Жітіқара ауданының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы
Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 2016 жылғы 22 желтоқсандағы № 76 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 5 қаңтарда № 6775 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 75-бабының 2-тармағына, "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" 2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 1) тармақшасына сәйкес Жітіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2017 - 2019 жылдарға арналған аудандық бюджет тиісінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес, оның ішінде 2017 жылға, мынадай көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер –3800793,2 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша –1956136 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша –12674 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер бойынша -10485 мың теңге;
трансферттер түсiмi бойынша –1821498,2 мың теңге;
2) шығындар – 3962800,6 мың теңге;
3) таза бюджеттік кредиттеу – -79798,9 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 246630 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 326428,9 мың теңге;
4) қаржы активтерімен операциялар бойынша сальдо – 0,0 теңге;
5) бюджет тапшылығы (профициті) – -82208,5 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитін пайдалану) – - 82208,5 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 30.11.2017 № 159 шешімімен (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі).
2. 2017 жылға арналған аудан бюджетіне облыстық бюджеттен берілетін бюджеттік субвенциялар көлемі, 1504870 мың теңге сомасында белгіленгені ескерілсін.
3. Аудан бюджетінен облыстық бюджетке бюджеттік алып коюлардың көлемі 0 құрайтыны ескерілсін.
4. 2017 жылға арналған Жітіқара ауданы әкімдігінің резерві 3564,1 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 17.10.2017 № 142 шешімімен (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі).
5. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) сандық білім беру инфрақұрылымын құруға – 15907 мың теңге;
2) 2016 жылы Жұмыспен қамту 2020 жол картасы бойынша кәсіби даярлауға бағытталған оқуын аяқтауға - 2054,5 мың теңге;
3) қоныс аударушылар және оралмандар үшін тұрғын үйді жалдау (жалға алу) бойынша шығыстарды өтеуге – 2232,7 мың теңге;
4) бухгалтерлерді оқытуға – 330 мың теңге;
5) алып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 30.11.2017 № 159 шешімімен (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі).;

О бюджете Житикаринского района на 2017-2019 годы
Решение маслихата Житикаринского района Костанайской области от 22 декабря 2016 года № 76. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 5 января 2017 года № 6775. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 75 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 1) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан" Житикаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить районный бюджет на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2017 год, в следующих объемах:
1) доходы – 3800793,2 тысячи тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 1956136 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 12674 тысячи тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 10485 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 1821498,2 тысяч тенге;
2) затраты – 3962800,6 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -79798,9 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 246630 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов – 326428,9 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 0,0 тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – -82208,5 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета – 82208,5 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 30.11.2017 № 159 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Учесть, что объем бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета бюджету района на 2017 год, установлен в сумме 1504870 тысяч тенге.
3. Учесть, что объем бюджетных изъятий из бюджета района в областной бюджет составляет 0.
4. Утвердить резерв акимата Житикаринского района на 2017 год в сумме 3564,1 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 4 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 17.10.2017 № 142 (вводится в действие с 01.01.2017).
5. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены целевые текущие трансферты из областного бюджета, в том числе:
1) 15907 тысяч тенге - на создание цифровой образовательной инфраструктуры;
2) 2054,5 тысячи тенге – на доучивание направленных на профессиональную подготовку в 2016 году по Дорожной карте занятости 2020;
3) 2232,7 тысячи тенге – на возмещение расходов по найму (аренде) жилья для переселенцев и оралманов;
4) 330 тысяч тенге – на обучение бухгалтеров;
5) исключен - решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 30.11.2017 № 159 (вводится в действие с 01.01.2017);

6) "Дзержинский ауылына кіреберіс" автомобиль жолының учаскесін маршруттық тәсілмен ағымдағы жөндеуге – 84819,4 мың теңге;
7) Ленин көшесінен № 4-шағын ауданындағы "Теремок" балабақшасына дейін квартал ішіндегі өткелді ағымдағы жөндеуге – 2531,3 мың теңге;
8) Жібек-Жолы көшесінен 5 "В" шағын ауданындағы "Балапан" балабақшасына дейін квартал ішіндегі өткелді ағымдағы жөндеуге – 4815 мың теңге;
9) Алтынсарин көшесінен Ақсұлу – ақын көшесінің қиылысына дейін (№ 12-орта мектеп) квартал ішіндегі өткелді ағымдағы жөндеуге – 5216,2 мың теңге;
10) жануарлардың энзоотиялық аурулары бойынша ветеринариялық іс-шараларды жүргізуге – 918 мың теңге;
11) жерге орналастыру құжаттамасын әзірлеуге, топографиялауға және сібір көмінділерінің топырақты ошақтарының қоршауларын орнатуға – 3105 мың теңге;
12) инсинераторларды пайдалана отырып биологиялық қалдықтарды пайдаға асыруға – 6426 мың теңге;
13) Жітіқара қаласының 5, 5в, 6-шағын аудандарындағы 10/0,4-ТҚС кВ арасындағы шағын аудандар ішіндегі 10-КЖ кВ кабель желілерін реконструкциялауға – 3249 мың теңге;
14) Жітіқара қаласының 2, 4, 7-шағын аудандарындағы 10/0,4-ТҚС кВ арасындағы шағын аудандар ішіндегі 10-КЖ кВ кабель желілерін реконструкциялауға – 3025 мың теңге;
15) Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамытудың 2017-2021 жылдарға арналған бағдарламасы шеңберінде, мобильді орталықтардағы оқуды қоса алғанда, еңбек нарығында сұранысқа ие кәсіптер мен дағдылар бойынша жұмысшы кадрларды қысқа мерзімді кәсіптік оқытуға – 24104 мың теңге;
16) алып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 05.05.2017 № 117 шешімімен (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі).;
17) 0-ден 7 километрге дейін "Шевченковка ауылына кіреберіс" автомобиль жолының учаскесін орташа жөндеуге – 23184 мың теңге;
18) 0-ден 2 километрге дейін "Станция ауылына кіреберіс" автомобиль жолын орташа жөндеуге – 19707,8 мың теңге;
19) халықты жұмыспен қамту орталықтарындағы электрондық кезек жүйесінің жабдығын сатып алуға және монтаждауға – 3304 мың теңге;
20) "Станция ауылына кіреберіс" автомобиль жолын ағымдағы жөндеуге – 1904 мың теңге;
21) 10-нан 26 километрге дейін "Шевченковка ауылына кіреберіс" автомобиль жолын маршруттық тәсілмен ағымдағы жөндеуге – 1064 мың теңге.
22) Есжанов көшесінен Уәлиханов көшесіне дейінгі шекараларда Ленин көшесі бойындағы автомобиль жолының учаскесін орташа жөндеу – 11964,8 мың теңге;
23) Жақыпов көшесінен Жібек-Жолы көшесіне дейінгі шекараларда Уәлиханов көшесі бойындағы автомобиль жолының учаскесін орташа жөндеу – 28560,7 мың теңге;

6) 84819,4 тысяч тенге – на текущий ремонт участка автомобильной дороги маршрутным способом "Подъезд к селу Дзержинское";
7) 2531,3 тысяча тенге – на текущий ремонт внутриквартального проезда от улицы Ленина до детского сада "Теремок" в микрорайоне № 4;
8) 4815 тысяч тенге – на текущий ремонт внутриквартального проезда от улицы Жибек-Жолы до детского сада "Балапан" в 5 "В" микрорайоне;
9) 5216,2 тысяч тенге – на текущий ремонт внутриквартального проезда от улицы Алтынсарина до пересечения улицы Акслу - акын (средняя школа № 12);
10) 918 тысяч тенге – на проведение ветеринарных мероприятий по энзоотическим болезням животных;
11) 3105 тысяч тенге – на разработку землеустроительной документации, топографирование и устройство ограждений почвенных очагов сибиреязвенных захоронений;
12) 6426 тысяч тенге – на утилизацию биологических отходов с использованием инсинераторов;
13) 3249 тысяч тенге – на реконструкцию внутримикрорайонных кабельных линий КЛ-10 кВ между ТП-10/0,4 кВ 5, 5в, 6 микрорайонов города Житикары;
14) 3025 тысяч тенге – на реконструкцию внутримикрорайонных кабельных линий КЛ-10 кВ между ТП-10/0,4 кВ 2, 4, 7 микрорайонов города Житикары;
15) 24104 тысячи тенге – на краткосрочное профессиональное обучение рабочих кадров по востребованным на рынке труда профессиям и навыкам, включая обучение в мобильных центрах, в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства на 2017-2021 годы;
16) исключен - решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 05.05.2017 № 117 (вводится в действие с 01.01.2017);
17) 23184 тысячи тенге – на средний ремонт участка автомобильной дороги "Подъезд к селу Шевченковка" от 0 до 7 километра;
18) 19707,8 тысяч тенге – на средний ремонт автомобильной дороги "Подъезд к селу Станционное" от 0 до 2 километра;
19) 3304 тысячи тенге - на приобретение и монтаж оборудования системы электронной очереди в центрах занятости населения;
20) 1904 тысячи тенге – на текущий ремонт автомобильной дороги "Подъезд к селу Станционное";
21) 1064 тысячи тенге – на текущий ремонт маршрутным способом автомобильной дороги "Подъезд к селу Шевченковка" от 10 до 26 километра;
22) 11964,8 тысячи тенге – средний ремонт участка автомобильной дороги по улице Ленина в границах от улицы Ищанова до улицы Уалиханова;
23) 28560,7 тысяч тенге – средний ремонт участка автомобильной дороги по улице Уалиханова в границах от улицы Жакыпова до улицы Жибек-Жолы;

24) Кіреберістерсіз орталық көше және қосалқы станцияға дейінгі бұрылыс – Айнабұлақ шағын ауданына автомобиль жолының учаскелерін орташа жөндеу – 14280,7 мың теңге;
25) Мешіттің орын тұрағынан Уәлиханов көшесінің қиылысына дейінгі шекараларда Доскали Асымбаев көшесі бойындағы автомобиль жолының учаскесін орташа жөндеу – 16782,9 мың теңге;
26) Доскали Асымбаев көшесінен Чайковский ауылына бұрылысқа дейінгі шекараларда Жітіқара қаласына солтүстік кіреберістегі автомобиль жолын орташа жөндеу – 7414,5 мың теңге;
27) Жоғарғы – Шортанды және Төменгі – Шортанды су қоймалары бөгеттерінің қақпаларын күрделі жөндеуге – 500,0 мың теңге.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 23.02.2017 № 104 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 05.05.2017 № 117 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 18.08.2017 № 134 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 17.10.2017 № 142 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 30.11.2017 № 159 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттер көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
1) тілдік курстар бойынша тағылымдамадан өткен мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 157,7 мың теңге;
2) оқу кезеңінде негізгі қызметкерді алмастырғаны үшін мұғалімдерге қосымша ақы төлеуге – 1275,6 мың теңге;
3) "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге – 2884 мың теңге;
4) Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 – 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыруға – 10528,4 мың теңге;
5) еңбек нарығын дамытуға – 14382 мың теңге.
6) алып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 23.02.2017 № 104 шешімімен (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі);
7) алып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 23.02.2017 № 104 шешімімен (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі).
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 23.02.2017 № 104 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 05.05.2017 № 117 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 18.08.2017 № 134 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 17.10.2017 № 142 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі); 30.11.2017 № 159 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
Ескерту. 7-тармақ алып тасталды - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 17.10.2017 № 142 шешімімен (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі).
7-1. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін бюджеттік кредит түсімі көзделгені ескерілсін:

24) 14280,7 тысяч тенге – средний ремонт участков автомобильной дороги в микрорайон Айнабулак - центральная улица без въездов и поворот до подстанции;
25) 16782,9 тысячи тенге – средний ремонт участка автомобильной дороги по улице Доскали Асымбаева в границах от парковки Мечети до пересечения с улицей Уалиханова;
26) 7414,5 тысяч тенге – средний ремонт автомобильной дороги на северном въезде в город Житикара в границах от улицы Доскали Асымбаева до поворота на село Чайковское;
27) 500,0 тысяч тенге – на капитальный ремонт затворов плотин Верхне-Шортандинского и Нижне-Шортандинского водохранилищ.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 23.02.2017 № 104 (вводится в действие с 01.01.2017); от 05.05.2017 № 117 (вводится в действие с 01.01.2017); от 18.08.2017 № 134 (вводится в действие с 01.01.2017); от 17.10.2017 № 142 (вводится в действие с 01.01.2017); от 30.11.2017 № 159 (вводится в действие с 01.01.2017).
6. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в том числе:
1) 157,7 тысяч тенге – на доплату учителям, прошедшим стажировку по языковым курсам;
2) 1275,6 тысяч тенге – на доплату учителям за замещение на период обучения основного работника;
3) 2884 тысячи тенге – на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";
4) 10528,4 тысяч тенге – на реализацию Плана мероприятий по обеспечение прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы;
5) 14382 тысячи тенге – на развитие рынка труда.
6) исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 23.02.2017 № 104 (вводится в действие с 01.01.2017);
7) исключен - решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 23.02.2017 № 104 (вводится в действие с 01.01.2017).
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата Житикаринского района Костанайской области от 23.02.2017 № 104 (вводится в действие с 01.01.2017); от 05.05.2017 № 117 (вводится в действие с 01.01.2017); от 18.08.2017 № 134 (вводится в действие с 01.01.2017); от 17.10.2017 № 142 (вводится в действие с 01.01.2017); от 30.11.2017 № 159 (вводится в действие с 01.01.2017).
Сноска. Пункт 7 исключен решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 17.10.2017 № 142 (вводится в действие с 01.01.2017).
7-1. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрено поступление бюджетного кредита из Национального фонда Республики Казахстан:

1) Қостанай облысы Жітіқара қаласындағы 10а-ЖК-дан 14-ЖК-ға дейін, Д 530 Уәлиханов көшесі бойындағы магистральдық жылу желісін реконструкциялауға – 148618 мың теңге;
2) Қостанай облысы Жітіқара қаласындағы 17-ЖК-дан 23-ЖК-ға дейін, Д-325 мм Ленин көшесі бойындағы магистральдық жылу желісін реконструкциялауға– 98012 мың теңге.
Ескерту. 7-1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 30.11.2017 № 159 (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі)
8. 2017 жылға арналған аудандық бюджетті атқару процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 4-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9. Жітіқара ауданының қала, ауылдар, ауылдық округтер әкімдері аппараттарының бюджеттік бағдарламалары 5-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
9-1. 2017 жылға арналған аудандық бюджетте ауылдар, кенттер, ауылдық округтер, аудандық маңызы бар қалалар арасында жергілікті өзін-өзі басқару органдарына берілетін трансферттердің 46523 мың теңге сомасында бөлінуі көзделгені 6-қосымшаға сәйкес ескерілсін.
Ескерту. 9-1-тармақ жаңа редакцияда - Қостанай облысы Жітіқара ауданы мәслихатының 17.10.2017 № 142 шешімімен (01.01.2017 қолданысқа енгізіледі).
10. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессияның төрағасы Д. Мункебаев
Жітіқара аудандық
мәслихатының хатшысы
А. Кабиев
"КЕЛІСІЛДІ"
"Жітіқара ауданы әкімдігінің
экономика және бюджеттік
жоспарлау бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
________________ Г. Баймухамбетова
2016 жылғы 22 желтоқсан
Мәслихаттың
2016 жылғы 22 желтоқсандағы
№ 76 шешіміне 1-қосымша
Жітіқара ауданының 2017 жылға арналған бюджеті

1) 148618 тысяч тенге – на реконструкцию магистральной тепловой сети по улице Уалиханова от ТК-10а до ТК-14, Д530, города Житикары Костанайской области;
2) 98012 тысяч тенге – на реконструкцию магистральной тепловой сети по улице Ленина от ТК-17 до ТК-23, Д 325 мм, города Житикары Костанайской области.
Сноска. Пункт 7-1 с изменениями, внесенными решением маслихата Житикаринского района Костанайской области от 30.11.2017 № 159 (вводится в действие с 01.01.2017)
8. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районного бюджета на 2017 год, согласно приложению 4.
9. Утвердить бюджетные программы аппаратов акимов города, сел, сельских округов Житикаринского района, согласно приложению 5.
9-1. Учесть, что в районном бюджете на 2017 год предусмотрено распределение трансфертов органам местного самоуправления между селами, поселками, сельскими округами, городами районного значения в сумме 46523 тысячи тенге, согласно приложению 6.
Сноска. Пункт 9-1 – в редакции решения маслихата Житикаринского района Костанайской области от 17.10.2017 № 142 (вводится в действие с 01.01.2017).
10. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель сессии Д. Мункебаев
Секретарь Житикаринского
районного маслихата
А. Кабиев
"СОГЛАСОВАНО"
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел экономики и
бюджетного планирования акимата
Житикаринского района"
_______________ Г. Баймухамбетова
22 декабря 2016 года
Приложение 1
к решению маслихата
от 22 декабря 2016 года № 76
Бюджет Житикаринского района на 2017 год