Бурабай аудандық мәслихатының 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 5С-50/1 "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" шешiмiне өзгерістер енгiзу туралы
Ақмола облысы Бурабай аудандық мәслихатының 2016 жылғы 28 наурыздағы № 6С-1/6 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 11 сәуірде № 5286 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет Кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабына сәйкес, "Ақмола облыстық мәслихатының 2015 жылғы 14 желтоқсандағы № 5С-43-2 "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" Ақмола облыстық мәслихатының 2016 жылғы 1 ақпандағы № 5С-46-2 шешімі негізінде, Бурабай аудандық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТI:
1. Бурабай аудандық мәслихатының "2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы" 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 5С-50/1 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 5208 болып тіркелген, 2016 жылғы 21 қаңтарда аудандық "Бурабай" газетінде, 2016 жылғы 21 қаңтарда аудандық "Луч" газетінде жарияланған) шешіміне келесi өзгерістер енгiзiлсiн:
1 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған аудандық бюджет осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, соның ішінде 2016 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6271210,7 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 3038928,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 12815,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 94491,0 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 3124976,7 мың теңге.
2) шығындар – 6317429,3 мың теңге.
3) таза бюджеттік кредиттеу – - 3695,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 38178,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 41873,0 мың теңге.
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 мың теңге.
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - 42523,6 мың теңге.
6) бюджеттің тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 42523,6 мың теңге.";
6 тармақ жаңа редакцияда баяндалсын:
"6. 2016 жылға арналған аудан бюджетінде 58555,4 мың теңге сомада облыстық бюджетке бюджеттік кредиттердің өтелуі, соның ішінде: жергілікті атқарушы органның жоғары тұрған бюджеттің алдындағы қарызын өтеу – 7701,0 мың теңге, мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бөлінген бюджеттік кредиттерді мерзімнен бұрын өтеу – 506,4 мың теңге, республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған бюджеттік кредиттерді қайтару – 50348,0 мың теңге қарастырылғаны есепке алынсын.";

О внесении изменений в решение Бурабайского районного маслихата от 25 декабря 2015 года № 5С-50/1 "О районном бюджете на 2016-2018 годы"
Решение Бурабайского районного маслихата Акмолинской области от 28 марта 2016 года № 6С-1/6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 11 апреля 2016 года № 5286
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Бюджетным Кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", на основании решения Акмолинского областного маслихата от 1 февраля 2016 года № 5С-46-2 "О внесении изменений в решение Акмолинского областного маслихата от 14 декабря 2015 года № 5С-43-2 "Об областном бюджете на 2016-2018 годы", Бурабайский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Бурабайского районного маслихата "О районном бюджете на 2016-2018 годы" от 25 декабря 2015 года № 5С-50/1 (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 5208, опубликовано 21 января 2016 года в районной газете "Бурабай", 21 января 2016 года в районной газете "Луч") следующие изменения:
пункт 1 изложить в новой редакции:
"1. Утвердить районный бюджет на 2016-2018 годы, согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 6271210,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 3038928,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 12815,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 94491,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3124976,7 тысяч тенге.
2) затраты – 6317429,3 тысяч тенге.
3) чистое бюджетное кредитование – - 3695,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 38178,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 41873,0 тысяч тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тысяч тенге.
5) дефицит (профицит) бюджета – - 42523,6 тысяч тенге.
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 42523,6 тысяч тенге.";
пункт 6 изложить в новой редакции:
"6. Учесть, что в районном бюджете на 2016 год предусмотрено погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме 58555,4 тысяч тенге, в том числе: погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом – 7701,0 тысяч тенге, досрочное погашение бюджетных кредитов выделенных для реализации мер социальной поддержки специалистов – 506,4 тысяч тенге, возврат неиспользованных бюджетных кредитов, выданных из республиканского бюджета – 50348,0 тысяч тенге.";

Бурабай аудандық мәслихатының аталған шешiмінің 1, 4, 6, 7 қосымшалары осы шешiмнiң 1, 2, 3, 4 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда баяндалсын.
2. Осы шешiм Ақмола облысының Әдiлет департаментiнде мемлекеттiк тiркелген күнінен бастап күшіне енедi және 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихаттың
I сессиясының төрағасы
Қ.Шаяхметов
Аудандық мәслихаттың хатшысы Ө.Бейсенов
"КЕЛІСІЛДІ"
Бурабай ауданы әкімінің
міндеттерін атқарушы
С.Бейсимбаев
Бурабай аудандық мәслихатының

приложения 1, 4, 6, 7 к указанному решению Бурабайского районного маслихата изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2, 3, 4 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2016 года.
Председатель I сессии
районного маслихата
К.Шаяхметов
Секретарь районного маслихата У.Бейсенов
"СОГЛАСОВАНО"
Исполняющий обязанности
акима Бурабайского района
С.Бейсимбаев
Приложение 1
к решению Бурабайского
районного маслихата

12531,0
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
255,0
04
Білім беру
3845663,4
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1101,0
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
1101,0
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
3844562,4
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14344,0
003
Жалпы білім беру
3092405,0
004
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
6848,0
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
20837,0
006
Балаларға қосымша білім беру
109128,0
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
2915,0
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
194147,0
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемі
44488,0
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
3031,0
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
356419,4
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
231956,8
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
227956,8
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
34598,0
002
Жұмыспен қамту бағдарламасы
17938,0
005
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
2222,0
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
2780,0
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
26156,0
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
1600,0
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
463,0
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
74533,1
016
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
9085,0
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
16100,0
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету

12531,0
003
Капитальные расходы государственного органа
255,0
04
Образование
3845663,4
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1101,0
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
1101,0
464
Отдел образования района (города областного значения)
3844562,4
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
14344,0
003
Общеобразовательное обучение
3092405,0
004
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования района (города областного значения)
6848,0
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
20837,0
006
Дополнительное образование для детей
109128,0
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
2915,0
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
194147,0
015
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
44488,0
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей) - сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
3031,0
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
356419,4
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
231956,8
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
227956,8
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
34598,0
002
Программа занятости
17938,0
005
Государственная адресная социальная помощь
2222,0
006
Оказание жилищной помощи
2780,0
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
26156,0
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
1600,0
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
463,0
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
74533,1
016
Государственные пособия на детей до 18 лет
9085,0
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
16100,0
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения

2 754 166,7
Ағымдағы нысаналы трансферттер
1 688 379,7
соның iшiнде:
Жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сонымен қатар оларға лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге
928 663,0
Мемлекеттік әкімшілік қызметшілер еңбекақысының деңгейін арттыруға
75 099,0
Азаматтық хал актілерін тіркеу бойынша жергілікті атқарушы органдардың штат санын ұстауға
4 205,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
431 171,0
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға
352 864,0
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білімнен, жан басты қаржыландыруды мақұлдауға
73 837,0
Негізгі, орта және жалпы білім берудің мемлекеттік мекемелерін электрондық оқулықтармен қамтамасыз етуге
1 875,0
Патронатты тәрбиелеуге берілген баланы (балаларды) асырауға
2 595,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
40 431,7
Өрлеу жобасы бойынша келісілген қаржылай көмекті енгізуге
11 898,0
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарларын іске асыру, соның ішінде:
19 370,0
"Инватакси" қызметін дамытуға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыруға
4 086,0
Мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдарымен қамтамасыз ету нормаларын арттыруға
15 284,0
Үкіметтік емес секторда мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
9 163,7
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылық бөлімі
1 621,0
Ауыл шаруашылық саласындағы жергілікті атқарушы органдардың штат санын арттыруға
1 621,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ветеринария бөлімі
59 189,0
Ветеринария саласындағы жергілікті атқарушы органдардың штат санын арттыруға
7 546,0
Эпизоотияға қарсы іс-шараларды өткізу үшін
49 643,0
Санитарлық союына жіберілетін ауыл шаруашылық жануарлардың құнын қайтаруға (50 % дейін)
2 000,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
148 000,0
Автомобиль жолдарын жөндеуге
118 000,0
Жылумен қамтамасыз ететін кәсіпорындардың от жағатын маусымын аяқтау үшін
30 000,0
Дамытуға арналған насаналы трансферттер
1 027 609,0
соның ішінде:
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) құрылыс бөлімі
182 228,0
Бурабай ауданының Ақылбай ауылында сумен жабдықтау желілерінің құрылысы
182 228,0
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
845 381,0
Көліктік инфрақұрылымды дамытуға

2 754 166,7
Целевые текущие трансферты
1 688 379,7
в том числе:
Для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам
928 663,0
На повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих
75 099,0
На содержание штатной численности местных исполнительных органов по регистрации актов гражданского состояния
4 205,0
Отдел образования района (города областного значения)
431 171,0
На реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
352 864,0
На апробирование подушевого финансирования начального, основного среднего и общего образования
73 837,0
На оснащение электронными учебниками в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
1 875,0
На содержание ребенка (детей), переданного патронатным воспитателям
2 595,0
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
40 431,7
На внедрение обусловленной денежной помощи по проекту Өрлеу
11 898,0
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в том числе:
19 370,0
на размешение государственного социального заказа на развитие служб "Инватакси"
4 086,0
на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами
15 284,0
на размещение государственного социального заказа в неправительственном секторе
9 163,7
Отдел сельского хозяйства района (города областного значения)
1 621,0
На увеличение штатной численности местных исполнительных органов в области сельского хозяйства
1 621,0
Отдел ветеринарии района (города областного значения)
59 189,0
На увеличение штатной численности местных исполнительных органов в области ветеринарии
7 546,0
На проведение противоэпизоотических мероприятий
49 643,0
На возмещение (до 50 %) стоимости сельскохозяйственных животных направляемых на санитарный убой
2 000,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
148 000,0
Ремонт автомобильных дорог
118 000,0
На завершение отопительного сезона теплоснабжающим предприятиям
30 000,0
Целевые трансферты на развитие
1 027 609,0
в том числе:
Отдел строительства района (города областного значения)
182 228,0
Строительство водопроводных сетей села Акылбай Бурабайского района
182 228,0
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
845 381,0
На развитие транспортной инфраструктуры