Мәслихаттың 2016 жылғы 29 тамыздағы № 49 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 2016 жылғы 2 желтоқсандағы № 64 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 28 желтоқсанда № 6767 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 2017 жылғы 4 желтоқсандағы № 183 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Рудный қаласы мәслихатының 04.12.2017 № 183 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына сәйкес мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
Мәслихаттың 2016 жылғы 29 тамыздағы № 49 "Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларын бекіту туралы" шешіміне (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 6626 номірімен тіркелген, 2016 жылғы 7 қазанда "Рудненский рабочий" қалалық газетінде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген шешіммен бекітілген Әлеуметтік көмек көрсетудің, оның мөлшерлерін белгілеудің және мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарының тізбесін айқындаудың қағидаларында:
8-тармақтың 4) тармақшасы жаңа редакцияда жазылсын:
"4) білім беру гранттарының иелері болып табылатын адамдарды, білім беру ұйымында оқуды төлеуге бағытталған мемлекеттік бюджеттен өзге төлемдерді алушыларды қоспағанда, Қазақстан Республикасының оқу орындарында алғашқы техникалық және кәсіптік, ортадан кейінгі және жоғары білім алумен байланысты оқуды төлеу үшін мына тұлғаларға:
оқудың нақты құны бойынша шығындарды өтеу үшін жүгінгенге дейінгі соңғы он екі айда жан басына шаққандағы орташа табысы Қостанай облысы бойынша белгіленген ең төменгі күнкөріс деңгейінен (бұдан әрі – ең төменгі күнкөріс деңгейі) төмен отбасылардағы жастарға;
оқудың нақты құны бойынша шығындарды өтеу үшін, табыстарын есептемегенде, әлеуметтік жағынан осал топтарына жататын (балалар үйлерінің түлектері, жетім балалар мен ата-анасының қамқорлығынсыз қалған балалар, көп балалы және толық емес отбасылар) және жергілікті бюджет қаражаты есебінен оқуды жалғастыратын жастарға;
нақты құны бойынша оқуды төлеу үшін, табыстарын есептемегенде, мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасындағы ұсынысы бойынша барлық санаттағы мүгедектерге.
Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасындағы ұсынысы бойынша білім алатын оқуды төлеуге арналған әлеуметтік көмекті алған барлық санаттағы мүгедектер әлеуметтік көмек тағайындалған күннен бастап үш ай ішінде жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөліміне оқудың нақты құнын төлеу туралы құжатты береді.
Әлеуметтік көмек 400 айлық есептік көрсеткіштен артық емес мөлшерінде, оқу жылы ішінде екі бөлініп төленеді;";
37-тармақ жаңа редакцияда жазылсын:

О внесении изменений в решение от 29 августа 2016 года № 49 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан"
Решение маслихата города Рудного Костанайской области от 2 декабря 2016 года № 64. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 28 декабря 2016 года № 6767. Утратило силу решением маслихата города Рудного Костанайской области от 4 декабря 2017 года № 183
Сноска. Утратило силу решением маслихата города Рудного Костанайской области от 04.12.2017 № 183 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии со статьей 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" маслихат РЕШИЛ:
Внести в решение маслихата от 29 августа 2016 года № 49 "Об утверждении Правил оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под номером 6626, опубликованное 7 октября 2016 года в городской газете "Рудненский рабочий") следующие изменения:
в Правилах оказания социальной помощи, установления размеров и определения перечня отдельных категорий нуждающихся граждан, утвержденных указанным решением:
подпункт 4) пункта 8 изложить в новой редакции:
"4) лицам на обучение, связанное с получением первоначального технического и профессионального, послесреднего и высшего образования в учебных заведениях Республики Казахстан, за исключением лиц, являющихся обладателями образовательных грантов, получателями иных выплат из государственного бюджета, направленных на оплату обучения в организации образования, из числа:
молодежи из семей со среднедушевым доходом за последние двенадцать месяцев перед обращением ниже величины прожиточного минимума, установленного по Костанайской области (далее – прожиточный минимум) для возмещения расходов по фактической стоимости обучения;
молодежи, относящейся к социально уязвимым слоям населения (выпускникам детских домов, детям-сиротам и детям, оставшимся без попечения родителей, многодетным и неполным семьям) и продолжающей обучение за счет средств местного бюджета, без учета доходов, для возмещения расходов по фактической стоимости обучения;
инвалидов всех категорий, без учета доходов, по рекомендации в индивидуальной программе реабилитации инвалида, для оплаты обучения по фактической стоимости.
Инвалиды всех категорий, получившие социальную помощь на оплату обучения, приобретающие образование по рекомендации в индивидуальной программе реабилитации инвалида, в течение трех месяцев со дня назначения социальной помощи, предоставляют в отдел занятости и социальных программ документ об оплате фактической стоимости обучения.
Социальная помощь выплачивается в размере не более 400 месячных расчетных показателей двумя частями в течение учебного года;";
пункт 37 изложить в новой редакции:

"37. Әлеуметтік көмек көрсету мониторингі мен есепке алуды жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі "Е-Собес" немесе "Әлеуметтік көмек" автоматтандырылған ақпараттық жүйесінің дерекқорларын пайдалана отырып жүргізеді.".
2. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қалалық мәслихаттың кезектен
тыс сессиясының төрағасы Р. Исмухамбетов
Қалалық мәслихат хатшысы В. Лощинин
"КЕЛІСІЛДІ"
"Рудный қалалық жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің басшысы
________________________ С. Костина

"37. Мониторинг и учет предоставления социальной помощи проводит отдел занятости и социальных программ с использованием баз данных автоматизированной информационной системы "Е-Собес" или "Социальная помощь".".
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель внеочередной
сессии городского маслихата Р. Исмухамбетов
Секретарь городского маслихата В. Лощинин
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель государственного учреждения
"Рудненский городской отдел занятости и
социальных программ"
___________________________ C. Костина