Дәрілік заттарды қосымша беру туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының 2016 жылғы 12 желтоқсандағы VI сессиясының № 143 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 28 желтоқсанда № 4068 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облыстық мәслихатының 2021 жылғы 25 ақпандағы № 34 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облыстық мәслихатының 25.02.2021 № 34 (ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасының 2009 жылғы 18 қыркүйектегі Кодексіне, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес, Қарағанды облысының мәслихаты, ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Амбулаториялық емдеу кезінде дәрілік заттар тегін берілетін азаматтардың жекелеген санаттарына қосымша: диагнозы бар азаматтарға дәрілік заттар (рецепт бойынша) беріледі:
"Муковисцидоз" - "Тобрамицин" дәрілік заты;
"Жүйелі склеродермия" - "Метилпреднизолон" дәрілік заты;
"Бехчета ауруы" - "Азатиоприн" дәрілік заты;
"Жүйелі қызыл жегі" - "Белимумаб" дәрілік заты;
"Аяқ артерияларының облитерациялайтын атеросклерозы" - "Ривароксабан" дәрілік заты;
"Жүрекшелердің созылмалы фибрилляциясы (жыпылықтайтын аритмия)" - "Ривароксабан" дәрілік құралы.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облыстық мәслихатының 02.07.2020 № 553 (алғашқы ресми жарияланған күннен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. Шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың халықты әлеуметтік-мәдени дамыту және әлеуметтік қорғау жөніндегі тұрақты комиссиясына жүктелсін (С.М. Адекенов).
3. Шешім ресми жарияланған күннен бастап күшіне енеді.
Сессия төрағасы Г. Прокоп
Облыстық мәслихат
хатшысы
Р. Әбдікеров

О предоставлении лекарственных средств дополнительно
Решение VI сессии Карагандинского областного маслихата от 12 декабря 2016 года № 143. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 28 декабря 2016 года № 4068. Утратило силу решением Карагандинского областного маслихата от 25 февраля 2021 года № 34
Сноска. Утратило силу решением Карагандинского областного маслихата от 25.02.2021 № 34 (вводится в действие со дня его официального опубликования).
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения", Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Карагандинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно предоставить отдельным категориям граждан, при амбулаторном лечении которых лекарственные средства отпускаются бесплатно: лекарственные средства (по рецепту) гражданам с диагнозами:
"Муковисцидоз" - лекарственное средство "Тобрамицин";
"Системная склеродермия" - лекарственное средство "Метилпреднизолон";
"Болезнь Бехчета" - лекарственное средство "Азатиоприн";
"Системная красная волчанка" - лекарственное средство "Белимумаб";
"Облитерирующий атеросклероз артерий нижних конечностей" -лекарственное средство "Ривароксабан";
"Хроническая фибрилляция предсердий (мерцательная аритмия)" - лекарственное средство "Ривароксабан".
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Карагандинского областного маслихата от 02.07.2020 № 553 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
2. Контроль за исполнением решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по социально-культурному развитию и социальной защите населения (Адекенов С.М.).
3. Решение вводится в действие со дня его официального опубликования.
Председатель сессии Г. Прокоп
Секретарь
областного маслихата
Р. Абдикеров