"Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 29 наурыздағы № 120-596 қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2016 жылы 4 мамырда № 1013 болып тіркелді. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 2020 жылғы 21 қазандағы № 510-2362 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің 21.10.2020 № 510-2362 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 27-бабы 1-тармағының 11) тармақшасына, "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті қосымшаға сәйкес бекітілсін.
2. "Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы" мемлекеттік мекемесінің басшысына осы қаулыны, әділет органдарында мемлекеттік тіркелгеннен кейін, ресми және мерзімді баспа басылымдарында жариялау, сондай-ақ Қазақстан Республикасының Үкіметі айқындайтын интернет-ресурста және Астана қаласы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастыру жүктелсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің бірінші орынбасары С.М. Хорошунға жүктелсін.
4. Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Әкім
Ә. Жақсыбеков
Астана қаласы әкімдігінің
2016 жылғы 29 наурыздағы
№ 120-596 қаулысына
қосымша
"Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) Астана қаласы әкімдігінің уәкілетті органдары – "Астана қаласының Сәулет және қала құрылысы басқармасы" (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті сәулет және қала құрылысы саласында беруші), "Жер қатынастары және жердің пайдалануы мен қорғалуын бақылау басқармасы" мемлекеттік мекемелерімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті жер қатынастары саласында беруші), Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрлігі Құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері және жер ресурстарын басқару комитетінің "Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнының Астана филиалымен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті жер кадастры саласында беруші) Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 270 бұйрығымен бекітілген "Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (бұдан әрі – Стандарт) (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11051 болып тіркелген) сәйкес көрсетіледі.
Құжаттарды қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижелерін беру:

Об утверждении Регламента государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пунета"
Постановление акимата города Астаны от 29 марта 2016 года № 120-596. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 4 мая 2016 года № 1013. Утратило силу постановлением акимата города Нур-Султана от 21 октября 2020 года № 510-2362 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Нур-Султана от 21.10.2020 № 510-2362 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 11) пункта 1 статьи 27 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах", акимат города Астаны ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить Регламент государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта" согласно приложению.
2. Возложить на руководителя Государственного учреждения "Управление архитектуры и градостроительства города Астаны" государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции с последующим его опубликованием в официальных и периодических печатных изданиях, а также размещение на интернет-ресурсе, определяемом Правительством Республики Казахстан, и на интернет-ресурсе акимата города Астаны.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на первого заместителя акима города Астаны Хорошуна С.М.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким
А. Джаксыбеков
Приложение
к постановлению акимата
города Астаны
от 29 марта 2016 года
№ 120-596
Регламент государственной услуги
"Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте
населенного пункта"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта" (далее – государственная услуга) оказывается уполномоченными органами акимата города Астаны – государственными учреждениями "Управление архитектуры и градостроительства города Астаны" (далее – услугодатель в сфере архитектуры и градостроительства), "Управление земельных отношений и по контролю за использованием и охраной земель города Астаны" (далее – услугодатель в сфере земельных отношений), Астанинским филиалом Республиканского государственного предприятия на праве хозяйственного ведения "Научно-производственный центр земельного кадастра" Комитета по делам строительства, жилищно-коммунального хозяйства и управления земельными ресурсами Министерства национальной экономики Республики Казахстан (далее – услугодатель в сфере земельного кадастра) в соответствии со стандартом государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 270 (далее – Стандарт) (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11051).
Прием документов и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:

1) "Азаматтарға арналған Үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) "электрондық үкіметтің" www.egov.kz веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі – Стандартқа 1-қосымшаға сәйкес жер-кадастрлық жоспарын және уақытша (қысқа мерзiмдi, ұзақ мерзiмдi) өтеулi (өтеусіз) жерді пайдалану шартын қоса бере отырып, жер учаскесіне жер пайдалану құқығын беру туралы шешім немесе Стандарттың 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
іс-қимыл тәртібін сипаттау
1. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастау үшін Стандарттың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша көрсетілетін қызметті алушының өтініші және Стандарттың 9-тармағында көрсетілген құжаттар негіз болып табылады.
2. Көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметті берушіге жүгінеді. Қызмет көрсету уақыты – 15 (он бес) минут.
Рәсімнің нәтижесі – Мемлекеттік корпорация қызметкері құжаттар топтамасын дайындайды және оны курьерлік немесе басқа да осыған уәкілетті байланыс арқылы көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні.
3. Көрсетілетін қызметті берушімен келісуші органдардың және ұйымдардың оң қорытындыларымен жер учаскесін таңдау актісін дайындау мерзімі 28 (жиырма сегіз) жұмыс күні мемлекеттік қызметті өңдеуі:
1) көрсетілетін қызметті сәулет және қала құрылысы саласында берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорация арқылы түскен құжаттар топтамасын қабылдауды жүзеге асырады, оларды тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді – 15 (он бес) минут (түскен күні);
2) көрсетілетін қызметті сәулет және қала құрылысы саласында берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қарастырады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды – 2 (екі) сағат (түскен күні).
Рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті сәулет және қала құрылысы саласында беруші басшысының қолы;
3) елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру кезінде көрсетілетін қызметті сәулет және қала құрылысы саласында берушінің жауапты орындаушысымен мемлекеттік қызметті өңдеуі – 5 (бес) сағат (түскен күні);

1) Государственную корпорацию "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства" www.egov.kz (далее –портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги – решение о предоставлении права землепользования на земельный участок с приложением земельно-кадастрового плана согласно приложению 1 к Стандарту и договора временного (краткосрочного, долгосрочного) возмездного (безвозмездного) землепользования, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренных пунктом 10 Стандарта.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников)
услугодателя в процессе оказания государственной услуги
1. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является заявление услугополучателя по форме согласно приложению 4 к Стандарту и документы, указанные в пункте 9Стандарта.
2. Услугополучатель для получения государственной услуги обращается к услугодателю через Государственную корпорацию. Время обслуживания – 15 (пятнадцать) минут.
Результат процедуры – работник Государственной корпорации подготавливает пакет документов и направляет его услугодателю через курьерскую или иную уполномоченную на это связь – 1 (один) рабочий день.
3. Обработка государственной услуги услугодателем со сроком изготовление акта выбора земельного участка, с положительными заключениями согласующих органов и организаций исполнения 28 (двадцать восемь) рабочих дней:
1) сотрудник услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства осуществляет прием пакета документов услугополучателя, поступивших через Государственную корпорацию, производит регистрацию и передает руководителю услугодателя – 15 (пятнадцать) минут (в день поступления);
2) руководитель услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства рассматривает пакет документов услугополучателя и определяет ответственного исполнителя услугодателя – 2 (два) часа (в день поступления).
Результат процедуры – виза руководителя услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства;
3) обработка государственной услуги ответственным исполнителем услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства при предоставлении земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта – 5 (пять) часов (в день поступления);

4) көрсетілетін қызметті сәулет және қала құрылысы саласында берушінің жауапты орындаушысымен мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін қалыптастыру (Жер учаскесін таңдау актісі немесе құжаттар топтамасы толық емес болған жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап) және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы жауапты ұсыну – 2 (екі) жұмыс күні;
5) көрсетілетін қызметті сәулет және қала құрылысы саласында берушінің басшысы бас тартқан жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жобасына қол қояды – 1 (бір) сағат мемлекеттік қызметті көрсету жауабын беру күні.
Рәсімнің нәтижесі – мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою;
6) көрсетілетін қызметті сәулет және қала құрылысы саласында берушінің қызметкері қорытындыны дайындау үшін, жер учаскесін орналастыру сызбасы мен Жер учаскесін таңдау және келісу актісін келісуші органдар мен ұйымдарға жібереді – 4 (төрт) жұмыс күні;
4. Көрсетілетін қызметті жер кадастры саласында беруші Жер учаскесін таңдау актісіне және қорытындыға бөтен жеке меншік иелері мен жер пайдаланушылары болуы немесе болмауы туралы қорытынды дайындайды:
жер учаскесі бос емес болған жағдайда, ақпарат көрсетілетін қызметті сәулет және қала құрылысы саласында берушіге жіберіледі – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
5. Келісуші органдар мен ұйымдар өтінім берілген нысаналы мақсатта жер учаскесін беру мүмкіндігі туралы қорытындыны және техникалық шарттарды көрсетілетін қызметті сәулет және қала құрылысы саласында берушінің атына жібереді – 12 (он екі) жұмыс күні ішінде.
6. Көрсетілетін қызметті сәулет және қала құрылысы саласында беруші:
1) жер учаскесі бос еместігі туралы ақпарат немесе теріс қорытынды алған жағдайда, жер учаскесіне құқық беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты Мемлекеттік корпорацияға жібереді – 1 (бір) жұмыс күні;
2) оң қорытынды алған жағдайда, түпкілікті Жер учаскесін таңдау және келісу актісін дайындайды – 5 (бес) жұмыс күні ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті сәулет және қала құрылысы саласында беруші басшысының қолы.
7. Түпкілікті Жер учаскесін таңдау және келісу актісі көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен бекітіледі және ілеспе хатпен көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жіберіледі – 1 (бір) жұмыс күні ішінде:
1) көрсетілетін қызметті сәулет және қала құрылысы саласында берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижелерін көрсетілетін қызметті берушінің қызметкеріне тіркеу үшін жібереді – 1 (бір) сағат (келесі жұмыс күні);

4) формирование ответственным исполнителем услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства результата оказания государственной услуги (Акт выбора земельного участка либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случае неполного пакета документов) и предоставление руководителю услугодателя ответа об отказе в оказании государственной услуги – 2 (два) рабочих дня;
5) руководитель услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства в случае отказа подписывает проект мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги – 1 (один) час в день выдачи ответа оказания государственной услуги.
Результат процедуры – подписание мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги;
6) сотрудник услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства для подготовки заключения направляет в согласующие органы и организации Акт выбора и согласования земельного участка со схемой расположения земельного участка – 4 (четыре) рабочего дня.
4. Услугодатель в сфере земельного кадастра подготавливает заключение о наличии или отсутствии посторонних собственников и землепользователей к Акту выбора земельного участка и заключению:
в случае занятости земельного участка информация направляется услугодателю в сфере архитектуры и градостроительства – в течение 3 (трех) рабочих дней;
5. Согласующие органы и организации направляют в адрес услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства технические условия и заключения о возможности предоставления земельного участка по заявленному целевому назначению – в течение 12 (двенадцати) рабочих дней.
6. Услугодатель в сфере архитектуры и градостроительства:
1) в случае получения информации о занятости земельного участка или отрицательных заключений направляет мотивированный отказ в предоставлении права на земельный участок в Государственную корпорацию – 1 (один) рабочий день;
2) в случае получения положительного заключения готовит окончательный Акт выбора и согласования земельного участка – в течение 5 (пяти) рабочих дней.
Результат процедуры – виза руководителя услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства.
7. Окончательный Акт выбора и согласования земельного участка утверждается руководителем услугодателя и передается сопроводительным письмом ответственному исполнителю услугодателя – в течение 1 (одного) рабочего дня:
1) ответственный исполнитель услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства передает результаты оказания государственной услуги сотруднику услугодателя для регистрации – 1 (один) час (следующего рабочего дня);

2) көрсетілетін қызметті сәулет және қала құрылысы саласында берушінің қызметкері тіркеуді жүзеге асырады, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін Мемлекеттік корпорацияға курьерлік немесе басқа да осыған уәкілетті байланыс арқылы жолдайды – түскен күні (жиырма сегізінші) жұмыс күні.
8. Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға келісу үшін Жер учаскесін таңдау актісін және жер-кадастрлық жұмыстарын орындауға төлемақы шотын береді.
9. Көрсетілетін қызметті алушымен Жер учаскесін таңдау актісі келісілмеген және төлемақы төленбеген жағдайда – 10 (он) жұмыс күні ішінде Мемлекеттік корпорация келісілмеген Жер учаскесін таңдау актісін, көрсетілетін қызметті алушыны хабардар ете отырып, жою үшін көрсетілетін қызметті сәулет және қала құрылысы саласында берушіге қайтарады.
10. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетілетін қызметті алушы түпкілікті таңдау актісін келісуі және жер-кадастрлық жұмысы қызметіне ақы төлеуі кезінде - жер учаскесіне жер пайдалану құқығын беру туралы шешім шығару - 22 (жиырма екі) жұмыс күні өңдеуі, көрсетілетін қызметті жер кадастры саласында беруші көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорация арқылы келіп түскен құжаттарын қабылдауды жүзеге асырады, оларға тіркеу жүргізеді.
11. Көрсетілетін қызметті жер кадастры саласында беруші жер-кадастрлық жоспарын дайындайды және жер қатынастары бойынша уәкілетті органға жібереді – 10 (он) жұмыс күні ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті жер қатынастары саласында беруші кеңсесінің қызметкеріне дайындалған жер-кадастрлық жоспарын беру туралы белгі.
12. Көрсетілетін қызметті жер қатынастары саласында берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті беруші ұсынған құжаттардың толықтығын тексеруді жүзеге асырады, келіп түскен құжаттарға тіркеу жүргізеді және көрсетілетін қызметті жер қатынастары саласында беруші басшысына береді – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Ұсынылған құжаттардың толық емес фактісі анықталған жағдайда, көрсетілетін қызметті жер қатынастары саласында берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті алушының ұсынылған құжаттарын қайтарады – құжаттар түскен күні.
Көрсетілетін қызметті жер қатынастары саласында берушінің басшысы ұсынылған құжаттар топтамасын қарастырады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды – түскен күні.
Рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті жер қатынастары саласында берушінің жауапты орындаушысын анықтау туралы бұрыштама қою.
13. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттардың толықтығын тексереді, оларды Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкестігін қарастырады және жер-кадастрлық жоспарын бекіту туралы бұйрықты дайындайды – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – жер-кадастрлық жоспарын бекіту туралы дайындалған бұйрық.

2) сотрудник услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства осуществляет регистрацию, направляет результаты оказания государственной услуги в Государственную корпорацию через курьерскую или иную уполномоченную на это связь – в день поступления (двадцать восьмого) рабочего дня.
8. Сотрудник Государственной корпорации выдает услугополучателю Акт выбора земельного участка для согласования и счет на оплату за выполнение работ земельно-кадастрового плана.
9. В случае несогласованного услугополучателем Акта выбора земельного участка и неоплаты – в течение 10 (десяти) рабочих дней Государственная корпорация с уведомлением услугополучателя возвращает услугодателю в сфере архитектуры и градостроительства для аннулирования несогласованного Акта выбора земельного участка.
10. Обработка государственной услуги при согласовании окончательного акта выбора и оплаты за услуги земельно-кадастровых работ услугополучателем - вынесение решения о предоставлении права землепользования на земельный участок - 22 (двадцать два) рабочих дня, услугодатель в сфере земельного кадастра осуществляет прием документов услугополучателя, поступивших через Государственную корпорацию, проводит их регистрацию.
11. Услугодатель в сфере земельного кадастра подготавливает земельно-кадастровый план и передает в уполномоченный орган по земельным отношениям – в течение 10 (десяти) рабочих дней.
Результат процедуры – отметка о передаче подготовленного земельно-кадастрового плана сотруднику канцелярии услугодателя в сфере земельных отношений.
12. Сотрудник канцелярии услугодателя в сфере земельных отношений осуществляет проверку полноты представленных услугодателем документов, проводит регистрацию поступивших документов и передает руководителю услугодателя в сфере земельных отношений – в течение 1 (одного) рабочего дня.
В случае установления факта неполноты представленных документов, сотрудник канцелярии услугодателя в сфере земельных отношений возвращает представленные документы услугополучателя – в день поступления документов.
Руководитель услугодателя в сфере земельных отношений рассматривает представленный пакет документов и определяет ответственного исполнителя услугодателя – в день поступления.
Результат процедуры – наложение резолюции об определении ответственного исполнителя услугодателя в сфере земельных отношений.
13. Ответственный исполнитель услугодателя проверяет полноту документов, рассматривает их на соответствие законодательству Республики Казахстан и подготавливает приказ об утверждении земельно-кадастрового плана – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Результат процедуры – подготовленный приказ об утверждении земельно-кадастрового плана.

14. Көрсетілетін қызметті жер қатынастары саласында берушінің басшысы жер-кадастрлық жоспарын бекіту туралы бұйрыққа қол қояды және көрсетілетін қызметті жер қатынастары саласында берушінің кеңсесіне тіркеу үшін жібереді – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – жер-кадастрлық жоспарын бекіту туралы дайындалған бұйрық.
15. Көрсетілетін қызметті жер қатынастары саласында беруші кеңсесінің қызметкері жер-кадастрлық жоспарын бекіту туралы бұйрықты тіркейді – құжаттар түскен күні, жер-кадастрлық жоспарын бекіту туралы бұйрықты тіркеген жағдайда, құрылыс салу мақсаттарына жер учаскесін беру туралы Астана қаласы әкімдігі қаулысының (бұдан әрі – қаулы) жобасын дайындау үшін көрсетілетін қызметті жер қатынастары саласында берушінің жауапты орындаушысына жібереді.
Рәсімнің нәтижесі – жер-кадастрлық жоспарын бекіту туралы тіркелген бұйрық.
16. Көрсетілетін қызметті жер қатынастары саласында беруші құрылыс салу мақсаттарына жер учаскесін беру туралы дайындалған қаулы жобасын қарастырады және қол қояды – 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – құрылыс мақсаттарына жер учаскесін беру туралы қаулыны қабылдау.
17. Көрсетілетін қызметті жер қатынастары саласында берушінің жауапты орындаушысы уақытша (қысқа мерзiмдi, ұзақ мерзiмдi) өтеулi (өтеусіз) жерді пайдаланудың шартын дайындайды, көрсетілетін қызметті жер қатынастары саласында берушінің басшысына қол қойдырады және көрсетілетін қызметті алушы қол қою үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – уақытша (қысқа мерзiмдi, ұзақ мерзiмдi) өтеулi (өтеусіз) жерді пайдаланудың дайындалған шарты.
Көрсетілетін қызметті алушымен уақытша (қысқа мерзiмдi, ұзақ мерзiмдi) өтеулi (өтеусіз) жерді пайдалану шартына қол қойылғаннан кейін, Мемлекеттік корпорация осы шартты тіркеу үшін және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін жер қатынастары саласындағы уәкілетті орган кеңсесіне жібереді.
Көрсетілген мерзім ішінде уақытша (қысқа мерзiмдi, ұзақ мерзiмдi) өтеулi (өтеусіз) жерді пайдалану шартын жасасу мерзімі аяқталған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қол қойылмаған уақытша жерді пайдалану шартының, қызметті алушыны мемлекеттік қызметті көрсету тоқтатылғаны туралы хабардар ете отырып, құрылыс салу мақсатына арналған жер учаскесін беру жөніндегі қаулының күшін жою үшін көрсетілетін қызметті жер қатынастары саласында берушіге қайтарады.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісінде көрсетілетін
қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің)
өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау

14. Руководитель услугодателя в сфере земельных отношений подписывает приказ об утверждении земельно-кадастрового плана и передает в канцелярию услугодателя в сфере земельных отношений для регистрации – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Результат процедуры – подготовленный приказ об утверждении земельно-кадастрового плана.
15. Сотрудник канцелярии услугодателя в сфере земельных отношений регистрирует приказ об утверждении земельно-кадастрового плана – в день поступления документов, в случае регистрации приказа об утверждении земельно-кадастрового плана передает ответственному исполнителю услугодателя в сфере земельных отношений для подготовки проекта постановления акимата города Астаны (далее – постановление) о предоставлении земельного участка для целей строительства.
Результат процедуры – зарегистрированный приказ об утверждении земельно-кадастрового плана.
16. Услугодатель в сфере земельных отношений рассматривает и подписывает подготовленный проект постановления о предоставлении земельного участка для целей строительства – в течение 8 (восьми) рабочих дней.
Результат процедуры – принятие постановления о предоставлении земельного участка для целей строительства.
17. Ответственный исполнитель услугодателя в сфере земельных отношений подготавливает договор временного (краткосрочного, долгосрочного) возмездного (безвозмездного) землепользования, подписывает у руководителя услугодателя в сфере земельных отношений и передает в Государственную корпорацию для подписи услугополучателем – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Результат процедуры – подготовленный договор временного (краткосрочного, долгосрочного) возмездного (безвозмездного) землепользо-вания.
После подписания договора временного (краткосрочного, долгосрочного) возмездного (безвозмездного) землепользования услугополучателем, Государственная корпорация направляет данный договор в канцелярию услугодателя в сфере земельных отношений для регистрации и выдачи услугополучателю через Государственную корпорацию.
В случае истечения срока заключения договора временного (краткосрочного, долгосрочного) возмездного (безвозмездного) землепользо- вания в указанный срок, Государственная корпорация возвращает услугодателю в сфере земельных отношений для отмены постановления о предоставлении земельного участка для целей строительства и неподписанного договора временного землепользования с уведомлением услугополучателя о прекращении государственной услуги.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений
(работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги

1. Мемлекеттік қызметті көрсету үдерісіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы.
4. Мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін
қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ
мемлекеттік қызмет көрсету үдерісінде ақпараттық жүйелерді
пайдалану тәртібінің сипаттамасы
1. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының іс-қимылдар тәртібі:
1) көрсетілетін қызметті алушы электрондық цифрлық қолтаңба (бұдан әрі – ЭЦҚ) арқылы порталда тіркеуді (авторизациялауды) жүзеге асырады – 10 (он) минут 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
2) көрсетілетін қызметті алушымен электрондық мемлекеттік қызметті таңдауы, электрондық сұраныс өрістерін толтыру және сұранысты көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ расталған, электрондық құжат түрінде бекіту – 15 (он бес) минут 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
3) электрондық мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ арқылы электрондық сұранысты куәландыру – 5 (бес) минут 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті сәулет және қала құрылысы саласында берушінің қызметкері көрсетілетін қызметті алушының портал арқылы түскен құжаттар топтамасын қабылдауды жүзеге асырады, "электрондық үкіметтің" шлюзі мен ақпараттық жүйеде тіркеуді жасайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді – 2 (екі) минут (түскен күні);
5) көрсетілетін қызметті сәулет және қала құрылысы саласында берушінің басшысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттар топтамасын қарастырады және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды – 2 (екі) сағат (түскен күні).
Рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті сәулет және қала құрылысы саласында беруші басшысының қолы;
6) көрсетілетін қызметті сәулет және қала құрылысы саласында берушінің жауапты орындаушысымен елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру кезінде мемлекеттік көрсетілетін қызметті өңдеу – 5 (бес) сағат (түскен күні);
7) көрсетілетін қызметті сәулет және қала құрылысы саласында берушінің жауапты орындаушысымен мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесін қалыптастыру (Жер учаскесін таңдау актісі немесе құжаттар топтамасы толық емес болған жағдайда, мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап) және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесінің жобасын танысу үшін ұсыну – 2 (екі) жұмыс күні.
Рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті беруші басшысының мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижесімен танысуы;

1. Перечень структурных подразделений, (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) ответственный исполнитель услугодателя.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией и
(или) иными услугодателями, а также порядка использования
информационных систем в процессе оказания государственной услуги
1. Порядок действий услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через портал:
1) услугополучатель осуществляет регистрацию (авторизацию) на портале посредством электронной цифровой подписи (далее – ЭЦП) – 10 (десять) минут в течение 1 (одного) рабочего дня;
2) выбор услугополучателем электронной государственной услуги, заполнение полей электронного запроса и прикрепление запроса в форме электронного документа, удостоверенного ЭЦП услугополучателя – 15 (пятнадцать) минут в течение 1 (одного) рабочего дня;
3) удостоверение электронного запроса для оказания электронной государственной услуги посредством ЭЦП услугополучателя – 5 (пять) минут в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) сотрудник услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства осуществляет прием пакета документов услугополучателя, поступивших через портал, производит регистрацию в шлюзе "электронного правительства" и информационной системе и передает руководителю услугодателя – 2 (две) минуты (в день поступления);
5) руководитель услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства рассматривает пакет документов услугополучателя и определяет ответственного исполнителя услугодателя – 2 (два) часа (в день поступления).
Результат процедуры – виза руководителя услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства;
6) обработка государственной услуги ответственным исполнителем услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства при предоставлении земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта – 5 (пять) часов (в день поступления);
7) формирование ответственным исполнителем услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства результата оказания государственной услуги (Акт выбора земельного участка либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случае неполного пакета документов) и предоставление руководителю услугодателя ответа об отказе в оказании государственной услуги – 2 (два) рабочих дня.
Результат процедуры – ознакомление руководителя услугодателя с результатом оказания государственной услуги;

8) көрсетілетін қызметті сәулет және қала құрылысы саласында берушінің басшысы бас тартқан жағдайда – мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап жобасына қол қояды – 1 (бір) сағат мемлекеттік қызметті көрсету жауабын беру күні.
Рәсімнің нәтижесі – мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауапқа қол қою;
2. Көрсетілетін қызметті сәулет және қала құрылысы саласында берушінің қызметкері қорытындыны дайындау үшін, жер учаскесін орналастыру сызбасымен Жер учаскесін таңдау және келісу актісін келісуші органдар мен ұйымдарға жібереді – 4 (төрт) жұмыс күні.
3. Көрсетілетін қызметті жер кадастры саласында беруші Жер учаскесін таңдау актісіне және қорытындыға бөтен жеке меншік иелері мен жер пайдаланушылары болуы немесе болмауы туралы қорытынды дайындайды:
жер учаскесі бос емес болған жағдайда, ақпарат көрсетілетін қызметті сәулет және қала құрылысы саласында берушіге жіберіледі – 3 (үш) жұмыс күні ішінде;
4. Келісуші органдар мен ұйымдар өтінім берілген нысаналы мақсатта жер учаскесін беру мүмкіндігі туралы қорытындыны және техникалық шарттарды көрсетілетін қызметті сәулет және қала құрылысы саласында берушінің мекенжайына жібереді – 12 (он екі) жұмыс күні ішінде.
5. Көрсетілетін қызметті сәулет және қала құрылысы саласында беруші:
1) жер учаскесі бос еместігі туралы ақпарат немесе теріс қорытынды алған жағдайда – 3 (үш) жұмыс күні ішінде көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жер учаскесіне құқық беруден бас тарту туралы дәлелді жауапты жібереді;
2) оң қорытынды алған жағдайда түпкілікті Жер учаскесін таңдау және келісу актісін дайындайды – 5 (бес) жұмыс күні ішінде
Рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті сәулет және қала құрылысы саласында беруші басшысының қолы.
6. Түпкілікті Жер учаскесін таңдау және келісу актісі көрсетілетін қызметті берушінің басшымен бекітіледі және ілеспе хатпен көрсетілетін қызметті сәулет және қала құрылысы саласында берушінің жауапты орындаушысына жіберіледі – 1 (бір) жұмыс күні ішінде:
1) көрсетілетін қызметті сәулет және қала құрылысы саласында берушінің жауапты орындаушысы мемлекеттік қызметті көрсетудің нәтижелерін көрсетілетін қызметті берушінің қызметкеріне тіркеу үшін жібереді – 1 (бір) сағат (келесі жұмыс күні);
2) көрсетілетін қызметті сәулет және қала құрылысы саласында берушінің қызметкері тіркеуді жүзеге асырады, мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" жібереді – түскен күні (жиырма сегізінші) жұмыс күні.
7. Көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" Жер учаскесін таңдау актісін және жер-кадастрлық жұмыстарын орындауға төлемақы шоты жіберіледі.

8) руководитель услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства в случае отказа подписывает проект мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги – 1 (один) час в день выдачи ответа оказания государственной услуги.
Результат процедуры – подписание мотивированного ответа об отказе в оказании государственной услуги;
2. Сотрудник услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства для подготовки заключения направляет в согласующие органы и организации Акт выбора и согласования земельного участка со схемой расположения земельного участка – 4 (четыре) рабочего дня.
3. Услугодатель в сфере земельного кадастра подготавливает заключение о наличии или отсутствии посторонних собственников и землепользователей к Акту выбора земельного участка и заключению:
в случае занятости земельного участка информация направляется услугодателю в сфере архитектуры и градостроительства – в течение 3 (трех) рабочих дней;
4. Согласующие органы и организации направляют в адрес услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства технические условия и заключения о возможности предоставления земельного участка по заявленному целевому назначению – в течение 12 (двенадцати) рабочих дней.
5. Услугодатель в сфере архитектуры и градостроительства:
1) в случае получения информации о занятости земельного участка или отрицательных заключений – в течение 3 (трех) рабочих дней направляет мотивированный отказ в предоставлении права на земельный участок в "личный кабинет" услугополучателя;
2) в случае получения положительного заключения готовит окончательный Акт выбора и согласования земельного участка – в течение 5 (пяти) рабочих дней.
Результат процедуры – виза руководителя услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства.
6. Окончательный Акт выбора и согласования земельного участка утверждается руководителем услугодателя и передается совместно с сопроводительным письмом ответственному исполнителю услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства – в течение 1 (одного) рабочего дня:
1) ответственный исполнитель услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства передает результаты оказания государственной услуги сотруднику услугодателя для регистрации – 1 (один) час (следующего рабочего дня);
2) сотрудник услугодателя в сфере архитектуры и градостроительства осуществляет регистрацию, направляет результаты оказания государственной услуги в "личный кабинет" услугополучателя – в день поступления (двадцать восьмого) рабочего дня.
7. В "личный кабинет" услугополучателя направляется Акт выбора земельного участка для согласования и счет на оплату за выполнение работ земельно-кадастрового плана.

8. Көрсетілетін қызметті алушымен Жер учаскесін таңдау актісі келісілмеген және төленбеген жағдайда – 10 (он) жұмыс күні ішінде мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетілді деп есептеледі.
9. Көрсетілетін қызметті жер кадастры саласында беруші көрсетілетін қызметті алушының портал арқылы келіп түскен құжаттар топтамасын тіркеуді жүзеге асырады, оларды "электрондық үкімет" шлюзінде және ақпараттық жүйеде тіркеуді жасайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына береді – түскен күні.
10. Көрсетілетін қызметті жер кадастры саласында беруші жер-кадастрлық жоспарын дайындайды және жер қатынастары бойынша уәкілетті органға жібереді – 10 (он) жұмыс күні ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті жер қатынастары саласында беруші кеңсесінің қызметкеріне дайындалған жер-кадастрлық жоспарын беру туралы белгі.
11. Көрсетілетін қызметті жер қатынастары саласында берушінің кеңсе қызметкері көрсетілетін қызметті жер кадастры саласында берушінің портал арқылы келіп түскен құжаттар топтамасын тіркеуді жүзеге асырады және көрсетілетін қызметті жер қатынастары саласында берушінің басшысына береді – түскен күні.
Көрсетілетін қызметті жер қатынастары саласында берушінің басшысы ұсынылған құжаттар топтамасын қарайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысын айқындайды – түскен күні.
Рәсімнің нәтижесі – көрсетілетін қызметті жер қатынастары саласында берушінің жауапты орындаушысын анықтау туралы бұрыштама қою.
12. Көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы оларды Қазақстан Республикасы заңнамасына сәйкестігін қарастырады және жер-кадастрлық жоспарын бекіту туралы бұйрықты дайындайды – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – жер кадастрлық жоспарын бекіту туралы дайындалған бұйрық.
13. Көрсетілетін қызметті жер қатынастары саласында берушінің басшысы жер-кадастрлық жоспарын бекіту туралы бұйрыққа қол қояды және көрсетілетін қызметті жер қатынастары саласында берушінің кеңсесіне тіркеу үшін жібереді – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – жер кадастрлық жоспарын бекіту туралы дайындалған бұйрық.
14. Көрсетілетін қызметті жер қатынастары саласында беруші кеңсесінің қызметкері жер-кадастрлық жоспарын бекіту туралы бұйрықты тіркейді – түскен күні, жер-кадастрлық жоспарын бекіту туралы бұйрықты тіркеген жағдайда, құрылыс салу мақсаттарына жер учаскесін беру туралы Астана қаласы әкімдігі қаулысының (бұдан әрі – қаулы) жобасын дайындау үшін көрсетілетін қызметті жер қатынастары саласында берушінің жауапты орындаушысына жібереді.
Рәсімнің нәтижесі – жер-кадастрлық жоспарын бекіту туралы тіркелген бұйрық.

8. В случае несогласованного услугополучателем Акта выбора земельного участка и неоплаты – в течение 10 (десяти) рабочих дней государственная услуга считается оказанной.
9. Услугодатель в сфере земельного кадастра осуществляет регистрацию пакета документов услугополучателя поступивших через портал, производит их регистрацию в шлюзе "электронного правительства" и информационной системе и передает руководителю услугодателя – в день поступления.
10. Услугодатель в сфере земельного кадастра подготавливает земельно-кадастровый план и передает в уполномоченный орган по земельным отношениям – в течение 10 (десяти) рабочих дней.
Результат процедуры – отметка о передаче подготовленного земельно-кадастрового плана сотруднику канцелярии услугодателя в сфере земельных отношений.
11. Сотрудник канцелярии услугодателя в сфере земельных отношений осуществляет регистрацию пакета документов услугодателя в сфере земельного кадастра поступивших через портал и передает руководителю услугодателя в сфере земельных отношений – в день поступления.
Руководитель услугодателя в сфере земельных отношений рассматривает представленный пакет документов и определяет ответственного исполнителя услугодателя – в день поступления.
Результат процедуры – наложение резолюции об определении ответственного исполнителя услугодателя в сфере земельных отношений.
12. Ответственный исполнитель услугодателя рассматривает их на соответствие законодательству Республики Казахстан и подготавливает приказ об утверждении земельно-кадастрового плана – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Результат процедуры – подготовленный приказ об утверждении земельно-кадастрового плана.
13. Руководитель услугодателя в сфере земельных отношений подписывает приказ об утверждении земельно-кадастрового плана и передает в канцелярию услугодателя в сфере земельных отношений для регистрации – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Результат процедуры – подготовленный приказ об утверждении земельно-кадастрового плана.
14. Сотрудник канцелярии услугодателя в сфере земельных отношений регистрирует приказ об утверждении земельно-кадастрового плана – в день поступления, в случае регистрации приказа об утверждении земельно-кадастрового плана передает ответственному исполнителю услугодателя в сфере земельных отношений для подготовки проекта постановления акимата города Астаны (далее – постановление) о предоставлении земельного участка для целей строительства.
Результат процедуры – зарегистрированный приказ об утверждении земельно-кадастрового плана.

15. Көрсетілетін қызметті жер қатынастары саласында беруші құрылыс салу мақсаттарына жер учаскесін беру туралы дайындалған қаулы жобасын қарастырады және қол қояды – 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – құрылыс мақсаттарына жер учаскесін беру туралы қаулыны қабылдау.
16. Көрсетілетін қызметті жер қатынастары саласында берушінің жауапты орындаушысы уақытша (қысқа мерзiмдi, ұзақ мерзiмдi) өтеулi (өтеусіз) жерді пайдаланудың шартын дайындайды, көрсетілетін қызметті жер қатынастары саласында берушінің басшысына қол қойдырады және көрсетілетін қызметті алушы қол қою үшін Мемлекеттік корпорацияға жібереді – 1 (бір) жұмыс күні ішінде.
Рәсімнің нәтижесі – уақытша (қысқа мерзiмдi, ұзақ мерзiмдi) өтеулi (өтеусіз) жерді пайдаланудың дайындалған шарты.
Көрсетілетін қызметті алушымен уақытша (қысқа мерзiмдi, ұзақ мерзiмдi) өтеулi (өтеусіз) жерді пайдалану шартына қол қойылғаннан кейін, Мемлекеттік корпорация осы шартты тіркеу үшін және Мемлекеттік корпорация арқылы көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін жер қатынастары саласындағы уәкілетті орган кеңсесіне жібереді.
Көрсетілген мерзім ішінде уақытша (қысқа мерзiмдi, ұзақ мерзiмдi) өтеулi (өтеусіз) жерді пайдалану шартын жасасу мерзімі аяқталған жағдайда, Мемлекеттік корпорация қол қойылмаған уақытша жерді пайдалану шартының, қызметті алушыны мемлекеттік қызметті көрсету тоқтатылғаны туралы хабардар ете отырып, құрылыс салу мақсатына арналған жер учаскесін беру жөніндегі қаулының күшін жою үшін көрсетілетін қызметті жер қатынастары саласында берушіге қайтарады.
"Елді мекен шегінде объект салу үшін
жер учаскесін беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
1-кесте. Мемлекеттік қызметті орындау мерзімі 28 (жиырма сегіз)
жұмыс күні (елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін
беру) көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің
құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) арасындағы
іс-қимыл блок-сызбасы
Мемлекеттік қызметті орындау мерзімі 28 (жиырма сегіз) жұмыс
күні көрсету кезінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық
бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) және мемлекеттік корпорация
құрылымдық бөлімшесі арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар)
реттілігінің 2-кезеңі сипаттамасының блок-сызбасы
"Елді мекен шегінде объект салу үшін
жер учаскесін беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуге
жұмылдырылған ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
"Елді мекен шегінде объект салу үшін жер
учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне 3-қосымша
Портал арқылы мемлекеттік қызметті көрсетуге жұмылдырылған
ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
1-кесте. Мемлекеттік қызметті Мемлекеттік корпорация арқылы
көрсету бизнес-үдерістерінің анықтамалығы
2-кесте. Мемлекеттік қызметті портал арқылы көрсету
бизнес-үдерістерінің анықтамалығы

15. Услугодатель в сфере земельных отношений рассматривает и подписывает подготовленный проект постановления о предоставлении земельного участка для целей строительства – в течение 8 (восьми) рабочих дней.
Результат процедуры – принятие постановления о предоставлении земельного участка для целей строительства.
16. Ответственный исполнитель услугодателя в сфере земельных отношений подготавливает договор временного (краткосрочного, долгосрочного) возмездного (безвозмездного) землепользования, подписывает у руководителя услугодателя в сфере земельных отношений и передает в Государственную корпорацию для подписи услугополучателем – в течение 1 (одного) рабочего дня.
Результат процедуры – подготовленный договор временного (краткосрочного, долгосрочного) возмездного (безвозмездного) землепользо-вания.
После подписания договора временного (краткосрочного, долгосрочного) возмездного (безвозмездного) землепользования услугополучателем, Государственная корпорация направляет данный договор в канцелярию услугодателя в сфере земельных отношений для регистрации и выдачи услугополучателю через Государственную корпорацию.
В случае истечения срока заключения договора временного (краткосрочного, долгосрочного) возмездного (безвозмездного) землепользо- вания в указанный срок, Государственная корпорация возвращает услугодателю в сфере земельных отношений для отмены постановления о предоставлении земельного участка для целей строительства и неподписанного договора временного землепользования с уведомлением услугополучателя о прекращении государственной услуги.
Приложение 1
к Регламенту государственной услуги
"Предоставление земельного участка для
строительства объекта в черте населенного
пункта"
Таблица 1. Блок-схема взаимодействий структурных подразделений
(работников) услугодателей при оказании государственной услуги сроком
исполнения 28 (двадцать восемь) рабочих дней (предоставление
земельного участка для строительства объекта в черте населенного
пункта)
Блок-схема описания 2-го этапа последовательности процедур (действий)
между структурными подразделениями (работниками) услугодателя и
структурным подразделением государственной корпорации при оказании
государственной услуги сроком исполнения 28 (двадцать восемь) рабочих
дней
Приложение 2
к Регламенту государственной услуги
"Предоставление земельного участка для
строительства объекта в черте населенного
пункта"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных в оказании государственной услуги через
Государственную корпорацию
Приложение 3
к Регламенту государственной услуги
"Предоставление земельного участка для
строительства объекта в черте населенного
пункта"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем,
задействованных в оказании государственной услуги через портал
Условные обозначения:
Таблица 1. Справочник бизнес-процессов оказания государственной
услуги через Государственную корпорацию
Таблица 2. Справочник бизнес-процессов оказания государственной
услуги через портал