"Мемлекеттік аудиттің және қаржылық бақылаудың бірыңғай дерекқорын қалыптастыру мен жүргізу және оның деректерін пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2015 жылғы 28 қарашадағы № 7-НҚ нормативтік қаулысына өзгеріс пен толықтыру енгізу туралы
Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2016 жылғы 17 қазандағы № 14-НҚ нормативтік қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 16 қарашада № 14435 болып тіркелді
«Мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау туралы» Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 12 қарашадағы Заңының 12-бабы 4-тармағының 16) тармақшасына сәйкес Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитеті (бұдан әрі – Есеп комитеті) ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. «Мемлекеттік аудиттің және қаржылық бақылаудың бірыңғай дерекқорын қалыптастыру мен жүргізу және оның деректерін пайдалану қағидаларын бекіту туралы» Республикалық бюджеттің атқарылуын бақылау жөніндегі есеп комитетінің 2015 жылғы 28 қарашадағы № 7-НҚ нормативтік қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12459 тіркелген, 2015 жылы 30 желтоқсанда «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс пен толықтыру енгізілсін:
көрсетілген нормативтік қаулымен бекітілген Мемлекеттік аудиттің және қаржылық бақылаудың бірыңғай дерекқорын қалыптастыру мен жүргізу және оның деректерін пайдалану қағидаларында:
9-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
«9. Осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген ақпарат Бірыңғай дерекқорға орналастыру үшін Есеп комитетіне мынадай тәртіппен:
1) ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті орган оның аумақтық бөлімшелері және ішкі аудит қызметінің бөлінісінде шоғырландыра отырып осы Қағидалардың 8-тармағы 1), 2) тармақшалары бойынша – ішкі аудит нәтижелері туралы есеп тиісінше бекітілгеннен (қалыптастырылғаннан) және (немесе) алынғаннан (жинақталғаннан) кейін он күн ішінде, осы Қағидалардың 8-тармағы 3) тармақшасы бойынша – бекітілгеннен (қалыптастырылғаннан) кейін он күн ішінде.
2) тексеру комиссиялары осы Қағидалардың 8-тармағы 1), 2) тармақшалары бойынша – аудиторлық қорытынды бекітілгеннен (қалыптастырылғаннан) кейін он күн ішінде, осы Қағидалардың 8-тармағы 3) тармақшасы бойынша бекітілгеннен (қалыптастырылғаннан) кейін он күн ішінде;
3) Ішкі мемлекеттік аудит жөніндегі уәкілетті орган және тексеру комиссиялары осы Қағидалардың 8-тармағы 12) тармақшасы бойынша – бекітілгеннен (қалыптастырылғаннан) кейін он күн ішінде;

О внесении изменения и дополнения в нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 28 ноября 2015 года № 7-НҚ "Об утверждении Правил формирования и ведения Единой базы данных по государственному аудиту и финансовому контролю и пользования ее данными"
Нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 17 октября 2016 года № 14-НҚ. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 16 ноября 2016 года № 14435
В соответствии с подпунктом 16) пункта 4 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 12 ноября 2015 года «О государственном аудите и финансовом контроле» Счетный комитет по контролю за исполнением республиканского бюджета (далее – Счетный комитет) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в нормативное постановление Счетного комитета по контролю за исполнением республиканского бюджета от 28 ноября 2015 года № 7-НҚ «Об утверждении Правил формирования и ведения Единой базы данных по государственному аудиту и финансовому контролю и пользования ее данными» (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12459, опубликованное 30 декабря 2015 года в Информационно-правовой системе «Әділет») следующие изменение и дополнение:
в Правилах формирования и ведения Единой базы данных по государственному аудиту и финансовому контролю и пользования ее данными, утвержденных указанным нормативным постановлением:
пункт 9 изложить в следующей редакции:
«9. Указанная в пункте 8 настоящих Правил информация представляется в Счетный комитет для размещения в Единой базе данных в следующем порядке:
1) уполномоченным органом по внутреннему государственному аудиту в разрезе его территориальных подразделений и служб внутреннего аудита консолидировано по подпунктам 1), 2) пункта 8 настоящих Правил – в течение десяти рабочих дней после утверждения (формирования) и (или) получения (обобщения) соответственно, по подпункту 3) пункта 8 настоящих Правил – в течение десяти рабочих дней после утверждения (формирования) отчета о результатах внутреннего аудита;
2) ревизионными комиссиями по подпунктам 1), 2) пункта 8 настоящих Правил – в течение десяти рабочих дней после утверждения (формирования), по подпункту 3) пункта 8 настоящих Правил – в течение десяти рабочих дней после утверждения (формирования) аудиторского заключения;
3) уполномоченным органом по внутреннему государственному аудиту и ревизионными комиссиями по подпункту 12) пункта 8 настоящих Правил – в течение десяти рабочих дней после утверждения (формирования);

4) Есеп комитеті осы Қағидалардың 8-тармағының 13) тармақшасы бойынша – тиісті қорытынды бекітілгеннен кейін бес жұмыс күні ішінде;
5) мемлекеттік аудит және қаржылық бақылау объектілері осы Қағидалардың 8-тармағының 5) – 12) тармақшалары бойынша – бекітілгеннен (қалыптастырылғаннан) кейін бес жұмыс күні ішінде;
6) квазимемлекеттік сектор субъектілерінде арнайы мақсаттағы аудитті жүзеге асыратын аудиторлық ұйымдар осы Қағидалардың 8-тармағының 4) тармақшасы бойынша – бекітілгеннен (қалыптастырылғаннан) кейін он бес жұмыс күні ішінде;
7) ведомстволық немесе мемлекеттік статистиканы қалыптастыратын өзге де ақпарат жеткізушілер осы Қағидалардың 8-тармағының 12) тармақшасы бойынша Есеп комитетінің сұрау салуы негізінде ол белгілеген мерзімдерде және (немесе) тиісті органмен бірлесіп айқындаған мерзімдерде ұсынылады.»;
мынадай редакциядағы 9-1-тармағымен толықтырылсын:
«9-1. Осы Қағидалардың 8-тармағында көрсетілген ақпарат мынадай форматтарда:
1) осы Қағидалардың 8-тармағы 1), 2), 6) – 8) тармақшалары бойынша «Еxcel» форматында құжатты «Pdf» форматында графикалық түрде бейнелей отырып;
2) осы Қағидалардың 8-тармағы 3), 12) тармақшалары бойынша «Word», «Еxcel» форматтарында құжатты «Pdf» форматында графикалық түрде бейнелей отырып;
3) осы Қағидалардың 8-тармағында 4), 9) – 11), 13) тармақшалары бойынша «Pdf» форматында графикалық түрде бейнелей отырып ұсынылады.
«Pdf» форматында ұсынылатын ақпарат 300 dpi. ұлғайтуымен бірге монохромды режимде құжат тіліндегі тану функциясымен бірге сканерленеді.».
2. Заң бөлімі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы нормативтік қаулының Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы нормативтік қаулының көшірмесін Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде басылып шыққан және электрондық түрінде мерзімді баспасөз басылымдарында, «Әділет» ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін тіркелген нормативтік қаулыны алған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберілуін;
3) осы нормативтік қаулының Есеп комитетінің интернет-ресурсына орналастырылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы нормативтік қаулының орындалуын бақылау Есеп комитетінің аппарат басшысына жүктелсін.
4. Осы нормативтік қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Республикалық бюджеттің
атқарылуын бақылау жөніндегі
есеп комитетінің Төрағасы                Қ. Жаңбыршин

4) Счетным комитетом по подпункту 13) пункта 8 настоящих Правил – в течение пяти рабочих дней после утверждения соответствующего заключения;
5) объектами государственного аудита и финансового контроля по подпунктам 5) – 12) пункта 8 настоящих Правил – в течение пяти рабочих дней после утверждения (формирования);
6) аудиторскими организациями, осуществляющими аудит специального назначения субъектов квазигосударственного сектора по подпункту 4) пункта 8 настоящих Правил – в течение пятнадцати рабочих дней после утверждения;
7) иными поставщиками информации, формирующими ведомственную или государственную статистику по подпункту 12) пункта 8 настоящих Правил на основе запроса Счетного комитета в установленные им сроки и (или) в сроки, определенные совместно с соответствующим органом.»;
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
«9-1. Указанная в пункте 8 настоящих Правил информация представляется в следующих форматах:
1) по подпунктам 1), 2), 6) – 8) пункта 8 настоящих Правил в формате «Excel» с графическим отображением документа в формате «Pdf»;
2) по подпунктам 3), 12) пункта 8 настоящих Правил в форматах «Word», «Excel» с графическим отображением документа в формате «Pdf»;
3) по подпунктам 4), 9) – 11), 13) пункта 8 настоящих Правил в формате pdf с графическим отображением документа.
Информация, представляемая в формате «Pdf», сканируется с функцией распознавания на языке документа в монохромном режиме с разрешением в 300 dpi.».
2. Юридическому отделу в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего нормативного постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего нормативного постановления в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему «Әділет» в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, а также в Республиканский центр правовой информации в течение десяти календарных дней со дня получения зарегистрированного нормативного постановления для включения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего нормативного постановления на интернет-ресурсе Счетного комитета.
3. Контроль за исполнением настоящего нормативного постановления возложить на руководителя аппарата Счетного комитета.
4. Настоящее нормативное постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель Счетного комитета
по контролю за исполнением
республиканского бюджета                   К. Джанбурчин