2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет туралы
Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 9/66 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 9 қаңтарда № 4092 болып тіркелді
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін - өзі басқару туралы" Заңына сәйкес аудандық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2017-2019 жылдарға арналған аудандық бюджет № 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 6720141 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 2317169 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 6882 мың теңге ;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 4700 мың теңге;
ресми трансферттерден түсетін түсімдер – 4391390 мың теңге;
2) шығындар – 6817363 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 59530 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 91895 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 32274 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттік қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – алу 59530 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 59530 мың теңге:
қарыздар түсімі – 91895 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 32274 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 40725 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қарағанды облысы Шет аудандық мәслихатының 05.12.2017 № 17/136 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
2. 2017 жылға арналған аудандық бюджетке кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерде бекітілсін:
1) жеке табыс салығы төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын бойынша – 50 пайыздан;
2) әлеуметтік салық бойынша – 70 пайыздан.
3. Облыстық бюджеттен берілетін 2017 жылға арналған субвенциялардың мөлшері 3759520 мың теңге сомасында белгіленсін.
4. 2017 жылға арналған аудандық бюджет түсімдерінің және шығыстарының құрамында, облыстық бюджеттен берілетін нысаналы трансферттермен бюджеттік кредиттер 4 қосымшаға сәйкес қарастырылғаны ескерілсін.
5. 2017 жылға аудандық бюджеттен қаржыландырылатын, азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, білім беру, әлеуметтік қамсыздандыру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандарға қызметтің осы түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің айлықақыларымен және ставкаларымен салыстырғанда кемінде жиырма бес пайызға жоғарылатылған лауазымдық айлықақылар мен тарифтік ставкалар белгіленсін.

"О районном бюджете на 2017-2019 годы"
Решение Шетского районного маслихата Карагандинской области от 22 декабря 2016 года № 9/66. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 9 января 2017 года № 4092
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017 – 2019 годы согласно приложениям № 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 соответственно, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы - 6720141 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 2317169 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 6882 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 4700 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов - 4391390 тысяч тенге;
2) затраты - 6817363 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование - 59530 тысяч тенге:
бюджетные кредиты – 91895 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 32274 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге: приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства– 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – минус 59530 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 59530 тысяч тенге:
поступление займов – 91895 тысяч теңге;
погашение займов – 32274 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 40725 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения Шетского районного маслихата Карагандинской области от 05.12.2017 № 17/136 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Установить на 2016 год нормативы распределения доходов в районный бюджет в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты по 50 процентов;
2) по социальному налогу по 70 процентов.
3. Предусмотреть в районном бюджете на 2017 год объем субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджет района в сумме 3759520 тысяч тенге.
4. Учесть, что в составе поступлений и расходов районного бюджета на 2017 год предусмотрены целевые трансферты и бюджетные кредиты из областного бюджета согласно приложению 4.
5. Установить на 2017 год специалистам в области здравоохранения, образования, социального обеспечения, культуры, спорта и ветеринарии, являющимся гражданскими служащими и работающим в сельской местности, финансируемым из районного бюджета, повышенные не менее чем на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях.

6. Аудан әкімдігінің 2017 жылға арналған резерві 30042 мың теңге сомасында бекітілсін.
7. 2017 жылға арналған аудандық бюджетті атқару барысында секвестерлеуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 5 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
8. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте кент және ауылдық округтер әкімдері аппараты бойынша шығыстары 6 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте жергілікті өзін-өзі басқару органдарына қарастырылған нысаналы трансферттер 7 қосымшаға сәйкес ескерілсін.

6. Утвердить резерв акимата Шетского района на 2017 год в сумме 30042 тысяч тенге.
7. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнение районного бюджета на 2017 год согласно приложению 5.
8. Утвердить в районном бюджете на 2017 год расходы по аппаратам акимов поселков и сельских округов согласно приложению 6.
9. Учесть, что в составе районного бюджета предусмотрены целевые трансферты органам местного самоуправления на 2017 год согласно приложению 7.

63381
051
Жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттер
63381
Аудандық мәслихаттың
2016 жылғы 22 желтоқсандағы
X cессиясының №9/66 шешіміне
4 қосымша
2017 жылға арналған ауданның бюджетіне берілетін нысаналы трансфеттер мен бюджеттік кредиттер
Атауы
Бекітілген бюджет
Барлығы
507618
оның ішінде:
Ағымдағы нысаналы трансферттер:
198707
оның ішінде:
Ауданның білім бөлімі
170805
тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге және оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге
6833
цифрлық білім беру инфрақұрылымын құруға
90972
мұғалімдердің біліктілігін арттыру және қайта даярлауға
3000
Материалдық-техникалық базасын нығайтуға және білім нысандарын жөндеуге
70000
Ауданның жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
9477
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде
6340
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012-2018 жылдарға арналғын іс-шаралар жоспарын іске асыруға
3137
Ауданның тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі, автомобиль жолдары және тұрғын үй инспекциясы бөлімі
3175
жаңартылатын энергия көздерін пайдалануды қолдауға
3175
Ауданның ветеринария бөлімі
15250
Алып қойылатын және жойылатын ауру жануарлардың, жануарлардан алынатын өнімдер мен шикізаттың құнын иелеріне өтеу
15250
Нысаналы даму трансферттері:
188587
оның ішінде:
Ауданның құрылыс бөлімі
188587
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
188587
Бюджеттік кредиттер
120324
оның ішінде:
Ауданның экономика және бюджеттік жоспарлау бөлімі
120324
Мамандарды әлеуметтік қолдау шараларын іске асыру үшін бюджеттік кредиттер
91895
Жергілікті атқарушы органның ауылдық елді мекендердің әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын іске асыруға жоғары тұрған бюджет алдындағы қарызын өтеу

63381
051
Трансферты органам местного самоуправления
63381
Приложение 4
к решению IХ сессии
районного маслихата
от 22 декабря 2016 года № 9/66
Целевые трансферты и бюджетные кредиты бюджетам Шетского района на 2017 год
Наименование
Сумма (тысяч тенге)
Всего
507618
в том числе:
Целевые текущие трансферты:
198707
в том числе:
Отдел образования района
170805
на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам и на доплату учителям за замещение на период обучения основного сотрудника
6833
на создание цифровой образовательной инфраструктуры
90972
на повышение квалификации и переподготовку учителей школ области
3000
на укрепление материально-технической базы и проведение ремонтов объектов образования
70000
Отдел занятости и социальных программ района
9477
на развитие рынка труда, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
6340
на реализацию Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012 – 2018 годы
3137
Отдел жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта, автомобильных дорог и жилищной инспекции района
3175
на поддержку использования возобновляемых источников энергии
3175
Отдел сельского хозяйства и ветеринарии района
15250
на возмещение владельцам стоимости изымаемых и уничтожаемых больных животных, продуктов и сырья животного происхождения и на подключение интернет-связи для ветеринарных пунктов
15250
Целевые трансферты на развитие:
188587
в том числе:
Отдел строительства района
188587
на развитие системы водоснабжения и водоотведения в сельских населенных пунктах
188587
Бюджетные кредиты
120324
в том числе:
Отдел экономики и финансов района
120324
Бюджетные кредиты для реализации мер социальной поддержки специалистов
91895
Погашение долга местного исполнительного органа перед вышестоящим бюджетом на реализацию мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов