"Бағалау қызметі мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 245 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2016 жылғы 18 қарашадағы № 1057 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2016 жылғы 28 желтоқсанда № 14618 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 25 маусымдағы № 623 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 25.06.2018 № 623 (13.07.2018 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Бағалау қызметі мәселелері бойынша мемлекеттік көрсетілетін қызметтердің стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 245 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11241 болып тіркелген, 2015 жылғы 18 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) осы бұйрықпен бекітілген "Мүлiктi (зияткерлiк меншiк объектiлерiн, материалдық емес активтердiң құнын қоспағанда) бағалау жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға бiлiктiлiк емтиханын өткiзу және лицензия беру" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартында:
4–тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Мемлекеттік қызметті көрсету мерзімі:
1) көрсетiлетiн қызметтi берушiге құжаттар топтамасын тапсырған кезден бастап, сондай-ақ порталға жүгiнген кезде:
бiлiктiлiк емтиханынан өткенi туралы материалдарды қарау кезiнде – 10 (он) жұмыс күнi ішінде;
біліктілік емтиханынан өткені туралы шешім шығару кезінде - емтихан тапсырған күнінен бастап 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
лицензияны беру кезiнде – 15 (он бес) жұмыс күнi;
лицензияны қайта ресiмдеу кезiнде – 3 (үш) жұмыс күнi;
лицензияның телнұсқасын беру кезінде – 2 (екі) жұмыс күні.
Көрсетілетін қызметтi беруші көрсетілетін қызметтi алушының құжаттарын алған кезден бастап екі жұмыс күні ішінде ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді.
Ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі анықталған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші өтінішті одан әрі қараудан дәлелді бас тартуды көрсетілген мерзімде жазбаша түрде береді.
Комиссия емтихандарды бір тоқсанда кемінде бір рет өткізеді;
2) құжаттар топтамасын тапсыру үшiн күтудiң жол берiлген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут;
3) қызмет көрсетудiң жол берiлген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минут.".
11-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 245 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам оценочной деятельности"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 18 ноября 2016 года № 1057. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 28 декабря 2016 года № 14618. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 25 июня 2018 года № 623 (вводится в действие с 13.07.2018)
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 25.06.2018 № 623 (вводится в действие с 13.07.2018)
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 245 "Об утверждении стандартов государственных услуг по вопросам оценочной деятельности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11241, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 18 июня 2015 года) следующие изменения:
в Стандарте государственной услуги "Проведение квалификационного экзамена и выдача лицензии на осуществление деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов)", утвержденном указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Срок оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, а также при обращении на портал:
при рассмотрении материалов о прохождении квалификационного экзамена – 10 (десять) рабочих дней;
при вынесении решения о прохождении квалификационного экзамена - в течение 3 (три) рабочих дней со дня его сдачи;
при выдаче лицензии – 15 (пятнадцать) рабочих дней;
при переоформлении лицензии – 3 (три) рабочих дня;
при выдаче дубликатов лицензии – 2 (два) рабочих дня.
Услугодатель в течение двух рабочих дней с момента получения документов услугополучателя проверяет полноту представленных документов.
В случае установления факта неполноты представленных документов услугодатель в указанные сроки дает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления.
Экзамены проводятся Комиссией не реже одного раза в квартал;
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи пакета документов – 15 (пятнадцать) минут;
3) максимально допустимое время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.";
пункт 11 изложить в следующей редакции:

"11. Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң және (немесе) оның лауазымды адамдарының мемлекеттiк қызметтер көрсету мәселелерi бойынша шешiмдерiне, әрекеттерiне (әрекетсiздiгiне) шағымдану:
Шағым мемлекеттiк қызмет көрсету стандартының 13-тармағында көрсетiлген мекенжай бойынша көрсетiлетiн қызметтi берушi басшысының атына: 010000, Астана қаласы, Есiл ауданы, Мәңгілік ел даңғылы, № 8 үй, "Министрлiктер үйi" ғимараты, 13-кiреберiс мекенжайы бойынша беріледі.
Шағым "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы жазбаша нысанда поштамен, не жұмыс күндері қызметтi берушiнiң кеңсесi арқылы қолма-қол қабылданады.
Шағымда көрсетiлетiн қызметтi алушының тегі, аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда), пошталық мекенжайы көрсетіледі.
Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң кеңсесiнде шағымды қабылдаған адамның тегi мен аты-жөнi, берiлген шағымға жауап алу мерзiмi мен орны көрсетiле отырып, оны тiркеу (мөртабан, кiрiс нөмiрi және күнi) шағымның қабылданғанын растау болып табылады.
Көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң мекенжайына келiп түскен көрсетiлетiн қызметтi алушының шағымы ол тiркелген күнінен кейiн бес жұмыс күнi iшiнде қаралуға тиiс. Шағымды қарау нәтижелерi туралы дәлелдi жауап көрсетiлетiн қызметтi алушыға пошта байланысы, "электрондық үкіметтің" веб-порталы, арқылы жіберіледі не көрсетiлетiн қызметтi берушiнiң кеңсесiнде қолма-қол берiледi.
Портал арқылы жүгінген кезде шағым жасау тәртібі туралы ақпаратты бірыңғай байланыс орталығының 1414 телефоны бойынша алуға болады. Шағым портал арқылы жіберілген кезде көрсетілетін қызметті алушыға оның "жеке кабинетінде" жүгіну туралы ақпарат қолжетімді болады, оны көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартып отырады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Мемлекеттiк қызмет нәтижелерiмен келiспеген жағдайда, көрсетiлетiн қызметтi алушы мемлекеттiк қызметтер көрсету сапасын бағалау мен бақылау жөнiндегi уәкiлеттi орган болып табылатын, Қазақстан Республикасының Мемлекеттік қызмет істері және сыбайлас жемқорлыққа қарсы іс-қимыл агенттігіне (бұдан әрі-Агенттік) шағыммен жүгiнуге құқылы.
Агенттіктің мекенжайына келiп түскен көрсетiлетiн қызметтi алушының шағымы тiркелген күнінен бастап он бес жұмыс күнi iшiнде қаралуға тиiс.";
"Мүлiктi (зияткерлiк меншiк объектiлерiн, материалдық емес активтердiң құнын қоспағанда) бағалау жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға бiлiктiлiк емтиханын өткiзу және лицензия беру" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартына 1-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
Осы бұйрықпен бекітілген "Зияткерлiк меншiкті материалдық емес активтердiң құнын бағалау жөнiндегi қызметтi жүзеге асыруға бiлiктiлiк емтиханын өткiзу және лицензия беру" мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет стандартында:
4–тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"11. Обжалование решений, действий (бездействий) услугодателя и (или) его должностных лиц по вопросам оказания государственных услуг:
Жалоба подается на имя руководителя услугодателя по адресу, указанному в пункте 13 стандарта государственной услуги по адресу: 010000, город Астана, Есильский район, проспект Мәңгілік ел, дом № 8, здание "Дом министерств", 13 подъезд.
Жалоба принимается в письменной форме по почте, посредством веб-портала "электронного правительства", либо нарочно через канцелярию услугодателя в рабочие дни.
В жалобе указывается фамилия, имя, отчество (при его наличии) почтовый адрес услугополучателя.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю посредством почтовой связи, веб-портала "электронного правительства" либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя.
При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт – центра 1414.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступная информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель вправе обратиться с жалобой в Агентство Республики Казахстан по делам государственной службы и противодействию коррупции (далее - Агентство), являющейся уполномоченным органом по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес Агентства, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.";
приложение 1 к Стандарту государственной услуги "Проведение квалификационного экзамена и выдача лицензии на осуществление деятельности по оценке имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов)" изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу.
В Стандарте государственной услуги "Проведение квалификационного экзамена и выдача лицензии, на осуществление деятельности по оценке интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов", утвержденном указанным приказом:
пункт 4 изложить в следующей редакции:

2. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Тіркеу қызметі және заң қызметін ұйымдастыру департаменті:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді;
3) осы бұйрықтың мемлекеттік тіркеу қорытындысын алған күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесін Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкінде орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберуді;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Әділет министрінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғанынан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі
М. Бекетаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ақпарат және коммуникациялар
Министрі
____________ Д.Абаев
2016 жылғы 23 қараша
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
____________Қ.Бишімбаев
2016 жылғы "____"_________
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 18 қарашадағы
№ 1057 бұйрығына
1-қосымша
"Мүлiктi (зияткерлiк меншiк
объектiлерiн, материалдық емес
активтердiң құнын қоспағанда)
бағалау жөнiндегi қызметтi
жүзеге асыруға бiлiктiлiк
емтиханын өткiзу және лицензия
беру" мемлекеттiк көрсетiлетiн
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
Қайда________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
Кімнен _______________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты
(бар болған кезде), жеке сәйкестендiру нөмiрi)
Мекенжайы_____________________
(пошталық индексi, облысы, қаласы,
ауданы, елдi мекені, көше атауы, үй/ғимараттың нөмiрi)
Біліктілік емтихан тапсыруға жіберу туралы өтiнiш
Мүлiктi (зияткерлiк меншiк объектiлерiн, материалдық емес активтердiң құнын қоспағанда) бағалау жөнiндегi бiлiктiлiк емтиханын тапсыруға жiберудi сұраймын.
Қоса берiлетiн құжаттар: ______________________________________
____________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәлiметтердi пайдалануға келiсемiн.
Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтi алушы
________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған кезде))
___________________
(қолы)
20__ жылғы "___"_____________
Өтiнiш қарауға қабылданды 20__ жылғы "___"_____________
____________________________________________________________________
(жауапты адамның қолы, тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған кезде))
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2016 жылғы 18 қарашадағы
№ 1057 бұйрығына
2-қосымша
"Зияткерлік меншік
объектiлерiн, материалдық емес
активтердің құнын бағалау
жөніндегі қызметті жүзеге
асыруға бiлiктiлiк емтиханын
өткiзу және лицензия беру"
мемлекеттiк көрсетiлетiн қызмет
стандартына
1-қосымша
Нысан
Қайда________________________
(көрсетілетін қызметті берушінің толық атауы)
Кімнен _______________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты
(бар болған кезде), жеке сәйкестендiру нөмiрi)
Мекенжайы_____________________
(пошталық индексi, облысы, қаласы, ауданы,
елдi мекені, көше атауы, үй/ғимараттың нөмiрi)
Біліктілік емтихан тапсыруға жіберу туралы өтiнiш
Зияткерлiк меншiк объектiлерiн, материалдық емес активтердiң құнын бағалау жөнiндегi бiлiктiлiк емтиханын тапсыруға жiберудi сұраймын.
Қоса берiлетiн құжаттар: ______________________________________
____________________________________________________________________
Ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияларды құрайтын мәлiметтердi пайдалануға келiсемiн.
Мемлекеттiк көрсетiлетiн қызметтi алушы
________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған кезде))
___________________
(қолы)
20__ жылғы "___"_____________
Өтiнiш қарауға қабылданды 20__ жылғы "___"_____________
____________________________________________________________________
(жауапты адамның қолы, тегi, аты, әкесiнiң аты (бар болған кезде))

2. Департаменту регистрационной службы и организации юридических услуг Министерства юстиции Республики Казахстан обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа его направление на официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет";
3) в течение десяти календарных дней со дня получения заключения государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) размещение настоящего приказа на официальном интернет-ресурсе Министерства юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Министра юстиции Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр юстиции
Республики Казахстан
М. Бекетаев
"СОГЛАСОВАН"
Министр информации и коммуникаций
Республики Казахстан
____________Д. Абаев
23 ноября 2016 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________К. Бишимбаев
"____"_________2016 года
Приложение 1
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
18 ноября 2016 года № 1057
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Проведение квалификационного экзамена
и выдача лицензии на осуществление
деятельности по оценке имущества
(за исключением объектов интеллектуальной
собственности, стоимости нематериальных
активов)"
Форма
В___________________________________
(полное наименование услугодателя)
От __________________________________
(фамилия имя отчество (в случае наличия)
физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Адрес местожительства:________________
_____________________________________
(почтовый индекс, область, город, район,
населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания)
Заявление
о допуске к сдаче квалификационного экзамена
Прошу допустить к сдаче квалификационного экзамена по оценке
имущества (за исключением объектов интеллектуальной собственности,
стоимости нематериальных активов)
Прилагаемые документы:_______________________________________________
_____________________________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Услугополучатель государственной услуги _____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
_____________________________
(подпись)
"___" _________ 20__ года.
Заявление принято к рассмотрению "___" _________ 20__ года.
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного
лица)
Приложение 2
к приказу Министра юстиции
Республики Казахстан
18 ноября 2016 года № 1057
Приложение 1
к стандарту государственной услуги
"Проведение квалификационного экзамена
и выдача лицензии, на осуществление
деятельности по оценке интеллектуальной
собственности, стоимости нематериальных
активов"
Форма
В___________________________________
(полное наименование услугодателя)
От __________________________________
(фамилия имя отчество (в случае наличия)
физического лица, индивидуальный
идентификационный номер)
Адрес местожительства:________________
_____________________________________
(почтовый индекс, область, город, район,
населенный пункт, наименование улицы,
номер дома/здания)
Заявление
о допуске к сдаче квалификационного экзамена
Прошу допустить к сдаче квалификационного экзамена по оценке
интеллектуальной собственности, стоимости нематериальных активов.
Прилагаемые документы: ______________________________________________
_____________________________________________________________________
Согласен на использование сведений, составляющих охраняемую
законом тайну, содержащихся в информационных системах.
Услугополучатель государственной услуги _____________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии))
_____________________________
(подпись)
"___" _________ 20__ года.
Заявление принято к рассмотрению "___" _________ 20__ года.
_____________________________________________________________________
(подпись, фамилия, имя, отчество (при его наличии) ответственного
лица)