"Риддер қаласының мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесінің әкімшілік мемлекеттік қызметшілерінің қызметтік куәліктерін беру қағидасы мен оның сипаттамасын бекіту туралы
Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2016 жылғы 28 желтоқсандағы № 7/10-VI шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2017 жылғы 19 қантарда № 4835 болып тіркелді. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 2020 жылғы 12 маусымдағы № 43/3-VI шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 12.06.2020 № 43/3-VI шешімімен (05.06.2020 бастап қолданысқа енгізіледі).
РҚАО-ның ескертпесі.
Құжаттың мәтінінде түпнұсқаның пунктуациясы мен орфографиясы сақталған.
Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекетттік қызметі туралы" Заңының 30 - бабы 4 - тармағына сәйкес Риддер қалалық мәслихаты ШЕШТІ:
1. Бекітілсін:
1) осы шешімнің 1 - қосымшасына сәйкес "Риддер қаласының мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесінің әкімшілік мемлекеттік қызметкерлеріне қызметтік куәлікті беру қағидасы;
2) осы шешімнің 2 - қосымшасына сәйкес "Риддер қаласының мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігінің сипаттамасы.
2. Осы шешім алғаш ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы О.МЫСАЕВ
Қалалық мәслихат хатшысы И.ПАНЧЕНКО
Риддер қалалық мәслихатының
2016 жылғы 28 желтоқсандағы
VII сессиясының № 7/10-VI
шешіміне 1-қосымша
"Риддер қаласының мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік қызметкерлеріне қызметтік куәлікті беру қағидасы
1. Жалпы ережелер
1. Осы "Риддер қаласының мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік қызметкерлеріне қызметтік куәлікті беру қағидасы (бұдан әрі – қағида) Қазақстан Республикасының 2015 жылғы 23 қарашадағы "Қазақстан Республикасының мемлекетттік қызметі туралы" Заңының 30 - бабы 4 - тармағына сәйкес бекітіледі және "Риддер қаласының мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі – мәслихат аппараты) қызметтік куәліктерді беру тәртібін белгілейді.
2. Мемлекеттік қызметшінің қызметтік куәлігі (бұдан әрі – Қызметтік куәлік) әкімшілік мемлекеттік қызметшінің мемлекеттік қызметін растайтын ресми құжат болып табылады.
2. Қызметтік куәлікті беру тәртібі
3. Қызметтік куәлік мәслихат аппаратының мемлекеттік қызметкеріне Риддер қалалық мәслихатының хатшысының қолы қойылып беріледі.

Об утверждении Правил выдачи и описания служебного удостоверения государственных служащих государственного учреждения "Аппарат маслихата города Риддера"
Решение Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 28 декабря 2016 года № 7/10-VI. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 19 января 2017 года № 4835. Утратило силу решением Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 12 июня 2020 года № 43/3-VI
Сноска. Утратило силу решением Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 12.06.2020 № 43/3-VI (вводится в действие с 05.06.2020).
Примечание РЦПИ.
В тексте документа сохранена пунктуация и орфография оригинала.
В соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан" Риддерский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить:
1) правила выдачи служебного удостоверения государственным служащим государственного учреждения "Аппарат маслихата города Риддера" согласно приложению 1 к настоящему решению;
2) описание служебного удостоверения государственных служащих государственного учреждения "Аппарат маслихата города Риддера" согласно приложению 2 к настоящему решению.
2. Настоящее решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель сессии О.МЫСАЕВ
Секретарь городского маслихата И. ПАНЧЕНКО
Приложение 1
к решению VII сессии
Риддерского городского
маслихата
от 28 декабря 2016 года
№ 7/10-VI
Правила выдачи служебного удостоверения государственным служащим государственного учреждения "Аппарат маслихата города Риддера"
1. Общие положения
1. Настоящие Правила выдачи служебного удостоверения государственным служащим государственного учреждения "Аппарат маслихата города Риддера" (далее – Правила) утверждены в соответствии с пунктом 4 статьи 30 Закона Республики Казахстан от 23 ноября 2015 года "О государственной службе Республики Казахстан", и определяют порядок выдачи служебного удостоверения государственным служащим определяют порядок выдачи служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат маслихата города Риддера" (далее – аппарат маслихата).
2. Служебное удостоверение государственного служащего (далее – служебное удостоверение) является официальным документом, подтверждающим занимаемую административным государственным служащим должность.
2. Порядок выдачи служебного удостоверения
3. Служебное удостоверение выдается за подписью секретаря Риддерского городского маслихата государственным служащим аппарата маслихата.

4. Қызметтік куәлік лауазымға тағайындалған, ауыстырған, бүлінген, жоғалған, ертеректе берілген куәліктің мерзімі өткен кезде үш жылдық мерзімге беріледі.
Қызметкерлер алған қызметтік куәлік үшін осы Қағидалардың қосымшасындағы нысанға сәйкес "Риддер қаласының мәслихат аппараты" ММ мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беруді және қайтаруды есепке алу журналына қол қояды (бұдан әрі – есепке алу журналы).
5. Қызметтік куәліктер және есепке алу журналы мәслихат аппаратының кадр жұмысы бойынша жауапты тұлғасының сейфінде сақталады.
6. Жұмыстан босатылған, лауазымын ауыстырған жағдайда мемлекеттік қызметкерлер сәйкесінше акті шыққан күннен бастап үш жұмыс күні ішінде қызметтік куәліктерді оны алған жерге тапсыруы тиіс.
7. Қызметкерлер жұмыстан босатылған, лауазымы ауысқан, мерзімі өткен не бүлінген кезде тапсырған қызметтік куәліктер журналы мәслихат аппаратының кадр жұмысы бойынша жауапты тұлғасымен еркін нысандағы тиісті жою туралы акт жасала отырып, бір жылда бір рет жойылуға жатады.
Мемлекеттік қызметкердің жұмыстан босатылуы жағдайында қызметтік куәлікті тапсырғаннан кейін кету парағында қызметтік куәлікті беруге жауапты тұлғаның қолы қойылады.
8. Қолданыс мерзімі өткеннен кейін, ертеректе берілген қызметтік куәлік бүлінгеннен кейін қызметтік куәлікті ауыстырған жағдайда(осы қағиданың 4-тармағында қарастырылған) ертеректе берілген қызметтік куәлік мәслихат аппаратының қызметтік куәлікті беруге жауапты кадр жұмысы бойынша жауапты тұлғасымен қайтарылып алынады .
9. Қызметтік куәлік жоғалған жағдайда, оның иесі дереу мәслихат аппаратының кадр жұмысы бойынша жауапты тұлғасына жазбаша(өз еркінше) нысанда хабарлайды және сәйкесінше аймақта тарайтын бұқаралық ақпарат құралдарына жоғалған қызметтік куәліктің жарамсыздығы туралы хабарландыру береді.
10. Қызметтік куәлікті жоғалтудың, бүлдірудің, сондай-ақ оны басқа адамдарға берудің немесе мақсатқа сай пайдаланбаудың әрбір фактісі бойынша мәслихат аппаратының кадр жұмысы бойынша жауапты тұлғасы бекітілген тәртіпте кінәлілерді тәртіптік жауапкершілікке тарту туралы мәселені қарайды.
11. Мәслихат аппаратының кадр жұмысы бойынша жауапты тұлғасы жыл сайын, ағымдағы жылдың 1 қаңтарындағы жағдай бойынша, қызметтік куәліктердің есептік деректерге сәйкестігіне салыстырып тексеру жүргізеді.
12. Қызметтік куәліктердің толтырылу, рәсімделу, есепке алу, беру, сақтау және жою тәртібіне жалпы бақылауды мәслихат аппаратының басшысы жүзеге асырады.
"Риддер қаласының мәслихат
аппараты" мемлекеттік
мекемесінің
мемлекеттік қызметкерлеріне
қызметтік куәлікті беру
қағидасына
қосымша
"Риддер қаласының мәслихат аппараты" ММ мемлекеттік қызметшілеріне қызметтік куәлікті беруді және қайтарып алуды есепке алу журналы

4. Служебные удостоверения выдаются государственным служащим на три года при назначении на должность, изменении должности, по истечении срока, утере, а также порчи ранее выданного удостоверения.
За полученное служебное удостоверение государственные служащие расписываются в журнале учета выдачи и возврата служебного удостоверения государственных служащих ГУ "Аппарат маслихата города Риддера" (далее – журнал учета) по форме согласно приложению к настоящим Правилам.
5. Служебные удостоверения и журнал учета хранятся в сейфе у ответственного лица по кадровой работе аппарата маслихата.
6. При увольнении, изменении должности, государственные служащие в течение трех рабочих дней со дня вынесения соответствующего акта сдают служебные удостоверения по месту его получения.
7. Служебные удостоверения, сданные сотрудниками при увольнении, изменении должности, по истечении срока действия, либо порче, один раз в год подлежат уничтожению ответственным лицом по кадровой работе аппарата маслихата с составлением соответствующего акта об уничтожении в произвольной форме.
При увольнении государственного служащего на обходном листе после сдачи служебного удостоверения ставится подпись лица, ответственного за выдачу служебного удостоверения.
8. При замене служебного удостоверения по истечении срока действия, в случае порчи ранее выданного удостоверения (предусмотренного пунктом 4 настоящих Правил), ранее выданное служебное удостоверение изымается лицом ответственным за выдачу служебного удостоверения по кадровой работе аппарата маслихата.
9.В случае утраты служебного удостоверения, его владелец незамедлительно извещает в письменной (произвольной) форме ответственное лицо по кадровой работе аппарата маслихата и подает объявление в средства массовой информации, распространяемые на соответствующей территории о недействительности утерянного служебного удостоверения.
10. По каждому факту утраты, порчи служебного удостоверения, произошедшего в результате недобросовестного его хранения, а также передачи его другим лицам или использования служебного удостоверения не по назначению, ответственное лицо по кадровой работе аппарата маслихата в установленном порядке рассматривает вопрос привлечения виновных лиц к дисциплинарной ответственности.
11. Ежегодно, по состоянию на 1 января текущего года, ответственным лицом по кадровой работе аппарата маслихата проводится сверка соответствия служебных удостоверений их учетным данным.
12. Общий контроль за порядком заполнения, оформления, учҰта, выдачи, хранения и уничтожения служебных удостоверений осуществляет руководитель аппарата маслихата.
Приложение
к Правилам выдачи служебного
удостоверения
государственным служащим
государственного учреждения
"Аппарат маслихата города
Риддера"
Журнал учета выдачи и возврата служебного удостоверения государственным служащим ГУ "Аппарат маслихата города Риддера"

Ескерту. Қосымшаға орыс тілінде өзгеріс енгізілді, қазақ тіліндегі мәтіні өзгермейді - Шығыс Қазақстан облысы Риддер қалалық мәслихатының 28.02.2019 № 30/12-VI шешімімен (алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қызметтік
Куәліктің
нөмірі
Тегі, Аты, Жөні
(бар болған жағдайда)
Атқаратын лауазымы
Берілген күні
Алғаны жөнінде жеке қолы
Қызметтік куәлікті ауыстыруы және тапсырғаны, (тағайындалуы, лауазымының өзгеруі, мерзімінің өтуі, жұмыстан босатылуы жоғалуы туралы белгі)
Қызметтік куәлікті жою (актінің нөмірі мен күні)
Ескертпе
Ескертпе: Мемлекеттік қызметшілердің қызметтік куәліктерін беруді және қайтаруды есепке алу журналы тігіліп, нөмірленіп және мәслихат аппараты басшысының қолымен және мөрімен расталады.
Риддер қалалық мәслихатының
2016 жылғы 28 желтоқсандағы
VII сессиясының № 7/10-VI
шешіміне 2-қосымша
"Риддер қаласының мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесінің қызметтік куәлігінің сипаттамасы
1. Куәліктің мұқабаларының көлемі 19 см х 6,5 см (ашып көрсетілген түрінде), күрең көк түсті экобылғарыдан немесе жоғары сапалы жасанды былғарыдан болады.
2. Куәліктің сыртқы бетінің ортасында (жабық түрінде) алтын түсті Қазақстан Республикасы Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі орналасқан, одан төмен осы "Риддер қаласының мәслихат аппараты" мемлекеттік мекемесінің мемлекеттік қызметкерлерінің қызметтік куәлігінің сипаттамасының 1-қосымшасына сәйкес (бұдан ары – қызметтік куәліктің сипаттамасы) "КУӘЛІК" деген типографиялық қаріппен жазба жазылады.
3. Куәліктің ішкі оң және сол жағында ақ түс аясында шеңберде орналасқан күн мен қалықтаған қыранның жасырын формасын қолдана отырып көгілдір түсті қорғаныштық тангир бейнеленген. Жоғарғы бөлігінде сәйкесінше мемлекеттік органның атауы жазылған(мемлекеттік және орыс тілдерінде), одан төмен мәтіннен қызыл түсті үзік жолақпен бөлектелген "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ" "РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН" деген жазулар орналастырылған. Төмен жақта куәлік нөмірі, осы қызметтік куәліктің сипаттамасының 2-қосымшасына сәйкес үлгі бойынша мемлекеттік қызметшінің тегі, аты, әкесінің аты(болған жағдайда), атқаратын лауазымы көрсетіледі.
4. Сол жағында: көлемі 3 см х 4 см фотосурет (қарсы алдынан түсірілген, түрлі-түсті), осы қызметтік куәліктің сипаттамасының 3-қосымшасына сәйкес басшы қолымен және елтаңбалы мөрмен расталған мемлекеттік тілдегі мәтін. Төменде куәліктің жарамдылық мерзімі көрсетіледі (2 жыл мерзіміне беріледі).

Сноска. Приложение с изменением, внесенным решением Риддерского городского маслихата Восточно-Казахстанской области от 28.02.2019 № 30/12- VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Номер служебного удостоверения
Фамилия, Имя, Отчество (при наличии)
Занимаемая должность
Дата выдачи
Исключен
решением
Риддерского
городского
маслихата
Восточно-
Казахстанской
области от 28.02.2019 № 30/12- VI (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Личная роспись о получении
Отметка о замене и сдаче служебного удостоверения (назначение, изменение должности, истечение срока, увольнение, утеря)
Уничтожение служебного удостоверения (номер и дата акта)
Примечание
Примечание: Журнал учета выдачи и возврата служебного удостоверения государственным служащим прошнуровывается, пронумеровывается и заверяется подписью руководителя аппарата маслихата и печатью государственного органа.
Приложение 2
к решению VII сессии
Риддерского городского
маслихата
от 28 декабря 2016 года
№ 7/10-VI
Описание служебного удостоверения государственного учреждения "Аппарат маслихата города Риддера"
1. Обложка служебного удостоверения состоит из экокожи или кожзаменителя высокого качества темно-синего цвета, размером 19 см х 6,5 см (в развернутом состоянии).
2. На лицевой стороне удостоверения (в свернутом состоянии) по центру расположено изображение Государственного Герба Республики Казахстан золотистого цвета, ниже типографским шрифтом выполнена надпись "КУӘЛІК" по образцу, согласно приложению 1 к настоящему описанию служебного удостоверения государственных служащих государственного учреждения "Аппарат маслихата города Риддера" (далее - описание служебного удостоверения).
3. Левая и правая внутренняя часть удостоверения: на белом фоне изображен защитный тангир голубого цвета с использованием скрытой формы солнца и парящего орла в круге. В верхней части размещено наименование соответствующего государственного органа (на государственном и русском языках), под ними, отделяющиеся от текста красной отбивочной полосой, надписи "ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ" "РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН" ниже указывается номер удостоверения, фамилия, имя, отчество (при наличии), занимаемая должность государственного служащего по образцу, согласно приложению 2 к настоящему описанию служебного удостоверения.
4. На левой стороне: фотография (анфас, цветная) размером 3 см х 4 см, текст на государственном языке в соответствии с пунктом 3 настоящего описания служебного удостоверения, заверенный подписью руководителя и гербовой печатью соответствующего государственного органа.

5. Оң жағында: 3 см х 4 см көлемді көгілдір аядағы Қазақстан Республикасының Мемлекеттік Елтаңбасының бейнесі, елтаңбаның төменгі жағында осы қызметтік куәліктің сипаттамасының 3-қосымшасына сәйкес "ҚАЗАҚСТАН" деген жазу және орыс тіліндегі мәтін.
"Риддер қаласының мәслихат
аппараты" мемлекеттік
мекемесінің
қызметтік куәлігінің
сипаттамасына 1-қосымша
Куәлік мұқабасы
"Риддер қаласының мәслихат
аппараты" мемлекеттік
мекемесінің
қызметтік куәлігінің
сипаттамасына 2-қосымша
Куәліктің ішкі бөлігі

5. На правой стороне: изображение Государственного Герба Республики Казахстан на голубом фоне размером 3 см х 4 см, под гербом надпись "ҚАЗАҚСТАН" и текст на русском языке в соответствии с пунктом 3 настоящего описания служебного удостоверения. Ниже указывается срок действия удостоверения на государственном и русском языках.
Приложение 1
к описанию служебного
удостоверения
государственного учреждения
"Аппарат маслихата города
Риддера"
Обложка удостоверения
Приложение 2
к описанию служебного
удостоверения
государственного учреждения
"Аппарат маслихата города
Риддера"
Внутренняя часть удостоверения