Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттiк тiзiлiмiн жүргізу қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 28 қарашадағы № 282 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 12 қаңтарда № 14671 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2018 жылғы 27 тамыздағы № 201 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды – ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 27.08.2018 № 201 (01.01.2019 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тізілімін жүргізу қағидалары бекітілсін.
2. Осы қаулыға қосымшаға сәйкес тізбе бойынша Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілерінің құрылымдық элементтерінің күші жойылды деп танылсын.
3. Бағалы қағаздар нарығы департаменті (Хаджиева М.Ж.) Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіппен:
1) Заң департаментімен (Сәрсенова Н.В.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы қаулыны "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына оны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тізіліміне, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне енгізуге жіберуді;
3) осы қаулы ресми жарияланғаннан кейін оны Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды қамтамасыз етсін.
4. Қаржылық қызметтерді тұтынушылардың құқықтарын қорғау және сыртқы коммуникациялар басқармасы (Терентьев А.Л.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде мерзімді баспасөз басылымдарында ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары О.А. Смоляковқа жүктелсін.
6. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Ұлттық Банк
Төрағасы
Д. Ақышев
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі
Басқармасының
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 282 қаулысымен
бекітілген
Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тізілімін жүргізу қағидалары

Об утверждении Правил ведения Государственного реестра эмиссионных ценных бумаг
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 ноября 2016 года № 282. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 12 января 2017 года № 14671. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 августа 2018 года № 201.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 27.08.2018 № 201 (вводится в действие с 01.01.2019).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" Правление Национального Банка Республики Казахстан ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила ведения Государственного реестра эмиссионных ценных бумаг.
2. Признать утратившими силу нормативные правовые акты Республики Казахстан, а также структурные элементы некоторых нормативных правовых актов Республики Казахстан по перечню согласно приложению к настоящему постановлению.
3. Департаменту рынка ценных бумаг (Хаджиева М.Ж.) в установленном законодательством Республики Казахстан порядке обеспечить:
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) государственную регистрацию настоящего постановления в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) направление настоящего постановления в республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для включения в Государственный реестр нормативных правовых актов Республики Казахстан, Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан в течение десяти календарных дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
3) размещение настоящего постановления на официальном интернет-ресурсе Национального Банка Республики Казахстан после его официального опубликования.
4. Управлению по защите прав потребителей финансовых услуг и внешних коммуникаций (Терентьев А.Л.) обеспечить направление настоящего постановления на официальное опубликование в периодических печатных изданиях в течение десяти календарных дней после его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Смолякова О.А.
6. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Национального Банка
Д. Акишев
Утверждены
постановлением Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 282
Правила ведения Государственного реестра эмиссионных
ценных бумаг

1. Осы Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тізілімін жүргізу қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Бағалы қағаздар рыногы туралы" 2003 жылғы 2 шілдедегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес әзірленді және Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тізілімін (бұдан әрі – Мемлекеттік тізілім) жүргізу талаптары мен тәртібін анықтайды.
2. Мемлекеттік тізілімді жүргізу электрондық нысанда жүзеге асырылады.
3. Эмиссиялық бағалы қағаздар шығаруды, эмиссиялық бағалы қағаздар шығару проспектілеріне өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу, эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру (өтеу) қорытындылары туралы есептерді, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептерге өзгерістер мен толықтыруларды қарау және бекіту, эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымын жою және олардың эмитенттері, шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздар шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсаттар беру туралы мәліметтерді (бұдан әрі – Мәліметтер) қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын реттеуді, бақылауды және қадағалауды жүзеге асыратын уәкілетті орган (бұдан әрі – уәкілетті орган) эмиссиялық бағалы қағаздар шығару, эмиссиялық бағалы қағаздар шығару проспектісіне өзгерістер мен толықтырулар мемлекеттік тіркелген, эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру (өтеу) қорытындылары туралы есеп, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістер мен толықтырулар қаралған және бекітілген, эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымы жойылған, шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздар шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат берілген күннен бастап 3 (үш) жұмыс күнінен кешіктірмей Мемлекеттік тізілімге енгізеді.
4. Мәліметтер Мемлекеттік тізілімге:
1) бағалы қағаздар эмитенттері бағалы қағаздар нарығы туралы Қазақстан Республикасы заңнамасының талаптарына сәйкес эмиссиялық бағалы қағаздар шығаруды, эмиссиялық бағалы қағаздар шығару проспектісіне өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеуге, эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымын орналастыру (өтеу) қорытындылары туралы есепті, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістер мен толықтыруларды қарауға және бекітуге, эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымын жоюға, шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздар шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат алуға табыс еткен құжаттардағы деректердің;
2) уәкілетті органның эмиссиялық бағалы қағаздар шығаруды, эмиссиялық бағалы қағаздар шығару проспектісіне өзгерістер мен толықтыруларды мемлекеттік тіркеу, эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру (өтеу) қорытындылары туралы есепті, акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістер мен толықтыруларды бекіту, эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымын жою, шет мемлекеттің аумағында эмиссиялық бағалы қағаздар шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсат беру туралы шешімінің;

1. Настоящие Правила ведения Государственного реестра эмиссионных ценных бумаг (далее - Правила) разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 2 июля 2003 года "О рынке ценных бумаг" и определяют условия и порядок ведения Государственного реестра эмиссионных ценных бумаг (далее – Государственный реестр).
2. Ведение Государственного реестра осуществляется в электронной форме.
3. Сведения о государственной регистрации выпусков эмиссионных ценных бумаг, изменений и дополнений в проспекты выпусков эмиссионных ценных бумаг, рассмотрении и утверждении отчетов об итогах размещения (погашения) эмиссионных ценных бумаг, изменений и дополнений в отчеты об итогах размещения акций, аннулировании выпусков эмиссионных ценных бумаг и их эмитентах, выдаче разрешений на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг на территории иностранного государства (далее - Сведения) вносятся в Государственный реестр уполномоченным органом, осуществляющим регулирование, контроль и надзор финансового рынка и финансовых организаций (далее - уполномоченный орган), не позднее 3 (трех) рабочих дней со дня регистрации выпуска эмиссионных ценных бумаг, изменений и дополнений в проспект выпуска эмиссионных ценных бумаг, рассмотрения и утверждения отчета об итогах размещения (погашения) эмиссионных ценных бумаг, изменений и дополнений в отчет об итогах размещения акций, аннулирования выпуска эмиссионных ценных бумаг, выдачи разрешения на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг на территории иностранного государства.
4. Сведения вносятся в Государственный реестр на основании:
1) данных, содержащихся в документах, представленных эмитентами ценных бумаг в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан о рынке ценных бумаг на государственную регистрацию выпуска эмиссионных ценных бумаг, изменений и дополнений в проспект выпуска эмиссионных ценных бумаг, рассмотрение и утверждение отчета об итогах размещения (погашения) выпуска эмиссионных ценных бумаг, изменений и дополнений в отчет об итогах размещения акций, аннулирование выпуска эмиссионных ценных бумаг, для получения разрешения на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг на территории иностранного государства;
2) решения уполномоченного органа о государственной регистрации выпуска эмиссионных ценных бумаг, изменений и дополнений в проспект выпуска эмиссионных ценных бумаг, утверждении отчета об итогах размещения (погашения) эмиссионных ценных бумаг, изменений и дополнений в отчет об итогах размещения акций, аннулировании выпуска эмиссионных ценных бумаг, выдаче разрешения на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг на территории иностранного государства;

3) уәкілетті органның мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздарды және туынды бағалы қағаздарды орналастыруды және айналысын тоқта тұр және қайта жаңарту туралы шешімінің;
4) уәкілетті органның сот не сот орындаушылары жарияланған акциялар шығаруды мемлекеттік тіркеуді жарамсыз деп тану немесе акционерлік қоғамын мәжбүрлеп тарату туралы заң күшіне енген сот шешімін берген жағдайда акциялар шығарылымын жою туралы шешімінің;
5) уәкілетті органның акционерлік қоғамдардың акциялары шығарылымын жою туралы шешімінің, Бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізіліміндегі тарату немесе қайта ұйымдастыру (басқа заңды тұлғаның осы акционерлік қоғамына біріктіру немесе осы акционерлік қоғамнан жаңа акционерлік қоғамды бөліп шығару жағдайларды қоспағанда) туралы мәліметтердің;
6) уәкілетті органның Бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізілімінде таратылуы қамтылған эмитенттің облигациялар шығарылымын жою туралы шешімінің;
7) мемлекеттік емес эмиссиялық бағалы қағаздар және туынды бағалы қағаздар шығаруды мемлекеттік тіркеуді жарамсыз деп тану туралы сот шешімінің негізінде енгізіледі.
5. Мемлекеттік тізілім:
1) акциялар тізілімінен;
2) облигациялар тізілімінен;
3) пайлар тізілімінен;
4) қазақстандық депозитарийлiк қолхаттар тізілімінен;
5) ислам бағалы қағаздары тізілімінен;
6) мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздарға берілген ұлттық сәйкестендiру нөмiрлерiнің журналынан;
7) шет мемлекеттің аумағында Қазақстан Республикасының резиденттері ұйымдардың эмиссиялық бағалы қағаздарын шығаруға және (немесе) орналастыруға берілген рұқсаттар журналынан тұрады.
6. Акциялар шығаруды мемлекеттік тіркеу кезінде акциялар тізіліміне мынадай мәліметтер енгізіледі:
1) эмитенттің атауы;
2) эмитенттің ұйымдық-құқықтық нысаны;
3) эмитенттің мәртебесі (қаржы агенттігі);
4) эмитенттің бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
5) эмитент қызметінің түрі;
6) "Шетелдің қатысуынсыз" немесе "Шетелдің қатысуымен" жазбаларының біреуі көрсетілген Қазақстан Республикасының резидент еместерінің эмитенттің жарғылық капиталына қатысуы;
7) "Мемлекеттің үлесі жоқ", "Мемлекеттің үлесі бар" жазбаларының біреуі көрсетілген эмитенттің жарғылық капиталында мемлекеттік үлестің болуы;
8) "Иә" немесе "Жоқ" жазбаларының біреуін көрсете отырып, ұйымның коммерциялық немесе коммерциялық емес нысаны туралы ақпаратты ұсыну;
9) эмитенттің мекенжайы (Бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізіліміне енгізілген);
10) эмитенттің байланыс телефондарының, факстың нөмірлері және электрондық поштасының мекенжайы;
11) "жаңадан құрылған", "біріктіру", "бөлініп шығу", "қайта құру", "бірігу", "бөліну" немесе "басқасы" жазбаларының біреуі көрсетілген эмитенттің құрылу тарихы;

3) решения уполномоченного органа о приостановлении и возобновлении размещения и обращения негосударственных эмиссионных ценных бумаг и производных ценных бумаг;
4) решения уполномоченного органа об аннулировании выпуска акций в случае представления судом либо судебными исполнителями решения суда о признании недействительной государственной регистрации выпуска объявленных акций или принудительной ликвидации акционерного общества, вступившего в законную силу;
5) решения уполномоченного органа об аннулировании выпуска акций акционерных обществ, сведения о ликвидации или реорганизации (за исключением случаев присоединения к данному акционерному обществу другого юридического лица или выделения из данного акционерного общества нового акционерного общества) которых содержатся в Национальном реестре бизнес-идентификационных номеров;
6) решения уполномоченного органа об аннулировании выпуска облигаций эмитентов, сведения о ликвидации которых содержатся в Национальном реестре бизнес-идентификационных номеров;
7) решения суда о признании недействительным государственной регистрации выпуска негосударственных эмиссионных ценных бумаг и производных ценных бумаг.
5. Государственный реестр состоит из:
1) реестра акций;
2) реестра облигаций;
3) реестра паев;
4) реестра казахстанских депозитарных расписок;
5) реестра исламских ценных бумаг;
6) журнала присвоенных национальных идентификационных номеров государственным эмиссионным ценным бумагам;
7) журнала выданных разрешений на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг организаций-резидентов Республики Казахстан на территории иностранного государства.
6. При государственной регистрации выпуска акций в реестр акций вносятся следующие сведения:
1) наименование эмитента;
2) организационно-правовая форма эмитента;
3) статус эмитента (финансовое агентство);
4) бизнес-идентификационный номер эмитента;
5) вид деятельности эмитента;
6) участие нерезидентов Республики Казахстан в уставном капитале эмитента, в котором указывается одна из записей: "Без иностранного участия" или "С иностранным участием";
7) наличие государственной доли в уставном капитале эмитента, в котором указывается одна из записей: "Без государственной доли", "С государственной долей";
8) представление информации о коммерческой или некоммерческой форме организации с указанием одной из записей: "Да" или "Нет";
9) адрес эмитента (внесенный в Национальный реестр бизнес-идентификационных номеров);
10) номера контактных телефонов, факса и адрес электронной почты эмитента;
11) история создания эмитента, где указывается одна из записей: "вновь созданное", "присоединение", "выделение", "преобразование", "слияние", "разделение" или "другое";

12) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеуді (қайта тіркеуді) жүзеге асырған мемлекеттік органның атауы;
13) эмитенттің мемлекеттік тіркелген (қайта тіркелген) күні ("кк.аа.жж." форматында);
14) эмитентті мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) нөмірі;
15) акциялар шығаруды мемлекеттік тіркеу күні ("жж.кк.аа." форматында);
16) жарғылық капиталдың мөлшері;
17) "акциялардың басқа түріне ауыстыру мүмкіндігісіз жай акциялар", "акциялардың басқа түріне ауыстыру мүмкіндігімен жай акциялар", "акциялардың басқа түріне ауыстыру мүмкіндігісіз артықшылықты акциялар", "акциялардың басқа түріне ауыстыру мүмкіндігімен артықшылықты акциялар" жазбаларының бiреуi көрсетiлген акциялардың түрi;
18) акционерлік қоғам құрылтайшыларының арасында орналастырылатын акциялардың номиналды құны;
19) жарияланған акциялардың түрлері бойынша саны;
20) артықшылықты акциялар бойынша кепілдік берілген дивидендттің мөлшері;
21) акциялардың түрлері бойынша ұлттық сәйкестендiру нөмiрi;
22) эмитенттің лауазымды тұлғалары туралы мәліметтер;
23) төлем агентінің атауы (бар болса);
24) тіркеушінің атауы;
25) эмитенттің қаржылық есептілігі аудитін жүзеге асырған аудиторлық ұйымның атауы;
26) акциялар орналастырудың есепті кезеңінің басталған күні ("жж.кк.аа." форматында);
27) "Орналастырылатын", "Толық орналастырылған", "Орналастыру тоқтатылған" жазбаларының біреуі көрсетілетін эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру жағдайы;
28) эмиссиялық бағалы қағаздар шығару және оның эмитенті бойынша ескерту (бар болса).
Акциялар шығару проспектісіне өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу кезінде мұндай мәліметтер акциялар шығару проспектісіне өзгерістер мен толықтырулар тіркелген күнін көрсете отырып, енгізілген өзгерістер мен толықтыруларға байланысты акциялар тізіліміне енгізіледі.
7. Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті қарау және бекіту кезінде акциялар тізіліміне мынадай мәліметтер енгізіледі:
1) акциялар орналастырудың есепті кезеңінің басталған күні ("кк.аа.жж." форматында);
2) акциялар орналастырудың есепті кезеңінің аяқталған күні ("жж.кк.аа." форматында);
3) акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекітуге ұсыну күні ("жж.кк.аа." форматында);
4) акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есептің бекітілген күні ("жж.кк.аа." форматында);
5) акцияларды түрлері бойынша орналастырудың есепті кезеңінің аяқталған күні орналастырылған акциялар саны;
6) эмитенттің дауыс беретін акцияларының жалпы санына оларға тиесілі дауыс беретін акциялардың пайыздық арақатынасын көрсете отырып, ірі акционерлер.
8. Акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістер мен толықтырулар енгізу кезінде акциялар тізілімінде мынадай мәліметтер енгізіледі:

12) наименование государственного органа, осуществившего государственную регистрацию (перерегистрацию) юридического лица;
13) дата государственной регистрации (перерегистрации) эмитента (в формате "дд.мм.гг.");
14) номер государственной регистрации (перерегистрации) эмитента;
15) дата государственной регистрации выпуска акций (в формате "дд.мм.гг.");
16) размер уставного капитала;
17) вид акций, где указывается одна из записей: "простые акции без возможности обмена на акции другого вида", "простые акции с возможностью обмена на акции другого вида", "привилегированные акции без возможности обмена на акции другого вида", "привилегированные акции с возможностью обмена на акции другого вида";
18) номинальная стоимость акций, подлежащих размещению среди учредителей акционерного общества;
19) количество объявленных акций по видам;
20) размер гарантированного дивиденда по привилегированным акциям;
21) национальный идентификационный номер по видам акций;
22) сведения о должностных лицах эмитента;
23) наименование платежного агента (при наличии);
24) наименование регистратора;
25) наименование аудиторской организации, осуществлявшей аудит финансовой отчетности эмитента;
26) дата начала отчетного периода размещения акций (в формате "дд.мм.гг.");
27) состояние размещения эмиссионных ценных бумаг, в котором указывается одна из записей: "Размещаемые", "Размещенные полностью", "Размещение приостановлено";
28) примечание по выпуску эмиссионных ценных бумаг и его эмитенту (при наличии).
При регистрации изменений и дополнений в проспект выпуска акций данные сведения вносятся в реестр акций в зависимости от внесенных изменений и дополнений с указанием даты регистрации изменений и дополнений в проспект выпуска акций.
7. При рассмотрении и утверждении отчета об итогах размещения акций в реестр акций вносятся следующие сведения:
1) дата начала отчетного периода размещения акций (в формате "дд.мм.гг.");
2) дата окончания отчетного периода размещения акций (в формате "дд.мм.гг.");
3) дата представления отчета об итогах размещения акций для утверждения (в формате "дд.мм.гг.");
4) дата утверждения отчета об итогах размещения акций (в формате "дд.мм.гг.");
5) количество размещенных акций на дату окончания отчетного периода размещения акций по видам;
6) крупные акционеры, с указанием процентного соотношения, принадлежащих им голосующих акций к общему количеству голосующих акций эмитента.
8. При внесении изменений и дополнений в отчет об итогах размещения акций в реестр акций вносятся следующие сведения:

1) акцияларды орналастыру қорытындылары туралы есепке өзгерістер мен толықтырулар енгізілген күні;
2) орналастырылған акциялардың (қоғам сатып алған акцияларды шегергенде) жалпы санынан он немесе одан көп пайызға ие акционерлер;
3) акциялар туралы мәліметтер:
жай және артықшылықты акциялардың санын көрсете отырып, жарияланған акциялардың жалпы саны;
ұлғаюға тиіс орналастырылған акциялардың саны (қоғам сатып алған акцияларды шегергенде), олардың санын ұлғайту тәртібі;
айырбасталуға тиіс акциялардың саны және айырбасталуға тиіс емес акциялардың саны, орналастырылған акцияларды айырбастау тәртібі.
9. Акциялар шығарылымын жою кезінде акциялар тізіліміне мынадай мәліметтер енгізіледі:
1) акциялар шығарылымын жоюға құжаттарды ұсыну күні ("жж.кк.аа." форматында);
2) құжаттардың түпнұсқаларын қайтару күні ("жж.кк.аа." форматында);
3) акциялар шығарылымын жою күні ("жж.кк.аа." форматында);
4) акциялар жойылған сома;
5) жойылған акциялардың саны;
6) акциялар шығарылымын жою себебі;
7) эмиссиялық бағалы қағаздар шығарылымын жоюға ескерту (бар болса).
10. Облигациялар шығаруды мемлекеттік тіркеу кезінде акциялар тізіліміне мынадай мәліметтер енгізіледі:
1) эмитенттің атауы;
2) эмитенттің ұйымдық-құқықтық нысаны;
3) эмитенттің мәртебесі (қаржы агенттігі);
4) эмитенттің бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
5) эмитент қызметінің түрі;
6) "Шетелдің қатысуынсыз" немесе "Шетелдің қатысуымен" жазбаларының біреуі көрсетілген Қазақстан Республикасының резидент еместерінің эмитенттің жарғылық капиталына қатысуы;
7) "Мемлекеттің үлесі жоқ", "Мемлекеттің үлесі бар" жазбаларының біреуі көрсетілген эмитенттің жарғылық капиталында мемлекеттік үлестің болуы;
8) эмитенттің мекенжайы (Бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізіліміне енгізілген);
9) эмитенттің байланыс телефондарының, факстың нөмірлері және электрондық поштасының мекенжайы;
10) "жаңадан құрылған", "қосылу", "бөлініп шығу", "қайта құру", "бірігу", "бөліну" немесе "басқасы" жазбаларының біреуі көрсетілген эмитенттің құрылу тарихы;
11) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеуді (қайта тіркеуді) жүзеге асырған мемлекеттік органның атауы;
12) эмитенттің мемлекеттік тіркелген (қайта тіркелген) күні ("жж.кк.аа." форматында);
13) эмитентті мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) нөмірі;
14) эмиссиялық бағалы қағаздар шығаруды тіркеу күні ("жж.кк.аа." форматында);
15) эмитенттің лауазымды тұлғалары туралы мәліметтер;
16) облигациялар ұстаушылар өкілінің атауы;
17) төлем агентінің атауы (бар болса);
18) тіркеушінің атауы;
19) эмитенттің қаржылық есептілігі аудитін жүзеге асырған аудиторлық ұйымның атауы;

1) дата внесения изменений и дополнений в отчет об итогах размещения акций;
2) акционеры, владеющие десятью и более процентами от общего количества размещенных акций (за вычетом акций, выкупленных обществом);
3) сведения об акциях:
общее количество объявленных акций с указанием количества простых и привилегированных акций;
количество размещенных акций (за вычетом акций, выкупленных обществом), которые подлежали увеличению, порядок увеличения их количества;
количество акций, которые подлежали обмену, и количество акций, не подлежавших обмену, порядок обмена размещенных акций.
9. При аннулировании выпуска акций в реестр акций вносятся следующие сведения:
1) дата представления документов на аннулирование выпуска акций (в формате "дд.мм.гг.");
2) дата возврата оригиналов документов (в формате "дд.мм.гг.");
3) дата аннулирования выпуска акций (в формате "дд.мм.гг.");
4) сумма, на которую аннулированы акции;
5) количество аннулированных акций;
6) причина аннулирования выпуска акций;
7) примечания к аннулированию выпуска акций (при наличии).
10. При государственной регистрации выпуска облигаций в реестр облигаций вносятся следующие сведения:
1) наименование эмитента;
2) организационно-правовая форма эмитента;
3) статус эмитента (финансовое агентство);
4) бизнес-идентификационный номер эмитента;
5) вид деятельности эмитента;
6) участие нерезидентов Республики Казахстан в уставном капитале эмитента, в котором указывается одна из записей: "Без иностранного участия" или "С иностранным участием";
7) наличие государственной доли в уставном капитале эмитента, в котором указывается одна из записей: "Без государственной доли", "С государственной долей";
8) адрес эмитента (внесенный в Национальный реестр бизнес-идентификационных номеров);
9) номера контактных телефонов, факса и адрес электронной почты эмитента;
10) история создания эмитента, где указывается одна из записей: "вновь созданное", "присоединение", "выделение", "преобразование", "слияние", "разделение" или "другое";
11) наименование государственного органа, осуществившего государственную регистрацию (перерегистрацию) юридического лица;
12) дата государственной регистрации (перерегистрации) эмитента (в формате "дд.мм.гг.");
13) номер государственной регистрации (перерегистрации) эмитента;
14) дата регистрации выпуска эмиссионных ценных бумаг (в формате "дд.мм.гг.");
15) сведения о должностных лицах эмитента;
16) наименование представителя держателей облигаций;
17) наименование платежного агента (при наличии);
18) наименование регистратора;
19) наименование аудиторской организации, осуществлявшей аудит финансовой отчетности эмитента;

20) "Орналастырылатын", "Толық орналастырылған", "Орналастыру тоқтатылған" жазбаларының біреуі көрсетілген эмиссиялық бағалы қағаздарды орналастыру жағдайы;
21) "агенттiк облигациялар", "қамтамасыз етілмеген дисконттық облигациялар", "дисконттық индекстелген облигациялар", "қамтамасыз етілген дисконттық облигациялар", "инфрақұрылымдық облигациялар", "ипотекалық облигациялар", "купондық индекстелген облигациялар", "қамтамасыз етілмеген купондық облигациялар", "қамтамасыз етілген купондық облигациялар", "реттелген дисконттық облигациялар" және "реттелген купондық облигациялар" жазбаларының бiреуi көрсетiлген облигациялардың түрi;
22) облигациялардың номиналды құны;
23) облигациялардың саны;
24) облигациялар шығарылымының көлемі;
25) облигациялар айналысының мерзімі;
26) облигациялардың ұлттық сәйкестендiру нөмiрi;
27) "Құжатсыздандырылған" немесе "Құжаттандырылған" жазбаларының бiреуi көрсетiлген облигацияларды шығару нысаны;
28) облигациялар бойынша купондық сыйақының мөлшері;
29) "айырбасталмайтын", "айырбасталатын" және "деректері жоқ" жазбаларының біреуін көрсете отырып, облигацияларды айырбастау мүмкіндігі;
30) "көзделген" және "көзделмеген" жазбаларының біреуін көрсете отырып, облигацияларды мерзімінен бұрын өтеу мүмкіндігі туралы мәліметтер;
31) "көзделген" және "көзделмеген" жазбаларының біреуін көрсете отырып, облигацияларды сатып алу мүмкіндігі туралы мәліметтер;
32) басталуынан облигациялар бойынша дефолт жариялануы мүмкін оқиғалар;
33) эмиссиялық бағалы қағаздар шығару және оның эмитенті бойынша ескерту (бар болса).
Облигациялар шығару проспектісіне өзгерістер мен толықтыруларды тіркеу кезінде мұндай мәліметтер облигациялар шығару проспектісіне өзгерістер мен толықтырулар тіркелген күнін көрсете отырып, енгізілген өзгерістер мен толықтыруларға байланысты облигациялар тізіліміне енгізіледі.
11. Облигацияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті қарау және бекіту кезінде облигациялар тізіліміне мынадай мәліметтер енгізіледі:
1) облигацияларды орналастыру қорытындылары туралы есепті бекітуге ұсыну күні ("жж.кк.аа." форматында);
2) облигацияларды орналастыру қорытындылары туралы есептің бекітілген күні ("жж.кк.аа." форматында);
3) облигациялар орналастырудың есепті кезеңінің басталған күні ("жж.кк.аа." форматында);
4) акциялар орналастырудың есепті кезеңінің аяқталған күні ("жж.кк.аа." форматында);
5) есепті кезеңде орналастырылған облигациялардың саны;
6) облигациялар орналастырудың басталған күнінен бастап орналастырылған облигациялардың саны;
7) есепті кезеңде тартылған қаражат көлемі;

20) состояние размещения эмиссионных ценных бумаг, в котором указывается одна из записей: "Размещаемые", "Размещенные полностью", "Размещение приостановлено";
21) вид облигаций, где указывается одна из записей: "агентские облигации", "дисконтная облигация без обеспечения", "дисконтные индексированные облигации", "дисконтные облигации с обеспечением", "инфраструктурная облигация", "ипотечные облигации", "купонные индексированные облигации", "купонные облигации без обеспечения", "купонные облигации с обеспечением", "субординированные дисконтные облигации" и "субординированные купонные облигации";
22) номинальная стоимость облигаций;
23) количество облигаций;
24) объем выпуска облигаций;
25) срок обращения облигаций;
26) национальный идентификационный номер облигаций;
27) форма выпуска облигаций, в котором указывается одна из записей: "Бездокументарная" или "Документарная";
28) размер купонного вознаграждения по облигациям;
29) возможность конвертирования облигаций с указанием одной из записей: "без конвертирования", "с конвертированием" и "нет данных";
30) сведения о возможности досрочного погашения облигаций с указанием одной из записей: "предусмотрено" и "не предусмотрено";
31) сведения о возможности выкупа облигаций с указанием одной из записей: "предусмотрено" и "не предусмотрено";
32) события, по наступлению которых может быть объявлен дефолт по облигациям;
33) примечание по выпуску эмиссионных ценных бумаг и его эмитенту (при наличии).
При регистрации изменений и дополнений в проспект выпуска облигаций данные сведения вносятся в реестр облигаций в зависимости от внесенных изменений и дополнений с указанием даты регистрации изменений и дополнений в проспект выпуска облигаций.
11. При рассмотрении и утверждении отчета об итогах размещения облигаций в реестр облигаций вносятся следующие сведения:
1) дата представления отчета об итогах размещения облигаций для утверждения (в формате "дд.мм.гг.");
2) дата утверждения отчета об итогах размещения облигаций (в формате "дд.мм.гг.");
3) дата начала отчетного периода размещения облигаций (в формате "дд.мм.гг.");
4) дата окончания отчетного периода размещения облигаций (в формате "дд.мм.гг.");
5) количество размещенных облигаций за отчетный период;
6) количество размещенных облигаций с даты начала размещения облигаций;
7) объем привлеченных средств за отчетный период;

8) есепті кезең аяқталған күні сатып алынған облигациялар саны;
9) облигациялар орналастыруды өткізу орны (ұйымдастырылған немесе ұйымдастырылмаған).
12. Облигацияларды өтеу қорытындылары туралы есепті қарау және бекіту кезінде облигациялар тізіліміне мынадай мәліметтер енгізіледі:
1) облигацияларды өтеу қорытындылары туралы есепті бекітуге ұсыну күні ("жж.кк.аа." форматында);
2) облигацияларды өтеу қорытындылары туралы есептің бекітілген күні ("жж.кк.аа." форматында);
3) облигацияларды өтеу күні;
4) облигацияларды өтеу көлемі.
13. Облигациялар шығарылымын жою кезінде облигациялар тізіліміне мынадай мәліметтер енгізіледі:
1) облигациялар шығарылымын жоюға құжаттарды ұсыну күні ("жж.кк.аа." форматында);
2) құжаттардың түпнұсқаларын қайтару күні ("жж.кк.аа." форматында);
3) облигациялар шығарылымын жою күні ("жж.кк.аа." форматында);
4) облигациялар шығарылымын жою себебі;
5) облигациялар шығарылымын жоюға ескерту (бар болса).
14. Пайлар шығаруды мемлекеттік тіркеу кезінде пайлар тізіліміне мынадай мәліметтер енгізіледі:
1) эмиссиялық бағалы қағаздар шығаруды тіркеу күні ("жж.кк.аа." форматында);
2) инвестициялық пай қорының атауы;
3) инвестициялық пай қорының түрі;
4) басқарушы компанияның атауы;
5) басқарушы компанияның мекенжайы (Бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізіліміне енгізілген);
6) басқарушы компанияның бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
7) "иә" немесе "жоқ" жазбаларының біреуін көрсете отырып, пайлар айналысы мерзімінің болуы туралы мәліметтер;
8) пайлар айналысының мерзімі (бар болса);
9) бастапқы орналастырылатын пайлардың номиналды құны;
10) тіркеушінің атауы;
11) кастодианның атауы;
12) эмиссиялық бағалы қағаздар шығару және оның эмитенті бойынша ескерту (бар болса).
Пайлар шығару қағидаларына өзгерістер мен толықтыруларды келісу кезінде мұндай мәліметтер пайлар шығару қағидаларына өзгерістер мен толықтырулар келісілген күнін көрсете отырып, енгізілген өзгерістер мен толықтыруларға байланысты пайлар тізіліміне енгізіледі.
15. Пайларды орналастыру қорытындылары туралы есепті қарау және бекіту кезінде пайлар тізіліміне мынадай мәліметтер енгізіледі:
1) пайларды орналастыру қорытындылары туралы есептің бекітілген күні ("жж.кк.аа." форматында);
2) пайлар орналастырудың есепті кезеңінің басталған күні ("жж.кк.аа." форматында);
3) пайлар орналастырудың есепті кезеңінің аяқталған күні ("жж.кк.аа." форматында);
4) пайларды орналастыру қорытындылары туралы есепті ұсыну күні ("жж.кк.аа." форматында);
5) орналастырылған пайлардың жалпы санында пайлардың меншік иелерінің әрбір санатына тиесілі үлесті көрсете отырып, пайлардың меншік иелерінің санаттары бойынша пайлардың меншік иелері туралы мәліметтер;

8) количество выкупленных облигаций на дату окончания отчетного периода;
9) место проведения размещения облигаций (организованный или неорганизованный рынок).
12. При рассмотрении и утверждении отчета об итогах погашения облигаций в реестр облигаций вносятся следующие сведения:
1) дата представления отчета об итогах погашения облигаций для утверждения (в формате "дд.мм.гг.");
2) дата утверждения отчета об итогах погашения облигаций (в формате "дд.мм.гг.");
3) дата погашения облигаций;
4) объем погашения облигаций.
13. При аннулировании выпуска облигаций в реестр облигаций вносятся следующие сведения:
1) дата представления документов на аннулирование выпуска облигаций (в формате "дд.мм.гг.");
2) дата возврата оригиналов документов (в формате "дд.мм.гг.");
3) дата аннулирования выпуска облигаций (в формате "дд.мм.гг.")
4) причина аннулирования выпуска облигаций;
5) примечания к аннулированию выпуска облигаций (при наличии).
14. При государственной регистрации выпуска паев в реестр паев вносятся следующие сведения:
1) дата регистрации выпуска эмиссионных ценных бумаг (в формате "дд.мм.гг.");
2) наименование паевого инвестиционного фонда;
3) вид паевого инвестиционного фонда;
4) наименование управляющей компании;
5) адрес управляющей компании (внесенный в Национальный реестр бизнес-идентификационных номеров);
6) бизнес-идентификационный номер управляющей компании;
7) сведения о наличии срока обращения паев с указанием одной из записей: "да" или "нет";
8) срок обращения паев (при наличии);
9) номинальная стоимость паев, подлежащих первоначальному размещению;
10) наименование регистратора;
11) наименование кастодиана;
12) примечание по выпуску эмиссионных ценных бумаг и его эмитенту (при наличии).
При согласовании изменений и дополнений в правила выпуска паев данные сведения вносятся в реестр паев в зависимости от внесенных изменений и дополнений с указанием даты согласования изменений и дополнений в правила выпуска паев.
15. При рассмотрении и утверждении отчета об итогах размещения паев в реестр паев вносятся следующие сведения:
1) дата утверждения отчета об итогах размещения паев (в формате "дд.мм.гг.");
2) дата начала отчетного периода размещения паев (в формате "дд.мм.гг.");
3) дата окончания отчетного периода размещения паев (в формате "дд.мм.гг.");
4) дата представления отчета об итогах размещения паев (в формате "дд.мм.гг.");
5) сведения о собственниках паев по категориям собственников паев с указанием доли принадлежащих каждой категории собственников паев в общем количестве размещенных паев;

6) пайлар орналастырудың аяқталған күні инвестициялық пай қорының таза активтерінің құны.
16. Инвестициялық пай қорының жұмыс істеуін тоқтату туралы ақпаратты назарға алу кезінде пайлар тізіліміне мынадай мәліметтер енгізіледі:
1) инвестициялық пай қорының жұмыс істеуін тоқтату туралы шешім қабылданған күні ("жж.кк.аа." форматында);
2) инвестициялық пай қорының жұмыс істеуін тоқтату туралы ақпаратты назарға алу күні ("жж.кк.аа." форматында).
17. Қазақстандық депозитарийлiк қолхаттар шығаруды мемлекеттік тіркеу кезінде қазақстандық депозитарийлiк қолхаттар тізіліміне мынадай мәліметтер енгізіледі:
1) эмитенттің атауы;
2) эмитенттің ұйымдық-құқықтық нысаны;
3) эмитенттің мекенжайы (Бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізіліміне енгізілген);
4) эмитенттің байланыс телефондарының, факстың нөмірлері және электрондық поштасының мекенжайы;
5) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеуді (қайта тіркеуді) жүзеге асырған мемлекеттік органның атауы;
6) эмитенттің мемлекеттік тіркелген (қайта тіркелген) күні ("жж.кк.аа." форматында);
7) эмитентті мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) нөмірі;
8) эмитенттің лауазымды тұлғалары туралы мәліметтер;
9) қазақстандық депозитарийлiк қолхаттар саны;
10) бір қазақстандық депозитарийлiк қолхатқа келетін бағалы қағаздардың саны;
11) қазақстандық депозитарийлiк қолхатты орналастыру бағасы;
12) қазақстандық депозитарийлiк қолхаттың айналыс мерзімі;
13) қазақстандық депозитарийлiк қолхаттардың негізгі активі болып табылатын эмиссиялық бағалы қағаздар эмитентінің атауы;
14) қазақстандық депозитарийлiк қолхаттардың негізгі активі болып табылатын эмиссиялық бағалы қағаздар эмитентінің орналасқан елі;
15) қазақстандық депозитарийлiк қолхаттардың негізгі активі болып табылатын эмиссиялық бағалы қағаздар эмитентінің орналасқан жері;
16) қазақстандық депозитарийлiк қолхаттардың негізгі активі болып табылатын эмиссиялық бағалы қағаздар эмитентінің ұйымдық-құқықтық нысаны;
17) қазақстандық депозитарийлiк қолхаттардың негізгі активі болып табылатын эмиссиялық бағалы қағаздар эмитенті қызметінің түрі;
18) қазақстандық депозитарийлiк қолхаттардың негізгі активі болып табылатын бағалы қағаздардың түрі, типі, санаты, сәйкестендіру нөмірі;
19) қазақстандық депозитарийлiк қолхаттардың негізгі активі болып табылатын эмиссиялық бағалы қағаздардың айналыс мерзімі;
20) қазақстандық депозитарийлiк қолхаттардың негізгі активі болып табылатын эмиссиялық бағалы қағаздарды есепке алуды және олар бойынша құқықты растауын жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының резидентi емес ұйымның атауы;

6) стоимость чистых активов паевого инвестиционного фонда на дату окончания размещения паев.
16. При принятии к сведению информации о прекращении существования паевого инвестиционного фонда в реестр паев вносятся следующие сведения:
1) дата принятия решения о прекращении существования паевого инвестиционного фонда (в формате "дд.мм.гг.");
2) дата принятия к сведению информации о прекращении существования паевого инвестиционного фонда (в формате "дд.мм.гг.").
17. При государственной регистрации выпуска казахстанских депозитарных расписок в реестр казахстанских депозитарных расписок вносятся следующие сведения:
1) наименование эмитента;
2) организационно-правовая форма эмитента;
3) адрес эмитента (внесенный в Национальный реестр бизнес-идентификационных номеров);
4) номера контактных телефонов, факса и адрес электронной почты эмитента;
5) наименование государственного органа, осуществившего государственную регистрацию (перерегистрацию) юридического лица;
6) дата государственной регистрации (перерегистрации) эмитента (в формате "дд.мм.гг.");
7) номер государственной регистрации (перерегистрации) эмитента;
8) сведения о должностных лицах эмитента;
9) количество казахстанских депозитарных расписок;
10) количество ценных бумаг, приходящихся на одну казахстанскую депозитарную расписку;
11) цена размещения казахстанских депозитарных расписок;
12) срок обращения казахстанских депозитарных расписок;
13) наименование эмитента эмиссионных ценных бумаг, являющихся базовым активом казахстанских депозитарных расписок;
14) страна месторасположения эмитента эмиссионных ценных бумаг, являющихся базовым активом казахстанских депозитарных расписок;
15) место нахождения эмитента эмиссионных ценных бумаг, являющихся базовым активом казахстанских депозитарных расписок;
16) организационно-правовая форма эмитента эмиссионных ценных бумаг, являющихся базовым активом казахстанских депозитарных расписок;
17) вид деятельности эмитента эмиссионных ценных бумаг, являющихся базовым активом казахстанских депозитарных расписок;
18) вид, тип, категория, идентификационный номер ценных бумаг, являющихся базовым активом казахстанских депозитарных расписок;
19) срок обращения эмиссионных ценных бумаг, являющихся базовым активом казахстанских депозитарных расписок;
20) наименование организации - нерезидента Республики Казахстан, осуществляющей учет и подтверждение прав по эмиссионной ценной бумаге, являющейся базовым активом казахстанских депозитарных расписок;

21) листинг санатын көрсете отырып, қазақстандық депозитарийлiк қолхаттардың негізгі активі болып табылатын эмиссиялық бағалы қағаздардың листингі жүргізілген сауда-саттықты ұйымдастырушының атауы;
22) андеррайтердің атауы;
23) эмиссиялық бағалы қағаздар шығару және олардың эмитенті бойынша ескерту (бар болса).
18. Қазақстандық депозитарийлiк қолхаттарды орналастыру қорытындылары туралы есепті қарау кезінде қазақстандық депозитарийлiк қолхаттар тізіліміне мынадай мәліметтер енгізіледі:
1) қазақстандық депозитарийлiк қолхаттарды орналастыру қорытындылары туралы есепті қарау үшін ұсыну күні ("жж.кк.аа." форматында);
2) қазақстандық депозитарийлiк қолхаттарды орналастыру қорытындылары туралы есепті қарау күні ("жж.кк.аа." форматында);
3) қазақстандық депозитарийлiк қолхаттар орналастырудың есепті кезеңінің басталған күні ("жж.кк.аа." форматында);
4) қазақстандық депозитарийлiк қолхаттар орналастырудың есепті кезеңінің аяқталған күні ("жж.кк.аа." форматында);
5) қазақстандық депозитарийлiк қолхаттар орналастырудың есепті кезеңінің аяқталған күні орналастырылған қазақстандық депозитарийлiк қолхаттардың саны;
6) қазақстандық депозитарийлiк қолхаттар ұстаушылардың саны.
19. Қазақстандық депозитарийлiк қолхаттарды өтеу қорытындылары туралы есепті қарау кезінде қазақстандық депозитарийлiк қолхаттар тізіліміне мынадай мәліметтер енгізіледі:
1) қазақстандық депозитарийлiк қолхаттарды өтеу қорытындылары туралы есепті қарауға ұсыну күні ("жж.кк.аа." форматында);
2) қазақстандық депозитарийлiк қолхаттарды өтеудің аяқталған күні (есепті күн) ("жж.кк.аа." форматында);
3) қазақстандық депозитарийлiк қолхаттарды өтеу қорытындылары туралы есепті қарау күні ("жж.кк.аа." форматында).
20. Ислам бағалы қағаздарын шығаруды мемлекеттік тіркеу кезінде ислам бағалы қағаздары тізіліміне мынадай мәліметтер енгізіледі:
1) эмитенттің және оригинатордың атауы;
2) эмитенттің және оригинатордың ұйымдық-құқықтық нысаны;
3) эмитенттің бизнес-сәйкестендіру нөмірі;
4) эмитент және оригинатор қызметінің түрі;
5) эмитенттің және оригинатордың мекенжайы (Бизнес-сәйкестендіру нөмірлерінің ұлттық тізіліміне енгізілген);
6) эмитенттің және оригинатордың байланыс телефондарының, факстың нөмірлері және электрондық поштасының мекенжайы;
7) эмитентті және оригинаторды мемлекеттік тіркеуді (қайта тіркеуді) жүзеге асырған мемлекеттік органның атауы;
8) эмитенттің және оригинатордың мемлекеттік тіркелген (қайта тіркелген) күні ("жж.кк.аа." форматында);
9) эмитентті және оригинаторды мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) нөмірі;
10) ислам бағалы қағаздарын шығаруды мемлекеттік тіркеу күні ("жж.кк.аа." форматында);

21) наименования организаторов торгов, у которых произведен листинг эмиссионных ценных бумаг, являющихся базовым активом казахстанских депозитарных расписок, с указанием категории листинга;
22) наименования андеррайтера;
23) примечание по выпуску эмиссионных ценных бумаг и их эмитенту (при наличии).
18. При рассмотрении отчета об итогах размещения казахстанских депозитарных расписок в реестр казахстанских депозитарных расписок вносятся следующие сведения:
1) дата представления отчета об итогах размещения казахстанских депозитарных расписок для рассмотрения (в формате "дд.мм.гг.");
2) дата рассмотрения отчета об итогах размещения казахстанских депозитарных расписок (в формате "дд.мм.гг.");
3) дата начала отчетного периода размещения казахстанских депозитарных расписок (в формате "дд.мм.гг.");
4) дата окончания отчетного периода размещения казахстанских депозитарных расписок (в формате "дд.мм.гг.");
5) количество размещенных казахстанских депозитарных расписок на дату окончания отчетного периода размещения казахстанских депозитарных расписок;
6) количество держателей казахстанских депозитарных расписок.
19. При рассмотрении отчета об итогах погашения казахстанских депозитарных расписок в реестр казахстанских депозитарных расписок вносятся следующие сведения:
1) дата представления отчета об итогах погашения казахстанских депозитарных расписок для рассмотрения (в формате "дд.мм.гг.");
2) дата окончания погашения казахстанских депозитарных расписок (отчетная дата) (в формате "дд.мм.гг.");
3) дата рассмотрения отчета об итогах погашения казахстанских депозитарных расписок (в формате "дд.мм.гг.").
20. При государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг в реестр исламских ценных бумаг вносятся следующие сведения:
1) наименование эмитента и оригинатора;
2) организационно-правовая форма эмитента и оригинатора;
3) бизнес-идентификационный номер эмитента;
4) вид деятельности эмитента и оригинатора;
5) адреса эмитента и оригинатора (внесенные в Национальный реестр бизнес-идентификационных номеров);
6) номера контактных телефонов, факса и адрес электронной почты эмитента и оригинатора;
7) наименование государственного органа, осуществившего государственную регистрацию (перерегистрацию) эмитента и оригинатора;
8) дата государственной регистрации (перерегистрации) эмитента и оригинатора (в формате "дд.мм.гг.");
9) номер государственной регистрации (перерегистрации) эмитента и оригинатора;
10) дата государственной регистрации выпуска исламских ценных бумаг (в формате "дд.мм.гг.");

11) эмитенттің лауазымды тұлғалары туралы мәліметтер;
12) ислам бағалы қағаздарын ұстаушы өкілінің атауы;
13) төлем агентінің атауы (бар болса);
14) тіркеушінің атауы;
15) эмитенттің қаржылық есептілігі аудитін жүзеге асырған аудиторлық ұйымның атауы;
16) "исламдық жалдау сертификаттары" немесе "исламдық қатысу сертификаттары" жазбаларының біреуі көрсетілетін ислам бағалы қағаздарының түрі;
17) ислам бағалы қағаздарының номиналды құны (бар болса);
18) ислам бағалы қағаздары шығарылымының көлемі;
19) ислам бағалы қағаздарының айналыс мерзімі;
20) ислам бағалы қағаздары бойынша кіріс мөлшері;
21) ислам бағалы қағаздары бойынша кіріс төлеу кезеңділігі;
22) ислам бағалы қағаздарын өтеу туралы мәліметтер;
23) эмиссиялық бағалы қағаздар шығару және олардың эмитенті бойынша ескерту (бар болса).
21. Ислам бағалы қағаздарын орналастыру қорытындылары туралы есепті қарау және бекіту кезінде ислам бағалы қағаздары тізіліміне мынадай мәліметтер енгізіледі:
1) ислам бағалы қағаздарын орналастыру қорытындылары туралы есептің бекітілген күні ("жж.кк.аа." форматында);
2) ислам бағалы қағаздарын орналастырудың есепті кезеңі басталған күні ("жж.кк.аа." форматында);
3) ислам бағалы қағаздарын орналастырудың есепті кезеңі аяқталған күні ("жж.кк.аа." форматында);
4) ислам бағалы қағаздарын орналастыру қорытындылары туралы есепті ұсыну күні ("жж.кк.аа." форматында);
5) эмиссиялық бағалы қағаздарын орналастыру қорытындылары туралы есептің бекітілген күні орналастырылған ислам бағалы қағаздарының саны.
22. Ислам бағалы қағаздарын өтеу қорытындылары туралы есепті қарау және бекіту кезінде ислам бағалы қағаздары тізіліміне мынадай мәліметтер енгізіледі:
1) ислам бағалы қағаздарын өтеу қорытындылары туралы есепті бекіту үшін ұсыну күні ("жж.кк.аа." форматында);
2) ислам бағалы қағаздарын өтеу қорытындылары туралы есептің бекітілген күні ("жж.кк.аа." форматында).
23. Ислам бағалы қағаздары шығарылымын жою кезінде ислам бағалы қағаздары тізіліміне мынадай мәліметтер енгізіледі:
1) ислам бағалы қағаздары шығарылымын жоюға құжаттарды ұсыну күні ("жж.кк.аа." форматында);
2) құжаттардың түпнұсқаларын қайтару күні ("жж.кк.аа." форматында);
3) ислам бағалы қағаздары шығарылымын жою күні ("жж.кк.аа." форматында);
4) құжаттардың түпнұсқаларын қайтару күні ("жж.кк.аа." форматында);
5) ислам бағалы қағаздары шығарылымын жою себебі;
6) ислам бағалы қағаздары шығарылымын жоюға ескерту (бар болса).
24. Мемлекеттік эмиссиялық бағалы қағаздарға берілген ұлттық сәйкестендiру нөмiрлерiнің журналына мынадай мәліметтер енгізіледі:
1) эмитенттің атауы;

11) сведения о должностных лицах эмитента;
12) наименование представителя держателя исламских ценных бумаг;
13) наименование платежного агента (при наличии);
14) наименование регистратора;
15) наименование аудиторской организации, осуществлявшей аудит финансовой отчетности эмитента;
16) вид исламских ценных бумаг, где указывается одна из записей: "исламские арендные сертификаты" или "исламские сертификаты участия";
17) номинальная стоимость исламской ценной бумаги (при наличии);
18) объем выпуска исламских ценных бумаг;
19) срок обращении исламских ценных бумаг;
20) размер дохода по исламским ценным бумагам;
21) периодичность выплаты дохода по исламским ценным бумагам;
22) сведения о погашении исламских ценных бумаг;
23) примечание по выпуску эмиссионных ценных бумаг и их эмитенту (при наличии).
21. При рассмотрении и утверждении отчета об итогах размещения исламских ценных бумаг в реестр исламских ценных бумаг вносятся следующие сведения:
1) дата утверждения отчета об итогах размещения исламских ценных бумаг (в формате "дд.мм.гг.");
2) дата начала отчетного периода размещения исламских ценных бумаг (в формате "дд.мм.гг.");
3) дата окончания отчетного периода размещения исламских ценных бумаг (в формате "дд.мм.гг.");
4) дата представления отчета об итогах размещения исламских ценных бумаг (в формате "дд.мм.гг.")
5) количество размещенных исламских ценных бумаг на дату утверждения отчета об итогах размещения эмиссионных ценных бумаг.
22. При рассмотрении и утверждении отчета об итогах погашения исламских ценных бумаг в реестр исламских ценных бумаг вносятся следующие сведения:
1) дата представления отчета об итогах погашения исламских ценных бумаг для утверждения (в формате "дд.мм.гг.");
2) дата утверждения отчета об итогах погашения исламских ценных бумаг (в формате "дд.мм.гг.").
23. При аннулировании выпуска исламских ценных бумаг в реестр исламских ценных бумаг вносятся следующие сведения:
1) дата представления документов на аннулирование выпуска исламских ценных бумаг (в формате "дд.мм.гг.");
2) дата возврата оригиналов документов (в формате "дд.мм.гг.");
3) дата аннулирования выпуска исламских ценных бумаг (в формате "дд.мм.гг.");
4) дата возврата оригиналов документов (в формате "дд.мм.гг.");
5) причина аннулирования выпуска исламских ценных бумаг;
6) примечания к аннулированию выпуска исламских ценных бумаг (при наличии).
24. В журнал присвоенных национальных идентификационных номеров государственным эмиссионным ценным бумагам вносятся следующие сведения:
1) наименование эмитента;

2) мемлекеттік бағалы қағаздың түрі;
3) шығарылым валютасы;
4) мемлекеттік бағалы қағаздың айналыс мерзімі;
5) мемлекеттік бағалы қағаздар шығарылымының реттік нөмірі;
6) мемлекеттік бағалы қағаздарды орналастырудың болжанған күні;
7) орналастыру көлемі;
8) мемлекеттік бағалы қағаздарды өтеу күні.
25. Шет мемлекеттің аумағында Қазақстан Республикасының резиденттері емес ұйымдардың эмиссиялық бағалы қағаздарын шығаруға және (немесе) орналастыруға берілген рұқсаттар журналына мынадай мәліметтер енгізіледі:
1) эмитенттің атауы;
2) аумағында эмиссиялық бағалы қағаздарды шығару және (немесе) орналастыру жүзеге асырылатын мемлекеттің (мемлекеттердің) атауы;
3) эмиссиялық бағалы қағаздың түрі;
4) эмиссиялық бағалы қағаздардың саны;
5) эмиссиялық бағалы қағаздың номиналды құны;
6) шет мемлекеттің аумағында Қазақстан Республикасының резиденттері ұйымдардың эмиссиялық бағалы қағаздарын шығаруға және (немесе) орналастыруға рұқсаттар беру күні.
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкі
Басқармасының
2016 жылғы 28 қарашадағы
№ 282 қаулысына
қосымша
Күші жойылды деп танылатын Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің, сондай-ақ Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілерінің құрылымдық элементтерінің тізбесі
1. "Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттік тізілімін жүргізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2003 жылғы 27 қазандағы № 382 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2574 тіркелген, 2004 жылғы Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер Бюллетенінде, № 1-4, 908-құжат жарияланған).
2. "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Эмиссиялық бағалы қағаздардың мемлекеттiк тiзiлiмiн жүргiзу ережесiн бекiту туралы" 2003 жылғы 27 қазандағы № 382 қаулысына толықтырулар мен өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы № 76 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4198 тіркелген).
3. "Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне сәйкестендіру нөмірлері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 28 мамырдағы № 155 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 4803 тіркелген, 2007 жылғы Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында жарияланған) бекітілген Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне сәйкестендіру нөмірлері бойынша енгізілетін өзгерістер мен толықтырулар тізбесінің 5-тармағы.

2) вид государственной ценной бумаги;
3) валюта выпуска;
4) срок обращения государственной ценной бумаги;
5) порядковый номер выпуска государственных ценных бумаг;
6) предполагаемая дата размещения государственных ценных бумаг;
7) объем размещения;
8) дата погашения государственных ценных бумаг.
25. В журнал выданных разрешений на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг организаций-резидентов Республики Казахстан на территории иностранного государства вносятся следующие сведения:
1) наименование эмитента;
2) наименование государства (государств), на территории которого (которых) будет осуществлен выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг;
3) вид эмиссионной ценной бумаги;
4) количество эмиссионных ценных бумаг;
5) номинальная стоимость эмиссионной ценной бумаги;
6) дата выдачи разрешения на выпуск и (или) размещение эмиссионных ценных бумаг организаций-резидентов Республики Казахстан на территории иностранного государства.
Приложение
к постановлению Правления
Национального Банка
Республики Казахстан
от 28 ноября 2016 года № 282
Перечень нормативных правовых актов Республики Казахстан, а
также структурных элементов некоторых нормативных правовых
актов Республики Казахстан, признаваемых утратившими силу
1. Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2003 года № 382 "Об утверждении Правил ведения Государственного реестра эмиссионных ценных бумаг" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2574, опубликованное 22 января 2004 года в газете "Казахстанская правда" № 12).
2. Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года № 76 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2003 года № 382 "Об утверждении Правил ведения Государственного реестра эмиссионных ценных бумаг" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4198).
3. Пункт 5 Перечня изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам идентификационных номеров, утвержденного постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 мая 2007 года № 155 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам идентификационных номеров" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4803, опубликованным в 2007 году, май-июль, в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан).

4. "Қазақстан Республикасының кейбiр нормативтiк құқықтық актiлерiне сәйкестендiру нөмiрлерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010 жылғы 29 наурыздағы № 50 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 6219 тіркелген, 2010 жылғы 26 тамыздағы Қазақстан Республикасы орталық атқарушы және өзге де орталық мемлекеттік органдарының актілер жинағында, № 14 жарияланған) бекітілген Қазақстан Республикасының кейбiр нормативтiк құқықтық актiлерiне сәйкестендiру нөмiрлерi бойынша енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар тiзбесiнің 3-тармағы.

4. Пункт 3 Перечня изменений и дополнений, которые вносятся в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам идентификационных номеров, утвержденного постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 марта 2010 года № 50 "О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам идентификационных номеров" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 6219, опубликованным 26 августа 2010 года в Собрании актов центральных исполнительных и иных центральных государственных органов Республики Казахстан № 14).