"Жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" Ордабасы аудандық мәслихатының 2016 жылғы 4 ақпандағы № 52/1 шешіміне өзгерістер енгізу туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2016 жылғы 31 наурыздағы № 2/2 шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2016 жылғы 3 мамырда № 3734 болып тіркелді. Күші жойылды - Оңтүстiк Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 2018 жылғы 16 наурыздағы № 26/7 шешiмiмен
Ескерту. Күшi жойылды - Оңтүстiк Қазақстан облысы Ордабасы аудандық мәслихатының 16.03.2018 № 26/7 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
"Қазақстан Республикасында бейбіт жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар ұйымдастыру мен өткізудің тәртібі туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 17 наурыздағы Заңының 10 бабына сәйкес, аудандық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. Ордабасы аудандық мәслихатының 2016 жылғы 4 ақпандағы № 52/1 "Жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібін қосымша реттеу туралы" (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 3615 тіркелген, 2016 жылғы 2 сәуірдегі "Ордабасы оттары" газетiнде жарияланған) шешіміне келесі өзгеріс енгізілсін:
Ордабасы аудандық мәслихатының 04.02.2016 жылғы шешімінің реттік нөмері "52/1" деген сандар "52/2" деген сандармен өзгертілсін;
көрсетілген шешімімен бекітілген Жиналыстар, митингілер, шерулер, пикеттер және демонстрациялар өткізу тәртібінде:
6 тармағы келесі редакцида жазылсын:
"6. Жиналыс, митинг, шеру, пикет және демонстрация өткiзу туралы өтiнiш беру кезінде осы тәртіптің 4 тармағының талаптары орындалмаған жағдайда (сөз – процедуралық талаптар жөнінде), ол өткізуден бас тартуға және бас тарту мазмұнында жауап қайтаруға негіз бола алмайды.
Мұндай жағдайда Ордабасы ауданының әкімдігі жол берілген кемшілікті жаңа өтініш беру жолымен жоюды ұсына отырып, түсіндіру мазмұнындағы ресми жауап қайтарады. Жаңа өтінішті қарау мерзімі оның тiркелген күнiнен бастап есептеледi.".
7 тармақтағы орыс тіліндегі мәтініне өзгеріс енгізілген, мемлекеттік тілдегі мәтіні өзгертілмейді;
17 тармағының 3) тамақшасындағы "айтуларға" деген сөздер "қышқыруға" деген сөздермен ауыстырылсын.

О внесении изменений в решение Ордабасинского районного маслихата от 4 февраля 2016 года № 52/1 "О дополнительном регламентировании порядка проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций"
Решение Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 31 марта 2016 года № 2/2. Зарегистрировано Департаментом юстиции Южно-Казахстанской области 3 мая 2016 года № 3734. Утратило силу решением Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 16 марта 2018 года № 26/7
Сноска. Утратило силу решением Ордабасинского районного маслихата Южно-Казахстанской области от 16.03.2018 № 26/7 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствий со статьей 10 Закона Республики Казахстан от 17 марта 1995 года "О поpядке оpганизации и пpоведения миpных собpаний, митингов, шествий, пикетов и демонстpаций в Республике Казахстан", Ордабасинский районный маслихат РЕШИЛ:
1. Внести в решение Ордабасинского районного маслихата от 4 февраля 2016 года № 52/1 "О дополнительном регламентировании порядка проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций" (зарегистрировано в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3615, опубликовано 2 апреля 2016 года в газете "Ордабасы оттары") следующие изменения:
в решении Ордабасинского районного маслихата от 04.02.2016 года за порядковым номером "52/1" изменить на номер "52/2";
в Порядке проведения собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций в Ордабасинском районе утвержденном указанным решением:
пункты 6 и 7 изложить в следующей редакции:
"6. В случае не соблюдения требования пункта 4 настоящего порядка при подаче заявления о проведении собраний, митингов, шествий, пикетов и демонстраций (речь идет о процедурных требованиях) оно не может являться основанием для отказа в проведении и дачи ответа отказного характера.
В таких случаях акиматом Ордабасинского района дается официальный ответ разъяснительного характера с предложением устранить допущенные нарушения путем подачи нового заявления. Сроки рассмотрения нового заявления исчисляются с момента его поступления.
7. Акиматом Ордабасинского района по всем поданным в установленном порядке заявлениям о проведении митинг, шествия, пикетам и демонстрациям в рамках их рассмотрения организаторам для обсуждения и рассмотрения поднимаемых вопросов могут предлагаться альтернативные площадки иное время и место проведения мероприятий.".
В подпункте 3) пункта 17 слово "озвучивать" заменить словом "выкрикивать".

3. Осы шешім алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Аудандық мәслихат
сессиясының төрағасы: С.Алтыбаев
Аудандық мәслихаттың хатшысы: Б.Садвахасов

3. Настоящее решения вводится в действие со дня первого официального опубликования.
Председатель сессии
районного маслихата С. Алтыбаев
Секретарь районного маслихата Б. Садвахасов