"Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентін бекіту туралы
Қызылорда облысы әкімдігінің 2016 жылғы 07 маусымдағы № 479 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 08 шілдеде № 5554 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 2020 жылғы 6 ақпандағы № 163 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы әкімдігінің 06.02.2020 № 163 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы Заңына және "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасының 2013 жылғы 15 сәуірдегі Заңына сәйкес Қызылорда облысының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған "Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті бекітілсін.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда облысы әкімінің орынбасары С.С. Қожаниязовқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда облысының әкімі Қ. Көшербаев
Қызылорда облысы әкімдігінің
2016 жылғы "7" маусым № 479 қаулысымен
бекітілген
"Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламенті
1. Жалпы ережелер
1. Көрсетілетін қызметті берушінің атауы: облыстың, аудандардың және облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органдары, аудандық маңызы бар қалалардың, кенттердің, ауылдық округтердің әкімдері (бұдан әрі - көрсетілетін қызметті беруші).
Өтініштерді қабылдау және мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижелерін беру:
1) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация);
2) www.e.gov.kz "электрондық үкімет" веб-порталы (бұдан әрі – портал) арқылы жүзеге асырылады.
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нысаны - электрондық (ішінара автоматтандырылған) және (немесе) қағаз түрінде.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесі – жер-кадастр жоспарын (бұдан әрі - жоспар) және уақытша (қысқа мерзiмдi және ұзақ мерзiмдi) өтеулi (өтеусіз) жер пайдалану шартын (бұдан әрі - шарт) қоса бере отырып жер учаскесіне жер пайдалану құқығын беру туралы шешім (бұдан әрі - шешім) немесе "Елді мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 270 бұйрығымен (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 11051 болып тіркелген) бекітілген "Елді-мекен шегінде объект салу үшін жер учаскесін беру" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының (бұдан әрі - стандарт) 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап (бұдан әрі – дәлелді бас тарту).

Об утверждении регламента государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта"
Постановление акимата Кызылординской области от 07 июня 2016 года № 479. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 08 июля 2016 года № 5554. Утратило силу постановлением акимата Кызылординской области от 6 февраля 2020 года № 163
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Кызылординской области от 06.02.2020 № 163 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и Законом Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах" акимат Кызылординской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемый регламент государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима Кызылординской области Кожаниязова С.С.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким Кызылординской области К. Кушербаев
Утвержден
постановлением акимата Кызылординской области
от "7" июня 2016 года № 479
Регламент государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта"
1. Общие положения
1. Наименование услугодателя: местные исполнительные органы области, районов и города областного значения, акимы города районного значения, поселка, сельского округа (далее - услугодатель).
Прием заявлений и выдача результатов оказания государственной услуги осуществляются через:
1) некоммерческое акционерное общество "Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация);
2) веб-портал "электронного правительства": www.egov.kz (далее - портал).
2. Форма оказания государственной услуги - электронная (частично автоматизированная) и (или) бумажная.
3. Результат оказания государственной услуги - решение о предоставлении права землепользования на земельный участок (далее - решение) с приложением земельно-кадастрового плана (далее - план) и договора временного (краткосрочного, долгосрочного) возмездного (безвозмездного) землепользования (далее – договор) либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 стандарта (далее – мотивированный отказ) государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта", утвержденного приказом исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 270 "Об утверждении стандарта государственной услуги "Предоставление земельного участка для строительства объекта в черте населенного пункта" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 11051) (далее - стандарт).

4. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін ұсыну нысаны - электрондық және (немесе) қағаз түрінде.
Порталда мемлекеттік қызметті көрсету нәтижесі көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" көрсетілетін қызметті берушінің уәкілетті адамының электрондық цифрлық қолтаңбасы (бұдан әрі - ЭЦҚ) қойылған электрондық құжат нысанында жіберіледі.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) мен Мемлекеттік корпорацияның іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
5. Мемлекеттік қызмет көрсету бойынша рәсімді (іс-қимылды) бастауға негіздеме: көрсетілетін қызметті алушының (не оның уәкілетті өкілінің: уәкілеттілігін растайтын құжат бойынша заңды тұлғаның; нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша жеке тұлғаның) (бұдан әрі - оның өкілі) Мемлекеттік корпорацияға стандарттың 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша өтініш ұсынуы немесе портал арқылы электрондық құжат нысанындағы өтініш жолдауы.
6. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінің құрамына кіретін әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) мазмұны, орындаудың ұзақтығы:
1 – кезең:
1) көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі Мемлекеттік корпорацияға стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
Мемлекеттік корпорация қызметкерi, егер Қазақстан Республикасының заңдарында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік қызметтер көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған заңмен қорғалатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады;
2) Мемлекеттік корпорация қызметкерi құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат береді немесе көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі стандарттың 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық емес топтамасын ұсынған жағдайда құжаттарды қабылдаудан бас тартады және стандарттың 5-қосымшасына сәйкес нысан бойынша құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді (он бес минуттан аспайды);
3) Мемлекеттік корпорацияның жинақтау бөлімінің қызметкері құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды (бір жұмыс күні ішінде, мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
4) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (он бес минуттан аспайды);
5) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және жер учаскесі орналасқан жердегі ауданның және облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының сәулет және қала құрылысы саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесіне (бұдан әрі – уәкілетті орган) жолдайды (бір жұмыс күні ішінде);

4. Форма предоставления результата оказания государственной услуги - электронная и (или) бумажная.
На портале результат оказания государственной услуги направляется в "личный кабинет" услугополучателя в форме электронного документа, подписанного электронной цифровой подписью (далее - ЭЦП) уполномоченного лица услугодателя.
2. Описание порядка действий структурных подразделений (работников) услугодателя и Государственной корпорации в процессе оказания государственной услуги
5. Основание для начала процедуры (действия) по оказанию государственной услуги: предоставление услугополучателем (либо его уполномоченным представителем: юридическим лицом по документу, подтверждающему полномочия; физическим лицом по нотариально заверенной доверенности) (далее – его представитель) в Государственную корпорацию заявления по форме, согласно приложению 4 стандарта либо направление заявления в форме электронного документа через портал.
6. Содержание каждой процедуры (действия), входящей в состав процесса оказания государственной услуги, длительность выполнения:
1 – этап:
1) услугополучатель либо его представитель предоставляет в Государственную корпорацию документы согласно пункту 9 стандарта;
работник Государственной корпорации получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственных услуг, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан;
2) работник Государственной корпорации регистрирует документы и выдает услугополучателю либо его представителю расписку о приеме соответствующих документов либо в случае предоставления услугополучателем либо его представителем неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 стандарта, отказывает в приеме документов и выдает расписку об отказе в приеме документов по форме согласно приложению 5 к стандарту (не более пятнадцати минут);
3) работник накопительного отдела Государственной корпорации направляет документы услугодателю (в течение одного рабочего дня, не входит в срок оказания государственной услуги);
4) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более пятнадцати минут);
5) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы в структурное подразделение местного исполнительного органа района и города областного значения, осуществляющее функции в сфере архитектуры и градостроительства (далее - уполномоченный орган), по месту нахождения земельного участка (в течение одного рабочего дня);

6) уәкілетті орган ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, құжаттардың толық емес топтамасы ұсынылған жағдайда, өтінішті одан әрі қараудан жазбаша дәлелді бас тартуды (бұдан әрі - өтінішті қараудан бас тарту) дайындайды, тіркейді және Мемлекеттік корпорацияға жолдайды (екі жұмыс күні ішінде);
7) Мемлекеттік корпорация қызметкерi өтінішті қараудан бас тартуды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне береді (он бес минуттан аспайды);
8) құжаттардың толық топтамасы ұсынылған жағдайда, уәкілетті орган жер учаскесін таңдау актісін оның ахуалдық схемасымен қоса (бұдан әрі – таңдау актісі) дайындайды және бір мезгілде барлық мүдделі мемлекеттік органдарға, тиісті қызметтерге (бұдан әрі – келісу органдары) және "Азаматтарға арналған үкімет" Мемлекеттік корпорациясы" коммерциялық емес акционерлік қоғамының Қызылорда облысы бойынша филиалы – "Жер кадастры ғылыми-өндірістік орталығы" Департаментіне (бұдан әрі – "Жер кадастры ҒӨО" Департаменті) келісу үшін жолдайды (жеті жұмыс күні ішінде);
9) келісу органдары және "Жер кадастры ҒӨО" Департаменті таңдау актісін келіседі, тиісті қорытындыны дайындайды ("Жер кадастры ҒӨО" Департаменті жоспарды әзірлеуге сметаны қоса тіркейді) және уәкілетті органға жолдайды (он екі жұмыс күні ішінде).
Ескертпе: сұралып отырған жер учаскесі бос емес болған жағдайда, "Жер кадастры ҒӨО" Департаменті уәкілетті органға жер учаскесіне құқық беруден бас тартуға негіз болатын тиісті ақпаратты жолдайды (үш жұмыс күні ішінде);
10) теріс қорытынды болған жағдайда, уәкілетті орган дәлелді бас тартуды дайындайды, тіркейді және Мемлекеттік корпорацияға жолдайды (үш жұмыс күні ішінде);
11) Мемлекеттік корпорация қызметкерi дәлелді бас тартуды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне береді (он бес минуттан аспайды);
12) оң қорытынды болған жағдайда, уәкілетті орган түпкілікті таңдау актісін және жоспарды әзірлеуге сметаны дайындайды, қол қояды, тіркейді және көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілімен келісу үшін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды (бес жұмыс күні ішінде);
13) Мемлекеттік корпорация қызметкерi түпкілікті таңдау актісін жоспарды әзірлеуге сметамен қоса тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне береді (он бес минуттан аспайды);
14) көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі түпкілікті таңдау актісін келіседі және жер-кадастрлық жұмыстар қызметінің ақысын төлейді (үш жұмыс күні ішінде).
Ескертпе: таңдау актісі көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілімен келісілмеген жағдайда, келісілмеген таңдау актісінің қолданылу және жер-кадастрлық жұмыстар қызметтеріне ақы төлеу мерзімі мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейтін он жұмыс күнін құрайды.
2 – кезең:

6) уполномоченный орган проверяет полноту представленных документов, в случае предоставления неполного пакета документов, подготавливает письменный мотивированный отказ в дальнейшем рассмотрении заявления (далее – отказ в рассмотрении заявления), регистрирует и направляет в Государственную корпорацию (в течение двух рабочих дней);
7) работник Государственной корпорации регистрирует отказ в рассмотрении заявления и выдает услугополучателю либо его представителю (не более пятнадцати минут);
8) в случае предоставления полного пакета документов, уполномоченный орган подготавливает акт выбора земельного участка с его ситуационной схемой (далее – акт выбора) и направляет на согласование одновременно всем заинтересованным государственным органам, соответствующим службам (далее – согласующие органы) и в Департамент "Научно-производственный центр земельного кадастра" - филиал некоммерческого акционерного общества "Государственная корпорация "Правительство для граждан" по Кызылординской области (далее – Департамент "НПЦзем") (в течение семи рабочих дней);
9) согласующие органы и Департамент "НПЦзем" согласовывают акт выбора, подготавливают соответствующее заключение (Департамент "НПЦзем" прилагает смету на изготовление плана) и направляют в уполномоченный орган (в течение двенадцати рабочих дней).
Примечание: в случае занятости испрашиваемого земельного участка Департамент "НПЦзем" направляет в уполномоченный орган соответствующую информацию, которая будет служить основанием для отказа в предоставлении права на земельный участок (в течение трех рабочих дней);
10) при отрицательном заключении уполномоченный орган подготавливает мотивированный отказ, регистрирует и направляет в Государственную корпорацию (в течение трех рабочих дней);
11) работник Государственной корпорации регистрирует мотивированный отказ и выдает услугополучателю либо его представителю (не более пятнадцати минут);
12) при положительном заключении уполномоченный орган подготавливает, подписывает, регистрирует и направляет окончательный акт выбора и смету на изготовление плана для согласования с услугополучателем либо его представителем в Государственную корпорацию (в течение пяти рабочих дней);
13) работник Государственной корпорации регистрирует и выдает окончательный акт выбора со сметой на изготовление плана услугополучателю либо его представителю (не более пятнадцати минут);
14) услугополучатель либо его представитель согласовывает окончательный акт выбора и оплачивает стоимость услуги земельно-кадастровых работ (в течение трех рабочих дней).
Примечание: в случае несогласования услугополучателем либо его представителем акта выбора, срок действия несогласованного акта выбора и оплаты за услуги земельно-кадастровых работ составляет десять рабочих дней, которые не входят в срок оказания государственной услуги.
2 – этап:

1) көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі Мемлекеттік корпорацияға стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды ұсынады;
2) Мемлекеттік корпорация қызметкерi құжаттарды тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат пен қол қою үшін шартты алатын күні туралы хабарлама береді (он бес минуттан аспайды);
3) Мемлекеттік корпорацияның жинақтау бөлімінің қызметкері құжаттарды "Жер кадастры ҒӨО" Департаментіне жолдайды (бір жұмыс күні ішінде, мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді);
4) "Жер кадастры ҒӨО" Департаменті жоспарды дайындайды және облыстың, ауданның және облыстық маңызы бар қаланың жергілікті атқарушы органының жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын құрылымдық бөлімшесіне (бұдан әрі – жер мекемесі) жолдайды (он жұмыс күні ішінде);
5) жер мекемесі жоспарды бекітеді, шешім жобасын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (бес жұмыс күні ішінде);
6) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы шешімге қол қояды және көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды (екі жұмыс күні ішінде);
7) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері шешімді тіркейді және шешімнің көшірмесін жер мекемесіне жолдайды (бір жұмыс күні ішінде);
8) жер мекемесі шешімнің көшірмесі негізінде шартты дайындайды және қол қояды, шешімнің көшірмесін, жоспарды және екі данада шартты Мемлекеттік корпорацияға жолдайды (бір жұмыс күні ішінде);
9) Мемлекеттік корпорация қызметкерi шешімнің көшірмесін, жоспар мен шартты тіркейді және көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне береді (он бес минуттан аспайды);
10) көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі шартқа қол қояды (үш жұмыс күні ішінде);
11) Мемлекеттік корпорация қызметкерi көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі қол қойған шарттың екінші данасын одан әрі есепке алу үшін жер мекемесіне жолдайды (бір жұмыс күні ішінде, мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді).
Ескертпе: Қазақстан Республикасының азаматтарына және оралмандарға жеке тұрғын үй құрылысы үшiн жер учаскелерiн беру тәртібі "Жеке тұрғын үй құрылысы үшін жер учаскелеріне құқықтар беру қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрі міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 наурыздағы № 255 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 10871 болып тіркелген) сәйкес жүзеге асырылады.
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесінің (рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі және оның басқа құрылымдық бөлімшеге берілу тәртібі көрсетіле отырып) сипаттамасы осы регламенттің 1-қосымшасында келтірілген.

1) услугополучатель либо его представитель предоставляет в Государственную корпорацию документы согласно пункту 9 стандарта;
2) работник Государственной корпорации регистрирует документы и выдает услугополучателю либо его представителю расписку о приеме соответствующих документов с уведомлением о дате получения договора для подписания (не более пятнадцати минут);
3) работник накопительного отдела Государственной корпорации направляет документы в Департамент "НПЦзем" (в течение одного рабочего дня, не входит в срок оказания государственной услуги);
4) Департамент "НПЦзем" изготавливает план и направляет в структурное подразделение местного исполнительного органа области, района и города областного значения, осуществляющее функции в области земельных отношений (далее – земельное учреждение) (в течение десяти рабочих дней);
5) земельное учреждение утверждает план, подготавливает и предоставляет руководителю услугодателя проект решения (в течение пяти рабочих дней);
6) руководитель услугодателя подписывает и направляет решение сотруднику канцелярии услугодателя (в течение двух рабочих дней);
7) сотрудник канцелярии услугодателя регистрирует решение и направляет копию решения в земельное учреждение (в течение одного рабочего дня);
8) земельное учреждение на основании копии решения подготавливает и подписывает договор, направляет копию решения, план и договор в двух экземплярах в Государственную корпорацию (в течение одного рабочего дня);
9) работник Государственной корпорации регистрирует и выдает копию решения, план и договор услугополучателю либо его представителю (не более пятнадцати минут);
10) услугополучатель либо его представитель подписывает договор (в течение трех рабочих дней);
11) работник Государственной корпорации направляет в земельное учреждение второй экземпляр договора, подписанный услугополучателем либо его представителем для дальнейшего учета (в течение одного рабочего дня, не входит в срок оказания государственной услуги).
Примечание: предоставление земельных участков под индивидуальное жилищное строительство гражданам Республики Казахстан и оралманам осуществляется согласно приказу исполняющего обязанности Министра национальной экономики Республики Казахстан от 27 марта 2015 года № 255 "Об утверждении Правил предоставления прав на земельные участки под индивидуальное жилищное строительство" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 10871).
Описание результата процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) (с указанием результата процедуры (действия) и порядка его передачи в другое структурное подразделение) приведено в приложении 1 к настоящему регламенту.

3. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) мен өзге ұйымдардың өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы
7. Мемлекеттік қызмет көрсету процесіне қатысатын көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелері (қызметкерлері) мен өзге ұйымдардың тізбесі:
1) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері;
2) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы;
3) уәкілетті орган;
4) келісу органдары;
5) жер мекемесі;
6) Мемлекеттік корпорация қызметкерi;
7) Мемлекеттік корпорацияның жинақтау бөлімінің қызметкері;
8) "Жер кадастры ҒӨО" Департаменті.
8. Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы осы регламенттің 2-қосымшасында келтірілген.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде көрсетілетін қызметті берушінің құрылымдық бөлімшелерінің (қызметкерлерінің) рәсімдері (іс-қимылдары), өзара іс-қимыл реттілігінің толық сипаттамасы, сондай-ақ өзге де көрсетілетін қызметті берушілер және (немесе) Мемлекеттік корпорациямен өзара іс-қимыл тәртібінің сипаттамасы осы регламенттің 4-қосымшасына сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығында көрсетілген.
Мемлекеттік қызмет көрсетудің бизнес-процестерінің анықтамалығы "Қызылорда облысының жер қатынастары басқармасы" мемлекеттік мекемесінің, Қызылорда облысы әкімдігінің, Қызылорда қаласы және аудан әкімдіктерінің ресми интернет-ресурстарында орналастырылады.
4. Мемлекеттік қызмет көрсету процесінде ақпараттық жүйелерді пайдалану тәртібінің сипаттамасы
10. Қызметті портал арқылы көрсету кезіндегі көрсетілетін қызметті беруші мен көрсетілетін қызметті алушы рәсімдерінің (іс-қимылдарының) кезектілігі мен жүгіну тәртібінің сипаттамасы:
1 – кезең:
1) көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі порталда тіркеледі және көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ- мен куәландырылған электрондық құжат нысанындағы өтініш (бұдан әрі – электрондық сұраныс) пен стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері электрондық сұраныс пен құжаттарды қабылдайды, көрсетілетін қызметті алушының не оның өкілінің "жеке кабинетіне" түпкілікті таңдау актісін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, құжаттардың қабылданғаны туралы хабарлама жолдайды және құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады (он бес минуттан аспайды);
3) көрсетілетін қызметті берушінің басшысы құжаттарды қарайды және уәкілетті органға жолдайды (бір жұмыс күні ішінде);

3. Описание порядка взаимодействия структурных подразделений (работников) услугодателя и иных организаций в процессе оказания государственной услуги
7. Перечень структурных подразделений (работников) услугодателя и иных организаций, которые участвуют в процессе оказания государственной услуги:
1) сотрудник канцелярии услугодателя;
2) руководитель услугодателя;
3) уполномоченный орган;
4) согласующие органы;
5) земельное учреждение;
6) работник Государственной корпорации;
7) работник накопительного отдела Государственной корпорации;
8) Департамент "НПЦзем".
8. Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия) приведено в приложении 2 к настоящему регламенту.
9. Подробное описание последовательности процедур (действий), взаимодействий структурных подразделений (работников) услугодателя в процессе оказания государственной услуги, а также описание порядка взаимодействия с другими услугодателями и (или) Государственной корпорацией отражено в справочнике бизнес-процессов оказания государственной услуги согласно приложению 4 к настоящему регламенту.
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги размещается на официальных интернет-ресурсах государственного учреждения "Управление земельных отношений Кызылординской области", акимата Кызылординской области, акиматов районов и города Кызылорды.
4. Описание порядка использования информационных систем в процессе оказания государственной услуги
10. Описание порядка обращения и последовательности процедур (действий) услугодателя и услугополучателя при оказании услуги через портал:
1 – этап:
1) услугополучатель либо его представитель регистрируется на портале и направляет заявление в форме электронного документа (далее – электронный запрос), удостоверенное ЭЦП услугополучателя и документы согласно пункту 9 стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя принимает электронный запрос и документы, направляет в "личный кабинет" услугополучателя либо его представителя уведомление о принятии документов с указанием даты и времени получения окончательного акта выбора и предоставляет документы руководителю услугодателя (не более пятнадцати минут);
3) руководитель услугодателя рассматривает и направляет документы в уполномоченный орган (в течение одного рабочего дня);

4) уәкілетті орган ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, құжаттардың толық емес топтамасы ұсынылған жағдайда, өтінішті қараудан бас тартуды дайындайды, тіркейді және көрсетілетін қызметті алушының не оның өкілінің "жеке кабинетіне" жолдайды (екі жұмыс күні ішінде);
5) құжаттардың толық топтамасы ұсынылған жағдайда, уәкілетті орган таңдау актісін дайындайды және бір мезгілде келісу органдары мен "Жер кадастры ҒӨО" Департаментіне келісу үшін жолдайды (жеті жұмыс күні ішінде);
6) келісу органдары және "Жер кадастры ҒӨО" Департаменті таңдау актісін келіседі, тиісті қорытындыны дайындайды ("Жер кадастры ҒӨО" Департаменті жоспарды әзірлеуге сметаны қоса тіркейді) және уәкілетті органға жолдайды (он екі жұмыс күні ішінде).
Ескертпе: сұралып отырған жер учаскесі бос емес болған жағдайда, "Жер кадастры ҒӨО" Департаменті уәкілетті органға жер учаскесіне құқық беруден бас тартуға негіз болатын тиісті ақпарат жолдайды (үш жұмыс күні ішінде);
7) теріс қорытынды болған жағдайда, уәкілетті орган дәлелді бас тартуды дайындайды, тіркейді және көрсетілетін қызметті алушының не оның өкілінің "жеке кабинетіне" жолдайды (үш жұмыс күні ішінде);

4) уполномоченный орган проверяет полноту представленных документов, в случае предоставления неполного пакета документов, подготавливает, регистрирует и направляет в "личный кабинет" услугополучателя либо его представителя отказ в рассмотрении заявления (в течение двух рабочих дней);
5) в случае предоставления полного пакета документов, уполномоченный орган подготавливает и одновременно направляет акт выбора на согласование согласующим органам и в Департамент "НПЦзем" (в течение семи рабочих дней);
6) согласующие органы и Департамент "НПЦзем" согласовывают акт выбора, подготавливают соответствующее заключение (Департамент "НПЦзем" прилагает смету на изготовление плана) и направляют в уполномоченный орган (в течение двенадцати рабочих дней).
Примечание: в случае занятости испрашиваемого земельного участка Департамент "НПЦзем" направляет в уполномоченный орган соответствующую информацию, которая будет служить основанием для отказа в предоставлении права на земельный участок (в течение трех рабочих дней);
7) при отрицательном заключении уполномоченный орган подготавливает, регистрирует и направляет мотивированный отказ в "личный кабинет" услугополучателя либо его представителя (в течение трех рабочих дней);

8) оң қорытынды болған жағдайда, уәкілетті орган түпкілікті таңдау актісі және жоспарды әзірлеуге сметаны дайындайды, қол қояды, тіркейді және келісу үшін көрсетілетін қызметті алушының не оның өкілінің "жеке кабинетіне" жолдайды (бес жұмыс күні ішінде);
9) көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі түпкілікті таңдау актісін келіседі және жер-кадастрлық жұмыстар қызметінің ақысын төлейді (үш жұмыс күні ішінде).
Мемлекеттік қызметті алуға портал арқылы электрондық сұраныс берген кезде төлем жасау "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі арқылы жүзеге асырылады.
2 – кезең:

8) при положительном заключении уполномоченный орган подготавливает, подписывает, регистрирует и направляет для согласования окончательный акт выбора и смету на изготовление плана в "личный кабинет" услугополучателя либо его представителя (в течение пяти рабочих дней);
9) услугополучатель либо его представитель согласовывает окончательный акт выбора и оплачивает стоимотсь услуги земельно-кадастровых работ (в течение трех рабочих дней).
При подаче электронного запроса на получение государственной услуги через портал оплата осуществляется через платежный шлюз "электронного правительства".
2 – этап:

1) көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі көрсетілетін қызметті алушының ЭЦҚ-мен куәландырылған электрондық сұраныс пен стандарттың 9-тармағына сәйкес құжаттарды жолдайды;
2) көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері электрондық сұраныс пен құжаттарды қабылдайды, көрсетілетін қызметті алушының не оның өкілінің "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, құжаттардың қабылданғаны туралы хабарлама жолдайды және құжаттарды "Жер кадастры ҒӨО" Департаментіне жолдайды (бір жұмыс күні ішінде);

1) услугополучатель либо его представитель направляет электронный запрос, удостоверенный ЭЦП услугополучателя и документы согласно пункту 9 стандарта;
2) сотрудник канцелярии услугодателя принимает электронный запрос и документы, направляет в "личный кабинет" услугополучателя либо его представителя уведомление о принятии документов с указанием даты и времени получения результата оказания государственной услуги и направляет документы в Департамент "НПЦзем" (в течение одного рабочего дня);

7) жер мекемесі шешімнің көшірмесі негізінде шартты дайындайды және қол қояды, мемлекеттік көрсетілетін қызмет нәтижесін көрсетілетін қызметті алушының не оның өкілінің "жеке кабинетіне" жолдайды (бір жұмыс күні ішінде).
Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған графикалық нысандағы ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы осы регламенттің 3-қосымшасында келтірілген.
"Елді мекен шегінде объект салу
үшін жер учаскесін беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
1-қосымша
Келесі рәсімді (іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесінің (рәсімнің (іс-қимылдың) нәтижесі және оның басқа құрылымдық бөлімшеге берілу тәртібі көрсетіле отырып) сипаттамасы
1 – кезең:
1
Рәсімнің
(іс-қимылдың)
нөмірі
1
2
3
4
5
6
7
2
Құрылымдық бөлімшелердің
атауы
Мемлекеттік корпорация қызметкерi
Мемлекеттік корпорацияның жинақтау бөлімінің қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Уәкілетті орган
Мемлекеттік корпорация қызметкерi
Уәкілетті орган
3
Рәсімнің
(іс-қимылдың) атауы және олардың сипаттамасы
құжаттарды тіркейді
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушіге жолдайды
құжаттарды
тіркейді
құжаттарды қарайды
ұсынылған құжаттардың толықтығын тексереді, құжаттардың толық емес топтамасы ұсынылған жағдайда, өтінішті қараудан бас тартуды дайындайды
өтінішті қараудан
бас тартуды
тіркейді
құжаттардың толық топтамасы ұсынылған жағдайда, таңдау актісін дайындайды
4
Келесі рәсімді
(іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесі
көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне тиісті құжаттардың қабылданғаны не құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді
құжаттарды көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
құжаттарды уәкілетті органға жолдайды
өтінішті қараудан бас тартуды тіркейді және Мемлекеттік корпорацияға жолдайды
өтінішті қараудан
бас тартуды
көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне береді
таңдау актісін бір мезгілде келісу органдары және "Жер кадастры ҒӨО" Департаментіне келісу үшін жолдайды
5
Орындалу
мерзімі
15 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде, мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді
15 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде
2 жұмыс
күні ішінде
15 минуттан
аспайды
7 жұмыс күні ішінде
Ескертпе: сұралып отырған жер учаскесі бос емес болған жағдайда, "Жер кадастры ҒӨО" Департаменті уәкілетті органға жер учаскесіне құқық беруден бас тартуға негіз болатын тиісті ақпаратты жолдайды (3 жұмыс күні ішінде)
кестенің жалғасы
1
Рәсімнің
(іс-қимылдың)
нөмірі
8
9
10
11
12
13
2
Құрылымдық бөлімшелердің
атауы
Келісу органдары және "Жер кадастры ҒӨО" Департаменті
Уәкілетті орган
Мемлекеттік корпорация қызметкерi
Уәкілетті орган
Мемлекеттік корпорация қызметкерi
Көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі
3
Рәсімнің
(іс-қимылдың) атауы және олардың сипаттамасы
таңдау актісін келіседі және тиісті қорытынды дайындайды, сондай-ақ жоспарды әзірлеуге сметаны тіркейді
теріс қорытынды болған жағдайда, дәлелді бас тартуды дайындайды және тіркейді
дәлелді бас тартуды тіркейді
оң қорытынды болған жағдайда, түпкілікті таңдау актісін дайындайды, қол қояды, және тіркейді
түпкілікті таңдау актісін жоспарды әзірлеуге сметамен қоса тіркейді
түпкілікті таңдау актісін келіседі
4
Келесі рәсімді
(іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесі
таңдау актісін және тиісті қорытындыны, сондай-ақ жоспарды әзірлеуге сметаны уәкілетті органға жолдайды
дәлелді бас тартуды Мемлекеттік корпорацияға жолдайды
дәлелді бас тартуды
көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне береді
түпкілікті таңдау актісін және жоспарды әзірлеуге сметаны көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілімен келісу үшін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды
көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне береді
жер-кадастрлық жұмыстар қызметінің ақысын төлейді
5
Орындалу
мерзімі
12 жұмыс
күні ішінде
3 жұмыс
күні ішінде
15 минуттан аспайды
5 жұмыс
күні ішінде
15 минуттан аспайды
3 жұмыс
күні ішінде
Ескертпе: таңдау актісі көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілімен келісілмеген жағдайда, келісілмеген таңдау актісінің қолданылу және жер-кадастрлық жұмыстар қызметтеріне ақы төлеу мерзімі мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейтін 10 жұмыс күнін құрайды.
2 – кезең:
1
Рәсімнің
(іс-қимылдың)
нөмірі
1
2
3
4
5
6
2
Құрылымдық бөлімшелердің
атауы
Мемлекеттік корпорация қызметкерi
Мемлекеттік корпорацияның жинақтау бөлімінің қызметкері
"Жер кадастры ҒӨО" Департаменті
Жер мекемесі
Көрсетілетін қызметті берушінің басшысы
Көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкері
3
Рәсімнің
(іс-қимылдың) атауы және олардың сипаттамасы
құжаттарды тіркейді
құжаттарды "Жер кадастры ҒӨО" Департаментіне жолдайды
жоспарды әзірлейді
жоспарды бекітеді
шешімге қол қояды
шешімді тіркейді
4
Келесі рәсімді
(іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесі
көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат пен қол қою үшін шартты алатын күні туралы хабарлама береді
жоспарды жер мекемесіне жолдайды
шешім жобасын дайындайды және көрсетілетін қызметті берушінің басшысына ұсынады
шешімді көрсетілетін қызметті берушінің кеңсе қызметкеріне жолдайды
шешімнің көшірмесін жер мекемесіне жолдайды
5
Орындалу
мерзімі
15 минуттан аспайды
1 жұмыс күні ішінде, мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді
10 жұмыс
күні ішінде
5 жұмыс
күні ішінде
2 жұмыс
күні ішінде
1 жұмыс
күні ішінде
кестенің жалғасы
1
Рәсімнің
(іс-қимылдың)
нөмірі
8
9
10
11
2
Құрылымдық бөлімшелердің
атауы
Жер мекемесі
Мемлекеттік корпорация қызметкерi
Көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі
Мемлекеттік корпорация қызметкерi
3
Рәсімнің
(іс-қимылдың) атауы және олардың сипаттамасы
шешімнің көшірмесі негізінде шартты дайындайды және
қол қояды
шешім көшірмесін, жоспарды және шартты тіркейді
шартқа қол қояды
көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілі қол қойған шарттың екінші данасын одан әрі есепке алу үшін жер мекемесіне жолдайды
4
Келесі рәсімді
(іс-қимылды) орындауды бастау үшін негіз болатын мемлекеттік қызметті көрсету бойынша рәсім (іс-қимыл) нәтижесі
шешім көшірмесін, жоспарды және екі данада шартты Мемлекеттік корпорацияға жолдайды
шешім көшірмесін, жоспарды және шартты көрсетілетін қызметті алушыға не оның өкіліне береді
5
Орындалу
мерзімі
1 жұмыс
күні ішінде
15 минуттан аспайды
3 жұмыс
күні ішінде
1 жұмыс күні ішінде, мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне
кірмейді
"Елді мекен шегінде объект салу
үшін жер учаскесін беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
2-қосымша
Әрбір рәсімнің (іс-қимылдың) ұзақтығы көрсетіле отырып, құрылымдық бөлімшелер (қызметкерлер) арасындағы рәсімдер (іс-қимылдар) реттілігінің сипаттамасы
1 – кезең:
Ескертпелер: сұралып отырған жер учаскесі бос емес болған жағдайда, "Жер кадастры ҒӨО" Департаменті уәкілетті органға жер учаскесіне құқық беруден бас тартуға негіз болатын тиісті ақпаратты жолдайды (3 жұмыс күні ішінде).
Таңдау актісі көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілімен келісілмеген жағдайда, келісілмеген таңдау актісінің қолданылу және жер-кадастрлық жұмыстар қызметтеріне ақы төлеу мерзімі мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейтін 10 жұмыс күнін құрайды.
2 – кезең:
"Елді мекен шегінде объект салу
үшін жер учаскесін беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетуге тартылған графикалық нысандағы ақпараттық жүйелердің функционалдық өзара іс-қимыл диаграммасы
1- кезең:
Ескертпелер: сұралып отырған жер учаскесі бос емес болған жағдайда, "Жер кадастры ҒӨО" Департаменті уәкілетті органға жер учаскесіне құқық беруден бас тартуға негіз болатын тиісті ақпаратты жолдайды (3 жұмыс күні ішінде).
Таңдау актісі көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілімен келісілмеген жағдайда, келісілмеген таңдау актісінің қолданылу және жер-кадастрлық жұмыстар қызметтеріне ақы төлеу мерзімі мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейтін 10 жұмыс күнін құрайды.
2 - кезең:
"Елді мекен шегінде объект салу
үшін жер учаскесін беру"
мемлекеттік көрсетілетін қызмет регламентіне
4-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету бизнес-процестерінің анықтамалығы
1- кезең:
кестенің жалғасы
Ескертпелер: сұралып отырған жер учаскесі бос емес болған жағдайда, "Жер кадастры ҒӨО" Департаменті уәкілетті органға жер учаскесіне құқық беруден бас тартуға негіз болатын тиісті ақпаратты жолдайды (3 жұмыс күні ішінде).
Таңдау актісі көрсетілетін қызметті алушы не оның өкілімен келісілмеген жағдайда, келісілмеген таңдау актісінің қолданылу және жер-кадастрлық жұмыстар қызметтеріне ақы төлеу мерзімі мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейтін 10 жұмыс күнін құрайды.
2- кезең:
кестенің жалғасы
Шартты белгілемелер:

7) земельное учреждение на основании копии решения подготавливает и подписывает договор, направляет результат оказания государственной услуги в "личный кабинет" услугополучателя либо его представителя (в течение одного рабочего дня).
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме, приведена в приложении 3 к настоящему регламенту.
Приложение 1
к регламенту государственной услуги
"Предоставление земельного участка для
строительства объекта в черте населенного пункта"
Описание результата процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия) (с указанием результата процедуры (действия) и порядка его передачи в другое структурное подразделение)
1 – этап:
1
Номер процедуры (действия)
1
2
3
4
5
6
7
2
Наименование структурных подразделений
Работник
Государственной корпорации
Работник накопительного отдела Государственной корпорации
Сотрудник канцелярии услугодателя
Руководитель услугодателя
Уполномоченный
орган
Работник
Государственной корпорации
Уполномоченный
орган
3
Наименование процедур (действий) и их описание
регистрирует документы
направляет документы услугодателю
регистрирует документы
рассматривает документы
проверяет полноту представленных документов, в случае предоставления неполного пакета документов подготавливает отказ
в рассмотрении заявления
регистрирует
отказ
в рассмотрении заявления
в случае предоставления полного пакета документов подготавливает акт выбора
4
Результат
процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия)
выдает услугополучателю либо его представителю расписку о приеме
соответствующих документов
либо об отказе
в приеме документов
предоставляет документы руководителю услугодателя
направляет документы
в уполномоченный орган
регистрирует и направляет
отказ в рассмотрении заявления в Государственную корпорацию
выдает отказ
в рассмотрении заявления услугополучателю
либо его представителю
одновременно направляет акт выбора на согласование согласующим органам и в Департамент "НПЦзем"
5
Срок
исполнения
не более
15 минут
в течение
1 рабочего дня, не входит в срок оказания государственной услуги
не более
15 минут
в течение
1 рабочего дня
в течение 2
рабочих дней
не более
15 минут
в течение 7
рабочих дней
Примечание: в случае занятости испрашиваемого земельного участка Департамент "НПЦзем" направляет в уполномоченный орган соответствующую информацию, которая будет
служить основанием для отказа в предоставлении права на земельный участок (в течение 3 рабочих дней)
продолжение таблицы
1
Номер процедуры (действия)
8
9
10
11
12
13
2
Наименование структурных подразделений
Согласующие органы
и Департамент "НПЦзем"
Уполномоченный
орган
Работник
Государственной корпорации
Уполномоченный
орган
Работник
Государственной корпорации
Услугополучатель либо его представитель
3
Наименование процедур (действий) и их описание
согласовывают акт выбора и подготавливают соответствующее заключение, а также прилагает смету на изготовление плана
при отрицательном заключении подготавливает и регистрирует мотивированный отказ
регистрирует
мотивированный отказ
при положительном заключении подготавливает, подписывает и регистрирует окончательный акт
выбора
регистрирует окончательный акт выбора
согласовывает окончательный акт выбора
4
Результат
процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия)
направляют акт
выбора и соответствующее заключение, а также смету на изготовление плана
в уполномоченный орган
направляет мотивированный отказ в Государственную корпорацию
выдает мотивированный отказ
услугополучателю либо
его представителю
направляет окончательный акт выбора и смету на изготовление плана для согласования с услугополучателем
либо его представителем
в Государственную корпорацию
выдает окончательный акт выбора со сметой на изготовление плана услугополучателю либо его представителю
оплачивает стоимость услуги земельно-кадастровых работ
5
Срок
исполнения
в течение 12
рабочих дней
в течение 3
рабочих дней
не более
15 минут
в течение 5
рабочих дней
не более
15 минут
в течение 3
рабочих дней
Примечание: в случае несогласования услугополучателем либо его представителем акта выбора, срок действия несогласованного акта выбора и оплаты за услуги земельно-кадастровых работ составляет 10 рабочих дней, которые не входят в срок оказания государственной услуги.
2 – этап:
1
Номер процедуры (действия)
1
2
3
4
5
6
2
Наименование структурных подразделений
Работник
Государственной корпорации
Работник накопительного отдела Государственной корпорации
Департамент "НПЦзем"
Земельное учреждение
Руководитель услугодателя
Сотрудник канцелярии услугодателя
3
Наименование процедур (действий) и их описание
регистрирует документы
направляет документы в Департамент "НПЦзем"
изготавливает план
утверждает
план
подписывает
решение
регистрирует
решение
4
Результат
процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия)
выдает услугополучателю либо его представителю расписку о приеме
соответствующих документов
с уведомлением о дате получения договора для подписания
направляет план в земельное учреждение
подготавливает и предоставляет проект решения руководителю услугодателя
направляет решение сотруднику канцелярии услугодателя
направляет копию решения в земельное учреждение
5
Срок
исполнения
не более
15 минут
в течение
1 рабочего дня, не входит в срок оказания государственной услуги
в течение
10 рабочих дней
в течение
5 рабочих дней
в течение 2
рабочих дней
в течение
1 рабочего дня
продолжение таблицы
1
Номер процедуры (действия)
8
9
10
11
2
Наименование структурных подразделений
Земельное
учреждение
Работник
Государственной корпорации
Услугополучатель либо его представитель
Работник
Государственной корпорации
3
Наименование процедур (действий) и их описание
на основании копии решения подготавливает и подписывает договор
регистрирует копию решения, план и договор
подписывает договор
направляет второй экземпляр договора, подписанный услугополучателем либо его представителем в земельное учреждение
для дальнейшего учета
4
Результат
процедуры (действия) по оказанию государственной услуги, который служит основанием для начала выполнения следующей процедуры (действия)
направляет копию решения, план и договор в двух экземплярах в Государственную корпорацию
выдает
копию решения, план и договор услугополучателю либо его представителю
5
Срок
исполнения
в течение
1 рабочего дня
не более 15 минут
в течение
3 рабочих дней
в течение
1 рабочего дня, не входит в срок оказания государственной услуги
Приложение 2
к регламенту государственной услуги
"Предоставление земельного участка для
строительства объекта в черте населенного пункта"
Описание последовательности процедур (действий) между структурными подразделениями (работниками) с указанием длительности каждой процедуры (действия)
1 – этап:
Примечания: в случае занятости испрашиваемого земельного участка Департамент "НПЦзем" направляет в уполномоченный орган соответствующую информацию, которая будет служить основанием для отказа в предоставлении права на земельный участок (в течение 3 рабочих дней)
В случае несогласования услугополучателем либо его представителем акта выбора, срок действия несогласованного акта выбора и оплаты за услуги земельно-кадастровых работ составляет 10 рабочих дней, которые не входят в срок оказания государственной услуги.
2 – этап:
Приложение 3
к регламенту государственной услуги
"Предоставление земельного участка для
строительства объекта в черте населенного пункта"
Диаграмма функционального взаимодействия информационных систем, задействованных в оказании государственной услуги, в графической форме
1- этап:
Примечания: в случае занятости испрашиваемого земельного участка Департамент "НПЦзем" направляет в уполномоченный орган соответствующую информацию, которая будет служить основанием для отказа в предоставлении права на земельный участок (в течение 3 рабочих дней).
В случае несогласования услугополучателем либо его представителем акта выбора, срок действия несогласованного акта выбора и оплаты за услуги земельно-кадастровых работ составляет 10 рабочих дней, которые не входят в срок оказания государственной услуги.
2- этап:
Приложение 4
к регламенту государственной услуги
"Предоставление земельного участка для
строительства объекта в черте населенного пункта"
Справочник бизнес-процессов оказания государственной услуги
1- этап:
продолжение таблицы
Примечания: в случае занятости испрашиваемого земельного участка Департамент "НПЦзем" направляет в уполномоченный орган соответствующую информацию, которая будет служить основанием для отказа в предоставлении права на земельный участок (в течение 3 рабочих дней).
В случае несогласования услугополучателем либо его представителем акта выбора, срок действия несогласованного акта выбора и оплаты за услуги земельно-кадастровых работ составляет 10 рабочих дней, которые не входят в срок оказания государственной услуги.
2- этап:
продолжение таблицы
Условные обозначения: