"Әлеуметтiк маңызы бар облысаралық жолаушылар қатынастарының тізбесін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 8 желтоқсандағы № 247 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің м.а. 2016 жылғы 24 қазандағы № 738 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 23 қарашада № 14446 болып тіркелді
"Теміржол көлігі туралы" 2001 жылғы 8 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Заңының 14-бабы 2-тармағының 34-5) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Әлеуметтiк маңызы бар облысаралық жолаушылар қатынастарының тізбесін айқындау туралы" Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрінің міндетін атқарушының 2014 жылғы 8 желтоқсандағы № 247 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 10069 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 3 ақпанда жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Әлеуметтік маңызы бар облысаралық жолаушылар қатынастарының тізбесі осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Көлік комитеті (Ә.А. Асавбаев):
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрықтың көшірмелерін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде қағаз және электрондық түрде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне жіберуді;
3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
4) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Инвестициялар және даму министрлігінің Заң департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтердің ұсынылуын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Инвестициялар және даму вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялауға жатады.
Қазақстан Республикасының
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін атқарушы А. Рау
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2016 жылғы 24 қазандағы
№ 738 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Инвестициялар және даму
министрінің міндетін
атқарушының
2014 жылғы 8 желтоқсандағы
№ 247 бұйрығымен
бекітілген
Әлеуметтiк маңызы бар облысаралық жолаушылар қатынастарының тізбесі

О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 8 декабря 2014 года № 247 "Об определении перечня социально значимых пассажирских межобластных сообщений"
Приказ и.о. Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 24 октября 2016 года № 738. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 ноября 2016 года № 14446.
В соответствии с подпунктом 34-5) пункта 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан от 8 декабря 2001 года "О железнодорожном транспорте" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан от 8 декабря 2014 года № 247 "Об определении перечня социально значимых пассажирских межобластных сообщений" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10069, опубликованный 3 февраля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет"), следующее изменение:
Перечень социально значимых пассажирских межобластных сообщений утвержденный указанным приказом, изложить в редакции согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету транспорта Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан (Асавбаев А.А.) обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление копии настоящего приказа в бумажном и электронном виде на официальное опубликование в периодические печатные издания и информационно-правовую систему "Әділет", а также в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан предоставление в Юридический департамент Министерства по инвестициям и развитию Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра по инвестициям и развитию Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2017 года и подлежит официальному опубликованию.
Исполняющий обязанности
Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
А. Рау
Приложение
к приказу исполняющего
обязанности Министра по инвестициям и развитию
Республики Казахстан
от 24 октября 2016 года № 737
Утвержден
приказом исполняющего
обязанности Министра
по инвестициям и развитию Республики Казахстан
от 8 декабря 2014 года № 247
Перечень социально значимых пассажирских
межобластных сообщений

1. Ақтөбе – Алматы.
2. Ақтөбе – Атырау.
3. Ақтөбе – Маңғышлақ.
4. Алматы – Алтынкөл.
5. Алматы – Астана.
6. Алматы – Атырау.
7. Алматы – Достық.
8. Алматы – Жезқазған.
9. Алматы – Защита.
10. Алматы – Қостанай.
11. Алматы – Локоть.
12. Алматы – Маңғышлақ.
13. Алматы – Озинки.
14. Алматы – Орал.
15. Алматы – Павлодар.
16. Алматы – Петропавл.
17. Алматы – Сарыағаш.
18. Алматы – Шымкент.
19. Арқалық – Астана.
20. Астана – Айсары.
21. Астана – Алтынкөл.
22. Астана – Атбасар.
23. Астана – Достық.
24. Астана – Жезқазған.
25. Астана – Көкшетау.
26. Астана – Қайрақ.
27. Астана – Қызыл-Ту - Петропавл.
28. Астана – Лениногорск.
29. Астана – Манғышлақ.
30. Астана – Павлодар.
31. Астана – Сарыағаш.
32. Астана – Тобыл.
33. Атырау – Ақсарай.
34. Атырау – Астана.
35. Атырау – Маңғышлақ.
36. Көкшетау – Астана – Ерейментау.
37. Көкшетау – Қызылорда.
38. Қарағанды – Астана.
39. Қарағанды – Петропавл.
40. Қарағанды – Семей.
41. Қостанай – Есіл – Арқалық.
42. Қостанай – Қарағанды.
43. Қызылорда – Жезқазған.
44. Қызылорда – Петропавл.
45. Қызылорда – Семей.
46. Орал – Ақтөбе.
47. Орал – Астана.
48. Павлодар – Пресногорьковская.
49. Шалқар – Сексеуiл.
Ескертпе: Қоғам мен мемлекеттің әлеуметтiк-экономикалық жағдайына ықпал ететiн және мынадай өлшемдерге сәйкес келетiн қатынас әлеуметтiк маңызы бар қатынас болып танылады:
1) мемлекеттік маңызы - мемлекетаралық байланыстарды дамыту, Қазақстан Республикасының астанасы мен облыс орталықтарын Қазақстан Республикасымен айтарлықтай қоғамдық, сауда және өзге де өзара қарым-қатынастары бар мемлекеттердiң әкiмшілік-аумақтық бiрлiктерінің астаналарымен және басты қалаларымен қосу;
2) баламасыздығы - ұзақтығы үлкен әрi тармақталуы aз болғанда қайта отырғызусыз қатарлас қатынастардың болмауы, ауа райы жағдайларына тәуелсiздігі, барлық маусымдылығы, жолаушыларды бiр жолғы жаппай тасымалдау;
3) әлеуметтік маңызы - халықтың жан басына шаққандағы табысында жол жүруге арналған шығысының қол жетiмдi деңгейiнiң сақталуы;
4) қол жетiмдiлігі - азаматтардың қол жетімдi балама көлiк түрлерi жоқ бағыттары бойынша Қазақстан Республикасының аумағында еркiн орын ауыстыру, оның шегiнен тыс шығу және кедергісiз қайтып келу мүмкiндігiн қамтамасыз ету.

1. Актобе – Алматы.
2. Актобе – Атырау.
3. Актобе – Мангышлак.
4. Алматы – Алтынколь.
5. Алматы – Астана.
6. Алматы – Атырау.
7. Алматы – Достык.
8. Алматы – Жезказган.
9. Алматы – Защита.
10. Алматы – Костанай.
11. Алматы – Локоть.
12. Алматы – Мангышлак.
13. Алматы – Озинки.
14. Алматы – Уральск.
15. Алматы – Павлодар.
16. Алматы – Петропавловск.
17. Алматы – Сарыагаш.
18. Алматы – Шымкент.
19. Аркалык – Астана.
20. Астана – Айсары.
21. Астана – Алтынколь.
22. Астана – Атбасар.
23. Астана – Достык.
24. Астана – Жезказган.
25. Астана – Кокшетау.
26. Астана – Каерак.
27. Астана – Кызыл-Ту – Петропавловск.
28. Астана – Лениногорск.
29. Астана – Мангышлак.
30. Астана – Павлодар.
31. Астана – Сарыагаш.
32. Астана – Тобол.
33. Атырау – Аксарайская.
34. Атырау – Астана.
35. Атырау – Мангышлак.
36. Кокшетау – Астана – Ерментау.
37. Кокшетау – Кызылорда.
38. Караганды – Астана.
39. Караганды – Петропавловск.
40. Караганды – Семипалатинск.
41. Костанай – Есиль – Аркалык.
42. Костанай – Караганды.
43. Кызылорда – Жезказган.
44. Кызылорда – Петропавловск.
45. Кызылорда – Семипалатинск.
46. Уральск – Актобе.
47. Уральск – Астана.
48. Павлодар – Пресногорьковская.
49. Шалкар – Саксаульская.
Примечание: социально значимым сообщением признается сообщение, оказывающее влияние на социально-экономическое положение общества и государства и соответствующее следующим критериям:
1) государственное значение - развитие межгосударственных связей, соединение столицы и областных центров Республики Казахстан со столицами и главными городами административно-территориальных единиц государств, имеющих значительные общественные, торговые или иные взаимоотношения с Республикой Казахстан;
2) безальтернативность - отсутствие беспересадочных параллельных сообщений при большой протяженности и малой разветвленности, независимость от климатических условий, всесезонность, массовость единовременной перевозки пассажиров;
3) социальное значение - сохранение в среднедушевом доходе населения доступного уровня расходов на передвижение;
4) доступность - обеспечение возможности свободного передвижения граждан по территории Республики Казахстан, выезда за ее пределы и беспрепятственного возвращения по маршрутам, не имеющим доступных альтернативных видов транспорта.