Қаражал қаласы аумағында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы
Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2016 жылғы 11 мамырдағы II сессиясының № 20 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 3 маусымда № 3841 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 2020 жылғы 29 шілдедегі № 420 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Қаражал қалалық мәслихатының 29.07.2020 № 420 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" және 1995 жылғы 17 наурыздағы "Қазақстан Республикасында бейбiт жиналыстар, митингiлер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткiзу тәртiбi туралы" Заңдарына сәйкес, қалалық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Қоса беріліп отырғанға сәйкес Қаражал қаласы аумағында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібі қосымша реттелсін.
2. Қаражал қалалық мәлихатының 2014 жылғы 24 маусымдағы ХХХ сессиясының № 242 "Бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде 2702 нөмірімен тіркелген, 2014 жылғы 9 тамызда № 33 (705) "Қазыналы өңір" газетінде, 2014 жылғы 13 тамызда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) шешімінің күші жойылды деп танылсын.
3. Осы шешім оның алғаш ресми жарияланған күннен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
ІІ сессияның төрағасы М. Аманжолов
Қалалық мәслихаттың хатшысы З. Оспанова
Қаражал қалалық мәслихатының
2016 жылғы 11 мамырдағы
№ 20 шешімімен
бекітілген
Қаражал қаласы аумағында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу
1. Қаражал қаласы аумағында осы бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу (әрі қарай - Тәртіп) Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 наурыздағы "Қазақстан Республикасында бейбiт жиналыстар, митингiлер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткiзу тәртiбi туралы" Заңының 10-бабына сәйкес әзірленген және Қаражал қаласы аумағында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттейді.

О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций на территории города Каражал
Решение II сессии Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 11 мая 2016 года № 20. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 3 июня 2016 года № 3841. Утратило силу решением Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 29 июля 2020 года № 420
Сноска. Утратило силу решением Каражалского городского маслихата Карагандинской области от 29.07.2020 № 420 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и от 17 марта 1995 года "О порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан", городской маслихат РЕШИЛ:
1. Дополнительно регламентировать согласно прилагаемому порядку проведение мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстрации на территории города Каражал.
2. Признать утратившим силу решение ХХХ сессии Каражалского городского маслихата от 24 июня 2014 года № 242 "О дополнительном регламентировании порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за номером 2702, опубликовано в газете "Қазыналы өңір" от 9 августа 2014 года № 33 (705), в информационно-правовой системе "Әділет" 13 августа 2014 года).
3. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель ІІ сессии М. Аманжолов
Секретарь городского маслихата З. Оспанова
Утвержден
решением Каражалского
городского маслихата
от 11 мая 2016 года № 20
Дополнительное регламентирование порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций на территории города Каражал
1. Настоящее дополнительное регламентирование порядка проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций на территории города Каражал (далее – Порядок) разработан в соответствии со статьей 10 закона Республики Казахстан от 17 марта 1995 года "О порядке организации и проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Республике Казахстан" и дополнительно регламентирует порядок проведения мирных собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций на территории города Каражал.

2. Қаражал қаласы аумағында бейбіт жиналыстар және митингілер өткізу орындары:
1) Қаражал қаласы, Абай көшесіндегі орталық қалалық алаң;
2) Қаражал қаласы, Битабар көшесіндегі "Горняк" стадионы жанындағы қосалқы футбол алаңы;
3) Жәйрем кенті, Абай көшесіндегі "Жәйрем кентінің мәдени-сауық орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны алдындағы алаң;
4) Жәйрем кенті, Шынтуринов көшесіндегі соңғы аялдама маңындағы алаң.
3. Қаражал қаласы аумағында шерулер және демонстрациялар өткізу үшін маршруттар:
1) Қаражал қаласы, Абай және Горняков көшелерінің қиылысынан бастап "Арай" сауда үйіне дейін;
2) Жәйрем кенті, Абай және Металлургтер көшелерінің қиылысынан бастап "Жәйрем кентінің мәдени-сауық орталығы" коммуналдық мемлекеттік қазыналық кәсіпорыны алдындағы алаңға дейін.
4. Қала әкімдігі басқа азаматтардың құқықтары мен бостандықтарын, қоғамдық қауiпсiздiктi, сондай-ақ көлiктiң, инфрақұрылым объектiлерiнiң қалыпты жұмыс iстеуiн, жасыл желектер мен шағын сәулет нысандарының сақталуын қамтамасыз ету мақсатында, қажет болған жағдайда, өтiнiш жасағандарға шараны өткiзудiң өзге уақытын, жерiн және маршрутын ұсынады.
5. Жиналыс, митинг, шеру, пикет немесе демонстрация өткiзу туралы өтiнiш оны өткiзудiң белгiленген күннінен кемiнде 10 күн бұрын, жазбаша нысанда берiледi.
6. Өтiнiште шараны өткiзу мақсаты, нысаны, өткiзiлетiн жерi немесе қозғалыс маршруттары, оның басталатын және аяқталатын уақыты, қатысушылардың ықтимал саны, уәкiлдердiң (ұйымдастырушылардың) және тәртiптiң сақталуына жауапты адамдардың тегi, аты, әкесiнiң аты, олардың тұратын және жұмыс iстейтiн (оқитын) жерi, өтiнiштiң берiлген күні көрсетiледi. Өтiнiштiң берiлген мерзiмi қала әкімдігінде тiркелген күнiнен бастап есептеледi.
7. Осы тәртіптің 5, 6 тармақтарының талаптары орындалмаған жағдайда өтініш берушіге жол берілген кемшілікті жаңа өтініш беру жолымен жоюды ұсына отырып, түсіндіру мазмұндағы жауап қайтарылады. Жаңа өтінішті қарау мерзімі оның түскен күнiнен бастап есептеледi.
8. Түсіндіру мазмұндағы жауапта, ұйымдастырушылар барлық дайындық шараларын тоқтатуға және бұл туралы ықтимал қатысушыларды хабардар ету бойынша шаралар қабылдауға жазбаша нұсқалады.
9. Жиналыстар, митингiлер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар, сондай-ақ оларға қатысушылардың сөз сөйлеуi өтiнiште көрсетiлген мақсатқа сәйкес, белгiленген мерзiмде және келiсiлген жерде өткiзiледi.
10. Жиналыстарды, митингiлерді, шерулердi, пикеттердi, демонстрацияларды өткiзу кезiнде уәкiлдер (ұйымдастырушылар), сондай-ақ басқа да қатысушылар қоғамдық тәртiптi сақтауы керек.

2. Места проведения мирных собраний и митингов на территории города Каражал:
1) город Каражал, центральная городская площадь по улице Абая;
2) город Каражал, запасное футбольное поле возле стадиона "Горняк" по улице Битабара;
3) поселок Жайрем, площадь перед зданием коммунального государственного казенного предприятия "Культурно-досуговый центр поселка Жайрем" по улице Абая;
4) поселок Жайрем, площадь возле конечной остановки по улице Шинтуринова.
3. Маршруты для проведения шествий и демонстраций на территории города Каражал:
1) город Каражал, от пересечения улиц Абая и Горняков до торгового дома "Арай";
2) поселок Жайрем, от пересечения улиц Абая и Металлургов до площади перед коммунальным государственным казенным предприятием "Культурно-досуговый центр поселка Жайрем".
4. Городской акимат в целях обеспечения прав и свобод других лиц, общественной безопасности, а также нормального функционирования транспорта, объектов инфраструктуры, сохранности зеленых насаждений и малых архитектурных форм при необходимости предлагает обратившимся с заявлением иное время, место и маршрут проведения мероприятия.
5. Заявление о проведении собрания, митинга, шествия, пикета или демонстрации подается в письменной форме не позднее чем за 10 дней до намеченной даты их проведения.
6. В заявлении указываются цель, форма, место проведения мероприятия или маршруты движения, время его начала и окончания, предполагаемое количество участников, фамилии, имена, отчества уполномоченных (организаторов) и лиц, ответственных за соблюдение порядка, место их жительства и работы (учебы), дата подачи заявления. Срок подачи заявления исчисляется со дня его регистрации в городском акимате.
7. В случае нарушения пунктов 5, 6 настоящего Порядка заявителю дается ответ, разъяснительного характера, с предложением устранить допущенные нарушения путем подачи нового заявления. Сроки рассмотрения нового заявления исчисляются с момента его поступления.
8. В ответе, разъяснительного характера, организаторам письменно указывается на принятие мер по отмене всех подготовительных процедур и по надлежащему оповещению об этом потенциальных участников.
9. Собрания, митинги, шествия, пикеты и демонстрации, а также выступления их участников проводятся в соответствии с целями, указанными в заявлении, в определенные сроки и в обусловленном месте.
10. При проведении собраний, митингов, шествий, пикетов, демонстраций уполномоченные (организаторы), а также иные участники должны соблюдать общественный порядок.

11. Уәкілеттілер (ұйымдастырушылар) жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрацияларға алкогольдік немесе есірткілік масаң күйдегі тұлғалардың қатысуына жол бермеуі керек.
12. Уәкілеттілерге (ұйымдастырушыларға) және басқа да қатысушыларға жиналыстарда, митингілерде, шерулерде, пикеттерде, демонстрацияларда жеке басын анықтауға қиындық келтіретін бетперде және басқа да бұйымдарды қолдануға жол берілмейді.
13. Уәкілеттілерге (ұйымдастырушыларға) және басқа да қатысушыларға жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өтетін орында алкогольдік ішімдік ішуге, есірткі, психотроптық заттарды, олардың балама түрлерін және прекурсорларды қолдануға, қоғамдық тәртіпті бұзуға, қылмыс жасауға шақыратын транспаранттарды, ұрандарды қолдануға, сондай-ақ көпшілік алдындағы сөздерге жол берілмейді.
14. Егер: өтініш берілмеген болса, тыйым салу туралы шешім шығарылса, өткізу кезінде Қазақстан Республикасының заңнамаларында көзделген тәртіп бұзылған, сондай-ақ азаматтардың өмірі мен денсаулығына қауіп төнетін, қоғамдық тәртіп бұзылатын жағдайларда бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер мен демонстрациялар қала әкімдігі өкілінің талап етуі бойынша тоқтатылуға тиіс.
15. Қоғамдық тәртіпті, сонымен қатар пикетке қатысушылардың қауіпсіздігін қамтамасыз ету мақсатында, қала әкімдігі бір күнде, бір уақытта және бір объектіде үшеуден аспайтын жеке дара пикетті өткізуге рұқсат беруі мүмкін.
16. Қоғамдық тәртіпті қамтамасыз ету мақсатында, сонымен қатар пикетке қатысушылардың қауіпсіздігі мақсатында түрлі жеке дара пикетке қатысушылар бір-бірінен 50 метрден кем емес қашықтықта орналасады.
17. Пикет өткізу кезінде пикет өткізілетін объектінің алдында тұруға, отыруға, көрнекі үгіт құралдарын пайдалануға, пикеттің тақырыбы бойынша қысқа ұрандарды, ұран сөздерді (өз дауысының мүмкіндігімен) айтуға жол беріледі.

11. Уполномоченные (организаторы) должны не допускать участия в собраниях, митингах, шествиях, пикетах и демонстрациях лиц, находящихся в состоянии алкогольного либо наркотического опьянения.
12. Уполномоченным (организаторам) и иным участникам собраний, митингов, шествий, пикетов, демонстраций не допускается использование масок и иных предметов, предназначенных для затруднения установления личности.
13. Уполномоченным (организаторам) и иным участникам собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций не допускается распитие алкогольных напитков, употребление наркотических средств, психотропных веществ, их аналогов, прекурсоров, использовать транспаранты, лозунги, а также допускать публичные выступления, содержащие призывы к нарушению общественного порядка, совершению преступлений.
14. Собрания, митинги, шествия, пикеты и демонстрации должны быть прекращены, по требованию представителя городского акимата, если: не было подано заявление, вынесено решение о запрещении, в случаях нарушения порядка их проведения, предусмотренный законодательством Республики Казахстан, а также при возникновении опасности для жизни и здоровья граждан, нарушении общественного порядка.
15. В целях обеспечения общественного порядка, а также безопасности участников пикетов городской акимат может разрешить проведение в один и тот же день и время, на одном и том же объекте не более трех одиночных пикетов.
16. В целях обеспечения общественного порядка, так и в интересах безопасности самих пикетчиков участники различных одиночных пикетов располагаются друг относительно друга на расстоянии не менее 50 метров.
17. При пикетировании допускается стоять, сидеть у пикетируемого объекта, использовать средства наглядной агитации, выкрикивать краткие лозунги, слоганы по теме пикета (используя возможности своего голоса).