Маңғыстау ауданының әкімшілік-аумақтық құрылысының кейбір мәселелері туралы
Маңғыстау облыстық мәслихатының 2016 жылғы 8 желтоқсандағы № 6/73 шешімі мен Маңғыстау облысы әкімдігінің 2016 жылғы 8 желтоқсандағы № 367 қаулысы. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 18 қаңтарда № 3257 болып тіркелді.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 1993 жылғы 8 желтоқсандағы "Қазақстан Республикасының әкімшілік-аумақтық құрылысы туралы" Заңына сәйкес және Маңғыстау аудандық мәслихаты мен Маңғыстау ауданы әкімдігінің пікірлерін ескере отырып, облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ және облыстық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Маңғыстау ауданының Ұштаған ауылы, Жарма, Сазды елді мекендерінің аумағы кіретін Ақтөбе ауылдық округі құрылсын.
Ақтөбе ауылдық округінің әкімшілік орталығы болып Ұштаған ауылы белгіленсін.
2. Маңғыстау ауданының Онды ауылы, Бекі, Басқұдық елді мекендерінің аумағы кіретін Онды ауылдық округі құрылсын.
Онды ауылдық округінің әкімшілік орталығы болып Онды ауылы белгіленсін.
3. Маңғыстау ауданының Шайыр ауылы, Тиген, Тасмұрын елді мекендерінің аумағы кіретін Шайыр ауылдық округі құрылсын.
Шайыр ауылдық округінің әкімшілік орталығы болып Шайыр ауылы белгіленсін.
4. Маңғыстау ауданының Жыңғылды селолық округі Жыңғылды ауылы болып қайта құрылсын.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 23.02.2017 № 7/100 шешімі мен Маңғыстау облысы әкімдігінің 23.02.2017 41 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
5. Маңғыстау ауданының Тұщықұдық селолық округінің шекарасы Тұщықұдық ауылы және Қияқты елді мекенінің шегінде белгіленсін.
Тұщықұдық селолық округінің мемлекеттік тіліндегі атауы "Тұщықұдық ауылдық округі" болып өзгертілсін.
6. Маңғыстау ауданының Сайөтес селолық округінің шекарасы Сайөтес ауылы және Боздақ елді мекенінің шегінде белгіленсін.
Сайөтес селолық округінің мемлекеттік тіліндегі атауы "Сайөтес ауылдық округі" болып өзгертілсін.
7. Маңғыстау ауданының Жармыш, Шетпе селоларының мемлекеттік тіліндегі атаулары "Жармыш ауылы" және "Шетпе ауылы" болып өзгертілсін.
8. Маңғыстау ауданының Ақшымырау селолық округі Ақшымырау ауылы болып қайта құрылсын.
Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 23.02.2017 № 7/100 шешімі мен Маңғыстау облысы әкімдігінің 23.02.2017 41 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

О некоторых вопросах административно-территориального устройства Мангистауского района
Решение Мангистауского областного маслихата от 8 декабря 2016 года № 6/73 и постановление акимата Мангистауской области от 8 декабря 2016 года № 367. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 18 января 2017 года № 3257
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 8 декабря 1993 года "Об административно-территориальном устройстве Республики Казахстан" и учитывая мнение Мангистауского районного маслихата и акимата Мангистауского района, акимат области ПОСТАНОВЛЯЕТ и областной маслихат РЕШИЛ:
1. Образовать сельский округ Актобе, включив в его состав территории села Уштаган, населенных пунктов Жарма, Сазды Мангистауского района.
Определить административным центром сельского округа Актобе село Уштаган.
2. Образовать сельский округ Онды, включив в его состав территории села Онды, населенных пунктов Беки, Баскудык Мангистауского района.
Определить административным центром сельского округа Онды село Онды.
3. Образовать сельский округ Шайыр, включив в его состав территории села Шайыр, населенных пунктов Тиген, Тасмурын Мангистауского района.
Определить административным центром сельского округа Шайыр село Шайыр.
4. Преобразовать сельский округ Жынгылды Мангистауского района в село Жынгылды.
Сноска. В пункт 4 внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 23.02.2017 № 7/100 и постановлением акимата Мангистауской области от 23.02.2017 41 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. Установить границы сельского округа Тущикудык Мангистауского района в пределах села Тущикудык и населенного пункта Киякты.
Изменить наименование сельского округа Тущикудык на государственном языке на "Тұщықұдық ауылдық округі".
6. Установить границы сельского округа Сайотес Мангистауского района в пределах села Сайотес и населенного пункта Боздак.
Изменить наименование сельского округа Сайотес на государственном языке на "Сайөтес ауылдық округі".
7. Изменить наименования сел Жармыш, Шетпе Мангистауского района на государственном языке на "Жармыш ауылы" и "Шетпе ауылы".
8. Преобразовать сельский округ Акшымырау Мангистауского района в село Акшымырау.
Сноска. В пункт 8 внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 23.02.2017 № 7/100 и постановлением акимата Мангистауской области от 23.02.2017 41 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

9. Маңғыстау ауданының Қызан селолық округі Қызан ауылы болып қайта құрылсын.
Ескерту. 9-тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облыстық мәслихатының 23.02.2017 № 7/100 шешімі мен Маңғыстау облысы әкімдігінің 23.02.2017 41 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
10. Маңғыстау облыстық мәслихаты аппаратының басшысы осы қаулы мен шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесі мен бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
11. Осы қаулы мен шешімнің орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Ш.Л. Илмұханбетоваға жүктелсін.
12. Осы қаулы мен шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Облыс әкімі А. Айдарбаев
Сессия төрағасы О. Қазақбаев
Облыстық мәслихат хатшысы Б. Жүсіпов

9. Преобразовать сельский округ Кызан Мангистауского района в село Кызан.
Сноска. В пункт 9 внесены изменения на государственном языке, текст на русском языке не меняется в соответствии с решением Мангистауского областного маслихата от 23.02.2017 № 7/100 и постановлением акимата Мангистауской области от 23.02.2017 41 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
10. Руководителю аппарата Мангистауского областного маслихата обеспечить государственную регистрацию настоящего постановления и решения в органах юстиции, его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
11. Контроль за исполнением настоящего постановления и решения возложить на заместителя акима области Ильмуханбетову Ш.Л.
12. Настоящее постановление и решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Аким области А. Айдарбаев
Председатель сессии О. Казахбаев
Секретарь областного маслихата Б. Жусупов