Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Ақмола облысы әкімдігінің 2016 жылғы 29 сәуірдегі № А-6/200 қаулысы. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 26 мамырда № 5385 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы әкімдігінің 2017 жылғы 27 қаңтардағы № А-2/27 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды – Ақмола облысы әкімдігінің 27.01.2017 № А-2/27 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек кодексіне сәйкес, "Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін келісу туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2016 жылғы 15 сәуірдегі № 6С-2-3 шешімінің негізінде, Ақмола облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесі осы қаулының қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Ақмола облысы әкімінің орынбасары Д.З.Әділбековке жүктелсін.
3. Осы қаулы 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап орын алған құқықтық қатынастарға тарайды.
4. Облыс әкімдігінің осы қаулысы Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі С.Кулагин
Ақмола облысы әкімдігінің
2016 жылғы 29 сәуірдегі
№ А-6/200 қаулысына
қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын жәнеауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандары лауазымдарының тізбесі
1. Денсаулық сақтау мамандарының лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның басшысы және басшының орынбасары;
2) барлық мамандықтағы дәрігерлер, акушер, диеталық мейіргер, тіс дәрігері (дантист), тіс технигі (тіс протездеу бөлімшесінің, кабинетінің зертханашысы), мейіргер, провизор (фармацевт), зертханашы (медициналық), психолог маман, рентген зертханашысы, фельдшер, әлеуметтік қызметкер, қоғамдық денсаулық сақтау маманы (эпидемиолог, статистик, әдіскер), тәрбиеші, логопед.

Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Постановление акимата Акмолинской области от 29 апреля 2016 года № А-6/200. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 26 мая 2016 года № 5385. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 27 января 2017 года № А-2/27
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Акмолинской области от 27.01.2017 № А-2/27 (вводится в действие со дня официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Трудовым кодексом Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года, на основании решения Акмолинского областного маслихата от 15 апреля 2016 года № 6С-2-3 "О согласовании перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности", акимат Акмолинской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акимаАкмолинской области Адильбекова Д.З.
3. Настоящее постановление распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2016 года.
4. Настоящее постановление акимата области вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Аким области С.Кулагин
Приложение
к постановлению акимата
Акмолинской области
от 29 апреля 2016 года
№ А-6/200
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
1. Должности специалистов здравоохранения:
1) руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
2) врачи всех специальностей, акушер (ка), диетическая сестра, зубной врач (дантист), зубной техник (лаборант зубопротезного отделения, кабинета), медицинская (ий) сестра (брат), провизор (фармацевт), лаборант (медицинский), специалист психолог, рентгенлаборант, фельдшер, социальный работник, специалист общественного здравоохранения (эпидемиолог, статистик, методист), воспитатель, логопед.

2. Әлеуметтік қамсыздандыру мамандарының лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның басшысы және басшының орынбасары;
2) аудандық және қалалық халықты жұмыспен қамту орталығының басшысы;
3) үйде қызмет көрсету ұйымының (үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшелері; қызметтерді алушылардың тұрғылықты жері бойынша үйде қызмет көрсету жағдайларында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге арналған ұйымдар) басшысы; жартылай стационарлық үлгідегі ұйымның (күндіз болу бөлімшесінің; аумақтық және оңалту орталықтарының; қызметтерді алушылардың ұйымда ұзақ немесе уақытша (6 айға дейінгі мерзімге) күндіз болу жағдайларында арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсетуге арналғанұйымдар);
4) барлық мамандықтағы дәрігерлер, мейіргер, диеталық мейіргер, фармацевт, мәдени ұйымдастырушы, зертханашы, нұсқаушы, психолог, әдіскер, инспектор, музыкалық жетекші;
5) әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман;
6) әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультант;
7) жұмыспен қамту орталығының (қызметінің) құрылымдық бөлімшесінің маманы;
8) қарттар мен мүгедектерге күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер;
9) психоневрологиялық аурулары бар жасы 18-ден асқан мүгедек балаларға күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер;
10) арнаулы әлеуметтік қызметтерге қажеттілікті бағалау және айқындау жөніндегі әлеуметтік қызметкер.
3. Білім беру мамандарының лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме және мемелекеттік қазыналық кәсіпорынның басшысы және басшысының орынбасары;
2) мемлекеттік мекеме және мемелекеттік қазыналық кәсіпорынның әдістемелік кабинеттің (орталықтың), психологиялық-медициналық-педагогикалық концультация кабинеті, мектепке дейінгі білім беру ұйымының басшысы және басшысының орынбасары;
3) мемлекеттік мекеме және мемелекеттік қазыналық кәсіпорынның филиалының, институттың басшысы (меңгерушісі, директоры) және басшысының (меңгерушісінің, директорының) орынбасары;
4) мемлекеттік мекеме және мемелекеттік қазыналық кәсіпорынның оқыту бөлігінің басшысы (меңгерушісі);
5) оқу-өндіріс щеберхананың басшысы (меңгерушісі);
6) кітапхананың басшысы (меңгерушісі);
7) мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта, арнайы (түзету) және мамандандырылған білім беру ұйымдарының барлық мамандықты мұғалімдері, оның ішінде мұғалім-дифектолог (олигофренопедагог, сурдопедагог, тифлопедагог), мұғалім-логопед, бастапқы әсери даярлықты ұйымдастырушы оқытушы, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарының өндіріске үйрету шебері;

2. Должности специалистов социального обеспечения:
1) руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
2) руководитель центра занятости населения районов и городов;
3) руководитель организации надомного обслуживания (отделения социальной помощи на дому; организации, предназначенные для оказания специальных социальных услуг в условиях оказания услуг на дому по месту жительства получателей услуг); руководитель организации полустационарного типа (отделения дневного пребывания; территориальные и реабилитационные центры; организации, предназначенные для оказания специальных социальных услуг в условиях дневного длительного или временного (сроком до 6 месяцев) пребывания получателей услуг в организации);
4) врачи всех специальностей, медицинская сестра, диетическая сестра, фармацевт, культорганизатор, лаборант, инструктор, психолог, методист, инспектор, музыкальный руководитель;
5) специалист по социальной работе;
6) консультант по социальной работе;
7) специалист структурного подразделения центра (службы) занятости;
8) социальный работник по уходу за престарелыми и инвалидами;
9) социальный работник по уходу за детьми-инвалидами старше 18 лет с психоневрологическими заболеваниями;
10) социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах.
3. Должности специалистов образования:
1) руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
2) руководитель и заместитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия методического кабинета (центра), психолого-медико-педагогической консультации, и дошкольной организации образования;
3) руководитель (заведующий, директор) и заместитель руководителя (заведующего, директора) филиала, института государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
4) руководитель (заведующий) отделения учебной части государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
5) руководитель (заведующий) учебно-производственной мастерской;
6) руководитель (заведующий) библиотеки;
7) учителя всех специальностей организаций дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего образования, специальных (коррекционных) и специализированных организаций образования, в том числе учитель-дефектолог (олигофренопедагог, сурдопедагог, тифлопедагог), учитель-логопед, преподаватель-организатор начальной военной подготовки, мастер производственного обучения организаций технического и профессионального, послесреднего образования;

8) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі ұйымның оқытушы-шебері;
9) әлеуметтік педагог;
10) педагог-ұйымдастырушы;
11) қосымша білім беретін педагог;
12) педагог-психолог;
13) тәрбиелеуші, тәрбиешінің көмекшісі;
14) ЖОО-ның, техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі ұйымның оқытушысы, оның ішінде бастапқы әскери даярлықты ұйымдастырушы оқытушы, ЖОО-ның аға атқарушысы;
15) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі ұйымның оқытушысы, оның ішінде бастапқы әскери даярлықты ұйымдастырушы оқытушы;
16) мәдени ұйымдастырушы, көркемдік жетекші;
17) логопед;
18) педагог-психолог , психолог;
19) техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі ұйымның, әдістемелік кабинеттің (орталықтың) әдіскері;
20) музыкалық жетекші (негізгі қызметтердің), аккомпониатор (негізгі қызметтердің), концертмейстер (негізгі қызметтердің);
21) жүзу бойынша нұсқаушы;
22) дене тәрбиесі нұсқаушысы;
23) тәлімгер;
24) кітапханашы;
25) мейірбике (мейіргер);
26) әлеуметтік жұмыс жөніндегі маман,әлеуметтік жұмыс жөніндегі (кеңесші) консультант;
27) емдәмдік мейірбике;
28) хореограф (негізгі қызметтердің), хореограф;
29) аудармашы;
30) әдіскер (негізгі қызметтердің), әдіскер;
31) зертханашы.
4. Мәдениет мамандарының лауазымдары:
1) ауылдық маңызы бар мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның басшылары, мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның басшысы және басшының орынбасары; мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның бөлімінің басшысы; мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорын филиалының (сектор, тобы, бөлімі, зертханасы) басшысы, мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның шаруашылық қызмет көрсетумен айналысатын құрылымдық бөлімшенің жетекшісі, мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорын көркемдік жетекшісі, кітапхана, студия басшысы және басшысының орынбасары;
2) архив қоймасының меңгеруші;
3) мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның режиссерлық, музыкалық бөлім, көркемдік қойылым бөлімі, өндірістік шеберхана, концерттік зал, әдістемелік кабинет, қалпына келтіру шеберханасы, кітапхана, зертхана меңгерушісі (басшысы);
4) мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның бас: әкімші, қорларды сақтаушы, режиссер;
5) экскурсовод, ғылыми қызметкер, музейлер қорын есепке алу архивисті;
6) музыкалық жетекші, аранжировщик, аккомпаниатор, балетмейстер, кітапханашы, библиограф, хормейстер, мәдени ұйымдастырушы, барлық атаудағы суретші, дыбыс режиссері, барлық атаудағы техниктер, режиссер, суретші – реставратор, суретші, әкімші (негізгі қызметтер), кезекші әкімші, хореограф, редактор, мұрағатшы;

8) мастер-преподаватель организации технического ипрофессионального, послесреднего образования;
9) социальный педагог;
10) педагог-организатор;
11) педагог дополнительного образования;
12) педагог-психолог;
13) воспитатель, помощник воспитателя;
14) преподаватель ВУЗа и организации технического и професионального, послесреднего образования, в том числе преподаватель-организатор начальной военной подготовки, старший преподаватель ВУЗа;
15) преподаватель организации технического и профессионального, послесреднего образования, в том числе преподаватель-организатор начальной военной подготовки;
16) культорганизатор, художественный руководитель;
17) логопед;
18) педагог-психолог, психолог;
19) методист организации технического и профессионального, послесреднего образования, методического кабинета (центра);
20) музыкальный руководитель (основных служб), аккомпаниатор (основных служб), концертмейстер (основных служб);
21) инструктор по плаванию;
22) инструктор по физкультуре;
23) вожатый;
24) библиотекарь;
25) медицинская (ий) сестра (брат);
26) специалист по социальной работе, консультант по социальной работе;
27) диетическая сестра;
28) хореограф (основных служб), хореограф;
29) переводчик;
30) методист (основных служб), методист;
31) лаборант.
4. Должности специалистов культуры:
1) руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия, руководитель филиала (сектора, отдела, группы, лаборатории) государственного учреждения и государственного казенного предприятия, руководитель структурного подразделения, занятого административно-хозяйственным обслуживанием государственного учреждения и государственного казенного предприятия: хозяйства, художественный руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия, руководитель и заместитель руководителя библиотеки, студии;
2) заведующий архивохранилищем;
3) заведующий (руководитель) режиссерской, музыкальной частью, художественно–постановочной частью, производственной мастерской, концертным залом, методическим кабинетом, реставрационной мастерской, библиотекой, лабораторией государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
4) главный: администратор, хранитель фондов, режиссер;
5) экскурсовод, научный сотрудник, архивист по учету фондов музеев;
6) музыкальный руководитель, аранжировщик, аккомпаниатор, балетмейстер, библиотекарь, библиограф, хормейстер, культорганизатор, художники всех наименований, звукорежиссер, техники всех наименований, режиссер, художник – реставратор, художник, администратор (основных служб), дежурный администратор, хореограф, редактор, архивист;

7) барлық атаудағы әдістемеші, әдістемеші;
8) қазақ, орыс, ағылшын тілдер мұғалімі;
9) аудармашы;
10) психолог.
5. Спорт мамандарының лауазымдары:
1) мемлекеттік мекеме мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорынның басшысы және басшының орынбасары;
2) спорттық құрылыс, цех (топ басшысы), цех (топ басшысы) басшы (меңгеруші);
3) нұсқаушы (нұсқаушы-спортшыдан басқа), әдіскер, психолог, жаттықтырушы-оқытушы, аға жаттықтырушы, барлық мамандықтағы дәрігерлер, медициналық бике (аға) (мамандандырылған));
4) барлық мамандық мұғалімдері;
5) әлеуметтік педагог, педагог-психолог, педагог-ұйымдастырушы, тәрбиеші.
6. Ветеринария мамандарының лауазымдары:
1) ветеринар дәрігер;
2) ветеринарлық станцияның басшысы және басшының орынбасары;
3) ветеринар фельдшер.

7) методист всех наименований, методист;
8) учителя казахского, русского, английского языков;
9) переводчик;
10) психолог.
5. Должности специалистов спорта:
1) руководитель и заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия;
2) руководитель (заведующий) спортивным сооружением, цехом (начальник команды);
3) инструктор (за исключением инструктора-спортсмена), методист, психолог, тренер-преподаватель, старший тренер, врач всех специальностей, медицинская (ий) сестра (брат) (специализированная (ый));
4) учителя всех специальностей;
5) социальный педагог, педагог-психолог, педагог-организатор, воспитатель.
6. Должности специалистов ветеринарии:
1) ветеринарный врач;
2) руководитель и заместитель руководителя ветеринарной станции;
3) ветеринарный фельдшер.