресімделмеген, жарамдылық мерзімі өткен, түзетілген және тазартылған куәлік жарамсыз болып саналады.
2- тарау. Қызметтік куәлікті беру тәртібі
4. Қызметтік куәлік:
1) Департамент қызметкерлеріне, Соттар әкімшілерінің басшыларына және басшы орынбасарларына – Департамент Басшысының қолы қойылып;
2) Соттар әкімшісінің қызметкерлеріне - Соттар әкімшісі басшысының қолы қойылып беріледі.
5. Қызметтік куәлік қызметкерлерге лауазымға тағайындалған, лауазымы ауысқан, бұған дейін берілген куәліктің мерзімі өткен, жоғалған немесе бүлінген жағдайда беріледі.
6. Мемлекеттік қызметке алғаш қабылданған мемлекеттік қызметшіге қызметтік куәлікті тапсырған кезде оны пайдалану және сақтау тәртібі бойынша түсіндіру жүргізіледі.
7. Атқарып отырған лауазымынан босатылған, жұмыстан босатылған, лауазымы ауысқан кезде қызметкерлер тиісті актінің шығарылған күнінен бастап үш жұмыс күні ішінде куәлікті оны алған жері бойынша тапсырады.

3) размещение настоящего приказа на интернет–ресурсе Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан).
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заведующего Отделом управления персоналом (кадровая служба) Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан) Рахимбекову А.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Руководитель Департамента
по обеспечению деятельности
судов при Верховном Суде
Республики Казахстан
(аппарата Верховного
Суда Республики Казахстан)
А. Тоқсаба
Приложение 1
к приказу Руководителя
Департаментапо обеспечению
деятельности судов при
Верховном Суде Республики
Казахстан (аппарата Верховного
Суда Республики Казахстан)
от 22 августа 2016 года
№ 6001-16-7-9/549
Правила
выдачи служебного удостоверения Департамента по обеспечению
деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан
(аппарата Верховного Суда Республики Казахстан)
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан) (далее – Департамента) и территориальных подразделений (администраторов судов) определяют порядок выдачи служебного удостоверения Департамента и территориальных подразделений (администраторов судов).
2. Служебное удостоверение государственного служащего (далее – Служебное удостоверение) является документом, подтверждающим его государственную должность и должностные полномочия.
3. Удостоверение без соответствующего оформления, с просроченным сроком действия, помарками и подчистками считается недействительным.
Глава 2. Порядок выдачи служебного удостоверения
4. Служебное удостоверение выдается:
1) за подписью руководителя Департамента – сотрудникам Департамента, руководителям и заместителям руководителя Администраторов судов;
2) за подписью руководителя Администратора судов – сотрудникам Администратора судов.
5. Служебное удостоверение выдается сотруднику при назначении на должность, перемещении, по истечении срока действия, утере, порчи ранее выданного удостоверения.
6. При вручении служебного удостоверения государственному служащему, впервые принятому на государственную службу, проводится разъяснение по его пользованию и о порядке его хранения.
7. При освобождении от занимаемой должности, увольнении, перемещении, работники, в течение трех рабочих дней со дня вынесения соответствующего акта сдают удостоверения по месту его получения.

8. Қызметтік куәліктерді беруді және қайтаруды есепке алуды Персоналды басқару бөлімі (кадр қызметі) (бұдан әрі - Персоналды басқару қызметі) осы қағиданың 1-қосымшасына сәйкес нысанда Департаменттің және аумақтық бөлімшелердің (соттар әкімшілерінің) қызметкерлеріне қызметтік куәлікті беруді және қайтарылуын тіркеу журналында жүзеге асырады.
9. Қызметтік куәліктер бланкілері, мөр мен Департаменттің және аумақтық бөлімшелердің (соттар әкімшілерінің) қызметкерлеріне қызметтік куәлікті беруді және оның қайтарылуын есепке алу журналы Персоналды басқару қызметінің арнайы сейфінде сақталады.
10. Қызметтік куәліктерді есептен шығаруды және жоюды Персоналды басқару қызметінің жауапты қызметкері осы қағиданың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша қызметтік куәліктерді есептен шығару және жою туралы актіні жасай отырып жүргізеді.
11. Қызметтік куәлік жоғалған немесе бүлінген жағдайда оның иесі шұғыл түрде Персоналды басқару қызметін хабардар етеді және бұқаралық ақпарат құралдарына хабарлама береді.
12. Қызметтік куәлікті жауапсыз сақтау нәтижесінде оны жоғалтудың, бүлдірудің, сондай-ақ қызметтік куәлікті басқа адамдарға берудің, қызметтік куәлікті жеке қызметтік емес мақсаттарға пайдаланбаудың әрбір фактісі бойынша Персоналды басқару қызметі белгіленген тәртіпте қызметтік тексерісті жүргізу қажеттілігін қарайды.
13. Қызметтік куәлік 2 жыл мерзімге беріледі.
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының жанындағы
Соттар қызметін қамтамасыз ету
департаментінің (Қазақстан
Республикасы Жоғарғы Соты
аппаратының) және аумақтық
бөлімшелердің (соттар
әкімшілерінің) қызметтік
куәлікті берудің 2016 жылғы
22 тамыздағы № 6001-16-7-9/549
қағидасына 1-қосымша
нысан
Департаменттің және аумақтық бөлімшелердің (соттар әкімшісінің) қызметкерлеріне қызметтік куәлікті беруді және оның қайтарылуын тіркеу журналы
Куәлік
Фото
А.Т. Ә аты (болғанжағдайда)
лауазымы
Берілген күні
Алғаны туралы қолы
Қайтарылған күні
Жойылған күні
Ескертпе: Департаменттің және аумақтық бөлімшелердің (соттар әкімшілерінің) қызметкерлеріне қызметтік куәлікті беруді және оның қайтарылуын тіркеу журналы тігінделеді, нөмірленеді және Қызметкерлерді басқару бөлімінің (кадр қызметі) қолтаңбасымен және мөрімен расталады.
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының жанындағы
Соттар қызметін қамтамасыз ету
департаментінің (Қазақстан
Республикасы Жоғарғы Соты
аппаратының) және аумақтық
бөлімшелердің (соттар
әкімшілерінің) қызметтік
куәлікті берудің 2016 жылғы
22 тамыздағы № 6001-16-7-9/549
қағидасына 2-қосымша
нысан
Қызметтік куәліктерді есептен шығару және жою
АКТСІ
____________ ________ № ________
жасалған жері күні

8. Учет выдачи и возврата служебных удостоверений осуществляется Отделом управления персоналом (кадровая служба) (далее - Служба управления персоналом) в журнале учета выдачи и возврата служебного удостоверения сотрудникам Департамента и территориальных подразделений (администраторов судов) по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
9. Бланки служебных удостоверений, печать и журнал учета выдачи и возврата служебного удостоверения сотрудникам Департамента и территориальных подразделений (администраторов судов) хранятся в специальном шкафу в Службе управления персоналом.
10. Списание и уничтожение служебных удостоверений производится ответственным сотрудником Службы управления персоналом с составлением акта о списании и уничтожении служебных удостоверений по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
11. В случае утраты или порчи служебного удостоверения, его владелец незамедлительно извещает в письменной форме Службу управления персоналом и подает объявление в средства массовой информации.
12. По каждому факту утери, порчи служебного удостоверения, произошедшего в результате недобросовестного его хранения, а также передачи служебного удостоверения другим лицам, использования служебного удостоверения в личных внеслужебных целях, Службой управления персоналом в установленном порядке рассматривается необходимость проведения служебного расследования.
13. Служебные удостоверения выдаются сроком на 2 года.
Приложение 1
к Правилам выдачи служебного
удостоверения Департамента по
обеспечению деятельности
судов при Верховном Суде
Республики Казахстан (аппарата
Верховного Суда Республики Казахстан)
от 22 августа 2016 года
№ 6001-16-7-9/549
Форма
Журнал
учета выдачи и возврата служебного удостоверения
сотрудникам Департамента и территориальных подразделений
(администраторов судов)
№ удостоверения
Фото
Ф.И.О.(при наличии)
Должность
Дата выдачи
Роспись в получении
Дата возврата
Дата уничтожения
Примечание: Журнал учета выдачи и возврата служебного удостоверения учета выдачи и возврата служебного удостоверения сотрудникам Департамента и территориальных подразделений (администраторов судов) прошнуровывается, пронумеровывается и заверяется подписью и печатью Отдела управления персоналом (кадровая служба).
Приложение 2
к Правилам выдачи служебного
удостоверения Департамента по
обеспечению деятельности
судов при Верховном Суде
Республики Казахстан (аппарата
Верховного Суда Республики Казахстан)
от 22 августа 2016 года
№ 6001-16-7-9/549
Форма
АКТ
о списании и уничтожении служебных удостоверений
_________________ ________ № __________
место составления дата

Біз, төменде қол қоюшылар, (3 қызметкерден кем емес, тегін, атын, әкесінің атын (бар болған жағдайда), лауазымын көрсету қажет) Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттар қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) және аумақтық бөлімшелердің (соттар әкімшілерінің) қызметтік куәлікті беру және оның сипаттамасы қағидасының 9-тармағы негізінде тізімге сәйкес жұмыстан босатуға, басқа лауазымға ауыстыруға байланысты: _______ қызметкерлердің куәлігін есептен шығаруға және жоюға жиналған сипаттаманы зерделей отырып:
Оларды есептен шығару және жою туралы осы актіні мыналар жасады
Лауазымының атауы қолы
Лауазымының атауы қолы
Лауазымының атауы қолы
Қазақстан Республикасы
Жоғарғы Сотының жанындағы
Соттар қызметін қамтамасыз ету
департаментінің (Қазақстан
Республикасы Жоғарғы Соты
аппаратының) және аумақтық
бөлімшелердің (соттар
әкімшілерінің) қызметтік
куәлікті берудің 2016 жылғы
22 тамыздағы № 6001-16-7-9/549
қағидасына 2-қосымша
нысан
Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының жанындағы Соттар қызметін қамтамасыз ету департаментінің (Қазақстан Республикасы Жоғарғы Соты аппаратының) және аумақтық бөлімшелердің (соттар әкімшілерінің) қызметтік куәлігінің
сипаттамасы
1. Қызметтік куәлік қоңыр көк түсті былғары мұқабадағы мөлшері 18,5 х 6,5 см, сыртқы бетінің ортасында алтын түсті Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасы суреттелген, оның астында мемлекеттік тілде "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЖОҒАРҒЫ СОТЫ" деген сөздер орналасқан кітапша болып табылады.
2. Куәліктің ішкі желімдемелері 32 сәулелі күн, оның астында қалықтаған бүркіт түріндегі ақ түсті суреті бар ашық көгілдір түске безендірілген. Оң жақ шетінде ақ түсті бояумен тігінен орындалған "KAZAKHSTAN" деген мазмұндағы жазба бар:
3. Куәліктің ішкі оң жақ желімдемесінде:
- жоғарғы бөлігінде қызыл түспен "Верховный Суд Республики Казахстан", "Администратор судов по (наименование областного и приравненного к нему суда)" деген сөздер жазылған;
- төменірек қызыл түспен "удостоверение №" деген сөздер басылған;
- сол жағында ақ түсті фонда алтын түсті Қазақстан Республикасының Мемлекеттік елтаңбасының суреті орналасқан;
- төменірек интервалы 0,5 см үш жолда куәлік иесінің тегі, аты, әкесінің аты басылады;
- олардың астында интервалы 0,5 см куәлік иесінің лауазымы басылған;
- төменде куәліктің жарамдылық мерзімі көрсетіледі.
4. Куәліктің ішкі сол жақ желімдемесінде:
- куәлік иесінің суретіне арналған орын бар;
- қызметкердің суреті, сондай-ақ қызметтік куәлікті берген адамның қойылған қолы арнайы мөрмен бекітіледі;
- жоғарғы бөлігінде қызыл түспен "Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты", "(Соттар әкімшісінің атауы)" деген сөздер басылған;
- төменірек қызыл түспен "№ куәлік" деген сөздер басылған;
- төменірек интервалы 0,5 см үш жолға мемлекеттік тілде куәлік иесінің тегі, аты, әкесінің аты басылады (жазылады);
- олардың астында интервалы 05 см мемлекеттік тілде куәлік иесінің лауазымы басылған;
- төменде "Департамент басшысы", "Соттар әкімшісінің басшысы" деген жазба, оның тегі және аты-жөнінің бірінші әріптері орналасқан.

Мы, нижеподписавшиеся, (не менее 3 работников, указать фамилию, имя, отчество (при наличии), занимаемую должность), на основании пункта 9 Правил выдачи служебного удостоверения Департамента по обеспечению деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан (аппарата Верховного Суда Республики Казахстан) изучив описания, собранные к списанию и уничтожению удостоверения работников: _______ в связи с увольнением, переводом на другую должность согласно списку:
Составили настоящий акт по их списанию и уничтожению
Наименование должности Подпись
Наименование должности Подпись
Наименование должности Подпись
Приложение 2
к приказу Руководителя
Департаментапо обеспечению
деятельности судов при
Верховном Суде Республики
Казахстан (аппарата Верховного
Суда Республики Казахстан)
от 22 августа 2016 года
№ 6001-16-7-9/549
Описание
служебного удостоверения Департамента по обеспечению
деятельности судов при Верховном Суде Республики Казахстан
(аппарата Верховного Суда Республики Казахстан)
1. Служебное удостоверение представляет собой книжечку в кожаном переплете темно синего цвета, размером 18,5 х 6,5 см. с воспроизведением в центре на лицевой стороне золотистого Государственного герба Республики Казахстан, под которым размещены слова на государственном языке "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫНЫҢ ЖОҒАРҒЫ СОТЫ".
2. Внутренние вклейки удостоверения имеют фон светло-голубого цвета с рисунком белого цвета в виде солнца с 32 лучами, под которым - парящий орҰл. На правом краю имеется вертикально выполненная красителем белого цвета надпись следующего содержания: "KAZAKHSTAN".
3. На правой внутренней вклейке удостоверения:
1) в верхней части красным цветом напечатаны слова "Верховный Суд Республики Казахстан", "администратор судов по (наименование областного и приравненного к нему суда)";
2) ниже красным цветом напечатаны слова "удостоверение №";
3) слева расположено изображение Государственного герба Республики Казахстан золотистого цвета на белом фоне;
4) ниже с интервалом в 0,5 см в три строки печатается фамилия, имя, отчество (при наличии) владельца удостоверения;
5) под ними, через интервал 0,5 см, указывается должность, в которой состоит владелец удостоверения;
6) внизу указывается срок действия удостоверения.
4. В левой внутренней вклейке удостоверения:
1) имеется место для фотографии владельца удостоверения;
2) фотография работника, а также подпись лица, выдавшего служебное удостоверение, скрепляется специальной печатью;
3) в верхней части красным цветом напечатаны слова "Қазақстан Республикасының Жоғарғы Соты", "(Соттар әкімшісінің атауы)";
4) ниже красным цветом напечатаны слова "№ куәлік";
5) ниже с интервалом в 0,5 см в три строки на государственном языке печатается (пишется): фамилия, имя, отчество (при наличии) владельца удостоверения;
6) под ними, через интервал 0,5 см, на государственном языке напечатано: должность, в которой состоит владелец удостоверения;
7) внизу расположена надпись "Департамент басшысы", "Соттар әкімшісінің басшысы", его фамилия и инициалы.