Ақтау қаласында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшерін және тәртібін айқындау туралы
Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2016 жылғы 21 қазандағы № 5/57 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2016 жылғы 22 қарашада № 3191 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 2021 жылғы 14 сәуірдегі № 2/16 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 14.04.2021 № 2/16 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" және 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңдарына сәйкес Ақтау қалалық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ақтау қаласында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері және тәртібі 1 қосымшаға сәйкес айқындалсын.
2. Қалалық мәслихаттың кейбір шешімдерінің күші 2 қосымшаға сәйкес жойылды деп танылсын.
3. Ақтау қалалық мәслихатының аппарат басшысы (Д.Телегенова) осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелгеннен кейін, оның "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде және бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы шешімнің орындалуын бақылау қалалық мәслихаттың әлеуметтік мәселелері және заңдылық пен құқық тәртібі мәселелері жөніндегі тұрақты комиссиясына (Ы. Көшербай) жүктелсін.
5. Осы шешім Маңғыстау облысының әділет департаментінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрайымы Б.Түркпенбаева
Қалалық мәслихат хатшысы М.Молдағұлов
"КЕЛІСІЛДІ"
"Ақтау қалалық жұмыспен қамту және
әлеуметтік бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
Г. Хайрлиева
"3" қараша 2016 жылы
"КЕЛІСІЛДІ"
"Ақтау қалалық экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
А. Ким
"3" қараша 2016 жылы
Ақтау қалалық мәслихатының
2016 жылғы 21 қазандағы № 5/57 шешіміне 1 қосымша
Ақтау қаласында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібі
Осы Ақтау қаласында тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібі Қазақстан Республикасының 1997 жылғы 16 сәуірдегі "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі №512 "Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы", 2009 жылғы 30 желтоқсандағы №2314 "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" қаулыларына және Қазақстан Республикасы индустрия және инфрақұрылымдық даму министрінің 2020 жылғы 24 сәуірдегі №226 "Тұрғын үй көмегін алуға үміткер отбасының (Қазақстан Республикасы азаматының) жиынтық табысын есептеу тәртібін бекіту туралы" бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде №20498 болып тіркелген) сәйкес әзірленген.

Об определении размера и порядка оказания жилищной помощи в городе Актау
Решение Актауского городского маслихата Мангистауской области от 21 октября 2016 года № 5/57. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области от 22 ноября 2016 года № 3191. Утратило силу решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 14 апреля 2021 года № 2/16
Сноска. Утратило силу решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 14.04.2021 № 2/16 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с Законами Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" и от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях" Актауский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Определить размер и порядок оказания жилищной помощи в городе Актау согласно приложению 1.
2. Признать утратившими силу некоторые решения городского маслихата согласно приложению 2.
3. Руководителю аппарата Актауского городского маслихата (Д.Телегенова) после государственной регистрации настоящего решения в департаменте юстиции Мангистауской области обеспечить его официальное опубликование в информационно-правовой системе "Әділет" и в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на постоянную комиссию городского маслихата по социальным вопросам и вопросам законности и правопорядка (Ы. Кошербай).
5. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в департаменте юстиции Мангистауской области и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Б. Туркпенбаева
Секретарь городского маслихата М. Молдагулов
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Актауский городской
отдел занятости и социальных программ"
Г. Хайрлиева
"3" ноября 2016 года
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного
учреждения "Актауский городской отдел
экономики и бюджетного планирования"
А. Ким
"3" ноября 2016 года
Приложение 1 к решению Актауского городского маслихата от 21 октября
2016 года № 5/57
Размер и порядок оказания жилищной помощи в городе Актау
Настоящий размер и порядок оказания жилищной помощи в городе Актау разработаны в соответствии с Законом Республики Казахстан от 16 апреля 1997 года "О жилищных отношениях", постановлениями Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года №512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам", от 30 декабря 2009 года №2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи" и приказом Министра индустрии и инфраструктурного развития Республики Казахстан от 24 апреля 2020 года №226 "Об утверждении порядка исчисления совокупного дохода семьи (гражданина Республики Казахстан), претендующей на получение жилищной помощи" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за №20498).

Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 15.06.2020 № 32/371(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
1. Жалпы ережелер
1. Тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшері мен тәртібінде мынадай негізгі ұғымдар пайдаланылады:
1) шекті жол берілетін шығыстар үлесі – телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысының ұлғаюы бөлігінде отбасының (азаматтың) бір айда кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерін тұтынуға жұмсалған шығыстарының шекті жол берілетін деңгейінің отбасының (азаматтың) жиынтық кірісіне пайызбен қатынасы;
2) отбасының (азаматтың) жиынтық табысы – тұрғын үй көмегін тағайындауға өтініш білдірілген тоқсанның алдындағы тоқсанда отбасы (азамат) кірістерінің жалпы сомасы;
3) кондоминиум объектісін басқару органы – кондоминиум объектісін басқару жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын жеке немесе заңды тұлға;
4) уәкілетті орган – "Ақтау қалалық жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесі (бұдан әрі - Уәкілетті орган);
5) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп - ұстауға жұмсалатын шығыстар - кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін пайдалануға және жөндеуге, жер учаскесін күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтерді тұтынуды есептеудің үйге ортақ құралдарын сатып алуға, орнатуға, пайдалануға және тексеруге, кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп - ұстауға тұтынылған коммуналдық қызметтерді төлеуге жұмсалатын, жалпы жиналыстың шешімімен белгіленген ай сайынғы жарналар арқылы үй-жайлардың (пәтерлердің) меншік иелері шығыстарының міндетті сомасы, сондай-ақ болашақта кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін немесе оның жекелеген түрлерін күрделі жөндеуге жинақталатын ақша;
6) аз қамтылған отбасылар (азаматтар) – Қазақстан Республикасының тұрғын үй заңнамасына сәйкес тұрғын үй көмегін алуға құқығы бар адамдар;
7) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі -Мемлекеттік корпорация) - Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді және квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсету, "бір терезе" қағидаты бойынша мемлекеттік қызметтерді, табиғи монополиялар субъектілерінің желілеріне қосуға арналған техникалық шарттарды беру жөніндегі қызметтерді, квазимемлекеттік сектор субъектілерінің қызметтерін көрсетуге өтініштер қабылдау және көрсетілетін қызметті алушыға олардың нәтижелерін беру жөніндегі жұмысты ұйымдастыру, сондай-ақ электрондық нысанда мемлекеттік қызметтер көрсетуді қамтамасыз ету үшін Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі бойынша құрылған, орналасқан жері бойынша жылжымайтын мүлікке құқықтарды мемлекеттік тіркеуді жүзеге асыратын заңды тұлға;

Сноска. Преамбула - в редакции решения Актауского городского маслихата Мангистауской области от 15.06.2020 № 32/371 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1. Общие положения
1. В размере и порядке оказания жилищной помощи в городе Актау используются следующие основные понятия:
1) доля предельно-допустимых расходов – отношение предельно-допустимого уровня расходов семьи (гражданина) в месяц на содержание общего имущества объекта кондоминиума, потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, к совокупному доходу семьи (гражданина) в процентах;
2) совокупный доход семьи (гражданина) – общая сумма доходов семьи (гражданина) за квартал, предшествующий кварталу обращения за назначением жилищной помощи;
3) орган управления объектом кондоминиума – физическое или юридическое лицо, осуществляющее функции по управлению объектом кондоминиума;
4) уполномоченный орган – государственное учреждение "Актауский городской отдел занятости и социальных программ" (далее – Уполномоченный орган);
5) расходы на содержание общего имущества объекта кондоминиума – обязательная сумма расходов собственников помещений (квартир) посредством ежемесячных взносов, установленных решением общего собрания, на эксплуатацию и ремонт общего имущества объекта кондоминиума, содержание земельного участка, приобретение, установку, эксплуатацию и проверку общедомовых приборов учета потребления коммунальных услуг, оплату коммунальных услуг, потребленных на содержание общего имущества объекта кондоминиума, а также накопление денег на предстоящий в будущем капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума или отдельных его видов;
6) малообеспеченные семьи (граждане) – лица, которые в соответствии с жилищным законодательством Республики Казахстан имеют право на получение жилищной помощи;
7) Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее - Государственная корпорация) - юридическое лицо, созданное по решению Правительства Республики Казахстан для оказания государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий и услуг субъектов квазигосударственного сектора в соответствии с законодательством Республики Казахстан, организации работы по приему заявлений на оказание государственных услуг, услуг по выдаче технических условий на подключение к сетям субъектов естественных монополий, услуг субъектов квазигосударственного сектора и выдаче их результатов услугополучателю по принципу "одного окна", а также обеспечения оказания государственных услуг в электронной форме, осуществляющее государственную регистрацию прав на недвижимое имущество по месту его нахождения;

8) www.egov.kz "Қазақстан Республикасы Электрондық үкіметінің" веб-порталы (бұдан әрі – Веб-портал).
Ескерту. 1 - тармаққа өзгерістер енгізілді – Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 17.09.2018 № 19/211(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); 12.12.2019 № 29/313(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Тұрғын үй көмегі қалалық бюджет қаражаты есебінен Ақтау қаласында тұрақты тұратын аз қамтылған отбасыларға (азаматтарға):
1) жекешелендірілген тұрғын үй-жайларда тұратын немесе мемлекеттік тұрғын үй қорындағы тұрғын үй-жайларды (пәтерлерді) жалдаушылар (қосымша жалдаушылары) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға жұмсалатын шығыстарға;
2) тұрғын үйдің меншік иелері немесе жалдаушылары (қосымша жалдаушылар) болып табылатын отбасыларға (азаматтарға) коммуналдық қызметтерді және телекоммуникация желісіне қосылған телефонға абоненттік төлемақының өсуі бөлігінде байланыс қызметтерін тұтынуына;
3) жергілікті атқарушы орган жеке тұрғын үй қорынан жалға алған тұрғын жайды пайдаланғаны үшін жалға алу төлемақысын төлеуге беріледі.
Аз қамтылған отбасылардың (азаматтардың) тұрғын үй көмегiн есептеуге қабылданатын шығыстары жоғарыда көрсетiлген бағыттардың әрқайсысы бойынша шығыстардың сомасы ретiнде айқындалады.
Тұрғын үй көмегі телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергiлiктi атқарушы орган жалдаған тұрғын үй-жайды пайдаланғаны үшiн жалға алу ақысының ұлғаюы бөлігінде кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерін тұтынуға арналған шығыстарға нормалар шегінде ақы төлеу сомасы мен отбасының (азаматтардың) осы мақсаттарға жұмсаған шығыстарының жергiлiктi өкiлдi органдар белгiлеген шекті жол берілетін деңгейінің арасындағы айырма ретінде айқындалады.
Ескерту. 2 – тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 12.12.2019 № 29/313(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3. Тұрғын үй көмегі Ақтау қаласында тұрақты тұратын адамдарға кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған шығыстар сметасына сәйкес жеткізушілер ұсынған кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған коммуналдық қызметтер көрсету ақысын төлеу шоттары мен ай сайынғы жарналардың шоттары бойынша бюджет қаражаты есебінен көрсетіледі.

8) веб-портал "Электронное правительство Республики Казахстан" www.egov.kz (далее – Веб-портал).
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Актауского городского маслихата Мангистауской области от 17.09.2018 № 19/211(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 12.12.2019 № 29/313(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. Жилищная помощь предоставляется за счет средств городского бюджета малообеспеченным семьям (гражданам), постоянно проживающим в городе Актау, на оплату:
1) расходов на содержание общего имущества объекта кондоминиума семьям (гражданам), проживающим в приватизированных жилищах или являющимся нанимателями (поднанимателями) жилых помещений (квартир) в государственном жилищном фонде;
2) потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, семьям (гражданам), являющимся собственниками или нанимателями (поднанимателями) жилища;
3) арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде.
Расходы малообеспеченных семей (граждан), принимаемые к исчислению жилищной помощи, определяются как сумма расходов по каждому из вышеуказанных направлений.
Жилищная помощь определяется как разница между суммой оплаты расходов на содержание общего имущества объекта кондоминиума, потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, в пределах норм и предельно-допустимого уровня расходов семьи (граждан) на эти цели, установленных местными представительными органами.
Сноска. Пункт 2 - в редакции решения Актауского городского маслихата Мангистауской области от 12.12.2019 № 29/313(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Жилищная помощь, оказывается по предъявленным поставщиками счетам на оплату коммунальных услуг и счетам о ежемесячных взносах на содержание общего имущества объекта кондоминиума согласно смете расходов на содержание общего имущества объекта кондоминиума за счет бюджетных средств лицам, постоянно проживающим в городе Актау.

Ескерту. 3 – тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 12.12.2019 № 29/313(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
3-1. Отбасы (азамат) (не нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) тұрғын үй көмегін тағайындау үшін Мемлекеттік корпорацияға немесе "электрондық үкімет" веб-порталына тоқсанына бір рет жүгінуге құқылы.
Ескерту. Шешім 3-1-тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 17.09.2018 № 19/211 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
3-2. Құжаттарды қарау және тұрғын үй көмегін көрсету туралы шешім қабылдау немесе бас тарту туралы дәлелді жауап беру мерзімі Мемлекеттік корпорациядан құжаттардың толық топтамасын алған күннен бастап сегіз жұмыс күнін құрайды.
Ескерту. Шешім 3-2-тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 17.09.2018 № 19/211 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
4. Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифтерінің көтерілуіне өтемақы төлеу Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 14 сәуірдегі № 512 "Әлеуметтік тұрғыдан қорғалатын азаматтарға телекоммуникация қызметтерін көрсеткені үшін абоненттік төлемақы тарифінің көтерілуіне өтемақы төлеудің кейбір мәселелері туралы" қаулысына сәйкес жүзеге асырылады.
Ескерту. 4 – тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 12.12.2019 № 29/313(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
5. Коммуналдық қызметтерді тұтыну сомасының құрамына: сумен жабдықтау, газбен жабдықтау, электрмен жабдықтау, жылумен жабдықтау, қоқыс шығару, лифт және канализация бойынша қызмет көрсету кіреді.
6. Телекоммуникация желісіне қосылған телефон үшін абоненттік төлемақының, жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысының ұлғаюы бөлігінде отбасының (азаматтың) бір айда кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға, коммуналдық қызметтер мен байланыс қызметтерін тұтынуға жұмсалатын шекті жол берілетін шығыстар үлесінің отбасының (азаматтың) жиынтық кірісінің жеті пайызы мөлшерінде белгіленеді.
Ескерту. 6 – тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 12.12.2019 № 29/313(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

Сноска. Пункт 3 - в редакции решения Актауского городского маслихата Мангистауской области от 12.12.2019 № 29/313(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3-1. Семья (гражданин) (либо его представитель по нотариально заверенной доверенности) вправе обратиться в Государственную корпорацию или на веб-портал "электронного правительства" за назначением жилищной помощи один раз в квартал.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-1 в соответствии с решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 17.09.2018 № 19/211 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3-2. Срок рассмотрения документов и принятия решения о предоставлении жилищной помощи либо мотивированный ответ об отказе со дня принятия полного комплекта документов от Государственной корпорации составляет восемь рабочих дней.
Сноска. Решение дополнено пунктом 3-2 в соответствии с решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 17.09.2018 № 19/211 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4. Выплата компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам осуществляется в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 апреля 2009 года № 512 "О некоторых вопросах компенсации повышения тарифов абонентской платы за оказание услуг телекоммуникаций социально защищаемым гражданам".
Сноска. Пункт 4 - в редакции решения Актауского городского маслихата Мангистауской области от 12.12.2019 № 29/313(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
5. В состав суммы за потребление коммунальных услуг входят: водоснабжение, газоснабжение, электроснабжение, теплоснабжение, мусороудаление, обслуживание лифтов и канализации.
6. Доля предельно-допустимых расходов семьи (гражданина) в месяц на содержание общего имущества объекта кондоминиума, потребления коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, подключенный к сети телекоммуникаций, арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, устанавливается в размере семи процентов к совокупному доходу семьи (гражданина).
Сноска. Пункт 6 - в редакции решения Актауского городского маслихата Мангистауской области от 12.12.2019 № 29/313(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

2. Тұрғын үй көмегін тағайындау тәртібі
7. Отбасы (азамат) (не нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) тұрғын үй көмегін тағайындау үшін Мемлекеттік корпорацияға және/немесе "электрондық үкімет" веб-порталы арқылы өтініш береді және мынадай құжаттарды қоса береді:
1) өтініш берушінің жеке басын куәландыратын құжат (жеке басын сәйкестендіру үшін түпнұсқасы беріледі);
2) отбасының табысын растайтын құжаттар. Тұрғын үй көмегін алуға үмiткер отбасының (Қазақстан Республикасы азаматының) жиынтық табысын есептеу тәртiбiн тұрғын үй қатынастары саласындағы уәкілетті орган айқындайды;
3) Алынып тасталды- Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 15.06.2020 № 32/371(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
4) жылжымайтын мүлiктiң болуы (болмауы) туралы анықтама (тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алынатын мәліметтерді қоспағанда);
5) зейнетақы аударымдары туралы анықтама (тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алынатын мәліметтерді қоспағанда);
6) жұмыс орнынан немесе жұмыссыз адам ретінде тіркелуі туралы анықтама;
7) балаларға және асырауындағы басқа да адамдарға алименттер туралы мәліметтер;
8) банктік шоты;
9) кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күтіп-ұстауға арналған ай сайынғы жарналар туралы шоттар;
10) коммуналдық қызметтерді тұтынуға арналған шоттар;
11) телекоммуникация қызметтері үшін түбіртек-шот немесе байланыс қызметтерін көрсетуге арналған шарттың көшірмесі;
12) жеке тұрғын үй қорынан жергілікті атқарушы орган жалдаған тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жергілікті атқарушы орган берген жалдау ақысының мөлшері туралы шот.
Осы тармақта көзделмеген құжаттарды талап етуге жол берілмейді.
Отбасы (азамат) (не нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) қайта өтініш берген кезде Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2009 жылғы 30 желтоқсандағы № 2314 "Тұрғын үй көмегін көрсету ережесін бекіту туралы" қаулысымен бекітілген Тұрғын үй көмегін көрсету ережесінің (әрі қарай - Ереже) 4-5-тармағында көзделген жағдайды қоспағанда, отбасының табыстарын растайтын құжаттарды және коммуналдық шығыстарға арналған шоттарын ғана ұсынады.
Ескерту. 7 – тармақ жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 17.09.2018 № 19/211 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгерістер енгізілді - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 12.12.2019 № 29/313(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 15.06.2020 № 32/371(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

2. Порядок назначения жилищной помощи
7. Для назначения жилищной помощи семья (гражданин) (либо его представитель по нотариально заверенной доверенности) обращается в Государственную корпорацию и/или посредством веб-портала "электронного правительства" с предоставлением следующих документов:
1) документа, удостоверяющего личность заявителя (оригинал представляется для идентификации личности);
2) документа, подтверждающего доходы семьи. Порядок исчисления совокупного дохода семьи (гражданина Республики Казахстан), претендующей на получение жилищной помощи, определяется уполномоченным органом в сфере жилищных отношений;
3) Исключен решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 15.06.2020 № 32/371 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
4) справки об отсутствии (наличии) недвижимого имущества (за исключением сведений, получаемых из соответствующих государственных информационных систем);
5) справки о пенсионных отчислениях (за исключением сведений, получаемых из соответствующих государственных информационных систем);
6) справки с места работы либо справки о регистрации в качестве безработного лица;
7) сведений об алиментах на детей и других иждивенцев;
8) банковского счета;
9) счета о ежемесячных взносах на содержание общего имущества объекта кондоминиума;
10) счета на потребление коммунальных услуг;
11) квитанции-счета за услуги телекоммуникаций или копии договора на оказание услуг связи;
12) счета о размере арендной платы за пользование жилищем, арендованным местным исполнительным органом в частном жилищном фонде, предъявленного местным исполнительным органом.
Истребование документов, не предусмотренных настоящим пунктом, не допускается.
При повторном обращении семья (гражданин) (либо его представитель по нотариально заверенной доверенности) представляет только подтверждающие документы о доходах семьи и счета на коммунальные расходы, за исключением случая, предусмотренного пунктом 4-5 Правил предоставления жилищной помощи, утвержденного постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 декабря 2009 года № 2314 "Об утверждении Правил предоставления жилищной помощи" (далее - Правила).
Сноска. Пункт 7 в редакции решения Актауского городского маслихата Мангистауской области от 17.09.2018 № 19/211(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными решениями Актауского городского маслихата Мангистауской области от 12.12.2019 № 29/313(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); от 15.06.2020 № 32/371 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

7-1. Мемлекеттік корпорация арқылы құжаттар қабылданған кезде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
Ескерту. Шешім 7-1-тармақпен толықтырылды - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 17.09.2018 № 19/211 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
7-2. Ереженің 4-тармағында көзделген құжаттар топтамасы толық ұсынылмаған жағдайда, Мемлекеттік корпорацияның қызметкері құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
Ескерту. Шешім 7-2-тармақпен толықтырылды- Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 17.09.2018 № 19/211 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 12.12.2019 № 29/313(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7-3. "Электрондық үкімет" веб-порталы арқылы өтініш жасаған жағдайда көрсетілетін қызметті алушының "жеке кабинетіне" мемлекеттік көрсетілетін қызмет көрсетуге сұрау салуының қабылдағаны туралы мәртебе, сондай-ақ мемлекеттік көрсетілетін қызметтің нәтижесін алу күні мен уақыты көрсетіле отырып, хабарлама жіберіледі.
Ескерту. Шешім 7-3-тармақпен толықтырылды- Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 17.09.2018 № 19/211 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
7-4. Мемлекеттік корпорация өтінішті ақпараттық жүйе арқылы қабылдайды және оны тұрғын үй көмегін тағайындауды жүзеге асыратын уәкілетті органға жібереді.
Ескерту. Шешім 7-4-тармақпен толықтырылды- Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 17.09.2018 № 19/211 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
7-5. Уәкілетті орган отбасы (азамат) (не нотариат куәландырған сенімхат бойынша оның өкілі) ұсынған құжаттардың және (немесе) олардағы деректердің (мәліметтердің) дұрыс емес екенін анықтау негізінде тұрғын үй көмегін беруден бас тартады және өтініш берілген күннен бастап 5 (бес) жұмыс күні ішінде өтініш берушіге "электрондық үкімет" веб-порталы не Мемлекеттік корпорация арқылы дәлелді бас тартуды жібереді.
Ескерту. Шешім 7-5-тармақпен толықтырылды- Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 17.09.2018 № 19/211 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).

7-1. При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-1 в соответствии с решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 17.09.2018 № 19/211 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7-2. В случае представления неполного пакета документов, предусмотренного пунктом 4 Правил, работник Государственной корпорации выдает расписку об отказе в приеме документов.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-2 в соответствии с решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 17.09.2018 № 19/211 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции решения Актауского городского маслихата Мангистауской области от 12.12.2019 № 29/313(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7-3. В случае обращения через веб-портал "электронного правительства", услугополучателю в "личный кабинет" направляются статус о принятии запроса на оказание государственной услуги, а также уведомление с указанием даты и времени получения результата государственной услуги.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-3 в соответствии с решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 17.09.2018 № 19/211 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7-4. Государственная корпорация принимает заявление посредством информационной системы и направляет его в уполномоченный орган, осуществляющий назначение жилищной помощи.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-4 в соответствии с решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 17.09.2018 № 19/211 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7-5. Уполномоченный орган отказывает в предоставлении жилищной помощи на основании установления недостоверности документов, представленных семьей (гражданином) (либо его представителем по нотариально заверенной доверенности), и (или) данных (сведений), содержащихся в них, и в течение 5 (пяти) рабочих дней со дня подачи заявления направляет заявителю мотивированный отказ посредством веб-портала "электронного правительства" либо Государственной корпорации.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-5 в соответствии с решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 17.09.2018 № 19/211 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).

7-6. Тұрғын үй көмегін тағайындау туралы шешімді не кызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді уәкілетті орган қабылдайды. Тұрғын үй көмегін тағайындау туралы хабарлама не тағайындаудан бас тарту туралы дәлелді жауап Мемлекеттік корпорацияға немесе электрондық құжат ретінде "жеке кабинетке" жіберіледі.
Ескерту. Шешім 7-6-тармақпен толықтырылды- Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 17.09.2018 № 19/211 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
8. Тұрғын үй көмегі өтініш берген айдан бастап, табыстар және осы тұрғын үйде отбасы құрамының тіркелуі жөніндегі мәліметтерді тоқсан сайын ұсынумен бір жылдық мерзімге тағайындалады.
9. Тұрғын үй көмегін тағайындағанға дейінгі коммуналдық қызметтер бойынша берешектер есепке алынбайды.
10. Тұрғын үй көмегін көрсетуде азаматтардың келесі санаттары үшін өтемақы шараларымен коммуналдық қызметтерді тұтынуға және телефон үшін абоненттік төлемақының ұлғаюы бөлігінде байланыс қызметтеріне қамтамасыз етілетін тұрғын жай алаңының нормалары, пайдаланып отырған тұрғын жайдың бір бірлігінің нақты аумағына тең, бірақ алпыс екі шаршы метрден аспайтын болып: зейнеткерлер, ауру себептеріне қарамастан мүгедектер және оларға күтім жасайтын азаматтар, тұл жетім балалар, ата-анасыз қалған балалармен бірге тұратын қамқоршылар күндізгі оқу нысанындағы жалпы орта, техникалық және кәсіптік оқу орнын бітіргенге дейін, кәмелетке толмаған балаларымен немесе үш жасқа дейінгі баланы тәрбиелеп отырған баласымен бірге тұратын зейнеткерлер мен мүгедектер отбасы, күндізгі оқу нысанындағы жалпы орта, техникалық және кәсіптік білім жүйесіндегі оқу орындарында оқитын тұлғалармен бірге тұратын зейнеткерлер мен мүгедектер отбасы және басқа санаттағы азаматтар үшін тұрғын үй заңнамасымен көзделген тұрғын жай алаңының нормасы шегінде белгіленеді.
Тұрғын үй көмегін көрсетуде өтемақы шараларымен қамтамасыз етілетін тұрғын жай алаңының нормалары кондоминиум объектісінің ортақ мүлкін күрделі жөндеуге және (немесе) күрделі жөндеуге қаражат жинақтауға арналған жарналарға, тұрғын үйді пайдаланғаны үшін жалға алу ақысы тұрғын жайдың бір бірлігінің нақты аумағына тең, бірақ елу шаршы метрден аспайтын болып белгіленеді.
Тұрғын үй көмегін көрсетуде электрэнергиясын тұтынудың нормасы бір адамға айына тоқсан киловатт/сағат белгіленеді және электр плиталарымен жабдықталған үйде тұратындарға электроэнергиясын тұтынудың нормасы бір адамға айына жүз он бес киловатт/сағатты құрайды.

7-6. Решение о назначении жилищной помощи либо мотивированный ответ об отказе в предоставлении услуги принимается уполномоченным органом. Уведомление о назначении либо мотивированный ответ об отказе в назначении жилищной помощи направляется в Государственную корпорацию или "личный кабинет" в виде электронного документа.
Сноска. Решение дополнено пунктом 7-6 в соответствии с решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 17.09.2018 № 19/211 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
8. Жилищная помощь назначается с месяца подачи заявления сроком на один год, с ежеквартальным предоставлением сведений о доходах и регистрации состава семьи в данном жилье.
9. Задолженность по коммунальным услугам, образовавшаяся до назначения жилищной помощи не учитывается.
10. При оказании жилищной помощи норма площади жилья, обеспечиваемая компенсационным мерами на потребление коммунальных услуг и услуг связи в части увеличения абонентской платы за телефон, устанавливается равной фактически занимаемой площади одной единицы жилья, но не более шестидесяти двух квадратных метров для следующей категории граждан: пенсионерам, инвалидам независимо от причин заболеваний и гражданам, осуществляющим уход за таковыми, детям–круглым сиротам, опекунам, проживающим с детьми, оставшимся без родителей, до окончания общего среднего, технического и профессионального учебного заведения очной формы, семьям пенсионеров и инвалидов, где вместе с ними проживают несовершеннолетние дети или дети, воспитывающие детей до трех лет, семьям пенсионеров и инвалидов, где вместе с ними проживают лица, которые учатся в учебных заведениях очной формы обучения в системе общего среднего, технического и профессионального образования, и другой категории граждан в пределах норм площади жилья, предусмотренной жилищным законодательством.
При оказании жилищной помощи норма площади жилья, обеспечиваемая компенсационными мерами на капитальный ремонт и (или) взносы на накопление средств на капитальный ремонт общего имущества объекта кондоминиума, арендную плату за пользование жилищем, устанавливается равной фактически занимаемой площади одной единицы жилья, но не более пятидесяти квадратных метров.
При оказании жилищной помощи норма отпуска потребления электроэнергии в месяц на одного человека устанавливается девяносто киловатт/час, и проживающим в доме, оборудованном электрической плитой, норма отпуска потребления электроэнергии в месяц на одного человека составляет сто пятнадцать киловатт/час.

11. Жеке меншігінде бір тұрғын жай бірлігінен артық тұрғын жайы бар немесе үй-жайын жалға (жалдама) немесе жартылай жалға берген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегі тағайындалмайды.
Үш жасқа дейінгі баланы тәрбиелеп отырғандарды, күтімге мұқтаж мүгедектерді күтуді жүзеге асырып отырған тұлғаларды, сонымен қатар емдеу мекемелерінде есепте тұрған психикалық аурулармен ауыратындар және уақытша жұмысқа жарамсыздығы жөнінде дәрігерлік - кеңестік комиссияның қорытындысы барларды қоспағанда, егер оның ішінде еңбекке жарамды, бірақ жұмыс істемейтін, оқымайтын, әскери қызмет атқармайтын және жұмыспен қамту қызметінде жұмыссыз ретінде тіркелмеген мүшелері бар отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегі берілмейді.
12. Тұрғын үй көмегін алушылар тұрғын үй көмегін тағайындауға қатысы бар қандай да болмасын (отбасы құрамы, оның бюджеті, жылжымайтын мүлік сатып алуы және тағы басқа) өзгерістер жөнінде, сонымен қатар көмекті қате есептеу жәйттары жөнінде, он күн мерзім ішінде Уәкілетті органға хабарлайды.
Уәкілетті органға қасақана қате мәліметтер бергендігі салдарынан көтермеленген немесе заңсыз өтемақы тағайындалған жағдайда, меншік иесі (жалға беруші) заңсыз алынған тұрғын үй көмегін ерікті түрде, ал бас тартқан жағдайда – сот тәртібімен қайтарады. Келесі мерзімге арналған тұрғын үй көмегі заңсыз алынған тұрғын үй көмегі бюджетке қайтарылған соң тағайындалады.
13. Тапсырылған құжаттардың растығына көз жеткізу қажет болған жағдайларда, Уәкілетті орган арыз иесінің тұрып жатқан үйінің материалдық-тұрмыстық жағдайына тексеріс жүргізуге құқылы.
3. Тұрғын үй көмегін төлеу
14. Аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін төлеу жергілікті бюджет қаражаты есебінен екінші деңгейлі банктер арқылы уәкілетті органмен жүзеге асырылады.
15. алынып тасталды - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 12.12.2019 № 29/313(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
16. алынып тасталды - Маңғыстау облысы Ақтау қалалық мәслихатының 12.12.2019 № 29/313(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
Ақтау қалалық мәслихатының
2016 жылғы 21 қазандағы №5/57 шешіміне 2 қосымша
Қалалық мәслихаттың күші жойылды деп танылған кейбір шешімдерінің тізбесі
1. Қалалық мәслихаттың 2012 жылғы 12 қыркүйектегі № 6/62 "Ақтау қаласында аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшерін және тәртібін айқындау Қағидасын бекіту туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2159 болып тіркелген, 2012 жылғы 6 қазандағы № 169 "Манғыстау" газетінде жарияланған).

11. Семьям (гражданам), имеющим в частной собственности более одной единицы жилья или сдающим помещение внаем (аренду) или поднаем, жилищная помощь не назначается.
Жилищная помощь не предоставляется в случаях, если среди членов семьи (граждан) имеются: трудоспособные лица, которые не работают, не учатся, не служат в армии и не зарегистрированы в службе занятости в качестве безработных, за исключением занятых воспитанием ребенка до трех лет, лиц осуществляющих уход за инвалидами, нуждающимися в уходе, а так же страдающих психическими заболеваниями, состоящие на учете в лечебных учреждениях и имеющие заключение врачебно-консультационной комиссии о временной нетрудоспособности.
12. Получатели жилищной помощи в течение десяти рабочих дней информируют Уполномоченный орган о любых изменениях, влияющих на начисление жилищной помощи (состава семьи, ее бюджета, приобретение недвижимости и так далее), а также в случаях неправильного начисления помощи.
В случаях предоставления в Уполномоченный орган заведомо недостоверных сведений, повлекших за собой назначение завышенной или незаконной компенсации, собственник (наниматель) возвращает незаконно полученную жилищную помощь добровольно, а в случае отказа – в судебном порядке. Жилищная помощь на следующий срок назначается после возврата в бюджет незаконно полученной жилищной помощи.
13. В случае необходимости подтверждения достоверности представленных документов Уполномоченный орган вправе производить обследование материально-бытовых условий проживания заявителей.
3. Выплата жилищной помощи
14. Выплата жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) осуществляется Уполномоченным органом через банки второго уровня за счет местных бюджетных средств.
15. исключен решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 12.12.2019 № 29/313(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
16. исключен решением Актауского городского маслихата Мангистауской области от 12.12.2019 № 29/313(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 2 к решению Актауского городского маслихата от 21 октября 2016 года № 5/57
Перечень признанных утратившими силу некоторых решений городского маслихата
1. Решение городского маслихата от 12 сентября 2012 года № 6/62 "Об утверждении Правил определения размера и порядка оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) в городе Актау" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2159, опубликовано 6 октября 2012 года в газете "Огни Мангистау" за № 166).

2. Қалалық мәслихаттың 2013 жылғы 26 наурыздағы № 10/112 "Қалалық мәслихаттың 2012 жылғы 12 қыркүйектегі № 6/62 "Ақтау қаласында аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшерін және тәртібін айқындау Қағидасын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтыру енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2240 болып тіркелген, 2013 жылғы 20 сәуірдегі № 67 "Манғыстау" газетінде жарияланған).
3. Қалалық мәслихаттың 2014 жылғы 17 наурыздағы № 18/177 "Қалалық мәслихаттың 2012 жылғы 12 қыркүйектегі № 6/62 "Ақтау қаласында аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшерін және тәртібін айқындау Қағидасын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2385 болып тіркелген, 2014 жылғы 18 сәуірдегі "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған).
4. Қалалық мәслихаттың 2014 жылғы 24 қарашадағы № 25/236 "Қалалық мәслихаттың 2012 жылғы 12 қыркүйектегі № 6/62 "Ақтау қаласында аз қамтамасыз етілген отбасыларға (азаматтарға) тұрғын үй көмегін көрсетудің мөлшерін және тәртібін айқындау Қағидасын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" шешімі (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу Тізілімінде № 2569 болып тіркелген, 2015 жылғы 10 қаңтардағы №5-6 "Манғыстау" газетінде жарияланған).

2. Решение городского маслихата от 26 марта 2013 года № 10/112 "О внесении изменений и дополнения в решение городского маслихата от 12 сентября 2012 года № 6/62 "Об утверждении Правил определения размера и порядка оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) в городе Актау" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2240, опубликовано 20 апреля 2013 года в газете "Огни Мангистау" за № 67).
3. Решение городского маслихата от 17 марта 2014 года № 18/177 "О внесении изменений в решение городского маслихата от 12 сентября 2012 года № 6/62 "Об утверждении Правил определения размера и порядка оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) в городе Актау" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2385, опубликовано 18 апреля 2014 года в информационно-правовой системе "Әділет").
4. Решение городского маслихата от 24 ноября 2014 года № 25/236 "О внесении изменений и дополнений в решение городского маслихата от 12 сентября 2012 года № 6/62 "Об утверждении Правил определения размера и порядка оказания жилищной помощи малообеспеченным семьям (гражданам) в городе Актау" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 2569, опубликовано 10 января 2015 года в газете "Огни Мангистау" за № 5-6).