Азаматтық қызметшілір болып табылатын және Уәлиханов ауданың ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандары лауазымдарының тізбесін анықтау туралы
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов аудандық әкімдігінің 2016 жылғы 27 сәуірдегі N 89 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 31 мамырда N 3774 болып тіркелді. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы әкімдігінің 2019 жылғы 7 наурыздағы № 42 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы әкімдігінің 07.03.2019 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы Еңбек Кодексінің 18 бабының 2) тармақшасына сәйкес Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Азаматтық қызметшілір болып табылатын және Уәлиханов ауданың ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандары лауазымдарының тізбесі қосымшаға сәйкес айқындалсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау жетекші ететін аудан әкімінің орынбасарына жүктелсін.
3. Осы қаулы оның алғашқы ресми жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі және 2016 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолдынысқа туындаған құқықтық қатынастарға таратылады.
Аудан әкімінің м.а. Б.Хасенеев
"КЕЛІСІЛДІ"
Солтүстік Қазақстан облысы
Уәлиханов аудандык
мәслихатының хатшысы
06 мамыр 2016 жыл
Б.Кәдіров
Солтүстік Қазақстан облысы Уәлиханов ауданы әкімдігінің 2016 жылғы 27 сәуір № 89 қаулысына қосымша
Азаматтық қызметші болып табылатын және ауылдық жерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет, спорт және ветеринария саласындағы мамандар лауазымдарының тізбесін анықтау туралы
1.Денсаулық сақтау саласындағы мамандар лауазымдары:
1) аудандық аурухана, аудандық емхана, аудандық диспансер басшысы;
2) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорны басшысының орынбасары;
3) клиникалық меңгерушілері (жедел медициналық көмек бөлімшелерінің, күндізгі стационар, емхана, сәулелік диагностика бөлімшесінің, функционалдық диагностика, физиотерапия және емдік дене шынықтыру, стоматологиялық кабинетінің немесе бөлімшесінің) және мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорындарының параклиникалық (зертхана) бөлімшелерінің;

Об определении перечня должностей специалистов в области здравохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветерринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности Уалихановского района
Постановление акимата Уалихановского района Северо-Казахстанской области от 27 апреля 2016 года N 89. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 31 мая 2016 года N 3774. Утратило силу постановлением акимата Уалихановского района Северо-Казахстанской области от 7 марта 2019 года № 42
Сноска. Утратило силу постановлением акимата Уалихановского района Северо-Казахстанской области от 07.03.2019 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 2) статьи 18 Трудового кодекса Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года акимат Уалихановского района Северо-Казахстанской области ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Определить перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности Уалихановского района Северо-Казахстанской области, согласно приложению.
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на курирующего заместителя акима района.
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования и распространяется на правоотношения с 1 января 2016 года.
И.о. акима района Б. Хасенеев
"СОГЛАСОВАНО"
Секретарь маслихата
Уалихановского района
Северо-Казахстанской области
06 мая 2016 год
Б. Кадиров
Приложение к постановлению акимата Уалихановского района Северо-Казахстанской области от 27 апреля 2016 года № 89
Перечень должностей специалистов в области здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры, спорта и ветеринарии, являющихся гражданскими служащими и работающих в сельской местности
1. Должности специалистов в области здравоохранения:
1) руководитель районной больницы, районной поликлиники, районного диспансера;
2) заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
3) заведующие клиническими (отделениями скорой медицинской помощи, дневным стационаром, поликлиникой, отделением лучевой диагностики, функциональной диагностики, физиотерапии и лечебной физической культуры, стоматологического кабинета или отделения) и параклиническими (лабораторией) подразделениями государственного учреждения и государственного казенного предприятия;

4) барлық мамандықтағы дәрігерлер - мамандар біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ;
5) психолог маман - мамандар біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары, бірінші және екінші категориялы;
6) медициналық (лар) қарындасы (інісі) - біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ;
7) провизор (фармацевт) - біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ;
8) статистик –мамандар біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі;
9) фельдшер, акушер, зертханашы (медициналық), тіс дәрігері (дантист), тіс технигі (тіс протезі бөлімшесінің, кабинетінің зертханашы) - біліктілік деңгейі орта мамандар жоғары, бірінші және екінші санатты және санаты жоқ;
10) әлеуметтік қызметкер - мамандар біліктілігі орта деңгейдегі жоғары, бірінші және екінші санатты және санаты жоқ.
2. Әлеуметтік қамсыздандыру саласындағы мамандар лауазымдары:
1) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының басшысы;
2) құрылымдық бөлімшесі болып табылатын аудандық маңызы бар үйде әлеуметтік қызмет көрсету ұйымдастыру бөлімшесінің меңгерушісі;
3) қарт және мүгедек күтім жөніндегі әлеуметтік қызметкер - мамандар біліктілігі орта деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ;
4) мүгедек балалар мен 18 жастан асқан психоневрологиялық аурулары бар күту бойынша әлеуметтік қызметкер – мамандар біліктілігі орта деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ;
5) әлеуметтік жұмыс жөніндегі консультант - біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ;
6) жұмыспен қамту орталығы (қызметі) құрылымдық бөлімшенің маманы - мамандар біліктілігі орта деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ.
3. Білім беру саласындағы мамандар лауазымдары:
1) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының басшысы (шағын жинақты мектептің, мектепке дейінгі ұйымның білім беру, әдістемелік кабинеттің (орталықтың), психологиялық-педагогикалық түзеу кабинетінің басқа);
2) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының басшысы: шағын жинақталған мектеп, мектепке дейінгі білім беру ұйымының әдістемелік кабинеттің (орталықтың), психологиялық-педагогикалық түзеу кабинетінің;
3) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорны басшысының орынбасары (шағын жинақталған мектептерден басқа);

4) врачи всех специальностей - специалисты высшего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
5) специалист психолог - специалисты высшего уровня квалификации высшей, первой и второй категории;
6) медицинская (ий) сестра (брат) - специалисты высшего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
7) провизор (фармацевт) - специалисты высшего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
8) статистик –специалисты высшего и среднего уровня квалификации;
9) фельдшер, акушер (ка), лаборант (медицинский), зубной врач (дантист), зубной техник (лаборант зубопротезного отделения, кабинета) - специалисты среднего уровня квалификации высшей, первой и второй категории и без категории;
10) социальный работник - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой и второй категории и без категории.
2. Должности специалистов в области социального обеспечения:
1) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
2) заведующий отделением надомного обслуживания, являющийся структурным подразделением организации районного значения;
3) социальный работник по уходу за престарелыми и инвалидами - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
4) социальный работник по уходу за детьми-инвалидами старше 18 лет с психоневрологическими заболеваниями – специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
5) консультант по социальной работе - специалисты высшего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
6) специалист структурного подразделения центра (службы) занятости - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории.
3. Должности специалистов в области образования:
1) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения (кроме малокомплектной школы, дошкольной организации образования, методического кабинета (центра), кабинета психолого-педагогической коррекции);
2) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения: малокомплектной школы, дошкольной организации образования, методического кабинета (центра), кабинета психолого-педагогической коррекции;
3) заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения (кроме малокомплектной школы);

4) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорны басшысының орынбасары: шағын жинақты мектеп;
5) аудандық маңызы бар мемлекеттік қазыналық кәсіпорны басшысының орынбасары: мектепке дейінгі ұйым;
6) кітапхана басшысы (меңгерушісі);
7) интернат басшысы (меңгерушісі);
8) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекемелер мен мемлекеттік қазыналық кәсіпорны сектор жетекшісі;
9) мектепке дейінгі, бастауыш, негізгі орта, жалпы орта білім беру, арнайы (түзету), мамандандырылған білім беру ұйымдарының мамандары барлық мамандықтағы мұғалімдер , жоғары, орта деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ;
10) әлеуметтік педагог - мамандар біліктілігі орта деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ;
11) педагог-психолог - мамандар біліктілігі орта деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ;
12) логопед - мамандар біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ;
13) тәрбиеші - мамандар біліктілігі орта деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ;
14) тәрбиешінің көмекшісі;
15) тәлімгер - мамандар біліктілігі орта деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ;
16) музыкалық жетекші - мамандар біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ;
17) дене шынықтыру жөніндегі нұсқаушы (мектепке дейінгі) - біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ;
18) әдістемелік кабинетінің (орталығының) әдіскері;
19) әдіскер - мамандар біліктілігі орта деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ;
20) медициналық (лар) қарындасы (інісі) - біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ;
21) емдәм бикесі - біліктілік деңгейі орта мамандар жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ;
22) кітапханашы - мамандар біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі;
23) зертханашы - мамандар біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ;
24) хореограф - мамандар біліктілігі жоғары және орта деңгейдегі санаты жоқ.
4. Мәдениет саласындағы мамандарының лауазымдары:
1) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының басшысы;
2) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорны басшысының орынбасары ;

4) заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения: малокомплектной школы;
5) заместитель руководителя государственного казенного предприятия районного значения: дошкольной организации;
6) руководитель (заведующий) библиотеки;
7) руководитель (заведующий) интернатом;
8) руководитель сектора государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
9) учителя всех специальностей организаций дошкольного, начального, основного среднего, общего среднего образования, специальных (коррекционных) и специализированных организаций образования - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
10) социальный педагог - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
11) педагог-психолог - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
12) логопед - специалисты высшего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
13) воспитатель - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
14) помощник воспитателя;
15) вожатый - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
16) музыкальный руководитель - специалисты высшего и среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
17) инструктор по физической культуре (в дошкольных организациях) - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
18) методист методического кабинета (центра);
19) методист - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
20) медицинская (ий) сестра (брат) - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
21) диетическая сестра - специалисты среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
22) библиотекарь - специалисты высшего и среднего уровня квалификации;
23) лаборант - специалисты высшего и среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
24) хореограф - специалисты высшего и среднего уровня квалификации без категории.
4. Должности специалистов в области культуры:
1) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
2) заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;

3) кітапхана басшысы;
4) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорны сектор жетекшісі;
5) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорны көркемдік жетекшісі;
6) музыкалық жетекші мамандары, жоғары, орта деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ;
7) аккомпаниатор - мамандар біліктілігі орта деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ;
8) библиограф –мамандар біліктілігі орта деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ;
9) оператор;
10) мәдени ұйымдастырушы –мамандар біліктілігі орта деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ;
11) барлық атаудағы әдістемеші, (негізгі қызмет бойынша) - біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ;
12) кітапханашы - мамандар біліктілігі орта деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ;
13) хореограф - мамандар біліктілігі орта деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ;
14) барлық атаудағы суретшілер (негізгі қызмет бойынша) - біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ;
15) редактор – мамандар біліктілігі орта деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ.
5. Спорт саласындағы мамандарының лауазымдары:
1) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеменің және мемлекеттік қазыналық кәсіпорнының басшысы;
2) аудандық маңызы бар мемлекеттік мекеме және мемлекеттік қазыналық кәсіпорны басшысының орынбасары;
3) әдіскер - мамандар біліктілігі орта деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ;
4) жаттықтырушы - мамандар біліктілігі орта деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ;
5) жаттықтырушы-оқытушы - мамандар біліктілігі орта деңгейдегі санаты жоқ;
6) медициналық (лар) қарындасы /ағасы (мамандандырылған (ші)) - біліктілігі жоғары деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ;
7) дене шынықтыру жөніндегі нұсқаушы - мамандар біліктілігі орта деңгейдегі жоғары, бірінші, екінші санатты және санаты жоқ.
6. Ветеринария саласындағы мамандарының лауазымдары
1) ветеринариялық дәрігер - мамандар біліктілігі жоғары деңгейдегі бірінші, екінші санатты және санаты жоқ.

3) руководитель библиотеки;
4) руководитель сектора, отдела государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
5) художественный руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
6) музыкальный руководитель - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
7) аккомпаниатор - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
8) библиограф –специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
9) оператор;
10) культорганизатор –специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
11) методист всех наименований (основных служб) - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
12) библиотекарь - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
13) хореограф - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
14) художники всех наименований (основных служб) - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
15) редактор – специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории.
5. Должности специалистов в области спорта:
1) руководитель государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
2) заместитель руководителя государственного учреждения и государственного казенного предприятия районного значения;
3) методист - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
4) тренер - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории;
5) тренер-преподаватель - специалисты высшего, среднего уровня квалификации без категории;
6) медицинская (ий) сестра /брат (специализированная (ый)) - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категории и без категории;
7) инструктор по физической культуре - специалисты высшего, среднего уровня квалификации высшей, первой, второй категорий и без категории.
6. Должности специалистов в области ветеринарии:
1) ветеринарный врач- специалисты высшего уровня квалификации первой, второй категории и без категории.