Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерінің азаматтық қызметшілері лауазымдарының тізілімін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесі Бастығының 2016 жылғы 7 желтоқсандағы № 42-3.3.12 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 12 желтоқсанда № 14503 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесі бастығының 2019 жылғы 7 қазандағы № 19-42-3.3.17 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Президенті Кеңсесі бастығының 07.10.2019 № 19-42-3.3.17 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО ескертпесі!
Бұйрық 01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі
Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 139-бабына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерінің азаматтық қызметшілері лауазымдарының тізілімі осы бұйрыққа 1-4 қосымшаларға сәйкес бекітілсін.
2. "Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелерінің азаматтық қызметшілері лауазымдарының тізілімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесі бастығының 2015 жылғы 2 желтоқсандағы № 42-3.3.8 бұйрығының күші жойылды деп танылсын (Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12403 тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 23 желтоқсанда жарияланған).
3. Қазақстан Республикасы Президенті Кеңсесінің қаржы және бухгалтерлік есеп секторы Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін және ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Президентінің Кеңсесі бастығының орынбасары - бас бухгалтер Е.К.Арпабаевқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасы
Президенті Кеңсесінің бастығы
М.Қасымбеков
"КЕЛІСІЛДІ":
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
Т.Дүйсенова
2016 жылғы 9 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Президенті Кеңсесі бастығының
2016 жылғы 7 желтоқсандағы
№ 42-3.3.12 бұйрығына
1-ҚОСЫМША
"Қазақстан Республикасы Президентінің Мұрағаты" мемлекеттік мекемесінің азаматтық қызметшілері лауазымдарының
ТІЗІЛІМІ
Буын
Саты
Лауазымдар атауы
А блогы (басқарушы персонал)
А2
1
Шаруашылық қызметінің басшысы
1-1
Шаруашылық қызметі басшысының орынбасары
А3
1
Топ жетекшісі
3
Желілік басқару бойынша бас әкімгер
В блогы (негізгі персонал)
В2
1
Біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты негізгі персонал мамандары: мұрағатшы
2
Біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты негізгі персонал мамандары: мұрағатшы
3
Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты негізгі персонал мамандары: мұрағатшы
4
Біліктілігі жоғары деңгейдегі санаты жоқ негізгі персонал мамандары: мұрағатшы
В3
1
Біліктілігі орташа деңгейдегі жоғары санатты негізгі персонал мамандары: мұрағатшы
2
Біліктілігі орташа деңгейдегі бірінші санатты негізгі персонал мамандары: мұрағатшы
3
Біліктілігі орташа деңгейдегі екінші санатты негізгі персонал мамандары: мұрағатшы
4
Біліктілігі орташа деңгейдегі санаты жоқ негізгі персонал мамандары: мұрағатшы
С блогы (әкімшілік персонал)
С2
Әкімшілік функцияларды орындайтын біліктілігі жоғары деңгейдегі мамандар: инженер-электрик, жылу энергетика инженері, мұздатқыш машиналардың және салқындатқыш құрылғылардың қызметі жөніндегі механик, мемлекеттік сатып алу жөніндегі консультант, заң кеңесшісі
С3
Әкімшілік функцияларды орындайтын біліктілігі орташа деңгейдегі мамандар: техник
D блогы (қосалқы персонал)
D1
Техникалық орындаушылар: рұқсаттама бюросының кезекшісі
Қазақстан Республикасы
Президенті Кеңсесі бастығының
2016 жылғы 7 желтоқсандағы
№ 42-3.3.12 бұйрығына
2-ҚОСЫМША
"Қазақстан Республикасының Тұңғыш Президенті - Елбасының кітапханасы"
мемлекеттік мекемесінің азаматтық қызметшілері лауазымдарының
ТІЗІЛІМІ
Буын
Саты
Лауазымдар атауы
А блогы (басқарушы персонал)
А2
1
Бас бухгалтер
2
Қызмет басшысы
А3
2
Сектор басшысы
В блогы (негізгі персонал)
В1
1
Бас ғылыми қызметкер
2
Бас сарапшы, жетекші ғылыми қызметкер
3
Жетекші сарапшы, аға ғылыми қызметкер
4
Аға сарапшы, ғылыми қызметкер, кеңесші
5
Сарапшы, кіші ғылыми қызметкер
В2
1
Біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары санатты негізгі персонал мамандары: қорларды сақтаушы, экскурсия жүргізуші, экспозицияларды және көрмелерді ұйымдастыру жөніндегі маман, мұрағатшы
2
Біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші санатты негізгі персонал мамандары: қорларды сақтаушы, экскурсия жүргізуші, экспозицияларды және көрмелерді ұйымдастыру жөніндегі маман, негізгі қызметтердің инженері, мұрағатшы
3
Біліктілігі жоғары деңгейдегі екінші санатты негізгі персонал мамандары: қорларды сақтаушы, экскурсия жүргізуші, экспозицияларды және көрмелерді ұйымдастыру жөніндегі маман, негізгі қызметтердің инженері, мұрағатшы
4
Біліктілігі жоғары деңгейдегі санаты жоқ негізгі персонал мамандары: қорларды сақтаушы, экскурсия жүргізуші, экспозицияларды және көрмелерді ұйымдастыру жөніндегі маман, негізгі қызметтердің инженері, лаборант, мұрағатшы
В3
1
Біліктілігі орташа деңгейдегі жоғары санатты негізгі персонал мамандары: қорларды сақтаушы, экскурсия жүргізуші, экспозицияларды және көрмелерді ұйымдастыру жөніндегі маман, мұрағатшы
2
Біліктілігі орташа деңгейдегі бірінші санатты негізгі персонал мамандары: қорларды сақтаушы, экскурсия жүргізуші, экспозицияларды және көрмелерді ұйымдастыру жөніндегі маман, мұрағатшы
3
Біліктілігі орташа деңгейдегі екінші санатты негізгі персонал мамандары: қорларды сақтаушы, экскурсия жүргізуші, экспозицияларды және көрмелерді ұйымдастыру жөніндегі маман, мұрағатшы
4
Біліктілігі орташа деңгейдегі санаты жоқ негізгі персонал мамандары: қорларды сақтаушы, экскурсия жүргізуші, экспозицияларды және көрмелерді ұйымдастыру жөніндегі маман, мұрағатшы, негізгі қызметтердің инженері, лаборант
С блогы (әкімшілік персонал)
С2
Әкімшілік функцияларды орындайтын біліктілігі жоғары деңгейдегі мамандар: бухгалтер, экономист, заң кеңесшісі, мемлекеттік сатып алу жөніндегі маман, инспектор
С3
Әкімшілік функцияларды орындайтын біліктілігі орташа деңгейдегі мамандар: бухгалтер, экономист, заң кеңесшісі, мемлекеттік сатып алу жөніндегі маман, инспектор, механик
D блогы (қосалқы персонал)
D1
Техникалық орындаушылар: Музей қараушысы
Қазақстан Республикасы
Президенті Кеңсесі бастығының
2016 жылғы 7 желтоқсандағы
№ 42-3.3.12 бұйрығына
3-қосымша
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы "Қоғамдық келісім" республикалық мемлекеттік мекемесінің азаматтық қызметшілері лауазымдарының ТІЗІЛІМІ

Об утверждении Реестра должностей гражданских служащих подведомственных государственных учреждений Администрации Президента Республики Казахстан
Приказ Начальника Канцелярии Президента Республики Казахстан от 7 декабря 2016 года № 42-3.3.12. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 декабря 2016 года № 14503. Утратил силу приказом Начальника Канцелярии Президента Республики Казахстан от 7 октября 2019 года № 19-42-3.3.17.
Сноска. Утратил силу приказом Начальника Канцелярии Президента РК от 07.10.2019 № 19-42-3.3.17 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 139 Трудового кодекса Республики Казахстан Приказываю:
1. Утвердить прилагаемый Реестр должностей гражданских служащих подведомственных государственных учреждений Администрации Президента Республики Казахстан, согласно приложениям 1-4 к настоящему приказу.
2. Признать утратившим силу приказ Начальника Канцелярии Президента Республики Казахстан от 2 декабря 2015 года № 42-3.3.8 "Об утверждении Реестра должностей гражданских служащих подведомственных государственных учреждений Администрации Президента Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12403, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 23 декабря 2015 года).
3. Сектору финансов и бухгалтерского учета Канцелярии Президента Республики Казахстан в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан и официальное опубликование.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя начальника Канцелярии Президента Республики Казахстан - главного бухгалтера Арпабаева Е.К.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2017 года и подлежит официальному опубликованию.
Начальник
Канцелярии Президента
Республики Казахстан
М.Касымбеков
"СОГЛАСОВАНО":
Министр здравоохранения и
социального развития
Республики Казахстан
______________ Т.Дуйсенова
9 декабря 2016 года
ПРИЛОЖЕНИЕ 1
к приказу начальника
Канцелярии Президента
Республики Казахстан
от 7 декабря 2016 года
№ 42-3.3.12
РЕЕСТР
должностей гражданских служащих государственного учреждения
"Архив Президента Республики Казахстан"
Звено
Ступень
Наименование должностей
Блок А (управленческий персонал)
А2
1
Руководитель хозяйственной службы
1-1
Заместитель руководителя хозяйственной службы
А3
1
Руководитель группы
3
Главный администратор по сетевому администрированию
Блок B (основной персонал)
В2
1
Специалисты основного персонала высшего уровня квалификации высшей категории: архивист
2
Специалисты основного персонала высшего уровня квалификации первой категории: архивист
3
Специалисты основного персонала высшего уровня квалификации второй категории: архивист
4
Специалисты основного персонала высшего уровня квалификации без категории: архивист
В3
1
Специалисты основного персонала среднего уровня квалификации высшей категории: архивист
2
Специалисты основного персонала среднего уровня квалификации первой категории: архивист
3
Специалисты основного персонала среднего уровня квалификации второй категории: архивист
4
Специалисты основного персонала среднего уровня квалификации без категории: архивист
Блок С (административный персонал)
С2
Специалисты высшего уровня квалификации, выполняющие административные функции: инженер-электрик, инженер-теплоэнергетик, механик по обслуживанию холодильных машин и кондиционерных установок, консультант по государственным закупкам, юрисконсульт
С3
Специалисты среднего уровня квалификации, выполняющие административные функции: техник
Блок D (вспомогательный персонал)
D1
Технические исполнители: дежурный бюро пропусков
ПРИЛОЖЕНИЕ 2
к приказу начальника
Канцелярии Президента
Республики Казахстан
от 7 декабря 2016 года
№ 42-3.3.12
РЕЕСТР
должностей гражданских служащих государственного учреждения
"Библиотека Первого Президента Республики Казахстан –
Лидера нации"
Звено
Ступень
Наименования должностей
Блок А (управленческий персонал)
А2
1
Главный бухгалтер
2
Руководитель службы
А3
2
Руководитель сектора
Блок B (основной персонал)
В1
1
Главный научный сотрудник
2
Главный эксперт, ведущий научный сотрудник
3
Ведущий эксперт, старший научный сотрудник
4
Старший эксперт, научный сотрудник, советник
5
Эксперт, младший научный сотрудник
В2
1
Специалисты основного персонала высшего уровня квалификации высшей категории: хранитель фондов, экскурсовод, специалист по организации экспозиций и выставок, архивист
2
Специалисты основного персонала высшего уровня квалификации первой категории: хранитель фондов, экскурсовод, специалист по организации экспозиций и выставок, инженер основных служб, архивист
3
Специалисты основного персонала высшего уровня квалификации второй категории: хранитель фондов, экскурсовод, специалист по организации экспозиций и выставок, инженер основных служб, архивист
4
Специалисты основного персонала высшего уровня квалификации без категории: хранитель фондов, экскурсовод, специалист по организации экспозиций и выставок, инженер основных служб, лаборант, архивист
В3
1
Специалист основного персонала среднего уровня квалификации высшей категории: хранитель фондов, экскурсовод, специалист по организации экспозиций и выставок, архивист
2
Специалист основного персонала среднего уровня квалификации первой категории хранитель фондов, экскурсовод, специалист по организации экспозиций и выставок, архивист
3
Специалист основного персонала среднего уровня квалификации второй категории: хранитель фондов, экскурсовод, специалист по организации экспозиций и выставок, архивист
4
Специалист основного персонала среднего уровня квалификации без категории: хранитель фондов, экскурсовод, специалист по организации экспозиций и выставок, архивист, инженер основных служб, лаборант
Блок С (административный персонал)
С2
Специалисты высшего уровня квалификации, выполняющие административные функции: бухгалтер, экономист, юрисконсульт, специалист по государственным закупкам, инспектор
С3
Специалисты среднего уровня квалификации, выполняющие административные функции: бухгалтер, экономист, юрисконсульт, специалист по государственным закупкам, инспектор, механик
Блок D (вспомогательный персонал)
D1
Технические исполнители: музейный смотритель
ПРИЛОЖЕНИЕ 3
к приказу начальника
Канцелярии Президента
Республики Казахстан
от 7 декабря 2016 года
№ 42-3.3.12
РЕЕСТР
должностей гражданских служащих республиканского государственного учреждения "
Қоғамдық келісім" при Президенте Республики Казахстан

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Президенті Әкімшілігі Кеңсесі бастығының 11.02.2019 № 19-42-3.3.6 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Буын
Саты
Лауазымдар атауы
А блогы (басқарушы персонал)
А1
1-1
Басшының орынбасары
А2
1
Бас бухгалтер
1-1
Бас бухгалтердің орынбасары
2
Қызмет басшысы: қаржы-әкімшілік; Қазақстан халқы Ассамблеясының жұмысын ғылыми және әдістемелік сүйемелдеу; Қазақстан халқы Ассамблеясы құрылымдарымен өзара қатынас және бұқаралық-ұйымдастыру жұмысы; Достық үйі қызметін қамтамасыз ету
2-1
Қызмет басшысының орынбасары: Достық үйі қызметін қамтамасыз ету
А3
1
Бөлім басшысы: кадрлық, құжаттамалық қамтамасыз ету және бақылау; материалдық-техникалық қамтамасыз ету және мемлекеттік сатып алу
В блогы (негізгі персонал)
В1
2
Бас сарапшы
3
Жетекші сарапшы
4
Аға сарапшы, кеңесші
5
Сарапшы
С блогы (әкімшілік персонал)
С1
Бас инспектор, бас әкімгер, бас инженер, бас энергетик, бас экономист, дизайнер, кітапхана меңгерушісі, қойма меңгерушісі
С2
Әкімшілік функцияларды орындайтын біліктілігі жоғары деңгейдегі мамандар: бухгалтер, экономист, мемлекеттік сатып алу жөніндегі маман, аудармашы, желілік әкімгер, ғимараттың әкімгері, инспектор, инженер, заң кеңесшісі, кадрлар және құжаттама жөніндегі инспектор
С3
Механик
Қазақстан Республикасы
Президенті Кеңсесі бастығының
2016 жылғы 7 желтоқсандағы
№ 42-3.3.12 бұйрығына
4-қосымша
Қазақстан Республикасы Президентінің жанындағы "Қазақстанның стратегиялық
зерттеулер институты" мемлекеттік мекемесінің азаматтық қызметшілері
лауазымдарының
ТІЗІЛІМІ

Сноска. Приложение 3 в редакции приказа Начальника Канцелярии Президента РК от 11.02.2019 № 19-42-3.3.6. (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Звено
Ступень
Наименования должностей
Блок А (управленческий персонал)
А1
1-1
Заместитель руководителя
А2
1
Главный бухгалтер
1-1
Заместитель главного бухгалтера
2
Руководитель службы: финансово-административной; научного и методического сопровождения деятельности Ассамблеи народа Казахстана; по взаимодействию со структурами Ассамблеи народа Казахстана и организационно-массовой работы; обеспечения деятельности Дома дружбы
2-1
Заместитель руководителя службы: обеспечения деятельности Дома дружбы
А3
1
Руководитель отдела: кадрового, документационного обеспечения и контроля; материально-технического обеспечения и государственных закупок
Блок B (основной персонал)
В1
2
Главный эксперт
3
Ведущий эксперт
4
Старший эксперт, советник
5
Эксперт
Блок С (административный персонал)
С1
Главный инспектор, главный администратор, главный инженер, главный энергетик, главный экономист, дизайнер, заведующий библиотекой, заведующий складом
С2
Специалисты высшего уровня квалификации, выполняющие административные функции: бухгалтер, экономист, специалист по государственным закупкам, переводчик, системный администратор, администратор здания, инспектор, инженер, юрисконсульт, инспектор по кадрам и документации
С3
Механик
ПРИЛОЖЕНИЕ 4
к приказу начальника
Канцелярии Президента
Республики Казахстан
от 7 декабря 2016 года
№ 42-3.3.12

Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда – ҚР Президенті Кеңсесінің Бастығының 09.02.2018 № 18-42-3.3.4 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Буын
Саты
Лауазымдар атауы
А блогы (басқарушы персонал)
А1
1
Басшы
1-1
Басшының орынбасары
А2
1
Бас бухгалтер
1-1
Бас бухгалтердің орынбасары
2
Бөлім басшысы: әлеуметтік-экономикалық зерттеулер, әлеуметтік-саяси зерттеулер, ақпараттық-талдау жұмысы, халықаралық зерттеулер, өкілдік.
Ғалым хатшы
2-1
Бөлім басшысының орынбасары: ақпараттық-талдау жұмысы
А3
1
Бөлім басшысы: кадр жұмысы және құжаттама, ұйымдастыру жұмысы
1-1
Бөлім басшысының орынбасары: кадрлар жұмысы және құжаттама, ұйымдастыру жұмысы
В блогы (негізгі персонал)
В1
1
Бас ғылыми қызметкер
2
Бас сарапшы, жетекші ғылыми қызметкер
3
Жетекші сарапшы, аға ғылыми қызметкер
4
Аға сарапшы, ғылыми қызметкер, кеңесші
5
Сарапшы, кіші ғылыми қызметкер
С блогы (әкімшілік персонал)
С1
Кітапхана меңгерушісі, шаруашылық бөлімшенің меңгерушісі
С2
Әкімшілік функцияларды орындайтын біліктілігі жоғары деңгейдегі мамандар: бухгалтер, экономист, инженер, заң кеңесшісі, мемлекеттік сатып алу жөніндегі маман, техникалық қамтамасыз ету жөніндегі маман, кадрлар және құжаттама жөніндегі инспектор, аудармашы, мұрағатшы, кітапханашы, редактор, дизайнер

Сноска. Приложение 4 в редакции приказа Начальника Канцелярии Президента РК от 09.02.2018 № 18-42-3.3.4 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
РЕЕСТР должностей гражданских служащих государственного учреждения "Казахстанский институт стратегических исследований" при Президенте Республики Казахстан
Звено
Ступень
Наименования должностей
Блок А (управленческий персонал)
А1
1
Руководитель
1-1
Заместитель руководителя
А2
1
Главный бухгалтер
1-1
Заместитель главного бухгалтера
2
Руководитель отдела: социально-экономических исследований, социально-политических исследований, информационно-аналитической работы, международных исследований, представительства.
Ученый секретарь
2-1
Заместитель руководителя отдела: информационно-аналитической работы
А3
1
Руководитель отдела: кадровой работы и документации, организационной работы
1-1
Заместитель руководителя отдела: кадровой работы и документации, организационной работы
Блок B (основной персонал)
В1
1
Главный научный сотрудник
2
Главный эксперт, ведущий научный сотрудник
3
Ведущий эксперт, старший научный сотрудник
4
Старший эксперт, научный сотрудник, советник
5
Эксперт, младший научный сотрудник
Блок С (административный персонал)
С1
Заведующий библиотекой, заведующий хозяйственным подразделением
С2
Специалисты высшего уровня квалификации, выполняющие административные функции: бухгалтер, экономист, инженер, юрисконсульт, специалист по государственным закупкам, специалист по техническому обеспечению, инспектор по кадрам и документации, переводчик, архивист, библиотекарь, редактор, дизайнер