"Білім беру қызметіне қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 17 маусымдағы № 391 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2016 жылғы 20 қыркүйектегі № 568 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 24 қарашада № 14453 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ғылым және жоғары білім министрінің 2024 жылғы 5 қаңтардағы № 4 бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Ғылым және жоғары білім министрінің 05.01.2024 № 4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік алпыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Білім туралы" 2007 жылғы 27 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 5-бабының 12-1) тармақшасына, "Рұқсаттар және хабарламалар туралы" 2014 жылғы 16 мамырдағы Қазақстан Республикасы Заңының 12-бабы 1-тармағының 1-1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Білім беру қызметіне қойылатын біліктілік талаптарын және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрінің 2015 жылғы 17 маусымдағы № 391 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11716 болып тіркелген, 2015 жылғы 30 шілдеде "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Білім беру қызметіне қойылатын біліктілік талаптарында және оларға сәйкестікті растайтын құжаттардың тізбесінде:
реттік нөмірі 50-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
50
Оқытушылардың жалпы санынан лицензиат негізгі жұмыс орны болып табылатын "ғылым кандидаты" немесе "ғылым докторы" немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" ғылыми дәрежелері немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" академиялық дәрежесі немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" дәрежелері және/немесе "қауымдастырылған профессор (доцент)" немесе "профессор" ғылыми атақтары және/немесе "Еңбек сiңiрген жаттықтырушы" спорттық атақтары бар оқытушылардың үлесі - кемінде 30%;
Оқытушылардың жалпы санынан лицензиат негізгі жұмыс орны болып табылатын "магистр" дәрежесі бар оқытушылардың үлесі - 60%-дан көп емес;
Оқытушылардың жалпы санынан "Өнер" мамандықтар тобы үшін лицензиат негізгі жұмыс орны болып табылатын "ғылым кандидаты" немесе "ғылым докторы" немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" ғылыми дәрежелері немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" академиялық дәрежесі немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" дәрежелері және/немесе "қауымдастырылған профессор (доцент)" немесе "профессор" ғылыми атақтары және/немесе Қазақстан Республикасының құрметті атақтары мен мемлекеттік марапаттары бар оқытушылардың үлесі кемінде 30%;
Оқытушылардың жалпы санынан лицензиат негізгі жұмыс орны болып табылатын "магистр" дәрежесі бар оқытушылардың үлесі - 60%-дан көп емес;
"Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина)" мамандықтар тобы бойынша:
ұлттық жоғары оқу орындары үшін лицензиат негізгі жұмыс орны болып табылатын "ғылым кандидаты" немесе "ғылым докторы" немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" ғылыми дәрежелері немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" академиялық дәрежесі немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" дәрежелері және/немесе "қауымдастырылған профессор (доцент)" немесе "профессор" ғылыми атақтары бар оқытушылардың үлесі жалпы оқытушылар санынан кемінде 40%;
Оқытушылардың жалпы санынан лицензиат негізгі жұмыс орны болып табылатын "магистр" дәрежесі бар және/немесе жоғары/бірінші біліктілік дәрігерлік санаты бар оқытушылардың үлесі - 50%-дан көп емес;
университеттер, академиялар үшін оқытушылардың жалпы санынан лицензиат негізгі жұмыс орны болып табылатын "ғылым кандидаты" немесе "ғылым докторы" немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" ғылыми дәрежелері немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" академиялық дәрежесі немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" дәрежелері және/немесе "қауымдастырылған профессор (доцент)" немесе "профессор" ғылыми атақтары бар оқытушылардың үлесі кемінде 30%;
Оқытушылардың жалпы санынан лицензиат негізгі жұмыс орны болып табылатын "магистр" дәрежесі бар және/немесе резидентураны аяқтаған, жоғары/бірінші біліктілік дәрігерлік санаты бар оқытушылардың үлесі – 60%-дан көп емес;
Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарына, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігіне, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігіне ведомстволық бағынысты білім беру ұйымдары үшін оқытушылардың жалпы санынан "ғылым кандидаты" немесе "ғылым докторы" немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" ғылыми дәрежелері немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" академиялық дәрежесі немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" дәрежелері және/немесе "қауымдастырылған профессор (доцент)" немесе "профессор" ғылыми атақтары және/немесе әскери (арнайы) атағы подполковниктен төмен емес оқытушылардың үлесі кемінде 40%.
Педагог және оқытушы кадрлармен жасақталуы туралы мәліметтер (осы біліктілік талаптарына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша).
";
реттік нөмірі 62-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
62
Оқытушылардың оқу жоспарындағы пәндерге сәйкес болуы, оның ішінде олардың білімі оқытатын пәндер бейініне, сондай-ақ "ғылым кандидаты" немесе "ғылым докторы" немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" ғылыми дәрежелері немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" академиялық дәрежесі немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" дәрежелері және/немесе "қауымдастырылған профессор (доцент)" немесе "профессор" ғылыми атақтары оқытатын пәндердің бейініне сәйкес болуы.
Оқытушылардың жалпы санынан лицензиат негізгі жұмыс орны болып табылатын "ғылым кандидаты" немесе "ғылым докторы" немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" ғылыми дәрежелері немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" академиялық дәрежесі немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" дәрежелері және/немесе "қауымдастырылған профессор (доцент)" немесе "профессор" ғылыми атақтары және/немесе "Еңбек сiңiрген жаттықтырушы" спорттық атақтары бар оқытушылардың үлесі - кемінде 30%;
Оқытушылардың жалпы санынан лицензиат негізгі жұмыс орны болып табылатын "магистр" дәрежесі бар оқытушылардың үлесі - 60%-дан көп емес;
Оқытушылардың жалпы санынан "Өнер" мамандықтар тобы үшін лицензиат негізгі жұмыс орны болып табылатын "ғылым кандидаты" немесе "ғылым докторы" немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" ғылыми дәрежелері немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" академиялық дәрежесі немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" дәрежелері және/немесе "қауымдастырылған профессор (доцент)" немесе "профессор" ғылыми атақтары және/немесе Қазақстан Республикасының құрметті атақтары мен мемлекеттік марапаттары бар оқытушылардың үлесі кемінде 30%;
Оқытушылардың жалпы санынан лицензиат негізгі жұмыс орны болып табылатын "магистр" дәрежесі бар оқытушылардың үлесі - 60%-дан көп емес;
Оқытушылардың жалпы санынан "Денсаулық сақтау және әлеуметтік қамтамасыз ету (медицина)" мамандықтар тобы бойынша:
ұлттық жоғары оқу орындары үшін лицензиат негізгі жұмыс орны болып табылатын "ғылым кандидаты" немесе "ғылым докторы" немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" ғылыми дәрежелері немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" академиялық дәрежесі немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" дәрежелері және/немесе "қауымдастырылған профессор (доцент)" немесе "профессор" ғылыми атақтары бар оқытушылардың үлесі кемінде 40%;
Оқытушылардың жалпы санынан лицензиат негізгі жұмыс орны болып табылатын "магистр" дәрежесі бар және/немесе резидентураны аяқтаған, жоғары/бірінші біліктілік дәрігерлік санаты бар оқытушылардың үлесі - 50%-дан көп емес;
университеттер, академиялар үшін лицензиат негізгі жұмыс орны болып табылатын "ғылым кандидаты" немесе "ғылым докторы" немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" ғылыми дәрежелері немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" академиялық дәрежесі немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" дәрежелері және/немесе "қауымдастырылған профессор (доцент)" немесе "профессор" ғылыми атақтары бар оқытушылардың үлесі кемінде 30%;
Оқытушылардың жалпы санынан лицензиат негізгі жұмыс орны болып табылатын "магистр" дәрежесі бар және/немесе резидентураны аяқтаған, жоғары/бірінші біліктілік дәрігерлік санаты бар оқытушылардың үлесі– 60 %-дан көп емес;
Қазақстан Республикасы ұлттық қауіпсіздік органдарына, Қазақстан Республикасы Бас прокуратурасына, Қазақстан Республикасы Қорғаныс министрлігіне, Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігіне ведомстволық бағынысты білім беру ұйымдары үшін: оқытушылардың жалпы санынан лицензиат негізгі жұмыс орны болып табылатын "ғылым кандидаты" немесе "ғылым докторы" немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" ғылыми дәрежелері немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" академиялық дәрежесі немесе "философия докторы (РhD)" немесе "бейіні бойынша доктор" дәрежелері және/немесе "қауымдастырылған профессор (доцент)" немесе "профессор" ғылыми атақтары және/немесе әскери (арнайы) атағы подполковниктен және/немесе әділет кеңесшісінен төмен емес оқытушылардың үлесі кемінде 40%.
Педагог және оқытушы кадрлармен жасақталуы туралы мәліметтер (осы біліктілік талаптарына 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша).
";

О внесении изменений в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 17 июня 2015 года № 391 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к образовательной деятельности, и перечня документов, подтверждающих соответствие им"
Приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 20 сентября 2016 года № 568. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 24 ноября 2016 года № 14453. Утратил силу приказом Министра науки и высшего образования Республики Казахстан от 5 января 2024 года № 4.
Сноска. Утратил силу приказом Министра науки и высшего образования РК от 05.01.2024 № 4 (вводится в действие по истечении шестидесяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 12-1) статьи 5 Закона Республики Казахстан от 27 июля 2007 года "Об образовании", подпунктом 1-1) пункта 1 статьи 12 Закона Республики Казахстан от 16 мая 2014 года "О разрешениях и уведомлениях", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра образования и науки Республики Казахстан от 17 июня 2015 года № 391 "Об утверждении квалификационных требований, предъявляемых к образовательной деятельности, и перечня документов, подтверждающих соответствие им" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 11716, опубликованный 30 июля 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
в Квалификационных требованиях, предъявляемых к образовательной деятельности, и перечне документов, подтверждающих соответствие им, утвержденных указанным приказом:
строку, порядковый номер 50, изложить в следующей редакции:
"
50
Доля преподавателей, для которых основным местом работы является лицензиат, с ученой степенью "кандидат наук" или "доктор наук" или "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" или академической степенью "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" или степенью "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" и/или ученым званием "ассоциированный профессор (доцент)" или "профессор" и/или преподаватели, удостоенные спортивных званий "Заслуженный тренер", от общего числа преподавателей – не менее 30 %;
Доля преподавателей со степенью "магистр", для которых основным местом работы является лицензиат, от общего числа преподавателей – не более 60%;
Для группы специальностей "Искусство" доля преподавателей, для которых основным местом работы является лицензиат, с ученой степенью "кандидат наук" или "доктор наук" или "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" или академической степенью "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" или степенью "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" и/или ученым званием "ассоциированный профессор (доцент)" или "профессор", и/или преподаватели, удостоенные почетных званий и государственных наград Республики Казахстан, от общего числа преподавателей, – не менее 30 %;
Доля преподавателей со степенью "магистр", для которых основным местом работы является лицензиат, от общего числа преподавателей – не более 60%;
по группе специальностей "Здравоохранение и социальное обеспечение (медицина)":
для национальных высших учебных заведений – доля преподавателей, для которых основным местом работы является лицензиат, с ученой степенью "кандидат наук" или "доктор наук" или "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" или академической степенью "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" или степенью "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" и/или ученым званием "ассоциированный профессор (доцент)" или "профессор", от общего числа преподавателей – не менее 40 %;
доля преподавателей со степенью "магистр" и/или окончивших резидентуру, с высшей/первой квалификационной категорией врача для которых основным местом работы является лицензиат, от общего числа преподавателей – не более 50%;
для университетов, академий – доля преподавателей, для которых основным местом работы является лицензиат, с ученой степенью "кандидат наук" или "доктор наук" или "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" или академической степенью "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" или степенью "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" и/или ученым званием "ассоциированный профессор (доцент)" или "профессор", от общего числа преподавателей – не менее 30 %;
Доля преподавателей со степенью "магистр" и/или окончивших резидентуру, с высшей/первой квалификационной категорией врача для которых основным местом работы является лицензиат, от общего числа преподавателей – не более 60%;
Для организаций образования, подведомственных органам национальной безопасности Республики Казахстан, Министерству обороны Республики Казахстан, Министерству внутренних дел Республики Казахстан: доля преподавателей, для которых основным местом работы является лицензиат, с ученой степенью "кандидат наук" или "доктор наук" или "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" или академической степенью "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" или степенью "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" и/или ученым званием "ассоциированный профессор (доцент)" или "профессор" и/или в воинском (специальном) звании не ниже подполковника от общего числа преподавателей – не менее 40 %.
Сведения об укомплектованности педагогическими и преподавательскими кадрами (по форме согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям).
";
строку, порядковый номер 62, изложить в следующей редакции:
"
62
Наличие преподавателей в соответствии с дисциплинами учебного плана, в том числе соответствие образования преподавателей профилю преподаваемых дисциплин, а также соответствие их ученой степени "кандидат наук" или "доктор наук" или "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" или академической степени "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" или степени "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" и/или ученого звания "ассоциированный профессор (доцент)" или "профессор" (при наличии) профилю преподаваемых дисциплин.
Доля преподавателей, для которых основным местом работы является лицензиат, с ученой степенью "кандидат наук" или "доктор наук" или "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" или академической степенью "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" или степенью "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" и/или ученым званием "ассоциированный профессор (доцент)" или "профессор" и/или преподаватели, удостоенные спортивных званий "Заслуженный тренер", от общего числа преподавателей – не менее 30 %;
Доля преподавателей со степенью "магистр", для которых основным местом работы является лицензиат, от общего числа преподавателей – не более 60%;
Для группы специальностей "Искусство" доля преподавателей, для которых основным местом работы является лицензиат, с ученой степенью "кандидат наук" или "доктор наук" или "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" или академической степенью "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" или степенью "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" и/или ученым званием "ассоциированный профессор (доцент)" или "профессор", и/или преподаватели, удостоенные почетных званий и государственных наград Республики Казахстан, от общего числа преподавателей, – не менее 30 %;
Доля преподавателей со степенью "магистр", для которых основным местом работы является лицензиат, от общего числа преподавателей – не более 60%;
по группе специальностей "Здравоохранение и социальное обеспечение (медицина)":
для национальных высших учебных заведений – доля преподавателей, для которых основным местом работы является лицензиат, с ученой степенью "кандидат наук" или "доктор наук" или "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" или академической степенью "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" или степенью "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" и/или ученым званием "ассоциированный профессор (доцент)" или "профессор", от общего числа преподавателей – не менее 40 %; доля преподавателей со степенью "магистр" и/или окончивших резидентуру, с высшей/первой квалификационной категорией врача для которых основным местом работы является лицензиат, от общего числа преподавателей – не более 50%;
для университетов, академий – доля преподавателей, для которых основным местом работы является лицензиат, с ученой степенью "кандидат наук" или "доктор наук" или "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" или академической степенью "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" или степенью "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" и/или ученым званием "ассоциированный профессор (доцент)" или "профессор", от общего числа преподавателей – не менее 30 %; Доля преподавателей со степенью "магистр" и/или окончивших резидентуру, с высшей/первой квалификационной категорией врача для которых основным местом работы является лицензиат, от общего числа преподавателей – не более 60%;
Для организаций образования, подведомственных органам национальной безопасности Республики Казахстан, Генеральной прокуратуре Республики Казахстан, Министерству обороны Республики Казахстан, Министерству внутренних дел Республики Казахстан: доля преподавателей, для которых основным местом работы является лицензиат, с ученой степенью "кандидат наук" или "доктор наук" или "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" или академической степенью "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" или степенью "доктор философии (PhD)" или "доктор по профилю" и/или ученым званием "ассоциированный профессор (доцент)" или "профессор" и/или в воинском (специальном) звании не ниже подполковника и/или советника юстиции от общего числа преподавателей – не менее 40 %.
Сведения об укомплектованности педагогическими и преподавательскими кадрами (по форме согласно приложению 1 к настоящим квалификационным требованиям).
".

2. Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Білім және ғылым саласындағы бақылау комитеті (А.Ә. Пірімқұлов) заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және мерзімді баспа басылымдарында ресми жариялау үшін елтаңбалы мөрмен куәландырылған баспа және электрондық қағаз данасын қоса бере отырып жолдауды;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің мөрімен расталған және осы бұйрыққа қол қоюға уәкілетті адамның электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған баспа және электрондық түрдегі көшірмелерін Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізу үшін Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің ресми интернет-ресурсында орналастыруды;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Білім және ғылым министрлігінің Заң қызметі және халықаралық ынтымақтастық департаментіне осы тармақтың 1), 2), 3) және 4) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Білім және ғылым вице-министрі Б.А. Асыловаға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
Е. Сағадиев
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
министрі
____________________Д. Абаев
27 қыркүйек 2016 жыл
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Бас прокуроры
____________________Ж. Асанов
21 қазан 2016 жыл
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
____________________Т. Дүйсенова
10 қазан 2016 жыл
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Қорғаныс министрі
___________________С. Жасұзақов
12 қазан 2016 жыл
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Мәдениет және спорт министрі
___________________А. Мұхамедиұлы
6 қазан 2016 жыл
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық қауіпсіздік
комитетінің төрағасы
___________________К. Мәсімов

2. Комитету по контролю в сфере образования и науки Министерства образования и науки Республики Казахстан (Примкулов А.А.) в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в Информационно-правовую систему "Әділет" и периодические печатные издания на электронном носителе с приложением бумажного экземпляра, заверенного гербовой печатью;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде, заверенной печатью Министерства образования и науки Республики Казахстан и удостоверенной электронной цифровой подписью лица, уполномоченного подписывать настоящий приказ, в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства образования и науки Республики Казахстан;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы и международного сотрудничества Министерства образования и науки Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2), 3) и 4) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра образования и науки Республики Казахстан Асылову Б.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования.
Министр
образования и науки
Республики Казахстан
Е. Сагадиев
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
____________________Д. Абаев
27 сентября 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Генеральный прокурор
Республики Казахстан
____________________Ж. Асанов
21 октября 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
____________________Т. Дуйсенова
10 октября 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр обороны
Республики Казахстан
___________________С.Жасузаков
12 октября 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр культуры и спорта
Республики Казахстан
___________________А. Мухамедиулы
6 октября 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Председатель
Комитета национальной безопасности
Республики Казахстан
___________________К. Масимов

17 қазан 2016 жыл
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________________Қ. Бишімбаев
30 қыркүйек 2016 жыл
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
___________________Қ. Қасымов
3 қазан 2016 жыл

17 октября 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
___________________К.В. Бишимбаев
30 сентября 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
___________________К.Н. Касымов
3 октября 2016 года