"Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезiнде дәрiлiк заттарды жергілікті бюджет қаражаты есебінен қосымша тегін беру туралы" облыстық мәслихаттың 2013 жылғы 11 желтоқсандағы № 171 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Ақтөбе облыстық мәслихатының 2016 жылғы 17 тамыздағы № 55 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 7 қыркүйекте № 5049 болып тіркелді
РҚАО ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексінің 9-бабының 1-тармағының 5) тармақшасына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6-бабының 1-тармағының 15) тармақшасына сәйкес Ақтөбе облыстық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезінде дәрілік заттарды жергілікті бюджет қаражаты есебінен қосымша тегін беру туралы" облыстық мәслихаттың 2013 жылғы 11 желтоқсандағы № 171 шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3725 тіркелген, 2013 жылғы 31 желтоқсанда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйеде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
осы шешімнің қосымшасына сәйкес, көрсетілген шешімге қосымша жаңа редакцияда жазылсын.
2. Осы шешім оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыстық мәслихаттың сессия төрағасы С. ІЗІМБЕТОВ
Облыстық мәслихаттың хатшысы С. ҚАЛДЫҒҰЛОВА

О внесении изменений в решение областного маслихата от 11 декабря 2013 года № 171 "О дополнительном предоставлении лекарственных средств отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно за счет средств местного бюджета"
Решение маслихата Актюбинской области от 17 августа 2016 года № 55. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 7 сентября 2016 года № 5049
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 9 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", подпунктом 15) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Актюбинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение областного маслихата от 11 декабря 2013 года № 171 "О дополнительном предоставлении лекарственных средств отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно за счет средств местного бюджета" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 3725, опубликованное 31 декабря 2013 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующие изменения:
приложение к указанному решению изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии областного маслихата С. ИЗИМБЕТОВ
Секретарь областного маслихата С. КАЛДЫГУЛОВА

2016 жылғы 17 тамыздағы № 55 oблыстық мәслихаттың шешіміне қосымша
2013 жылғы 11 желтоқсандағы № 171 облыстық мәслихаттың шешіміне қосымша
Азаматтардың жекелеген санаттарына амбулаториялық емделу кезiнде жергілікті бюджет қаражаты есебінен тегін берілетін қосымша дәрiлiк заттар
Дәрiлiк заттардың атауы (шығару нысаны)
Аурулар
Халық санаты
1.
Бозентан, таблетка, қабықпен жабылған 125 мг
өкпе артериялық гипертензиясы
диспансерлік есепте тұрған барлық санаттар
2.

Приложение к решению областного маслихата от 17 августа 2016 года № 55
Приложение к решению областного маслихата от 11 декабря 2013 года № 171
Дополнительные лекарственные средства, предоставляемые отдельным категориям граждан при амбулаторном лечении бесплатно за счет средств местного бюджета
Наименование лекарственных средств (форма выпуска)
Заболевание
Категория населения
1.
Бозентан, таблетка, покрытая оболочкой, 125 мг
легочная артериальная гипертензия
все категории, состоящие на диспансерном учете
2.

Силденафил, таблетка, 20 мг, таблетка, қабықпен жабылған 50 мг, 100 мг, пленкалық қабықпен жабылған 25 мг, 50 мг, 100 мг
3.
Метилпреднизолон, таблетка, 4 мг, 16 мг
жүйелі склеродермия
4.
Пеницилламин, таблетка, 250 мг
5.
Метотрексат, егуге арналған ерітінді 10 мг/мл 2 мл
6.
Кларитромицин, таблетка, 250 мг
жалпы түрленгішті иммундық жетіспеушілігі
7.
Итраконазол, ішуге арналған ерітінді, 10 мг/мл 150 мл
8.
Телбивудин, таблетка, пленкалық қабықпен жабылған, 600 мг
вирустық гепатит В нәтижесіндегі бауыр циррозы
9.
Прамипексол, бақылаулы шығарылуымен ұзақ босатылатын таблетка 0,375 мг, 0,75 мг, 1,5 мг, 3 мг
Паркинсон ауруы
10.
Инфликсимаб, ұнтақ, көктамырішілік енгізу үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилденген 100 мг
созылмалы бейспецификалы ойықжаралы колит және Бехчет ауруы
11.
Панкреатин, шағын микросферадан тұратын ішекте еритін қабықтағы капсула, 150 мг
туа біткен бауыр фиброзы
12.
Адеметионин, таблетка, ішекте еритін қабықпен жабылған, 400 мг, инъекциялық ерітінді дайындауға арналған лиофилденген ұнтақ, 400 мг
13.
Урсодезоксихол қышқылы, капсула, 250 мг
14.
Вандетаниб, таблетка, қабықпен жабылған, 300 мг
қалқанша безінің медулярлық ісігі
15.
Ибандрон қышқылы, қапшықпен оралған таблетка, 150 мг
арқалық мидің травматикалық ауруы
16.
Элтромбопаг, таблетка, 50 мг
апластикалық анемия
17.
Леналидомид, капсула, 25 мг
көптеген миелома
18.
Тенофовир, таблетка пленкалық қабықпен жабылған, 300 мг
В гепатиті
19.
Семипревир, таблетка, 150 мг
С гепатиті
20.
Адеметионин, таблетка, ішекте еритін қабықпен жабылған, 400 мг, инъекциялық ерітінді дайындауға арналған лиофилденген ұнтақ, 400 мг
кистоздық фиброз (муковисцидоз)
диспансерлік есепте тұрған балалар
21.
Урсодезоксихол қышқылы, капсула, 250 мг
22.
Тобрамицин, ингаляцияға арналған ерітінді, 75 мг/мл 4 мл
23.
Колистиметат натрия, ингаляцияға арналған ерітінді, 1 млн.бірл.
24.
Тоцилизумаб, сауыттағы инфузиялық ерітінді дайындауға арналған концентрат 400 мг/20 мл, 200 мг/10 мл, 80 мг/4 мл
ювенилдық артрит
25.
Этанерцепт, тері астына егуге арналған ерітінді, 25 мг
26.
Изотретионин, капсула, 20 мг
нейробластома
27.
Циклоспорин, ішке ішетін ерітіндісі, 50 мл
күшею гломеру-лярлық ауру
28.
Адам иммуноглобулині, теріастыға егуге арналған ерітіндісі, 165 мг/мл
алғашқы иммунодифицит
29.
Урсодезоксихол қышқылы, капсула, 250 мг
лейкоз
30.
Диазоксид, капсула, 25 мг
туа біткен гиперинсулинизм
31.
Ритуксимаб, көктамырға егуге арналған ерітінді жасайтын концентрат, 500 мг
склеродермия мен жүйелі қызыл жегі ауруымен байланысты ювенильдіқ дерматомикоз
32.

Силденафил, таблетка 20 мг, таблетка, покрытая оболочкой 50 мг, 100 мг, покрытая пленочной оболочкой, 25 мг, 50 мг, 100 мг
3.
Метилпреднизолон, таблетка 4 мг, 16мг
системная склеродермия
4.
Пеницилламин, таблетка, 250 мг
5.
Метотрексат, раствор для инъекций, 10мг/мл 2мл
6.
Кларитромицин, таблетка, 250 мг
общая вариабельная иммунная недостаточность
7.
Итраконазол, раствор для приема внутрь, 10мг/мл 150 мл
8.
Телбивудин, таблетка, покрытая пленочной оболочкой, 600 мг
цирроз печени в исходе вирусного гепатита В
9.
Прамипексол, таблетка с пролонгированным высвобожде-нием, 0,375 мг, 0,75 мг, 1,5 мг, 3 мг
болезнь Паркинсона
10.
Инфликсимаб, порошок лиофилизированный для приготовления раствора для внутривенного введения, 100 мг
хронический неспецифичес-кий язвенный колит и болезнь Бехчета
11.
Панкреатин, капсула в кишечно-растворимой оболочке, содержащая минимикросферы, 150 мг
врожденный фиброз печени
12.
Адеметионин, таблетка, покрытая кишечнорастворимой оболочкой 400мг, порошок лиофилизирован-ный для приготовления инъекционного раствора, 400 мг
13.
Урсодезоксихолевая кислота, капсула, 250 мг
14.
Вандетаниб, таблетка покрытая оболочкой 300 мг
медуллярный рак щитовидной железы
15.
Ибандроновая кислота, таблетка, покрытая оболочкой, 150 мг
травматическая болезнь спинного мозга
16.
Элтромбопаг, таблетка, 50 мг
апластическая анемия
17.
Леналидомид, капсула, 25 мг
множественная миелома
18.
Тенофовир, таблетка, покрытая пленочной оболочкой, 300 мг
гепатит В
19.
Симепревир, таблетка, 150 мг
гепатит С
20.
Адеметионин, таблетка, покрытая кишечнорастворимой оболочкой 400 мг, порошок лиофилизирован-ный для приготовления инъекционного раствора, 400 мг
кистозный фиброз (муковисцидоз)
дети, состоящие на диспансерном учете
21.
Урсодезоксихолевая кислота, капсула, 250 мг
22.
Тобрамицин, раствор для ингаляций, 75мг/мл 4 мл
23.
Колистиметат натрия, раствор для ингаляций, 1 млн.ед.
24.
Тоцилизумаб, концентрат для приготовления инфузионного раствора во флаконе 400мг/20мл, 200мг/10мл, 80мг/4мл
ювенильный артрит
25.
Этанерцепт, раствор для подкожного введения, 25 мг
ювенильный артрит
26.
Изотретионин, капсула 20 мг
нейробластома
27.
Циклоспорин, раствор для приема внутрь 50 мл
прогрессирую-щие гломеру-лярные заболевания
28.
Иммуноглобулин человека для подкожного введения, раствор для инъекций, 165 мг/мл
первичный иммунодифицит
29.
Урсодезоксихолевая кислота, капсула, 250 мг
лейкоз
30.
Диазоксид, капсула, 25 мг
врожденный гиперинсулинизм
31.
Ритуксимаб, концентрат для приготовления раствора для внутривенных инфузий, 500 мг
ювенильный дерматомикоз в сочетании со склеродермией и системной красной волчанкой
32.

Дефибротид, егуге арналған ерітінді, 2,5 мг
жіті миелобластық лейкоз
33.
Бетагистин дигидрохлориді, таблетка, 8 мг, 16 мг, 24 мг
жүйке жүйесі аурулары
Ұлы Отан соғысына қатысушылар - бiрiншi дүниежүзiлiк, азамат және Ұлы Отан соғыстары кезеңiнде, сондай-ақ бұрынғы КСР Одағын қорғау жөнiндегi басқа да ұрыс операциялары кезiнде майдандағы армия флот құрамына кiрген бөлiмдерде, штабтар мен мекемелерде қызмет еткен әскери қызметшiлер, азамат және Ұлы Отан соғыстарының партизандары мен астыртын күрес жүргiзушiлерi соғысқа қатысушылар;
Ұлы Отан соғысының мүгедектері – Бiрiншi дүниежүзiлiк, азамат және Ұлы Отан соғыстарында майдандағы армия мен флоттың әскери қызметшiлерi, партизандар мен астыртын күрес жүргiзушiлер қатарында болған адамдар, сондайақ бiрiншi дүниежүзiлiк, азамат және Ұлы Отан соғыстары кезiнде майданда, ұрыс қимылдары жүргiзiлген аудандарда, майдан маңындағы темiр жол учаскелерiнде, қорғаныс шептерiн, әскеритеңiз базалары мен аэродромдар салу кезiнде жаралануы, контузия алуы, зақымдануы немесе ауруға шалдығуы салдарынан мүгедек болған әрi зейнетақымен қамсыздандырылуы жағынан әскери қызметшiлерге теңестiрiлген жұмысшылар мен қызметшiлер;
басқа мемлекеттің аумағындағы жауынгер әрекет ететін қатысушылар, дәл жаттығу жиындарына шақырылып, ұрыс қимылдары жүрiп жатқан кезде Ауғанстанға жiберiлген әскери мiндеттiлер;
ұрыс қимылдары жүрiп жатқан осы елге жүк жеткiзу үшiн Ауғанстанға жiберiлген автомобиль батальондары-ның әскери қызметшiлерi;
бұрынғы КСР Одағының аумағынан Ауғанстанға жауынгерлiк тапсырма-ларды орындау үшiн ұшулар жасаған ұшу құрамының әскери қызметшiлерi;
Ауғанстандағы кеңес әскери құрамына қызмет көрсеткен жараланған, контузия алған немесе зақымданған, яки ұрыс қимылдарын қамтамасыз етуге қатысқаны үшiн бұрынғы КСР Одағының ордендерiмен және медаль-дерiмен наградталған жұмысшылар мен қызмет-шiлер;

Дефибротид, раствор для инъекций, 2,5 мг
острый миелобластный лейкоз
33.
Бетагистина дигидрохлорид, таблетка, 8 мг, 16 мг, 24 мг
болезни нервной системы
участники Великой Отечественной войны - военнослужащие, проходив-шие службу в воинских частях, штабах и учреждениях, входивших в состав действующей армии и флота в период первой мировой, гражданской и Великой Отечественной войн, а также во время других боевых операций по защите бывшего Союза ССР, партизаны и подпольщики гражданской и Великой Отечественной войны;
инвалиды Великой Отечественной войны - лица из числа военнослужащих действующей армии и флота, партизан и подпольщиков первой мировой, гражданской и Великой Отечественной войн, а также рабочих и служащих соответствующих категорий, ставших инвалидами вследствие ранения, контузии, увечья или заболевания, полученных в период первой мировой, гражданской и Великой Отечественной войн на фронте, в районе военных действий, на прифронтовых участках железных дорог, на сооружении оборонительных рубежей, военно-морских баз и аэродромов, и приравненных по пенсионному обеспечению к военнослужащим;
участники боевых действий на территории других государств, а именно военнообязанные, призывав-шиеся на учебные сборы и направлявшиеся в Афганистан в период ведения боевых действий;
военнослужащие автомо-бильных батальонов, направлявшиеся в Афганистан для доставки грузов в эту страну в период ведения боевых действий;
военнослужащие летного состава, совершавшие вылеты на боевые задания в Афганистан с территории бывшего Союза ССР;
рабочие и служащие, обслуживавшие советский воинский контингент в Афганистане, получившие ранения, контузии или увечья, либо награжденные орденами и медалями бывшего Союза ССР за участие в обеспечении боевых действий;