"Бейнеу аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру Қағидаларын және оның сипаттамасын бекіту туралы
Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 8/64 шешімі. Маңғыстау облысы Әділет департаментінде 2017 жылғы 10 қаңтарда № 3244 болып тіркелді. Күші жойылды-Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 2020 жылғы 16 маусымдағы № 50/407 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Маңғыстау облысы Бейнеу аудандық мәслихатының 16.06.2020 № 50/407(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 30 бабының 4 тармағына сәйкес, Бейнеу аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Қоса беріліп отырған "Бейнеу аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасы бекітілсін.
2. "Бейнеу аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесі (Б.Түйешиев) осы шешімнің әділет органдарында мемлекеттік тіркелуін, оның бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы шешінің орындалуын бақылау "Бейнеу аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің басшысына (Б.Түйешиев) жүктелсін.
4. Осы шешім әділет органдарында мемлекеттік тіркелген күннен бастап күшіне енеді және ол алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы Ж.Қайранов
Аудандық мәслихат
хатшысының міндетін
атқарушы Б.Досов
Бейнеу аудандық мәслихатының 2016
жылғы 9 желтоқсандағы № 8/64
шешімімен бекітілген
"Бейнеу аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасы
1. Осы "Бейнеу аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру Қағидалары және оның сипаттамасы (бұдан әрі - Қағидалар) Қазақстан Республикасы 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекеттік қызметі туралы" Заңының 30 бабының 4 тармағына сәйкес әзірленген және "Бейнеу аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру тәртібін және оның сипаттамасын анықтайды.
2. Қызметтік куәлік (бұдан әрі - Куәлік) мемлекеттік әкімшілік қызметшілердің "Бейнеу аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінде атқаратын лауазымын растайтын құжат болып табылады.

Об утверждении Правил выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Бейнеуского районного маслихата" и его описание
Решение Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 9 декабря 2016 года № 8/64. Зарегистрировано Департаментом юстиции Мангистауской области 10 января 2017 года № 3244. Утратило силу решением Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 16 июня 2020 года № 50/407
Сноска. Утратило силу решением Бейнеуского районного маслихата Мангистауской области от 16 июня 2020 года № 50/407(вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", Бейнеу районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Бейнеуского районного маслихата" и его описание.
2. Государственному учреждению "Аппарат Бейнеуского районного маслихата" (Б.Туйешиев) обеспечить государственную регистрацию настоящего решения в органах юстиции, его официальное опубликование в средствах массовой информации и в информационно-правовой системе "Әділет".
3. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на руководителя государственного учреждения "Аппарат Бейнеуского районного маслихата" (Туйешиев Б.).
4. Настоящее решение вступает в силу со дня государственной регистрации в органах юстиции и вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии Ж.Кайранов
Исполняющий обязанности
секретаря районного
маслихата Б.Досов
Утверждены
решением Бейнеуского районного
маслихата от 9 декабря 2016 года № 8/64
Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Бейнеуского районного маслихата" и его описание
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Бейнеуского районного маслихата" и его описание (далее - Правила) разработаны в соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" и определяют порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Бейнеуского районного маслихата" и его описание.
2. Служебное удостоверение (далее - Удостоверение) является документом, подтверждающим занимаемую административным государственным служащим должность в государственном учреждении "Аппарат Бейнеуского районного маслихата".

3. Куәлік белгіленген тәртіппен Бейнеу аудандық мәслихаты хатшысының қолтаңбасымен беріледі.
4. Куәлік лауазымға тағайындалған, ауыстырылған (қайта тағайындалған), бүлінген, жоғалған кезде беріледі.
5. Атқарып отырған лауазымынан босатылған, қызметтен босатылған, ауыстырылған (қайта тағайындалған) кезде, қызметкерлер өкімнің шыққан күнінен бастап үш жұмыс күн ішінде куәлікті алған жеріне тапсырады.
6. Куәліктердің берілуі мен қайтарылуын есепке алуды "Бейнеу аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің бас маман жүргізеді.
7. Куәліктердің берілуі мен қайтарылуын есепке алуды осы Қағидаларға 1 қосымшаға нысан бойынша нөмірленетін және тігілетін, куәліктерді беру және қайтару журналында жүзеге асырылады.
8. Куәліктерді есептен шығаруды және жоюды Қағидаларға 2 қосымшаға сәйкес нысан бойынша куәліктерді есептен шығаруға және жоюға арналған актіні жасай отырып, "Бейнеу аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің кадр жұмысы жөніндегі бас маманы жүргізеді.
9. Куәлікті жоғалтқан немесе бүлдірген жағдайда қызметкер үш жұмыс күні ішінде жазбаша түрде "Бейнеу аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің бас маманы хабарлайды.
10. Куәлікті жоғалтқан адам жоғалған куәліктің жарамсыздығы туралы мәліметті бұқаралық ақпарат құралдарына жариялауға жібереді.
11. Куәлікті дұрыс сақтамау нәтижесінде болған жоғалту, бүлдіру, сондай-ақ куәлікті басқа тұлғаларға беру, куәлікті жеке басы үшін қызметтен тыс мақсаттарда пайдаланудың әрбір фактісі бойынша "Бейнеу аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің бас маманы қызметтік тексеру жүргізу қажеттігі тұрғысын қарайды.
12. "Бейнеу аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің куәлігі мұқаба мен жапсырмадан тұрады.
Мұқаба өлшемі 65х190 миллиметрлі (ашып көрсетілген түрінде) көгілдір түсті былғары алмастырғыштан тұрады. Мұқабаның сыртқы бетінің ортасында Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі орналасқан, төменде жол-жолымен баспаханалық шрифтімен "Бейнеу аудандық мәслихаты" жазбасы орын алған.
Куәлік жапсырмасының ішкі жағында (өлшемі 60х90 миллиметр) шеңберде күн мен қалықтаған қыранның жасырын формасы қолдана отырып, көгілдір түсті тангир торы бейнеленген.
Жоғары бөлігінде екі жағында "Қазақстан Республикасы Маңғыстау облысы", "Республика Казахстан Мангистауская область" жазбасы орналасқан және мемлекеттік және орыс тілдерінде мемлекеттік органның атауы (қызыл түсті қою шрифтімен) жазылады. Одан төмен мәтіннен үзік жолақпен бөлектелген "Қазақстан Республикасы" деген (қызыл түсті, шрифт өлшемі 4) жазба жазылады.

3. Удостоверение выдается в установленном порядке за подписью секретаря Бейнеуского районного маслихата.
4. Удостоверения выдаются при назначении на должность, перемещении (переназначении), порче, утере.
5. При освобождении от занимаемой должности, увольнении, перемещении (переназначении), работники, в течение трех рабочих дней со дня издания распоряжения сдают удостоверения по месту его получения.
6. Учет выдачи и возврата удостоверений ведется главным специалистом государственного учреждения "Аппарат Бейнеуского районного маслихата".
7. Учет выдачи и возврата удостоверений осуществляется в журналах выдачи и возврата удостоверений, которые пронумеровываются и прошнуровываются по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам.
8. Списание и уничтожение удостоверений производится главным специалистом по кадровой работе государственного учреждения "Аппарат Бейнеуского районного маслихата" с составлением акта на списание и уничтожение удостоверений по форме, согласно приложению 2 к настоящим Правилам.
9. В случае утраты или порчи удостоверения работник в течение трех рабочих дней в письменной форме сообщает главному специалисту государственного учреждения "Аппарат Бейнеуского районного маслихата".
10. Лицо, утерявшее удостоверение, направляет на опубликование в средствах массовой информации сведения о недействительности утерянного удостоверения.
11. По каждому факту утери, порчи удостоверения, произошедшего в результате недобросовестного его хранения, а также передачи удостоверения другим лицам, использования удостоверения в личных внеслужебных целях, главным специалистом государственного учреждения "Аппарат Бейнеуского районного маслихата" рассматривается необходимость проведения служебного расследования.
12. Удостоверение государственного учреждения "Аппарат Бейнеуского районного маслихата" состоит из обложки и вкладыша.
Обложка состоит из кожзаменителя синего цвета, размером 65х190 миллиметра (в развернутом виде). На лицевой стороне обложки по центру расположено изображение Государственного герба Республики Казахстан, ниже построчно типографским шрифтом выполнена надпись "Бейнеу аудандық мәслихаты".
На внутренней стороне вкладыша (размер 60х90 миллиметра) удостоверения изображен на фоне тангир голубого цвета с использованием скрытой формы солнца и парящего орла в круге.
В верхней части размещены с двух сторон надписи "Қазақстан Республикасы Маңғыстау облысы", "Республика Казахстан Мангистауская область" и на государственном и русском языках наименование государственного органа (красного цвета жирным шрифтом). Под ними отделяющиеся от текста отбивочной полосой, прописывается надпись "Қазақстан Республикасы" (красного цвета, размер шрифта 4).

Сол жағында: фотосурет (3х4 сантиметр өлшемде), орталығында куәліктің нөмірі мен "Куәлік" жазбасы (қара түсті қою шрифтімен), төменде жол-жолымен тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қара түсті қою шрифтімен, шрифті өлшемі 14) және мемлекеттік тілде лауазымы (қара түсті қою курсивті шрифтімен) көрсетіледі. Төменде мемлекеттік тілде "Берілген күні" (курсивті шрифтімен) жазбасы орындалған және куәліктің берілген күні көрсетіледі.
Оң жағында: Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі және оның астында көгілдір түсті "Қазақстан" жазбасы, орталығында "Удостоверение" жазбасы мен куәліктің нөмірі (қара түсті қою шрифтімен), олардың астында жол-жолымен тегі, аты, әкесінің аты (бар болса) (қара түсті қою шрифтімен, шрифті өлшемі 14) және орыс тілінде лауазымы (қара түсті қою курсивті шрифтімен) көрсетіледі. Төменде орыс тілінде "Дата выдачи" (курсивті шрифтімен) жазбасы орындалған және куәліктің берілген күні көрсетіледі.
13. Куәліктер Бейнеу аудандық мәслихаты хатшысының қолымен расталады және елтаңбалы мөрмен бекітіледі.
"Бейнеу аудандық мәслихатының аппараты"
мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру
Қағидаларына және оның сипаттамасына
1 қосымша
Нысан
Қызметтік куәліктерді беру және қайтару журналы
Тегі, аты, әкесінің аты (бар болса)
Атқаратын лауазымы
Куәлік №
Беру күні
Алғандағы туралы қолы
Тапсыру күні
Тапсырғандығы туралы қолы
Ескертпе: журнал тігілген, нөмірленген болуы тиіс.
"Бейнеу аудандық мәслихатының
аппараты" мемлекеттік мекемесінің
қызметтік куәлігін беру
Қағидаларына және оның
сипаттамасына
2-қосымша
Нысан
Ұйымның атауы
АКТІ
___________                   _____________            №_____________
жасалу орны                   күні
Біз төменде қол қойғандар (кемінде 3 қызметкер, тегін, атын, әкесінің атын (бар болса), атқаратын лауазымын көрсету керек), "Бейнеу аудандық мәслихатының аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігін беру қағидалары және оның сипаттамасының 5 тармағының негізінде есептен шығаруға және жоюға жиналған практикалық маңызын жоғалтқан қызметкерлердің куәліктерін зерделеп: басқа қызметке ауысуымен жұмыстан босатылуына байланысты ___________ тізімге сәйкес:
Оларды есептен шығару және жою бойынша осы актіні жасады:
Лауазымның атауы                              Қолы
Лауазымның атауы                              Қолы
Лауазымның атауы                              Қолы

На левой стороне: фотография (размером 3х4 сантиметра), в центре указываются номер удостоверения и надпись "КУӘЛІК" (черного цвета жирным шрифтом), под ними построчно фамилия, имя, отчество (при его наличии) (черного цвета жирным шрифтом, размер шрифта - 14) и на государственном языке должность (черного цвета жирным-курсивным шрифтом). Ниже выполнена надпись на государственном языке "Берілген күні" (курсивным шрифтом) и указывается дата выдачи удостоверения.
На правой стороне: изображение Государственного герба Республики Казахстан и под ним надпись голубого цвета "Қазақстан", в центре указываются надпись "Удостоверение" и номер удостоверения (черного цвета жирным шрифтом), под ними построчно фамилия, имя, отчество (при его наличии) (черного цвета жирным шрифтом, размер шрифта - 14) и на русском языке должность (черного цвета жирным-курсивным шрифтом). Ниже выполнена надпись на русском языке "Дата выдачи" (курсивным шрифтом) и указывается дата выдачи удостоверения.
13. Удостоверения заверяются подписью секретаря Бейнеуского районного маслихата и скрепляются оттиском гербовой печатью.
Приложение 1
к Правилам выдачи служебного
удостоверения государственного
учреждения "Аппарат Бейнеуского
районного маслихата" и его описание Форма
Журнал выдачи и возврата удостоверений
Фамилия, имя, отчество (при наличии)
Занимаемая должность
№ удостоверения
Дата выдачи
Роспись о получении
Дата сдачи
Роспись о сдачи
Примечание: журнал должен быть прошнурован, пронумерован.
Приложение 2
к Правилам выдачи служебного
удостоверения государственного
учреждения "Аппарат Бейнеуского
районного маслихата" и его описание
Форма
Наименование организации
АКТ
_____________                  ____________                  №___________
Место составления                  дата
Мы, ниже подписавшиеся (не менее 3 работников, указать фамилию, имя, отчество (при наличии), занимаемую должность), на основании пункта 5 Правил выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат Бейнеуского районного маслихата" и его описание, изучив собранные к списанию и уничтожению утратившие практическое значение удостоверения работников: _________ в связи с увольнением, переводом на другую должность согласно списку:
Составили настоящий акт по их списанию и уничтожению:
Наименование должности                        Подпись
Наименование должности                        Подпись
Наименование должности                        Подпись