2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 10/3 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 13 қаңтарда № 5695 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9 бабының 2 тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес, Есіл аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға арналған келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер 3644167,4 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер 834323,2 мың теңге;
салықтық емес түсімдер 17225,1 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер 27034 мың теңге;
трансферттер түсімі 2765585,1 мың теңге;
2) шығындар 3622775,8 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу 2063632 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк кредиттер 2066965 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу 3333 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо 40150 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу 40150 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) (-2082390,4) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) 2082390,4 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда – Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 07.12.2017 № 21/2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Аудандық бюджетке әлеуметтік салықты бөлу нормативі 100 пайыз мөлшерінде көзделгені ескерілсін.
3. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте, облыстық бюджеттен 2284038 мың теңге сомасында субвенция көзделгені ескерілсін.
4. 2017 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің құрамында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер және бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Аудандық бюджет бойынша нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
5. 2017 жылға арналған аудандық бюджеттің шығыстарының құрамында облыстық бюджеттен көзделген нысаналы трансферттер 5 қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Аудандық бюджет бойынша нысаналы трансферттердің көрсетілген сомаларын бөлу Есіл ауданы әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
6. 2017 жылы бюджеттік кредиттер бойынша негізгі қарызды өтеу 3333 мың теңге сомасында көзделсін.
7. 2017 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві 6996,3 мың теңге сомасында бекітілсін.

О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение Есильского районного маслихата Акмолинской области от 23 декабря 2016 года № 10/3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 13 января 2017 года № 5695.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Есильский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы 3644167,4 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления 834323,2 тысячи тенге;
неналоговые поступления 17225,1 тысяча тенге;
поступления от продажи основного капитала 27034 тысячи тенге;
поступления трансфертов 2765585,1 тысяча тенге;
2) затраты 3622775,8 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование 2063632 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты 2066965 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов 3333 тысячи тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами 40150 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов 40150 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета (-2082390,4) тысячи тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета 2082390,4 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 07.12.2017 № 21/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Учесть норматив распределения социального налога в районный бюджет в размере 100 процентов.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год из областного бюджета предусмотрена субвенция в сумме 2284038 тысяч тенге.
4. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2017 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по районному бюджету определяется постановлением акимата Есильского района.
5. Учесть, что в составе расходов районного бюджета на 2017 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по районному бюджету определяется постановлением акимата Есильского района.
6. Предусмотреть погашение основного долга по бюджетным кредитам в 2017 году в сумме 3333 тысячи тенге.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 6996,3 тысячи тенге.

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда – Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 17.10.2017 № 18/2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
8. Алынып тасталды - Ақмола облысы Есіл аудандық мәслихатының 14.07.2017 № 16/2 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
9. 2017 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрленуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Аудан бюджетінің ішінде 7, 8, 9 қосымшаларға сәйкес 2017-2019 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қала, кент, ауылдар, ауылдық округтердің бюджеттік бағдарламалары көзделгені ескерілсін.
11. Аудан бюджетінің ішінде 10, 11, 12 қосымшаларға сәйкес 2017-2019 жылдарға арналған аудандық маңызы бар қала, кент, ауылдар, ауылдық округтер арасында жергілікті өзін-өзі басқару органдарына трансферттер көзделгені ескерілсін.
12. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы
Л.Клименко
Аудандық мәслихат
хатшысы
С.Ағымбаева
"КЕЛІСІЛДІ"
Есіл ауданының әкімі А.Қалжанов
23 желтоқсан 2016 жыл
Есіл аудандық мәслихатының
2016 жылғы 23 желтоқсандағы

Сноска. Пункт 7 – в редакции решения Есильского районного маслихата Акмолинской области от 17.10.2017 № 18/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
8. Исключен решением Есильского районного маслихата Акмолинской области от 14.07.2017 № 16/2 (вводится в действие с 01.01.2017).
9. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год, согласно приложению 6.
10. Учесть, что в бюджете района предусмотрены бюджетные программы города районного значения, поселка, сел, сельских округов на 2017-2019 годы, согласно приложениям 7, 8, 9.
11. Учесть, что в бюджете района предусмотрены трансферты органам местного самоуправления между городом районного значения, поселком, селами, сельскими округами на 2017-2019 годы, согласно приложениям 10, 11, 12.
12. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2017 года
Председатель сессии
районного маслихата
Л.Клименко
Секретарь
районного маслихата
С.Агымбаева
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Есильского района А.Калжанов
23 декабря 2016 года
Приложение 1
к решению Есильского
районного маслихата
от 23 декабря 2016 года

16571,9
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
16571,9
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
83173,3
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
74101,4
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
9071,9
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
201207,4
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
195107,4
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
6100
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
21894,1
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
21894,1
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
30148,6
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясатын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
29611,8
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
86,8
015
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
450
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
7143,1
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
7143,1
02
Қорғаныс
4194
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
4194
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
2201,2
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1992,8
04
Бiлiм беру
2383572,4
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
2358173,4
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15200
003
Жалпы білім беру
1675032,8
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
32804,4
006
Балаларға қосымша білім беру
60982,3
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
971,8
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
78345,3
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі

16571,9
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
16571,9
122
Аппарат акима района (города областного значения)
83173,3
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
74101,4
003
Капитальные расходы государственного органа
9071,9
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
201207,4
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
195107,4
022
Капитальные расходы государственного органа
6100
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
21894,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
21894,1
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
30148,6
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
29611,8
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
86,8
015
Капитальные расходы государственного органа
450
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
7143,1
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
7143,1
02
Оборона
4194
122
Аппарат акима района (города областного значения)
4194
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
2201,2
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1992,8
04
Образование
2383572,4
464
Отдел образования района (города областного значения)
2358173,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
15200
003
Общеобразовательное обучение
1675032,8
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
32804,4
006
Дополнительное образование для детей
60982,3
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
971,8
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
78345,3
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

971,8
Бiлiм беру объектілерінің күрделi жөндеуіне
133992
Мектептерге арналған оқулықтарды сатып алу және жеткізуге
13067,6
Суицидтің алдын алу бойынша семинарларда мектеп педагогтарын оқытуға
1365,4
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
19818,5
Қыска мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруына
19818,5
Ауданның ветеринария бөлімі
31369
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге
28696
Бруцелезбен ауыратын санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын өтеуге
2673
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі

971,8
На капитальные ремонты объектов образования
133992
На приобретение и доставку учебников для школ
13067,6
На обучение педагогов школ на семинарах по превенции суицидов
1365,4
Отдел занятости и социальных программ района
19818,5
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
19818,5
Отдел ветеринарии района
31369
На проведение противоэпизоотических мероприятий
28696
Возмещение стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направленных на санитарный убой
2673
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района