2017 - 2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 2016 жылғы 21 желтоқсандағы № 12-3 шешімі. Жамбыл облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 26 желтоқсанда № 3264 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 75 бабының 2 тармағына және "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін – өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңының 6 бабының 1 тармағының 1) тармақшасына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет 1, 2, 3 – қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 10 672 353 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер – 863 009 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 17 500 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 15 750 мың теңге;
трансферттер түсiмі – 3 370 212 мың теңге;
2) шығындар – 10 825 967 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 56 185 мың теңге:
бюджеттік кредиттер – 71 473 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 15 288 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттiң қаржы активтерiн сатудан түсетiн түсiмдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – - -209 799 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 209 799
мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 71 473 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 15 288 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын бос қалдықтары – 153 614 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді – Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 14.02.2017 № 14-2 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 28.02.2017 № 15-2 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 14.04.2017 № 17-2 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 14.06.2017 № 18-2 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 11.08.2017 № 21-2 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 17.10.2017 № 23-2 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 28.11.2017 № 25-6 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. 2017 жылы облыстық бюджеттен аудандық бюджетке берілетін субвенция мөлшері 5 908 748 мың теңге сомасында белгіленсін.
3. "Агроөнеркәсіптік кешенді және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттік реттеу туралы" Қазақстан Республикасының 2005 жылғы 8 шілдедегі Заңының 18 бабына сәйкес 2017-2019 жылдары аудандық бюджеттен қаржыландырылатын ауылдық елді мекендерде жұмыс істейтін әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария мемлекеттік мекемелері мен ұйымдарының мамандарына қалалық жағдайында осы қызмет түрлерімен айналысатын мамандардың ставкаларымен салыстырғанда айлықақылары мен тарифтік ставкаларының жиырма бес проценті мөлшерінде үстеме ақы төлеу үшін қаржы көзделсін.

О районном бюджете на 2017-2019 годы
Решение Таласского районного маслихата Жамбылской области от 21 декабря 2016 года № 12-3. Зарегистрировано Департаментом юстиции Жамбылской области 26 декабря 2016 года № 3264.
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии c пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года, районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2, 3, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 10 672 353 тысячи тенге, в том числе:
налоговые поступления – 863 009 тысячи тенге;
неналоговые поступления – 17 500 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 15 750 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 3 370 212 тысяч тенге;
2) затраты – 10 825 967 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 56 185 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 71 473 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 15 288 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - -209 799 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 209 799 тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 71 473 тысяч тенге;
погашение займов – 15 288 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 153 614 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Таласского районного маслихата Жамбылской области от 14.02.2017 № 14-2 (вводится в действие с 01.01.2017); 28.02.2017 № 15-2 (вводится в действие с 01.01.2017); 14.04.2017 № 17-2 (вводится в действие с 01.01.2017); 14.06.2017 № 18-2 (вводится в действие с 01.01.2017); 11.08.2017 № 21-2 (вводится в действие с 01.01.2017); 17.10.2017 № 23-2 (вводится в действие с 01.01.2017); 28.11.2017 № 25-6 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Принять во внимание, что размер субвенции на 2017 год из областного бюджета районному бюджету составляет 5 908 748 тысяч тенге.
3. В соответствии со статьей 18 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" на 2017-2019 годы предусмотреть средства на выплату надбавки к заработной плате специалистам государственных учреждений и организаций социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, финансируемых из районного бюджета, работающим в сельской местности в размере двадцати пяти процентов от оклада и тарифной ставки по сравнению со ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

4. 2017 жылғы аудандық жергілікті атқарушы органының резерві 17 895,0 мың теңге мөлшерінде бекітілсін.
5. Жергілікті бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын 2017 жылға арналған жергілікті бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
6. 2017 жылға ауыл шаруашылығы мақсатындағы жер учаскелерiн сатудан түсетiн аудан (облыстық маңызы бар қала) бюджетiне түсiмдер 0 мың теңге көлемiнде 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.

4. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2017 год в сумме 17 895,0 тысяч тенге.
5. Утвердить перечень местных бюджетных программ на 2017 год, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета согласно приложению 4.
6. Утвердить объемы поступлений в бюджет района (города областного значения) от продажи земельных участков сельскохозяйственного назначения на 2017 год в размере - 0 тенге согласно приложению 5.

7. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте әрбір ауылдық округтің бюджеттік бағдарламалары 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін нысаналы трансферттер 7 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Осы шешімнің орындалуына бақылау және интернет-ресурстарында жариялауды аудандық мәслихаттың аумақтық әлеуметтік-экономикалық дамуы, бюджет және жергілікті салықтар мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін.

7. Утвердить в районном бюджете на 2017 год бюджетные программы каждого аульного округа согласно приложению 6.
8. Утвердить трансферты органам местного самоуправления согласно приложению 7.
9. Контроль за исполнением данного решения и публикацию на интернет-ресурсе возложить на постоянную комиссию районного маслихата по вопросам социально-экономического развития территории, по бюджету и местным налогам.

10. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркеуге жатады, шешім алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі және 2017 жылдың 1 қаңтарында туындаған қатынастарға қолданылады.
Сессия төрағасы Мәслихат хатшысы
Х. Омаров А. Төлебаев
Талас аудандық мәслихатының
2016 жылғы 21 желтоқсандағы
№12-3 шешіміне 1 қосымша
2017 жылға арналған аудандық бюджет
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - Жамбыл облысы Талас аудандық мәслихатының 28.11.2017 № 25-6 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Санаты
Сомасы, мың теңге
Сыныбы
Ішкі сыныбы
Атауы
1.КІРІСТЕР

10. Настоящее решение подлежит государственной регистрации в органах юстиции, решение вводится в действие со дня первого официального опубликования и распространяется на отношения возникшие 1 января 2017 года.
Председатель сессии Секретарь маслихата
Х. Омаров А. Тулебаев
Приложение - 1 к решению
Таласского районного маслихата
от 21 декабря 2016 года № 12-3
Районный бюджет на 2017 год
Сноска. Приложение 1 - в редакции решения Таласского районного маслихата Жамбылской области от 28.11.2017 № 25-6 (вводится в действие с 01.01.2017).
Категория
Сумма, тысяч тенге
Класс
Подкласс
Наименование
1.Доходы

003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
29 122
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
335 856
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
296 477
022
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
39 379
452
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) қаржы бөлімі
23 496
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) бюджетін орындау және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
22 466
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
376
018
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
654
453
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
21 719
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру және дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
18 280
004
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 439
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
24 807
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
14 023
013
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
4 994
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
5 790
494
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және өнеркәсіп бөлімі
10 138
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және өнеркәсіпті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 529
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
609
02
Қорғаныс
18 244
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
10 186
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
10 186
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
8 058
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
5 058
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
3 000
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
19 625
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
19 625
021
Елдi мекендерде жол қозғалысы қауiпсiздiгін қамтамасыз ету

003
Капитальные расходы государственного органа
29 122
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
335 856
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
296 477
022
Капитальные расходы государственного органа
39 379
452
Отдел финансов района (города областного значения)
23 496
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
22 466
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
376
018
Капитальные расходы государственного органа
654
453
Отдел экономики и бюджетного планирования района (города областного значения)
21 719
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
18 280
004
Капитальные расходы государственного органа
3 439
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
24 807
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
14 023
013
Капитальные расходы государственного органа
4 994
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
5 790
494
Отдел предпринимательства и промышленности района (города областного значения)
10 138
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и промышленности
9 529
003
Капитальные расходы государственного органа
609
02
Оборона
18 244
122
Аппарат акима района (города областного значения)
10 186
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
10 186
122
Аппарат акима района (города областного значения)
8 058
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
5 058
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
3 000
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
19 625
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
19 625
021
Обеспечение безопасности дорожного движения в населенных пунктах

4 883
006
Тұрғын үйге көмек көрсету
41 103
007
Жергілікті өкілетті органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген топтарына әлеуметтік көмек
14 305
010
Үйден тәрбиеленіп оқытылатын мүгедек балаларды материалдық қамтамасыз ету
2 150
014
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
32 162
017
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
42 198
023
Жұмыспен қамту орталықтарының қызметін қамтамасыз ету
28 548
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
61 277
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
37 867
011
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
778
021
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
1 745
050
Мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі іс-шаралар жоспарын іске асыру
20 062
06
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
825
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
1 827 704
458
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
12 331
458
003
Мемлекеттік тұрғын үй қорының сақталуын ұйымдастыру
12 331
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім бөлімі
100 774
026
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
100 774
465
Ауданның (облыстың маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
13 847
009
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде қалалардың және ауылдық елді мекендердің объектілерін жөндеу
13 847
466
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) сәулет, қала құрылысы және құрылыс бөлімі
449 291
003
Коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін жобалау және (немесе) салу, реконструкциялау
410 492
004
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
38 799
479
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) тұрғын үй инспекциясы бөлімі
9 540
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 244
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
296
07
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
226
014
Елді мекендерді сумен жабдықтауды ұйымдастыру

4 883
006
Оказание жилищной помощи
41 103
007
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
14 305
010
Материальное обеспечение детей-инвалидов, воспитывающихся и обучающихся на дому
2 150
014
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
32 162
017
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
42 198
023
Обеспечение деятельности центров занятости населения
28 548
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
61 277
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
37 867
011
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
778
021
Капитальные расходы государственного органа
1 745
050
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов
20 062
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
825
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
1 827 704
458
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
12 331
003
Организация сохранения государственного жилищного фонда
12 331
464
Отдел образования района (города областного значения)
100 774
026
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
100 774
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
13 847
009
Ремонт объектов городов и сельских населенных пунктов в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
13 847
466
Отдел архитектуры, градостроительства и строительства района (города областного значения)
449 291
003
Проектирование и (или) строительство, реконструкция жилья коммунального жилищного фонда
410 492
004
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
38 799
479
Отдел жилищной инспекции района (города областного значения)
9 540
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области жилищного фонда
9 244
005
Капитальные расходы государственного органа
296
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
226
014
Организация водоснабжения населенных пунктов