"Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Жамбыл облысы әкімдігінің 2015 жылғы 27 шілдедегі № 158 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Жамбыл облысы әкімдігінің 2016 жылғы 31 наурыздағы № 107 қаулысы. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 27 сәуірде № 3042 болып тіркелді. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 2021 жылғы 19 наурыздағы № 73 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Жамбыл облысы әкімдігінің 19.03.2021 № 73 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Жамбыл облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенттерін бекіту туралы" Жамбыл облысы әкімдігінің 2015 жылғы 27 шілдесіндегі № 158 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 2735 болып тіркелген, "Ақ жол" газетінде 2015 жылдың 8 қыркүйегінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
1) көрсетілген қаулымен бекітілген "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулыға 1-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) көрсетілген қаулымен бекітілген "Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулыға 2-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
3) көрсетілген қаулымен бекітілген "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулыға 3-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
4) көрсетілген қаулымен бекітілген "Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулыға 4-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
5) көрсетілген қаулымен бекітілген "Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулыға 5-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
6) көрсетілген қаулымен бекітілген "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулыға 6-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

О внесении изменений в постановление акимата Жамбылской области от 27 июля 2015 года № 158 "Об утверждении регламентов государственных услуг в социально-трудовой сфере"
Постановление акимата Жамбылской области от 31 марта 2016 года № 107. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 27 апреля 2016 года № 3042. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 19 марта 2021 года №73
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Жамбылской области от 19.03.2021 № 73 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" и Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" акимат Жамбылской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление акиматаЖамбылской области от 27 июля 2015 года № 158 "Об утверждении регламентов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 2735, опубликовано 8 сентября 2015 года в газете "Знамя труда") следующие изменения:
1) регламент государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 1 к настоящему постановлению;
2) регламент государственной услуги "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 2 к настоящему постановлению;
3) регламент государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 3 к настоящему постановлению;
4) регламент государственной услуги "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 4 к настоящему постановлению;
5) регламент государственной услуги "Возмещение затрат на обучение на дому детей инвалидов", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 5 к настоящему постановлению;
6) регламент государственной услуги "Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 6 к настоящему постановлению;

7) көрсетілген қаулымен бекітілген "Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулыға 7-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
8) көрсетілген қаулымен бекітілген "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" мемлкеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулыға 8-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
9) көрсетілген қаулымен бекітілген "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру" мелекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулыға 9-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
10) көрсетілген қаулымен бекітілген "Оралман мәртебесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулыға 10-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
11) "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті осы қаулыға 11-қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесі заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы қаулының әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін;
осы қаулының мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оны ресми жариялауға;
2) осы қаулының Жамбыл облысы әкімдігінің интернет-ресурсында орналастырылуын;
3) осы қаулыдан туындайтын басқа да шаралардың қабылдануын қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Е. Манжуовқа жүктелсін.
4 . Осы қаулы әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және оның алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі К. Көкрекбаев
Жамбыл облысы әкімдігінің
2016 жылғы "31" наурыздағы
№ 107 қаулысына 1-қосымша
Жамбыл облысы әкімдігінің
2015 жылғы "27" шілдедегі
№ 158 қаулысымен бекітілген
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11342 болып тіркелген) (бұдан әрі – стандарт) әлеуметтік көмек көрсетуді жүзеге асыратын Тараз қаласының және аудандардың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:

7) регламент государственной услуги "Регистрация и постановка на учет безработных граждан", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 7 к настоящему постановлению;
8) регламент государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 8 к настоящему постановлению;
9) регламент государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 9 к настоящему постановлению;
10) регламент государственной услуги "Присвоение статуса оралмана", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 10 к настоящему постановлению;
11) регламент государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", утвержденный указанным постановлением, изложить в новой редакции согласно приложению 11 к настоящему постановлению.
2. Коммунальному государственному учреждению "Управление координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области" в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего постановления в органах юстиции;
2) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления его направление на официальное опубликование;
3) размещение настоящего постановления на интернет-ресурсе акимата Жамбылской области.
4) принятие иных мер, вытекающих из настоящего постановления.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима области Е. Манжуова.
4. Настоящее постановление вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области К. Кокрекбаев
Приложение 1 к постановлению
акимата Жамбылской области
от "31" марта 2016 года № 107
Утвержден постановлением
акимата Жамбылской области
от "27" июля 2015 года № 158
Регламент государственной услуги
"Назначение государственной адресной социальной помощи"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Назначение государственной адресной социальной помощи" (далее - государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи", утвержденным приказом Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11342) (далее - стандарт) исполнительными органами районов и г. Тараз, финансируемых за счет местного бюджета и осуществляющих предоставление социальной помощи (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:

1)."Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші;
3).тұрғылықты жері бойынша көрсетілетін қызметті беруші болмаған жағдайда – кент, ауыл, ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3..Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдардың) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушы (немесе нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша оның өкілі) стандарттың 9 тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды ұсынуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды қабылдайды, тіркелген күні мен мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетілген талон береді, көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді - 30 (отыз) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы учаскелік комиссияға зертеуге және қортындыны дайындау үшін құжаттарды жолдайды – 2 (екі) күн ішінде;
3) учаскелік комиссия зерттейді және материалдық тұрмыс жағдайы туралы нәтижені көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды - 2 (екі) күн ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына 6 (алты) жұмыс күні ішінде қол қоюға жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз түрінде тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде жібереді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға (немесе нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша оның өкіліне) тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны береді – 15 (он бес) минуттан аспайды.

1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя;
3) акима поселка, села, сельского округа (далее – аким сельского округа) – в случае отсутствия услугодателя по месту жительства.
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: уведомление о назначении (отказе в назначении) государственной адресной социальной помощи.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем (либо его представителем по нотариально заверенной доверенности) документов, указанных в пункте 9 стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги через услугодателя, длительность его выполнения:
1) ответственный исполнитель услугодателя принимает документы, выдает талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, в случае неполного пакета документов выдает расписку об отказе в приеме документов – не более 30 (тридцати) минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя направляет документы в участковую комиссию для обследования и подготовки заключения - в течении 2-х (двух) дней;
3) Участковая комиссия обследует и направляет заключение о материально-бытовом положении заявителя ответственному исполнителю услогодателя - в течении 2-х (двух) дней;
4) услугодателя готовит уведомление о назначении (отказе в назначении) в бумажном виде и направляет на подпись руководителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) руководитель услугодателя подписывает уведомление о назначении (отказе в назначении) в бумажном виде и направляет ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) ответственный исполнитель услугодателя выдает услугополучателю (либо его представителю по нотариально заверенной доверенности) уведомление о назначении (отказе в назначении) – не более 15 (пятнадцати) минут.

6. Келесі рәсімді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) құжаттарды қабылдау, талон беру, көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат беру;
2) учаскелік комиссияға зертеуге және қортындыны дайындау үшін құжаттарды жолдау;
3) зерттеу және материалдық тұрмыс жағдайы туралы нәтижені көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдау;
4) қағаз түрінде тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны дайындау және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жіберу;
5) қағаз түрінде тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаға көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен қол қою;
6) көрсетілетін қызметті алушыға (немесе нотариалдық куәландырылған сенімхат бойынша оның өкіліне) тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушілердің, құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) учаскелік комиссия.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды қабылдайды, тіркелген күні мен мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетілген талон береді, көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді – 30 (отыз) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы учаскелік комиссияға зертеуге және қортындыны дайындау үшін құжаттарды жолдайды – 2 (екі) күн ішінде;
3) учаскелік комиссия зерттейді және материалдық тұрмыс жағдайы туралы нәтижені көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды - 2 (екі) күн ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына 6 (алты) жұмыс күні ішінде қол қоюға жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз түрінде тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде жібереді;

6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) через услугодателя:
1) прием документов, выдача талона, в случае неполного пакета документов выдача расписки об отказе в приеме документов;
2) направление документов в участковую комиссию для обследования и подготовки заключения;
3) обследование и направления заключения ответственному исполнителю услугодателя;
4) подготовка уведомления о назначении (отказе в назначении) и направление руководителю услугодателя для подписания уведомления в бумажном виде;
5) подписание руководителем уведомления о назначении (отказе в назначении) в бумажном виде и передача ответственному исполнителю услугодателя;
6) выдача услугополучателю (либо его представителю по нотариально заверенной доверенности) уведомления о назначении (отказе в назначении).
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) участковая комиссия.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) через услугодателя:
1) ответственный исполнитель услугодателя принимает документы, выдает талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, в случае неполного пакета документов выдает расписку об отказе в приеме документов – не более 30 (тридцати) минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя направляет документы в участковую комиссию для обследования и подготовки заключения - в течении 2-х (двух) дней;
3) Участковая комиссия обследует и направляет заключение о материально-бытовом положении заявителя ответственному исполнителю услогодателя - в течении 2-х (двух) дней;
4) ответственный исполнитель услугодателя готовит уведомление о назначении (отказе в назначении) в бумажном виде и направляет на подпись руководителю услугодателя в течение 6 (шести) рабочих дней;
5) руководитель услугодателя подписывает уведомление о назначении (отказе в назначении) в бумажном виде и направляет ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;

6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға (немесе нотариалдық куәландырылған сенімхат бойынша оның өкіліне) тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны береді – 15 (он бес) минуттан аспайды.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік корпорациясына және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну тәртібін, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін өңдеу ұзақтығы:
1) Мемлекеттік корпорацияның операторы құжаттарды қабылдайды және тіркелген күні мен қызметті алу күні көрсетілген талон береді, көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді – 20 (жиырма) минуттан аспайды;
2) Мемлекеттік корпорацияның маманы реестр құрайды және көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды 1 (бір) жұмыс күні ішінде жібереді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы учаскелік комиссияға зертеуге және қортындыны дайындау үшін құжаттарды жолдайды – 2 (екі) күн ішінде;
4) учаскелік комиссия зерттейді және материалдық тұрмыс жағдайы туралы нәтижені көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды - 2 (екі) күн ішінде;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға 1 (бір) жұмыс күні ішінде жібереді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде жібереді;
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде қол қойылған тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны Мемлекеттік корпорацияның маманына 1 (бір) жұмыс күні ішінде жібереді;
8) Мемлекеттік корпорацияның маманы көрсетілетін қызметті алушыға (немесе нотариалдық куәландырылған сенімхат бойынша оның өкіліне) тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны береді – 20 (жиырма) минуттан аспайды.
10. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау ауылдық округ әкімі арқылы:
1) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы мемлекеттік қызмет алушының құжаттарын қабылдайды және тіркелген күні мен қызмет алу күні көрсетілген талон береді, көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді – 30 (отыз) минуттан аспайды;

6) ответственный исполнитель услугодателя выдает услугополучателю (либо его представителю по нотариально заверенной доверенности) уведомление о назначении (отказе в назначении) – не более 15 (пятнадцати) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) оператор Государственной корпорации принимает документы и выдает талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, в случае неполного пакета документов выдает расписку об отказе в приеме документов – не более 20 (дватцати) минут;
2) специалист Государственной корпорации составляет реестр и направляет полный пакет документов услугодателю в течение 1 (одного) рабочего дня;
3) ответственный исполнитель услугодателя направляет документы в участковую комиссию для обследования и подготовки заключения- в течении 2-х (двух) дней;
4) Участковая комиссия обследует и направляет заключение о материально-бытовом положении заявителя ответственному исполнителю услогодателя - в течении 2-х (двух) дней;
5) ответственный исполнитель услугодателя готовит уведомление о назначении (отказе в назначении) в бумажном виде и направляет на подпись руководителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) руководитель услугодателя подписывает уведомление о назначении (отказе в назначении) в бумажном виде и направляет ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
7) ответственный исполнитель услугодателя передает подписанное уведомление о назначении (отказе в назначении) в бумажном виде специалисту Государственной корпорации в течение 1 (одного) рабочего дня;
8) специалист Государственной корпорации выдает услугополучателю (либо его представителю по нотариально заверенной доверенности) уведомление о назначении (отказе в назначении) – не более 20 (двадцати) минут.
10. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) через акима сельского округа:
1) специалист аппарата акима сельского округа принимает документы услугополучателя и выдает талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, в случае неполного пакета документов выдает расписку об отказе в приеме документов – не более 30 (тридцати) минут;

2) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы учаскелік комиссияға зертеуге және қортындыны дайындау үшін құжаттарды жолдайды – 2 (екі) күн ішінде;
3) учаскелік комиссия зерттейді және материалдық тұрмыс жағдайы туралы нәтижені көрсетілетін ауылдық округ әкімі аппаратының маманына жолдайды - 2 (екі) күн ішінде;
4) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы келіп түскен құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушына 10 (он) жұмыс күні ішінде жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына 2 (екі) жұмыс күні ішінде қол қоюға жібереді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз түрінде тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына 2 (екі) жұмыс күні ішінде жібереді;
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ауылдық округ әкімі аппаратына қағаз түрінде тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы қол қойылған хабарламаны 1 (бір) жұмыс күні ішінде жібереді;
8) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы көрсетілетін қызметті алушыға (немесе нотариалдық куәландырылған сенімхат бойынша оның өкіліне) тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны береді – 15 (он бес) минуттан аспайды.
11. Келесі рәсімді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі ауылдық округ әкімі арқылы:
1) құжаттарды қабылдау және талон беру, көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат беру;
2) учаскелік комиссияға зертеуге және қортындыны дайындау үшін құжаттарды жолдау;
3) зерттеу және материалдық тұрмыс жағдайы туралы нәтижені көрсетілетін ауылдық округ әкімі аппаратының маманына жолдау;
4) келіп түскен құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жіберу;
5) қағаз түрінде тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны дайындау және көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен қол қоюға жіберу;
6) қағаз түрінде тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаға көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен қол қою;
7) қағаз түрінде тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны ауылдық округ әкімі аппаратына жіберу;
8) көрсетілетін қызметті алушыға (немесе нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша оның өкіліне) тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны ұсыну.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге көрсетілген қызметті берушілер және (немесе) Мемлекеттік корпорациясымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің (http://sobes.zhambyl.kz) және Жамбыл облысы әкімдігінің (http://zhambyl.gov.kz) интернет-ресурсында орналастырылады.
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек тағайындау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" көрсетілетін қызметті беруші арқылы
Шартты белгілер:
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек тағайындау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" ауылдық округ әкімі арқылы
Шартты белгілер:
"Мемлекеттік атаулы әлеуметтік
көмек тағайындау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек тағайындау" Мемлекеттік корпорация арқылы
Шартты белгілер:
Жамбыл облысы әкімдігінің
2016 жылғы "31" наурыздағы
№ 107 қаулысына 2-қосымша
Жамбыл облысы әкімдігінің
2015 жылғы "27" шілдедегі
№ 158 қаулысымен бекітілген
"Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

2) специалист аппарата акима сельского округа направляет документы в участковую комиссию для обследования и подготовки заключения - в течении 2-х (двух) дней;
3) Участковая комиссия обследует и направляет заключение о материально-бытовом положении заявителя специалисту аппарата акима сельского округа - в течении 2-х (двух) дней;
4) специалист аппарата акима сельского округа передает поступившие документы и заключение участковой комиссии ответственному исполнителю услугодателя - в течение 10 (десяти) рабочих дней;
5) ответственный исполнитель услугодателя готовит уведомление о назначении (отказе в назначении) в бумажном виде и направляет на подпись руководителю услугодателя - в течение 2 (двух) рабочих дней;
6) руководитель услугодателя подписывает уведомление о назначении (отказе в назначении) в бумажном виде и направляет ответственному исполнителю услугодателя - в течение 2 (двух) рабочих дней;
7) ответственный исполнитель услугодателя передает подписанное уведомление о назначении (отказе в назначении) в бумажном виде в аппарат акима сельского округа - в течение 1 (одного) рабочего дня;
8) специалист аппарата акима сельского округа выдает услугополучателю (либо его представителю по нотариально заверенной доверенности) уведомление о назначении (отказе в назначении) – не более 15 (пятнадцати) минут.
11. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) через акима сельского округа:
1) прием документов услугополучателя и выдача талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, в случае неполного пакета документов выдача расписки об отказе в приеме документов;
2) направление документов в участковую комиссию для обследования и подготовки заключения;
3) обследование и направление заключения о материально-бытовом положении заявителя специалисту аппарата акима сельского округа;
4) передача поступивших документов ответственному исполнителю услугодателя;
5) подготовка уведомления о назначении (отказе в назначении) в бумажном виде и направление на подпись руководителю услугодателя;
6) подписание уведомления о назначении (отказе в назначении) в бумажном виде и направление ответственному исполнителю услугодателя;
7) передача подписанного уведомления о назначении (отказе в назначении) в бумажном виде в аппарат акима сельского округа;
8) выдача услугополучателю (либо его представителю по нотариально заверенной доверенности) уведомление о назначении (отказе в назначении).
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет–ресурсе услугодателя (http://sobes.zhambyl.kz) и акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz)
Приложение 1 к Регламенту
оказания государственной
услуги "Назначение
государственной адресной
социальной помощи"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи" через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 2 к Регламенту
оказания государственной
услуги "Назначение
государственной адресной социальной помощи"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи" через акима сельского округа
Условные обозначения:
Приложение 3 к Регламенту
оказания государственной
услуги "Назначение
государственной адресной
социальной помощи"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Назначение государственной адресной социальной помощи" через Государственную корпорацию
Условные обозначения:
Приложение 2 к постановлению
акимата Жамбылской области
от "31" марта 2016 года № 107
Утвержден постановлением
акимата Жамбылской области
от "27" июля 2015 года № 158
Регламент государственной услуги
"Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет"

1. Жалпы ережелер
1. "Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11342 болып тіркелген) (бұдан әрі – стандарт) әлеуметтік көмек көрсетуді жүзеге асыратын Тараз қаласының және аудандардың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1)."Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші;
3) кент, ауыл, ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3..Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: он сегіз жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы тағайындау немесе тағайындаудан бас тарту туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушы (немесе нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша оның өкілі) стандарттың 9 тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды ұсынуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды қабылдайды, тіркелген күні мен мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетілген талон береді, көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді - 30 (отыз) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы учаскелік комиссияға зертеуге және қортындыны дайындау үшін құжаттарды жолдайды – 2 (екі) күн ішінде;
3) учаскелік комиссия зерттейді және материалдық тұрмыс жағдайы туралы нәтижені көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды - 2 (екі) күн ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаны дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына 6 (алты) жұмыс күні ішінде қол қоюға жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз түрінде тағайындау (тағайындаудан бас тарту) туралы хабарламаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде жібереді;

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет" (далее - государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Назначение государственного пособия на детей до восемнадцати лет", утвержденным приказом Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11342) (далее - стандарт) исполнительными органами районов и г. Тараз, финансируемых за счет местного бюджета и осуществляющих предоставление социальной помощи (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя;
3) акима поселка, села, сельского округа (далее – аким сельского округа).
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: уведомление о назначении или об отказе в назначении государственного пособия на детей до восемнадцати лет.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем (либо его представителем по нотариально заверенной доверенности) документов, указанных в пункте 9 стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги через услугодателя, длительность его выполнения:
1) ответственный исполнитель услугодателя принимает документы, выдает талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, в случае неполного пакета документов выдает расписку об отказе в приеме документов – не более 30 (тридцати) минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя направляет документы в участковую комиссию для обследования и подготовки заключения - в течении 2-х (двух) дней;
3) Участковая комиссия обследует и направляет заключение о материально-бытовом положении заявителя ответственному исполнителю услогодателя - в течении 2-х (двух) дней;
4) услугодателя готовит уведомление о назначении (отказе в назначении) в бумажном виде и направляет на подпись руководителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) руководитель услугодателя подписывает уведомление о назначении (отказе в назначении) в бумажном виде и направляет ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;

1. Жалпы ережелер
1. "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11342 болып тіркелген) (бұдан әрі – стандарт) әлеуметтік көмек көрсетуді жүзеге асыратын Тараз қаласының және аудандардың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1)."Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші;
3) ауылдық округ әкімі;
4) www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2.Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (толық автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3.Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушының атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз және (немесе) электрондық түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушы (немесе нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша оның өкілі) стандарттың 9 тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды ұсынуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды қабылдайды – 2 (екі) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде анықтаманы дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді – 5 (бес) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз түрінде анықтамаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді – 2 (екі) минуттан аспайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға (немесе нотариалдық куәландырылған сенімхат бойынша оның өкіліне) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы береді – 2 (екі) минуттан аспайды.

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи" (далее - государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи", утвержденным приказом Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11342) (далее - стандарт) исполнительными органами районов и г. Тараз, финансируемых за счет местного бюджета и осуществляющих предоставление социальной помощи (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя;
3) акима сельского округа;
4) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2.Форма оказания государственной услуги: бумажная и (или) электронная (полностью автоматизированная).
3. Результат оказания государственной услуги: справка, подтверждающая принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная и (или) электронная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем (либо его представителем по нотариально заверенной доверенности) документов, указанных в пункте 9 стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги через услугодателя, длительность его выполнения:
1) ответственный исполнитель услугодателя принимает документы услугополучателя – не более 2 (двух) минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя готовит справку в бумажном виде и направляет на подпись руководителю услугодателя – не более 5 (пяти) минут;
3) руководитель услугодателя подписывает справку в бумажном виде и направляет ответственному исполнителю услугодателя – не более 2 (двух) минут;
4) ответственный исполнитель услугодателя выдает услугополучателю (либо его представителю по нотариально заверенной доверенности) справку в бумажном виде подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи – не более 2 (двух) минут.

6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) құжаттарды қабылдау;
2) құжаттарды қарау, бұрыштама дайындау және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жіберу;
3) қағаз түрінде анықтаманы дайындау және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жіберу;
4) қағаз түрінде анықтамаға көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен қол қою;
5) көрсетілетін қызметті алушыға (немесе нотариалдық куәландырылған сенімхат бойынша оның өкіліне) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметтіберушілердің, құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды қабылдайды – 2 (екі) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде анықтаманы дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жібереді – 5 (бес) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз түрінде анықтамаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді – 2 (екі) минуттан аспайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға (немесе нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша оның өкіліне) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы береді – 2 (екі) минуттан аспайды.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік корпорациясына және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну тәртібін, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін өңдеу ұзақтығы:
Мемлекеттік корпорация операторы 5 (бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушы ұсынған, стандарттың 9 тармағында көрсетілген өтінімнің дұрыс толтырылуын және құжаттардың толықтығын тексереді;
2) көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация операторы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді - 5 (бес) минут ішінде;

6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) через услугодателя:
1) прием документов;
2) подготовка справки и направление руководителю услугодателя для подписания справки в бумажном виде;
3) подписание руководителем услугодателя справки в бумажном виде;
4) выдача справки в бумажном виде, подтверждающей принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель услугодателя;
2) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) через услугодателя:
1) ответственный исполнитель услугодателя принимает документы услугополучателя – не более 2 (двух) минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя готовит справку в бумажном виде и направляет на подпись руководителю услугодателя – не более 5 (пяти) минут;
3) руководитель услугодателя подписывает справку в бумажном виде и направляет ответственному исполнителю услугодателя – не более 2 (двух) минут;
4) ответственный исполнитель услугодателя выдает услугополучателю (либо его представителю по нотариально заверенной доверенности) справку в бумажном виде подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи – не более 2 (двух) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя:
оператор Государственной корпорации в течение 5 (пяти) минут проверяет правильность заполнения заявления и полноту пакета документов, указанных в пункте 9 стандарта, предоставленных услугополучателем;
в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, оператором Государственной корпорации выдается расписка об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 2 стандарта – в течение 5 (пяти) минут;

3) Мемлекеттік корпорацияның маманы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды жібереді – 2 (екі) минуттан аспайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде анықтаманы дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға 1 (бір) жұмыс күні ішінде жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы анықтамаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді – 5 (бес) минуттан аспайды;
6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде қол қойылған анықтаманы Мемлекеттік корпорацияның маманына 1 (бір) жұмыс күні ішінде жібереді;
7) Мемлекеттік корпорацияның маманы көрсетілетін қызметті алушыға (немесе нотариалдық куәландырылған сенімхат бойынша оның өкіліне) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін (не тиесілі еместігін) растайтын анықтаманы береді – 2 (екі) минуттан аспайды.
10. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілген қызметті беруші мен көрсетілген қызметті алушының жүгіну және рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігі тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі және пароль арқылы порталда тіркеуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу үшін жеке сәйкестендіру нөмірі мен парольді енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1 шарт – жеке сәйкестендіру нөмірі мен пароль арқылы порталда тіркелген көрсетілетін қызметті алушы жайлы мәліметтердің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2 процесс – көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінің бұзылушылықтары болған жағдайда порталмен авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 процесс - көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін экранға тапсырыс үлгісін шығару және көрсетілетін қызметті алушының құрылымы мен нысандық талаптарын ескере отырып, үлгіні толтыруы (мәліметтерді енгізу);
6) 4 процесс – мемлекеттік қызметті алу үшін үлгіні (енгізілген мәліметтерді) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландыру;
7) 2 шарт – порталда электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін және қайтарылып алынған (жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын, сонымен қатар жеке сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (тапсырыста көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі мен электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігінде көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі арасында) тексеру;

3) специалист Государственной корпорации направляет полный пакет документов услугодателю – не более 2 (двух) минут;
4) ответственный исполнитель услугодателя готовит справку в бумажном виде и направляет на подпись руководителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочих дней;
5) руководитель услугодателя подписывает справку в бумажном виде и направляет ответственному исполнителю услугодателя – не более 5 (пяти) минут;
6) ответственный исполнитель услугодателя передает специалисту Государственной корпорации справку в бумажном виде в течение 1 (одного) рабочего дня;
7) специалист Государственной корпорации выдает услугополучателю (либо его представителю по нотариально заверенной доверенности) справку в бумажном виде, подтверждающую принадлежность (либо отсутствие принадлежности) услугополучателя к получателям адресной социальной помощи – не более 2 (двух) минут.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства":
1) услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на портале);
2) процесс 1 – процесс ввода услугополучателем индивидуального идентификационного номера и пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
3) условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через индивидуальный идентификационный номер и пароль;
4) процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
5) процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
6) процесс 4 – подписание посредством электронно-цифровой подписи услугополучателем заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
7) условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между индивидуальным идентификационным номером, указанным в запросе и индивидуальным идентификационным номером, указанным в регистрационном свидетельстве электронно-цифровой подписи), срока действия регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписи и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств портала;

8) 5 процесс – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасының расталмауына байланысты тапсырыс берілген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 процесс – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін тапсырысты куәландыруы және көрсетілетін қызметті берушімен өндеу үшін "электрондық үкімет" шлюзі арқылы аймақтық "электрондық үкімет" шлюзіндегі автоматтандырылған жұмыс орнына электронды құжатты (тапсырысты) жіберу және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысымен мемлекеттік қызметті өндеу;
10) 7 процесс – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушімен көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысаны жолданады.
Мемлекеттік қызметті көрсету барысында портал арқылы жүгінуі ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 3 қосымшасына сәйкес сипатталған.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге көрсетілген қызметті берушілер және (немесе) Мемлекеттік корпорациясымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 1, 2, 4 қосымшаларға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің (http://sobes.zhambyl.kz) және Жамбыл облысы әкімдігінің (http://zhambyl.gov.kz) интернет-ресурсында орналастырылады.
"Өтініш берушінің (отбасының)
атаулы әлеуметтік көмек
алушыларға тиесілігін
растайтын анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" көрсетілетін қызметті беруші арқылы
Шартты белгілер:
"Өтініш берушінің (отбасының)
атаулы әлеуметтік көмек
алушыларға тиесілігін
растайтын анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2 қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" Мемлекеттік корпорация арқылы
Шартты белгілер:
"Өтініш берушінің (отбасының)
атаулы әлеуметтік көмек
алушыларға тиесілігін
растайтын анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
"Электрондық үкімет" порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасы
"Өтініш берушінің (отбасының)
атаулы әлеуметтік көмек
алушыларға тиесілігін
растайтын анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Өтініш берушінің (отбасының) атаулы әлеуметтік көмек алушыларға тиесілігін растайтын анықтама беру" портал арқылы
Шартты белгілер:
Жамбыл облысы әкімдігінің
2016 жылғы "31" наурыздағы
№ 107 қаулысына 4-қосымша
Жамбыл облысы әкімдігінің
2015 жылғы "27" шілдедегі
№ 158 қаулысымен бекітілген
"Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

8) процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности электронно-цифровой подписи услугополучателя;
9) процесс 6 – направление электронного документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) электронно-цифровой подписью услугополучателя через шлюз "электронного правительства" в автоматизированном рабочем месте региональный шлюз "электронного правительства" информационной системе услугодателя и обработка государственной услуги ответственным исполнителем услугодателя;
10) процесс 7 – результат оказания государственной услуги направляется услугодателем услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью ответственного исполнителя услугодателя.
Функциональное взаимодействие информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал, приведены диаграммой согласно приложению 3 к настоящему регламенту.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 1, 2, 4 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет–ресурсе услугодателя (http://sobes.zhambyl.kz) и акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz)
Приложение 1 к Регламенту
оказания государственной
услуги "Выдача справки,
подтверждающей
принадлежность заявителя
(семьи) к получателям
адресной социальной помощи"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи" через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 2 к Регламенту
оказания государственной
услуги "Выдача справки,
подтверждающей
принадлежность заявителя
(семьи) к получателям адресной
социальной помощи"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача справки, подтверждающей принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи" через Государственную корпорацию
Условные обозначения:
Приложение 3 к Регламенту
оказания государственной
услуги "Выдача справки,
подтверждающей
принадлежность заявителя
(семьи) к получателям адресной
социальной помощи"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства"
Приложение 4 к Регламенту
оказания государственной
услуги "Выдача справки,
подтверждающую
принадлежность заявителя
(семьи) к получателям адресной
социальной помощи"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача справки, подтверждающую принадлежность заявителя (семьи) к получателям адресной социальной помощи" через портал
Условные обозначения:
Приложение к постановлению
акимата Жамбылской области
от "31" марта 2016 года № 107
Утвержден постановлением
акимата Жамбылской области
от "27" июля 2015 года № 158
Регламент государственной услуги
"Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива"

1. Жалпы ережелер
1. "Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11342 болып тіркелген) (бұдан әрі – стандарт) әлеуметтік көмек көрсетуді жүзеге асыратын Тараз қаласының және аудандардың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1)."Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші;
3).тұрғылықты жері бойынша көрсетілетін қызметті беруші болмаған жағдайда кент, ауыл, ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі) арқылы жүзеге асырылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметті нысаны: қағаз түрінде.
3..Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама (бұдан әрі-хабарлама).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушы (немесе нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша оның өкілі) стандарттың 9 тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды ұсынуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды қабылдайды– 30 (отыз) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде хабарламаны дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде қол қоюға жібереді;

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива" (далее - государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива", утвержденным приказом Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (далее - стандарт) (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11342) исполнительными органами районов и г. Тараз, финансируемых за счет местного бюджета и осуществляющих предоставление социальной помощи (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя;
3) акима поселка, села, сельского округа (далее – аким сельского округа), в случае отсутствия услугодателя по месту жительства.
2. Форма оказываемой государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: уведомление о назначении социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем (либо его представителем по нотариально заверенной доверенности) документов указанных в пункте 9 стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги через услугодателя, длительность его выполнения:
1) ответственный исполнитель услугодателя принимает документы – не более 30 (тридцати) минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя готовит уведомление в бумажном виде и направляет на подпись руководителю услугодателя в течение 8 (восьми) рабочих дней;

3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз түрінде хабарламаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға (немесе нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша оның өкіліне) қағаз түрінде хабарламаны береді – 30 (отыз) минуттан аспайды.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы ауылдық округ әкімі арқылы:
1) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы мемлекеттік қызмет алушының құжаттарын қабылдайды – 30 (отыз) минуттан аспайды;
2) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы келіп түскен құжаттарды қызмет берушіге жібереді – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде хабарламаны дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына 10 (он) жұмыс күні ішінде қол қоюға жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз түрінде хабарламаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы ауылдық округ әкімі аппаратына қағаз түрінде қол қойылған хабарламаны 1 (бір) жұмыс күні ішінде жібереді;
6) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы көрсетілетін қызметті алушыға (немесе нотариалдық куәландырылған сенімхат бойынша оның өкіліне) қағаз түрінде хабарламаны береді – 30 (отыз) минуттан аспайды.
7. Келесі рәсімді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) құжаттарды қабылдау;
2) қағаз түрінде хабарламаны дайындау және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жіберу;
3) қағаз түрінде хабарламаға көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен қол қою;
4) көрсетілетін қызметті алушыға (немесе нотариалдық куәландырылған сенімхат бойынша оның өкіліне) қағаз түрінде хабарламаны беру.
8. Келесі рәсімді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі ауылдық округ әкімі арқылы:
1) құжаттарды қабылдау;
2) келіп түскен құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жіберу;
3) қағаз түрінде хабарламаны дайындау және көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен қол қоюға жіберу;
4) қағаз түрінде хабарламаға көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен қол қою;
5) қағаз түрінде хабарламаны ауылдық округ әкімі аппаратына жіберу;

3) руководитель услугодателя подписывает уведомление в бумажном виде и направляет ответственной исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) ответственной исполнителю услугодателя выдает услугополучателю (либо его представителю по нотариально заверенной доверенности) уведомление в бумажном виде – не более 30 (тридцати) минут.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги через акима сельского округа, длительность его выполнения:
1) специалист аппарата акима сельского округа принимает документы услугополучателя – не более 30 (тридцати) минут;
2) специалист аппарата акима сельского округа передает поступившие документы услугодателю – в течение 1 (одного) рабочего дня;
3) ответственный исполнитель услугодателя готовит уведомление в бумажном виде и направляет на подпись руководителю услугодателя в течение 10 (десяти) рабочих дней;
4) руководитель услугодателя подписывает уведомление в бумажном виде и направляет ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) ответственный исполнитель услугодателя передает подписанное уведомление в бумажном виде в аппарат акима сельского округа в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) специалист аппарата акима сельского округа выдает услугополучателю (либо его представителю по нотариально заверенной доверенности) уведомление в бумажном виде – не более 30 (тридцати) минут.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги через услугодателя, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием документов;
2) подготовка уведомления и направление руководителю услугодателя для подписания уведомления в бумажном виде;
3) подписание руководителем уведомления в бумажном виде;
4) выдача услугополучателю (либо его представителю по нотариально заверенной доверенности) уведомления в бумажном виде.
8. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги через акима сельского округа, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием документов;
2) передача поступивших документов услугодателю;
3) подготовка уведомления и направление руководителю услугодателя для подписания уведомления в бумажном виде;
4) подписание руководителем уведомления в бумажном виде;
5) передача в аппарат акима сельского округа уведомления в бумажном виде;

4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
12. Мемлекеттік корпорациясына және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну тәртібін, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін өңдеу ұзақтығы:
Мемлекеттік корпорация операторы 15 (он бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушы ұсынған, стандарттың 9 тармағында көрсетілген өтінімнің дұрыс толтырылуын және құжаттардың толықтығын тексереді;
2) көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация операторы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді - 15 (он бес) минут ішінде;
3) Мемлекеттік корпорацияның маманы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды жібереді – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде хабарламаны дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға 6 (алты) жұмыс күні ішінде жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы хабарламаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде жібереді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде қол қойылған хабарламаны Мемлекеттік корпорацияның маманына – 1 (бір) жұмыс күні ішінде жібереді;
7) Мемлекеттік корпорацияның маманы көрсетілетін қызметті алушыға (немесе нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша оның өкіліне) хабарламаны береді – 15 (он бес) минуттан аспайды.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге көрсетілген қызметті берушілер және (немесе) Мемлекеттік корпорациясымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 1, 2, 3-қосымшаларға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің (http://sobes.zhambyl.kz) және Жамбыл облысы әкімдігінің (http://zhambyl.gov.kz) интернет-ресурсында орналастырылады.
"Ауылдық елді мекендерде
тұратын және жұмыс істейтін
әлеуметтік сала мамандарына
отын сатып алу бойынша
әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" көрсетілетін қызметті беруші арқылы
Шартты белгілер:
"Ауылдық елді мекендерде
тұратын және жұмыс істейтін
әлеуметтік сала мамандарына
отын сатып алу бойынша
әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" ауылдық округ әкімі арқылы
Шартты белгілер:
"Ауылдық елді мекендерде
тұратын және жұмыс істейтін
әлеуметтік сала мамандарына
отын сатып алу бойынша
әлеуметтік көмек тағайындау"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Ауылдық елді мекендерде тұратын және жұмыс істейтін әлеуметтік сала мамандарына отын сатып алу бойынша әлеуметтік көмек тағайындау" Мемлекеттік корпорация арқылы
Шартты белгілер:
Жамбыл облысы әкімдігінің
2016 жылғы "31" наурыздағы
№ 107 қаулысына 5-қосымша
Жамбыл облысы әкімдігінің
2015 жылғы "27" шілдедегі
№ 158 қаулысымен бекітілген
"Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
12. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию "Правительство для граждан" и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя:
оператор Государственной корпорации в течение 15 (пятнадцати) минут проверяет правильность заполнения заявления и полноту пакета документов, указанных в пункте 9 стандарта, предоставленных услугополучателем;
в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, оператором Государственной корпорации выдается расписка об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 2 стандарта – в течение 15 (пятнадцати) минут;
3) специалист Государственной корпорации направляет полный пакет документов услугодателю – в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) ответственный исполнитель услугодателя готовит уведомление в бумажном виде и направляет на подпись руководителю услугодателя в течение 6 (шести) рабочих дней;
5) руководитель услугодателя подписывает уведомление в бумажном виде и направляет ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) ответственный исполнитель услугодателя передает подписанное уведомление в бумажном виде специалисту Государственной корпорации – в течение 1 (одного) рабочего дня;
7) специалист Государственной корпорации выдает услугополучателю (либо его представителю по нотариально заверенной доверенности) уведомление в бумажном виде – не более 15 (пятнадцати) минут.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Госудаственной корпорацией "Правительство для граждан" и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 1, 2, 3 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет–ресурсе услугодателя (http://sobes.zhambyl.kz) и акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz)
Приложение 1 к Регламенту
оказания государственной
услуги "Назначение социальной
помощи специалистам
социальной сферы,
проживающим и работающим
в сельских населенных пунктах,
по приобретению топлива"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива" через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 2 к Регламенту
оказания государственной
услуги "Назначение социальной
помощи специалистам
социальной сферы,
проживающим и работающим
в сельских населенных пунктах,
по приобретению топлива"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива" через акима сельского округа
Условные обозначения:
Приложение 3 к Регламенту
оказания государственной
услуги "Назначение социальной
помощи специалистам
социальной сферы,
проживающим и работающим
в сельских населенных пунктах,
по приобретению топлива"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Назначение социальной помощи специалистам социальной сферы, проживающим и работающим в сельских населенных пунктах, по приобретению топлива" через Государственную корпорацию
Условные обозначения:
Приложение 5 к постановлению
акимата Жамбылской области
от "31" марта 2016 года № 107
Утвержден постановлением
акимата Жамбылской области
от "27" июля 2015 года № 158
Регламент государственной услуги
"Возмещение затрат на обучение на дому детей-инвалидов"

1. Жалпы ережелер
1. "Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11342 болып тіркелген) (бұдан әрі – стандарт) әлеуметтік көмек көрсетуді жүзеге асыратын Тараз қаласының және аудандардың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1)."Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші;
3) мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуді тағайындау, сондай-ақ мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеуді (бұдан әрі – жәрдемақы) тағайындау туралы ақпарат алу кезінде www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны – электрондық (толық автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: жәрдемақы тағайындау туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдары) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушы (немесе нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша оның өкілі) стандарттың 9 тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды ұсынуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды қабылдайды – 30 (отыз) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы электрондық немесе қағаз түрінде жәрдемақыны тағайындау туралы хабарламаны дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде қол қоюға жібереді;

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Возмещение затрат на обучение на дому детей-инвалидов" (далее - государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Возмещение затрат на обучение на дому детей инвалидов", утвержденным приказом Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11342) (далее - стандарт) исполнительными органами районов и г. Тараз, финансируемых за счет местного бюджета и осуществляющих предоставление социальной помощи (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя;
3). веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал) при назначении возмещения затрат на обучение на дому детей инвалидов, а также получении информации о назначении возмещения затрат на обучение на дому детей инвалидов (далее – пособие).
2. Форма оказания государственной услуги – электронная (полностью автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: уведомление о назначении пособия.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем (либо его представителем по нотариально заверенной доверенности) документов, указанных в пункте 9 стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения через услугодателя:
1) ответственный исполнитель услугодателя принимает документы – не более 30 (тридцати) минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя готовит уведомление о назначении пособия в электронном или бумажном виде и направляет на подпись руководителю услугодателя в течение 8 (восьми) рабочих дней;

3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы электрондық немесе қағаз түрінде жәрдемақыны тағайындау туралы хабарламаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға жәрдемақыны тағайындау туралы хабарламаны электрондық немесе қағаз түрінде береді – 30 (отыз) минуттан аспайды.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) құжаттарды қабылдау және талон беру;
2) электрондық немесе қағаз түрінде жәрдемақыны тағайындау туралы хабарламаны дайындау және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қою үшін жіберу;
3) электрондық немесе қағаз түрінде жәрдемақыны тағайындау туралы хабарламаға көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен қол қою;
4) көрсетілетін қызметті алушыға жәрдемақыны тағайындау туралы хабарламаны беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушілердің, құрылымдық бөлімшелердің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды қабылдайды – 30 (отыз) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы электрондық немесе қағаз түрінде жәрдемақыны тағайындау туралы хабарламаны дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына 8 (сегіз) жұмыс күні ішінде қол қоюға жібереді;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы электрондық немесе қағаз түрінде жәрдемақыны тағайындау туралы хабарламаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде жібереді;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға жәрдемақыны тағайындау туралы хабарламаны электрондық немесе қағаз түрінде береді – 30 (отыз) минуттан аспайды.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалау тәртібін сипаттау

3) руководитель услугодателя подписывает уведомление о назначении пособия в электронном или бумажном виде и направляет ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) ответственный исполнитель услугодателя выдает услугополучателю уведомление о назначении пособия в электронном или бумажном виде – не более 30 (тридцати) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) через услугодателя:
1) прием документов и выдача талона;
2) подготовка уведомление о назначении пособия и направление руководителю услугодателя для подписания уведомления о назначении пособия в электронном или бумажном виде;
3) подписание руководителем услугодателя уведомления о назначении пособия в электронном или бумажном виде;
4) выдача услугополучателю уведомления о назначении пособия.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель услугодателя;
2) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) через услугодателя:
1) ответственный исполнитель услугодателя принимает документы – не более 30 (тридцати) минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя готовит уведомление о назначении пособия в электронном или бумажном виде и направляет на подпись руководителю услугодателя в течение 8 (восьми) рабочих дней;
3) руководитель услугодателя подписывает уведомление о назначении пособия в электронном или бумажном виде и направляет ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) ответственный исполнитель услугодателя выдает услугополучателю уведомление о назначении пособия в электронном или бумажном виде – не более 30 (тридцати) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги

9. Мемлекеттік корпорациясына және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну тәртібін, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін өңдеу ұзақтығы:
Мемлекеттік корпорация операторы 20 (жиырма) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушы ұсынған, стандарттың 9 тармағында көрсетілген өтінімнің дұрыс толтырылуын және құжаттардың толықтығын тексереді;
2) көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация операторы стандарттың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді - 20 (жиырма) минут ішінде;
3) Мемлекеттік корпорацияның маманы көрсетілетін қызметті берушіге құжаттарды жібереді - 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы электрондық немесе қағаз түрінде жәрдемақыны тағайындау туралы хабарламаны дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға 7 (жеті) жұмыс күні ішінде жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы электрондық немесе қағаз түрінде жәрдемақыны тағайындау туралы хабарламаға қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде жібереді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы электрондық немесе қағаз түрінде қол қойылған жәрдемақыны тағайындау туралы хабарламаны Мемлекеттік корпорацияның маманына жібереді – 20 (жиырма) минуттан аспайды;
7) Мемлекеттік корпорацияның маманы көрсетілетін қызметті алушыға жәрдемақыны тағайындау туралы хабарламаны электрондық немесе қағаз түрінде береді – 20 (жиырма) минуттан аспайды.
10. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілген қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну және рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігі тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі және пароль арқылы порталда тіркеуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1 процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу үшін жеке сәйкестендіру нөмірі мен парольді енгізу үдерісі (авторизациялау үдерісі);
3) 1 шарт – жеке сәйкестендіру нөмірі мен пароль арқылы порталда тіркелген көрсетілетін қызметті алушы жайлы мәліметтердің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2 процесс – көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінің бұзылушылықтары болған жағдайда порталмен авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3 процесс - көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін экранға тапсырыс үлгісін шығару және көрсетілетін қызметті алушының құрылымы мен нысандық талаптарын ескере отырып, үлгіні толтыруы (мәліметтерді енгізу);
6) 4 процесс – мемлекеттік қызметті алу үшін үлгіні (енгізілген мәліметтерді) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландыру;
7) 2 шарт – порталда электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін және қайтарылып алынған (жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын, сонымен қатар жеке сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (тапсырыста көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі мен электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігінде көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі арасында) тексеру;
8) 5 процесс – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасының расталмауына байланысты тапсырыс берілген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6 процесс – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін тапсырысты куәландыруы және көрсетілетін қызметті берушімен өндеу үшін "электрондық үкімет" шлюзі арқылы аймақтық "электрондық үкімет" шлюзіндегі автоматтандырылған жұмыс орнына электронды құжатты (тапсырысты) жіберу және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысымен мемлекеттік қызметті өндеу;
10) 7 процесс – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушімен көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысаны жолданады.
Мемлекеттік қызметті көрсету барысында портал арқылы жүгінуі ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 1 қосымшасына сәйкес сипатталған.

9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя:
оператор Государственной корпорации в течение 20 (двадцати) минут проверяет правильность заполнения заявления и полноту пакета документов, указанных в пункте 9 стандарта, предоставленных услугополучателем;
в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, оператором Государственной корпорации выдается расписка об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 3 стандарта – в течение 20 (двадцати) минут;
3) специалист Государственной корпорации направляет полный пакет документов услугодателю в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) ответственный исполнитель услугодателя готовит уведомление о назначении пособия в электронном или бумажном виде и направляет на подпись руководителю услугодателя в течение 7 (семи) рабочих дней;
5) руководитель услугодателя подписывает уведомление о назначении пособия в электронном или бумажном виде и направляет ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) ответственный исполнитель услугодателя передает подписанное уведомление о назначении пособия в электронном или бумажном виде специалисту Государственной корпорации – не более 20 (двадцати) минут;
7) специалист Государственной корпорации выдает услугополучателю уведомление о назначении пособия в электронном или бумажном виде – не более 20 (двадцати) минут.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства":
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера и пароля (осуществляется для незарегистрированных потребителей на портале);
процесс 1 – процесс ввода услугополучателем индивидуального идентификационного номера и пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через индивидуальный идентификационный номер и пароль;
процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
процесс 4 – подписание посредством электронно-цифровой подписи услугополучателем заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между индивидуальным идентификационным номером, указанным в запросе и индивидуальным идентификационным номером, указанным в регистрационном свидетельстве электронно-цифровой подписи), срока действия регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписи и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств портала;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности электронно-цифровой подписи услугополучателя;
процесс 6 – направление электронного документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) электронно-цифровой подписью услугополучателя через шлюз "электронного правительства" в автоматизированном рабочем месте региональный шлюз "электронного правительства" информационной системе услугодателя и обработка государственной услуги ответственным исполнителем услугодателя;
процесс 7 – результат оказания государственной услуги направляется услугодателем услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью ответственного исполнителя услугодателя.
Функциональное взаимодействие информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал, приведены диаграммой согласно приложению 1 к настоящему регламенту.

Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге көрсетілген қызметті берушілер және (немесе) Мемлекеттік корпорациясымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 2, 3, 4-қосымшаларға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің (http://sobes.zhambyl.kz) және Жамбыл облысы әкімдігінің (http://zhambyl.gov.kz) интернет-ресурсында орналастырылады.
"Мүгедек балаларды үйде
оқытуға жұмсалған
шығындарды өтеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
"Электрондық үкімет" порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасы
"Мүгедек балаларды үйде
оқытуға жұмсалған
шығындарды өтеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" көрсетілетін қызметті беруші арқылы
Шартты белгілер:
"Мүгедек балаларды үйде
оқытуға жұмсалған
шығындарды өтеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" Мемлекеттік корпорация арқылы
Шартты белгілер:
"Мүгедек балаларды үйде
оқытуға жұмсалған
шығындарды өтеу" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Мүгедек балаларды үйде оқытуға жұмсалған шығындарды өтеу" портал арқылы
Шартты белгілер:
Жамбыл облысы әкімдігінің
2016 жылғы "31" наурыздағы
№ 107 қаулысына 6-қосымша
Жамбыл облысы әкімдігінің
2015 жылғы "27" шілдедегі
№ 158 қаулысымен бекітілген
"Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәлік беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11342 болып тіркелген) (бұдан әрі – стандарт) әлеуметтік көмек көрсетуді жүзеге асыратын Тараз қаласының және аудандардың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:

Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 2, 3, 4 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет–ресурсе услугодателя (http://sobes.zhambyl.kz) и акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz).
Приложение 1 к Регламенту
оказания государственной
услуги "Возмещение затрат
на обучение на дому детей
инвалидов"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства"
Приложение 2 к Регламенту
оказания государственной
услуги "Возмещение затрат
на обучение на дому детей
инвалидов"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Возмещение затрат на обучение на дому детей инвалидов" через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 3 к Регламенту
оказания государственной
услуги "Возмещение затрат
на обучение на дому детей
инвалидов"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Возмещение затрат на обучение на дому детей инвалидов" через Государственной корпорацию
Условные обозначения:
Приложение 4 к Регламенту
оказания государственной
услуги "Возмещение затрат
на обучение на дому детей
инвалидов"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Возмещение затрат на обучение на дому детей инвалидов" через портал
Условные обозначения:
Приложение 6 к постановлению
акимата Жамбылской области
от "31" марта 2016 года № 107
Утвержден постановлением
акимата Жамбылской области
от "27" июля 2015 года № 158
Регламент государственной услуги "Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений" (далее - государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений", утвержденным приказом Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11342) (далее - стандарт) исполнительными органами районов и г. Тараз, финансируемых за счет местного бюджета и осуществляющих предоставление социальной помощи (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:

1)."Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: қағаз түрінде.
3..Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті берушіде:
1) Қазақстан Республикасының азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендер деп тану туралы шешім;
2) куәлікті немесе оның телнұсқасын беру;
Мемлекеттік корпорацияда:
1) Қазақстан Республикасының азаматтарын Семей ядролық сынақ полигонындағы ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккендер деп тану туралы шешім;
2) куәлікті немесе оның телнұсқасын беру;
3) көрсетілетін қызметті алушының дербес шотына аудару арқылы өтемақы төлеу;
4) бас бостандығынан айыру орындарында жазасын өтеп жүрген көрсетілетін қызметті алушыларға жеке және заңды тұлғалардың ақшасын уақытша орналастыру қолма-қол ақшаны бақылау шоттарына қаражатты аудару арқылы өтемақы төлеу болып табылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9 тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды ұсынуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы құжаттарды қабылдайды және тіркелген күні мен мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетілген талон береді – 30 (отыз) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде шешімді дайындайды және комиссия төрағасы мен мүшелеріне қол қоюға 15 (он бес) жұмыс күні ішінде жібереді;
3) комиссия төрағасы мен мүшелері құжаттарды қарайды және қағаз түрінде шешімге қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу туралы қағаз түрінде шешімді береді және құжаттарды көрсетілетін қызметті алушының дербес шотына аудару арқылы өтемақы төлеуге Мемлекеттік корпорацияға жібереді – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу туралы шешім қабылданған соң, қызмет алушыға басшының қолы қойылған куәлікті немесе оның телнұсқасын 5 (бес) жұмыс күні ішінде береді.

1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя.
2. Форма оказываемой государственной услуги – бумажная.
3. Результатом оказания государственной услуги является:
услугодателем:
1) решение о признании граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
2) выдача удостоверения или его дубликата;
в Государственной корпорации:
1) решение о признании граждан Республики Казахстан пострадавшими вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне;
2) выдача удостоверения или его дубликата;
3) ,выплата компенсации путем перечисления на лицевые счета услугополучателей;
4) выплата компенсации путем перечисления на контрольные счета наличности временного размещения денег физических и юридических лиц услугополучателей, отбывающим наказание в местах лишения свободы.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем документов, указанных в пункте 9 стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги через услугодателя, длительность его выполнения:
1) ответственный исполнитель услугодателя принимает документы и выдает талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги – не более 30 (тридцати) минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя готовит решение в бумажном виде и направляет на подпись председателю и членам комиссий в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней;
3) председатель и члены комиссий рассматривают документы и подписывают решение в бумажном виде и направляют ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) ответственный исполнитель услугодателя выдает услугополучателю решение в бумажном виде о регистрации граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, и направляет документы на выплату компенсации путем перечисления на лицевой счет услугополучателя в Государственную корпорацию – в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) ответственный исполнитель услугодателя выдает удостоверение впервые обратившимся и дубликат удостоверения услугополучателям после принятия решения о регистрации граждан пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне после подписи руководителя на бланке удостоверения в течение 5 (пяти) рабочих дней.

4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясымен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік корпорациясына және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну тәртібін, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін өңдеу ұзақтығы:
1) Мемлекеттік корпорацияның операторы құжаттарды қабылдайды және тіркелген күні мен қызметті алу күні көрсетілген талон береді, көрсетілетін қызметті алушы құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді – 20 (жиырма) минуттан аспайды;
2) Мемлекеттік корпорацияның операторы құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жібереді – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде шешімді дайындайды және комиссия төрағасы мен мүшелеріне қол қоюға 15 (он бес) жұмыс күні ішінде жібереді;
4) комиссия төрағасы мен мүшелері құжаттарды қарайды және қағаз түрінде шешімге қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жібереді – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз түрінде шешімді Мемлекеттік корпорацияның маманына және құжаттарды көрсетілетін қызметті алушының дербес шотына аудару арқылы өтемақы төлеуге жібереді – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
6) Мемлекеттік корпорацияның маманы қызмет алушыға Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу туралы қағаз түрінде шешімді береді – 20 (жиырма) минуттан аспайды;
7).Мемлекеттік корпорацияның маманы Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу туралы шешім қабылданған соң, қызмет алушыға куәлікті 5 (бес) жұмыс күні ішінде береді.
Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, содай-ақ өзге көрсетілген қызметті берушілер және (немесе) Мемлекеттік корпорациясымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 1, 2-қосымшаларға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің (http://sobes.zhambyl.kz) және Жамбыл облысы әкімдігінің (http://zhambyl.gov.kz) интернет-ресурсында орналастырылады.
"Семей ядролық сынақ
полигонында ядролық
сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу
және есепке алу, біржолғы
мемлекеттік ақшалай өтемақы
төлеу, куәліктер беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру"
көрсетілетін қызметті беруші арқылы
Шартты белгілер:
"Семей ядролық сынақ
полигонында ядролық
сынақтардың салдарынан зардап
шеккен азаматтарды тіркеу және
есепке алу, біржолғы
мемлекеттік ақшалай өтемақы
төлеу, куәліктер беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Семей ядролық сынақ полигонында ядролық сынақтардың салдарынан зардап шеккен азаматтарды тіркеу және есепке алу, біржолғы мемлекеттік ақшалай өтемақы төлеу, куәліктер беру" Мемлекеттік корпорация арқылы
Шартты белгілер:
Жамбыл облысы әкімдігінің
2016 жылғы "31" наурыздағы
№ 107 қаулысына 7-қосымша
Жамбыл облысы әкімдігінің
2015 жылғы "27" шілдесінде
№ 158 қаулысымен бекітілген
"Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя:
1) оператор Государственной корпорации принимает документы и выдает талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги, в случае неполного пакета документов выдает расписку об отказе в приеме документов – не более 20 (двадцати) минут;
2) оператор Государственной корпорации направляет документы услугодателю в течение 1 (одного) рабочего дня;
3) ответственный исполнитель услугодателя готовит решение в бумажном виде и направляет на подпись председателю и членам комиссий в течение 15 (пятнадцати) рабочих дней;
4) председатель и члены комиссий рассматривают документы и подписывают решение в бумажном виде и направляют ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) ответственный исполнитель услугодателя направляет специалисту Государственной корпорации решение в бумажном виде, удостоверение впервые обратившимся и дубликат удостоверения услугополучателя после подписи руководителя на бланке удостоверения в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) специалист Государственной корпорации выдает услугополучателю решение в бумажном виде о регистрации граждан пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне и направляет документы на выплату компенсации путем перечисления на лицевой счет услугополучателя – не более 20 (двадцати) минут;
7) специалист Государственной корпорации выдает удостоверение впервые обратившимся и дубликат удостоверения услугополучателям в течение 5 (пяти) рабочих дней.
Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 1, 2 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет–ресурсе услугодателя (http://sobes.zhambyl.kz) и акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz)
Приложение 1 к Регламенту
оказания государственной
услуги "Регистрация граждан,
пострадавших вследствие
ядерных испытаний
на Семипалатинском
испытательном ядерном
полигоне, выплата
единовременной
государственной денежной
компенсации, выдача
удостоверений"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений" через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 2 к Регламенту
оказания государственной
услуги "Регистрация граждан,
пострадавших вследствие
ядерных испытаний
на Семипалатинском
испытательном ядерном
полигоне, выплата
единовременной
государственной денежной
компенсации, выдача
удостоверений"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Регистрация граждан, пострадавших вследствие ядерных испытаний на Семипалатинском испытательном ядерном полигоне, выплата единовременной государственной денежной компенсации, выдача удостоверений" через Государственную корпорацию
Условные обозначения:
Приложение 7 к постановлению
акимата Жамбылской области
от "31" марта 2016 года № 107
Утвержден постановлением
акимата Жамбылской области
от "27" июля 2015 года № 158
Регламент государственной услуги
"Регистрация и постановка на учет безработных граждан"

1. Жалпы ережелер
1. "Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11342 болып тіркелген) (бұдан әрі – стандарт) сәйкес аудандардың және Тараз қаласы әкімдіктерінің халықты жұмыспен қамту орталықтарымен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші;
3) www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: қағаз немесе электрондық түрде жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою туралы хабарлама.
Порталда жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою туралы хабарлама, көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9 тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар топтамасын ұсынуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдайды және "Жұмыспен қамту" автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне енгізеді – 10 (он) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз немесе электрондық түрде хабарлама жобасын дайындап көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Регистрация и постановка на учет безработных граждан" (далее - государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Регистрация и постановка на учет безработных граждан", утвержденным приказом Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11342) (далее - стандарт) центрами занятости населения акиматов районов и города Тараз (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя;
3) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: уведомление о регистрации и постановке на учет в качестве безработного в бумажном или электронном виде.
На портале уведомление о регистрации и постановке на учет в качестве безработного направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, удостоверенного электронной цифровой подписью уполномоченного лица услугодателя.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем пакета документов, указанных в пункте 9 стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) ответственный исполнитель услугодателя принимает и регистрирует документы услугополучателя в автоматизированной информационной системе "Занятость" – не более 10 (десяти) минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя готовит проект уведомления в бумажном или электронном виде и направляет на подпись руководителю услугодателя - в течение 2 (двух) рабочих дней;

3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз немесе электрондық түрде хабарламаға қол қойып көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға қағаз немесе электрондық түрде жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою туралы хабарламаны ұсынады – 10 (он) минуттан аспайды.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау және "Жұмыспен қамту" автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне енгізу;
2) қағаз немесе электрондық түрде хабарлама жобасын дайындау және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол коюға жолдау;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен қағаз немесе электрондық түрде хабарламаға қол қою;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қағаз немесе электрондық түрде жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою туралы хабарламаны ұсыну.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызмет берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылы тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушілердің, құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдайды және "Жұмыспен қамту" автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне енгізеді – 10 (он) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз немесе электрондық түрде хабарлама жобасын дайындап көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз немесе электрондық түрде хабарламаға қол қойып көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға қағаз немесе электрондық түрде жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою туралы хабарламаны ұсынады – 10 (он) минуттан аспайды.
4. "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін, сондай-ақ мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібін сипаттау

3) руководитель услугодателя подписывает уведомление в бумажном или электронном виде и направляет ответственному исполнителю услугодателя - в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) ответственный исполнитель услугодателя выдает услугополучателю уведомление о регистрации и постановке на учет в качестве безработного в бумажном или электронном виде – не более 10 (десяти) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов услугополучателя в автоматизированной информационной системе "Занятость";
2) подготовка и направление руководителю услугодателя для подписания проекта уведомления в бумажном или электронном виде;
3) подписание руководителем уведомления в бумажном или электронном виде;
4) выдача услугополучателю уведомления о регистрации и постановке на учет в качестве безработного в бумажном или электронном виде.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель услугодателя;
2) руководитель услугодателя.
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия):
1) ответственный исполнитель услугодателя принимает и регистрирует документы услугополучателя в автоматизированной информационной системе "Занятость" – не более 10 (десяти) минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя готовит проект уведомления в бумажном или электронном виде и направляет на подпись руководителю услугодателя - в течение 2 (двух) рабочих дней;
3) руководитель услугодателя подписывает уведомление в бумажном или электронном виде и направляет ответственному исполнителю услугодателя - в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) ответственный исполнитель услугодателя выдает услугополучателю уведомление о регистрации и постановке на учет в качестве безработного в бумажном или электронном виде – не более 10 (десяти) минут.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" и (или) иными услугодателями, а также порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги

9. Мемлекеттік корпорациясына және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну тәртібін, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін өңдеу ұзақтығын сипаттау:
Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды;
Мемлекеттік корпорация операторы 5 (бес) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушы ұсынған, стандарттың 9 тармағында көрсетілген өтінімнің дұрыс толтырылуын және құжаттардың толықтығын тексереді;
2) көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, Мемлекеттік корпорация операторы стандарттың 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтінішті қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді - 5 (бес) минут ішінде;
3) Мемлекеттік корпорация операторы келіп түскен құжаттарды Мемлекеттік корпорация қызметкеріне көрсетілетін қызметті берушіге ұсынуға жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдайды және "Жұмыспен қамту" автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне енгізеді – 10 (он) минуттан аспайды;
5) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз немесе электрондық түрде хабарлама жобасын дайындап көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз немесе электрондық түрде хабарламаға қол қойып жауапты орындаушысына жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы Мемлекеттік корпорация қызметкеріне қағаз немесе электрондық түрде хабарламаны жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
8) Мемлекеттік корпорация қызметкері көрсетілетін қызметті алушыға қол қойылған қағаз немесе электрондық түрде жұмыссыз ретінде тіркеу және есепке қою туралы хабарламаны ұсынады – 15 (он бес) минуттан аспайды.
10. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну және рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігі тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі және пароль арқылы порталда тіркеуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу үшін жеке сәйкестендіру нөмірі мен парольді енгізу үдерісі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – жеке сәйкестендіру нөмірі мен пароль арқылы порталда тіркелген көрсетілетін қызметті алушы жайлы мәліметтердің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінің бұзылушылықтары болған жағдайда порталмен авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-процесс - көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін экранға тапсырыс үлгісін шығару және көрсетілетін қызметті алушының құрылымы мен нысандық талаптарын ескере отырып, үлгіні толтыруы (мәліметтерді енгізу);
6) 4-процесс – мемлекеттік қызметті алу үшін үлгіні (енгізілген мәліметтерді) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландыру;
7) 2-шарт – порталда электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін және қайтарылып алынған (жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын, сонымен қатар жеке сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (тапсырыста көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі мен электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігінде көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі арасында) тексеру;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасының расталмауына байланысты тапсырыс берілген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін тапсырысты куәландыруы (қол қою) және көрсетілетін қызметті берушімен өңдеу үшін "электрондық үкімет" шлюзі арқылы аймақтық "электрондық үкімет" шлюзіндегі автоматтандырылған жұмыс орнына электронды құжатты (көрсетілетін қызметті алушының тапсырысын) жіберу және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысымен мемлекеттік қызметті өңдеу;
10) 7-процесс – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушімен көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысаны жолданады.
Мемлекеттік қызметті көрсету барысында портал арқылы жүгінуі ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес сипатталған.

9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя:
Максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения услугополучателя - не более 15 (пятнадцати) минут;
оператор Государственной корпорации в течение 5 (пяти) минут проверяет правильность заполнения заявления и полноту пакета документов, указанных в пункте 9 стандарта, предоставленных услугополучателем;
в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, оператором Государственной корпорации выдается расписка об отказе в приеме заявления по форме согласно приложению 2 стандарта – в течение 5 (пяти) минут;
3) оператор Государственной корпорации передает специалисту Государственной корпорации поступившие документы для передачи услугодателю - в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) ответственный исполнитель услугодателя принимает и регистрирует документы услугополучателя в автоматизированной информационной системе "Занятость" – не более 10 (десяти) минут;
5) ответственный исполнитель услугодателя готовит проект уведомления в бумажном или электронном виде и направляет на подпись руководителю услугодателя - в течение 1 (одного) рабочего дня;
6) руководитель услугодателя подписывает уведомление в бумажном или электронном виде и направляет ответственному исполнителю услугодателя - в течение 1 (одного) рабочего дня;
7) ответственный исполнитель услугодателя передает специалисту Государственной корпорации подписанное уведомление в бумажном или электронном виде – в течение 1 (одного) рабочего дня;
8) специалист Государственной корпорации выдает услугополучателю подписанное уведомление о регистрации и постановке на учет в качестве безработного в бумажном или электронном виде – не более 15 (пятнадцати) минут.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства":
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера и пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
процесс 1 – процесс ввода услугополучателем индивидуального идентификационного номера и пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через индивидуальный идентификационный номер и пароль;
процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
процесс 4 – подписание посредством электронно-цифровой подписи услугополучателем заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между индивидуальным идентификационным номером, указанным в запросе и индивидуальным идентификационным номером, указанным в регистрационном свидетельстве электронно-цифровой подписи), срока действия регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписи и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств портала;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности электронно-цифровой подписи услугополучателя;
процесс 6 – направление электронного документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) электронно-цифровой подписью услугополучателя, через шлюз "электронного правительства" в автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства" информационной системе услугодателя и обработка государственной услуги ответственным исполнителем услугодателя;
процесс 7 – результат оказания государственной услуги направляется услугодателем услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью ответственного исполнителя услугодателя.
Функциональное взаимодействие информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал, приведены диаграммой согласно приложению 1 к настоящему регламенту.

Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге көрсетілетін қызмет берушілер және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 2, 3, 4-қосымшаларына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің (http://sobes.zhambyl.kz) және Жамбыл облысы әкімдігінің (http://zhambyl.gov.kz) интернет-ресурсында орналастырылады.
"Жұмыссыз азаматтарды
тіркеу және есепке қою"
мемлекеттік көрсетілетін
қызмет регламентіне
1-қосымша
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің өзара функционалдық іс-қимылдар диаграммасы
Шартты белгілер:
"Жұмыссыз азаматтарды тіркеу
және есепке қою" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы "Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
"Жұ
"Жұмыссыз азаматтарды тіркеу
және есепке қою" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы "Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
"Жұмыссыз азаматтарды тіркеу
және есепке қою" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 4-қосымша
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы "Жұмыссыз азаматтарды тіркеу және есепке қою" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Жамбыл облысы әкімдігінің
2016 жылғы "31" наурыздағы
№ 107 қаулысына 8-қосымша
Жамбыл облысы әкімдігінің
2015 жылғы "27" шілдесінде
№ 158 қаулысымен бекітілген
"Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11342 болып тіркелген) (бұдан әрі – стандарт) сәйкес аудандардың және Тараз қаласы әкімдіктерінің халықты жұмыспен қамту орталықтарымен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:

Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 2, 3, 4 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет–ресурсе услугодателя (http://sobes.zhambyl.kz) и акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz)
Приложение 1 к Регламенту
оказания государственной
услуги "Регистрация и
постановка на учет
безработных граждан"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства"
Условные обозначения:
Приложение 2 к Регламенту
оказания государственной
услуги "Регистрация и
постановка на учет
безработных граждан"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Регистрация и постановка на учет безработных граждан" через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 3 к Регламенту
оказания государственной
услуги "Регистрация и
постановка на учет безработных
граждан"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Регистрация и постановка на учет безработных граждан" через Государственную корпорацию
Условные обозначения:
Приложение 4 к Регламенту
оказания государственной
услуги "Регистрация и
постановка на учет
безработных граждан"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Регистрация и постановка на учет безработных граждан" через веб-портал "электронного правительства"
Условные обозначения:
Приложение 8 к постановлению
акимата Жамбылской области
от "31" марта 2016 года № 107 Утвержден постановлением
акимата Жамбылской области
от "27" июля 2015 года № 158
Регламент государственной услуги
"Выдача справок безработным гражданам"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача справок безработным гражданам" (далее - государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам", утвержденным приказом Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11342) (далее - стандарт) центрами занятости населения акиматов районов и города Тараз (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:

1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші;
3) www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызмет нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 1-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтама, қағаз немесе электрондық түрде (бұдан әрі – анықтама).
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушының стандарттың 9 тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар топтамасын ұсынуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдайды және "Жұмыспен қамту" автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне енгізеді – 2 (екі) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз немесе электрондық түрде анықтама жобасын дайындап көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдайды – 2 (екі) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз немесе электрондық түрде анықтамаға қол қойып көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды – 2 (екі) минуттан аспайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға қағаз немесе электрондық түрде жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтаманы ұсынады – 2 (екі) минуттан аспайды.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау және "Жұмыспен қамту" автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне енгізу;
2) қағаз немесе электрондық түрде анықтама жобасын дайындау және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол коюға жолдау;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен қағаз немесе электрондық түрде анықтамаға қол қою;
4) көрсетілетін қызметті алушыға қағаз немесе электрондық түрде жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтаманы ұсыну.

1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя;
3) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: справка о регистрации в качестве безработного по форме согласно приложению 1 к стандарту государственной услуги, в бумажном или электронном виде (далее – справка).
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем пакета документов, указанных в пункте 9 стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) ответственный исполнитель услугодателя принимает и регистрирует документы услугополучателя в автоматизированной информационной системе "Занятость" – не более 2 (двух) минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя готовит проект справки в бумажном или электронном виде и направляет на подпись руководителю услугодателя - не более 2 (двух) минут;
3) руководитель услугодателя подписывает справку в бумажном или электронном виде и направляет ответственному исполнителю услугодателя – не более 2 (двух) минут;
4) ответственный исполнитель услугодателя выдает услугополучателю справку о регистрации в качестве безработного в бумажном или электронном виде – не более 2 (двух) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов услугополучателя в автоматизированной информационной системе "Занятость";
2) подготовка и направление руководителю услугодателя для подписания проекта справки в бумажном или электронном виде;
3) подписание руководителем справки в бумажном или электронном виде;
4) выдача услугополучателю справки о регистрации в качестве безработного в бумажном или электронном виде.

4) 1-шарт - жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында/заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінің бар болуын тексеру;
5) 4-процесс – көрсетілетін қызметті алушының жеке тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында/заңды тұлғалардың мемлекеттік деректер қорында мәліметтерінің болмауына байланысты мәліметтерді алу мүмкіндігінің болмауы туралы хабарлама қалыптастырылады;
6) 5-процесс – Мемлекеттік корпорация қызметкерінің электрондық цифрлық қолтаңбамен куәландырылған (қол қойылған) электрондық құжаттарды (көрсетілетін қызметті алушының сұранысын) электрондық үкімет шлюзі арқылы электрондық үкіметінің аумақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнына жолдау;
7) 6-процесс – "электрондық үкіметінің" аумақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында электрондық құжатты тіркеу;
8) 2-шарт – көрсетілетін қызметті беруші қызмет көрсетуге негіз болатын және стандартта көрсетілген (өтініш, жеке басын куәландыратын құжат) көрсетілетін қызметті алушының жалғаған құжаттарының сәйкестігін тексеру (өңдеу);
9) 7-процесс – көрсетілетін қызметті алушының құжаттарында бұзушылықтың болуына байланысты сұратылып отырған қызметтен бас тарту жөнінде хабарламаны қалыптастыру немесе көрсетілетін қызметті алушының Мемлекеттік корпорация қызметкері арқылы тиісті құжаттарды алғандығы туралы қолхат алуы;
10) 8-процесс - көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорация қызметкері арқылы "электрондық үкіметінің" аумақтық шлюзі автоматтандырылған жұмыс орнында қалыптастырылған қызметтің нәтижесін (жұмыссыз ретінде тіркеу туралы анықтама) алады (Мемлекеттік корпорацияға құжаттар топтамасын тапсырған сәттен бастап 15 (он бес) минуттан аспайды).
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің өзара функционалдық іс-қимылдары осы регламенттің 1-қосымшасына сәйкес диаграммада келтірілген.
10. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету кезінде көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушының жүгіну және рәсімдерінің (іс-қимылдарының) реттілігі тәртібін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті алушы жеке сәйкестендіру нөмірі және пароль арқылы порталда тіркеуді жүзеге асырады (порталда тіркелмеген көрсетілетін қызметті алушылар үшін жүзеге асырылады);
2) 1-процесс – көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызметті алу үшін жеке сәйкестендіру нөмірі мен парольді енгізу үдерісі (авторизациялау процесі);
3) 1-шарт – жеке сәйкестендіру нөмірі мен пароль арқылы порталда тіркелген көрсетілетін қызметті алушы жайлы мәліметтердің түпнұсқалығын тексеру;
4) 2-процесс – көрсетілетін қызметті алушының мәліметтерінің бұзылушылықтары болған жағдайда порталмен авторизациялаудан бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
5) 3-процесс - көрсетілетін қызметті алушының осы регламентте көрсетілген қызметті таңдауы, мемлекеттік қызмет көрсету үшін экранға тапсырыс үлгісін шығару және көрсетілетін қызметті алушының құрылымы мен нысандық талаптарын ескере отырып, үлгіні толтыруы (мәліметтерді енгізу);
6) 4-процесс – мемлекеттік қызметті алу үшін үлгіні (енгізілген мәліметтерді) көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландыру;
7) 2-шарт – порталда электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігінің жарамдылық мерзімін және қайтарылып алынған (жойылған) тіркеу куәліктері тізімінде болмауын, сонымен қатар жеке сәйкестендіру мәліметтерінің сәйкестігін (тапсырыста көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі мен электрондық цифрлық қолтаңбаның тіркеу куәлігінде көрсетілген жеке сәйкестендіру нөмірі арасында) тексеру;
8) 5-процесс – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасының расталмауына байланысты тапсырыс берілген мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы хабарламаны қалыптастыру;
9) 6-процесс – көрсетілетін қызметті алушының электрондық цифрлық қолтаңбасы арқылы мемлекеттік қызмет көрсету үшін тапсырысты куәландыруы (қол қою) және көрсетілетін қызметті берушімен өндеу үшін "электрондық үкімет" шлюзі арқылы аймақтық "электрондық үкімет" шлюзіндегі автоматтандырылған жұмыс орнына электронды құжатты (көрсетілетін қызметті алушының тапсырысын) жіберу және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысымен мемлекеттік қызметті өндеу;
10) 7-процесс – мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті берушімен көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысының электрондық цифрлық қолтаңбасымен куәландырылған электрондық құжат нысаны жолданады.
Мемлекеттік қызметті көрсету барысында портал арқылы жүгінуі ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 2-қосымшасына сәйкес сипатталған.

4) условие 1 – проверка наличия данных услугополучателя в государственной базе данных физических лиц/ государственной базе данных юридических лиц;
5) процесс 4 – формирование сообщения о невозможности получения данных в связи с отсутствием данных услугополучателя в государственной базе данных физических лиц/ государственной базе данных юридических лиц;
6) процесс 5 - направление электронного документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) электронной цифровой подписью оператора Государственной корпорации через шлюз "электронного правительства", в автоматизированное рабочее место регионального шлюза "электронного правительства";
7) процесс 6 – регистрация электронного документа в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза "электронного правительства";
8) условие 2 – проверка (обработка) услугодателем соответствия приложенных услугополучателем документов, указанных в стандарте (заявление, документ, удостоверяющий личность) и служащих основанием для оказания услуги;
9) процесс 7 - формирование сообщения об отказе в запрашиваемой услуге в связи с имеющимися нарушениями в документах услугополучателя или получение услугополучателем через оператора Государственной корпорации расписки о приеме соответствующих документов;
10) процесс 8 - получение услугополучателем через оператора Государственной корпорации результата услуги (справка о регистрации в качестве безработного), сформированной в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза "электронного правительства" (не более 15 (пятнадцати) минут с момента сдачи пакета документов в Государственную корпорацию).
Функциональные взаимодействия информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через Государственную корпорацию, приведены диаграммой согласно приложению 1 к настоящему регламенту.
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства":
услугополучатель осуществляет регистрацию на портале с помощью индивидуального идентификационного номера и пароля (осуществляется для незарегистрированных услугополучателей на портале);
процесс 1 – процесс ввода услугополучателем индивидуального идентификационного номера и пароля (процесс авторизации) на портале для получения государственной услуги;
условие 1 – проверка на портале подлинности данных о зарегистрированном услугополучателе через индивидуальный идентификационный номер и пароль;
процесс 2 – формирование порталом сообщения об отказе в авторизации в связи с имеющимися нарушениями в данных услугополучателя;
процесс 3 – выбор услугополучателем услуги, указанной в настоящем регламенте, вывод на экран формы запроса для оказания услуги и заполнение услугополучателем формы (ввод данных) с учетом ее структуры и форматных требований;
процесс 4 – подписание посредством электронно-цифровой подписи услугополучателем заполненной формы (введенных данных) запроса на оказание государственной услуги;
условие 2 – проверка соответствия идентификационных данных (между индивидуальным идентификационным номером, указанным в запросе и индивидуальным идентификационным номером, указанным в регистрационном свидетельстве электронно-цифровой подписи), срока действия регистрационного свидетельства электронно-цифровой подписи и отсутствия в списке отозванных (аннулированных) регистрационных свидетельств портала;
процесс 5 – формирование сообщения об отказе в запрашиваемой государственной услуге в связи с неподтверждением подлинности электронно-цифровой подписи услугополучателя;
процесс 6 – направление электронного документа (запроса услугополучателя), удостоверенного (подписанного) электронно-цифровой подписью услугополучателя, через шлюз "электронного правительства" в автоматизированном рабочем месте регионального шлюза "электронного правительства" информационной системе услугодателя и обработка государственной услуги ответственным исполнителем услугодателя;
процесс 7 – результат оказания государственной услуги направляется услугодателем услугополучателю в "личный кабинет" в форме электронного документа, удостоверенного электронно-цифровой подписью ответственного исполнителя услугодателя.
Функциональное взаимодействие информационных систем, задействованных при оказании государственной услуги через портал, приведены диаграммой согласно приложению 2 к настоящему регламенту.

Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге көрсетілетін қызмет берушілер және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 3, 4, 5-қосымшаларына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің (http://sobes.zhambyl.kz) және Жамбыл облысы әкімдігінің (http://zhambyl.gov.kz) интернет-ресурсында орналастырылады.
"Жұмыссыз азаматтарға
анықтама беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің өзара функционалдық іс-қимылдар диаграммасы
Шартты белгілер:
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің өзара функционалдық іс-қимылдар диаграммасы
Шартты белгілер:
"Жұмыссыз азаматтарға
анықтама беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер :
"Жұмыссыз азаматтарға
анықтама беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 4-қосымша
Мемлекеттік корпорация арқылы "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
"Жұмыссыз азаматтарға
анықтама беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 5-қосымша
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы "Жұмыссыз азаматтарға анықтама беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Жамбыл облысы әкімдігінің
2016 жылғы "31" наурыздағы
№ 107 қаулысына 9-қосымша
Жамбыл облысы әкімдігінің
2015 жылғы "27" шілдесінде
№ 158 қаулысымен бекітілген
"Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11342 болып тіркелген) (бұдан әрі – стандарт) сәйкес аудандардың және Тараз қаласы әкімдіктерінің халықты жұмыспен қамту орталықтарымен (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:

Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 3, 4, 5 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет–ресурсе услугодателя (http://sobes.zhambyl.kz) и акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz)
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
"Выдача справок безработным
гражданам"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через Государственную корпорацию
Условные обозначения:
Приложение 2 к регламенту
оказания государственной
услуги "Выдача справок
безработным гражданам"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства"
Условные обозначения:
Приложение 3 к регламенту
оказания государственной
услуги "Выдача справок
безработным гражданам"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам" через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 4 к Регламенту
оказания государственной
услуги "Выдача справок
безработным гражданам"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Выдача справок безработным гражданам" через Государственную корпорацию
Условные обозначения:
Приложение 5 к Регламенту
оказания государственной
услуги "Выдача справок
безработным гражданам"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача справок безработным гражданам" через веб-портал "электронного правительства"
Условные обозначения:
Приложение 9 к постановлению
акимата Жамбылской области
от "31" марта 2016 года № 107
Утвержден постановлением
акимата Жамбылской области
от "27" июля 2015 года № 158
Регламент государственной услуги
"Выдача направлений лицам на участие в активных формах
содействия занятости"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости" (далее - государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости", утвержденным приказом Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11342) (далее - стандарт) центрами занятости населения акиматов районов и города Тараз (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:

1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) www.egov.kz "электрондық үкіметтің" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: қағаз немесе электрондық түрде адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді іс-шараларына қатысуға жолдама беру (бұдан әрі – жолдама), ол мыналарды қамтиды:
1) жұмысқа орналасуға жолдама;
2) қоғамдық жұмыстарға жолдама;
3) адамдарға кәсіби даярлауға, қайта даярлауға және біліктілігін арттыруға жолдама;
4) әлеуметтік жұмыс орындарына жұмысқа орналасуға жолдама;
5) жастар практикасына жолдама;
6) адамдарға кәсіби бағдарлануға тегін қызметтер көрсету.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушының стандарттың 9 тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттар топтамасын ұсынуы негіз болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдайды және "Жұмыспен қамту" автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне енгізеді – 10 (он) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қағаз немесе электрондық түрде жолдама жобасын дайындап көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол коюға жолдайды – 5 (бес) минуттан аспайды;
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы қағаз немесе электрондық түрде жолдамаға қол қойып көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жолдайды – 10 (он) минуттан аспайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы көрсетілетін қызметті алушыға қағаз немесе электрондық түрде жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді іс-шараларына қатысуға жолдаманы ұсынады – 5 (бес) минуттан аспайды.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылдарды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдердің (іс-қимылдардың) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдау және "Жұмыспен қамту" автоматтандырылған ақпараттық жүйесіне енгізу;
2) қағаз немесе электрондық түрде жолдама жобасын дайындау және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға жолдау;

1) услугодателя;
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал).
2. Форма оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача направления в бумажном или электронном виде лицам на участие в активных мерах содействия занятости (далее – направление), который включает в себя:
1) направление для трудоустройства;
2) направление на общественные работы;
3) направление лицам на профессиональную подготовку, переподготовку и повышение квалификации;
4) направление для трудоустройства на социальные рабочие места;
5) направление на молодежную практику;
6) оказание бесплатных услуг лицам в профессиональной ориентации.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем пакета документов, указанных в пункте 9 стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) ответственный исполнитель услугодателя принимает и регистрирует документы услугополучателя в автоматизированной информационной системе "Занятость" – не более 10 (десяти) минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя готовит проект направления в бумажном или электронном виде и направляет на подпись руководителю услугодателя - не более 5 (пяти) минут;
3) руководитель услугодателя подписывает направление в бумажном или электронном виде и направляет ответственному исполнителю услугодателя – не более 10 (десяти) минут;
4) ответственный исполнитель услугодателя выдает услугополучателю направление на участие в активных мерах содействия занятости в бумажном или электронном виде – не более 5 (пяти) минут.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация документов услугополучателя в автоматизированной информационной системе "Занятость";
2) подготовка и направление руководителю услугодателя для подписания направления в бумажном или электронном виде;

Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге көрсетілетін қызмет берушілермен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 2, 3-қосымшаларына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің (http://sobes.zhambyl.kz) және Жамбыл облысы әкімдігінің (http://zhambyl.gov.kz) интернет-ресурсында орналастырылады.
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді
нысандарына қатысуға
жолдамалар беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы мемлекеттік қызметті көрсету кезінде іске қосылатын ақпараттық жүйелердің өзара функционалдық іс-қимылдар диаграммасы
Шартты белгілер:
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді
нысандарына қатысуға
жолдамалар беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
"Адамдарға жұмыспен қамтуға
жәрдемдесудің белсенді
нысандарына қатысуға
жолдамалар беру" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне
"Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы "Адамдарға жұмыспен қамтуға жәрдемдесудің белсенді нысандарына қатысуға жолдамалар беру" мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Жамбыл облысы әкімдігінің
2016 жылғы "31" наурыздағы
№ 107 қаулысына 10-қосымша
Жамбыл облысы әкімдігінің
2015 жылғы "27" шілдесінде
№ 158 қаулысымен бекітілген
"Оралман мәртебесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. "Оралман мәртебесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің 2015 жылғы 28 cәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Оралман мәртебесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11342 болып тіркелген) (бұдан әрі – cтандарт) сәйкес "Жамбыл облысы әкімдігінің жұмыспен қамтуды үйлестіру және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы" коммуналдық мемлекеттік мекемесімен (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру:

Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 2, 3 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет–ресурсе услугодателя (http://sobes.zhambyl.kz) и акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz)
Приложение 1 к Регламенту
оказания государственной
услуги "Выдача направлений
лицам на участие в активных
формах содействия занятости"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства"
Условные обозначения:
Приложение 2 к Регламенту
оказания государственной
услуги "Выдача направлений
лицам на участие в активных
формах содействия занятости"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости"
через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 3 к Регламенту
оказания государственной
услуги "Выдача направлений
лицам на участие в активных
формах содействия занятости"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Выдача направлений лицам на участие в активных формах содействия занятости" через веб-портал "электронного правительства"
Условные обозначения:
Приложение 10 к постановлению
акимата Жамбылской области
от "31" марта 2016 года № 107
Утвержден постановлением
акимата Жамбылской области
от "27" июля 2015 года № 158
Регламент государственной услуги
"Присвоение статуса оралмана"
1. Общие положения
1. Государственная услуга "Присвоение статуса оралмана" (далее – государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Присвоение статуса оралмана", утвержденным приказом Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11342) (далее – стандарт) коммунальным государственным учреждением "Управление координации занятости и социальных программ акимата Жамбылской области" (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:

1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) көрсетілетін қызметті беруші арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: көрсетілетін қызметті алушыға оралман куәлігін беру.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимылы тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме стандарттың 9 тармағында көрсетілген құжаттарды ұсыну болып табылады.
5. Мемлекеттік қызметті көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, оның орындалу ұзақтығы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерімен 30 (отыз) минуттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қабылдау, тіркеу және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына (орынбасарына) жіберу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен (орынбасарымен) 1 жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қарау және бөлім басшысына жіберу;
3) бөлім басшысымен 2 (екі) сағаттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қарау және бөлімнің жауапты орындаушысына жіберу;
4) көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен көп емес уақытта бөлімнің жауапты орындаушысымен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындау және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына (орынбасарына) қол қоюға жіберу;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен (орынбасарымен) 1 жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қою және оны көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне тіркеуге жіберу;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерімен 10 (он) минуттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркеу және оны көрсетілетін қызметті алушыға беруге бөлім басшысына жіберу;
7) бөлім басшысымен 10 (он) минуттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру.
6. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі:
1) көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерімен қабылдау және тіркеу;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысының (орынбасарының) бұрыштамасы;

1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) услугодателя.
2. Форма оказания государственной услуги: бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: выдача услугополучателю удостоверения оралмана.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление документов, указанных в пункте 9 стандарта.
5. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность его выполнения:
1) прием и регистрация сотрудником канцелярии услугодателя в течение 30 (тридцать) минут предоставленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, и передача их руководителю (заместителю) услугодателя;
2) рассмотрение руководителем (заместителем) услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня предоставленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, и передача их руководителю отдела;
3) рассмотрение руководителем отдела в течение 2 (двух) часов предоставленных документов услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, и передача их ответственному исполнителю отдела;
4) подготовка ответственным исполнителем отдела результата оказания государственной услуги в срок не более 2 (двух) рабочих дней со дня получения предоставленных услугополучателем документов и его передача для подписания руководителю (заместителю) услугодателя;
5) подписание руководителем (заместителем) услугодателя результата оказания государственной услуги в течение 1 (одного) рабочего дня и его передача сотруднику канцелярии услугодателя для регистрации;
6) регистрация результата оказания государственной услуги сотрудником канцелярии услугодателя в течение 10 (десяти) минут и его передача руководителю отдела для выдачи услугополучателю;
7) выдача результата оказания государственной услуги руководителем отдела в течение 10 (десяти) минут услугополучателю.
6. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием и регистрация предоставленных документов услугополучателя сотрудником канцелярии услугодателя;
2) резолюция руководителя (заместителя) услугодателя;

3) бөлім басшысының бұрыштамасы;
4) бөлімнің жауапты орындаушысымен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ресімдеу;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысымен (орынбасарымен) мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қою;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкерімен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркеу;
7) бөлім басшысымен мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті алушыға беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
7. Мемлекеттік қызметті көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы (орынбасары);
3) бөлім басшысы;
4) бөлімнің жауапты орындаушысы.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы өзара рәсімдердің (іс-қимылдардың) реттілігін сипаттау:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері 30 (отыз) минуттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қабылдайды, тіркейді және оларды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына (орынбасарына) жібереді;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы (орынбасары) 1 (бір) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қарайды және оларды бөлім басшысына жібереді;
3) бөлім басшысы 2 (екі) сағаттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету үшін көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды қарайды және оларды бөлімнің жауапты орындаушысына жібереді;
4) көрсетілетін қызметті алушымен ұсынылған құжаттарды алған күннен бастап 2 (екі) жұмыс күнінен көп емес уақытта бөлімнің жауапты орындаушысы мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындайды және оны көрсетілетін қызметті берушінің басшысына (орынбасарына) қол қоюға жібереді;
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы (орынбасары) 1 (бір) жұмыс күні ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесіне қол қояды және оны көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне тіркеуге жібереді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері 10 (он) минуттың ішінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін тіркейді және оны көрсетілетін қызметті алушыға береді.
"Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациямен және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілермен өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік корпорацияда және (немесе) өзге де көрсетілетін қызметті берушілерге жүгіну тәртібін, көрсетілетін қызметті алушының өтінішін өңдеу ұзақтығын сипаттау:
Көрсетілетін қызметті алушы жүгінген күні сол жерде көрсетілетін мемлекеттік қызметті алғанға дейін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 15 (он бес) минуттан аспайды;

3) резолюция руководителя отдела;
4) оформление ответственным исполнителем отдела результата оказания государственной услуги;
5) подписание руководителем (заместителем) услугодателя результата оказания государственной услуги;
6) регистрация результата оказания государственной услуги сотрудником канцелярии услугодателя;
7) выдача результата оказания государственной услуги руководителем отдела услугополучателю.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель (заместитель) услугодателя;
3) руководитель отдела;
4) ответственный исполнитель отдела.
8. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников), длительность каждой процедуры (действия):
1) сотрудник канцелярии услугодателя принимает и регистрирует в течение 30 (тридцать) минут предоставленные документы услугополучателя, необходимых для оказания государственной услуги, и передает их руководителю (заместителю) услугодателя;
2) руководитель (заместитель) услугодателя рассматривает в течение 1 (одного) рабочего дня предоставленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и передает их руководителю отдела;
3) руководитель отдела рассматривает в течение 2 (двух) часов предоставленные документы услугополучателя, необходимые для оказания государственной услуги, и передает их ответственному исполнителю отдела;
4) ответственный исполнитель отдела подготавливает результат оказания государственной услуги в срок не более 2 (двух) рабочих дней со дня получения предоставленных услугополучателем документов и передает его для подписания руководителю (заместителю) услугодателя;
5) руководитель (заместитель) услугодателя подписывает результат оказания государственной услуги в течение 1 (одного) рабочего дня и передает его в канцелярию услугодателя для регистрации;
6) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует результат оказания государственной услуги и выдает результат оказания государственной услуги в течение 10 (десяти) минут услугополучателю.
4. Описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией "Правительство для граждан" в процессе оказания государственной услуги
9. Описание порядка обращения в Государственную корпорацию и (или) к иным услугодателям, длительность обработки запроса услугополучателя:
Максимально допустимое время ожидания до получения государственной услуги, оказываемой на месте в день обращения услугополучателя - не более 15 (пятнадцати) минут;

1) Мемлекеттік корпорация операторы 20 (жиырма) минут ішінде көрсетілетін қызметті алушы ұсынған өтінімнің дұрыс толтырылуын және құжаттардың толықтығын тексереді;
көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9 тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбаған жағдайда, мемлекеттік корпорация операторы құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді – 15 (он бес) минуттан аспайды;
2) Мемлекеттік корпорация операторы келіп түскен құжаттарды халыққа қызмет көрсету орталығының қызметкеріне көрсетілетін қызметті берушіге ұсынуға жолдайды – 15 (он бес) минут ішінде;
3) Мемлекеттік корпорация қызметкері келіп түскен құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды – 1 (бір) жұмыс күні ішінде;
4) көрсетілетін қызметті беруші көрсетілетін қызметті алушының құжаттарын қабылдайды және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін дайындап, мемлекеттік корпорация қызметкеріне қағаз түрінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін жолдайды – 2 (екі) жұмыс күні ішінде;
5) Мемлекеттік корпорация операторы көрсетілетін қызметті алушыға қол қойылған қағаз түрінде мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсынады – 15 (он бес) минуттан аспайды.
10. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) реті, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 1, 2-қосымшаларына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің (http://sobes.zhambyl.kz) және Жамбыл облысы әкімдігінің (http://zhambyl.gov.kz) интернет-ресурсында орналастырылады.
"Оралман мәртебесін беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметіне 1-қосымша
Көрсетілетін қызметті беруші арқылы "Оралман мәртебесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
"Оралман мәртебесін беру"
мемлекеттік көрсетілетін
қызметіне 2-қосымша
"Оралман мәртебесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызметті көрсетудің Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік қызметті көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
Шартты белгілер:
Жамбыл облысы әкімдігінің
2016 жылғы "31" наурыздағы
№ 107 қаулысына 11-қосымша
Жамбыл облысы әкімдігінің
2015 жылғы "27" шілдедегі
№ 158 қаулысымен бекітілген
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті

1) оператор Государственной корпорации в течение 20 (двадцать) минут принимает документы, проверяет правильность заполнения заявления и полноту пакета документов, предоставленных услугополучателем.
в случае предоставления услугополучателем неполного пакета документов, указанных в пункте 9 стандарта, оператор Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме документов – не более 15 (пятнадцати) минут;
2) оператор Государственной корпорации передает специалисту Государственной корпорации поступившие документы для передачи услугодателю, в течение 15 (пятнадцати) минут;
3) специалист Государственной корпорации направляет поступившие документы услугодателю, в течение 1 (одного) рабочего дня;
4) услугодатель принимает и готовит результат оказания государственной услуги в бумажном виде и передает специалисту Государственной корпорации подписанный результат оказания государственной услуги в бумажном виде – в течение 2 (двух) рабочих дней;
5) оператор Государственной корпорации выдает услугополучателю подписанный результат оказания государственной услуги в бумажном виде – не более 15 (пятнадцати) минут.
10. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с Государственной корпорацией в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 1, 2 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет–ресурсе услугодателя (http://sobes.zhambyl.kz) и акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz).
Приложение 1 к регламенту
государственной услуги
"Присвоение статуса оралмана"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Присвоение статуса оралмана" через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение 2 к регламенту
государственной услуги
"Присвоение статуса оралмана"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги "Присвоение статуса оралмана" через Государственной корпорацией
Условные обозначения:
Приложение 11 к постановлению
акимата Жамбылской области
от "31" марта 2016 года № 107
Утвержден постановлением
акимата Жамбылской области
от "27" июля 2015 года № 158
Регламент государственной услуги
"Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов"

1. Жалпы ережелер
1. "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызметті (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет) "Әлеуметтік-еңбек саласындағы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарттарын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрлігінің 2015 жылғы 28 сәуірдегі № 279 бұйрығымен бекітілген "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына сәйкес (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11342 болып тіркелген) (бұдан әрі – стандарт) әлеуметтік көмек көрсетуді жүзеге асыратын Тараз қаласының және аудандардың жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдары (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші) көрсетіледі.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) кент, ауыл, ауылдық округ әкімі (бұдан әрі – ауылдық округ әкімі);
3) мүгедектер мен әлеуметтік маңызды аурулары бар адамдар – www.egov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік қызметті көрсету нысаны: электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі: әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарлама.
Мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесін ұсыну нысаны: электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) іс-қимыл тәртібін сипаттау
4. Мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсімдерді (іс-қимылдарды) бастау үшін көрсетілетін қызметті алушы стандарттың 9 тармағында көрсетілген мемлекеттік қызметті көрсету үшін қажетті құжаттарды ұсынуы негіз болып табылады.
5. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігін сипаттау көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) көрсетілетін қызметті берушінің қызметкері құжаттарды қабылдайды және тіркелген күні мен мемлекеттік қызметті алатын күні көрсетілген талон береді – 30 (отыз) минуттан аспайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы өтініш берушінің құжаттарын тұлғаның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін учаскелік комиссияға 1 (бір) жұмыс күні ішінде жібереді;
3) учаскелік комиссия көрсетілетін қызметті алушының жағдайын тексереді, нәтижесінде тұлғаның (отбасының) материалдық жағдайы туралы акті жасайды, әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытынды дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына 2 жұмыс күні ішінде жібереді;

1. Общие положения
1. Государственная услуга "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее - государственная услуга) оказывается в соответствии со стандартом государственной услуги "Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", утвержденным приказом Министерства здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 28 апреля 2015 года № 279 "Об утверждении стандартов государственных услуг в социально-трудовой сфере" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11342) (далее - стандарт) исполнительными органами районов и г. Тараз, финансируемых за счет местного бюджета и осуществляющих предоставление социальной помощи (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляются через:
1) услугодателя;
2) акима поселка, села, сельского округа (далее – аким сельского округа);
3) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее – портал) инвалиды и лица, имеющие социально значимые заболевания.
2. Форма оказываемой государственной услуги: электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги: уведомление о назначении социальной помощи.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги: электронная и (или) бумажная.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
4. Основанием для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги является предоставление услугополучателем документов, указанных в пункте 9 стандарта, необходимых для оказания государственной услуги.
5. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) через услугодателя:
1) ответственный исполнитель услугодателя принимает документы и выдает талон с указанием даты регистрации и даты получения государственной услуги – не более 30 (тридцати) минут;
2) ответственный исполнитель услугодателя направляет документы заявителя в участковую комиссию для проведения обследования материального положения лица (семьи) в течение 1 (одного) рабочего дня;
3) участковая комиссия проводит обследование, по результатам которого составляется акт о материальном положении лица (семьи), готовит заключение о нуждаемости лица (семьи) социальной помощи и направляет их ответственному исполнителю услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней;

4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы тұлғаның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысына есептеу жүргізеді және құжаттардың толық пакетін арнайы комиссияға қорытынды шығаруға 1 (бір) жұмыс күні ішінде береді;
5) арнайы комиссия әлеуметтік көмек көрсету қажеттілігі, не болмаса қабылданған құжаттар негізінде оңды шешімінде әлеуметтік көмек мөлшерін көрсетеді және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына құжаттарды орындауға 2 (екі) жұмыс күні ішінде жібереді;
6) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы электрондық немесе қағаз түрінде әлеуметтік көмек көрсету туралы хабарламаны 1 (бір) жұмыс күні ішінде береді.
Әлеуметтік көмек көрсету үшін құжаттар жетіспеген не олардың бүлінуіне, жоғалуына байланысты өтініш берушінің қажетті құжаттарды беру мүмкіндігі болмаған жағдайда – 20 (жиырма) жұмыс күн.
6. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігін сипаттау ауылдық округ әкімі арқылы:
1) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы құжаттарды қабылдайды және келіп түскен құжаттарды тұлғаның (отбасының) материалдық жағдайын тексеру үшін учаскелік комиссияға жібереді – 10 (он) минуттан аспайды;
2) учаскелік комиссия қызмет алушының жағдайын тексереді, нәтижесінде тұлғаның (отбасының) материалдық жағдайы туралы акті жасайды, әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытынды дайындайды және ауылдық округ әкімі аппаратының маманына 2 жұмыс күні ішінде жібереді;
3) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына тұлғаның (отбасының) әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытындыны жібереді - 10 (он) минуттан аспайды;
4) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы тұлғаның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысына есептеу жүргізеді және құжаттарды арнайы комиссияға қорытынды шығаруға 2 (екі) жұмыс ішінде береді;
5) арнайы комиссия әлеуметтік көмек көрсетуге мұқтаждығы туралы қорытынды шығарады және қызмет берушінің басшысына қол қоюға 2 (екі) жұмыс күні ішінде жібереді;
6) қызмет берушінің басшысы электрондық немесе қағаз түрінде хабарламаға қол қояды және қызмет берушінің жауапты орындаушысына 1 (бір) жұмыс күні ішінде жібереді;
7) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы қабылданған шешім туралы қағаз түрінде хабарламаны ауылдық округ әкімі аппаратының маманына 1 (бір) жұмыс күні ішінде жібереді;

4) ответственный исполнитель услугодателя со дня поступления от участковой комиссии, производит расчет среднедушевого дохода лица (семьи) и направляет полный пакет документов на вынесение заключения специальной комиссии в течение 1 (одного) рабочего дня;
5) специальная комиссия со дня поступления документов, выносит заключения о необходимости оказания социальной помощи, либо отказе в оказании социальной помощи на основании принятых документов при положительном заключении указывает размер социальной помощи и направляет полный пакет документов на исполнение ответственному исполнителю услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней;
6) сотрудник услугодателя выдает электронное или бумажное уведомление о назначении социальной помощи в течение 1 (одного) рабочего дня.
В случаях недостаточности документов для оказания социальной помощи, либо невозможности предоставления заявителем необходимых документов в связи с их порчей, утерей срок оказания государственной услуги в течение 20 (двадцати) рабочих дней.
6. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) через акима сельского округа:
1) специалист аппарата акима сельского округа принимает документы услугополучателя и направляет поступившие документы в участковую комиссию для проведения обследования материального положения лица (семьи) – не более 10 (десяти) минут;
2) участковая комиссия со дня получения документов проводит обследование заявителя, по результатам которого составляется акт о материальном положении лица (семьи), готовит заключение о нуждаемости лица (семьи) в социальной помощи и направляет их специалисту акима сельского округа в течение 2 (двух) рабочих дней;
3) специалист аппарата акима сельского округа направляет услугодателю заключение о нуждаемости лица (семьи) в социальной помощи – не более 10 (десяти) минут;
4) ответственный исполнитель услугодателя производит расчет среднедушевого дохода лица (семьи) и направляет полный пакет документов на вынесение заключения специальной комиссии в течение 2 (двух) рабочих дней;
5) специальная комиссия выносит заключение о необходимости оказания социальной помощи и направляет на подписание руководителю услугодателя в течение 2 (двух) рабочих дней;
6) руководитель услугодателя подписывает электронное или бумажное уведомление и направляет ответственному исполнителю услугодателя в течение 1 (одного) рабочего дня;
7) ответственный исполнитель услугодателя направляет электронное или бумажное уведомление специалисту акима сельского округа в течение 1 (одного) рабочего дня;

8) ауылдық округ әкімі аппаратының маманы әлеуметтік көмек көрсету туралы қағаз түрінде хабарламаны береді - 10 (он) минуттан аспайды.
Әлеуметтік көмек көрсету үшін құжаттар жетіспеген не олардың бүлінуіне, жоғалуына байланысты өтініш берушінің қажетті құжаттарды беру мүмкіндігі болмаған жағдайда – 20 (жиырма) жұмыс күн.
7. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіз болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі көрсетілетін қызметті беруші арқылы:
1) құжаттарды қабылдау және талон беру;
2) тұлғаның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін учаскелік комиссияға құжаттарды жіберу;
3) тұлғаның (отбасының) әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытындыны дайындау және оларды көрсетілетін қызметті берушіге жіберу;
4) тұлғаның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысын есептеу және құжаттарды арнайы комиссия қарауына жіберу;
5) әлеуметтік көмек көрсетуде мұқтаждығы туралы қорытындыны шығару және алатын әлеуметтік көмек мөлшерін көрсету;
6) әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны беру.
8. Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастауға негіздеме болатын мемлекеттік қызмет көрсету рәсімінің (іс-қимылдың) нәтижесі ауылдық округ әкімі арқылы:
1) құжаттарды қабылдау және тұлғаның (отбасының) материалдық жағдайына тексеру жүргізу үшін учаскелік комиссияға құжаттарды жіберу;
2) тұлғаның (отбасының) әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытындыны дайындау және көрсетілетін қызметті берушіге жіберу;
3) тұлғаның (отбасының) әлеуметтік көмекке мұқтаждығы туралы қорытындыны көрсетілетін қызметті берушіге жіберу;
4) тұлғаның (отбасының) жан басына шаққандағы орташа табысын есептеу және құжаттарды арнайы комиссияның қарауына жіберу;
5) әлеуметтік көмек көрсетуде мұқтаждығы туралы қорытындыны шығару және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына қол қоюға беру;
6) хабарламаға қол қою және көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысына жіберу;
7) хабарламаны ауылдық округ әкімі аппаратына жіберу;
8) әлеуметтік көмек тағайындау туралы хабарламаны беру.
3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимыл тәртібін сипаттау
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушілердің, құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің жауапты орындаушысы;
2) учаскелік комиссия;
3) арнайы комиссия.
10. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығын көрсете отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы өзара іс-қимылдың реттілігін сипаттау көрсетілетін қызметті беруші арқылы:

8) специалист аппарата акима сельского округа выдает электронное или бумажное уведомление о назначении социальной помощи – не более 10 (десяти) минут.
В случаях недостаточности документов для оказания социальной помощи, либо невозможности предоставления заявителем необходимых документов в связи с их порчей, утерей срок оказания государственной услуги – в течение 20 (двадцати) рабочих дней.
7. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги через услугодателя, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием документов и выдача талона;
2) направление документов услугополучателя в участковую комиссию для проведения обследования материального положения лица (семьи);
3) подготовка заключения о нуждаемости лица (семьи) в социальной помощи и направление их ответственному исполнителю услугодателя;
4) расчет среднедушевого дохода лица (семьи) и предоставление полного пакета документов на рассмотрение специальной комиссии;
5) вынесение заключения о необходимости оказания социальной помощи, при положительном заключении указывается размер социальной помощи;
6) выдача уведомления о назначении социальной помощи.
8. Результат процедуры (действия) по оказанию государственной услуги через акима сельского округа, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия):
1) прием документов и направление поступивших документов услугополучателя в участковую комиссию для проведения обследования материального положения лица (семьи);
2) подготовка заключения о нуждаемости лица (семьи) в социальной помощи и направление их ответственному исполнителю услугодателя;
3) направление услугодателю заключение о нуждаемости лица (семьи) в социальной помощи;
4) расчет среднедушевого дохода лица (семьи) и предоставление полного пакета документов на рассмотрение специальной комиссии;
5) вынесение заключения о необходимости оказания социальной помощи и направление на подписание руководителю услугодателя;
6) подписание уведомления и направление ответственному исполнителю услугодателя;
7) направление уведомления акиму сельского округа;
8) выдача уведомления о назначении социальной помощи.
3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги
9. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) ответственный исполнитель услугодателя;
2) участковая комиссия;
3) специальная комиссия.
10. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) через услугодателя:

Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде рәсімдердің (іс-қимылдардың) ретін, көрсетілетін қызметті берушінің толық сипаттамасы құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) өзара іс-қимылдарының, сонымен қатар өзге көрсетілетін қызмет берушілермен Мемлекеттік корпорациясымен өзара іс-қимыл тәртібінің және мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді қолдану тәртібінің сипаттамасы осы регламентке 2, 3, 4-қосымшаларға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетіледі.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестері анықтамалығы көрсетілетін қызметті берушінің (http://sobes.zhambyl.kz) және Жамбыл облысы әкімдігінің (http://zhambyl.gov.kz) интернет-ресурсында орналастырылады
"Жергілікті өкілді органдардың
шешімдері бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік көмек
тағайындау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 1-қосымша
"Электрондық үкімет" порталы арқылы мемлекеттік қызмет көрсетуде функционалдық өзара іс-әрекет диаграммасы
"Жергілікті өкілді органдардың
шешімдері бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік көмек
тағайындау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" көрсетілетін қызметті беруші арқылы
Шартты белгілер:
"Жергілікті өкілді органдардың
шешімдері бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік көмек
тағайындау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" ауылдық округ әкімі арқылы
Шартты белгілер:
"Жергілікті өкілді органдардың
шешімдері бойынша мұқтаж
азаматтардың жекелеген
санаттарына әлеуметтік көмек
тағайындау" мемлекеттік
көрсетілетін қызмет
регламентіне 4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы
"Жергілікті өкілді органдардың шешімдері бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек тағайындау" портал арқылы
Шартты белгілер:

Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с иными услугодателями и (или) Государственной корпорацией и порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги отражается в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложениям 2, 3, 4 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на интернет–ресурсе услугодателя (http://sobes.zhambyl.kz) и акимата Жамбылской области (http://zhambyl.gov.kz)
Приложение-1 к Регламенту
оказания государственной
услуги "Назначение социальной
помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан
по решениям местных
представительных органов"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги через веб-портал "электронного правительства"
Приложение-2 к Регламенту
оказания государственной
услуги "Назначение социальной
помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан по
решениям местных
представительных органов"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" через услугодателя
Условные обозначения:
Приложение-3 к Регламенту
оказания государственной
услуги "Назначение социальной
помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан по
решениям местных
представительных органов"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" через акима сельского округа
Условные обозначения:
Приложение-4 к Регламенту
оказания государственной
услуги "Назначение социальной
помощи отдельным категориям
нуждающихся граждан по
решениям местных
представительных органов"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
"Назначение социальной помощи отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" через портал
Условные обозначения: