"2016-2018 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті туралы" аудандық мәслихаттың 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 44/1 шешіміне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Тимирязев аудандық мәслихатының 2016 жылғы 28 наурыздағы № 1/8 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 6 сәуірдегі N 3681 болып тіркелді
2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 104, 109-баптарына және 1998 жылғы 24 наурыздағы "Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 21-бабына сәйкес Тимирязев аудандық мәслихаты ШЕШТІ:
1. "2016-2018 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті туралы" Тимирязев аудандық мәслихатының 2015 жылғы 25 желтоқсандағы № 44/1 (2016 жылғы 13 қаңтардағы 3542 нөмірмен нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген, 2016 жылғы 26 қаңтардағы "Көтерілген тың" аудандық газетінде, 2016 жылғы 26 қаңтардағы "Нива" аудандық газетінде жарияланған) шешіміне келесі өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"1. Сәйкесінше 1, 2 және 3 қосымшаларға сәйкес 2016-2018 жылдарға арналған Тимирязев ауданының аудандық бюджеті, оның ішінде 2016 жылға келесі көлемде бекітілсін:
кірістер – 1 900 630 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 261 323 мың теңге;
салықтық емес түсімдер бойынша – 3 027 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер бойынша – 3 000 мың теңге;
трансферттер түсімдері бойынша – 1 633 280 мың теңге;
2) шығындар – 1 910 123 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелеу – 6 591 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік несиелеу – 15 907 мың теңге;
бюджеттік несиелерді өтеу – 9 316 мың теңге;
4) қаржылық активтерімен операция бойынша сальдо – 1 500 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерін сатып алудан – 1 500 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түскен түсімдер – 0 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы (профицит) – - 17 584 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 17 584 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімі – 15 907 мың теңге;
қарыздарды өтеу – 9 316 мың теңге.
пайдаланатын бюджет қаражатының қалдықтары – 10 993 мың теңге.";
9-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"9. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте республикалық бюджеттен 516 801 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
1) 27 418 мың теңге – 2016 жылға арналған Тимирязев ауданы бойынша мектепке дейінгі ұйымдарда мемлекеттік білім беру тапсырысын жүзеге асыруға;
2) 6 664 мың теңге – "Облыстық бюджеттердің, Астана және Алматы қалалары бюджеттерінің 2016 жылға арналған республикалық бюджеттен "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті ендіруге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттерді пайдалану қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2016 жылғы 4 наурыздағы № 133 қаулысымен бекітілген "Өрлеу" жобасы бойынша шартты ақшалай көмекті енгізуге;

О внесении изменений и дополнений в решение районного маслихата от 25 декабря 2015 года № 44/1 "О районном бюджете Тимирязевского района на 2016-2018 годы"
Решение маслихата Тимирязевского района Северо-Казахстанской области от 28 марта 2016 года № 1/8. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 6 апреля 2016 года № 3681
В соответствии со статьей 104, 109 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года и статьей 21 Закона Республики Казахстан от 24 марта 1998 года "О нормативных правовых актах", Тимирязевский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Тимирязевского районного маслихата от 25 декабря 2015 года № 44/1 "О районном бюджете Тимирязевского района на 2016-2018 годы" (зарегистрировано в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3542 от 13 января 2016 года, опубликовано 26 января 2016 года в районной газете "Көтерілген тың", 26 января 2016 года в районной газете "Нива"), следующие изменения и дополнения:
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Утвердить районный бюджет Тимирязевского района на 2016-2018 годы согласно приложениям 1, 2 и 3 соответственно, в том числе на 2016 год в следующих объемах:
1) доходы – 1 900 630 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 261 323 тысячи тенге;
неналоговым поступлениям – 3 027 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 3 000 тысячи тенге;
поступления трансфертов – 1 633 280 тысяч тенге;
2) затраты – 1 910 123 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – 6 591 тысяча тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 15 907 тысяч тенге,
погашение бюджетных кредитов – 9 316 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 1 500 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 1 500 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 0 тысяч тенге;
5) дефицит (профицит) бюджета – - 17 584 тысяча тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 17 584 тысяча тенге, в том числе:
поступление займов – 15 907 тысяч тенге;
погашение займов – 9 316 тысяч тенге;
используемые остатки бюджетных средств– 10 993 тысяч тенге.";
пункт 9 изложить в следующей редакции:
"9. Учесть в районном бюджете на 2016 год целевые трансферты из республиканского бюджета в сумме 516 801 тысяча тенге в следующих размерах:
1) 27 418 тысяч тенге – на реализацию государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования по Тимирязевскому району на 2016 год;
2) 6 664 тысячи тенге – на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу", утвержденному Постановлением Правительства Республики Казахстан от 4 марта 2016 года № 133 "Об утверждении Правил использования целевых текущих трансфертов из республиканского бюджета на 2016 год областными бюджетами, бюджетами городов Астаны и Алматы на внедрение обусловленной денежной помощи по проекту "Өрлеу";

3) 3 288 мың теңге – мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету көлемін ұлғайтуға;
4) 4 996 мың теңге – агроөнеркәсіптік кешеннің жергілікті атқарушы органдарының бөлімшелерін ұстауға;
5) 392 758 мың теңге – мемлекеттік мекемелердің қызметкерлеріне, сондай-ақ жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік қазыналық кәсіпорындардың қызметкерлеріне еңбекақы төлеу жүйесінің жаңа моделі бойынша еңбекақы төлеуге және олардың лауазымдық айлықақыларына ерекше еңбек жағдайлары үшін ай сайынғы үстемеақы төлеуге;
6) 53 678 мың теңге – мемлекеттік әкімшілік қызметшілерге төленетін еңбекақы деңгейін арттыруға;
7) 36 435 мың теңге – жергілікті бюджеттердің шығындарын және өңірлердің экономикалық тұрақтылығын қамтамасыз етуге, оның ішінде:
- 4 406 мың теңге – оқулықтарды сатып алу және жеткізуге;
- 3 472 мың теңге – білім беру саласы үшін компьютерлерді сатып алуға;
- 20 121 мың теңге – "Комсомольский орта мектебі" ММ ғимаратын күрделі жөндеуге.";
мынадай мазмұндағы 9-1-тармақпен толықтырылсын:
"9-1. 2016 жылға арналған аудандық бюджетте облыстық бюджеттен 8 436 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер келесі мөлшерлерде есепке алынсын:
- 745 мың теңге – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 636 "Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде "Сәбит Мұқанов атындағы жалпы білім беретін мектеп-гиназиясы" ММ жылыту жүйесін күрделі жөндеу" жобасын бірлесіп қаржыландыруға;
- 7 691 мың теңге – Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2013 жылғы 19 маусымдағы № 636 "Жұмыспен қамту 2020 жол картасын бекіту туралы" қаулысымен бекітілген Жұмыспен қамту 2020 бағдарламасы шеңберінде "СҚО Тимирязев ауданы әкімдігінің "Радуга бөбекжай-балабақшасы" КМҚК ғимаратын күрделі жөндеу" жобасын бірлесіп қаржыландыруға.";
11-тармақ келесі редакцияда жазылсын:
"11. Жергілікті атқарушы органның 2016 жылға арналған резерві 5 347 мың теңге сомасында бекітілсін.";
мынадай мазмұндағы 17-1-тармақпен толықтырылсын:
"17-1. 11 қосымшаға сәйкес, қаржылық жыл басында қалыптасқан бюджеттік қаражаттың бос қалдықтары, ағымдағы қаржылық жылы пайдалануға (қосымша пайдалануға) рұқсат етілген 2015 жылы республикалық бюджеттен бөлінген нысаналы даму трансферттерінің пайдаланылмаған (толық пайдаланылмаған) сомаларының және 2015 жылы пайдаланылмаған республикалық және жергілікті бюджеттерден нысаналы трансферттерді қайтару есебінен аудандық бюджет шығыстары қарастырылсын".
Көрсетілген шешімнің 1, 5 қосымшалары осы шешімнің 1, 2 қосымшаларына сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;

3) 3 288 тысяч тенге – на увеличение норм обеспечения инвалидов обязательными гигиеническими средствами;
4) 4 996 тысяч тенге – на содержание подразделений местных исполнительных органов агропромышленного комплекса;
5) 392 758 тысяч тенге – на оплату труда по новой модели системы оплаты труда и выплату ежемесячной надбавки за особые условия труда к должностным окладам работников государственных учреждений, а также работников государственных казенных предприятий, финансируемых из местного бюджета;
6) 53 678 тысяч тенге – на повышение уровня оплаты труда административных государственных служащих;
7) 36 435 тысяч тенге – на обеспечение потерь местного бюджета и экономической стабильности регионов, в том числе:
- 4 406 тысяч тенге – на приобретение и доставку учебников;
- 3 472 тысяч тенге – на приобретение компьютеров для отрасли образование;
- 20 121 тысяч тенге – на капитальный ремонт здания ГУ "Комсомольская средняя школа"";
дополнить пунктом 9-1 следующего содержания:
"9-1. Учесть в районном бюджете на 2016 год целевые трансферты из областного бюджета в сумме 8 436 тысяч тенге в следующих размерах:
- 745 тысяч тенге – на софинансирование проекта "Капитальный ремонт системы отопления ГУ "Тимирязевская общеобразовательная школа-гимназия имени Сабита Муканова" в рамках Дорожной карты занятости 2020, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 636 "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020";
- 7 691 тысяч тенге – на софинансирование проекта "Капитальный ремонт здания КГКП "Ясли сад "Радуга" акимата Тимирязевского района СКО" в рамках Дорожной карты занятости 2020, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 19 июня 2013 года № 636 "Об утверждении Дорожной карты занятости 2020";
пункт 11 изложить в следующей редакции:
"11. Утвердить резерв местного исполнительного органа района на 2016 год в сумме 5 347 тысяч тенге.";
дополнить пунктом 17-1 следующего содержания:
"17-1. Предусмотреть расходы районного бюджета за счет свободных остатков бюджетных средств, сложившихся на начало финансового года, неиспользованных (недоиспользованных) сумм целевых трансфертов на развитие, выделенных из республиканского бюджета в 2015 году, разрешенных к использованию (доиспользованию) в текущем финансовом году и возврата целевых трансфертов республиканского и местного бюджетов, неиспользованных в 2015 году согласно приложению 11".
Приложения 1, 5 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1, 2 к настоящему решению;

9 680
001
Жергілікті деңгейде сәулет, құрылыс, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығы, жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
9 680
2
Қорғаныс
5 704
122
Аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің аппараты
5 704
005
Жалпыға бірдей әскери міндетті атқару шеңберіндегі іс-шаралар
3 872
006
Аудан (облыстық маңызы бар қала) ауқымындағы төтенше жағдайлардың алдын алу және оларды жою
1 416
007
Аудандық (қалалық) ауқымдағы дала өрттерінің, сондай-ақ мемлекеттік өртке қарсы қызмет органдары құрылмаған елдi мекендерде өрттердің алдын алу және оларды сөндіру жөніндегі іс-шаралар
416
4
Бiлiм беру
1 356 771
123
Қаладағы аудан, аудандық маңызы бар қала, кент, ауыл, ауылдық округ әкімінің аппараты
541
Функционалдық топ
Әкімшісі
Бағдарлама
Атауы
Сомасы (мың теңге)
005
Ауылдық жерлерде балаларды мектепке дейін тегін алып баруды және кері алып келуді ұйымдастыру
541
464
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) білім беру бөлімі
1 328 801
001
Жергіліктті деңгейде білім беру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер
8 343
003
Жалпы білім беру
1 160 981
005
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) мемлекеттік білім беру мекемелер үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
10 113
006
Балалар үшін қосымша білім беру
41 558
007
Аудандық (қалалалық) ауқымдағы мектеп олимпиадаларын және мектептен тыс іс-шараларды өткiзу
20
009
Мектепке дейінгі тәрбие мен оқыту ұйымдарының қызметін қамтамасыз ету
39 770
015
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-аналарының қамқорынсыз қалған баланы (балаларды) күтіп-ұстауға қамқоршыларға (қорғаншыларға) ай сайынға ақшалай қаражат төлемдер
6 157
022
Жетім баланы (жетім балаларды) және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған баланы (балаларды) асырап алғаны үшін Қазақстан азаматтарына біржолғы ақша қаражатын төлеуге арналған төлемдер
149
029
Балалар мен жасөспірімдердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету
4 618
040
Мектепке дейінгі білім беру ұйымдарына мемлекеттік білім беру тапсырысын іске асыру
27 418
067
Ведомстволық бағыныстағы мемлекеттік мекемелерінің және ұйымдарының күрделі шығыстары
29 674
465
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) дене шынықтыру және спорт бөлімі
27 429
017
Балалар мен жасөспірімдерге спорт бойынша қосымша білім беру
27 429
6
Әлеуметтiк көмек және әлеуметтiк қамсыздандыру
74367
451
Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі
73268
001
Жергілікті деңгейде халық үшін әлеуметтік бағдарламаларды жұмыспен қамтуды қамтамасыз етуді іске асыру саласындағы мемлекеттік саясатты іске асыру жөніндегі қызметтер

9 680
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области архитектуры, строительства, жилищно-коммунального хозяйства, пассажирского транспорта и автомобильных дорог
9 680
2
Оборона
5 704
122
Аппарат акима района (города областного значения)
5 704
005
Мероприятия в рамках исполнения всеобщей воинской обязанности
3872
006
Предупреждение и ликвидация чрезвычайных ситуаций масштаба района (города областного значения)
1 416
007
Мероприятия по профилактике и тушению степных пожаров районного (городского) масштаба, а также пожаров в населенных пунктах, в которых не созданы органы государственной противопожарной службы
416
4
Образование
1 356 771
Функциональная группа
Администратор
Программа
Наименование
Сумма, тысяч тенге
123
Аппарат акима района в городе, города районного значения, поселка, села, сельского округа
541
005
Организация бесплатного подвоза учащихся до школы и обратно в сельской местности
541
464
Отдел образования района (города областного значения)
1 328 801
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области образования
8 343
003
Общеобразовательное обучение
1 160 981
005
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов для государственных учреждений образования района (города областного значения)
10 113
006
Дополнительное образование для детей
41 558
007
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов районного (городского) масштаба
20
009
Обеспечение деятельности организаций дошкольного воспитания и обучения
39 770
015
Ежемесячная выплата денежных средств опекунам (попечителям) на содержание ребенка-сироты (детей-сирот), и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
6 157
022
Выплата единовременных денежных средств казахстанским гражданам, усыновившим (удочерившим) ребенка (детей)-сироту и ребенка (детей), оставшегося без попечения родителей
149
029
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению
4 618
040
Реализация государственного образовательного заказа в дошкольных организациях образования
27 418
067
Капитальные расходы подведомственных государственных учреждений и организаций
29 674
465
Отдел физической культуры и спорта района (города областного значения)
27 429
017
Дополнительное образование для детей и юношества по спорту
27 429
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
74367
451
Отдел занятости и социальных программ района (города областного значения)
73268
001
Услуги по реализации государственной политики на местном уровне в области обеспечения занятости и реализации социальных программ для населения