Қарағанды қаласының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қарағанды қалалық мәслихатының 2016 жылғы 23 желтоқсандағы VI шақырылған IX сессиясының № 102 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 28 желтоқсанда № 4067 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына сәйкес Қарағанды қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қаланың 2017-2019 жылдарға арналған, оның ішінде 2017 жылға арналған бюджеті тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 45 725 410 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 30 568 296 мың теңге;
салықтық емес түсiмдер бойынша – 371 292 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 542 799 мың теңге;
трансферттердің түсімдері – 14 243 023 мың теңге;
2) шығындар – 54 331 566 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 4 497 494 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 4 497 494 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 0 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – минус 79 452 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 79 452 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – минус 13 024 198 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 13 024 198 мың теңге;
қарыздар түсімдері – 11 004 114 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 92 852 мың теңге;
бюджеттік қаражаттың пайдаланылатын қалдықтары – 2 112 936 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 04.12.2017 № 234 (қолданысқа 01.01.2017 бастап енгізіледі) шешімімен.
2. Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 52-бабының 1-тармағына сәйкес Қарағанды облыстық мәслихатының 2016 жылғы 12 желтоқсандағы VI сессиясының "2017-2019 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" № 131 шешімімен Қарағанды қаласының бюджетіне аударымдардың нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленген:
жеке табыс салығы бойынша төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын – 50 пайыз;
әлеуметтік салық бойынша – 48 пайыз.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қарағанды қалалық мәслихатының 14.07.2017 № 178 (қолданысқа 01.01.2017 бастап енгізіледі) шешімімен.
3. 2017 жылға арналған қала бюджеті түсімдерінің құрамында облыстық бюджеттен 2 441 214 мың теңге сомасындағы субвенциялар көзделгені ескерілсін.

О бюджете города Караганды на 2017 – 2019 годы
Решение IX сессии VI созыва Карагандинского городского маслихата от 23 декабря 2016 года № 102. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 28 декабря 2016 года № 4067. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Карагандинский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 45 725 410 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 30 568 296 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям –371 292 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 542 799 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 14 243 023 тысячи тенге;
2) затраты – 54 331 566 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 4 497 494 тысячи тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 4 497 494 тысячи тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – минус 79 452 тысячи тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступление от продажи финансовых активов государства – 79 452 тысячи тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 13 024 198 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 13 024 198 тысяч тенге:
поступление займов – 11 004 114 тысяч тенге;
погашение займов – 92 852 тысячи тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 2 112 936 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 04.12.2017 № 234 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Согласно пункту 1 статьи 52 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года решением VI сессии Карагандинского областного маслихата от 12 декабря 2016 года № 131 "Об областном бюджете на 2017-2019 годы" установлены нормативы отчислений в бюджет города Караганды в следующих размерах:
по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты – 50 процентов;
по социальному налогу – 48 процентов.
Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением Карагандинского городского маслихата от 14.07.2017 № 178 (вводится в действие с 01.01.2017).
3. Учесть, что в составе поступлений бюджета города на 2017 год предусмотрены субвенции из областного бюджета в сумме 2 441 214 тысяч тенге.

4. Қарағанды қаласы әкімдігінің 2017 жылға арналған резерві 19 544 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды қалалық мәслихатының 04.12.2017 № 234 (қолданысқа 01.01.2017 бастап енгізіледі) шешімімен.
5. 2017 жылға арналған қала бюджетінің түсімдері мен шығыстарының құрамында облыстық бюджеттен нысаналы трансферттер мен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес көзделгені ескерілсін.
6. 2017 жылға арналған Қарағанды қаласының Қазыбек би атындағы ауданының және Октябрь ауданының бюджеттік бағдарламалары 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.

4. Утвердить резерв акимата города Караганды на 2017 год в сумме 19 544 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения Карагандинского городского маслихата от 04.12.2017 № 234 (вводится в действие с 01.01.2017).
5. Учесть, что в составе поступлений и расходов бюджета города на 2017 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета согласно приложению 4.
6. Утвердить бюджетные программы района имени Казыбек би и Октябрьского района города Караганды на 2017 год согласно приложению 5.

7. 2017 жылға арналған қала бюджетін атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 6-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2017 жылға арналған қала бюджетін атқару процесінде жалақы төлеуге кететін шығыстардың секвестрлеуге жатпайтыны белгіленсін.
9. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы,
Қарағанды қалалық мәслихаты
хатшысының міндетін атқарушы
С. Сыздықова
Қарағанды қалалық мәслихатының
2016 жылғы "23" желтоқсандағы IX сессиясының
№ 102 шешіміне
1- қосымша
Қарағанды қаласының 2017 жылға арналған бюджеті

7. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2017 год, согласно приложению 6.
8. Установить, что в процессе исполнения бюджета города на 2017 год не подлежат секвестру расходы на выплату заработной платы.
9. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии,
исполняющая обязанности секретаря
Карагандинского городского маслихата
С. Сыздыкова
Приложение 1
к решению IX сессии
Карагандинского городского маслихата
от 23 декабря 2016 года № 102
Бюджет города Караганды на 2017 год

68 896
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) мәслихатының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
68 896
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
196 135
001
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
196 135
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
274 268
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
274 268
2
Қаржылық қызмет
61 101
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
20 778
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
20 778
489
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік активтер және сатып алу бөлімі
40 323
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік активтер мен сатып алуды басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
33 483
005
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
6 840
5
Жоспарлау және статистикалық қызмет
3 000
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
3 000
061
Бюджеттік инвестициялар және мемлекеттік-жекешелік әріптестік, оның ішінде концессия мәселелері жөніндегі құжаттаманы сараптау және бағалау
3 000
9
Жалпы сипаттағы өзге де мемлекеттiк қызметтер
224 096
454
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) кәсіпкерлік және ауыл шаруашылығы бөлімі
45 471
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлікті және ауыл шаруашылығын дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
45 471
459
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономика және қаржы бөлімі
70 980
001
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) экономикалық саясаттын қалыптастыру мен дамыту, мемлекеттік жоспарлау, бюджеттік атқару және коммуналдық меншігін басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
70 980
486
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жер қатынастары, сәулет және қала құрылысы бөлімі
64 328
001
Жергілікті деңгейде жер қатынастары, сәулет және қала құрылысын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
64 328
490
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары бөлімі
43 317
001
Жергілікті деңгейде коммуналдық шаруашылық, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
43 317
02
Қорғаныс
90 770
1
Әскери мұқтаждар
90 770
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
90 770
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар

68 896
001
Услуги по обеспечению деятельности маслихата района (города областного значения)
68 896
122
Аппарат акима района (города областного значения)
196 135
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района (города областного значения)
196 135
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
274 268
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
274 268
2
Финансовая деятельность
61 101
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
20 778
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
20 778
489
Отдел государственных активов и закупок района (города областного значения)
40 323
001
Услуги по реализации государственной политики в области управления государственных активов и закупок на местном уровне
33 483
005
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
6 840
5
Планирование и статистическая деятельность
3 000
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
3 000
061
Экспертиза и оценка документации по вопросам бюджетных инвестиций и государственно-частного партнерства, в том числе концессии
3 000
9
Прочие государственные услуги общего характера
224 096
454
Отдел предпринимательства и сельского хозяйства района (города областного значения)
45 471
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и сельского хозяйства
45 471
459
Отдел экономики и финансов района (города областного значения)
70 980
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, государственного планирования, исполнения бюджета и управления коммунальной собственностью района (города областного значения)
70 980
486
Отдел земельных отношений, архитектуры и градостроительства района (города областного значения)
64 328
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений, архитектуры и градостроительства на местном уровне
64 328
490
Отдел коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог района (города областного значения)
43 317
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
43 317
02
Оборона
90 770
1
Военные нужды
90 770
122
Аппарат акима района (города областного значения)
90 770
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности