2017-2019 жылдарға арналған Байғанин аудандық бюджетін бекіту туралы
Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы № 48 шешімі. Ақтөбе облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 12 қаңтарда № 5224 болып тіркелді. 2018 жылдың 1 қаңтарына дейін қолданыста болды
Ескерту. Атауы жаңа редакцияда – Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 07.09.2017 № 92 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. Шешімнің бүкіл мәтіні бойынша және қосымшаларында "Байғанин ауданының бюджеті" сөздер "Байғанин аудандық бюджеті" сөздермен ауыстырылды – Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 06.11.2017 № 100 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы № 95-IV Бюджеттік Кодекстің 9-бабының 2-тармағына және Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы № 148 "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6-бабына сәйкес, Байғанин аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. "2017-2019 жылдарға арналған Байғанин аудандық бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 4 357 942,7 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 3 703 351,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 7 042,7 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 1 433,0 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 646 116,0 мың теңге;
2) шығындар - 4 567 220,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредит беру -39 878,0 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 51 052,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 11 174 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалынатын операциялар бойынша сальдо - 0 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу - 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) - -249 155,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) - 249 155,7 мың теңге;
Ескерту. 1 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 15.03.2017 № 61 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 15.06.2017 № 82 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.09.2017 № 92 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.11.2017 № 100 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.11.2017 № 106 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2017 жылға бөлінген салықтардан түскен жалпы соманы бөлу мынадай мөлшерде белгіленсін:
1) төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы бойынша- 50 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша- 50 пайыз;
3. Қазақстан Республикасының "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңының 7- бабына сәйкес:

Об утверждении Байганинского районного бюджета на 2017-2019 годы
Решение маслихата Байганинского района Актюбинской области от 23 декабря 2016 года № 48. Зарегистрировано Департаментом юстиции Актюбинской области 12 января 2017 года № 5224. Срок действия решения – до 1 января 2018 года
Сноска. Заголовок – в редакции решения маслихата Байганинского района Актюбинской области от 07.09.2017 № 92 (вводится в действие с 01.01.2017).
Сноска. По всему тексту решения и в приложениях слова "бюджет Байганинского района" заменены словами "Байганинский районный бюджет" решением маслихата Байганинского района Актюбинской области от 06.11.2017 № 100 (вводится в действие с 01.01.2017).
В соответствии с пунктом 2 статьи 9 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года № 95-IV и статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года № 148 "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", маслихат Байганинского района РЕШИЛ:
1. Утвердить Байганинский районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих обьемах:
1) доходы - 4 357 942,7 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 3 703 351,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 7 042,7 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 1 433,0 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 646 116,0 тысяч тенге;
2) затраты - 4 567 220,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 39 878,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 51 052,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 11 174 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами - 0 тысяча тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 0 тысяча тенге;
5) дефицит бюджета (профицит) - - 249 155,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета (использование профицита) - 249 155,7 тысяч тенге;
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата Байганинского района Актюбинской области от 15.03.2017 № 61 (вводится в действие с 01.01.2017); от 15.06.2017 № 82 (вводится в действие с 01.01.2017); от 07.09.2017 № 92 (вводится в действие с 01.01.2017); от 06.11.2017 № 100 (вводится в действие с 01.01.2017); от 24.11.2017 № 106 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Установить на 2017 год распределение общей суммы поступлений от налогов в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты- 50 процентов;
2) по социальному налогу- 50 процентов;
3. В соответствии со статьей 7 Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы" установлено:

1) жалақының ең төменгі мөлшері - 24 459 теңге;
2) жәрдемақыларды және өзге де әлеуметтiк төлемдердi есептеу, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес айыппұл санкцияларын, салықтарды және басқа да төлемдердi қолдану үшiн айлық есептiк көрсеткiш - 2 269 теңге;
3) базалық әлеуметтiк төлемдердiң мөлшерлерiн есептеу үшiн ең төмен күнкөрiс деңгейiнiң шамасы 24 459 теңге болып белгiленсiн.
4. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
1) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге - 3 878,0 мың теңге;
2) мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету нормаларын ұлғайтуға - 3 715 мың теңге;
3) техникалық көмекшi (компенсаторлық) құралдар тiзбесiн кеңейтуге - 140,0 мың теңге;
4) жалақыны ішінара субсидиялауға - 3 450,0 мың теңге;
5) жастар практикасына - 6 807 мың теңге;
Аталған сомаларды бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 4 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 24.11.2017 № 106 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
5. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен нысаналы ағымдағы трансферттер түскені ескерілсін:
1) алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеуге – 4 375,0 мың теңге;
2) мектепке дейінгі білім беру ұйымдарында мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыруға - 47 901 мың теңге;
3) жалпы білім беретін мектептерді кең жолақты Интернетке қосылуын қамтамасыз етуге - 1 392,0 мың теңге;
4) жалпы білім беретін мектептерді интерактивті білім беретін контентке қосуға - 6 660 мың теңге;
5) білім берудің ведомствалық бағыныстағы мемлекеттік ұйымдардың күрделі шығыстарына - 8 899,0 мың теңге;
6) халықты жұмыспен қамтуға жәрдемдесуге - 23 046 мың теңге;
7) аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын және елді мекендердің көшелерін күрделі және орташа жөндеуге -99 070,0 мың теңге;
8) нәтижелі жұмыспен қамту және жаппай кәсіпкерлікті дамытуға- 28 551,0 мың теңге;
9) Робототехника бойынша элективті курс үшін құрал-жабдықтар сатып алуға – 4 710,0 мың теңге.
Аталған сомаларды бөлу аудан әкімдігі қаулысы негізінде айқындалады.
Ескерту. 5 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 15.03.2017 № 61 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 07.09.2017 № 92 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.11.2017 № 106 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

1) минимальный размер заработной платы - 24 459 тенге;
2) месячный расчетный показатель для исчисления пособий и иных социальных выплат, а также для применения штрафных санкций, налогов и других платежей в соответствии с законодательством Республики Казахстан - 2 269 тенге;
3) величина прожиточного минимума для исчисления размеров базовых социальных выплат - 24 459 тенге.
4. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление текущих целевых трансфертов из республиканского бюджета:
1) 3 878,0 тысяч тенге - на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника;
2) 3 715 тысяч тенге - на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
3) 140,0 тысяча тенге - на расширение перечня технических вспомогательных (компенсаторных) средств;
4) 3 450,0 тысяч тенге - на частичное субсидирование заработной платы;
5) 6 807 - на молодежную практику;
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 4 с изменениями, внесенными решением маслихата Байганинского района Актюбинской области от 24.11.2017 № 106 (вводится в действие с 01.01.2017).
5. Учесть в районном бюджете на 2017 год поступление текущих целевых трансфертов из областного бюджета:
1) 4 375,0 тысяч тенге - на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения;
2) 47 901 тысяч тенге - на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования;
3) 1 392,0 тысяч тенге - на обеспечение доступа общеобразовательных школ к широкополосному интернету;
4) 6 660 тысяч тенге - на подключение общеобразовательных школ к интерактивному образовательному контенту;
5) 8 899,0 тысяч тенге - на капитальные расходы подведомственных государственных организаций образования;
6) 23 046 тысяч тенге - на содействие занятости населения;
7) 99 070,0 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог районного значения и улиц населенных пунктов;
8) 28 551,0 тысяч тенге – на развитие продуктивной занятости и массового предпринимательства;
9) 4 710,0 тысяч тенге - на приобретение оборудования для элективного курса по робототехнике.
Распределение указанных сумм определяется на основании постановления акимата района.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями маслихата Байганинского района Актюбинской области от 15.03.2017 № 61 (вводится в действие с 01.01.2017); от 07.09.2017 № 92 (вводится в действие с 01.01.2017); от 24.11.2017 № 106 (вводится в действие с 01.01.2017).

6. Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін жергілікті атқарушы органдарға берілетін бюджеттік кредиттер – 51 052,0 мың теңге;
Ескерту. 6 тармаққа өзгеріс енгізілді – Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 06.11.2017 № 100 шешімімен (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі).
7. 2017 жылға арналған ауданның жергілікті атқарушы органының резерві – 6 502,8 мың теңге болып бекітілсін.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерістер енгізілді – Ақтөбе облысы Байғанин аудандық мәслихатының 15.03.2017 № 82 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.11.2017 № 100 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2017 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрге жатпайтын аудандық бюджеттің бюджеттік бағдарламаларының тізбесі, 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округ әкімі аппараттарының бюджеттік бағдарламалары, 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдық округ әкімі аппараттарының бөлінісінде жергілікті басқару органдарына берілетін трансфеттер, 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Байғанин аудандық
мәслихатының
сессия төрағасы
Байғанин аудандық мәслихатының хатшысы
Е. Илиясов Б. Турлыбаев
Байғанин аудандық
мәслихатының 2016 жылғы
23 желтоқсандағы № 48
шешіміне 1 қосымша
2017 жылға арналған Байғанин аудандық бюджеті

6. Бюджетные кредиты в местные исполнительные органы на реализацию мер социальной поддержки специалистов – 51 052,0 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным решением маслихата Байганинского района Актюбинской области от 06.11.2017 № 100 (вводится в действие с 01.01.2017).
7. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме – 6 502,8 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями маслихата Байганинского района Актюбинской области от 15.06.2017 № 82 (вводится в действие с 01.01.2017); от 06.11.2017 № 100 (вводится в действие с 01.01.2017).
8. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год, согласно приложению 4.
9. Утвердить бюджетные программы аппаратов акимов сельских округов в районном бюджете на 2017 год, согласно приложению 5.
10. Утвердить трансферты органам местного самоуправления в разделе аппаратов акимов сельских округов в районном бюджете на 2017 год, согласно приложению 6.
11. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Приложение 1 к решению
№ 48 Байганинского
районного маслихата
от 23 декабря 2016 года
Байганинский районный бюджет на 2017 год