Алматы қаласының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті туралы
VІ сайланған Алматы қаласы мәслихатының ХІІ сессиясының 2016 жылғы 9 желтоқсандағы № 66 шешімі. Алматы қаласы Әділет департаментінде 2016 жылғы 20 желтоқсанда № 1333 болып тіркелді. Мерзімі өткендіктен қолданыс тоқтатылды
Қазақстан Республикасының 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Бюджет кодексінің 8-бабының 2-тармағына, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару және өзін-өзі басқару туралы" Заңының 6, 7 баптарына, Қазақстан Республикасының 2016 жылғы 29 қарашадағы "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына, Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 6 желтоқсандағы № 775 "Қазақстан Республикасының "2017-2019 жылдарға арналған республикалық бюджет туралы" Заңын іске асыру туралы" қаулысына сәйкес, VI сайланған Алматы қаласының мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. Алматы қаласының 2017-2019 жылдарға арналған бюджеті осы шешімнің 1, 2 және 3 қосымшаларына сәйкес, оның ішінде 2017 жылға келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер – 503 984 443,3 мың теңге, оның ішінде мыналар бойынша:
салықтық түсімдер – 356 291 348 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 40 198 441,3 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 10 655 608 мың теңге;
трансферттер түсімдері – 96 829 046 мың теңге;
2) шығындар – 503 989 596,4 мың теңге;
3) таза бюджеттік несие беру – 12 759 489,3 мың теңге;
4) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 26 409 597,2 мың теңге, оның ішінде:
қаржы активтерін сатып алу – 27 210 009,2 мың теңге;
5) бюджеттік дефицит – -39 174 239,6 мың теңге;
6) бюджет дефицитін қаржыландыру – 39 174 239,6 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерістер енгізілді - Aлматы қаласы мәслихатының 03.03.2017 № 78 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.05.2017 № 99 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.06.2017 № 121 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 11.08.2017 № 133 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.10.2017 № 158 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.11.2017 № 164 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Алматы қаласы бюджетінің кірістері мынадай салықтар мен алымдар есебінен құралады деп белгіленсін:
жеке табыс салығынан;
әлеуметтік салықтан;
заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің мүлкіне салынатын салықтан;
жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салықтан;
жер салығынан;
заңды тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салықтан;
жеке тұлғалардың көлік құралдарына салынатын салықтан;
бірыңғай жер салығынан;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген спирттiң және (немесе) шарап материалының, алкоголь өнімдерінің барлық түрлерiне акциздерден;
Қазақстан Республикасының аумағында өндірілген бензин (авиациялықты қоспағанда) және дизель отыны акциздерінен;
жер бетіне жақын көздердегі су ресурстарын пайдаланғаны үшін төлемдерден;
жер телімдерін пайдаланғаны үшін төлемнен;
қоршаған ортаға эмиссия үшін төлемнен;
жекелеген қызмет түрлерiмен айналысу құқығы үшiн алынатын лицензиялық алымнан;
аукциондардан алынатын алымнан;
республикалық маңызы бар қалалардағы, астанадағы үй-жайлардан тыс ашық кеңістікте сыртқы (көрнекі) жарнаманы және республикалық маңызы бар қалаларда тіркелген көлік құралдарында орналастырғаны үшін төлемақыдан;
жергілікті бюджетке төленетін тіркелу алымынан;
тіркелген салықтан;
жергілікті бюджетке төленетін мемлекеттік баждан.

О бюджете города Алматы на 2017-2019 годы
Решение ХII-й сессии маслихата города Алматы VI -го созыва от 9 декабря 2016 года № 66. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 20 декабря 2016 года за № 1333. Прекращено действие в связи с истечением срока
В соответствии с пунктом 2 статьи 8 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, статьями 6, 7 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении и самоуправлении в Республике Казахстан", Законом Республики Казахстан от 29 ноября 2016 года "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы", постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 декабря 2016 года № 775 "О реализации Закона Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2017-2019 годы", маслихат города Алматы VI-го созыва РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Алматы на 2017-2019 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 к настоящему решению, в том числе на 2017 год в следующих объемах:
1) доходы – 503 984 443,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 356 291 348 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 40 198 441,3 тысяч тенге;
поступлениям от продажи основного капитала – 10 665 608 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 96 829 046 тысяч тенге;
2) затраты – 503 989 596,4 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 12 759 489,3 тысяч тенге.
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 26 409 597,2 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 27 210 009,2 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – -39 174 239,6 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 39 174 239,6 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Алматы от 03.03.2017 № 78 (вводится в действие с 01.01.2017); от 24.05.2017 № 99 (вводится в действие с 01.01.2017); от 29.06.2017 № 121 (вводится в действие с 01.01.2017); от 11.08.2017 № 133 (вводится в действие с 01.01.2017); от 06.10.2017 № 158 (вводится в действие с 01.01.2017); от 17.11.2017 № 164 (вводится в действие с 01.01.2017).
2. Установить, что доходы бюджета города Алматы формируются за счет следующих налогов и сборов:
индивидуального подоходного налога;
социального налога;
налога на имущество юридических лиц и индивидуальных предпринимателей;
налога на имущество физических лиц;
земельного налога;
налога на транспортные средства с юридических лиц;
налога на транспортные средства с физических лиц;
единого земельного налога;
акцизов на все виды спирта и (или) виноматериала, алкогольной продукции, произведенных на территории Республики Казахстан;
акцизов на бензин (за исключением авиационного) и дизельное топливо, произведенных на территории Республики Казахстан;
платы за пользование водными ресурсами поверхностных источников;
платы за пользование земельными участками;
платы за эмиссии в окружающую среду;
лицензионного сбора за право занятия отдельными видами деятельности;
сбора с аукционов;
платы за размещение наружной (визуальной) рекламы на открытом пространстве за пределами помещений в городах республиканского значения, столице и на транспортных средствах, зарегистрированных в городе республиканского значения;
регистрационного сбора, зачисляемого в местный бюджет;
фиксированного налога;
государственной пошлины, зачисляемой в местный бюджет.

3. Сонымен қатар, Алматы қаласы бюджетінің кірістері мынадай салықтық емес түсімдерден және негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдерден де құралады:
коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза кірісінің бір бөлігінен;
коммуналдық меншіктегі акциялардың мемлекеттік пакетіне берілетін дивидендтерден;
коммуналдық меншіктегі заңды тұлғаларға қатысу үлесіне кірістерден;
республикалық маңызы бар қаланың коммуналдық меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістерден;
республикалық маңызы бар қаланың коммуналдық меншігіндегі тұрғын үй қорынан үйлердi жалға беруден түсетін кірістерден;
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер көрсететін қызметтерді сатудан түсетін түсімдерден;
бұрын жергілікті бюджеттен алынған, пайдаланылмаған қаражаттарды қайтарудан;
жергіліктік бюджетке түсетін салықтық емес басқа да түсімдерден;
азаматтарға пәтерлер сатудан;
жер телімдерін сатудан;
жер телімдерін жалдау құқығын сатқаны үшін төлемдерден.
4. Салықтық және салықтық емес төлемдер, негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер, бюджеттік кредиттерді өтеу Алматы қаласының қазынашылығындағы қалалық бюджеттің есебіне толық аударылады деп белгіленсін.
5. 2017 жылға арналған республикалық бюджетке бюджеттік алымдардың көлемдері 95 217 756 мың теңге сомасында бекітілсін.
Алматы қаласы бюджетінің кіріс бөлігі толық орындалмаған жағдайда, республикалық бюджетке бюджеттік алымдар қалалық бюджеттің кіріс бөлігінің орындалу пайызына сәйкес ай сайын жүргізілсін.
6. Қала бюджетінде жалпы сипаттағы мемлекеттік қызметтерді қаржыландыру 5 301 632 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерістер енгізілді - Aлматы қаласы мәслихатының 03.03.2017 № 78 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.05.2017 № 99 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.06.2017 № 121 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен; 11.08.2017 № 133 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.10.2017 № 158 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.11.2017 № 164 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
7. Қорғаныс шығындары 5 316 143 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерістер енгізілді - Aлматы қаласы мәслихатының 03.03.2017 № 78 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) ; 11.08.2017 № 133 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.10.2017 № 158 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.11.2017 № 164 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. Қоғамдық тәртіпті, қауіпсіздікті, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметті қамтамасыз ету бойынша шығындар 23 503 286 мың теңге сомасында бекітілсін.

3. Доходы бюджета города Алматы формируются также за счет следующих неналоговых поступлений и поступлений от продажи основного капитала:
части чистого дохода коммунальных государственных предприятий;
дивидендов на государственные пакеты акций, находящихся в коммунальной собственности;
доходов на доли участия в юридических лицах, находящихся в коммунальной собственности;
доходов от аренды имущества, находящегося в коммунальной собственности города республиканского значения;
доходов от аренды жилищ из жилищного фонда, находящегося в коммунальной собственности города республиканского значения;
от реализации услуг, предоставляемых государственными учреждениями, финансируемыми из местного бюджета;
возврата неиспользованных средств, ранее полученных из местного бюджета;
других неналоговых поступлений в местный бюджет;
от продажи гражданам квартир;
от продажи земельных участков;
платы за продажу права аренды земельных участков.
4. Установить, что налоговые, неналоговые платежи, поступления от продажи основного капитала, погашение бюджетных кредитов, зачисляются полностью на счет городского бюджета в казначействе города Алматы.
5. Утвердить объем бюджетных изъятий в республиканский бюджет на 2017 год в сумме 95 217 756 тысяч тенге.
В случае недовыполнения доходной части бюджета города Алматы бюджетные изъятия в республиканский бюджет производить ежемесячно, пропорционально проценту исполнения доходной части городского бюджета.
6. Утвердить в бюджете города расходы на государственные услуги общего характера в сумме 5 301 632 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решением маслихата города Алматы от 03.03.2017 № 78 (вводится в действие с 01.01.2017); от 24.05.2017 № 99 (вводится в действие с 01.01.2017); от 29.06.2017 № 121 (вводится в действие с 01.01.2017); от 11.08.2017 № 133 (вводится в действие с 01.01.2017) ); от 06.10.2017 № 158 (вводится в действие с 01.01.2017); от 17.11.2017 № 164 (вводится в действие с 01.01.2017).
7. Утвердить расходы на оборону в размере 5 316 143 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решением маслихата города Алматы от 03.03.2017 № 78 (вводится в действие с 01.01.2017); от 11.08.2017 № 133 (вводится в действие с 01.01.2017); от 06.10.2017 № 158 (вводится в действие с 01.01.2017); от 17.11.2017 № 164 (вводится в действие с 01.01.2017).
8. Утвердить расходы по обеспечению общественного порядка, безопасности, правовой, судебной, уголовно-исполнительной деятельности в сумме 23 503 286 тысячи тенге.

Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілді - Aлматы қаласы мәслихатының 03.03.2017 № 78 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.05.2017 № 99 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.08.2017 № 133 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.10.2017 № 158 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.11.2017 № 164 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. Білім беру шығындары 101 699 520,1 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерістер енгізілді - Aлматы қаласы мәслихатының 03.03.2017 № 78 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.05.2017 № 99 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.08.2017 № 133 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.10.2017 № 158 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.11.2017 № 164 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
10. Денсаулық сақтау шығындары 52 174 230 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерістер енгізілді - Aлматы қаласы мәслихатының 03.03.2017 № 78 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.05.2017 № 99 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.06.2017 № 121 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі; 11.08.2017 № 133 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.10.2017 № 158 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.11.2017 № 164 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. Әлеуметтік көмек және әлеуметтік қамтамасыз ету шығындары 18 014 185 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 11-тармаққа өзгерістер енгізілді - Aлматы қаласы мәслихатының 03.03.2017 № 78 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.05.2017 № 99 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.08.2017 № 133 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.10.2017 № 158 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.11.2017 № 164 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
12. Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық шығындары 76 442 683 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 12-тармаққа өзгерістер енгізілді - Aлматы қаласы мәслихатының 03.03.2017 № 78 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.05.2017 № 99 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.06.2017 № 121 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.08.2017 № 133 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.10.2017 № 158 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.11.2017 № 164 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
13. Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістік щығындары 26 758 380 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерістер енгізілді - Aлматы қаласы мәслихатының 03.03.2017 № 78 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.05.2017 № 99 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.08.2017 № 133 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.10.2017 № 158 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.11.2017 № 164 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

Сноска. Пункт 8 с изменениями, внесенными решением маслихата города Алматы от 03.03.2017 № 78 (вводится в действие с 01.01.2017); от 24.05.2017 № 99 (вводится в действие с 01.01.2017); от 11.08.2017 № 133 (вводится в действие с 01.01.2017) ); от 06.10.2017 № 158 (вводится в действие с 01.01.2017); от 17.11.2017 № 164 (вводится в действие с 01.01.2017).
9. Утвердить расходы на образование в сумме 101 699 520,1 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением маслихата города Алматы от 03.03.2017 № 78 (вводится в действие с 01.01.2017); от 24.05.2017 № 99 (вводится в действие с 01.01.2017); от 11.08.2017 № 133 (вводится в действие с 01.01.2017) ); от 06.10.2017 № 158 (вводится в действие с 01.01.2017); от 17.11.2017 № 164 (вводится в действие с 01.01.2017).
10. Утвердить расходы на здравоохранение в сумме 52 174 230 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением маслихата города Алматы от 03.03.2017 № 78 (вводится в действие с 01.01.2017); от 24.05.2017 № 99 (вводится в действие с 01.01.2017); от 29.06.2017 № 121 (вводится в действие с 01.01.2017); от 11.08.2017 № 133 (вводится в действие с 01.01.2017) ); от 06.10.2017 № 158 (вводится в действие с 01.01.2017); от 17.11.2017 № 164 (вводится в действие с 01.01.2017).
11. Утвердить расходы на социальную помощь и социальное обеспечение в сумме 18 014 185 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 11 с изменениями, внесенными решением маслихата города Алматы от 03.03.2017 № 78 (вводится в действие с 01.01.2017); от 24.05.2017 № 99 (вводится в действие с 01.01.2017); от 11.08.2017 № 133 (вводится в действие с 01.01.2017) ); от 06.10.2017 № 158 (вводится в действие с 01.01.2017); от 17.11.2017 № 164 (вводится в действие с 01.01.2017).
12. Утвердить расходы на жилищно-коммунальное хозяйство в сумме 76 442 683 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решением маслихата города Алматы от 03.03.2017 № 78 (вводится в действие с 01.01.2017); от 24.05.2017 № 99 (вводится в действие с 01.01.2017); от 29.06.2017 № 121 (вводится в действие с 01.01.2017); от 11.08.2017 № 133 (вводится в действие с 01.01.2017) ); от 06.10.2017 № 158 (вводится в действие с 01.01.2017); от 17.11.2017 № 164 (вводится в действие с 01.01.2017).
13. Утвердить расходы на культуру, спорт, туризм и информационное пространство в сумме 26 758 380 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 13 с изменениями, внесенными решением маслихата города Алматы от 03.03.2017 № 78 (вводится в действие с 01.01.2017); от 24.05.2017 № 99 (вводится в действие с 01.01.2017); от 11.08.2017 № 133 (вводится в действие с 01.01.2017); от 06.10.2017 № 158 (вводится в действие с 01.01.2017); от 17.11.2017 № 164 (вводится в действие с 01.01.2017).

14. Отын-энергетика кешенiне және жер қойнауын пайдалану шығындары 18 273 041 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 14-тармаққа өзгерістер енгізілді - Aлматы қаласы мәслихатының 03.03.2017 № 78 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.05.2017 № 99 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.06.2017 № 121 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.08.2017 № 133 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.10.2017 № 158 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.11.2017 № 164 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
15. Ауыл шаруашылығы, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аймақтардың, қоршаған орта мен жануарлар әлемін қорғау, жер қатынастары шығындары 18 101 611,9 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерістер енгізілді - Aлматы қаласы мәслихатының 03.03.2017 № 78 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.05.2017 № 99 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.06.2017 № 121 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.08.2017 № 133 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.10.2017 № 158 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.11.2017 № 164 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
16. Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметтеріне шығындар 2 493 856 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 16-тармаққа өзгерістер енгізілді - Aлматы қаласы мәслихатының 03.03.2017 № 78 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.05.2017 № 99 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.06.2017 № 121 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.08.2017 № 133 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.10.2017 № 158 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.11.2017 № 164 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
17. Көлік және коммуникация шығындары 43 938 750 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 17-тармаққа өзгерістер енгізілді - Aлматы қаласы мәслихатының 03.03.2017 № 78 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.05.2017 № 99 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.06.2017 № 121 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.08.2017 № 133 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.10.2017 № 158 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.11.2017 № 164 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
18. Басқа да шығындар 36 137 388,2 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 18-тармаққа өзгерістер енгізілді - Aлматы қаласы мәслихатының 03.03.2017 № 78 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 24.05.2017 № 99 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 29.06.2017 № 121 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 11.08.2017 № 133 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 06.10.2017 № 158 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі); 17.11.2017 № 164 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

14. Утвердить расходы на топливно-энергетический комплекс и недропользование в сумме 18 273 041 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 14 с изменениями, внесенными решением маслихата города Алматы от 03.03.2017 № 78 (вводится в действие с 01.01.2017); от 24.05.2017 № 99 (вводится в действие с 01.01.2017); от 29.06.2017 № 121 (вводится в действие с 01.01.2017); от 11.08.2017 № 133 (вводится в действие с 01.01.2017) ); от 06.10.2017 № 158 (вводится в действие с 01.01.2017); от 17.11.2017 № 164 (вводится в действие с 01.01.2017).
15. Утвердить расходы на сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения в сумме 18 101 611,9 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решением маслихата города Алматы от 03.03.2017 № 78 (вводится в действие с 01.01.2017); от 24.05.2017 № 99 (вводится в действие с 01.01.2017); от 29.06.2017 № 121 (вводится в действие с 01.01.2017); от 11.08.2017 № 133 (вводится в действие с 01.01.2017) ); от 06.10.2017 № 158 (вводится в действие с 01.01.2017); от 17.11.2017 № 164 (вводится в действие с 01.01.2017).
16. Утвердить расходы на промышленность, архитектурную, градостроительную и строительную деятельность в сумме 2 493 856 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенными решением маслихата города Алматы от 03.03.2017 № 78 (вводится в действие с 01.01.2017), от 24.05.2017 № 99 (вводится в действие с 01.01.2017); от 29.06.2017 № 121 (вводится в действие с 01.01.2017); от 11.08.2017 № 133 (вводится в действие с 01.01.2017) ); от 06.10.2017 № 158 (вводится в действие с 01.01.2017); от 17.11.2017 № 164 (вводится в действие с 01.01.2017).
17. Утвердить расходы на транспорт и коммуникации в сумме 43 938 750 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенными решением маслихата города Алматы от 03.03.2017 № 78 (вводится в действие с 01.01.2017); от 24.05.2017 № 99 (вводится в действие с 01.01.2017); от 29.06.2017 № 121 (вводится в действие с 01.01.2017); от 11.08.2017 № 133 (вводится в действие с 01.01.2017) ); от 06.10.2017 № 158 (вводится в действие с 01.01.2017); от 17.11.2017 № 164 (вводится в действие с 01.01.2017).
18. Утвердить расходы на прочие расходы в сумме 36 137 388,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенными решением маслихата города Алматы от 03.03.2017 № 78 (вводится в действие с 01.01.2017); от 24.05.2017 № 99 (вводится в действие с 01.01.2017); от 29.06.2017 № 121 (вводится в действие с 01.01.2017); от 11.08.2017 № 133 (вводится в действие с 01.01.2017) ); от 06.10.2017 № 158 (вводится в действие с 01.01.2017); от 17.11.2017 № 164 (вводится в действие с 01.01.2017).

19. Жергілікті атқарушы органның резерві 6 254 915 мың теңге сомасында бекітілсін.
Ескерту. 19-тармаққа өзгерістер енгізілді - Aлматы қаласы мәслихатының 11.08.2017 № 133 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
20. 2017 жылға арналған жергілікті бюджетті орындау үдерісінде секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар тізбесі осы шешімнің 4-қосымшасына сәйкес бекітілсін.
21. Алматы қаласы бойынша Мемлекеттік кірістер департаменті белгіленген салықтардың, салықтық емес түсімдердің және басқа да міндетті төлемдердің бюджетке уақытылы және толық түсуін қамтамасыз етсін.
22. Алматы қаласы Мәслихатының аппараты осы шешімді интернет-ресурста орналастыруды қамтамасыз етсін.
23. Осы шешімнің орындалуын бақылау Алматы қаласы мәслихатының экономика және бюджет жөніндегі тұрақты комиссиясының төрағасы С. Козловқа және Алматы қаласы әкімінің орынбасары Ә. Жүнісоваға (келісім бойынша) жүктелсін.
24. Осы шешім 2017 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
VI сайланған
Алматы қаласы мәслихатының
XII сессиясының төрағасы
К. Авершин
VI сайланған Алматы қаласы
мәслихатының хатшысы
Қ. Қазанбаев
VI сайланған Алматы қаласы
мәслихатының XII сессиясының
2016 жылғы 9 желтоқсандағы
№ 66 шешіміне
1 қосымша
Алматы қаласының 2017 жылға арналған бюджеті

19. Утвердить резерв местного исполнительного органа в сумме 6 254 915 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 19 с изменениями, внесенными решением маслихата города Алматы от 11.08.2017 № 133 (вводится в действие с 01.01.2017).
20. Утвердить перечень местных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения местного бюджета на 2017 год, согласно приложению 4 к настоящему решению.
21. Департаменту государственных доходов по городу Алматы обеспечить своевременное и полное поступление в бюджет налогов, неналоговых сборов и других обязательных платежей.
22. Аппарату маслихата города Алматы обеспечить размещение настоящего решения на интернет-ресурсе.
23. Контроль за исполнением настоящего решения возложить на председателя постоянной комиссии по экономике и бюджету маслихата города Алматы С. Козлова и заместителя акима города Алматы А. Жунусову (по согласованию).
24. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2017 года.
Председатель XII-й сессии
маслихата города Алматы
VI-го созыва
К. Авершин
Секретарь
маслихата города Алматы
VI-го созыва
К. Казанбаев
Приложение 1
к решению XII-й сессии
маслихата города Алматы
VI-го созыва
от 9 декабря 2016 года № 66
Бюджет города Алматы на 2017 год

1 368 693
008
Балаларға қосымша білім беру
1 873 680
019
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелеріне жұмыстағы жоғары көрсеткіштері үшін гранттар беру
19 567
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
16 963 089,1
027
Алматы қаласында орта білім беру объектілерін сейсмикалық күшейту
11 729 236
028
Бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
5 233 853,1
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
2 528 593
006
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
2 159 307
007
Мамандандырылған бiлiм беру ұйымдарында спорттағы дарынды балаларға жалпы бiлiм беру
369 286
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
291 913
043
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
291 913
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
11 001 552
018
Кәсіптік оқытуды ұйымдастыру
17 840
024
Техникалық және кәсіптік білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
10 983 712
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
2 657
006
Кадрлардың біліктілігін арттыру және қайта даярлау
2 657
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
485 605
003
Кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және оларды қайта даярлау
485 605
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
495 800
038
Нәтижелі жұмыспен қамтуды және жаппай кәсіпкерлікті дамыту бағдарламасы шеңберінде кадрлардың біліктілігін арттыру, даярлау және қайта даярлау
495 800
360
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың білім басқармасы
5 893 691
001
Жергілікті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
189 581
1
2
3
006
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
529 299
007
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
2 688 162
009
Республикалық маңызы бар қала, астана ауқымындағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
398 075
013
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
220 877
014
Дамуында проблемалары бар балалар мен жасөспірімдердің оңалту және әлеуметтік бейімдеу
138 984
021
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға асыраушыларына ай сайынғы ақшалай қаражат төлемдері

1 368 693
008
Дополнительное образование для детей
1 873 680
019
Присуждение грантов государственным учреждениям образования города республиканского значения, столицы за высокие показатели работы
19 567
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
16 963 089,1
027
Сейсмоусиление организаций среднего образования в городе Алматы
11 729 236
028
Строительство и реконструкция объектов начального, основного среднего и общего среднего образования
5 233 853,1
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
2 528 593
006
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
2 159 307
007
Общеобразовательное обучение одаренных в спорте детей в специализированных организациях образования
369 286
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
291 913
043
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
291 913
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
11 001 552
018
Организация профессионального обучения
17 840
024
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
10 983 712
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
2 657
006
Повышение квалификации и переподготовка кадров
2 657
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
485 605
003
Повышение квалификации и переподготовка кадров
485 605
1
2
3
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
495 800
038
Повышение квалификации, подготовка и переподготовка кадров в рамках Программы развития продуктивной занятости и массового предпринимательства
495 800
360
Управление образования города республиканского значения, столицы
5 893 691
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
189 581
006
Информатизация системы образования в государственных учреждениях образования города республиканского значения, столицы
529 299
007
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования города республиканского значения, столицы
2 688 162
009
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов масштаба города республиканского значения, столицы
398 075
013
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
220 877
014
Реабилитация и социальная адаптация детей и подростков с проблемами в развитии
138 984
021
Ежемесячные выплаты денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей

252 642
027
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
6 902
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
1 469 169
05
Денсаулық сақтау
52 174 230
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
736 000
004
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, бастапқы медициналық-санитариялық көмек және медициналық ұйымдар мамандарының жіберуі бойынша денсаулық сақтау субъектілерінің стационарлық және стационарды алмастыратын медициналық көмек көрсетуі
736 000
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
1 498 445
005
Жергілікті денсаулық сақтау ұйымдары үшін қанды, оның құрамдауыштары мен препараттарын өндіру
1 005 348
006
Ана мен баланы қорғау жөніндегі көрсетілетін қызметтер
226 230
007
Салауатты өмір салтын насихаттау
266 867
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
6 988 567
009
Алматы қаласында денсаулық сақтау объектілерін сейсмикалық күшейту
1 152 486
038
Деңсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
5 836 081
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
16 650 079
1
2
3
009
Туберкулез, жұқпалы аурулар, психикалық, оның ішінде психикаға белсенді әсер ететін заттарды қолдануға байланысты күйзелістен және мінез-құлқының бұзылуынан зардап шегетін адамдарға медициналық көмек көрсету
7 255 670
019
Туберкулезбен ауыратын науқастарды туберкулезге қарсы препараттармен қамтамасыз ету
384 627
020
Диабетпен ауыратын науқастарды диабетке қарсы препараттармен қамтамасыз ету
1 708 613
021
Онкогематологиялық науқастарды химия препараттарымен қамтамасыз ету
662 321
022
Созылмалы бүйрек функциясының жетіспеушілігі бар, аутоиммунды, орфандық аурулармен ауыратын, иммунитеті жеткіліксіз науқастарды, сондай-ақ ағзаларды транспланттаудан кейінгі науқастарды дәрілік заттармен қамтамасыз ету
1 922 718
026
Гемофилиямен ауыратын науқастарды қанды ұйыту факторларымен қамтамасыз ету
2 064 792
027
Халыққа иммундық профилактика жүргізу үшін вакциналарды және басқа медициналық иммундық биологиялық препараттарды орталықтандырылған сатып алу және сақтау
2 509 245
036
Жіті миокард инфаркті бар науқастарды тромболитикалық препараттармен қамтамасыз ету
142 093
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
6 928 383
014
Халықтың жекелеген санаттарын амбулаториялық деңгейде дәрілік заттармен және балаларға арналған және емдік тағамдардың арнаулы өнімдерімен қамтамасыз ету

252 642
027
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
6 902
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
1 469 169
05
Здравоохранение
52 174 230
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
736 000
004
Оказание стационарной и стационарозамещающей медицинской помощи субъектами здравоохранения по направлению специалистов первичной медико-санитарной помощи и медицинских организаций, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета
736 000
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
1 498 445
005
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
1 005 348
006
Услуги по охране материнства и детства
226 230
007
Пропаганда здорового образа жизни
266 867
1
2
3
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
6 988 567
009
Сейсмоусиление объектов здравоохранения в городе Алматы
1 152 486
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
5 836 081
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
16 650 079
009
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим туберкулезом, инфекционными заболеваниями, психическими расстройствами и расстройствами поведения, в том числе связанные с употреблением психоактивных веществ
7 255 670
019
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
384 627
020
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
1 708 613
021
Обеспечение онкогематологических больных химиопрепаратами
662 321
022
Обеспечение лекарственными средствами больных с хронической почечной недостаточностью, аутоиммунными, орфанными заболеваниями, иммунодефицитными состояниями, а также больных после трансплантации органов
1 922 718
026
Обеспечение факторами свертывания крови больных гемофилией
2 064 792
027
Централизованный закуп и хранение вакцин и других медицинских иммунобиологических препаратов для проведения иммунопрофилактики населения
2 509 245
036
Обеспечение тромболитическими препаратами больных с острым инфарктом миокарда
142 093
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
6 928 383
014
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне

6 274 497
038
Тегін медициналық көмектің кепілдендірілген көлемі шеңберінде скринингтік зерттеулер жүргізу
459 398
039
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін көмекті қоспағанда ауылдық денсаулық сақтау субъектілерінің амбулаториялық-емханалық қызметтерді және медициналық қызметтерді көрсетуі және Сall-орталықтардың қызмет көрсетуі
194 488
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
7 463 058
011
Республикалық бюджет қаражаты есебінен көрсетілетін медициналық көмекті қоспағанда, жедел медициналық көмек көрсету және санитариялық авиация
7 437 277
029
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың арнайы медициналық жабдықтау базалары
25 781
353
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың денсаулық сақтау басқармасы
10 353 387
001
Жергілікті денгейде денсаулық сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
368 514
008
Қазақстан Республикасында ЖИТС-тің алдын алу және оған қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
966 837
013
Патологоанатомиялық ашып тексеруді жүргізу
283 074
1
2
3
016
Азаматтарды елді мекеннен тыс жерлерде емделу үшін тегін және жеңілдетілген жол жүрумен қамтамасыз ету
5 023
018
Денсаулық сақтау саласындағы ақпараттық талдамалық қызметтер
137 931
030
Мемлекеттік органдардың күрделі шығыстары
5 601
033
Медициналық денсаулық сақтау ұйымдарының күрделі шығыстары
8 586 407
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
1 556 311
010
Алматы қаласында сейсмикалық күшейтілетін денсаулық сақтау объектілерін күрделі жөндеу
1 556 311
06
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
18 014 185
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
2 331 394
002
Жалпы үлгідегі медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында қарттар мен мүгедектерге арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
499 998
006
Мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмек
13 638
012
18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар
44 316
020
Психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызмет көрсету орталықтарында психоневрологиялық аурулармен ауыратын мүгедектер үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
988 231
021
Оңалту орталықтарында қарттарға, мүгедектерге, оның ішінде мүгедек балаларға арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету
265 633
022
Балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуметтік мекемелерінде (ұйымдарда), арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында, әлеуметтік қызметтер көрсету орталықтарында психоневрологиялық патологиялары бар мүгедек балалар үшін арнаулы әлеуметтік қызметтер көрсету

6 274 497
038
Проведение скрининговых исследований в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
459 398
039
Оказание амбулаторно-поликлинических услуг и медицинских услуг субъектами сельского здравоохранения, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета, и оказание услуг Call-центрами
194 488
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
7 463 058
011
Оказание скорой медицинской помощи и санитарная авиация, за исключением оказываемой за счет средств республиканского бюджета
7 437 277
1
2
3
029
Базы спецмедснабжения города республиканского значения, столицы
25 781
353
Управление здравоохранения города республиканского значения, столицы
10 353 387
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области здравоохранения
368 514
008
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
966 837
013
Проведение патологоанатомического вскрытия
283 074
016
Обеспечение граждан бесплатным или льготным проездом за пределы населенного пункта на лечение
5 023
018
Информационно-аналитические услуги в области здравоохранения
137 931
030
Капитальные расходы государственного органа
5 601
033
Капитальные расходы медицинских организаций здравоохранения
8 586 407
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
1 556 311
010
Капитальный ремонт сейсмоусиляемых объектов здравоохранения в городе Алматы
1 556 311
06
Социальная помощь и социальное обеспечение
18 014 185
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
2 331 394
002
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых и инвалидов в медико-социальных учреждениях (организациях) общего типа, в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
499 998
006
Государственная адресная социальная помощь
13 638
012
Государственные пособия на детей до 18 лет
44 316
020
Предоставление специальных социальных услуг для инвалидов с психоневрологическими заболеваниями, в психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания
988 231
021
Предоставление специальных социальных услуг для престарелых, инвалидов, в том числе детей-инвалидов, в реабилитационных центрах
265 633
022
Предоставление специальных социальных услуг для детей-инвалидов с психоневрологическими патологиями в детских психоневрологических медико-социальных учреждениях (организациях), в центрах оказания специальных социальных услуг, в центрах социального обслуживания

032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
15 775
043
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
3 974
050
Инвестициялар салынған жағдайда агроөнеркәсіптік кешен субъектісі көтерген шығыстардың бөліктерін өтеу
758 551
055
Агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін қаржылық сауықтыру жөніндегі бағыт шеңберінде кредиттік және лизингтік міндеттемелер бойынша пайыздық мөлшерлемені субсидиялау
730 878
056
Ауыл шаруашылығы малын, техниканы және технологиялық жабдықты сатып алуға кредит беру, сондай-ақ лизинг кезінде сыйақы мөлшерлемесін субсидиялау
1 599 519
354
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
467 904
009
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
467 904
1
2
3
354
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
12 879 335,9
001
Жергілікті деңгейде қоршаған ортаны қорғау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
114 067
004
Қоршаған ортаны қорғау бойынша іс-шаралар
6 610 115,6
005
Қоршаған ортаны қорғау объектілерін дамыту
1 452 544,3
006
Ерекше қорғалатын табиғи аумақтарды күтіп-ұстау және қорғау
303 911
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
4 398 698
351
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
835 275
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
124 739
003
Жер қатынастарын реттеу
698 886
008
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
11 650
391
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау басқармасы
65 088
001
Жергілікті деңгейде жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
59 646
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
5 442
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
2 493 856
365
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 208 492
001
Жергілікті деңгейде сәулет және құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
272 187
002
Елді мекендердегі құрылыстардың бас жоспарын әзірлеу
1 932 744
005
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
3 561
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы

032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
15 775
043
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
3 974
050
Возмещение части расходов, понесенных субъектом агропромышленного комплекса, при инвестиционных вложениях
758 551
055
Субсидирование процентной ставки по кредитным и лизинговым обязательствам в рамках направления по финансовому оздоровлению субъектов агропромышленного комплекса
730 878
1
2
3
056
Субсидирование ставок вознаграждения при кредитовании, а также лизинге на приобретение сельскохозяйственных животных, техники и технологического оборудования
1 599 519
354
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города республиканского значения, столицы
467 904
009
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
467 904
354
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города республиканского значения, столицы
12 879 335,9
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере охраны окружающей среды на местном уровне
114 067
004
Мероприятия по охране окружающей среды
6 610 115,6
005
Развитие объектов охраны окружающей среды
1 452 544,3
006
Содержание и защита особо охраняемых природных территорий
303 911
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
4 398 698
351
Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
835 275
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории города республиканского значения, столицы
124 739
003
Регулирование земельных отношений
698 886
008
Капитальные расходы государственного органа
11 650
391
Управление по контролю за использованием и охраной земель города республиканского значения, столицы
65 088
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере контроля за использованием и охраной земель
59 646
003
Капитальные расходы государственного органа
5 442
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
2 493 856
365
Управление архитектуры и градостроительства города республиканского значения, столицы
2 208 492
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры и градостроительства на местном уровне
272 187
002
Разработка генеральных планов застройки населенных пунктов
1 932 744
005
Капитальные расходы государственного органа
3 561
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы

6 254 915
1
2
3
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
371 431
003
Жергілікті бюджеттік инвестициялық жобалардың техникалық-экономикалық негіздемелерін және мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобалардың, оның ішінде концессиялық жобалардың конкурстық құжаттамаларын әзірлеу немесе түзету, сондай-ақ қажетті сараптамаларын жүргізу, мемлекеттік-жекешелік әріптестік жобаларды, оның ішінде концессиялық жобаларды консультациялық сүйемелдеу
371 431
371
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
3 913
018
"Инновациялық технологиялар паркі" арнайы экономикалық аймағының инфрақұрылымын дамыту
3 913
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
231 796
031
Әкімшілік ғимараттар кешенін салу
231 796
393
Алматы қаласының кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы
327 633
001
Жергілікті деңгейде кәсіпкерлік және индустриалдық-инновациялық қызметті дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
133 924
003
Мемлекеттік органның күрделі шығыстары
750
004
Индустриялық-инновациялық қызметті мемлекеттік қолдау шеңберінде іс-шараларды іске асыру
192 959
14
Борышқа қызмет көрсету
533 984
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
533 984
005
Жергілікті атқарушы органдардың борышына қызмет көрсету
7 489
018
Жергілікті атқарушы органдардың республикалық бюджеттен қарыздар бойынша сыйақылар мен өзге де төлемдерді төлеу бойынша борышына қызмет көрсету
526 495
15
Трансферттер
102 510 915,4
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
102 510 915,4
006
Нысаналы пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) трансферттерді қайтару
1 955 954,2
007
Бюджеттік алып қоюлар
95 217 756
016
Нысаналы мақсатқа сай пайдаланылмаған нысаналы трансферттерді қайтару
773 132,9
024
Мемлекеттік органдардың функцияларын мемлекеттік басқарудың төмен тұрған деңгейлерінен жоғарғы деңгейлерге беруге байланысты жоғары тұрған бюджеттерге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
267 191
053
Қазақстан Республикасының Ұлттық қорынан берілетін нысаналы трансферт есебінен республикалық бюджеттен бөлінген пайдаланылмаған (түгел пайдаланылмаған) нысаналы трансферттердің сомасын қайтару
4 296 881,3
III. Таза бюджеттік кредит беру
12 759 489,3
Бюджеттік кредиттері
13 231 343
1
2
3
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
10 310 923
371
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
9 310 923
046
Жылу, сумен жабдықтау және су бұру жүйелерін реконструкция және құрылыс үшін кредит беру

6 254 915
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
371 431
003
Разработка или корректировка, а также проведение необходимых экспертиз технико-экономических обоснований местных бюджетных инвестиционных проектов и конкурсных документаций проектов государственно-частного партнерства, концессионных проектов, консультативное сопровождение проектов государственно-частного партнерства и концессионных проектов
371 431
371
Управление энергетики и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
3 913
018
Развитие инфраструктуры специальной экономической зоны "Парк инновационных технологий"
3 913
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
231 796
031
Строительство комплекса административных зданий
231 796
393
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития города Алматы
327 633
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области развития предпринимательства и индустриально-инновационного развития
133 924
003
Капитальные расходы государственного органа
750
004
Реализация мероприятий в рамках государственной поддержки индустриально-инновационной деятельности
192 959
14
Обслуживание долга
533 984
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
533 984
005
Обслуживание долга местных исполнительных органов
7 489
1
2
3
018
Обслуживание долга местных исполнительных органов по выплате вознаграждений и иных платежей по займам из республиканского бюджета
526 495
15
Трансферты
102 510 915,4
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
102 510 915,4
006
Возврат неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов
1 955 954,2
007
Бюджетные изъятия
95 217 756
016
Возврат, использованных не по целевому назначению целевых трансфертов
773 132,9
024
Целевые текущие трансферты в вышестоящие бюджеты в связи с передачей функций государственных органов из нижестоящего уровня государственного управления в вышестоящий
267 191
053
Возврат сумм неиспользованных (недоиспользованных) целевых трансфертов, выделенных из республиканского бюджета за счет целевого трансферта из Национального фонда Республики Казахстан
4 296 881,3
III. Чистое бюджетное кредитование
12 759 489,3
Бюджетные кредиты
13 231 343
07
Жилищно - коммунальное хозяйство
10 310 923
371
Управление энергетики и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
9 310 923
046
Кредитование на реконструкцию и строительство систем тепло-, водоснабжения и водоотведения

60 584
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
1 110 805
001
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қаланың, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
1 110 805
379
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясы
199 507
001
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың тексеру комиссиясының қызметін қамтамасыз ету жөніндегі қызметтер
199 507
356
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың қаржы басқармасы
393 841
001
Жергілікті бюджетті атқару және коммуналдық меншікті басқару саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
238 103
003
Салық салу мақсатында мүлікті бағалауды жүргізу
65 777
010
Жекешелендіру, коммуналдық меншікті басқару, жекешелендіруден кейінгі қызмет және осыған байланысты дауларды реттеу
11 360
011
Коммуналдық меншікке түскен мүлікті есепке алу, сақтау, бағалау және сату
78 601
357
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың экономика және бюджеттік жоспарлау басқармасы
271 343
001
Экономикалық саясатты, мемлекеттік жоспарлау жүйесін қалыптастыру мен дамыту саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
271 343
369
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дін істері басқармасы
255 718
001
Жергілікті деңгейде дін қызметі саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
255 718
02
Қорғаныс
3 248 254
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
237 326
010
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
56 062
011
Аумақтық қорғанысты даярлау және республикалық маңызы бар қаланың, астананың аумақтық қорғаныс
181 264
121
Республикалық маңызы бар қала, астана әкімінің аппараты
1 021 787
014
Республикалық маңызы бар қалалар, астана ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын-алу және оларды жою
1 021 787
387
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын табиғи және техногендік сипаттағы төтенше жағдайлар, азаматтық қорғаныс саласындағы органдардың аумақтық органы
1 989 141
003
Аумақтық органның және ведомстволық бағынысты мемлекеттік мекемелердің күрделі шығыстары
1 429 141
004
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың азаматтық қорғаныс іс-шаралары
560 000
03
Қоғамдық тәртіп, қауіпсіздік, құқықтық, сот, қылмыстық-атқару қызметі
15 296 810
352
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың бюджетінен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
13 019 173
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында қоғамдық тәртіп пен қауіпсіздікті сақтау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер қамтамасыз ету

60 584
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1 110 805
001
Услуги по обеспечению деятельности акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
1 110 805
379
Ревизионная комиссия города республиканского значения, столицы
199 507
001
Услуги по обеспечению деятельности ревизионной комиссии города республиканского значения, столицы
199 507
356
Управление финансов города республиканского значения, столицы
393 841
001
Услуги по реализации государственной политики в области исполнения местного бюджета и управления коммунальной собственностью
238 103
003
Проведение оценки имущества в целях налогообложения
65 777
010
Приватизация, управление коммунальным имуществом, постприватизационная деятельность и регулирование споров, связанных с этим
11 360
011
Учет, хранение, оценка и реализация имущества, поступившего в коммунальную собственность
78 601
357
Управление экономики и бюджетного планирования города республиканского значения, столицы
271 343
001
Услуги по реализации государственной политики в области формирования и развития экономической политики, системы государственного планирования
271 343
369
Управление по делам религий города республиканского значения, столицы
255 718
001
Услуги по реализации государственной политики в области религиозной деятельности на местном уровне
255 718
02
Оборона
3 248 254
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
237 326
010
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
56 062
011
Подготовка территориальной обороны и территориальная оборона города республиканского значения, столицы
181 264
121
Аппарат акима города республиканского значения, столицы
1 021 787
014
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба города республиканского значения, столицы
1 021 787
387
Территориальный орган, уполномоченных органов в области чрезвычайных ситуаций природного и техногенного характера, Гражданской обороны, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
1 989 141
003
Капитальные расходы территориального органа и подведомственных государственных учреждений
1 429 141
004
Мероприятия гражданской обороны города республиканского значения, столицы
560 000
03
Общественный порядок, безопасность, правовая, судебная, уголовно-исполнительная деятельность
15 296 810
352
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из бюджета города республиканского значения, столицы
13 019 173
001
Услуги по реализации государственной политики в области обеспечения охраны общественного порядка и безопасности на территории города республиканского значения, столицы

61 691
008
Жергілікті өкілді органдардың шешімі бойынша азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек
1 233 065
009
Мүгедектерді әлеуметтік қолдау
645 893
015
Мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен және ымдау тілі мамандарының қызмет көрсетуін, жеке көмекшілермен қамтамасыз ету
1 158 232
016
Белгілі бір тұрғылықты жері жоқ адамдарды әлеуметтік бейімдеу
136 038
018
Мұқтаж азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету
207 857
030
Жұмыспен қамту орталықтарын қамтамасыз ету
288 386
355
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар басқармасы
751 504
001
Жергілікті деңгейде халық үшін облыстың жұмыспен қамтуды қамтамасыз ету және әлеуметтік бағдарламаларды іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
505 685
013
Жәрдемақыларды және басқа да әлеуметтік төлемдерді есептеу, төлеу мен жеткізу бойынша қызметтерге ақы төлеу
13 271
019
Үкіметтік емес ұйымдарға мемлекеттік әлеуметтік тапсырысты орналастыру
73 724
028
Күш көрсету немесе күш көрсету қауіпі салдарынан қиын жағдайларға тап болған тәуекелдер тобындағы адамдарға қызметтер
146 102
045
Қазақстан Республикасында мүгедектердің құқықтарын қамтамасыз ету және өмір сүру сапасын жақсарту жөніндегі 2012 - 2018 жылдарға арналған іс-шаралар жоспарын іске асыру
12 722
388
Алматы қаласының Мемлекеттік еңбек инспекциясы және көші-қон басқармасы
85 846
001
Жергілікті деңгейде көші-қон және еңбек қатынастарын реттеу саласында мемлекеттік саясатты іске асыру бойынша қызметтер
85 846
07
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
37 954 382
371
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
691 000
008
Инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жобалау, дамыту және (немесе) жайластыру
691 000
383
Алматы қаласының Тұрғын үй және тұрғын үй инспекциясы басқармасы
407 859
001
Жергілікті деңгейде тұрғын үй қоры саласында тұрғын үй мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
192 859
009
Кондоминиум объектілеріне техникалық паспорттар дайындау
215 000
371
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
21 142 818
001
Жергілікті деңгейде энергетика және коммуналдық шаруашылық саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
124 108
005
Коммуналдық шаруашылық дамыту
241 548
006
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесінің жұмыс істеуі
1 221 910
007
Сумен жабдықтау және су бұру жүйесін дамыту
19 025 403
028
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың коммуналдық меншігіндегі жылу жүйелерін пайдалануды ұйымдастыру

61 691
008
Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов
1 233 065
009
Социальная поддержка инвалидов
645 893
015
Обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами, предоставление социальных услуг индивидуального помощника для инвалидов первой группы, имеющих затруднение в передвижении, и специалиста жестового языка для инвалидов по слуху в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида
1 158 232
016
Социальная адаптация лиц, не имеющих определенного местожительства
136 038
018
Оказание социальной помощи нуждающимся гражданам на дому
207 857
030
Обеспечение деятельности центров занятости
288 386
355
Управление занятости и социальных программ города республиканского значения, столицы
751 504
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения
505 685
013
Оплата услуг по зачислению, выплате и доставке пособий и других социальных выплат
13 271
019
Размещение государственного социального заказа в неправительственных организациях
73 724
028
Услуги лицам из групп риска, попавшим в сложную ситуацию вследствие насилия или угрозы насилия
146 102
045
Реализация Плана мероприятий по обеспечению прав и улучшению качества жизни инвалидов в Республике Казахстан на 2012-2018 годы
12 722
388
Управление государственной инспекции труда и миграции города Алматы
85 846
001
Услуги по реализации государственной политики в области миграции и регулирования трудовых отношений на местном уровне
85 846
07
Жилищно-коммунальное хозяйство
37 954 382
371
Управление энергетики и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
691 000
008
Проектирование, развитие и (или) обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
691 000
383
Управление жилья и жилищной инспекции города Алматы
407 859
001
Услуги по реализации государственной политики по вопросам жилья, в области жилищного фонда на местном уровне
192 859
009
Изготовление технических паспортов на объекты кондоминиумов
215 000
371
Управление энергетики и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
21 142 818
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области энергетики и коммунального хозяйства
124 108
005
Развитие коммунального хозяйства
241 548
006
Функционирование системы водоснабжения и водоотведения
1 221 910
007
Развитие системы водоснабжения и водоотведения
19 025 403
028
Организация эксплуатации тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности города республиканского значения, столицы

197 559
351
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жер қатынастары басқармасы
109 252
001
Республикалық маңызы бар қала, астана аумағында жер қатынастарын реттеу саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
109 252
391
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау басқармасы
53 972
001
Жергілікті деңгейде жердiң пайдаланылуы мен қорғалуын бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
53 972
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
2 302 334
365
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың сәулет және қала құрылысы басқармасы
2 075 545
001
Жергілікті деңгейде сәулет және құрылысы саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
258 773
002
Елді мекендердегі құрылыстардың бас жоспарын әзірлеу
1 816 772
373
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың құрылыс басқармасы
107 612
001
Жергілікті деңгейде құрылыс саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
107 612
390
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылауы басқармасы
119 177
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік сәулет-құрылыс бақылау саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
119 177
12
Көлiк және коммуникация
43 833 922
348
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
26 653 462
007
Көлік инфрақұрылымын дамыту
18 423 196
016
Автомобиль жолдарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
8 230 266
348
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
12 430 000
027
Алматы қаласында метрополитен салу
12 430 000
348
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения, столицы
4 750 460
001
Жергілікті деңгейде жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласында мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
133 375
005
Қалалық жолаушылар көлігін диспетчерлік басқарудың автоматтандырылған жүйесін пайдалануды қамтамасыз ету
286 998
008
Метрополитендегі жолаушылар тасымалын субсидиялау
4 330 087
13
Басқалар
4 955 936
393
Алматы қаласының кәсіпкерлік және индустриалды-инновациялық даму басқармасы
4 658 538
005
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде жеке кәсіпкерлікті қолдау
310 000
017
"Бизнестің жол картасы 2020" бизнесті қолдау мен дамытудың бірыңғай бағдарламасы шеңберінде кредиттер бойынша пайыздық мөлшерлемелерді субсидиялау
4 057 538

197 559
351
Управление земельных отношений города республиканского значения, столицы
109 252
001
Услуги по реализации государственной политики в области регулирования земельных отношений на территории города республиканского значения, столицы
109 252
391
Управление по контролю за использованием и охраной земель города республиканского значения, столицы
53 972
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере контроля за использованием и охраной земель
53 972
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
2 302 334
365
Управление архитектуры и градостроительства города республиканского значения, столицы
2 075 545
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере архитектуры и градостроительства на местном уровне
258 773
002
Разработка генеральных планов застройки населенных пунктов
1 816 772
373
Управление строительства города республиканского значения, столицы
107 612
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области строительства
107 612
390
Управление государственного архитектурно-строительного контроля города республиканского значения, столицы
119 177
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере государственного архитектурно-строительного контроля
119 177
12
Транспорт и коммуникации
43 833 922
348
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения, столицы
26 653 462
007
Развитие транспортной инфраструктуры
18 423 196
016
Обеспечение функционирования автомобильных дорог
8 230 266
348
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения, столицы
12 430 000
027
Строительство метрополитена в городе Алматы
12 430 000
348
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог города республиканского значения, столицы
4 750 460
001
Услуги по реализации государственной политики в сфере пассажирского транспорта и автомобильных дорог на местном уровне
133 375
005
Обеспечение эксплуатации автоматизированной системы диспетчерского управления городским пассажирским транспортом
286 998
008
Субсидирование пассажирских перевозок метрополитеном
4 330 087
13
Прочие
4 955 936
393
Управление предпринимательства и индустриально-инновационного развития города Алматы
4 658 538
005
Поддержка частного предпринимательства в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
310 000
017
Субсидирование процентной ставки по кредитам в рамках Единой программы поддержки и развития бизнеса "Дорожная карта бизнеса 2020"
4 057 538

64 006
002
Мемлекеттiк тiлдi және Қазақстан халқының басқа да тiлдерін дамыту
61 799
399
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың туризм және сыртқы байланыстар басқармасы
1 395 404
001
Жергілікті деңгейде туризм және сыртқы байланыстар саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
56 800
002
Туристік қызметті реттеу
1 338 604
347
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың мәдениет және архивтер басқармасы
153 569
001
Жергілікті деңгейде мәдениет және архивтер саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
82 900
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
70 669
362
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ішкі саясат басқармасы
449 043
001
Жергілікті деңгейде мемлекеттік,ішкі саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
449 043
377
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың жастар саясаты мәселелері басқармасы
425 078
001
Жергілікті деңгейде жастар саясаты мәселелері бойынша мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
46 919
005
Жастар саясаты саласында іс-шараларды іске асыру
378 159
381
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың дене шынықтыру және спорт басқармасы
323 711
008
Халықаралық шаңғы трамплині кешенінің қызметін қамтамасыз ету
323 711
09
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
9 375 112
371
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
9 375 112
012
Жылу-энергетикалық жүйені дамыту
9 375 112
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дүниесін қорғау, жер қатынастары
7 265 048
349
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың ауыл шаруашылығы және ветеринария басқармасы
612 492
001
Жергілікте деңгейде ауыл шаруашылығы және ветеринария саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
146 662
016
Эпизоотияға қарсы іс-шаралар жүргізу
184 020
018
Ауыл шаруашылығы жануарларын сәйкестендіру жөніндегі іс-шараларды өткізу
85 595
025
Қаңғыбас иттер мен мысықтарды аулауды және жоюды ұйымдастыру
184 855
032
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
6 870
043
Тракторларды, олардың тіркемелерін, өздігінен жүретін ауыл шаруашылығы, мелиоративтік және жол-құрылыс машиналары мен тетіктерін мемлекеттік есепке алуға және тіркеу
4 490
354
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы
500 831
009
Коммуналдық меншіктегі су шаруашылығы құрылыстарының жұмыс істеуін қамтамасыз ету
500 831
354
Республикалық маңызы бар қаланың, астананың табиғи ресурстар және табиғат пайдалануды реттеу басқармасы

64 006
002
Развитие государственного языка и других языков народа Казахстана
61 799
399
Управление туризма и внешних связей города республиканского значения, столицы
1 395 404
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере туризма и внешних связей
56 800
002
Регулирование туристской деятельности
1 338 604
347
Управление культуры и архивов города республиканского значения, столицы
153 569
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области культуры и архивов
82 900
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
70 669
362
Управление внутренней политики города республиканского значения, столицы
449 043
001
Услуги по реализации государственной, внутренней политики на местном уровне
449 043
377
Управление по вопросам молодежной политики города республиканского значения, столицы
425 078
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне по вопросам молодежной политики
46 919
005
Реализация мероприятий в сфере молодежной политики
378 159
381
Управление физической культуры и спорта города республиканского значения, столицы
323 711
008
Обеспечение деятельности Международного комплекса лыжных трамплинов
323 711
09
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
9 375 112
371
Управление энергетики и коммунального хозяйства города республиканского значения, столицы
9 375 112
012
Развитие теплоэнергетической системы
9 375 112
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
7 265 048
349
Управление сельского хозяйства и ветеринарии города республиканского значения, столицы
612 492
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в сфере сельского хозяйства и ветеринарии
146 662
016
Проведение противоэпизоотических мероприятий
184 020
018
Проведение мероприятий по идентификации сельскохозяйственных животных
85 595
025
Организация отлова и уничтожения бродячих собак и кошек
184 855
032
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
6 870
043
Государственный учет и регистрация тракторов, прицепов к ним, самоходных сельскохозяйственных, мелиоративных и дорожно-строительных машин и механизмов
4 490
354
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города республиканского значения, столицы
500 831
009
Обеспечение функционирования водохозяйственных сооружений, находящихся в коммунальной собственности
500 831
354
Управление природных ресурсов и регулирования природопользования города республиканского значения, столицы