Көкшетау қаласында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы
Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2016 жылғы 9 тамыздағы № С-3/6 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 5 қыркүйекте № 5513 болып тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 2019 жылғы 28 қарашадағы № С-38/7 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облысы Көкшетау қалалық мәслихатының 28.11.2019 № С-38/7 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабына, "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткізу тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 наурыздағы Заңының 10-бабына сәйкес Көкшетау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Көкшетау қаласында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібі қосымшаға сәйкес қосымша реттелсін.
2. Көкшетау қалалық мәслихатының "Көкшетау қаласында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" 2015 жылғы 30 наурыздағы № С-36/2 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізімінде № 4718 тіркелген, 2015 жылғы 2 сәуірде "Көкшетау" газетінде және 2015 жылғы 2 сәуірде "Степной Маяк" газетінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Алтыншы шақырылған Көкшетау
қалалық мәслихатының 3 –ші
кезекті сессиясының төрағасы
Б.Бегалин
Алтыншы шақырылған
Көкшетау қалалық
мәслихатының хатшысы
Б.Ғайса
"КЕЛІСІЛДІ"
Көкшетау қаласының әкімі Е.Маржықпаев
2016 жылғы "09" тамыз
Көкшетау қалалық
мәслихатының
2016 жылғы 09 тамыздағы
№ С-3/6 шешіміне
қосымша
Көкшетау қаласында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізудің қосымша тәртібі
1. Бейбіт жиналыстар мен митингілер өткізу орындары белгіленсін:
1) Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, "Тәуелсіздік" аланы;
2) Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Абылай хан даңғылы мен Төлеу Сүлейменов көшесінің қиылысындағы саябақ;
3) Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Максим Горький көшесіндегі Ауған соғысы интернационал жауынгерлерінің саябағы;
4) Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Александр Сергеевич Пушкин көшесіндегі "Бурабай" спорт сарайының сол жағындағы алаңша.

О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в городе Кокшетау
Решение Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 9 августа 2016 года № С-3/6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 5 сентября 2016 года № 5513. Утратило силу решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 28 ноября 2019 года № С-38/7
Сноска. Утратило силу решением Кокшетауского городского маслихата Акмолинской области от 28.11.2019 № С-38/7 (вводится в действие со дня официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", статьей 10 Закона Республики Казахстан от 17 марта 1995 года "О порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан" Кокшетауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно регламентировать порядок проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в городе Кокшетау согласно приложению.
2. Признать утратившим силу решение Кокшетауского городского маслихата "О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в городе Кокшетау" от 30 марта 2015 года за № С-36/2 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 4718, опубликовано 2 апреля 2015 года в газете "Кокшетау" и 2 апреля 2015 года в газете "Степной маяк").
3. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель 3 очередной
сессии Кокшетауского городского
маслихата шестого созыва
Б.Бегалин
Секретарь Кокшетауского
городского маслихата
шестого созыва
Б.Ғайса
"СОГЛАСОВАНО"
Аким города Кокшетау Е.Маржикпаев
"09" августа 2016 год
Приложение
к решению Кокшетауского
городского маслихата
от 09 августа 2016 года
№ С -3/6
Дополнительный порядок проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в городе Кокшетау
1.Определить места проведения мирных собраний и митингов:
1) Акмолинская область, город Кокшетау, площадь "Тәуелсіздік";
2) Акмолинская область, город Кокшетау, сквер на пересечении проспекта Абылай хана и улицы Толеу Сулейменова;
3) Акмолинская область, город Кокшетау, сквер войнам интернационалистам Афганистана по улице Максима Горького;
4) Акмолинская область, город Кокшетау, площадка слева от дворца спорта "Бурабай" по улице Александра Сергеевича Пушкина.

2. Шерулер мен демонстрациялар өткізу маршруты белгіленсін:
Ақмола облысы, Көкшетау қаласы, Максим Горький көшесінен бастап, Абай көшесінің бойымен "Тәуелсіздік" алаңына дейін.
3. Іс-шара уәкілдері (ұйымдастырушылары) мен қатысушыларына алкогольдік және есірткілік масаң күйінде қатысуға жол берілмейді.
4. Қоғамдық тәртіп пен пикет қатысушыларының қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында:
1) түрлі жеке дара пикеттерге қатысушылар бір-бірінен 50 метрден кем емес қашықтықта орналасуы немесе бір-біріне айқын көрінбей тұруы қажет.
2) бір күнде және бір уақытта бір объектіде үштен аспайтын жеке дара пикетті өткізуге рұқсат етіледі.
5. Пикет өткізу кезінде:
1) пикет өткізілетін объектінің алдында тұруға, отыруға;
2) көрнекі үгіт құралдарын пайдалануға;
3) пикеттің тақырыбы бойынша қысқа ұрандар, слогандар айғайлап айтуға рұқсат етіледі.
6. Басқа формада бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу шараларын жалғастыру үшін Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 наурыздағы "Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу және ұйымдастыру тәртібі туралы" Заңында атап көрсетілгеніндей, Көкшетау қаласының жергілікті атқарушы органының шешімі болуы қажет.
7. Бейбіт жиналыстар, митингілер шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізуге рұқсат беруден Көкшетау қаласының әкімдігі бас тартқан жағдайда немесе оны тыйым салу туралы шешім шығарылса, уәкілдер (ұйымдастырушылар) барлық дайындық шараларын тоқтатуға және бұл туралы ықтимал қатысушыларды тиісті хабардар ету бойынша тез арада шаралар қолданады.

2. Определить маршрут проведения шествий и демонстраций:
Акмолинская область, город Кокшетау, от улицы Максима Горького по улице Абая до площади "Тәуелсіздік".
3. Уполномоченным (организаторам) и участникам мероприятия не допускается участие в состоянии алкогольного и наркотического опьянения.
4. В целях обеспечения общественного порядка и безопасности участников пикета:
1) участники различных одиночных пикетов должны располагаться друг относительно друга на расстоянии не менее 50 метров или быть в пределах прямой видимости;
2) проведение в один и тот же день и время, на одном и том же объекте допускается не более трех одиночных пикетов.
5. При пикетировании разрешается:
1) стоять, сидеть у пикетируемого объекта;
2) использовать средства наглядной агитации;
3) выкрикивать краткие лозунги, слоганы по теме пикета.
6. Для продолжения мероприятия в иной форме мирного собрания, митинга, шествия, демонстрации или пикета необходимо получение решения местного исполнительного органа города Кокшетау в порядке, установленном Законом Республики Казахстан от 17 марта 1995 года "О порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан".
7. В случае, когда получен отказ акимата города Кокшетау в проведении мирного собрания, митинга, шествия, пикета и демонстрации, или когда состоялось решение о его запрещении, уполномоченные (организаторы) незамедлительно принимают меры по отмене всех подготовительных мероприятий и по надлежащему оповещению об этом потенциальных участников.