Қалалық мәслихаттың 2015 жылғы 11 желтоқсандағы №35/343 "2016-2018 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне өзгерістеренгізу туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2016 жылғы 14 шілдедегі № 3/32 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 22 шілдеде № 3083 болып тіркелді
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына және "Облыстық мәслихаттың 2015 жылғы 10 желтоқсандағы № 29/428 "2016-2018 жылдарға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" 2016 жылғы 5 шілдедегі №3/32 Маңғыстау облыстық мәслихатының шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 3079 болып тіркелген) сәйкес, Ақтау қалалық мәслихатыШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Қалалық мәслихаттың 2015 жылғы 11 желтоқсандағы № 35/343 "2016-2018 жылдарға арналған қалалық бюджет туралы" шешіміне (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2925 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2015 жылғы 31 желтоқсанда жарияланған) келесідей өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешімнің 1 тармағы келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"1. 2016-2018 жылдарға арналған қалалық бюджет қосымшаға сәйкес, оның ішінде 2016 жылға мынадай көлемдерде бекітілсін:
кірістер – 30 849 621,6мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдербойынша – 12 900 052,6мың теңге;
салықтық емес түсімдербойынша – 151 506мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша – 7 646 008мың теңге;
трансферттер түсімібойынша – 10 152 055мың теңге;
шығындар – 25 548 884,7мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – 1 423 958 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 1 423 958мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 0 мың теңге;
4) қаржы активтерiмен операциялар бойынша сальдо – 0 мың теңге, соның ішінде:
қаржы активтерiн сатып алу – 0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – 3 876 778,9 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – 3 876 778,9 мың теңге, соның ішінде:
қарыздар түсімі – 1 423 958мың теңге;
қарыздарды өтеу – 5 352 822 мың теңге;
бюджет қаражатының пайдаланылатын қалдықтары – 52 085,1 мың теңге.";
2 тармақта:
бірінші, екінші абзацтар келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы – 11,7 пайыз;

О внесении измененийв решение городского маслихата от11 декабря 2015 года №35/343 "Огородском бюджетена 2016-2018 годы"
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 14 июля 2016 года № 3/32. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 22 июля 2016 года № 3083
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан"и решением Мангистауского областного маслихата от 5 июля 2016 года № 3/32 "О внесении изменений в решение областного маслихата от 10 декабря 2015 года № 29/428 "Об областном бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3079), Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение городского маслихата от 11 декабря 2015 года № 35/343 "О городском бюджете на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №2925, опубликовано в информационно-правовой системе "Әділет" 31 декабря 2015 года) следующие изменения:
пункт 1 указанного решения изложить в новой редакции следующего содержания:
"1. Утвердить городской бюджет на 2016-2018 годы согласно приложению, в том числе на 2016 год, в следующих объемах:
1) доходы – 30 849 621,6тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 12 900 052,6тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 151 506 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 7 646 008 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 10 152 055тысяч тенге;
2) затраты – 25 548 884,7тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 1 423 958 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 1 423 958 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 0 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – 3 876 778,9 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 3 876 778,9тысяч тенге, в том числе:
поступление займов – 1 423 958 тысяч тенге;
погашение займов – 5 352822 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств – 52 085,1 тысяч тенге.";
в пункте 2:
абзацы первый, второй изложить в новой редакции следующего содержания:
"индивидуальный подоходный налог с доходов, облагаемых у источника выплаты – 11,7 процентов;

әлеуметтік салық – 11,6 пайыз;".
4 тармақта:
екінші, оныншы, он сегізінші абзацтар келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"134 713 мың теңге - үш деңгейлік жүйе бойынша біліктіліктерін арттырудан өткен мұғалімдердің еңбек ақысын көтеруге;
1 857 623 мың теңге - жергілікті бюджеттерден қаржыландырылатын азаматтық қызметшілерге еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделіне көшуге, сондай-ақ оларға ерекше еңбек жағдайлары үшін лауазымдық айлықақыларына ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
170 000 мың теңге – экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету аясында көлiк инфрақұрылымының басымды жобаларын іске асыруға;";
келесі мазмұндағы он тоғызыншы абзацпен толықтырылсын:
"22 198 мың теңге – экономикалық тұрақтылықты қамтамасыз ету аясында тұрғын-үй көмегін көрсетуге.";
5 тармақ келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5. 2016 жылға арналған қалалық бюджетте жергілікті инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға 1 040 346 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен нысаналы трансферттер және Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан 2 694 172 мың теңге сомасында трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.".
5.1. тармақ келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"5.1. 2016 жылға арналған қалалық бюджетте жергілікті инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға 1 423 958 мың теңге сомасында ішкі қарыздар есебіненоблыстық бюджеттен бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.".
6 тармақ келесі мазмұндағы жаңа редакцияда жазылсын:
"6. Қала әкімдігінің резерві 20 000 мың теңге сомасында бекітілсін.".
2. Көрсетілген шешімнің қосымшасы осы шешімнің қосымшасына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
3. Ақтау қалалық мәслихатының аппарат басшысының міндетін атқарушы (Л.Сүйіндік) осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін,оның"Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесіндежәне бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың экономика және бюджет мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясын жүктелсін (Б.Шапқан).
5. Осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді, ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейінкүнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2016 жылдың 1 қаңтарынан басталатын қатынастарға қатысты таралады.
Сессия төрағасы,
Қалалық мәслихатхатшысы М. Молдағұлов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Ақтау қалалық экономика және
бюджеттік жоспарлау бөлімі"
мемлекеттік мекемесініңбасшысы
А. Ким

социальный налог – 11,6 процентов.";
в пункте 4:
абзацы второй, десятый, восемнадцатый изложить в новой редакции следующего содержания:
"134 713 тысяч тенге – на повышение оплаты труда учителям, прошедшим повышение квалификации по трехуровневой системе;
1 857 623 тысяч тенге – для перехода на новую модель системы оплаты труда гражданских служащих, финансируемых из местных бюджетов, а также выплаты им ежемесячной надбавки к должностным окладам за особые условия труда;
170 000 тысяч тенге – на реализацию приоритетных проектов транспортной инфраструктуры в рамках обеспечения экономической стабильности;";
дополнить девятнадцатым абзацем следующего содержания:
"22 198 тысяч тенге – на оказание жилищной помощи в рамках обеспечения экономической стабильности.";
в пункте 5 изложить в новой редакции следующего содержания:
"5. Учесть, что в городском бюджете на 2016 год предусматриваются на реализацию местных инвестиционных проектов целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 1 040 346 тысяч тенге и трансферты из Национального фонда Республики Казахстан в сумме 2 694 172 тысяч тенге.".
пункт 5.1 изложить в новой редакции следующего содержания:
"5.1. Учесть, что в городском бюджете на 2016 год предусматриваются бюджетные кредиты из областного бюджета за счет внутренних займов на реализацию местных инвестиционных проектов в сумме 1 423 958 тысяч тенге.".
пункт 6 изложить в новой редакции следующего содержания:
"6. Утвердить резерв акимата города в сумме 20 000 тысяч тенге.".
2. Приложение к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему решению.
3. Исполняющему обязанности руководителя аппарата Актауского городского маслихата (Л.Сүйіндік) после государственной регистрации настоящего решения в департаменте юстиции Мангистауской области обеспечить его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по вопросам экономики и бюджета (Б. Шапкан).
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области, вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на отношения, возникшие с 1 января 2016 года.
Председатель сессии,
Секретарь городского маслихата М. Молдагулов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного учреждения
"Актауский городской отдел экономики
и бюджетного планирования"
А. Ким