"Саран қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру Қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2016 жылғы 28 қыркүйектегі 5 сессиясының № 61 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 13 қазанда № 3985 болып тіркелді. Күші жойылды - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 2020 жылғы 25 маусымдағы № 502 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қарағанды облысы Саран қалалық мәслихатының 25.06.2020 № 502 шешімімен (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" және 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңдарына сәйкес, Саран қалалық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. "Саран қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасы бекітілсін.
2. Осы шешім оның алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Қ. Абзалиева
Мәслихат хатшысы Р. Бекбанов
Саран қалалық мәслихатының
2016 жылғы 28 қыркүйектегі
5 сессиясының
№ 61 шешімімен бекітілген
"Саран қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасы
1. Осы "Саран қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасы (бұдан әрі - Қағидалар) "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" 2015 жылғы 23 қарашадағы Қазақстан Республикасы Заңының 30-бабы, 4-тармағына сәйкес әзірленген және "Саран қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібін және оның сипаттамасын анықтайды.
2. Қызметтік куәлік (бұдан әрі - куәлік) мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің "Саран қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінде атқаратын лауазымын растайтын ресми құжат болып табылады.
3. Куәлік бір түрде жасанды теріден жасалған мұқабада көзделген.
4. Куәлік Саран қалалық мәслихаты хатшысының қолымен белгіленген тәртіпте беріледі.
5. Куәлік лауазымға тағайындалған, ауыстырған (қайта тағайындалған), бүлінген, жоғалған кезде беріледі.
6. Атқарып отырған лауазымынан босатылған, қызметтен босатылған, ауыстырылған (қайта тағаайындалған) кезде, қызметкерлер тиісті өкімнің шыққан күнінен бастап үш жұмыс күн ішінде куәлікті алған жеріне тапсырады.

Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Саранского городского маслихата" и его описания
Решение 5 сессии Саранского городского маслихата Карагандинской области от 28 сентября 2016 года № 61. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 13 октября 2016 года № 3985. Утратило силу решением Саранского городского маслихата Карагандинской области от 25 июня 2020 года № 502
Сноска. Утратило силу решением Саранского городского маслихата Карагандинской области от 25.06.2020 № 502 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и от 23 ноября 2015 года "О государственной службе в Республике Казахстан", Саранский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Саранского городского маслихата" и его описание.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии К. Абзалиева
Секретарь маслихата Р. Бекбанов
Утверждены
решением 5 сессии Саранского
городского маслихата № 61
от 28 сентября 2016 года
Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Саранского городского маслихата" и его описание
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Саранского городского маслихата" и его описание (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе в Республике Казахстан" и определяет порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Саранского городского маслихата" и его описания.
2. Служебное удостоверение (далее - удостоверение) является официальным документом, подтверждающим занимаемую административным государственным служащим должность в государственном учреждении "Аппарат Саранского городского маслихата".
3. Удостоверение предусмотрено одного вида в переплете из искусственной кожи.
4. Удостоверение выдается в установленном порядке за подписью секретаря Саранского городского маслихата.
5. Удостоверения выдаются при назначении на должность, перемещении (переназначении), порче, утере.
6. При освобождении от занимаемой должности, увольнении, перемещении (переназначении), работники, в течение трех рабочих дней со дня вынесения соответствующего распоряжения сдают удостоверения по месту его получения.

7. Куәліктердің берілуі мен қайтарылуын есепке алу осы Қағидаларға 1-қосымшадағы нысан бойынша нөмірленетін және тігілетін, куәліктерді беру және қайтару журналында жүзеге асырылады.
8. Куәліктердің берілуі мен қайтарылуын есепке алуды мәслихат аппаратының басшысы жүргізеді.
9. Куәліктерді есептен шығаруды және жоюды осы Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша куәліктерді есептен шығаруға және жоюға арналған актіні жасай отырып, мәслихат аппаратының басшысы жүргізеді.
10. Куәлікті жоғалтқан немесе бүлдірген жағдайда қызметкер үш жұмыс күні ішінде жазбаша түрде мәслихат аппаратының басшысына хабарлайды.
11. Куәлікті жоғалтқан адам жоғалған куәліктің жарамсыздығы туралы ақпаратты бұқаралық ақпарат құралдарына жариялауға жібереді.
12. Қызметтік куәлікті дұрыс сақтамау нәтижесінде болған жоғалту, бүлдіру, сондай - ақ қызметтік куәлікті басқа тұлғаларға беру, қызметтік куәлікті жеке басы үшін қызметтен тыс мақсаттарда пайдаланудың әрбір фактіні аппарат басшысы белгіленген тәртіппен қызметтік тексеру жүргізеді.
13. Көк түсті жасанды теріден жасалған мұқабадағы куәлікте Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасы бейнеленеген және "Куәлік" деген жазбасы мемлекеттік және орыс тілінде болады. Ашылған түрінде куәліктің мөлшері 65х200 миллиметр болады. Сол жақ және оң жақ ішкі бөлігі белгіленген үлгідегі тангир торының аясында күннің астында қалықтаған бүркіт бейнеленген көгілдір түсте орындалған. Сол жағының сол жақ бұрышында Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының суреті. Оң жағының сол жақ бұрышында фотосуретке арналған орын бар. Екі жағында да жоғарғы бөлігінде мемлекеттік және орыс тілдерінде "Саран қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі" деген жазу басылады, төменгі жағында куәліктің нөмірі, тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), атқаратын лауазымы мемлекеттік және орыс тілінде көрсетіледі. Екі жақ төменгі тарапында куәліктің берілген күні болады.
14. Куәліктер Саран қалалық мәслихатының хатшысы қолымен расталады және елтаңбалы мөрді баспа - таңбасымен бекітіледі.
"Саран қалалық мәслихатының
аппараты" мемлекеттік мекемесінің
қызметтік куәлігін беру Қағидалары
және оның сипаттамасына
1 қосымша
Нысан
"Саран қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәліктерін беру және қайтару журналы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Атқаратын лауазымы
Куәлік
Беру күні
Куәлік берілген қызметкердің қолы
Тапсыру күні
Куәлікті тапсырған қызметкердің қолы
Ескертпе: журнал тігілген, нөмірленген болуы тиіс.
"Саран қалалық мәслихатының
аппараты" мемлекеттік мекемесінің
қызметтік куәлігін беру Қағидалары
және оның сипаттамасына
2 қосымша
Нысан
Ұйымның атауы
АКТІ № ______
__________________ ______________
жасалу орны күні
Біз, төменде қол қойғандар (кемінде үш қызметкер, тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), атқаратын лауазымын көрсету керек), Қағидалардың 7-тармағының негізінде, "Саран қалалық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі қызметкерлерінің жұмыстан босатылуға, басқа қызметке ауысуға байланысты қызметтік куәліктерін жою және есептен шығару бойынша осы актіні жасадық.
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) Лауазымның атауы Қолы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) Лауазымның атауы Қолы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) Лауазымның атауы Қолы

7. Учет выдачи и возврата удостоверений осуществляется в журнале выдачи и возврата удостоверений, который пронумеровывается и прошнуровывается, по форме согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
8. Учет выдачи и возврата удостоверений ведется руководителем аппарата маслихата.
9. Списание и уничтожение удостоверений производится руководителем аппарата маслихата с составлением акта на списание и уничтожение удостоверений по форме согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
10. В случае утраты или порчи удостоверения работник в течение трех рабочих дней в письменной форме сообщает руководителю аппарата маслихата.
11. Лицо, утерявшее удостоверение, направляет на опубликование в средствах массовой информации информацию о недействительности утерянного удостоверения.
12. По каждому факту утери, порчи служебного удостоверения, произошедшего в результате недобросовестного хранения, а также передачи служебного удостоверения другим лицам, использования служебного удостоверения в личных внеслужебных целях, руководителем аппарата в установленном порядке проводится служебное расследование.
13. Обложка удостоверения в переплете из искусственной кожи синего цвета с изображением Государственного Герба Республики Казахстан и надписью "Удостоверение" на государственном и русском языках. В развернутом виде удостоверение имеет размер 65х200 миллиметра. Левая и правая внутренняя часть выполнена в голубом цвете с изображением парящего орла под солнцем на фоне тангирной сетки установленного образца. Слева в левом углу изображение Государственного Герба Республики Казахстан. Справа в левом углу место для фотографии. В верхней части с двух сторон печатается надпись "государственное учреждение "Аппарат Саранского городского маслихата" на государственном и русском языках, по ниспадающей указывается номер удостоверения, фамилия, имя, отчество (при наличии), занимаемая должность на государственном и русском языках. С обеих нижних сторон дата выдачи удостоверения.
14. Удостоверения заверяются подписью секретаря Саранского городского маслихата и скрепляются оттиском гербовой печати.
Приложение 1
к Правилам выдачи
служебного удостоверения
"Аппарат Саранского городского
маслихата" и его описания
Форма
Журнал выдачи и возврата служебных удостоверений государственного учреждения "Аппарат Саранского городского маслихата"
Фамилия,
имя, отчество
(при наличии)
Занимаемая должность
удостоверения
Дата выдачи
Роспись работника, кому выдано удостоверение
Дата возврата
Роспись работника, кто сдал удостоверение
Примечание: журнал должен быть прошнурован, пронумерован.
Приложение 2
к Правилам выдачи
служебного удостоверения
государственного учреждения
"Аппарат Саранского городского
маслихата" и его описания
Форма
Наименование организации
АКТ № __________
____________________ _____________
место составления дата
Мы, нижеподписавшиеся (не менее 3 работников, указать фамилию, имя, отчество (при наличии), занимаемую должность), составили настоящий акт по списанию и уничтожению служебных удостоверений работников государственного учреждения "Аппарат Саранского городского маслихата" на основании пункта 7 Правил, в связи с увольнением, переводом на другую должность.
Фамилия, имя, отчество (при наличии) наименование должности подпись
Фамилия, имя, отчество (при наличии) наименование должности подпись
Фамилия, имя, отчество (при наличии) наименование должности подпись