Коммуналдық мүлікті иеліктен айыру түрлерін таңдау жөніндегі өлшемшарттарды айқындау туралы
Қарағанды облысы Теміртау қаласының әкімдігінің 2016 жылғы 24 қарашадағы № 47/4 қаулысы. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 13 желтоқсанда № 4047 болып тіркелді
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2011 жылғы 9 тамыздағы № 920 "Жекешелендіру объектілерін сату қағидасын бекіту туралы" қаулысына сәйкес, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 31-бабының 1-тармағын және 37-бабын басшылыққа ала отырып, Теміртау қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Коммуналдық мүлікті иеліктен айыру түрлерін таңдау жөніндегі өлшемшарттар осы қаулыға қосымшаға сәйкес айқындалсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары Владимир Анатольевич Костюшинге жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қала әкімі Ғ. Әшімов
Теміртау қаласы әкімдігінің
2016 жылғы "24" қарашадағы
№ 47/4 қаулысына қосымша
Коммуналдық мүлікті иеліктен айыру түрлерін таңдау жөніндегі өлшемшарттар
№ р/с
Өлшемшарттың атауы
Иеліктен айыру түрі
1
Жекешелендіру объектісін одан әрі бақылауға мемлекеттің мүдделілігінің болмауы.
Барынша жоғары ықтимал бағамен жекешелендіру объектісін сату және сауда-саттыққа қатысушылардың кең ауқымын тарту қажеттілігі.
Сауданы аукцион нысанында өткізу
2
Жекешелендіру объектісін сату шарттарын белгілеу қажеттігі (қызмет бейінін сақтау, кредиторлық берешегінің өтелуі, жалақы бойынша берешегінің өтелуі және басқа да шарттар).
Жекешелендіру объектісін барынша жоғары ықтимал бағамен сату қажеттігі.
Сауданы тендер нысанында өткізу
3
Сенімгерлік басқарушының, жалдаушының (жалға алушының) кейіннен сатып алу құқығымен сенімгерлік басқару, мүлікті жалдау (жалға алу) шартының шарттарын орындауы.
Тікелей атаулы сату
4
Жекешелендіру объектісінің қор биржасының талаптарына сәйкестігі. Шетел инвесторларын қоса алғанда, сауда-саттыққа қатысушылардың кең ауқымын тарту қажеттігі.
Сауданы қор биржасында өткізу

Об определении критериев по выбору видов отчуждения коммунального имущества
Постановление акимата города Темиртау Карагандинской области от 24 ноября 2016 года № 47/4. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 13 декабря 2016 года № 4047
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 9 августа 2011 года № 920 "Об утверждении Правил продажи объектов приватизации", руководствуясь пунктом 1 статьи 31 и статьей 37 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", акимат города Темиртау ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить критерии по выбору видов отчуждения коммунального имущества согласно приложения к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Костюшина Владимира Анатольевича.
3. Настоящее постановление вводится в действие со дня его первого официального опубликования.
Аким города Г. Ашимов
Приложение
к постановлению акимата
города Темиртау от 24 ноября 2016 года
№ 47/4
Критерии по выбору видов отчуждения коммунального имущества
№ п/п
Наименование критерия
Вид отчуждения
1
Отсутствие заинтересованности государства в дальнейшем контроле над объектом приватизации.
Необходимость реализации объекта приватизации по максимально возможной цене и привлечения широкого круга участников торгов.
Проведение торгов в форме аукциона
2
Необходимость установления условий продажи объекта приватизации (сохранение профиля деятельности, погашение кредиторской задолженности, погашение задолженности по заработной плате и другие условия).
Необходимость реализации объекта приватизации по максимально возможной цене.
Проведение торгов в форме тендера
3
Выполнение условий договора доверительного управления, имущественного найма (аренды) с правом последующего выкупа доверительным управляющим, нанимателем (арендатором).
Прямая адресная продажа
4
Соответствие объекта приватизации требованиям фондовой биржи. Необходимость привлечения широкого круга участников торгов, включая иностранных инвесторов.
Проведение торгов на фондовой бирже