2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 1/12 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 13 қаңтарда № 5698 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Бюджет кодексінің 9-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабының 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 2 786 448,1 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 206 158,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 10 671,2 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 18 188,0 мың теңге;
трансферттер түсімі – 2 551 430,9 мың теңге;
2) шығындар – 2 748 204,0 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 29 706,7 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 44 246,7 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 14 540,0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 64 957,0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 65 057,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 100,0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – (-56 419,6) мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 56 419,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 14.12.2017 № 1/21 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Келесі көздердің есебінен аудан бюджетінің кірістері бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
әлеуметтік салық;
мүлікке салынатын салықтар;
жер салығы;
көлiк құралдарына салынатын салық;
бірыңғай жер салығы;
акциздер;
табиғи және басқа да ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
мемлекеттік баж;
2) салықтық емес түсімдер, оның ішінде:
мемлекеттік кәсіпорындардың таза кіріс бөлігінің түсетін түсімдері;
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар;
мұнай секторы ұйымдарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
өзге де салықтық емес түсiмдер;

О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 22 декабря 2016 года № 1/12. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 13 января 2017 года № 5698.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 2 786 448,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 206 158,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 10 671,2 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 18 188,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 2 551 430,9 тысяч тенге;
2) затраты – 2 748 204,0 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 29 706,7 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 44 246,7 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 14 540,0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 64 957,0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 65 057,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 100,0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – (- 56 419,6) тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 56 419,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 - в редакции решения Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 14.12.2017 № 1/21 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Утвердить доходы бюджета района за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуальный подоходный налог;
социальный налог;
налоги на имущество;
земельный налог;
налог на транспортные средства;
единый земельный налог;
акцизы;
поступления за использование природных и других ресурсов;
государственная пошлина;
2) неналоговых поступлений, в том числе:
поступления части чистого дохода государственных предприятий;
доходы от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждения по бюджетным кредитам, выданным из государственного бюджета;
штрафы, пени, санкции, взыскания, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от организаций нефтяного сектора;
прочие неналоговые поступления;

3) негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, оның ішінде:
жердi және материалдық емес активтердi сату.
4) трансферттердің түсімдері, оның ішінде:
ағымдағы нысаналы трансферттер;
нысаналы даму трансферттері;
субвенциялар.
3. 2017 жылға аудандық бюджетке берілетін субвенция көлемі 1 605 833,0 мың теңге болып ескерілсін.
4. 2017 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістерінің құрамында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4-қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
5. Көрсетілген нысаналы трансферттердің сомасын бөлу Қорғалжын ауданы әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
6. 2017 жылға арналған аудандық бюджеттің кірістерінің құрамында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер 5-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
7. 2017 жылға арналған аудандық жергілікті атқарушы органның резерві 4 700,0 мың теңге сомасында бекітілсін.
8. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға, қызметтiң осы түрлерiмен қалалық жағдайда айналысатын мамандардың жалақыларымен және тарифтiк ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғары лауазымдық жалақылар мен тарифтiк ставкалар сәйкес белгiленсiн.
9. 2017 жылға арналған аудандық бюджетінің атқарылу процесінде секвестрге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың (кіші бағдарламалардың) тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. Ауыл, ауылдық округтердің 2017 жылға арналған бюджеттік бағдарламалары 7- қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына 2017 жылға арналған трансферттер сомасын бөлу көлемдері 8- қосымшаға сәйкес бекітілсін.
12. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы,
мәслихат хатшысы
Ө.Балғабаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қорғалжын ауданының әкімі Қ.Рыскелдінов

3) поступления от продажи основного капитала, в том числе:
продажа земли и нематериальных активов;
4) поступления трансфертов, в том числе:
целевых текущих трансфертов;
целевых трансфертов на развитие;
субвенций.
3. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены объемы субвенций в сумме 1 605 833,0 тысяч тенге.
4. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2017 год целевые трансферты и бюджетные кредиты из республиканского бюджета согласно приложению 4.
5. Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата Коргалжынского района.
6. Учесть в составе поступлений районного бюджета на 2017 год целевые трансферты из областного бюджета согласно приложению 5.
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 4 700,0 тысяч тенге.
8. Установить специалистам в области социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и тарифными ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.
9. Утвердить перечень районных бюджетных программ (подпрограмм), не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета района на 2017 год, согласно приложению 6.
10. Утвердить бюджетные программы сел, сельских округов на 2017 год, согласно приложению 7.
11. Утвердить на 2017 год объемы распределения сумм трансфертов органам местного самоуправления согласно приложению 8.
12. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии,
секретарь
районного маслихата
О.Балгабаев
"СОГЛАСОВАНО"
Аким Коргалжынского района К.Рыскельдинов

22 458,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
17 337,0
006
Аудандық (қалалық) кiтапханалардың жұмыс iстеуi
16 716,0
007
Мемлекеттік тілді және Қазақстан халқының басқа да тілдерін дамыту
621,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
5 121,0
002
Мемлекеттік ақпараттық саясат жүргізу жөніндегі қызметтер
5 121,0
9
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңiстiктi ұйымдастыру жөнiндегi өзге де қызметтер
26 592,0
455
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
7 117,0
001
Жергілікті деңгейде тілдерді және мәдениетті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
6 267,0
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
850,0
456
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ішкі саясат бөлімі
19 475,0
001
Жергілікті деңгейде ақпарат, мемлекеттілікті нығайту және азаматтардың әлеуметтік сенімділігін қалыптастыру саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
12 215,0
003
Жастар саясаты саласында іс-шараларды iске асыру
7 260,0
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
46 905,0
1
Ауыл шаруашылығы
37 635,0
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
9 059,0
099
Мамандардың әлеуметтік көмек көрсетуі жөніндегі шараларды іске асыру
9 059,0
462
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі
15 810,0
001
Жергілікті деңгейде ауыл шаруашылығы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
15 810,0
473
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
12 766,0
001
Жергілікті деңгейде ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
11 894,0
010
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс - шараларды өткізу
872,0
6
Жер қатынастары
9 270,0
463
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары бөлімі
9 270,0
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 270,0
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
9 410,0
2
Сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
9 410,0
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
9 410,0
001
Құрылыс, облыс қалаларының, аудандарының және елді мекендерінің сәулеттік бейнесін жақсарту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру және ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) аумағын оңтайла және тиімді қала құрылыстық игеруді қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер

22 458,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
17 337,0
006
Функционирование районных (городских) библиотек
16 716,0
007
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
621,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
5 121,0
002
Услуги по проведению государственной информационной политики
5 121,0
9
Прочие услуги по организации культуры, спорта, туризма и информационного пространства
26 592,0
455
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
7 117,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития языков и культуры
6 267,0
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
850,0
456
Отдел внутренней политики района (города областного значения)
19 475,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области информации, укрепления государственности и формирования социального оптимизма граждан
12 215,0
003
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
7 260,0
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
46 905,0
1
Сельское хозяйство
37 635,0
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
9 059,0
099
Реализация мер по оказанию социальной поддержки специалистов
9 059,0
462
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
15 810,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства
15 810,0
473
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
12 766,0
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере ветеринарии
11 894,0
010
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
872,0
6
Земельные отношения
9 270,0
463
Отдел земельных отношений района (города областного значения)
9 270,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории района (города областного значения)
9 270,0
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
9 410,0
2
Архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
9 410,0
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
9 410,0
001
Услуги по реализации государственной политики в области строительства, улучшения архитектурного облика городов, районов и населенных пунктов области и обеспечению рационального и эффективного градостроительного освоения территории района (города областного значения)

1 696,0
Дамытуға арналған нысаналы трансферттер
154 526,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
154 526,0
2020 жылға дейінгі бағдарламасы шеңберінде ауылдық елді мекендердегі сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін дамытуға
154 526,0
Бюджеттік несиелер
44 246,0
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
44 246,0
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін
44 246,0
Қорғалжын аудандық
мәслихатының
2016 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 1/12 шешіміне
5 қосымша
2017 жылға арналған облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттер
Ескерту. 5-қосымша жаңа редакцияда - Ақмола облысы Қорғалжын аудандық мәслихатының 14.12.2017 № 1/21 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Атауы
Сома,
мың теңге
1
2
Барлығы
777 672,6
Ағымдағы нысаналы трансферттер
653 681,7
оның iшiнде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
11 044,1
Бiлiм беру объектілерінің күрделi жөндеуіне
6 946,0
Мектептерге арналған оқулықтарды сатып алу және жеткізуге
3 523,2
суицидтің алдын алу бойынша семинарларда мектеп педагогтарын оқытуға
574,9
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
555 000,0
Автомобиль жолдарын жөндеуге
30 000,0
Елді мекендердің тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамытуға
37 000,0
Сумен жабдықтауды жөндеуге
488 000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
72 964,1
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды жүргізуге
30 095,0
Бруцелезбен ауыратын санитариялық союға жіберілетін ауыл шаруашылығы малдарының (ірі қара және ұсақ малдың) құнын өтеуге
42 869,1
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
9 553,5
Қыска мерзімдік кәсіби оқытуды іске асыруына берілетін ағымдағы нысаналы
9 553,5
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
1 120,0
Е-Халық ақпараттық жүйені іске асыруына
1 120,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мәдениет және тілдерді дамыту бөлімі
4 000,0
Мәдениет объектілерінің материалдық-техникалық базасын нығайтуға
4 000,0
Нысаналы даму трансферттерi

1 696,0
Целевые трансферты на развитие
154 526,0
в том числе:
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
154 526,0
На развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах в рамках Программы развития регионов до 2020 года
154 526,0
Бюджетные кредиты
44 246,0
в том числе:
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
44 246,0
Для реализации мер социальной поддержки специалистов
44 246,0
Приложение 5
к решению Коргалжыного
районного маслихата
от 22 декабря 2016 года
№ 1/12
Целевые трансферты из областного бюджета бюджетам районов на 2017 год
Сноска. Приложение 5 - в редакции решения Коргалжынского районного маслихата Акмолинской области от 14.12.2017 № 1/21 (вводится в действие с 01.01.2017).
Наименование
Сумма, тысяч тенге
1
2
Всего
777 672,6
Целевые текущие трансферты
653 681,7
в том числе:
Отдел образования района (города областного значения)
11 044,1
На капитальные ремонты объектов образования
6 946,0
На приобретение и доставку учебников для школ
3 523,2
На обучение педагогов школ на семинарах по превенции суицидов
574,9
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
555 000,0
На ремонт автомобильных дорог
30 000,0
На развитие жилищно-коммунального хозяйства населенных пунктов
37 000,0
На ремонт системы водоснабжения
488 000,0
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
72 964,1
На проведение противоэпизоотических мероприятий
30 095,0
Возмещение стоимости сельскохозяйственных животных (крупного и мелкого рогатого скота) больных бруцеллезом направленных на санитарный убой
42 869,1
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
9 553,5
На реализацию краткосрочного профессионального обучения
9 553,5
Аппарат акима района (города областного значения)
1 120,0
На реализацию информационной системы "Е-Халык"
1 120,0
Отдел культуры и развития языков района (города областного значения)
4 000,0
На укрепление материально-технической базы объектов культуры
4 000,0
Целевые трансферты на развитие