"Жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және (немесе) ұзарту, сондай-ақ корпоративішілік ауыстыруды жүзеге асыру қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 27 маусымдағы № 559 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 15 желтоқсандағы № 1069 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 22 желтоқсанда 14555 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2023 жылғы 30 маусымдағы № 279 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Премьер-Министрінің орынбасары - Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 30.06.2023 № 279 (01.07.2023 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
РҚАО-ның ескетрпесі!
Осы бұйрық 01.01.2017 ж. бастап қолданысқа енгізіледі.
"Халықты жұмыспен қамту туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 20) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және (немесе) ұзарту, сондай-ақ корпоративішілік ауыстыруды жүзеге асыру қағидалары мен шарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 27 маусымдағы № 559 бұйрығына (Нормативтік құқытық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 14170 болып тіркелген, 2016 жылғы 6 қазандағы № 191 (28317) "Егемен Қазақстан" газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықтың 4-тармағы мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Осы бұйрық 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі, бұл ретте Қағидалардың 40-тармағы 2021 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданылады.
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және (немесе) ұзарту, сондай-ақ корпоративішілік ауыстыруды жүзеге асыру қағидалары мен шарттарында:
2-тармақтың 4) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"4) жергiлiктi бюджеттен қаржыландырылатын жергілікті атқарушы орган – халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуді қамтамасыз ету бойынша функцияларды орындауға облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдіктері уәкілеттік берген мемлекеттік мекеме (бұдан әрі – жергілікті атқарушы орган);
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Осы Қағидалардың 6-тармағы:
шағын кәсіпкерлік субъектілеріне;
мемлекеттік мекемелер мен кәсіпорындарға;
"Халықты жұмыспен қамту туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабының 21) тармақшасына сәйкес өз бетінше жұмысқа орналасу үшін Қазақстан Республикасына келген шетелдік жұмыскерге;

О внесении изменений в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 июня 2016 года № 559 "Об утверждении Правил и условий выдачи и (или)продления разрешений работодателям на привлечение иностранной рабочей силы, а также осуществления внутрикорпоративного перевода"
Приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 15 декабря 2016 года № 1069. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 декабря 2016 года № 14555. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 30 июня 2023 года № 279.
Сноска. Утратил силу приказом Заместителя Премьер-Министра - Министра труда и социальной защиты населения РК от 30.06.2023 № 279 (вводится в действие с 01.07.2023).
В соответствии с подпунктом 20) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 июня 2016 года № 559 "Об утверждении Правил и условий выдачи и (или) продления разрешений работодателям на привлечение иностранной рабочей силы, а также осуществления внутрикорпоративного перевода (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 14170, опубликован в газете "Казахстанская правда" от 6 октября 2016 г., № 191 (28317) следующие изменения:
пункт 4 указанного приказа изложить в следующей редакции:
"4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2017 года, при этом пункт 40 Правил действует до 1 января 2021 года.";
в Правилах и условиях выдачи и (или) продления разрешений работодателям на привлечение иностранной рабочей силы, а также осуществления внутрикорпоративного перевода, утвержденных указанным приказом:
подпункт 4) пункта 2 изложить в следующей редакции:
"4) исполнительный орган, финансируемый из местного бюджета, - государственное учреждение, уполномоченное акиматом областей, городов Астана и Алматы на выполнение функций по обеспечению содействия занятости населения (далее – местный исполнительный орган);
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Действие пункта 6 настоящих Правил не распространяется на:
1) субъекты малого предпринимательства;
2) государственные учреждения и предприятия;
3) иностранного работника, прибывшего для самостоятельного трудоустройства в Республику Казахстан в соответствии с подпунктом 21) статьи 7 Закона Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения";

4) Қазақстан Республикасы ратификациялаған еңбек көші-қоны және еңбекші мигранттарды әлеуметтік қорғау саласындағы ынтымақтастық туралы халықаралық шарттар болған кезде шығу елдері бойынша квота шеңберінде берілген рұқсаттарға;
5) шетелдік заңды тұлғаның жұмыскерлерінің саны 30 адамнан аспайтын өкілдіктері мен филиалдарына қолданылмайды.";
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Рұқсат алу үшiн жұмыс берушi не олардың өкілі "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесі арқылы не қағаз түрінде шетелдік жұмыс күшінің еңбек қызметін жүзеге асыру жері бойынша жергілікті атқарушы органға осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес шетелдік жұмыскерлерді тартуға рұқсат алу үшін ұсынылатын құжаттарды, сондай-ақ тегі, аты, әкесінің аты (оның ішінде латын әріптерімен), туған күні, айы мен жылы, азаматтығы, паспортының (жеке басын куәландыратын құжатының) нөмірі, берілген күні және берген орган, тұрақты тұратын елі, шығу елі, білімі, Қазақстан Республикасында қолданылатын кәсіптік стандарттарға, Басшылар, мамандар және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығына, ұйымдар басшылары, мамандары және басқа да қызметшілері лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларына, Жұмыстар мен жұмысшы кәсіптерінің бірыңғай тарифтік-біліктілік анықтамалығына, жұмысшы кәсіптерінің тарифтік-біліктілік сипаттамаларына және 01-99 "Кәсіптер сыныптауышы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сыныптауышына сәйкес мамандығының, біліктілігінің (лауазымының) атауы көрсетіле отырып, тартылатын шетелдік жұмыскерлер туралы мәліметтерді қоса бере отырып, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш бередi.";
24-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"24. Рұқсаттың қолданылу мерзімін ұзарту үшiн жұмыс беруші рұқсаттың қолданылу мерзiмi аяқталғаннан кемiнде күнтізбелік отыз күн бұрын "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесі арқылы не қағаз түрінде жергілікті атқарушы органға мынадай құжаттарды жiбередi:
1) өтініш;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес кадрлардағы жергілікті қамту туралы ақпарат;
3) тартылатын шетелдік жұмыскер туралы мәліметтер;
4) шетелдік жұмыскердің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі.";
30-тармақтың үшінші бөлігі алынып тасталсын.
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Қызметін Қазақстан Республикасында филиал, өкілдік құрмай жүзеге асыратын шетелдік заңды тұлға – жұмыс беруші өз жұмыскерлерін жұмыстарды орындауға, қызметтерді көрсетуге арналған келісімшарт бойынша Қазақстан Республикасына жіберген жағдайда не шетелдік заңды тұлға – жұмыс беруші өз жұмыскерлерін Қазақстан Республикасына жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету үшін онда мұндай шетелдік заңды тұлға – жұмыс берушінің тікелей немесе жанама қатысу акциясы немесе үлесі бар шетелдік заңды тұлғаның еншілес ұйымына, өкілдігіне, филиалына жіберген жағдайда, онда қабылдаушы тараптың уәкілетті адамы "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесі арқылы не қағаз түрінде шетелдік жұмыс күшінің еңбек қызметін жүзеге асыру орны бойынша жергілікті атқарушы органға осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат алу үшін ұсынылатын құжаттарды қоса бере отырып, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес өтініш береді.
Қағидалардың осы тармағына сәйкес жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету кезеңінде еңбек қатынастары шетелдік жұмыскер мен шетелдік жұмыскерді уақытша ауыстыру жүзеге асырылатын заңды тұлға-жұмыс берушінің арасында жасалған құжатпен (хат немесе ауыстыру туралы келісіммен) реттеледі.";
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

4) разрешения, выдаваемые в рамках квот по странам исхода, при наличии ратифицированных Республикой Казахстан международных договоров о сотрудничестве в области трудовой миграции и социальной защиты трудящихся-мигрантов;
5) представительства и филиалы иностранных юридических лиц с численностью работников не более 30 человек.";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Для получения разрешения работодатель либо уполномоченное им лицо через информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" либо в бумажном виде представляет в местный исполнительный орган по месту осуществления трудовой деятельности иностранной рабочей силы заявление, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, с приложением документов, представляемые для получения разрешения на привлечение иностранной рабочей силы согласно приложению 5 к настоящим Правилам, а также сведения о привлекаемых иностранных работниках с указанием фамилии, имени, отчества (в том числе латинскими буквами), даты рождения, гражданства, номера, даты и органа выдачи паспорта (документа, удостоверяющего личность), страны постоянного проживания, страны выезда, образования, наименования специальности, квалификации (должности) в соответствии с применяемым в Республике Казахстан профессиональными стандартами, Квалификационным справочником должностей руководителей, специалистов и других служащих, типовыми квалификационными характеристиками должностей руководителей, специалистов и других служащих организаций, Единым тарифно-квалификационным справочником работ и профессий рабочих, тарифно-квалификационными характеристиками профессий рабочих и Государственным классификатором Республики Казахстан 01-99 "Классификатор занятий".";
пункт 24 изложить в следующей редакции:
"24. Для продления срока действия разрешения, работодатель через информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" либо в бумажном виде направляет в местный исполнительный орган не позднее, чем за тридцать календарных дней до окончания срока действия разрешения, следующие документы:
1) заявление;
2) информацию о местном содержании в кадрах согласно приложению 2 к настоящим Правилам;
3) сведения о привлекаемом иностранном работнике;
4) копия документа удостоверяющего личность иностранного работника.";
часть третью пункта 30 исключить;
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. В случае, если иностранное юридическое лицо-работодатель, осуществляющее свою деятельность в Республике Казахстан без образования филиала, представительства, направляет своих работников в Республику Казахстан по контракту на выполнение работ, оказание услуг либо в случае, если иностранное юридическое лицо-работодатель, направляет своих работников в Республику Казахстан для выполнения работ, оказания услуг в дочернюю организацию, представительство, филиал иностранного юридического лица, в котором такое иностранное юридическое лицо-работодатель прямо или косвенно имеет акции или доли участия, то уполномоченное лицо принимающей стороны через информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" либо в бумажном виде представляет в местный исполнительный орган по месту осуществления трудовой деятельности иностранной рабочей силы заявление, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, с приложением документов, представляемые для получения разрешения на привлечение иностранной рабочей силы согласно приложению 5 к настоящим Правилам.
На период выполнения работ, оказания услуг согласно настоящему пункту Правил, трудовые отношения регулируются документом (письмом или соглашением о переводе) согласованным между иностранным работником и иностранным юридическим лицом-работодателем, из которого осуществляется временный перевод иностранного работника.";
пункт 34 изложить в следующей редакции:

"34. Корпоративішілік ауыстыру кезеңінде шетелдік жұмыскерге қабылдаушы тараптың жұмыс уақыты мен тынығу уақытының режимі, сондай-ақ еңбек қауіпсіздігі және еңбекті қорғауды сақтау бойынша талаптары қолданылады, бұл ретте еңбек қатынастары шетелдік жұмыскер мен одан корпоративішілік ауыстыру жүзеге асырылатын заңды тұлғаның арасында келісілген еңбек шартымен (немесе еңбек қатынастарын растайтын өзге құжатпен) реттеледі.";
38-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"38. Корпоративішілік ауыстыру шеңберінде рұқсат басшыда, менеджерде және маманда Дүниежүзілік сауда ұйымына мүше елдің аумағында құрылған, Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде орналасқан және әрекет ететін заңды тұлғада кемінде бір жыл жұмыс тәжірибесі болған және олар Қазақстан Республикасында қолданылатын кәсіптік стандарттарға, Басшылар, мамандар және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығына, ұйым басшылары, мамандары және басқа да қызметшілері лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларына, сондай-ақ 01-99 "Кәсіптер сыныптауышы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сыныптауышына сәйкес біліктілік талаптарына сай келген жағдайда беріледі.";
40-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"40. Ішкі еңбек нарығында тиісті кандидатуралар іздеуді жұмыс беруші "Халықты жұмыспен қамту туралы" 2016 жылғы 6 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес шетелдік жұмыс күшінің еңбек қызметін жүзеге асыру жері бойынша жұмыспен қамту орталығына бос жұмыс орындары (бос лауазымдар) туралы мәліметтер жіберу жолымен жүзеге асырады.
Жергілікті атқарушы орган жұмыс берушінің рұқсат беру туралы өтінішін қабылдауды бос жұмыс орындары (бос лауазымдар) туралы мәліметтер берілген күннен бастап күнтізбелік он бес күннен ерте емес және күнтізбелік алпыс күннен асырмай жүзеге асырады.".
41-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"41. Корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдiк жұмыскерлерді тартуға рұқсат алу үшiн жұмыс берушi "Е-лицензиялау" мемлекеттік дерекқоры" ақпараттық жүйесі арқылы не қағаз түрінде шетелдік жұмыс күшінің еңбек қызметін жүзеге асыру жері бойынша жергілікті атқарушы органға осы Қағидаларға 9-қосымшаға сәйкес корпоративішілік ауыстыру шеңберінде ауыстырылатын шетелдік жұмыскерлерді тартуға рұқсат алу үшін ұсынылатын құжаттарды, сондай-ақ тегі, аты, әкесінің аты (оның ішінде латын әріптерімен), туған күні, айы мен жылы, азаматтығы, паспортының (жеке басын куәландыратын құжатының) нөмірі, берілген күні және берген орган, тұрақты тұратын елі, шығу елі, білімі, Қазақстан Республикасында қолданылатын кәсіптік стандарттарға, Басшылар, мамандар және басқа да қызметшілер лауазымдарының біліктілік анықтамалығына, ұйымдар басшылары, мамандары және басқа да қызметшілері лауазымдарының үлгілік біліктілік сипаттамаларына, Жұмыстар мен жұмысшы кәсіптерінің бірыңғай тарифтік-біліктілік анықтамалығына, жұмысшы кәсіптерінің тарифтік-біліктілік сипаттамаларына және 01-99 "Кәсіптер сыныптауышы" Қазақстан Республикасының Мемлекеттік сыныптауышына сәйкес мамандығының, біліктілігінің (лауазымының) атауы көрсетіле отырып, тартылатын шетелдік жұмыскерлер туралы мәліметтерді қоса бере отырып, осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша өтiнiш бередi.";

"34. На период внутрикорпоративного перевода на иностранного работника распространяются режим рабочего времени и времени отдыха, а также требования по соблюдению безопасности и охране труда принимающей стороны, при этом трудовые отношения регулируются трудовым договором (или иным документом, подтверждающим трудовые отношения), согласованным между иностранным работником и юридическим лицом, из которого осуществляется внутрикорпоративный перевод.";
пункт 38 изложить в следующей редакции:
"38. Разрешение в рамках внутрикорпоративного перевода выдается при условии наличия у руководителя, менеджера и специалиста не менее одного года опыта работы в юридическом лице, учрежденном на территории страны-члена Всемирной торговой организации, находящемся и действующем за пределами территории Республики Казахстан и их соответствия квалификационным требованиям согласно применяемым в Республике Казахстан профессиональным стандартам, Квалификационным справочникам должностей руководителей, специалистов и служащих, типовым квалификационным характеристикам должностей руководителей, специалистов и других служащих организаций, а также Государственным классификатором Республики Казахстан 01-99 "Классификатор занятий".";
пункт 40 изложить в следующей редакции:
"40. Поиск соответствующих кандидатур на внутреннем рынке труда осуществляется работодателем путем направления сведений о наличии свободных рабочих мест (вакантных должностей) в центр занятости населения по месту осуществления трудовой деятельности иностранной рабочей силы в соответствии с Законом Республики Казахстан от 6 апреля 2016 года "О занятости населения".
Местным исполнительным органом осуществляется прием заявления работодателя о выдаче разрешения на привлечение иностранной рабочей силы не ранее, чем через пятнадцать календарных дней и не более чем за шестьдесят календарных дней с даты подачи сведений о наличии свободных рабочих мест (вакантных должностей).";
пункт 41 изложить в следующей редакции:
"41. Для получения разрешения на привлечение иностранных работников в рамках внутрикорпоративного перевода работодатель через информационную систему "Государственная база данных "Е-лицензирование" либо в бумажном виде представляет в местный исполнительный орган по месту осуществления трудовой деятельности иностранной рабочей силы заявление по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам, с приложением документов, представляемые для получения разрешения на привлечение иностранных работников, переводимых в рамках внутрикорпоративного перевода согласно приложению 9 к настоящим Правилам, а также сведения о привлекаемых иностранных работниках с указанием фамилии, имени, отчества (при его наличии) (в том числе латинскими буквами), даты рождения, гражданства, номера, даты и органа выдачи паспорта (документа, удостоверяющего личность), страны постоянного проживания, страны выезда, образования, наименования специальности, квалификации (должности) в соответствии с применяемым в Республике Казахстан профессиональными стандартами, Квалификационным справочником должностей руководителей, специалистов и других служащих, типовыми квалификационными характеристиками должностей руководителей, специалистов и других служащих организаций, Единым тарифно-квалификационным справочником работ и профессий рабочих, тарифно-квалификационными характеристиками профессий рабочих и государственным классификатором Республики Казахстан 01-99 "Классификатор занятий", утверждаемым центральным исполнительным органом.";

50-тармақтың 2) тармақшасы алынып тасталсын;
53-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"53. Жергілікті атқарушы орган берген рұқсатты басқа жұмыс берушілерге беруге болмайды, жұмыс берушінің рұқсат алған шетелдік жұмыскерлерді өзге әкімшілік-аумақтық бірліктердің аумағында орналасқан кәсіпорындарға, ұйымдарға күнтізбелік бір жыл ішінде жиынтығы күнтізбелік тоқсан күннен аспайтын мерзімге іссапарға жіберуін қоспағанда, тиісті әкімшілік-аумақтық бірліктің аумағында ғана қолданылады.";
60-тармақтың екінші бөлігі мынадай редакцияда жазылсын:
"60. Жұмыс беруші шетелдік жұмыскердің тегі, аты, әкесінің аты, жеке басын куәландыратын құжатының нөмірі мен сериясы өзгерген күннен бастап отыз жұмыс күні ішінде жергілікті атқарушы органға көрсетілген мәліметтерді растайтын құжаттардың көшірмелерін қоса бере отырып, рұқсатты қайта ресімдеу туралы өтініш береді.";
62-тармақтың 2) тармақшасы алынып тасталсын;
жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және (немесе) ұзарту, сондай-ақ корпоративішілік ауыстыруды жүзеге асыру қағидалары мен шарттарына 4, 5, 7 және 9-қосымшалар осы бұйрыққа 1, 2, 3 және 4-қосымшаларға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Еңбек, әлеуметтік қорғау және көші-қон комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін баспа және электрондық түрде мерзімді баспа басылымдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне қосу үшін Республикалық құқықтық ақпарат орталығына жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты облыстардың, Астана және Алматы қалаларының жергілікті атқарушы органдарының назарына жеткізуді;
5) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1) 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.

подпункт 2) пункта 50 исключить;
пункт 53 изложить в следующей редакции:
"53. Выданное местным исполнительным органом разрешение не подлежит передаче другим работодателям, действует только на территории соответствующей административно-территориальной единицы, за исключением направления работодателем иностранных работников, на которых получены разрешения, в командировку на предприятия, организации, находящиеся на территории иных административно-территориальных единиц, на срок, который не превышает суммарно девяносто календарных дней в течение одного календарного года.";
часть вторую пункта 60 изложить в следующей редакции:
"60. Работодатель в течение тридцати рабочих дней со дня изменения фамилии, имени, отчества, номера и серии документа, удостоверяющего личность иностранного работника, подает заявление в местный исполнительный орган о переоформлении разрешения, с приложением копий документов, подтверждающих указанные сведения.";
подпункт 2) пункта 62 исключить;
приложения 4, 5, 7 и 9 к Правилам и условиям выдачи и (или) продления разрешений работодателям на привлечение иностранной рабочей силы, а также осуществления внутрикорпоративного перевода, изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3 и 4 к настоящему приказу.
2. Комитету труда, социальной защиты и миграции Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан в порядке, установленном законодательством обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии в печатном и электронном виде на официальное опубликование в периодических печатных изданиях и информационно-правовой системе "Әділет", а также в Республиканский центр правовой информации для внесения в эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан;
4) доведение настоящего приказа до сведения местных исполнительных органов областей, городов Астана и Алматы;
5) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму вице-министрі Б.Б. Нұрымбетовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі және ресми жариялануға тиіс.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрі
Т. Дүйсенова
КЕЛІСІЛДІ
Қазақстан Республикасының
Ішкі істер министрі
____________________ Қ. Қасымов
2016 жылғы 15 желтоқсан
"Жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін
тартуға рұқсат беру және (немесе) ұзарту,
сондай-ақ корпоративішілік ауыстыруды жүзеге
асыру қағидалары мен шарттарын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің міндетін
атқарушының 2016 жылғы 27 маусымдағы № 559
бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау және әлеуметтік даму
министрінің бұйрығына
1-қосымша
Жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін
тартуға рұқсат беру және (немесе) ұзарту,
сондай-ақ корпоративішілік ауыстыруды жүзеге
асыру қағидалары мен шарттарына шарттарына
4-қосымша
нысан
Қайда __________________________________
(облыстың, Астана, Алматы қалаларының
жергілікті атқарушы органының атауы)
Кімнен __________________________________
(заңды немесе жеке тұлғаның толық атауы)
ӨТІНІШ
_____________________ облысына (қаласына) ______ адамға, оның ішінде:
бірінші санат бойынша – ____ адамға,
олардың ішінде лауазымдары
(кәсіптері) бойынша: _______________________________________________
____________________________________________________________________
екінші санат бойынша – ____ адамға,
оның ішінде лауазымдары (кәсіптері) бойынша: _______________________
____________________________________________________________________
үшінші санат бойынша – ____ адамға,
оның ішінде лауазымдары (кәсіптері) бойынша: _______________________
____________________________________________________________________
төртінші санат бойынша – ____ адамға,
оның ішінде лауазымдары (кәсіптері) бойынша: _______________________
маусымдық жұмыстарға – ____ адамға шетелдік жұмыс күшін тартуға
рұқсат беруді/ ұзартуды/ қайта ресімдеуді (қажеттінің асты сызылсын)
сұраймын.
Шетелдік жұмыс күші еңбек қызметін жүзеге асыратын экономикалық
қызмет түрі:
____________________________________________________________________.
Корпоративішілік ауыстыру шеңберінде тартылатын шетелдік
жұмыскерлерді тартқан кезде:
Облыс (қала):______________________.
Шетелдік жұмыскерлер саны: ______________________, оның ішінде:
басшы – ___ адам,
лауазымы _____________________________________________________;
менеджерлер – ___ адам,
оның ішінде лауазымдары (кәсіптері) бойынша: _______________________
мамандар – ___ адам,
оның ішінде лауазымдары (кәсіптері) бойынша: _________________
Жұмыс берушінің (қабылдаушы ұйымның) атауы:________________________
_______________________________________________________________
Жұмыс беруші (қабылдаушы ұйым) туралы мәліметтер: _____________
_______________________________________________________________
Ұйымның меншік нысаны _________________________________________
_______________________________________________________________
Құрылған күні 20___ жылғы "____" _________________.
Қазақстан Республикасының әділет органдарында тіркелгені туралы
куәлік ______________________________________________________________
(нөмірі, қашан және кім берген)
жеке сәйкестендіру нөмірі: ___________________________________,
бизнес сәйкестендіру нөмірі:___________________________________
Жүзеге асыратын қызмет түрі ___________________________________
Кәсіпкерлік субъектісінің санаты ______________________________
_____________________________________________________________________
(шағын/орта/ірі кәсіпкерлік субъектісі)
Мекенжайы, телефон, факс ______________________________________
Қоса берілетін құжаттар: ______________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру/ұзарту/қайта ресімдеу
қажеттілігінің негіздемесі: _________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Корпоративішілік ауыстыру шеңберінде ауыстырылатын шетелдік
жұмыскерлерді тартқан кезде
Шетелдік заңды тұлғаның – жұмыс берушінің толық атауы:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Резидент елде тіркелгені туралы деректер:
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
(мемлекеттік тіркеу №, күні және тіркеу органының атауы)
Резидент елдегі салықтық тіркеу нөмірі немесе оның аналогі: ________
____________________________________________________________________
Жүзеге асыратын қызмет түрі: _______________________________________
____________________________________________________________________
Резидент елдегі мекенжайы, телефоны: _______________________________
Шетелдік жұмыс күшін тарту қажеттілігінің негіздемесі: _____________
____________________________________________________________________
Шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және (немесе) ұзарту,
сондай-ақ корпоративішілік ауыстыруды жүзеге асыру қағидалары мен
шарттарының 31-тармағына сәйкес шетелдік жұмыскерлерді тартқан кезде:
Шетелдік жұмыскерлер Қазақстан Республикасында қызметін филиал,
өкілдік құрмай жүзеге асыратын шетелдік заңды тұлғаның жұмыскері
болып табылған жағдайда, онда шетелдік заңды тұлға – жұмыс беруші
туралы мынадай деректер толтырылады:
Шетелдік заңды тұлға – жұмыс берушінің толық атауы: ___________
_______________________________________________________________
Резидент елде тіркелгені туралы деректер: _____________________
_______________________________________________________________
(мемлекеттік тіркеу №, күні және тіркеу органының атауы)
Резидент елдегі салықтық тіркеу нөмірі немесе оның аналогі: ___
_______________________________________________________________
Жүзеге асыратын қызмет түрі ___________________________________
_______________________________________________________________
Резидент елдегі мекенжайы, телефоны ___________________________
"Қолданыстағы Жұмыс берушілерге шетелдiк жұмыс күшін тартуға
рұқсат беру мен (немесе) ұзарту, сондай-ақ корпоративішілік
ауыстыруды жүзеге асыру қағидалары мен шарттарымен таныстым.".
Басшы _________________________________________________________
(қолы, тегі, аты-жөні, лауазымы)
20 ___ж. "___" ______________
М.О.
Өтініш 20 ___ж. "____" ______________ қарауға қабылданды ______
_______________________________________________________________
(жауапты адамның тегі, аты-жөні, қолы)
"Жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін
тартуға рұқсат беру және (немесе) ұзарту,
сондай-ақ корпоративішілік ауыстыруды жүзеге
асыру қағидалары мен шарттарын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің міндетін
атқарушының 2016 жылғы 27 маусымдағы № 559
бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау және әлеуметтік даму
министрінің бұйрығына
2-қосымша
Жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін
тартуға рұқсат беру және (немесе) ұзарту,
сондай-ақ корпоративішілік ауыстыруды жүзеге
асыру қағидалары мен шарттарына шарттарына
5-қосымша
Шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат алу үшін
ұсынылатын құжаттар

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан Нурымбетова Б.Б.
4. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2017 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр здравоохранения
и социального развития
Республики Казахстан
Т. Дуйсенова
СОГЛАСОВАН
Министр внутренних дел
Республики Казахстан
__________________К. Касымов
15 декабря 2016 года
Приложение 1
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан
"О внесении изменений и дополнений в приказ
исполняющего обязанности Министра
здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан от 27 июня 2016 года
559 "Об утверждении Правил и условий
выдачи и (или) продления разрешений
работодателям на привлечение иностранной
рабочей силы, а также осуществления
внутрикорпоративного перевода"
Приложение 4
к Правилам и условиям выдачи и (или)
продления разрешений работодателям на
привлечение иностранной рабочей силы, а
также осуществления внутрикорпоративного
перевода
форма
В __________________________________
(наименование местного исполнительного органа
области,города Астана, Алматы)
от ___________________________________
_____________________________________
(полное наименование юридического или физического лица)
ЗАЯВЛЕНИЕ
Прошу выдать/продлить/переоформить разрешение на привлечение
иностранной рабочей силы (нужное подчеркнуть) в
_______________________ область (город) на ______ человек,
в том числе:
по первой категории – ____ человек,
из них по должностям (профессиям): ____________________________
_______________________________________________________________
по второй категории – ___ человек,
из них по должностям (профессиям):_____________________________
_______________________________________________________________
по третьей категории – ___ человек,
из них по должностям (профессиям): ____________________________
_______________________________________________________________
по четвертой категории – ___ человек,
из них по должностям (профессиям): ____________________________
на сезонные работы – ___ человек,
Вид экономической деятельности в рамках которой иностранная рабочая
сила будет осуществлять трудовую деятельность: ________________
При привлечении иностранных работников переводимых в рамках
внутрикорпоративного перевода:
Область (город): ______________________.
Количество иностранных работников: ________ человек, в том числе:
руководитель ____ человек, должность __________________________;
менеджеры ____ человек,
из них по должностям (профессиям):_____________________________;
специалисты ___ человек,
из них по должностям (профессиям): ____________________________
Наименование работодателя (принимающей организации): __________
_______________________________________________________________
Сведения о работодателе (принимающей организации):_____________
_______________________________________________________________
Форма собственности организации _______________________________
Дата создания "____" _____________ 20___ года.
Свидетельство о регистрации в органах юстиции Республики Казахстан
_______________________________________________________________
(номер, когда и кем выдано)
индивидуальный индификационный номер: _________________________,
бизнес индификационный номер: _________________________________
Вид осуществляемой деятельности: ______________________________
Категория субъекта предпринимательства: _______________________
_______________________________________________________________
(субъект малого/среднего/крупного предпринимательства)
Адрес, телефон, факс: _________________________________________
Прилагаемые документы: ________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
Обоснование необходимости выдачи/продления/переоформления разрешения
на привлечение иностранной рабочей силы:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
При привлечении иностранных работников переводимых в рамках
внутрикорпоративного перевода
Полное наименование иностранного юридического лица-работодателя:
_______________________________________________________________
Данные о регистрации в стране резидентства: ___________________
_______________________________________________________________
(№, дата государственной регистрации и наименование органа
регистрации)
Номер налоговой регистрации в стране резидентства или его аналог:
_______________________________________________________________
Вид осуществляемой деятельности: ______________________________
Местонахождение в стране резидентства, телефон: _______________
_______________________________________________________________
Обоснование необходимости привлечения иностранной рабочей силы:
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
_______________________________________________________________
При привлечении иностранных работников согласно пункту 31 Правил и
условий выдачи и (или) продления разрешений на привлечение
иностранной рабочей силы, а также осуществления внутрикорпоративного
перевода:
Полное наименование иностранного юридического лица-работодателя:
_______________________________________________________________
Данные о регистрации в стране резидентства: ___________________
_______________________________________________________________
(№, дата государственной регистрации и наименование органа
регистрации)
Номер налоговой регистрации в стране резидентства или его аналог
________________________________________________________________
Вид осуществляемой деятельности: _______________________________
Местонахождение в стране резидентства, телефон: ________________
________________________________________________________________
"С действующими Правилами и условиями выдачи и (или) продления
разрешений на привлечение иностранной рабочей силы, а также
осуществления внутрикорпоративного перевода ознакомлен".
Руководитель ___________________________________________________
(подпись, фамилия, инициалы, должность)
"___" ___________ 20__г.
М.П.
Заявление принято к рассмотрению "___" ___________ 20__ года.
_______________________________________________________________
(фамилия, инициалы, подпись ответственного лица)
Приложение 2
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан
"О внесении изменений и дополнений в приказ
исполняющего обязанности Министра
здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан от 27 июня 2016 года
№ 559 "Об утверждении Правил и условий
выдачи и (или) продления разрешений
работодателям на привлечение иностранной
рабочей силы, а также осуществления
внутрикорпоративного перевода"
Приложение 5
к Правилам и условиям выдачи и (или)
продления разрешений работодателям на
привлечение иностранной рабочей силы, а
также осуществления внутрикорпоративного
перевода
Документы, представляемые для получения разрешения на
привлечение иностранной рабочей силы

1. Тартылатын шетелдік жұмыскерлерге олардың біліктілігін растайтын құжаттар:
1) Қазақстан Республикасының күшіне енген халықаралық шарттарында көзделген жағдайларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен заңдастырылған білімі туралы құжаттардың нотариат куәландырған көшiрмелері немесе аудармалары (егер құжат қазақ немесе орыс тілінде толтырылмаған болса);
2) жұмыскер бұрын істеген жұмыс берушінің ресми бланкісіндегі жұмыскердің еңбек қызметі туралы жазбаша растау немесе Қазақстан Республикасында танылатын өзге де растаушы құжаттар қоса берілген жұмыскердің еңбек қызметі туралы ақпарат (тиісті кәсіп бойынша жұмыс өтілі жөнінде біліктілік талаптары болған кезде).
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 27 маусымдағы № 559 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2016 жылғы 29 тамызда № 14170 болып тіркелген) Жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және (немесе) ұзарту, сондай-ақ корпоративішілік ауыстыруды жүзеге асыру қағидалары мен шарттарының (бұдан әрі – Қағидалар) 6-тармағына сәйкес кадрлардағы жергілікті қамту туралы ақпарат. Шетелдік жұмыс күшін басымды жобаларға тартқан кезде жұмыс беруші Қағидалардың 7-тармағына сәйкес басымды жобалар үшін кадрлардағы жергілікті қамту туралы ақпаратты ұсынады.
3. Шетелдік заңды тұлға – жұмыс беруші өз қызметін Қазақстан Республикасында филиал, өкілдік құрмай жүзеге асырған жағдайда жұмыстарды орындауға, қызметтерді көрсетуге арналған келісімшарттың нотариат куәландырған көшірмесі (шетелдік жұмыскер осы Қағидалардың 31-тармағына сәйкес тартылған жағдайда) және жоғарыда көрсетілген құжаттар қазақ немесе орыс тілінде толтырылмаса, нотариат куәландырған аудармасы.
4. Шетелдік заңды тұлға – жұмыс беруші өз жұмыскерлерін Қазақстан Республикасына жұмыстарды орындау, қызметтерді көрсету үшін онда мұндай шетелдік заңды тұлға – жұмыс берушінің тікелей немесе жанама қатысу акциясы немесе үлесі бар шетелдік заңды тұлғаның еншілес ұйымына, өкілдігіне, филиалына жіберген жағдайда, шетелдік жұмыскер мен одан шетелдік жұмыскерді уақытша ауыстыру жүзеге асырылатын шетелдік заңды тұлға-жұмыс берушінің арасында келісілген құжаттың (хат немесе ауыстыру туралы келісімнің) нотариат куәландырған көшірмесі (шетелдік жұмыскер осы Қағидалардың 31-тармағына сәйкес тартылған жағдайда) және осындай құжат қазақ немесе орыс тілінде толтырылмаса, нотариат куәландырған аудармасы.

1. Документы на привлекаемых иностранных работников, подтверждающие их квалификацию:
1) нотариально засвидетельствованные копии и переводы (если документ не заполнен на казахском или русском языках) документов об образовании, легализованных в установленном законодательством Республики Казахстан порядке за исключением случаев, предусмотренных вступившими в силу международными договорами Республики Казахстан;
2) информация о трудовой деятельности работника (при наличии квалификационных требований по стажу работы по соответствующей профессии) с приложением письменного подтверждения о трудовой деятельности работника на официальном бланке работодателя, у которого ранее работник работал, или иных подтверждающих документов, признаваемых в Республике Казахстан.
2. Информация о местном содержании в кадрах согласно пункту 6 Правил и условий выдачи и (или) продления разрешений работодателям на привлечение иностранной рабочей силы, а также осуществления внутрикорпоративного перевода, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 июня 2016 года № 559 (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 августа 2016 года № 14170) (далее – Правила). При привлечении иностранной рабочей силы на приоритетные проекты, работодатель представляет информацию о местном содержании в кадрах для приоритетных проектов согласно пункту 7 Правил.
3. В случае, если иностранное юридическое лицо-работодатель, осуществляет свою деятельность в Республике Казахстан без образования филиала, представительства, нотариально засвидетельствованная копия контракта на выполнение работ, оказание услуг (в случае, если иностранный работник привлекается согласно пункту 31 Правил) и нотариально засвидетельствованный перевод, если вышеуказанные документы заполнены не на казахском или русском языках.
4. В случае, если иностранное юридическое лицо-работодатель, направляет своих работников в Республику Казахстан для выполнения работ, оказания услуг в дочернюю организацию, представительство, филиал иностранного юридического лица, в котором такое иностранное юридическое лицо-работодатель прямо или косвенно имеет акции или доли участия, нотариально засвидетельствованная копия документа (письма или соглашения о переводе), согласованного между иностранным работником и иностранным юридическим лицом-работодателем, из которого осуществляется временный перевод иностранного работника (в случае, если иностранный работник привлекается согласно пункту 31 Правил) и нотариально засвидетельствованный перевод, если такой документ заполнен не на казахском или русском языках.

5. Шетелдік жұмыскердің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі.
6. Маусымдық шетелдік жұмыскерлерді тартқан жағдайда осы қосымшаның 1, 2, 3 және 4-тармақтарында көзделген құжаттарды ұсыну талап етілмейді.
"Жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін
тартуға рұқсат беру және (немесе) ұзарту,
сондай-ақ корпоративішілік ауыстыруды жүзеге
асыру қағидалары мен шарттарын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің міндетін
атқарушының 2016 жылғы 27 маусымдағы № 559
бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау және әлеуметтік даму
министрінің бұйрығына
3-қосымша
Жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін
тартуға рұқсат беру және (немесе) ұзарту,
сондай-ақ корпоративішілік ауыстыруды жүзеге
асыру қағидалары мен шарттарына шарттарына
7-қосымша
нысан
кімнен _________________________________
(облыстың, Астана, Алматы қаласының
жергілікті атқарушы органының атауы)
кімге__________________________________
(заңды немесе жеке тұлғаның толық
атауы және мекенжайы)
_________________________________
ХАБАРЛАМА
____________________________________________________________________
(облыстың, Астана, Алматы қаласының жергілікті атқарушы органының атауы)
____________________________________________________________________
(заңды немесе жеке тұлғаның толық атауы және мекенжайы)
шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру/ұзарту туралы шешім
қабылданғаны жөнінде хабарлайды.
____________________________________________________________________
(заңды немесе жеке тұлғаның толық атауы)
____________________________ үшін салықтық алым енгізу талап етіледі:
(рұқсат (тар) беру немесе ұзартуды көрсету)
___________________________________________________________________.
(тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), санатын, кәсібін және
лауазымын, шетелдік жұмыскер тартылатын экономикалық қызмет түрін
және салықтық алымның сомасын көрсету)
Рұқсатты беру/ұзарту үшін салықтық алымды мына шотқа енгізу талап
етіледі: №_____________________, бюджеттік сыныптама коды: ____
Салықтық алымның төленгені туралы он жұмыс күні ішінде
жергілікті атқарушы органға салықтық алымның төленгенін растайтын
құжаттың (құжаттардың) көшірмесін (көшірмелерін) енгізу жолымен
хабарлау қажет.
Жұмыс беруші хабарламаны алған күннен бастап он жұмыс күні
ішінде салықтық алымның төленгенін растайтын құжаттың (құжаттардың)
көшірмесін (көшірмелерін) ұсынбаған жағдайда жергілікті атқарушы
органның рұқсат беру туралы шешімінің күші жойылады.
Басшы ____________________ ________ _____________________
(тегі, аты-жөні) (қолы) (күні: күні, айы, жылы)
"Жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін
тартуға рұқсат беру және (немесе) ұзарту,
сондай-ақ корпоративішілік ауыстыруды жүзеге
асыру қағидалары мен шарттарын бекіту туралы"
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және
әлеуметтік даму министрінің міндетін
атқарушының 2016 жылғы 27 маусымдағы № 559
бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу
туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық
сақтау және әлеуметтік даму
министрінің бұйрығына
4-қосымша
Жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін
тартуға рұқсат беру және (немесе) ұзарту,
сондай-ақ корпоративішілік ауыстыруды жүзеге
асыру қағидалары мен шарттарына шарттарына
9-қосымша
Корпоративішілік ауыстыру шеңберінде ауыстырылатын шетелдік
жұмыскерлерді тартуға рұқсат алу үшін ұсынылатын құжаттар

5. Копия документа удостоверяющего личность иностранного работника.
6. Не требуется представления документов, предусмотренных пунктами 1, 2, 3 и 4 настоящего приложения, в случае привлечения сезонных иностранных работников.
Приложение 3
к приказу Министра здравоохранения и
социального развития Республики Казахстан
"О внесении изменений и дополнений в приказ
исполняющего обязанности Министра
здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан от 27 июня 2016 года
№ 559 "Об утверждении Правил и условий
выдачи и (или) продления разрешений
работодателям на привлечение иностранной
рабочей силы, а также осуществления
внутрикорпоративного перевода"
Приложение 7
к Правилам и условиям выдачи и (или)
продления разрешений работодателям на
привлечение иностранной рабочей силы, а
также осуществления внутрикорпоративного
перевода
форма
от _________________________________________________________________
(наименование местного исполнительного органа области, города Астана,
Алматы)
кому _______________________________________________________________
(полное наименование юридического или физического лица и адрес)
____________________________________________________________________
Уведомление
____________________________________________________________________,
(наименование местного исполнительного органа области, города Астана,
Алматы)
уведомляет _________________________________________________________,
(полное наименование юридического или физического лица)
о том, что принято решение о выдаче/продлении разрешения на
привлечение иностранной рабочей силы.
____________________________________________________________________
(полное наименование юридического или физического лица)
требуется внести налоговый сбор за
____________________________________________________________________:
(указать выдача или продление разрешения (ий))
____________________________________________________________________
(указать фамилию, имя, отчество (при его наличии), категорию,
профессию и должность, вид экономической деятельности по которой
привлекается иностранный работник и сумму налогового сбора)
Налоговый сбор за выдачу или продление разрешений требуется внести на
следующий счет № ________________ код бюджетной классификации: _____
Об уплате налогового сбора необходимо уведомить в течении десяти
рабочих дней, путем внесения в местный исполнительный орган копии
(ий) документа (ов) подтверждающий (их) уплату сбора.
В случае непредставления работодателем копии (ий) документа (ов)
подтверждающий (их) уплату сбора в течение десяти рабочих дней со дня
получения уведомления, решение местного исполнительного органа о
выдаче разрешения аннулируется.
Руководитель _________ _______________
(подпись) (фамилия, инициалы)
___________________
(дата: число, месяц, год)
Приложение 4
к приказу Министра здравоохранения и
оциального развития Республики Казахстан
О внесении изменений и дополнений в
риказ исполняющего обязанности Министра
здравоохранения и социального развития
Республики Казахстан от 27 июня 2016 года
№ 559 "Об утверждении Правил и условий
выдачи и (или) продления разрешений
работодателям на привлечение иностранной
рабочей силы, а также осуществления
внутрикорпоративного перевода"
Приложение 9
к Правилам и условиям выдачи и (или)
продления разрешений работодателям на
привлечение иностранной рабочей силы, а
также осуществления внутрикорпоративного
перевода
Документы, представляемые для получения разрешения на
привлечение иностранных работников, переводимых в рамках
внутрикорпоративного перевода

1. Еңбек шартының (Дүниежүзілік сауда ұйымына мүше елдің аумағында құрылған, Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде орналасқан және әрекет ететін заңды тұлғамен жасалған) не жұмыс берушімен (Дүниежүзілік сауда ұйымына мүше елдің аумағында құрылған, Қазақстан Республикасының аумағынан тыс жерде орналасқан және әрекет ететін заңды тұлғамен жасалған), Қазақстан Республикасында құрылған/есептік тіркеуден өткен аталған заңды тұлғаның филиалымен, өкілдігімен, аффилиирленген тұлғасымен жасалған корпоративішілік ауыстыру туралы хаттың немесе келісімнің нотариат куәландырған аудармасы (құжат қазақ немесе орыс тілінде толтырылған болса, көшірмесі).
2. Өткен және ағымдағы күнтізбелік жылдар үшін берілген рұқсаттардың орындалу мерзімі келген ерекше шарттарын (бар болса) орындау туралы ақпарат.
3. Тартылатын шетелдік жұмыскерлерге олардың біліктілігін растайтын құжаттар:
1) Қазақстан Республикасының күшіне енген халықаралық шарттарында көзделген жағдайларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен заңдастырылған білімі туралы құжаттардың нотариат куәландырған көшiрмелері немесе аудармалары (егер құжат қазақ немесе орыс тілінде толтырылмаған болса);
2) жұмыскер бұрын істеген жұмыс берушінің ресми бланкісіндегі жұмыскердің еңбек қызметі туралы жазбаша растау немесе Қазақстан Республикасында танылатын өзге де растаушы құжаттар қоса берілген жұмыскердің еңбек қызметі туралы ақпарат (тиісті кәсіп бойынша жұмыс өтілі жөнінде біліктілік талаптары болған кезде).
4. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің міндетін атқарушының 2016 жылғы 27 маусымдағы № 559 бұйрығымен бекітілген (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2016 жылғы 29 тамызда № 14170 болып тіркелген) Жұмыс берушілерге шетелдік жұмыс күшін тартуға рұқсат беру және (немесе) ұзарту, сондай-ақ корпоративішілік ауыстыруды жүзеге асыру қағидалары мен шарттарының (бұдан әрі – Қағидалар) 47-тармағында көзделген корпоративішілік ауыстыру шеңберінде шетелдік жұмыскерлерді тартқан кезде кадрлардағы жергілікті қамту туралы ақпарат.
5. Шетелдік жұмыскердің жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі.
6. Осы Қағидалардың 45-тармағына сәйкес жұмыс берушімен рұқсаттар берудің ерекше шарттарын келісу нысаны.

1. Нотариально заверенный перевод (копия, если документ заполнен на казахском или русском языках) трудового договора (заключенный с юридическим лицом, учрежденным на территории страны-члена Всемирной торговой организации, находящимся и действующим за пределами территории Республики Казахстан), либо письма или соглашения о внутрикорпоративном переводе, заключенного с работодателем (заключенный с юридическим лицом, учрежденным на территории страны-члена Всемирной торговой организации, находящимся и действующим за пределами территории Республики Казахстан), с филиалом, представительством, аффилированным лицом данного юридического лица учрежденном/прошедшем учетную регистрацию в Республике Казахстан;
2. Информация о выполнении особых условий разрешений на привлечение иностранной рабочей силы, выданных за предыдущий и текущий календарные годы, срок исполнения которых наступил (при их наличии);
3. Документы на привлекаемых иностранных работников, подтверждающие их квалификацию:
1) нотариально засвидетельствованные копии и переводы (если документ не заполнен на казахском или русском языках) документов об образовании, легализованных в установленном законодательством Республики Казахстан порядке за исключением случаев, предусмотренных вступившими в силу международными договорами Республики Казахстан;
2) информация о трудовой деятельности работника (при наличии квалификационных требований по стажу работы по соответствующей профессии) с приложением в письменного подтверждения о трудовой деятельности работника на официальном бланке работодателя, у которого ранее работник работал, или иных подтверждающих документов, признаваемых в Республике Казахстан;
4. Информация о местном содержании в кадрах при привлечении иностранных работников в рамках внутрикорпоративного перевода предусмотренного пунктом 47 Правил и условий выдачи и (или) продления разрешений работодателям на привлечение иностранной рабочей силы, а также осуществления внутрикорпоративного перевода, утвержденных приказом исполняющего обязанности Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 27 июня 2016 года № 559 (зарегистрированный в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 августа 2016 года № 14170) (далее – Правила);
5. Копия документа удостоверяющего личность иностранного работника.
6. Форма согласования с работодателем особых условий выдачи разрешений согласно пункту 45 Правил.