Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін айқындау туралы
Қызылорда облысы Қызылорда қаласы әкімдігінің 2016 жылғы 19 ақпандағы № 4952/1 қаулысы. Қызылорда облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 25 наурызда № 5421 болып тіркелді. Күші жойылды - Қызылорда облысы Қызылорда қаласы әкімдігінің 2017 жылғы 22 мамырдағы № 7753 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Қызылорда облысы Қызылорда қаласы әкімдігінің 22.05.2017 № 7753 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексі" Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Кодексіне сәйкес Қызылорда қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесi осы қаулының қосымшасына сәйкес айқындалсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Қызылорда қаласы әкімінің орынбасары К.Ансатбаевқа жүктелсін.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қызылорда қаласының әкімі Н. Нәлібаев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қызылорда қалалық
мәслихатының хатшысы
____________ И.Құттықожаев
19 ақпан 2016 жыл
Қызылорда қаласы әкiмдiгiнiң
2016 жылғы 19 ақпандағы
№ 4952/1 қаулысына қосымша
Азаматтық қызметшілер болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс iстейтiн денсаулық сақтау, әлеуметтiк қамсыздандыру, бiлiм беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тiзбесi
1. Денсаулық сақтау саласындағы мамандар лауазымдары:
1) Мемлекеттік мекеме және қазыналық кәсіпорын басшысы, орынбасары, экономикалық, қаржылық және әкімшілік шаруашылық мәселелері бойынша басшы орынбасарын қоспағанда;
2) құрылымдық бөлімшелер бөлімшесінің басшысы;
3) дәрiхана (дәрі-дәрмекпен қамтамасыз ету бөлімінің) меңгерушiсi;
4) мамандар оның iшiнде: барлық мамандықтағы дәрiгерлер, фельдшер, акушер, зертханашы (медициналық), мейіргер, тiс дәрiгерi (дантист), тiс технигi (тіс протездеу бөлімшесінің, кабинетінің зертханашысы), стаматолог дәрігердің көмекшісі (стоматологтың ассистенті), рентген зертханашысы, фармацевт, емдік денешынықтыру жөніндегі нұсқаушы, диеталық мейіргер.
2. Әлеуметтiк қамсыздандыру саласындағы мамандар лауазымдары:
1) Мемлекеттік мекеме және қазыналық кәсіпорын басшысы, орынбасары, экономикалық, қаржылық және әкімшілік шаруашылық мәселелері бойынша басшы орынбасарын қоспағанда;

Об определении перечня должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
Постановление акимата города Кызылорда Кызылординской области от 19 февраля 2016 года № 4952/1. Зарегистрировано Департаментом юстиции Кызылординской области 25 марта 2016 года № 5421. Утратило силу постановлением акимата города Кызылорда Кызылординской области от 22 мая 2017 года № 7753
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Кызылорда Кызылординской области от 22.05.2017 № 7753 (вводится в действие со дня первого официального опубликования).
В соответствии с Кодексом Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "Трудовой кодекс Республики Казахстан" акимат города Кызылорда ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Кызылорда Ансатбаева К.
3. Настоящее постановления вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования.
Аким города Кызылорда Н. Налибаев
"СОГЛАСОВАНО"
Секретарь Кызылординского
городского маслихата
___________ И.Куттыкожев
19 февраль 2016 год
Приложение к постановлению
акимата города Кызылорда
от 19 февраля 2016 года №4952/1
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
1. Должности специалистов в области здравоохранения:
1) Руководитель, заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия, за исключением заместителя руководителя по экономическим, финансовым и административно-хозяйственным вопросам;
2) Руководитель отделения подразделениями;
3) Заведующий аптекой (отделом лекарственного обеспечения);
4) специалисты, в том числе врачи всех специальностей, фельдшер, акушер (ка), лаборант (медицинский), медицинская (ий) сестра (брат), зубной врач (дантист), зубной техник (лаборант зубопротезного отделения, кабинета), помощник врача-стоматолога (ассистент стоматолога), рентгенлаборант, фармацевт, инструктор по лечебной физкультуре, диетическая сестра.
2. Должности специалистов в области социального обеспечения:
1) Руководитель, заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия, за исключением заместителя руководителя по экономическим, финансовым и административно-хозяйственным вопросам;

2) құрылымдық бөлімше меңгерушісі;
3) мамандар, оның iшiнде: жүзу жөніндегі нұсқаушы, еңбек терапиясы жөніндегі нұсқаушы, әлеуметтiк жұмыс жөнiндегi консультант, медициналық – әлеуметтік мекемелердің (ұйымдардың) әдіскері, әлеуметтiк жұмыс жөнiндегi маман, жұмыспен қамту орталығының (қызметінің) құрылымдық бөлімшесінің маманы, зейнетақы мен жәрдемақыны төлеу жөніндегі ұйымның маманы, сарапшы, арнаулы әлеуметтiк қызметтерге қажеттiлiктi бағалау және айқындау жөнiндегi әлеуметтiк қызметкер, қарттар мен мүгедектерге күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер, психоневралогиялық аурулары бар жасы 18-ден асқан мүгедек балаларға күтім жасау жөніндегі әлеуметтік қызметкер;
3. Бiлiм беру саласындағы мамандар лауазымдары:
1) Мемлекеттік мекеме және қазыналық кәсіпорын басшысы, орынбасары, экономикалық, қаржылық және әкімшілік шаруашылық мәселелері бойынша басшы орынбасарын қоспағанда;
2) мамандар, оның iшiнде барлық мамандықтағы мұғалiмдер, әлеуметтік педагог, педагог-психолог, ұйымдастырушы – педагог, қосымша білім беру педагогы, музыкалық жетекші (негізі қызметтер), аккомпаниатор (негізі қызметтер), тәрбиеші (интернат), кiтапханашы, диеталық мейіргер, мейіргер, әдiстемешi, лектор-музыкатанушы, психолог, хореограф, хормейстер.
4. Мәдениет саласындағы мамандар лауазымдары:
1) Мемлекеттік мекеме және қазыналық кәсіпорын басшысы, орынбасары, экономикалық, қаржылық және әкімшілік шаруашылық мәселелері бойынша басшы орынбасарын қоспағанда;
2) Мемлекеттік мекеме және қазыналық кәсіпорын көркемдiк жетекшiсі, бас: редактор, режиссер, балетмейстер, дирижер, хормейстер, суретші;
3) Мемлекеттік мекеме және қазыналық кәсіпорын тобының, бөлімінің басшысы;
4) Мемлекеттік мекеме және қазыналық кәсіпорын әдеби-драмалық бөлім, режиссерлық, музыкалық бөлім, көркемдік қойылым бөлімі, концерттік зал, әдістемелік кабинет, кітапхана меңгерушісі (басшысы) және сектор басшысы;
5) Мәдениет, мәдениет және өнер саласындағы мамандар, оның ішінде аккомпаниатор, аккомпаниатор – концертмейстер, барлық атаудағы әртістері, музейлер қорын есепке алу архивисті, археограф (негізгі қызметтер), балетмейстер, библиограф, кітапханашы, дирижер, дыбыс режиссері, барлық атаудағы инженер (негізгі қызметтер), кинорежиссер, мәдени ұйымдастырушы (негізгі қызметтер), лектор – музыкатанушы, мастер (негізгі қызметтер), барлық атаудағы әдістемеші (негізгі қызметтер), музыкалық жетекші, палеограф, режиссер, қоюшы-режиссер, вокал, балет бойынша репетитор, хормейстер, қор сақтаушы, барлық атаудағы суретшілер (негізгі қызметтер), экскурсовод, аспаптарды реттеуші – күйіне келтіруші;

2) Заведующий подразделениями.
3) специалисты, в том числе инструктор по плаванию, инструктор по трудотерапии, консультант по социальной работе, методист медико-социальных учреждений (организаций), специалист по социальной работе, специалист структурного подразделения центра (службы) занятности, специалист организации по выплаты пенсий и пособий, эксперт, социальный работник по оценке и определению потребности в специальных социальных услугах, социальный работник по уходу за детьми-инвалидов старше 18 лет с психоневрологическими заболеваниями.
3. Должности специалистов в области образования:
1) Руководитель, заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия, за исключением заместителя руководителя по экономическим, финансовым и административно-хозяйственным вопросам;
2) специалисты, в том числе: учителя всех специальностей, социальный педагог, педагог-психолог, педагог-организатор, педагог дополнительного образования, музыкальный руководитель (основных служб), аккомпаниатор (основных служб), воспитатель (интерната), библиотекарь, диетическая сестра, сестра, методист, музыковед–лектор, психолог, хореограф, хормейстер.
4. Должности специалистов в области культуры:
1) Руководитель, заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия, за исключением заместителя руководителя по экономическим, финансовым и административно-хозяйственным вопросам;
2) художественный руководитель, главный: редактор, режиссер, балетмейстер, дирижер, хормейстер, художник государственного учреждения и казенного предприятия.
3) Руководитель сектора, отдела государственного учреждения и казенного предприятия.
4) Заведующий (руководитель) литературно – драматической частью, режиссерской, музыкальной частью, художественной-постановочной частью, концертным залом, методическим кабинетом, библиотекой и руководитель сектора государственного учреждения и казенного предприятия.
5) Специалисты в сфере культуры, культуры и искусства, в том числе аккомпаниатор, аккомпаниатор – концертмейстер, артист всех наименований, архивист по учету фондов музеев, археограф (основных служб), балетмейстер, библиограф, библиотекарь, дирижер, звукорежиссер, инженер всех наименований (основных служб), кинорежиссер, культорганизатор (основных служб), методист всех наименований (основных служб), музыкальный руководитель, палеограф, режиссер, режиссер-постановщик, репетитор по вокалу балету, хормейстер, хранитель фондов, художники всех наименований (основных служб), экскурсовод, настройщик – регулировщик инструментов.

6) Тілдерді дамыту саласындағы мамандар, оның ішінде қазақ, орыс, ағылшын тілдер мұғалімі;
7) Архив ісі және құжаттама саласындағы мамандар, оның ішінде архивист, археограф, палеограф;
8) Дін қызметі саласындағы мамандар, оның ішінде дінтанушы;
5. Спорт саласындағы мамандар лауазымдары:
1) Мемлекеттік мекеме және қазыналық кәсіпорын басшысы, орынбасары, экономикалық, қаржылық және әкімшілік шаруашылық мәселелері бойынша басшы орынбасарын қоспағанда;
2) Мемлекеттік мекеме және қазыналық кәсіпорын бөлiм басшысы;
3) мамандар, оның iшiнде: жаттықтырушы, нұсқаушы-спортшы,
6. Ветеринария саласындағы мамандар лауазымдары:
1) Мемлекеттік мекеме және қазыналық кәсіпорын басшысы, орынбасары, экономикалық, қаржылық және әкімшілік шаруашылық мәселелері бойынша басшы орынбасарын қоспағанда;
2) Мемлекеттік мекеме және қазыналық кәсіпорын ветеринарлық станцияның басшысы;
3) мамандар, онын iшiнде; ветеринарлық дәрігер, ветеринарлық фельдшер, жануарларды қолдан ұрықтандыру жөніндегі техник.

6) Специалисты в сфере развития языков, в том числе учителя казахского, русского, английского языков.
7) Специалисты в сфере архивного дела и документаций, в том числе архивист, археограф, палеограф.
8) Специалисты в сфере религиозной деятельности, в том числе религиовед.
5. Должности специалистов в области спорта:
1) Руководитель, заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия, за исключением заместителя руководителя по экономическим, финансовым и административно-хозяйственным вопросам;
2) Руководитель отдела государственного учреждения и казенного предприятия,
3) специалисты, в том числе: тренер, инструктор –спортсмен.
6. Должности специалистов в области ветеринарии:
1) Руководитель, заместитель руководителя государственного учреждения и казенного предприятия, за исключением заместителя руководителя по экономическим, финансовым и административно-хозяйственным вопросам;
2) руководитель ветеринарной станций государственного учреждения и казенного предприятия.
3) специалисты, в том числе ветеринарный врач, ветеринарный фельдшер, техник по искусственному осеменению животных.