Қазақстан Республикасы астық туралы заңнамасы талаптарының бұзылуын жою туралы нұсқаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жөніндегі қаулының нысандарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2016 жылғы 11 қарашадағы № 471 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 22 желтоқсанда № 14556 болып тіркелді.
"Астық туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 3-2) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 09.02.2024 № 51 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналардаң:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасы астық туралы заңнамасы талаптарының бұзылуын жою туралы нұсқаманың;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманың;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жөніндегі қаулының нысандары бекітілсін.
2. Мыналардың:
1) "Қазақстан Республикасы астық туралы заңнамасы талаптарының бұзылуын жою туралы нұсқаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жөніндегі қаулының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2012 жылғы 18 сәуірдегі № 18-03/179 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 7634 болып тіркелген, 2012 жылғы 26 мамырда "Егемен Қазақстан" газетінің № 269-273 (27347) сандарында жарияланған);
2) "Қазақстан Республикасының астық туралы заңнамасының талаптарын бұзушылықтарды жою туралы нұсқаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттаманың, әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулының нысандарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы Министрінің 2012 жылғы 18 сәуірдегі № 18-03/179 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2015 жылғы 2 қыркүйектегі № 4-6/794 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 12203 болып тіркелген, 2015 жылғы 18 қарашада "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) күші жойылды деп танылсын.
3. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Агроөнеркәсіптік кешендегі мемлекеттік инспекция комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіне ресми жариялауға, сондай-ақ Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;

Об утверждении формы предписания об устранении нарушения требований законодательства Республики Казахстан о зерне, протокола об административном правонарушении, постановления по делу об административном правонарушении
Приказ Заместителя Премьер - Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 11 ноября 2016 года № 471. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 декабря 2016 года № 14556.
В соответствии подпунктом 3-2) статьи 6 Закона Республики Казахстан "О зерне" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 09.02.2024 № 51 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Утвердить:
1) предписание об устранении нарушения требований законодательства Республики Казахстан о зерне по форме, согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) протокол об административном правонарушении по форме, согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) постановление по делу об административном правонарушении по форме, согласно приложению 3 к настоящему приказу.
2. Признать утратившими силу:
1) приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
от 18 апреля 2012 года № 18-03/179 "Об утверждении форм предписания об устранении нарушения требований законодательства Республики Казахстан о зерне, протокола об административном правонарушении, постановления по делу об административном правонарушении" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 7634, опубликованный 26 мая 2012 года в газете "Казахстанская правда" № 154-156 (26973-26975);
2) приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан
от 2 сентября 2015 года № 4-6/794 "О внесении изменений в приказ Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 18 апреля 2012 года № 18-03/179 "Об утверждении форм предписания об устранении нарушения требований законодательства Республики Казахстан о зерне, протокола об административном правонарушении, постановления по делу об административном правонарушении" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 12203, опубликованный 18 ноября 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет").
3.Комитету государственной инспекции в агропромышленном комплексе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания и в информационно-правовую систему "Әділет", а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;

3) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
5. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары -
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мырзахметов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
___________ Қ. Бишімбаев
2016 жылғы 21 қараша
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 11 қарашадағы
№ 471 бұйрығына
1-қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 09.02.2024 № 51 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Қазақстан Республикасының астық туралы заңнамасы талаптарының бұзылуын жою туралы нұсқама №___
____________________________                   20__жылғы "____"___________
нұсқама жасалған орын                         Уақыты ________
1. Бақылау органының атауы__________________________________
2. Бақылау субъектісіне (объектісіне) бара отырып, профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру жүргізілген бақылау субъектісіне (объектісіне) бара отырып, профилактикалық бақылау (немесе) тексеру тағайындау туралы актінің күні мен нөмірі
__________________________________
__________________________________________________________________
3. Бақылау субъектісіне (объектісіне) бара отырып, профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру жүргізген адамның (адамдардың) аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), тегі және лауазымы ___________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Бақылау субъектісінің атауы немесе аты, әкесінің аты (егер ол жеке басын куәландыратын құжатта көрсетілсе), тегі, бақылау субъектісіне (объектісіне) бара отырып, профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру жүргізу кезінде қатысқан жеке немесе заңды тұлға өкілінің лауазымы ____________________________________________
___________________________________________________________________
5. Бақылау субъектісіне (объектісіне) бара отырып, профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру жүргізу күні, орны және кезеңі ________________________________________________________________________________

3) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан -
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мырзахметов
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
___________ К. Бишимбаев
21 ноября 2016 года
Приложение 1
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан
– Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 ноября 2016 года № 471
Форма
Предписание об устранении нарушения требований законодательства Республики Казахстан о зерне №___
Сноска. Приложение 1 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 09.02.2024 № 51 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
____________________________ "____"___________20 __ года
место составления предписания Время ________
1. Наименование органа контроля ______________________________________
2. Дата и номер акта о назначении профилактического контроля с посещением
субъекта (объекта) контроля и (или) проверки, на основании которого проведен
профилактический контроль с посещением субъекта (объекта) контроля и (или)
проверка ___________________________________________________________
___________________________________________________________________
3. Фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе, удостоверяющем личность)
и должность лица (лиц), проводившего (проводивших) профилактический контроль
с посещением субъекта (объекта) контроля и (или) проверку
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
4. Наименование или фамилия, имя, отчество (если оно указано в документе,
удостоверяющем личность) субъекта контроля, должность представителя
физического или юридического лица, присутствовавшего при проведении
профилактического контроля с посещением субъекта (объекта) контроля
и (или) проверки____________________________________________________
___________________________________________________________________
5. Дата, место и период проведения профилактического контроля с посещением
субъекта (объекта) контроля и (или) проверки ___________________________
___________________________________________________________________

6. Қазақстан Республикасының астық туралы заңнамасын бұзғаны үшін мынадай іс шараларды орындауға нұсқама беремін:
Тексеру парағы талаптарының тармақтарына сәйкес анықталған бұзушылықтардың тізбесі
Тәуекел дәрежесін бағалаудың субъективті өлшемшарттарына сәйкес бұзушылықтың ауырлық дәрежесі
Анықталған бұзушылықтарды жою жөніндегі нұсқаулар, оларды жою мерзімдері
1.
2.
7. Бақылау субъектісі өкілінің (заңды тұлға басшысының не оның уәкілетті адамының, жеке тұлғаның), сондай-ақ бақылау субъектісіне (объектісіне) бара отырып, профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру кезінде қатысқан адамдардың нұсқамамен танысуы немесе танысудан бас тартуы туралы мәліметтер, олардың қолдары немесе қол қоюдан бас тартуы ________________
___________________________________________________________________
8. Бақылау субъектісіне (объектісіне) бара отырып, профилактикалық бақылау және (немесе) тексеру жүргізген лауазымды адамның (адамдардың) қолы ___________________________________________________________________
____________________________________________________________
9. Нұсқаманы алдым (заңды тұлға басшысының не оның уәкілетті адамының аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, жеке тұлға), қолы
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
20___жылғы "___"_________
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 11 қарашадағы
№ 471 бұйрығына
2-қосымша
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 09.02.2024 № 51 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан/Форма
Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы хаттама / Протокол об административном правонарушении № ____
Осы әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама (бұдан әрі – хаттама) "Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы кодексiнiң (бұдан әрі – Кодекс) 401, 462 және 463-баптарына сәйкес толтырылды/ Настоящий протокол об административном правонарушении (далее – протокол) составлен в соответствии со статьями 401, 462 и 463 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях" (далее − Кодекс).
1. Хаттама толтырылған күн/Дата составления протокола _____жылғы "__" ____ /"__" ____ _____ года
2. Хаттама толтырылған орын / Место составления протокола
__________________________________________________________________
(облыс, аудан, қала, кент, ауыл/область, район, город, поселок, село)

6. За нарушение законодательства Республики Казахстан о зерне предписываю
выполнить следующие мероприятия:
Перечень выявленных нарушений в соответствии с пунктами требований проверочного листа
Степень тяжести нарушения в соответствии с субъективными критериями оценки степени риска
Указания по устранению выявленных нарушений, сроки их устранения
1.
2.
7. Сведения об ознакомлении или отказе в ознакомлении с предписанием
представителя субъекта контроля (руководителя юридического лица либо его
уполномоченного лица, физического лица), а также лиц, присутствовавших
при профилактическом контроле с посещением субъекта (объекта) контроля
и (или) проверке, их подписи или отказ от подписи _____________________
_________________________________________________________________
8. Подпись должностного лица (лиц), проводившего (проводивших)
профилактический контроль с посещением субъекта (объекта) контроля и (или)
проверку __________________________________________________________
__________________________________________________________________
9. Предписание получил (фамилия, имя, отчество (при его наличии) руководителя
юридического лица либо его уполномоченного лица, физическое лицо), подпись
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
"___"_________20___года
Приложение 2
к приказу Заместителя
Премьер-Министра
Республики Казахстан
– Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 ноября 2016 года № 471
Нысан/Форма
Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы хаттама/
Протокол об административном правонарушении № ____
Сноска. Приложение 2 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 09.02.2024 № 51 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Осы әкімшілік құқық бұзушылық туралы хаттама (бұдан әрі – хаттама) "Әкiмшiлiк
құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы кодексiнiң (бұдан әрі – Кодекс)
401, 462 және 463-баптарына сәйкес толтырылды/
Настоящий протокол об административном правонарушении (далее – протокол)
составлен в соответствии со статьями 401, 462 и 463 Кодекса Республики Казахстан
"Об административных правонарушениях" (далее − Кодекс).
1. Хаттама толтырылған күн/Дата составления протокола "__" ____ _____ жыл/года
2. Хаттама толтырылған орын / Место составления протокола
_____________________________________________________________________
(облыс, аудан, қала, кенті, ауыл/область, район, город, поселок, село)

18. Өзіне қатысты іс қозғалған адамның хаттаманы алған сәттен бастап үш тәулік ішінде оны қайтармау фактісі жөнінде хаттама көшірмесіндегі жазба /Запись в копии протокола о факте невозвращения протокола в течение трех суток с момента получения лицом, в отношении которого возбуждено дело
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(хаттаманы толтырған адамның қолы, жазбасы/запись, подпись лица, составившего протокол)
19. Кодекстің 744, 747, 810, 811-баптарына сәйкес өзіне қатысты іс қозғалған адамға сондай-ақ іс бойынша іс жүргізудің басқа да қатысушыларына хаттаманы толтыру кезінде әкімшілік жауапкершілікке тартылушы тұлғаға, құқықтары және міндеттері түсіндірілді/При составлении протокола лицу, в отношении которого возбуждено дело, а также другим участникам производства по делу разъяснены их права и обязанности согласно статьям 744, 747, 810, 811 Кодекса ___________________________________________________________
__________________________________________________________________
Құқықтармен және міндеттермен таныстым:/С правами и обязанностями ознакомлен (а):
/___________________/_____________________/_______________________/
(тұлғаның (жеке тұлғаның немесе заңды тұлғаның) аты, әкесінің аты (бар болса) тегі/фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица (физического лица или юридического лица)
Хаттаманы толтырған адам/Лицо, составившее протокол ____________
__________________________________________________________________
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізіліп жатқан адам (тұлғаның өкілі)/Лицо (представитель лица), в отношении которого ведется производство по делу об административном правонарушении: хаттама мазмұнымен/с содержанием протокола:
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(танысты/танысудан бас тартты/ ознакомился/отказался ознакомиться)
Жәбірленушілер (бар болса)/Потерпевшие (если они имеются)________
__________________________________________________________________
Куәлер (бар болса)/Свидетели (если они имеются)__________________
__________________________________________________________________
Қолхат/Расписка
Хаттаманың көшірмесін алдым/Копию протокола получил (а):
_____жылғы "__" ____/ "__" ____ _____ года
__________________________________________________________________
(оған қатысты ic қозғалған жеке тұлғаның немесе заңды тұлға өкілінің қолы /подпись физического лица или представителя юридического лица, в отношении которого возбуждено дело)
____жылғы "__" _____/"__" ____ _____ года
__________________________________________________________________
(жәбірленуші жеке тұлғаның немесе заңды тұлға өкілінің қолы/ подпись потерпевшего физического лица или представителя юридического лица)
____жылғы "__" _____/"__" ____ _____ года
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары –
Қазақстан Республикасы
Ауыл шаруашылығы
министрінің
2016 жылғы 11 қарашадағы
№ 471 бұйрығына
3-қосымша
Нысан

18. Өзіне қатысты іс қозғалған тұлғаның хаттаманы алған сәттен бастап үш тәулік
ішінде оны қайтармау фактісі жөнінде хаттама көшірмесіндегі жазба/
Запись в копии протокола о факте невозвращения протокола в течение трех суток
с момента получения лицом, в отношении которого возбуждено дело
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(хаттаманы толтырған адамның қолы, жазбасы/
запись, подпись лица, составившего протокол)
19. Кодекстің 744, 747, 810, 811-баптарына сәйкес хаттаманы толтыру кезінде
әкімшілік жауапкершілікке тартылушы тұлғаға, сондай-ақ іс бойынша іс жүргізудің
басқа да қатысушыларына құқықтары және міндеттері түсіндірілді/При составлении
протокола лицу, в отношении которого возбуждено дело, а также другим участникам
производства по делу разъяснены их права и обязанности согласно статьям 744, 747,
810, 811 Кодекса ______________________________________________________
_____________________________________________________________________
Құқықтармен және міндеттермен таныстым:/
С правами и обязанностями ознакомлен (а):
/_______________________/_____________________/_______________________/
(тұлғаның (жеке тұлғаның немесе заңды тұлға өкілінің) аты, әкесінің аты (бар болса)
тегі /фамилия, имя, отчество (при его наличии) лица (физического лица или
юридического лица)
Хаттаманы толтырған адам/Лицо, составившее протокол ___________________
____________________________________________________________________
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс жүргізіліп жатқан адам (тұлғаның өкілі)/
Лицо (представитель лица), в отношении которого ведется производство по делу
об административном правонарушении: хаттама мазмұнымен/с содержанием
протокола:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(танысты/танысудан бас тартты/ ознакомился/отказался ознакомиться)
Жәбірленушілер (бар болса)/Потерпевшие (если они имеются) ______________
____________________________________________________________________
Куәлер (бар болса)/Свидетели (если они имеются) ________________________
____________________________________________________________________
Қолхат/Расписка
Хаттаманың көшірмесін алдым/Копию протокола получил (а):
____жылғы "__" _____/"__" ____ _____ года
____________________________________________________________________
(оған қатысты ic қозғалған жеке тұлғаның немесе заңды тұлға өкілінің қолы/
подпись физического лица или представителя юридического лица, в отношении
которого возбуждено дело)
____жылғы "__" _____/"__" ____ _____ года
___________________________________________________________________
(жәбірленуші жеке тұлғаның немесе заңды тұлға өкілінің қолы/
подпись потерпевшего физического лица или представителя юридического лица)
____жылғы "__" _____/"__" ____ _____ года
Приложение 3 к приказу
Заместителя Премьер-Министра
Республики Казахстан
– Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 11 ноября 2016 года № 471
Форма
Постановление по делу об административном правонарушении № _________

Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 09.02.2024 № 51 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Нысан
Әкiмшiлiк құқық бұзушылық туралы іс жөніндегі қаулы № _________
20 __ жылғы "___" _________ ______________________________
(істің қаралған күні мен орны)
Мен,_______________________________________________________
(қаулы шығарған лауазымды адамның лауазымы, аты-жөні, тегі)
"Әкімшілік құқық бұзушылық туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің (бұдан әрі – Кодекс) 706, 729-баптарына сәйкес осы қаулыны шығардым.
1. Іс қаралған тұлға туралы мәліметтер:
жеке тұлғалар үшін:
аты, әкесiнiң аты (бар болса), тегi_________________________
туған күні__________________________________________
тұрғылықты жері______________________________________________
жеке басын куәландыратын құжаттың атауы мен деректемелерi____
__________________________________________________________________
жеке сәйкестендіру нөмірі______________________
__________________________________________________________________
тұрғылықты жерi бойынша тiркелгенi туралы мәлiметтер __________________________________________________________________
жұмыс орны__________________________________________________
заңды тұлғалар үшін:
атауы_________________________________________________
ұйымдық-құқықтық нысаны ________________________________
орналасқан жері______________________________________________
заңды тұлға ретiнде мемлекеттiк тiркеу нөмiрi мен күнi______________________________________________________________
бизнес-сәйкестендіру нөмірі_______________________________
банк деректемелері__________________________________________
2. Кодекстің 738-бабына сәйкес іс жүргізу тілі ретінде _______________________________________________________ айқындалды
3. Анықталды: ___________________________________________
_________________________________________________________________
(Кодекстің әкімшілік құқық бұзушылық үшін жауаптылық көзделген бабын көрсету
__________________________________________________________________
істі қарау кезінде белгіленген мән-жайларды баяндау)
Баяндалғанның негізінде, Кодекстің 821, 822-баптарын басшылыққа ала отырып
ҚАУЛЫ ЕТТІМ:
1. Тұлғаны ________________________________________________________
(жеке тұлғалар үшін –аты, әкесінің аты (бар болса), тегі жеке сәйкестендіру нөмірі; заңды тұлғалар үшін-атауы, ұйымдық-құқықтық нысаны, бизнес-сәйкестендіру нөмірі) Кодекстің ____бабының ____ бөлігі ____ тармақшасында көзделген әкімшілік құқық бұзушылықты жасағаны үшін кінәлі деп танылсын және ___________ айлық есептік көрсеткіш мөлшерінде сомада әкімшілік жазаға тартылсын.
(жазумен айыппұл сомасы)
Кодекстің 893-бабына сәйкес жоғарыда көрсетілген айыппұлды қаулы заңды күшіне енген күннен бастап отыз тәуліктен кешіктірмей мынадай деректемелерге енгізу қажеттігі туралы хабарлаймын: мемлекеттік кірістер органы ______________
_________________________________________________________________________,
(атауын көрсету)
бизнес сәйкестендіру нөмірі__________________, жеке сәйкестендіру коды ___________________, бюджеттік сыныптама коды____________, төлем тағайындау коды____________, бенефициар коды _____________, бенефициар банктің атауы______________, банктік сәйкестендіру коды _______________ және айыппұлды төлеу туралы түбіртекті ұсыныңыз.
Айыппұлды белгіленген мерзімде төлемеген кезде Кодекстің 894, 895-баптарының ережелері қолданылады.
Тәркіленгендер__________________________________________________________
(Кодекстің 822-бабына сәйкес қабылданған заттар мен құжаттар бойынша шешім жазылсын)

Сноска. Приложение 3 - в редакции приказа Министра сельского хозяйства РК от 09.02.2024 № 51 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
"___" _________ 20 __ года ______________________________
(дата и место рассмотрения дела)
Мною, ______________________________________________________________
(должность, фамилия, инициалы должностного лица, вынесшего постановление)
в соответствии со статьями 706, 729 Кодекса Республики Казахстан
"Об административных правонарушениях" (далее – Кодекс) вынесено настоящее
постановление.
1. Сведения о лице, в отношении которого рассмотрено дело:
для физических лиц:
фамилия, имя, отчество (при его наличии) _______________________________
дата рождения _______________________________________________________
место жительство ____________________________________________________
наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность __________
____________________________________________________________________
индивидуальный идентификационный номер _____________________________
____________________________________________________________________
сведения о регистрации по месту жительства _____________________________
____________________________________________________________________
место работы ________________________________________________________
для юридических лиц:
наименование ________________________________________________________
организационно-правовая форма ________________________________________
место нахождение ____________________________________________________
номер и дата государственной регистрации в качестве юридического лица
____________________________________________________________________
бизнес-идентификационный номер _____________________________________
банковские реквизиты ________________________________________________
2. Согласно статье 738 Кодекса языком производства по делу определен
____________________________________________________________________
3. Установлено: ______________________________________________________
____________________________________________________________________
(указание статьи Кодекса, предусматривающей ответственность
за административное правонарушение и
____________________________________________________________________
изложение обстоятельства, установленные при рассмотрении дела)
На основании изложенного, руководствуясь статьей 821, 822 Кодекса
ПОСТАНОВИЛ:
1. Признать лицо _____________________________________________________
(для физических лиц – фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный
идентификационный номер; для юридических лиц – наименование,
организационно-правовая форма, бизнес-идентификационный номер)
виновным в совершении административного правонарушения, предусмотренного
подпунктом ____ части ____ статьи ____ Кодекса, и подвергнуть административному
взысканию в виде ___________ в размере _________ месячных расчетных показателей
в сумме__________________________.
(сумма штрафа прописью)
В соответствии со статьей 893 Кодекса извещаю о необходимости внести
вышеуказанный штраф не позднее тридцати суток со дня вступления постановления
в законную силу на следующие реквизиты: орган государственных доходов
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________,
(указать наименование)
бизнес-идентификационный номер _____________________________________,
индивидуальный идентификационный код _______________________________,
код бюджетной классификации _________________________________________,
код назначения платежа _______________________________________________,
код бенефициара _____________________________________________________,
наименование банка-бенефициара ______________________________________,
банковский идентификационный код ____________________________________,
и представить квитанцию об оплате штрафа.
При неуплате штрафа в установленный срок применяются положения статей 894,
895 Кодекса.
Изъятые ____________________________________________________________
(изложить решение по изъятым вещам и документам, принятое в соответствии
со статьей 822 Кодекса)

2. Әкімшілік іс жүргізуді тоқтату туралы:
_________________________________________________________________________
тұлғаға қатысты істі қарау кезінде белгіленген мән-жайларды ескере отырып
_____________________________________________________________________ жою.
(жеке тұлғалар үшін –аты, әкесінің аты (бар болса), тегі, жеке сәйкестендіру нөмірі; заңды тұлғалар үшін-атауы, ұйымдық-құқықтық нысаны, бизнес-сәйкестендіру нөмірі)
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулыға Кодекстің 43-1-тарауына сәйкес жоғары тұрған органға (лауазымды адамға) шағым жасалуы мүмкін.
Әкімшілік құқық бұзушылық туралы іс бойынша қаулыға Кодекстің 44-1-тарауына сәйкес сотқа шағым жасалуы мүмкін.
Қаулының көшірмесі: 20___жылғы "___"_______берілді (қаулы жіберілді)
Лауазымды адам:
_________ _____________________________________
(қолы) аты, әкесінің аты (бар болса), тегі
Мөрдің орны
Қаулының көшірмесін алдым _______________________________
(тегі және аты-жөні, қолы)
20 ___ жылғы "___" ______________

2. О прекращении административного производства:
Учитывая обстоятельства, установленные при рассмотрении дела в отношении лица
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
__________________________________________________________ прекратить.
(для физических лиц – фамилия, имя, отчество (при его наличии), индивидуальный
идентификационный номер; для юридических лиц – наименование,
организационно-правовая форма, бизнес-идентификационный номер)
Постановление по делу об административном правонарушении может быть
обжаловано в вышестоящий орган (должностному лицу)
в соответствии с главой 43-1 Кодекса.
Постановление по делу об административном правонарушении может быть
обжаловано в суд в соответствии с главой 44-1 Кодекса.
Копия постановления вручена (постановление направлено):
"___"_________ 20___ года
Должностное лицо:
_________ _____________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Место печати
Копию постановления получил (а) _______________________________
(фамилия и инициалы, подпись)
"___" ______________ 20 ___ года