Жер салығының базалық салық мөлшерлемелерін түзету туралы
Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2016 жылғы 23 қыркүйектегі № 46 шешімі. Қостанай облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 21 қазанда № 6660 болып тіркелді. Күші жойылды - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 2018 жылғы 4 мамырдағы № 199 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 04.05.2018 № 199 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Кодексінің 387-бабының 1-тармағына сәйкес және жерлерді аймақтарға бөлу жобалары (схемалары) негізінде Меңдіқара аудандық мәслихаты ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Автотұрақтарға (паркингтерге), автомобильге май құю станцияларына бөлінген (бөліп шығарылған) жерлерді қоспағанда, Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 10 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Кодексінің 381-бабында белгіленген жер салығының базалық салық мөлшерлемелеріне осы шешімнің қосымшасына сәйкес түзету жүзеге асырылсын.
Осы тармақтың бірінші абзацының ережелері "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің 386-бабында көрсетілген жер учаскелеріне қолданылмайды.
2. Осы шешім 2017 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда – Қостанай облысы Меңдіқара ауданы мәслихатының 24.08.2017 № 132 шешімімен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Сессия төрайымы В. Кожуховская
Аудандық мәслихаттың хатшысы Қ. Арықов
"Қазақстан Республикасы Қаржы
министрлігінің Мемлекеттік кірістер
комитеті Қостанай облысы бойынша
Мемлекеттік кірістер департаментінің
Меңдіқара ауданы бойынша Мемлекеттік
кірістер басқармасы" республикалық
мемлекеттік мекемесінің басшысы
___________________ А. Амантаев
2016 жылғы 23 қыркүйек
"Меңдіқара ауданының жер
қатынастары бөлімі" мемлекеттік
мекемесінің басшысы
____________ Ә. Қошанов
2016 жылғы 23 қыркүйек
Мәслихаттың
2016 жылғы 23 қыркүйектегі
№ 46 шешіміне қосымша
Елді мекендердің жерлеріне (үй іргесіндегі жер учаскелерін қоспағанда) жер салығының базалық салық мөлшерлемелерін түзету

О корректировке базовых налоговых ставок земельного налога
Решение маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 23 сентября 2016 года № 46. Зарегистрировано Департаментом юстиции Костанайской области 21 октября 2016 года № 6660. Утратило силу решением маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 4 мая 2018 года № 199
Сноска. Утратило силу решением маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 04.05.2018 № 199 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктом 1 статьи 387 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)" и на основании проектов (схем) зонирования земель, Мендыкаринский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Осуществить корректировку базовых налоговых ставок земельного налога, установленных статьей 381 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", за исключением земель, выделенных (отведенных) под автостоянки (паркинги), автозаправочные станции, согласно приложению к настоящему решению.
Положения абзаца первого настоящего пункта не распространяются на земельные участки, указанные в статье 386 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)".
2. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Сноска. Пункт 2 – в редакции решения маслихата Мендыкаринского района Костанайской области от 24.08.2017 № 132 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Председатель сессии В. Кожуховская
Секретарь районного маслихата К. Арыков
Руководитель государственного учреждения
"Управление государственных доходов
по Мендыкаринскому району Департамента
государственных доходов по Костанайской
области Комитета государственных доходов
Министерства финансов Республики Казахстан"
________________ А. Амантаев
23 сентября 2016 год
Руководитель
государственного учреждения
"Отдел земельных отношений
Мендыкаринского района"
____________ А. Кушанов
23 сентября 2016 года
Приложение
к решению маслихата
от 23 сентября 2016 года № 46
Корректировка базовых налоговых ставок земельного налога на земли населенных пунктов (за исключением придомовых земельных участков)

Боровское ауылы 001-006
Алешин ауылдық округі: Алешинка ауылы 025
Алешин ауылдық округі: Молодежное ауылы 024
Буденный ауылдық округі: Буденновка ауылы 022
Введен ауылдық округі: Введенка ауылы 008
Борков ауылдық округі: Борки ауылы 037
Краснопреснен ауылдық округі: Красная Пресня ауылы 017
Каменскорал ауылдық округі: Каменскуральское ауылы 031
Ломоносов ауылдық округі: Көктерек ауылы 032
Михайлов ауылдық округі: Михайловка ауылы 039
Михайлов ауылдық округі: Степановка ауылы 041
Первомай ауылдық округі: Первомайское ауылы 027, 028
Первомай ауылдық округі: Ивановка ауылы 029
Первомай ауылдық округі: Долбушка ауылы 029
Первомай ауылдық округі: Лесное ауылы 035
Теңіз ауылдық округі: Теңіз ауылы 020
Теңіз ауылдық округі: Новониколаевка ауылы 020
Соснов ауылдық округі: Харьковское ауылы 034
Первомай ауылдық округі: Чернышевка ауылы 029
Соснов ауылдық округі: Сосна ауылы 035

село Боровское 001-006
Алешинский сельский округ: село Алешинка 025
Алешинский сельский округ: село Молодежное 024
Буденновский сельский округ: село Буденновка 022
Введенский сельский округ: село Введенка 008
Борковский сельский округ: село Борки 037
Краснопресненский сельский округ: село Красная Пресня 017
Каменскуральский сельский округ: село Каменскуральское 031
Ломоносовский сельский округ: село Коктерек 032
Михайловский сельский округ: село Михайловка 039
Михайловский сельский округ: село Степановка 041
Первомайский сельский округ: село Первомайское 027, 028
Первомайский сельский округ: село Ивановка 029
Первомайский сельский округ: село Долбушка 029
Первомайский сельский округ: село Лесное 035
Тенизовский сельский округ: село Тенизовское 020
Тенизовский сельский округ: село Новониколаевка 020
Сосновский сельский округ: село Харьковское 034
Первомайский сельский округ: село Чернышевка 029
Сосновский сельский округ: село Сосна 035