"Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің Ережесін бекіту туралы
Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2016 жылғы 30 наурыздағы № 344/6 қаулысы. Павлодар облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 15 сәуірде № 5074 болып тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2017 жылғы 10 сәуірдегі № 391/12 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 10.04.2017 № 391/12 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгiзiледi) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңына, Қазақстан Республикасының 2011 жылғы 1 наурыздағы "Мемлекеттік мүлік туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Президентінің 2012 жылғы 29 қазандағы "Қазақстан Республикасы мемлекеттік органының үлгі ережесін бекіту туралы" № 410 Жарлығына сәйкес Павлодар қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі туралы қоса беріліп отырған Ереже бекітілсін.
2. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамамен белгіленген тәртіпте:
осы қаулыны аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркеуді;
осы қаулыны аумақтық әділет органында мемлекеттік тіркегеннен кейін он күнтізбелік күн ішінде бұқаралық ақпарат құралдарында және "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде ресми жариялауға жіберуді қамтамасыз етсін.
3. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің жетекшілік ететін орынбасарына жүктелсін.
4. Осы қаулы алғаш ресми жарияланған күнінен кейін қолданысқа енгізіледі.
Павлодар қаласы әкімінің
міндетін атқарушы Е. Иманзаипов
Павлодар қаласы әкімдігінің
2016 жылғы "30" наурыздағы
№ 344/6 қаулысымен
бекітілген
"Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі"
мемлекеттік мекемесі туралы Ереже
1. Жалпы ережелер
1. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі Павлодар қаласы аумағында тұрғын үй қорын бақылау саласындағы басшылықты жүзеге асыратын Қазақстан Республикасының мемлекеттік органы болып табылады.
2. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің ведомстволары жоқ.
3. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасының Президенті мен Үкіметінің актілеріне, өзге де нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асырады.

Об утверждении Положения государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Павлодара"
Постановление акимата города Павлодара Павлодарской области от 30 марта 2016 года № 344/6. Зарегистрировано Департаментом юстиции Павлодарской области 15 апреля 2016 года № 5074. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 10 апреля 2017 года № 391/12 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Павлодара Павлодарской области от 10.04.2017 № 391/12 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 1 марта 2011 года "О государственном имуществе", Указом Президента Республики Казахстан от 29 октября 2012 года № 410 "Об утверждении Типового положения государственного органа Республики Казахстан" акимат города Павлодара ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемое Положение о государственном учреждении "Отдел жилищной инспекции города Павлодара".
2. Государственному учреждению "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" в установленном законодательством порядке обеспечить:
государственную регистрацию настоящего постановления в территориальном органе юстиции;
в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего постановления в территориальном органе юстиции направление на официальное опубликование в средствах массовой информации и информационно-правовой системе "Әділет".
3. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима города.
4. Настоящее постановление вводится в действие после дня его первого официального опубликования.
Исполняющий обязанности
акима города Павлодара Е. Иманзаипов
Утверждено
постановлением акимата
города Павлодара
от "30" марта 2016 года
№ 344/6
Положение
государственного учреждения
"Отдел жилищной инспекции города Павлодара"
1. Общие положения
1. Государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" является государственным органом Республики Казахстан, осуществляющим руководство в сфере своей компетенции, в области государственного контроля жилищного фонда.
2. Государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" не имеет ведомств.
3. Государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" осуществляет свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением.

4. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі мемлекеттік мекеме ұйымдық-құқықтық нысанындағы заңды тұлға болып табылады, мемлекеттік тілде өз атауы бар мөрі мен мөртаңбалары, белгіленген үлгідегі бланкілері, сондай-ақ Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қазынашылық органдарында шоттары болады.
5. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі азаматтық-құқықтық қатынастарға өз атынан түседі.
6. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі егер заңнамаға сәйкес осыған уәкілеттік берілген болса, мемлекеттің атынан азаматтық-құқықтық қатынастардың тарапы болуға құқығы бар.
7. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өз құзыретінің мәселелері бойынша заңнамада белгіленген тәртіппен "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі басшысының бұйрықтарымен және Қазақстан Республикасының заңнамасында көзделген басқа да актілермен ресімделетін шешімдерді қабылдайды.
8. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі құрылымы мен штат санының лимиті қолданыстағы заңнамаға сәйкес бекітіледі.
9. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің орналасқан жері: Қазақстан Республикасы, Павлодар облысы, 140000, Павлодар қаласы, Кривенко көшесі, 25.
10. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмыс тәртібі:
дүйсенбі – жұма күндері сағат 9.00-ден 18.30-ға дейін, түскі үзіліс сағат 13.00-ден 14.30-ға дейін, демалыс күндері: сенбі – жексенбі.
11. Мемлекеттік мекеменің мемлекеттік тілдегі толық атауы: "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
орыс тілінде: Государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции города Павлодара".
12. Мемлекет Павлодар каласы әкімдігі атынан "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтайшысы болып табылады.
13. Осы Ереже "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің құрылтай құжаты болып табылады.
14. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметін қаржыландыру жергілікті бюджеттен жүзеге асырылады.
15. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне кәсіпкерлік субъектілерімен "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің функциялары болып табылатын міндеттерді орындау тұрғысында шарттық қатынастарға түсуге тыйым салынады.
Егер "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі заңнамалық актілермен кірістер әкелетін қызметті жүзеге асыру құқығы берілсе, онда осындай қызметтен алынған кірістер республикалық бюджеттің кірісіне жіберіледі.

4. Государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" является юридическим лицом в организационно-правовой форме государственного учреждения, имеет печати и штампы со своим наименованием на государственном языке, бланки установленного образца, в соответствии с законодательством Республики Казахстан счета в органах казначейства.
5. Государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" вступает в гражданско-правовые отношения от собственного имени.
6. Государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" имеет право выступать стороной гражданско-правовых отношений от имени государства, если оно уполномочено на это в соответствии с законодательством.
7. Государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" по вопросам своей компетенции в установленном законодательством порядке принимает решения, оформляемые приказами руководителя государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" и другими актами, предусмотренными законодательством Республики Казахстан.
8. Структура и лимит штатной численности государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" утверждаются в соответствии с действующим законодательством.
9. Местонахождение государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Павлодара": Республика Казахстан, Павлодарская область, 140000, город Павлодар, улица Кривенко, 25.
10. Режим работы государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Павлодара":
понедельник - пятница с 9.00 часов до 18.30 часов, обеденный перерыв с 13.00 часов до 14.30 часов, выходные дни: суббота - воскресенье.
11. Полное наименование государственного учреждения на государственном языке: "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі;
на русском языке: Государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции города Павлодара".
12. Учредителем государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" является государство в лице акимата города Павлодара.
13. Настоящее Положение является учредительным документом государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Павлодара".
14. Финансирование деятельности государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" осуществляется из местного бюджета.
15. Государственному учреждению "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" запрещается вступать в договорные отношения с субъектами предпринимательства на предмет выполнения обязанностей, являющихся функциями государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Павлодара".
Если государственному учреждению "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" законодательными актами предоставлено право осуществлять приносящую доходы деятельность, то доходы, полученные от такой деятельности, направляются в доход государственного бюджета.

2. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің миссиясы, мақсаты, қызметінің мәні,
негізгі міндеттері, функциялары, құқықтары мен міндеттері
16. Миссиясы: "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі қаланың атқарушы органдарының бірыңғай жүйесіне кіреді және өз құзыреті шегінде тұрғын үй тұрғын үй қорын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыратын мемлекеттік орган болып табылады.
17. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мақсаты тұрғын үй қорын мемлекеттік бақылау саласындағы саясатты жүргізуді қамтамасыз ету болып табылады.
18. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі қызметінің мәні Павлодар қаласы аумағында тұрғын үй қорын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты қалалық деңгейде жүзеге асыру болып табылады.
19. Міндеттері:
1) кондоминиум объектісіндегі ортақ мүліктің техникалық жағдайын тексеруді ұйымдастыру;
2) кондоминиум объектісіндегі ортақ мүліктің тізімдегі және кезекті жүргізілген күрделі жұмыстарының жеке түрлерін анықтау;
3) тұрғын үй көмегінің қатысуымен қаржыландырылатын, кондоминиум объектісінің басқару органымен ұсынылған кондоминиумның ортақ объектісінің жеке түрлеріне күрделі жөндеу жүргізуге сметалық шығыстарды келісу;
4) кондоминиум объектісіндегі ортақ мүліктің жеке түрлерін күрделі жөндеуден өткізу жұмыстарының орындалуын қабылдау бойынша комиссияларға қатысу;
5) Қазақстан Республикасының әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодекстінің 320-бабы 5, 6, 7 - тармақтарына сәйкес әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы хаттамалар толтыру және олар туралы істерді қарау;
6) Қазақстан Республикасының "Тұрғын үй қатынастары туралы" Заңының 42-бабы 1-1-тармағында көзделген жағдайда қызмет көрсететін ұйымды анықтау;
7) кондоминиум объектісі үй- жайларының (пәтерлерінің) меншік иелері өтініш берген кезде кондоминиум объектісін басқару жөніндегі есептің бар-жоғына тексеру жүргізу.
20. Функциялары:
1) көппәтерлі тұрғын үйдегі және үй маңындағы аумақтағы үй-жайлардың меншік иелерінің ортақ мүліктерін пайдалану, ұстау, іске қосу және жөндеу тәрптібін сақтау үшін бақылау жасау;
2) кондоминиум объектісін басқару органының сайлау тәртібін сақтау, сондай-ақ пәтер иелері кооперативі басқармасының төрағасында;
3) тұрғын үйлердегі үй-жайларды қайта қалпына келтіру бойынша өңдеу жұмыстарының ережесі мен нормасын сақтау, көп қабатты үйлердің электр, жылу, сумен қамтудың жеке қосуы бойынша техникалық жағдайына келісу;

2. Миссия, цель, предмет деятельности, основные задачи,
функции, права и обязанности государственного учреждения
"Отдел жилищной инспекции города Павлодара"
16. Миссия: государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" входит в единую систему исполнительных органов города и является государственным органом, осуществляющим в пределах своей компетенции реализацию государственной политики в области государственного котроля жилищного фонда.
17. Целью государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" является обеспечение проведения государственной политики в сфере государственного котроля жилищного фонда.
18. Предметом деятельности государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" является осуществление на городском уровне государственной политики в области осуществления контроля жилищной сферы на территории города Павлодара.
19. Задачи:
1) организация технического обследования общего имущества объекта кондоминиума;
2) определение перечня, периодов и чередности проведения отдельных видов капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума;
3) согласование сметы расходов на проведение отдельных видов капитального ремонта общего объекта кондоминиума, представленной органом управления объекта кондоминиума, финансируемых с участием жилищной помощи;
4) принятие участия в комиссиях по приемке выполненных работ по отдельным видам капитального ремонта общего имущества объекта кондоминиума;
5) составление протоколов и рассмотрение дел об административных правонарушениях в соответствии с пунктом 5, 6, 7 статьи 320 Кодекса Республики Казахстан об административных правонарушениях;
6) определение обслуживающей организации, в случае, предусмотренном пунктом 1-1 статьи 42 Закона Республики Казахстан "О жилищных отношениях";
7) проведение проверки наличия отчета по управлению объектом кондоминиумом при обращении собственников помещений (квартир) объекта кондоминиума.
20. Функции:
1) контроль за соблюдением порядка использования, содержания, эксплуатации и ремонта общего имущества собственников помещений в многоквартирном жилом доме и придомовых территорий;
2) контроль за соблюдением порядка выбора органа управления объектом кондоминиума, а также председателя правления кооператива собственников квартир;
3) контроль за соблюдением норм и правил производства работ по переустройству помещений в жилых домах; согласованием технических условий на подключение индивидуального электро, тепло, водоснабжения от многоэтажных жилых домов;

4) қолданыстағы нормативтік және жобалау құжаттамаларына сәйкес (соның ішінде "2020 жылға дейінгі өңірлерді дамыту" бағдарламасы шеңберінде) көп пәтерлі тұрғын үйдегі тұрғын үй қорының техникалық жағдайына және үй-жайлардың (пәтерлердің) меншікті ортақ мүліктеріне және оның инженерлік жабдықтарына, оны ұстау және жөндеу бойынша жұмыстардың уақытылы орындалуын бақылау.
21. Құқықтары мен міндеттері:
Құқықтары:
1) мемлекеттік органдардан және өзге де ұйымдардан, лауазымды тұлғалардан "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің алдына қойылған міндеттердің орындалуымен байланыстағы мәселелер бойынша қажетті ақпаратты, құжаттарды және өзге де материалдарды өтеусіз негізінде сұратуға және алуға;
2) Павлодар қаласы әкімі мен әкімдігінің қарауына, жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы органдарының қызметін ұйымдастыруды жетілдіру бойынша ұсыныстар енгізу;
3) шарттар жасауға;
4) қолданыстағы заңнамалық актілермен көзделген өзге де құқықтарды жүзеге асыруға құқылы;
Міндеттері:
1) өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына және заңдарына, Қазақстан Республикасы Президенті мен Үкіметтің актілеріне, басқа да нормативтік құқықтық актілерге, сондай-ақ осы Ережеге сәйкес жүзеге асыруға;
2) қолданыстағы заңнамалық актілермен көзделген өзге де міндеттерді жүзеге асыруға міндетті.
3. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің қызметін ұйымдастыру
22. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне басшылықты "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген міндеттердің орындалуына және оның функцияларын жүзеге асыруға дербес жауапты болатын бірінші басшы жүзеге асырады.
23. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысын Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасына сәйкес Павлодар қаласының әкімі қызметке тағайындайды және қызметтен босатады.
24. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес қызметке тағайындалатын және қызметтен босатылатын орынбасарлары болады.
25. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі бірінші басшысының өкілеттігі:
1) "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жұмысын ұйымдастырады, оның қызметіне басшылық жасайды;
2) "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің атынан сенімхатсыз әрекет етеді;

4) контроль за техническим состоянием жилищного фонда и общего имущества собственников помещений (квартир) в многоквартирном жилом доме и его инженерного оборудования, своевременным выполнением работ по его содержанию и ремонту в соответствии с действующими нормативными и проектными документами (в том числе в рамках Программы "Развитие регионов до 2020 года").
21. Права и обязанности:
Права:
1) запрашивать и получать на безвозмездной основе от государственных органов и иных организаций, должностных лиц необходимую информацию, документы и иные материалы по вопросам, связанным с исполнением задач, поставленных перед государственным учреждением "Отдел жилищной инспекции города Павлодара";
2) вносить на рассмотрение акимата и акима города Павлодара предложения по совершенствованию организационной деятельности исполнительных органов, финансируемых из местного бюджета;
3) заключать договора;
4) осуществлять иные права, предусмотренные действующими законодательными актами;
Обязанности:
1) осуществлять свою деятельность в соответствии с Конституцией и законами Республики Казахстан, актами Президента и Правительства Республики Казахстан, иными нормативными правовыми актами, а также настоящим Положением;
2) осуществление иных обязанностей, предусмотренных действующими законодательными актами.
3. Организация деятельности государственного учреждения
"Отдел жилищной инспекции города Павлодара"
22. Руководство государственным учреждением "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" осуществляется первым руководителем, который несет персональную ответственность за выполнение возложенных на государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" задач и осуществление им своих функций.
23. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" назначается на должность и освобождается от должности акимом города Павлодара в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан.
24. Первый руководитель государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" имеет заместителей, которые назначаются на должности и освобождаются от должностей в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
25. Полномочия первого руководителя государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Павлодара":
1) организует работу государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Павлодара", осуществляет руководство его деятельностью;
2) без доверенности действует от имени государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Павлодара";

3) барлық ұйымдарда "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүдделерін қорғайды;
4) заңнамамен белгіленген шектерде және жағдайларда "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің жедел басқаруында тұрған мүлікті иеленеді;
5) келісім шарттар жасайды;
6) қызметкерлерге сенімхаттар береді;
7) "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің іссапарлар, тағылымдамалар, қызметкерлерді оқыту және қызметкерлердің біліктілігін арттырудың өзге де түрлері бойынша жоспарларын бекітеді;
8) барлық қызметкерлер үшін міндетті бұйрықтарды шығарады және нұсқаулар береді;
9) "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне жүктелген, заңнамада белгіленген тәртіпте оның құзыретіне енетін міндеттер мен функцияларды орындау бойынша бұйрықтар шығарады;
10) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлерін жұмысқа қабылдайды және жұмыстан босатады;
11) Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің қызметкерлеріне ынталандыру шараларын қабылдайды және тәртіптік жаза қолданады;
12) өз орынбасарының (орынбасарларының) және өзге де жетекші қызметкерлерінің міндеттерін және өкілеттік шеңберін анықтайды;
13) заңнамамен оған жүктелген өзге де функцияларды жүзеге асырады.
"Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің бірінші басшысы болмаған кезеңде оның өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес оны алмастыратын тұлға жүзеге асырады.
26. Бірінші басшы өз орынбасарларының өкілеттіктерін қолданыстағы заңнамаға сәйкес анықтайды.
27. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі мен коммуналдық мүлікті басқару уәкілетті органы (жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
28. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі мен тиісті саласының уәкілетті органы (жергілікті атқарушы органы) арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамасымен реттеледі.
29. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің әкімшілігі мен еңбек ұжымы арасындағы өзара қарым-қатынас Қазақстан Республикасының Еңбек Кодексіне және ұжымдық шартқа сәйкес белгіленеді.
4. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі"
мемлекеттік мекемесінің мүлкі

3) представляет интересы государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" во всех организациях;
4) в случаях и пределах, установленных законодательством, распоряжается имуществом, находящимся в оперативном управлении государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Павлодара";
5) заключает договоры;
6) выдает доверенности сотрудникам;
7) утверждает планы государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" по командировкам, стажировкам, обучению сотрудников и иным видам повышения квалификации сотрудников;
8) издает приказы и дает указания, обязательные для всех сотрудников;
9) издает приказы по выполнению задач и функций, возложенных на государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции города Павлодара", входящих в его компетенцию в установленном законодательством порядке;
10) принимает на работу и увольняет с работы сотрудников государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
11) принимает меры поощрения и налагает дисциплинарные взыскания на сотрудников государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" в соответствии с законодательством Республики Казахстан;
12) определяет обязанности и круг полномочий своего заместителя (заместителей) и иных руководящих сотрудников;
13) осуществляет иные функции, возложенные на него законодательством.
Исполнение полномочий первого руководителя государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" в период его отсутствия осуществляется лицом, его замещающим в соответствии с действующим законодательством.
26. Первый руководитель определяет полномочия своих заместителей в соответствии с действующим законодательством.
27. Взаимоотношение между государственным учреждением "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" и уполномоченным органом по управлению коммунальным имуществом (местным исполнительным органом) регулируется действующим законодательством Республики Казахстан.
28. Взаимоотношение между государственным учреждением "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" и уполномоченным органом соответствующей отрасли (местным исполнительным органом) регулируется действующим законодательством Республики Казахстан.
29. Взаимоотношение между администрацией государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" с трудовым коллективом определяется в соответствии с Трудовым Кодексом Республики Казахстан и коллективным договором.
4. Имущество государственного учреждения
"Отдел жилищной инспекции города Павлодара"

30. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің заңнамада көзделген жағдайларда жедел басқару құқығында оқшауланған мүлкі болуы мүмкін.
"Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесінің мүлкі оған меншік иесі берген мүлік, сондай-ақ өз қызметі нәтижесінде сатып алынған мүлік (ақшалай кірістерді коса алғанда) және Қазақстан Республикасының заңнамасында тыйым салынбаған өзге де көздер есебінен қалыптастырылады.
31. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесіне бекітілген мүлік коммуналдық меншікке жатады.
32. Егер заңнамада өзгеше белгіленбесе "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесі өзіне бекітілген мүлікті және қаржыландыру жоспары бойынша өзіне бөлінген қаражат есебінен сатып алынған мүлікті өз бетімен иеліктен шығаруға немесе оған өзгедей тәсілмен билік етуге құқығы жоқ.
5. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі"
мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және қысқарту (тарату)
33. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесін қайта ұйымдастыру және тарату Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес жүзеге асырылады.
34. "Павлодар қаласының тұрғын үй инспекциясы бөлімі" мемлекеттік мекемесін тарату кезінде кредиторлардың талаптарын қанағаттандырғаннан кейін қалған мүлік қалалық коммуналдық меншікте қалады.

30. Государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" может иметь на праве оперативного управления обособленное имущество в случаях, предусмотренных законодательством.
Имущество государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" формируется за счет имущества, переданного ему собственником, а также имущества (включая денежные доходы), приобретенного в результате собственной деятельности и иных источников, не запрещенных законодательством Республики Казахстан.
31. Имущество, закрепленное за государственным учреждением "Отдел жилищной инспекции города Павлодара", относится к коммунальной собственности.
32. Государственное учреждение "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" не вправе самостоятельно отчуждать или иным способом распоряжаться закрепленным за ним имуществом и имуществом, приобретенным за счет средств, выданных ему по плану финансирования, если иное не установлено законодательством.
5. Реорганизация и упразднение (ликвидация) государственного учреждения
"Отдел жилищной инспекции города Павлодара"
33. Реорганизация и упразднение государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" осуществляются в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
34. При ликвидации государственного учреждения "Отдел жилищной инспекции города Павлодара" имущество, оставшееся после удовлетворения требований кредиторов, остается в городской коммунальной собственности.