"Тауардың шығарылған елін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 155 бұйрығына өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің 2016 жылғы 29 тамыздағы № 632 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылы 15 қазанда № 14330 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Сауда және интеграция министрінің 2021 жылғы 13 шілдедегі № 454-НҚ бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Сауда және интеграция министрінің 13.07.2021 № 454-НҚ (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Техникалық реттеу туралы" 2004 жылғы 9 қарашадағы Қазақстан Республикасының Заңы 7-бабының 22) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тауардың шығарылған елін айқындау, тауардың шығарылуы туралы сертификат беру және оның күшін жою жөніндегі қағидаларды бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 24 ақпандағы № 155 бұйрығында (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10947 болып тіркелген, 2015 жылғы 23 мамырда "Егемен Қазақстан" газетінде № 95 (28573) жарияланған):
36 және 37-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"36. Ішкі айналымға арналған Қазақстанда шығарылған тауарды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу өлшемшарттары:
1) тауарды қайта өңдеу нәтижесінде СЭҚ ТН бойынша тауар кодының кез келген алғашқы төрт белгі деңгейінде өзгеруі;
2) осы Қағидаларға 4-қосымшада көрсетілген үшінші елдің тауарын өндірісте пайдалану кезінде тауарға шығу тегі мәртебесін беру үшін қажетті шарттарды, өндірістік және технологиялық операцияларды орындау;
3) осы Қағидалардың 38-тармағының талаптары ескеріліп тауардың бағасындағы жергілікті қамту үлесі "франко-зауыт" бағасы шарттарымен дайын тауар құнынан кемінде 50 пайызды құраған кезде тауар құнының өзгеруі болып табылады.
37. Тауарды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеу негізгі өлшемі тауарды қайта өңдеу нәтижесінде СЭҚ ТН бойынша тауар кодының кез келген алғашқы төрт белгі деңгейінде өзгеруі болып табылады.
СЭҚ ТН бойынша тауар кодын тауарды қайта өңдеу нәтижесінде болған алғашқы төрт белгінің кез келгенінің деңгейінде өзгерту өлшемшарты осы Қағидаларға 4-қосымшада белгіленген шарттардың бірі ретінде адвалорлық үлес ережесі дербес те, тауарды жеткілікті дәрежеде қайта өңдеудің басқа өлшемшарттарымен үйлестіріліп те енгізілген үшінші елдердің тауарларын өндірісте пайдаланған кезде тауарға шығу тегі мәртебесін беру үшін қажетті шарттардың, өндірістік және технологиялық операциялардың тізбесіне енгізілген тауарларға қолданылмайды.";

О внесении изменений и дополнения в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 155 "Об утверждении Правил по определению страны происхождения товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия"
Приказ Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 29 августа 2016 года № 632. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 15 октября 2016 года № 14330. Утратил силу приказом Министра торговли и интеграции Республики Казахстан от 13 июля 2021 года № 454-НҚ.
Сноска. Утратил силу приказом Министра торговли и интеграции РК от 13.07.2021 № 454-НҚ (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 22) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 9 ноября 2004 года "О техническом регулировании" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. В приказе исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 февраля 2015 года № 155 "Об утверждении Правил по определению страны происхождения товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10947, опубликованный 23 мая 2015 года в газете "Казахстанская правда" № 95 (27971):
в Правилах по определению страны происхождения товара, выдаче сертификата о происхождении товара и отмене его действия, утвержденных указанным приказом:
пункты 36 и 37 изложить в следующей редакции:
"36. Критериями достаточной переработки товара казахстанского происхождения для внутреннего обращения являются:
1) изменение кода товара по ТН ВЭД на уровне любого из первых четырех знаков, произошедшее в результате переработки товара;
2) выполнение условий, производственных и технологических операций, необходимых для придания товару статуса происхождения при использовании в производстве товара третьих стран, указанных в приложении 4 к настоящим Правилам;
3) изменение стоимости товара, когда доля местного содержания в цене товара составляет не менее 50 процентов от стоимости готового товара на условиях цены "франко-завод", с учетом требований пункта 38 настоящих Правил.
37. Основным критерием достаточной переработки товара является изменение кода товара по ТН ВЭД на уровне любого из первых четырех знаков, произошедшее в результате переработки товара.
Критерий изменения кода товара по ТН ВЭД на уровне любого из первых четырех знаков, произошедшего в результате переработки товара, не применяется для товаров, включенных в перечень условий, производственных и технологических операций, необходимых для придания товару статуса происхождения при использовании в производстве товара третьих стран, установленный приложением 4 к настоящим Правилам, который в качестве одного из условий включает правило адвалорной доли как самостоятельно, так и в сочетании с другими критериями достаточной переработки товара.";

мынадай редакциядағы 37-1-тармақпен толықтырылсын:
"37-1. Осы Қағидаларға 4-қосымшаға енгізілмеген тауар үшін және осы Қағидалардың 36-тармағының 1) тармақшасында көрсетілген тауарды жеткілікті қайта өңдеудің негізгі өлшемшарттарын қайта өңдеуге (өңдеуге) сәйкес келмеген жағдайда, еркін қоймалар мен арнайы экономикалық аймақтардан Қазақстан Республикасының қалған аумағына шығарылатын тауарлардан басқа, осы Қағидалардың 36-тармағының 3) тармақшасында көрсетілген жеткілікті қайта өңдеу (өңдеу) өлшемшарттары қолданылады.";
4-қосымшада:
"
7217
Темірден жасалған сым немесе қоспасыз болат
Дайындау кезiнде дайын өнім позицияның пайдаланылатын барлық материалдардың құны мынадай операцияларды орындау шартымен өнiм бағасының 70 %-ынан аспауы тиiс:
айқын диаметр сымға бірнеше есе созып сым-пимамен сым сүйрету.
"
деген жол алынып тасталсын;
"
7314-тен
Торлар және қоршаулар, өзге де
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті соңғы өнімі бағасының 50 %-нан аспауға тиіс, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындау шартымен:
дайындама операциялары (кесу, фрезерлеу, бұрғылау);
жинақтық-балқытып біріктіру операциялары;
бояу.
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
7314-тен
Торлар, торшалар және кесіп түсу орындарында балқытылған қоршаулар, өзге де
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті соңғы өнімі бағасының 50 %-нан аспауға тиіс, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындау шартымен:
дайындама операциялары (кесу, фрезерлеу, бұрғылау);
жинақтық-балқытып біріктіру операциялары;
бояу.
";
"
7314-тен
Кесіп түсу орындарында балқытылған қоршаулар
Дайындау, ол кезде барлық пайдаланылатын материалдардың құны түпкілікті соңғы өнімі бағасының 50 %-нан аспауға тиіс, сондай-ақ технологиялық операцияларды орындау шартымен:
дайындама операциялары (кесу);
жинақтық-балқытып біріктіру операциялары.
"
деген жол алынып тасталсын;
"
8413
Шығын өлшегіштері бар немесе онсыз сұйықтықты сораптар; сұйықтық көтергіштер, 8413 50 800 0, 8413 60 700 0, 8413 70 290 0, 8413 70 750 0, 8413 70 810 0, басқа
2010-жылдан кейін өндірістің бірінші жылында жылдық көлемі 5000 дана - бұйымнан кем емес құрылымдық - бір типті тауарды өндіруде (мұнай өндіру үшін "Штанглық сораптан басқа) - пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердің құны соңғы өнімнің құнынан 35%-дан аспауы тиіс, екінші жылы - соңғы өнім құнының 30% кем емес, үшінші жылы - соңғы өнім құнынан 25% кем емес, төртінші жылдан бастап соңғы өнім құнынан 20% аспауы тиіс.
Жылдық көлемі 5000 данадан кем емес (мұнай өндіру үшін "Штанглық сораптан басқа)- құрылымдық-біртиптік тауарды өндіруде пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердің құны соңғы өнім құнынан 20% аспауы тиіс.

дополнить пунктом 37-1 следующего содержания:
"37-1. Для товара, не включенного в перечень условий, производственных и технологических операций, необходимых для придания товару статуса происхождения при использовании в производстве товара третьих стран, и в случае, когда при переработке продукции не достигается выполнение основного критерия достаточной переработки, указанного в подпункте 1) пункта 36 настоящих Правил, применяется критерий достаточной переработки подпункта 3) пункта 36 настоящих Правил, за исключением товара, вывозимого со свободных складов и специальных экономических зон на остальную территорию Республики Казахстан.";
в приложении 4:
строку:
"
7217
Проволока из железа или нелегированной стали
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов той же позиции, что и готовый продукт, не должна превышать 70 % цены конечной продукции, при условии выполнения следующих операций:
волочение проволоки с многократным протягиванием проволоки-катанки в проволоку определенного диаметра.
"
исключить;
строку:
"
из 7314
Решетки и ограждения, прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
заготовительные операции (резка, фрезерование, сверление);
сварочно-сборочные операции;
покраска
"
изложить в следующей редакции:
"
7314
Решетки, сетки и ограждения, сваренные в местах пересечения, прочие
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
заготовительные операции (резка, фрезерование, сверление);
сварочно-сборочные операции;
покраска
";
строку:
"
из 7314
Сетки, сваренные в местах пересечения
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
заготовительные операции (резка);
сварочно-сборочные операции
"
исключить;
строку:
"
8413
Насосы жидкостные с расходомерами или без них; подъемники жидкостей, кроме 8413 50 800 0, 8413 60 700 0, 8413 70 290 0, 8413 70 750 0, 8413 70 810 0
При производстве конструкционно-однотипного товара (кроме "Штангового насоса" для добычи нефти) годовым объемом не менее 5000 штук – изготовление, при котором в первый год производства после 2010 года (независимо от даты начала производства), стоимость используемых узлов и деталей не должна превышать 35 % цены конечной продукции, во второй год – 30 % цены конечной продукции, в третий год – 25 % цены конечной продукции, с четвертого года 20 % цены конечной продукции. При производстве конструкционно-однотипного товара (кроме "Штангового насоса" для добычи нефти) годовым объемом менее 5000 штук стоимость используемых узлов и деталей не должна превышать 20 % цены конечной продукции.

Жылдық көлемі 3000 данадан кем емес мұнай өндіру үшін құрылымдық-бір типті "Штанглық сорапты" өндіруде, барлық пайдаланылатын материалдардың құны 2010-жылдан кейін өндірістің бірінші жылында соңғы өнім құнынан 80% аспауы тиіс, келесі операциялар орындаған жағдайда:
кескіш және муфталық бірігулердің кесіндісі;
қазақстанда шығарылған біріктіруші муфтаны өндіру және пайдалану;
қазақстанда шығарылған жоғарғы және төменгі алмастырғышты өндіру және пайдалану;
қазақстанда шығарылған НКТ келте құбырларынан жоғарғы және төменгі ұзартқышты өндіру және пайдалану;
бұрандалы біріктірушілерді жинау және гидравликалық сынау;
қазақстанда шығарылған сорғыш және баспа қақпақшаларының тораптарын шығару және пайдалану;
қазақстанда шығарылған қабылдауғыш сүзгіні шығару және пайдалану;
ұңғымаларды пайдалану шарттары бойынша сақтандыру тораптары ретінде қазақстанда шығарылған газды-құмды шығару және пайдалану;
Пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердің құны екінші жылы соңғы өнім құнының 75%, үшінші жылы соңғы өнімнің құнының 70%, төртінші жылдан бастап соңғы өнім құнының 60% аспауы тиіс.
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8413
Шығын өлшегiштерi бар немесе оларсыз сұйықтықты сорғылар; сұйықтықты көтергiштер
2010 жылдан кейiн өндiрiстiң бiрiншi жылында көлемi кемiнде 5000 дана бұйымнан кем емес құрылымдық-бiр типтi тауарды өндiру пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердің құны түпкiлiктi өнiм бағасынан 35 %-дан, екiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасының 30 %-дан, үшiншi жылы - түпкiлiктi өнiм бағасынан 25 %-дан, төртiншi жылдан бастап түпкiлiктi өнiм бағасы 20 %-дан аспауы тиiс. Жылдың көлемi кемiнде 5000 данадан кем емес құрылымдық - бiр типтi тауарды өндiру пайдаланылатын тораптар мен бөлшектердің құны түпкiлiктi өнiм бағасынан 20 %-дан аспауы тиiс.
";
"
8413 50 800 0
Басқа да кері-түсетін көлемдік сораптар: басқалар
жылдық көлемі 3000 дана-бұйымнан кем емес құрылымдық-біртипті тауарды өндіруде қолданылатын импорттық шикізат пен материалдардың құны соңғы өнімнің құнынан 80%-дан аспауы тиіс, екінші жылы - соңғы өнім құнының 75% кем емес, үшінші жылы - соңғы өнім құнынан 70% кем емес, төртінші жылдан бастап соңғы өнім құнынан 60% аспауы тиіс, сонымен қатар технологиялық операцияларды орындаған жағдайда:
кескіш және муфталық бірігулердің кесіндісі;
жалғағыш муфтаарды өндіру және сынау;
жоғарғы және төменгі ауыстырғышты шығару;
жоғарғы және төменгі ұзартқышты шығару;
бұрандалы біріктірушілерді жинау және гидравликалық сынау;
сорғыш және баспа қақпақтардың тораптарын шығару;
қабылдаушы сүзгіні өндіру;
ұңғымаларды пайдалану шарттары бойынша сақтандырғыш тораптар ретінде газды-құмды зәкірлерді өндіру.

При производстве конструкционно-однотипного "Штангового насоса" для добычи нефти, годовым объемом не менее 3000 штук, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции в первый год производства после 2010 года (независимо от даты начала производства), при условии выполнения следующих операций:
нарезка резьбовых и муфтовых соединений;
производство и использование соединительных муфт казахстанского производства;
производство и использование верхнего и нижнего переводника казахстанского производства;
производство и использование верхнего и нижнего удлинителя из патрубков НКТ казахстанского производства;
сборка и гидравлическое испытание резьбовых соединений;
производство и использование узлов всасывающего и нагнетательного клапанов казахстанского производства;
производство и использование приемного фильтра казахстанского производства;
производство и использование газопесочных якорей казахстанского производства, как предохранительных узлов по условиям эксплуатации скважин;
Стоимость используемых узлов и деталей не должна превышать во второй год – 75 % цены конечной продукции, в третий год – 70 % цены конечной продукции, с четвертого года 60 % цены конечной продукции.
"
изложить в следующей редакции:
"
8413
Насосы жидкостные с расходомерами или без них; подъемники жидкостей
При производстве конструкционно-однотипного товара годовым объемом не менее 5000 штук - изготовление, при котором в первый год производства после 2010 года (независимо от даты начала производства), стоимость используемых узлов и деталей не должна превышать 35 % цены конечной продукции, во второй год – 30 % цены конечной продукции, в третий год – 25 % цены конечной продукции, с четвертого года 20 % цены конечной продукции. При производстве конструкционно-однотипного товара годовым объемом менее 5000 штук стоимость используемых узлов и деталей не должна превышать 20 % цены конечной продукции.
";
строки:
"
8413 50 800 0
Насосы объемные возвратно-поступательные прочие: прочие
При производстве конструкционно-однотипного товара годовым объемом не менее 3000 штук – изготовление, при котором стоимость используемого импортного сырья и материалов не должна превышать 80 % цены конечной продукции, во второй год – 75 % цены конечной продукции, в третий год – 70 % цены конечной продукции, с четвертого года 60 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
нарезка резьбовых и муфтовых соединений;
производство и испытание соединительных муфт;
производство верхнего и нижнего переводника;
производство верхнего и нижнего удлинителя;
сборка и гидравлическое испытание резьбовых соединений;
производство узлов всасывающего и нагнетательного клапанов;
производство приемного фильтра;
производство газопесочных якорей, как предохранительных узлов по условиям эксплуатации скважин

8413 60 700 0
Бұрандалық сораптар
Пайдаланылатын шикізат пен материалдардың құны бірінші жылы тауардың аталған түрін дайындау басталған күннен бастап соңғы өнім құнының 60% аспауы тиіс; екінші жылы соңғы өнімнің құнының 40% аспауы тиіс; үшінші жылы технологиялық операцияларды орындау шарттарында соңғы өнімнің құнының 35% аспауы тиіс:
статор мен ротордың дайындық операциялары (кесу, ЧПУ станоктарында өңдеу, фрезерлеу, бұрғылау);
роторлар мен статорларды дайындау бойынша жинау-өңдеу операциялары және оларды механикалық өңдеу;
қабырғада тестілеу және гидраликалық сынау;
зәкірдің дайындық операциялары (кесу, токарлық-бұранда кесу жұмыстары, фрезерлеу, бұрғылау);
зәкірдің жинау-механикалық операциялары;
электрлік шкафтар мен басқару панельдерін жинау және дайындау;
электрлік шкафтар мен басқару панельдерін қабырғада сынау;
жетектің сағалық рамасын монтаждау;
жетектік тығындары мен тығыздамалық тығыздағыштары монтаждау;
сұйықтықты бұру үшін қақпақ пен шлангны орнату;
білдектерді жинау және мойынтіректерді білдекке орнату;
білдектердің остілігін реттеу;
редуктор мен жетек қозғалтқыштарын жинау, тестілеу және орнату;
май сүзгісін орнату;
тежегіш дисксі мен дем алатын қақпақты монтаждау;
редуктор қақпағын орнату;
керіліс күшіне белдіктерді реттеу;
қорғаныш қаптамасын орнату;
өнім сапасын дефектосокпияға тексеру;
бояу камерасында дайын өнімді тегістеу және бояу;
сынақтардың және жинақтау элементінің шығыс бақылауы.
8413 70 290 0
Ортадан тепкіш тиейтін көп сатылы сораптар
Пайдаланылатын импорттық шикізат пен материалдардың құны бірінші жылы тауардың аталған түрін дайындау басталған күннен бастап соңғы өнім құнының 30% аспауы тиіс; екінші жылы технологиялық операцияларды орындау шарттарында соңғы өнімнің 20% аспауы тиіс:
білдекті дайындау;
секцияның бірінші корпусын дайындау;
дифузоры бар секцияның корпусын дайындау;
жұмысшы дөңгелекті дайындау;
секцияның соңғы корпусын дайындау;
сақинаны дайындау;
бекіткіш сақинаны дайындау;
жұмысшы дөңгелектің қалағын дайындау;
жұмысшы дөңгелектің алып жүретін тығырықты дайындау;
жұмысшы дөңгелекті жабатын тығырықты дайындау.
8413 70 750 0
Басқа да ортадан тепкіш сораптар: көп сатылы сораптар

8413 60 700 0
Насосы винтовые
Изготовление, при котором стоимость используемого сырья и материалов не должна превышать в первый год с даты начала изготовления данного вида товара 60 % цены конечной продукции; во второй год 40 % цены конечной продукции; в третий год 35 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
заготовительные операции статора и ротора (резка, обработка на станках ЧПУ, фрезерование, сверление);
сборочно-сварочные операции по изготовлению роторов и статоров и их механическая обработка;
тестирования и гидравлические испытания на стенде;
заготовительные операции якоря (резка, токарно-винторезные работы, фрезерование, сверление);
сборочно-механические операции якоря;
сборка и изготовление электрошкафов и панелей управления;
испытание на стенде электрошкафов и панелей управления;
монтаж устьевой рамы привода;
монтаж втулок и сальниковых уплотнений привода;
установка крышки и шланга для отвода жидкости;
сборка валов и монтаж подшипников на вал;
регулировка соосности валов;
сборка, тестирование и установка редуктора и двигателей привода;
установка масляного фильтра;
монтаж тормозного диска и дыхательного клапана;
установка крышки редуктора;
установка ведомого и ведущего шкивов;
регулировка ремней на силу натяжения;
установка защитного кожуха;
проверка качества изделий на дефектоскопию;
грунтовка и покраска готовой продукции в покрасочной камере;
выходной контроль испытаний и сборочных элементов.
8413 70 290 0
Насосы центробежные прочие: многоступенчатые
Изготовление, при котором стоимость используемого импортного сырья и материалов не должна превышать в первый год, с даты начала изготовления данного вида товара 30 % цены конечной продукции; во второй год 20 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
изготовление вала;
изготовление первого корпуса секции;
изготовление корпуса секции с дифузором;
изготовление рабочего колеса;
изготовление последнего копуса секции;
изготовление кольца;\
изготовление кольца фиксирующего;
изготовление лопасти рабочего колеса;
изготовление несущей шайбы рабочего колеса;
изготовление покрывающей шайбы рабочего колеса;
изготовление кольца клапана;
изготовление распорной втулки;
изготовление лопасти корпуса секции;
изготовление кольца изнашивающего;
изготовление кожуха;
изготовление стержня клапана;
изготовление сетки;
изготовление защитной планки;
изготовление хомута;
изготовление шайбы;
сборка и монтаж блоков;
проведение испытаний технических характеристик насоса на испытательном стенде.
8413 70 750 0
Насосы центробежные прочие: многоступенчатые

Пайдаланылатын импорттық шикізат пен материалдардың құны бірінші жылы тауардың аталған түрін дайындау басталған күннен бастап соңғы өнім құнының 30% аспауы тиіс; екінші жылы технологиялық операцияларды орындау шарттарында соңғы өнімнің 20% аспауы тиіс:
білдекті дайындау;
секцияның бірінші корпусын дайындау;
диффузоры бар секцияның корпусын дайындау;
жұмысшы дөңгелекті дайындау;
секцияның соңғы корпусын дайындау;
сақинаны дайындау;
бекіткіш сақинаны дайындау;
жұмысшы дөңгелектің қалағын дайындау;
жұмысшы дөңгелектің алып жүретін тығырықты дайындау;
жұмысшы дөңгелекті жабатын тығырықты дайындау;
мойынтіректің тіреуін дайындау;
кергіш төлкені дайындау;
секция корпусының қалағын дайындау;
тоздыратын сақинаны дайындау;
қаптаманы дайындау;
қорғаныс қалқанын дайындау;
түйреуішті дайындау;
корпусты дайындау;
қысымды күмбез дайындау;
кронштейнді дайындау;
негізін дайындау;
шайбаларды дайындау;
ернемекті дайындау;
блоктарды жинау және монтаждау;
сынақ ортаснда сораптың техникалық сипаттамаларына сынақ жүргізу.
8413 70 810 0
Басқа да ортадан тепкіш сораптар: бір сатылы сораптар
Пайдаланылатын импорттық шикізат пен материалдардың құны бірінші жылы тауардың аталған түрін дайындау басталған күннен бастап соңғы өнім құнының 40% аспауы тиіс; екінші жылы соңғы өнім құнының 30% аспауы тиіс; үшінші жылы технологиялық операцияларды орындау шарттарында соңғы өнімнің 20% аспауы тиіс:
білдекті дайындау;
секцияның бірінші корпусын дайындау;
диффузоры бар секцияның корпусын дайындау;
жұмысшы дөңгелекті дайындау;
секцияның соңғы корпусын дайындау;
сақинаны дайындау;
бекіткіш сақинаны дайындау;
жұмысшы дөңгелектің қалағын дайындау;
жұмысшы дөңгелектің алып жүретін тығырықты дайындау;
жұмысшы дөңгелекті жабатын тығырықты дайындау;
мойынтіректің тіреуін дайындау;
кергіш төлкені дайындау;
секция корпусының қалағын дайындау;
тоздыратын сақинаны дайындау;
қаптаманы дайындау;
қорғаныс қалқанын дайындау;
түйреуішті дайындау;
корпусты дайындау;
қысымды күмбез дайындау;
кронштейнді дайындау;
негізін дайындау;
шайбаларды дайындау;
ернемекті дайындау;
блоктарды жинау және монтаждау;
сынақ ортаснда сораптың техникалық сипаттамаларына сынақ жүргізу.
"
деген жол алынып тасталсын;
"
8418
Электрлiк немесе басқа да түрлердегi тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де тоңазыту немесе мұздату жабдықтары; 8415 тауар позициясындағы ауаны тазалауға арналған қондырғылардан басқа жылу сорғылары:
Мынадай технологиялық операцияларды орындау шарты кезінде кез келген позициядағы материалдардан дайындау:
корпус элементтерiн дайындау;
электрөткізгіш элементтерін дайындау;
басқару платаларын дайындау;
электры сымы элементтерін монтаждау;
блоктарды құрастыру және монтаждау;
хладагенттi толтыру;
параметрлерiн реттеу және бақылау
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8418
Электрлiк немесе басқа да түрлердегi тоңазытқыштар, мұздатқыштар және өзге де тоңазыту немесе мұздату жабдықтары; 8415 тауар позициясының ауаны тазалауға арналған қондырғыларынан басқа жылу сорғылары:
Мынадай технологиялық операцияларды орындау шарты кезінде кез келген позиция материалдарынан дайындау:
корпус элементтерiн дайындау;
электрөткізгіш элементтерін дайындау;
басқару платаларын дайындау;
электр сымы элементтерін дайындау;
блоктарды құрастыру және монтаждау;
хладагенттi толтыру;
параметрлерiн реттеу және бақылау.
";
"
8450
Кір жуатын машиналар
Мынадай технологиялық операцияларды орындау шарты кезінде кез келген позициядағы материалдардан дайындау:
корпус элементтерін дайындау;
басқару платасын дайындау;
электр сымы элементтерін монтаждау;
блоктарын жинау және құрастыру;
параметрлерін реттеу және бақылау.
"
деген жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
8450
Кір жуатын машиналар
Мынадай технологиялық операцияларды орындау шарты кезінде кез келген позиция материалдарынан дайындау:
корпус элементтерін дайындау;
басқару платасын дайындау;
электр сымы элементтерін дайындау;
блоктарын жинау және құрастыру;
параметрлерін реттеу және бақылау.
";
"

Изготовление, при котором стоимость используемого импортного сырья и материалов не должна превышать в первый год, с даты начала изготовления данного вида товара 30 % цены конечной продукции; во второй год 20 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
изготовление вала;
изготовление первого корпуса секции;
изготовление корпуса секции с диффузором;
изготовление рабочего колеса;
изготовление последнего корпуса секции;
изготовление кольца;
изготовление кольца фиксирующего;
изготовление лопасти рабочего колеса;
изготовление несущей шайбы рабочего колеса;
изготовление покрывающей шайбы рабочего колеса;
изготовление опоры подшипника;
изготовление распорной втулки;
изготовление лопасти корпуса секции;
изготовление кольца изнашивающего;
изготовление кожуха;
изготовление щитка защитного;
изготовление шпильки;
изготовление корпуса;
изготовление напорного купола;
изготовление кронштейна;
изготовление основания;
изготовление шайбы;
изготовление фланца;
сборка и монтаж блоков;
проведение испытаний технических характеристик насоса на испытательном стенде.
8413 70 810 0
Насосы центробежные прочие: одноступенчатые
Изготовление, при котором стоимость используемого импортного сырья и материалов не должна превышать в первый год, с даты начала изготовления данного вида товара 40 % цены конечной продукции; во второй год 30 % цены конечной продукции; в третий год 20 % цены конечной продукции, а также при условии выполнения технологических операций:
изготовление вала;
изготовление первого корпуса секции;
изготовление корпуса секции с диффузором;
изготовление рабочего колеса;
изготовление последнего корпуса секции;
изготовление кольца;
изготовление кольца фиксирующего;
изготовление лопасти рабочего колеса;
изготовление несущей шайбы рабочего колеса;
изготовление покрывающей шайбы рабочего колеса;
изготовление опоры подшипника;
изготовление распорной втулки;
изготовление лопасти корпуса секции;
изготовление кольца изнашивающего;
изготовление кожуха;
изготовление щитка защитного;
изготовление шпильки;
изготовление корпуса;
изготовление напорного купола;
изготовление кронштейна;
изготовление основания;
изготовление шайбы;
изготовление фланца;
сборка и монтаж блоков;
проведение испытаний технических характеристик насоса на испытательном стенде.
"
исключить;
строку:
"
8418
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций:
изготовление элементов корпуса;
изготовление платы управления;
монтаж элементов электропроводки;
сборка и монтаж блоков;
заправка хладагента;
регулировка и контроль параметров
"
изложить в следующей редакции:
"
8418
Холодильники, морозильники и прочее холодильное или морозильное оборудование электрическое или других типов; тепловые насосы, кроме установок для кондиционирования воздуха товарной позиции 8415
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций:
изготовление элементов корпуса;
изготовление платы управления;
изготовление элементов электропроводки;
сборка и монтаж блоков;
заправка хладагента;
регулировка и контроль параметров.
";
строку:
"
8450
Стиральные машины
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций:
изготовление элементов корпуса;
изготовление платы управления;
монтаж элементов электропроводки;
сборка и монтаж блоков;
регулировка и контроль параметров.
"
изложить в следующей редакции:
"
8450
Стиральные машины
Изготовление из материалов любых позиций при условии выполнения технологических операций:
изготовление элементов корпуса;
изготовление платы управления;
изготовление элементов
электропроводки;
сборка и монтаж блоков;
регулировка и контроль параметров.
";
строку:
"

8481 80 850
Дисклі бұрма бекітпе
Дайындау кезінде барлық пайдаланылатын материалдар құны түпкілікті өнім бағасының 50%-ынан аспауға тиіс, сондай-ақ мынадай технологиялық операцияларды орындау шартымен:
дайындамаларды әзірлеу (ленталы ағаш тілу машиналарында кесу);
тетіктерді механикалық өңдеу;
тетіктерді лакпен сырлап қорғау және сәнді бояу;
блоктарды жинау және монтаждау;
сынақ өткізу.
";
деген жол алынып тасталсын;
"
8529-дан
Айрықша немесе негізінде 8528 тауар позициялы аппаратураларына:
теледидарды басқарудың электрондық платалары үшін арналған бөліктер
Мынадай операциялар орындалатын кез келген позицияларда топтастырылатын тауарлардан әзірлеу:
радио элементтерді әзірлеу,
SMD-монтаждау,
барлық радиоэлементтерді баспа платаларына орнату,
дәнекерлеу,
плата процессорына техникалық ақпаратты жүктеу,
параметрлерді диагностикалау, реттеу және бағала.
8530
(8608 тауар позиция жабдықтарды қоспағанда) сигнал беру жабдықтарға, темір жолдарға, трамвай жолдарға, автомобиль жолдарға, ішкі су жолдарға, көлiк тұрақтарына, кемежайларға немесе аэроалаңдарға арналған қамтамасыз ету немесе қозғалысты басқару
Дайындау кезiнде дайын өнім позицияның пайдаланылатын барлық материалдардың құны өнiм бағасының 50%-ынан аспауы тиiс.
"
деген жолдар алынып тасталсын;
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Индустриялық даму және өнеркәсіптік қауіпсіздік комитеті (А.Қ. Ержанов):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап оның көшірмелерін қағаз және электрондық түрде күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармағының 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрі
Ж. Қасымбек
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
_______________ Б. Сұлтанов

8481 80 850
Затворы дисковые поворотные
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции при условии выполнения следующих технологических операций:
изготовление заготовок (резка на ленточнопильных машинах);
механическая обработка деталей;
лакокрасочное защитное и декоративное покрытие деталей;
сборка и монтаж блоков;
проведение испытаний.
"
исключить;
строки:
"
из 8529
Части, предназначенные исключительно или в основном для аппаратуры товарных позиций 8528:
- электронные платы управления телевизором
Изготовление из товаров, классифицируемых в любых позициях, при котором выполняются следующие операции:
заготовка радиоэлементов,
SMD-монтаж,
установка всех радиоэлементов на печатные платы,
пайка,
загрузка технической информации в процессор платы,
диагностика, регулировка и контроль параметров
8530
Электрические устройства сигнализации, обеспечения безопасности или управления движением для железных дорог, трамвайных путей, автомобильных дорог, внутренних водных путей, парковочных сооружений, портов или аэродромов (кроме оборудования товарной позиции 8608)
Изготовление, при котором стоимость всех используемых материалов не должна превышать 50 % цены конечной продукции
"
исключить.
2. Комитету индустриального развития и промышленной безопасности Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Ержанов А.К.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в бумажном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет", а также в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр по инвестициям и
развитию Республики Казахстан
Ж. Қасымбек
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
_____________ Б. Султанов

2016 жылғы 3 қазан
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
______________ Қ. Бишімбаев
2016 жылғы 29 қыркүйек

3 октября 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр
национальной экономики
Республики Казахстан
___________ К. Бишимбаев
29 сентября 2016 года