"Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу және өсіру (оның ішінде қалпына келтіру) шығындарының құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 4-1/168 бұйрығына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары – Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2017 жылғы 27 қаңтардағы № 33 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 17 ақпанда № 14811 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрінің 2020 жылғы 25 мамырдағы № 181 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ауыл шаруашылығы министрінің 25.05.2020 № 181 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
БҰЙЫРАМЫН:
1. "Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу және өсіру (оның ішінде қалпына келтіру) шығындарының құнын субсидиялау қағидаларын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ауыл шарушылығы министрінің міндетін атқарушының 2015 жылғы 27 ақпандағы № 4-1/168 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 11151 болып тіркелген, 2015 жылғы 5 маусымда "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде жарияланған) мынадай өзгеріс енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу және өсіру (оның ішінде қалпына келтіру) шығындарының құнын субсидиялау қағидалары осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің Өсімдік шаруашылығы өнімдерін өндіру мен қайта өңдеу департаменті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде оның қазақ және орыс тілдеріндегі баспа және электрондық түрдегі көшірмесінің ресми жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне қосу үшін "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жіберілуін;
3) осы бұйрық мемлекеттік тіркелгеннен кейін күнтізбелік он күн ішінде оның көшірмесінің мерзімді баспа басылымдарына ресми жариялауға жіберілуін;
4) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігінің интернет-ресурсында орналастырылуын қамтамасыз етсін.

О внесении изменения в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 4-1/168 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости затрат на закладку и выращивание (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда"
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 января 2017 года № 33. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 февраля 2017 года № 14811. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 25 мая 2020 года № 181
Сноска. Утратил силу приказом Министра сельского хозяйства РК от 25.05.2020 № 181 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ исполняющего обязанности Министра сельского хозяйства Республики Казахстан от 27 февраля 2015 года № 4-1/168 "Об утверждении Правил субсидирования стоимости затрат на закладку и выращивание (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов № 11151, опубликованный 5 июня 2015 года в информационно-правовой системе "Әділет") следующее изменение:
Правила субсидирования стоимости затрат на закладку и выращивание (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда, утвержденные указанным приказом, изложить в новой редакции, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Департаменту производства и переработки растениеводческой продукции Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа направление его копии в печатном и электронном виде на казахском и русском языках в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней после государственной регистрации настоящего приказа направление его копии на официальное опубликование в периодические печатные издания;
4) размещение настоящего приказа на интернет-ресурсе Министерства сельского хозяйства Республики Казахстан.

3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы вице-министріне жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің орынбасары –
Қазақстан Республикасының
Ауыл шаруашылығы министрі
А. Мырзахметов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі
______________ Б. Сұлтанов
2017 жылғы " "
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
____________ Т. Сүлейменов
2017 жылғы 31 қаңтар
Қазақстан Республикасы
Премьер-Министрінің
орынбасары – Қазақстан
Республикасы Ауыл
шаруашылығы министрінің
2017 жылғы 27 қаңтардағы
№ 33 бұйрығына
қосымша
Қазақстан Республикасы
Ауыл шарушылығы министрінің
міндетін атқарушының
2015 жылғы 27 ақпандағы
№ 4-1/168 бұйрығымен
бекітілген
Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу және өсіру (оның ішінде қалпына келтіру) шығындарының құнын субсидиялау қағидалары
1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу және өсіру (оның ішінде қалпына келтіру) шығындарының құнын субсидиялау қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) 2008 жылғы 4 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 35-бабының 5-тармағына, "Агроөнеркәсiптiк кешендi және ауылдық аумақтарды дамытуды мемлекеттiк реттеу туралы" 2005 жылғы 8 шілдедегі Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабы 1-тармағының 41) тармақшасына сәйкес әзірленді және тиісті қаржы жылына арналған жергілікті бюджетте көзделген қаражат есебінен және шегінде жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көшеттерін отырғызу және өсіру (оның ішінде қалпына келтіру) шығындарының құнын субсидиялау (40 %-ға дейін) тәртібін айқындайды.
2. Субсидиялар агроөнеркәсіптік кешен субъектілеріне (бұдан әрі – АӨК субъектілері) осы Қағидалармен белгіленген тәртіппен бөлінеді.
3. Субсидиялар алуға агроөнеркәсіптік кешен субъектілерін (бұдан әрі – АӨК субъектісі) айқындау үшін әрбір ауданда (облыстық маңызы бар қалада) аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімінің шешімімен ведомствоаралық комиссия (бұдан әрі – Комиссия) құрылады.
Комиссияның құрамына:
1) аудан (облыстық маңызы бар қала) әкімдігінің, оның ішінде ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы және жер қатынастары басқармаларының немесе бөлімдерінің қызметкерлері;
2) ауылдық округ әкімі;
3) Қазақстан Республикасы Ұлттық кәсіпкерлер палатасы өңірлік палаталарының өкілдері;

3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра сельского хозяйства Республики Казахстан.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан –
Министр сельского хозяйства
Республики Казахстан
А. Мырзахметов
"СОГЛАСОВАН"
Министр финансов
Республики Казахстан
______________________ Б. Султанов
"___" _______________ 2017 года
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________________ Т. Сулейменов
31 января 2017 года
Приложение
к приказу Заместителя Премьер-
Министра Республики Казахстан
- Министра сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 27 января 2017 года № 33
Утвержден
приказом исполняющего
обязанности Министра
сельского хозяйства
Республики Казахстан
от 27 февраля 2015 года № 4-1/168
Правила
субсидирования стоимости затрат на закладку и выращивание (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
Глава 1. Общие положения
1. Настоящие Правила субсидирования стоимости затрат на закладку и выращивание (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда (далее – Правила) разработаны в соответствии с пунктом 5 статьи 35 Бюджетного кодекса Республики Казахстан от 4 декабря 2008 года, подпунктом 41) пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан от 8 июля 2005 года "О государственном регулировании развития агропромышленного комплекса и сельских территорий" и определяют порядок субсидирования стоимости затрат на закладку и выращивание (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда (до 40 %) за счет и в пределах средств, предусмотренных в местном бюджете на соответствующий финансовый год.
2. Субсидии выделяются субъектам агропромышленного комплекса (далее – субъекты АПК) в порядке, установленном настоящими Правилами.
3. Для определения субъектов АПК на получение субсидий в каждом районе (городе республиканского и областного значения), решением акима района (города республиканского и областного значения) создается межведомственная комиссия (далее – Комиссия).
В состав Комиссии включаются:
1) сотрудники акимата района (города республиканского и областного значения), в том числе управлений или отделов сельского хозяйства и земельных отношений района (города республиканского и областного значения);
2) аким сельского округа;
3) представители региональных палат Национальной палаты предпринимателей Республики Казахстан;

4) салалық қоғамдық және ғылыми ұйымдардың өкілдері енгізіледі.
4. Ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) ауыл шаруашылығы бөлімі (бұдан әрі – Бөлім) Комиссияның жұмыс органы болып табылады.
5. Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерінің тізбесі (бұдан әрі – Дақылдар тізбесі) және жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызуға және өсіруге (оның ішінде қалпына келтіруге) арналған субсидиялар нормалары (1 гектарға) (бұдан әрі – субсидиялар нормалары) ғылыми және ғылыми-техникалық қызмет саласында аккредиттеуі бар аграрлық бейінді ғылыми ұйымдармен келісілгеннен кейін, әрбір субсидияланатын дақыл бойынша шығындар есептемелерін қоса бере отырып, облыс, республикалық маңызы бар қала әкімінің, ол болмаған жағдайда оның міндетін атқарушы адамның қолы қойылған ілеспе хатпен екі данада Қазақстан Республикасы Ауыл шаруашылығы министрлігіне (бұдан әрі – Министрлік) қарауға беріледі.
Министрлікпен Дақылдар тізбесі және субсидиялар нормаларын қарастыру хат түскен күнінен бастап жеті жұмыс күнді құрайды.
Дақылдар тізбесінде тиісті салалық мемлекеттік бағдарламаға сәйкес дақылдарды субсидиялау басымдығы айқындалады.
Министрлік оң нәтиже болған жағдайда, тиісті ілеспе хатпен Дақылдар тізбесінің және субсидиялар нормаларының бір данасын кері қайтарады.
Министрлік теріс нәтиже болған жағдайда, келісуден дәлелді бас тартуы бар хатпен Дақылдар тізбесінің және субсидиялар нормаларының екі данасын да қайтарады. Бұл ретте, пысықталған Дақылдар тізбесі және субсидиялар нормалары Министрлікке бес жұмыс күн ішінде қайта қарауға жолданады.
Дақылдар тізбесі және субсидиялар нормалары тиісті жылдың 1 мамырынан кешіктірілмей облыс, республикалық маңызы бар қала әкімдігінің қаулысымен бекітіледі.
Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттері тізбесіне және субсидиялар нормаларына өзгерістер және (немесе) толықтырулар енгізу осы тармақтың бірінші, екінші, үшінші төртінші және бесінші бөліктерінде көзделген тәртіппен жүзеге асырылады.
6. Осы Қағидалар қарқынды алма бақтарын салған АӨК субъектілеріне қолданылмайды (гектарға 2000 данадан кем емес аласа бойлы және жартылай аласа бойлы клондық телітушілердің көшеттері, оның ішінде книп-баум көшеттері).
2-тарау. Субсидияны алушылар
7. Алдыңғы жылдың күзінде және (немесе) ағымдағы жылдың көктемінде жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызған және оларды кейінгі жылдары өсіруді жүзеге асырған АӨК субъектілері субсидия алушылар болып табылады.
3-тарау. Субсидияны алу шарттары
8. Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызуға субсидиялар мынадай шарттар сақталған кезде төленеді:

4) представители отраслевых общественных и научных организаций.
4. Рабочим органом Комиссии является отдел сельского хозяйства района (города республиканского и областного значения) (далее – Отдел).
5. Перечень многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда (далее – Перечень культур) и нормы субсидий (на 1 гектар) на закладку и выращивание (в том числе восстановление) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда (далее – нормы субсидий) в двух экземплярах предоставляются на рассмотрение в Министерство сельского хозяйства Республики Казахстан (далее – Министерство) сопроводительным письмом за подписью акима области, города республиканского значения, в случае его отсутствия лицом, исполняющим его обязанности, после согласования с научными организациями аграрного профиля, имеющими аккредитацию в сфере научной и научно-технической деятельности, с приложением расчетов затрат по каждой субсидируемой культуре.
Срок рассмотрения Министерством Перечня культур и норм субсидий составляет семь рабочих дней со дня поступления письма.
В Перечне культур определяется приоритетность субсидирования культур согласно соответствующей отраслевой государственной программе.
При положительном результате Министерство возвращает соответствующим сопроводительным письмом один экземпляр Перечня культур и норм субсидий.
При отрицательном результате Министерство письмом с мотивированным обоснованием направляет на доработку оба экземпляра Перечня культур и норм субсидий. При этом доработанные Перечни культур и нормы субсидий на повторное рассмотрение направляются в Министерство в течение пяти рабочих дней.
Перечень культур и нормы субсидий утверждаются постановлением акимата области, города республиканского значения не позднее 1 мая соответствующего года.
Внесение изменений и (или) дополнений в Перечень культур и нормы субсидий осуществляется в порядке, предусмотренном частями первой, второй, третьей, четвертой и пятой настоящего пункта.
6. Настоящие Правила не распространяются на субъектов АПК, заложивших интенсивные яблоневые сады (не менее 2000 штук/гектар саженцев на карликовых и полукарликовых клоновых подвоях, в том числе саженцев книп-баум).
Глава 2. Получатели субсидий
7. Получателями субсидий являются субъекты АПК, заложившие многолетние насаждения плодово-ягодных культур и винограда предыдущей осенью и (или) весной текущего года и осуществившие их выращивание в последующие годы.
Глава 3. Условия выплаты субсидий
8. Субсидии на закладку многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда выплачиваются при соблюдении следующих условий:

1) тиісті жылғы 15 қарашаға дейінгі мерзімде Бөлімге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша алдыңғы жылдың күзінде және (немесе) ағымдағы жылдың көктемінде өндірілген жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызуға арналған субсидияларды алуға өтінім беру;
2) осы Қағидаларға 2-қосымшада көрсетілген жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу талаптарына сәйкес жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу.
9. Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін өсіруге субсидиялар мынадай шарттар кезде төленеді:
1) тиісті жылғы 15 қарашаға дейінгі мерзімде Бөлімге осы Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша алдыңғы жылдың күзінде және (немесе) ағымдағы жылдың көктемінде өндірілген жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін өсіруге арналған субсидияларды алуға өтінім беру;
2) екінші вегетацияның – аласа бойлы телітушілердің көшеттерімен және книп-баум көшеттерімен отырызылғандар үшін, екінші-үшінші вегетацияның – жартылай аласа бойлы телітушілердің көшеттерімен отырғызылғандар үшін, екінші-үшінші-төртінші вегетацияның – биік бойлы телітушілердің көшеттерімен отырығызылғандар үшін, екіншіден бастап жетінші вегетацияны қоса алғанда – алманың "Апорт" сорты бойынша өсіру сақталған кезде беріледі.
Егер де бұрынғы жылдары отырғызылған жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттер ішінара жойылған және АӨК субъектісі оларды меншікті қаражатының есебінен қалпына келтірген жағдайда субсидиялар АӨК субъектісіне нақты сақталып қалған көпжылдық көшеттердің алаңына ғана (көпжылдық көшеттердің өздігінен қалпына келтірілген алқаптарын есепке алмағанда) тиесілі болады.
4-тарау. Субсидияларды есептеу тәртібі
10. Субсидиялар АӨК субъектісі өтінім берген субсидиялауға жататын жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерінің алаңдарына және облыс әкімдігінің қаулысымен бекітілген субсидиялар нормаларына сүйене отырып, мынадай формула бойынша есептеледі:
S = V*N;
мұнда:
S – субсидиялар мөлшері, теңге;
V – субсидиялауға жататын жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу және өсіру алаңы, гектар;
N – жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу және өсіру шығындарының құнын ішінара өтеуге облыс, республикалық маңызы бар қаланың әкімдігінің қаулысымен бекітілген 1 гектарға арналған субсидиялар нормалары, теңге/гектар.
Бұл ретте, көшеттерді сатып алу шығындарынан басқа, жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызу және өсіру шығындары өтеледі.

1) подаче в срок до 15 ноября соответствующего года в Отдел заявки на получение субсидий на закладку многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда, произведенную предыдущей осенью и (или) весной текущего года по форме, согласно приложению 1 к настоящим Правилам;
2) закладке многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда согласно требованиям к закладке многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда, указанным в приложении 2 к настоящим Правилам.
9. Субсидии на выращивание многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда выплачиваются при соблюдении следующих условий:
1) подаче в срок до 15 ноября соответствующего года в Отдел заявки на получение субсидий на выращивание многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда по форме, согласно приложению 3 к настоящим Правилам;
2) выращивании (уходе) многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда со второй по седьмую вегетацию включительно.
В случае частичной гибели многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда, заложенных в предыдущих годах, и если субъект АПК восстановил их за счет собственных средств, субсидии причитаются субъекту АПК только на фактически сохранившуюся площадь закладки многолетних насаждений (без учета самостоятельно восстановленных площадей закладки многолетних насаждений).
Глава 4. Порядок расчета субсидий
10. Субсидии рассчитываются исходя из заявленных субъектом АПК площадей многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда, подлежащих субсидированию и норм субсидий, утвержденных постановлением акимата области, города республиканского значения по следующей формуле:
S = V*N;
где:
S – размер субсидий, тенге;
V – площадь закладки и выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда, подлежащих к субсидированию, гектар;
N – нормы субсидий на 1 гектар, утвержденные постановлением акимата области, города республиканского значения на частичное возмещение стоимости затрат на закладку и выращивание многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда, тенге/гектар.
При этом возмещаются затраты на закладку и выращивание многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда, за исключением затрат на приобретение саженцев.

5-тарау. Субсидияны төлеудің тәртібі
11. Бөлім:
1) субсидиялау бағдарламасына қатысуға арналған өтінімдерді қабылдаудың басталуы мен аяқталуы, Комиссияның жұмыс тәртібі туралы хабарландыру жарияланымын аудан (республикалық және облыстық маңызы бар қала) әкімдігінің интернет-ресурсында және жергілікті мерзімді баспа басылымдарында орналастырады;
2) АӨК субъектілерінен өтінім түскен күннен бастап үш жұмыс күні ішінде оның осы Қағидалардың талаптарына сәйкестігін қарастырады. АӨК субъектісі осы Қағидалардың талаптарына сәйкес келмейтін өтінім берген жағдайда, өтінім АӨК субъектісіне екі жұмыс күн ішінде қайта пысықтауға қайтарылады.
Өтінімді қабылдау кезінде АӨК субъектісіне күні мен уақыты, өтінімді қабылдаған адамның тегі және аты-жөні көрсетілген талон беріледі;
3) осы Қағидалардың, Комиссияның талаптарына сәйкес келетін АӨК субъектісінің өтінімін енгізеді.
12. Комиссия:
1) Бөліммен өтінім енгізілген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде жергілікті жерге барып:
осы Қағидаларға 4-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызуды зерттеп-қарау, сондай-ақ жұмыс жобасына сәйкестігі актісін;
осы Қағидаларға 5-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін өсіруді зерттеп-қарау актісін жасайды;
2) тиісті акті жасалған күннен бастап бір жұмыс күні ішінде субсидияны беру немесе оны беруден бас тарту туралы хаттамалық шешім қабылдайды.
Комиссиямен субсидияны беру туралы шешім қабылданған жағдайда Бөлім өтінімді тиісті актінің көшірмесімен және Комиссияның хаттамалық шешімінің көшірмесімен бірге облыстық ауыл шаруашылығы басқармасына жолдайды, ал субсидияны беруден бас тартқан жағдайда Бөлім бас тарту себебін көрсете отырып бас тарту туралы жазбаша түрде АӨК субъектісін хабардар етеді.
Субсидиялар беруде теріс шешім "Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасы Заңының 19-1-бабының 2-тармағымен белгіленген негіздер бойынша қабылданады.
13. Респбуликалық маңызы бар қаланың, облыстың ауыл шаруашылығы басқармасы екі жұмыс күні ішінде жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызуға немесе оларды өсіруге арналған субсидияны алуға АӨК субъектісінен өтінім түскеннен кейін аумақтық қазынашылық бөлімшесіне ақы төлем құжаттарын ұсынады.
5-тарау. Субсидиялау жөніндегі есептілік
14. Облыстық ауыл шаруашылығы басқармасы тиісті жылғы 25 желтоқсанға дейінгі мерзімде Министрлікке осы Қағидаларға 6-қосымшаға сәйкес нысан бойынша субсидияны пайдалану туралы ақпаратты ұсынады.
Жеміс-жидек дақылдарының
және жүзімнің көпжылдық
көшеттерін отырғызу және өсіру
(оның ішінде қалпына келтіру)
шығындарының құнын
субсидиялау қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Кімге: ____________________________________________________________________
(облыстың, республикалық және облыстық маңызы бар қаланың, ауданның жергілікті
атқарушы органының толық атауы)
Кімнен:___________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның тегі, аты, әкесінің
аты (бар болған жағдайда)
Алдыңғы жылдың күзінде және (немесе) ағымдағы жылдың көктемінде
өндірілген жеміс-жидек дақылдарының/жүзімнің (қажеттісінің астын сызу керек)
көпжылдықкөшеттерін отырғызуға арналған субсидияларды алуға өтінім
Маған 20 __ жылдың күзінде және (немесе) 20 __ жылдың көктемінде өндірілген жеміс-
жидек дақылдарының/жүзімнің (қажеттісінің астын сызу керек) көпжылдық көшеттерін
_______ гектар алаңға отырғызуға _________________________ теңге мөлшерінде субсидия
төлеуді сұраймын.                  (сомасы сандармен және жазбаша)
Деректер көзі*
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Заңды тұлға үшін – заңды тұлғаны мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiк немесе анықтама
бизнес-сәйкестендіру нөмірі
тіркеу нөмері
тіркелген күні
атауы
орналасқан жері
мемлекеттік тіркелген күні
кім берді
2.
Жеке тұлға үшiн – жеке басын куәландыратын құжат
жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі
кім берді
берілген күні
жеке сәйкестендіру нөмірі
3.
Ауыл шаруашылығы кооперативтері үшін – мемлекеттiк тiркеу (қайта тiркеу) туралы куәлiк немесе анықтама**
бизнес-сәйкестендіру нөмірі
тіркеу нөмірі
тіркелген күні
атауы
орналасқан жері
мемлекеттік тіркелген күні
кім берді
субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің атауы
субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативі мүшесінің жеке сәйкестендіру нөмірі /бизнес-сәйкестендіру нөмірі
4.
Жер учаскесiне сәйкестендiру және (немесе) құқық белгiлейтiн құжат
актінің нөмірі
кадастрлық нөмірі
барлық алаң, гектар
оның ішінде егістік
нысаналы мақсаты
сәйкестендiру құжатының нөмірі мен берілген күні, кім берді
жер учаскесі иесінің немесе жерді пайдаланушының атауы
5.
Ағымдағы шоттың бар екендiгi туралы екінші деңгейдегі банктiң не Ұлттық почта операторының анықтамасы
жеке сәйкестендіру нөмірі /бизнес-сәйкестендіру нөмірі
бенефициар коды
банктің немесе почта операторының деректемелері:
банктің немесе почта операторының атауы:
бизнес-сәйкестендіру коды
жеке сәйкестендіру коды
бизнес-сәйкестендіру нөмірі
бенефициар коды
6.
Бақтарды және (немесе) жидектіктерді және (немесе) жүзімді отырғызу үшін бекітілген жұмыс жобасы
нөмірі
күні
7.
Жұмыс жобасын әзірлеуге жұмсалған шығындарды растайтын (өтінім берген сәтте) бастапқы есеп және төлем құжаттары (шот-фактуралар, кіріс және шығыс кассалық ордерлері және (немесе) төлем тапсырмалары)
нөмірі
берілген күні
кім әзірледі
әзірлеуші орналасқан жердің мекенжайы
әзірлеушінің жеке сәйкестендіру коды
өлшем бірлігі
саны (көлемі)
қосылған құн салығымен бағасы (теңге)
барлық сату бағасы
8.
Отырғызу материалдарын сатып алуға жұмсалған шығындарды растайтын (өтінім берген сәтте) бастапқы есеп және төлем құжаттары (шот-фактуралар, кіріс-шығыс кассалық ордерлері және (немесе) төлем тапсырмалары)
шот-фактура нөмірі
берілген күні
отырғызу материалын сатушының атауы
отырғызу материалын сатушы орналасқан жердің мекенжайы
отырғызу материалын сатушының жеке сәйкестендіру коды
тауарлық-көліктік жүкқұжаттың нөмірі
дақыл, сорты
өлшем бірлігі
саны (көлемі)
қосылған құн салығымен бағасы (теңге)
барлық өткізу бағасы
9.
Тіреуіш бағаналарды сатып алуға және орнатуға жұмсалған шығындарды растайтын (өтінім берген сәтте) бастапқы есеп және төлем құжаттары (шот-фактуралар, кіріс-шығыс кассалық ордерлері және (немесе) төлем тапсырмалары) (тіреуіш бағаналарды сатып алу қажет болған жағдайда көрсетіледі)
шот-фактура нөмірі
берілген күні
тіреуіш бағаналар сатушының атауы
тіреуіш бағаналар сатушы орналасқан жердің мекенжайы
тіреуіш бағаналар сатушының жеке сәйкестендіру коды
тауарлық-көліктік жүкқұжаттың нөмірі
тіреуіш бағаналар атауы
өлшем бірлігі
саны (көлемі)
қосылған құн салығымен бағасы (теңге)
барлық өткізу бағасы
10.
Тамшылатып суару жүйесінің құрылысына жұмсалған шығындарды растайтын (өтінім берген сәтте) бастапқы есеп және төлем құжаттары (шот-фактуралар, кіріс-шығыс кассалық ордерлері және (немесе) төлем тапсырмалары) (тамшылап суару жүйесін сатып алу қажет болған жағдайда көрсетіледі)
шот-фактура нөмірі
берілген күні
жабдық сатушының атауы
жабдық сатушы орналасқан жердің мекенжайы
жабдық сатушының жеке сәйкестендіру коды
тауарлық-көліктік жүкқұжаттың нөмірі
жабдық атауы
өлшем бірлігі
саны (көлемі)
қосылған құн салығымен бағасы (теңге)
барлық өткізу бағасы
11.
Жүргізілген технологиялық операцияларды растайтын құжаттар
12.
Сатып алу-сату және (немесе) қаржылық лизинг шарттары
нөмірі
шарт жасалған күн
жабдық, материал сатушының атауы
жабдық, материал сатушы орналасқан жердің мекенжайы
жабдық, материал сатушының жеке сәйкестендіру коды
жабдықтың, материалдың атауы
өлшем бірлігі
саны (көлемі)
қосылған құн салығымен бағасы (теңге)
барлық өткізу бағасы
берілген күні
кім берді
13.
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімнің көшеттерін өндіруші берген отырғызу материалына арналған сорттық куәлік
куәліктің нөмірі
берілген күні
кім берді
Ескертпелер:
* өтініш иесінен көрсетілген құжаттардың тұпнұсқаларын және көшірмелерін сұратып алуға жол берілмейді.
** жоғарыда көрсетілген кестенің 3-жолында көрсетілген мәліметтер субсидия тиесілі ауыл шаруашылығы кооперативінің әр мүшесіне толтырылады.
Тиесілі субсидиялар есептемесі
Ауыл шаруашылығы дақылының атауы
Отырғызу алаңы, гектар
1 гектарға субсидия нормасы, теңге

Глава 5. Порядок выплаты субсидий
11. Отдел:
1) размещает публикацию объявления о начале и окончании приема заявок для участия в программе субсидирования, порядке работы Комиссии на интернет-ресурсе акимата района (города республиканского или областного значения) и в местных периодических печатных изданиях;
2) в течение трех рабочих дней со дня поступления заявки от субъекта АПК рассматривает ее на соответствие требованиям настоящих Правил. В случае представления субъектом АПК заявки, не соответствующей требованиям настоящих Правил, заявка возвращается субъекту АПК в течение двух рабочих дней на доработку.
Субъекту АПК при приеме заявки выдается талон с указанием даты и времени, фамилии и инициалов лица, принявшего заявку;
3) вносит заявку субъекта АПК, соответствующую требованиям настоящих Правил, Комиссии.
12. Комиссия:
1) в течение пяти рабочих дней с даты внесения Отделом заявки с выездом на место составляет:
акт обследования закладки многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда, а также соответствия рабочему проекту по форме, согласно приложению 4 к настоящим Правилам;
акт обследования выращивания многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда по форме, согласно приложению 5 к настоящим Правилам;
2) в течение одного рабочего дня с даты составления соответствующего акта принимает протокольное решение о предоставлении либо отказе в предоставлении субсидий.
В случае принятия Комиссией решения о предоставлении субсидий Отдел направляет заявку вместе с копией соответствующего акта и копией протокольного решения Комиссии в управление сельского хозяйства области, а при отказе в предоставлении субсидий Отдел письменно уведомляет субъекта АПК об отказе с указанием причины отказа.
Отрицательное решение в представлении субсидий принимается по основаниям, установленным пунктом 2 статьи 19-1 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013 года "О государственных услугах".
13. Управление сельского хозяйства области, города республиканского значения в течение двух рабочих дней после поступления заявки субъекта АПК на получение субсидий на закладку или выращивание многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда представляет в территориальное подразделение казначейства платежные документы к оплате.
Глава 6. Отчетность по субсидированию
14. Управление сельского хозяйства области, города республиканского значения в срок до 25 декабря соответствующего года представляет в Министерство информацию об использовании субсидий по форме, согласно приложению 6 к настоящим Правилам.
Приложение 1
к Правилам субсидирования
стоимости затрат на закладку и
выращивание (в том числе
восстановление) многолетних
насаждений плодово-ягодных
культур и винограда
Форма
В ______________________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа района, города
республиканского и областного значения, области)
от _____________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического лица)
Заявка
на получение субсидий на закладку многолетних насаждений плодово-ягодных
культур и винограда, произведенную предыдущей осенью и (или)
весной текущего года
Прошу выплатить мне субсидии на закладку многолетних насаждений плодово-
ягодных культур/винограда (нужное подчеркнуть), произведенную осенью 20 ___ года и
(или) весной 20___года, на площади ______гектар, в размере ______________________ тенге.
(сумма цифрами и прописью)
Источник данных*
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Свидетельство или справка о государственной регистрации (перерегистрации) – для юридического лица
бизнес-идентификационный номер
регистрационный номер
дата регистрации
наименование
местонахождение
дата государственной регистрации
кем выдано
2.
Документ, удостоверяющий личность – для физического лица
номер документа, удостоверяющего личность
кем выдано
дата выдачи
индивидуальный идентификационный номер
3.
Свидетельство или справка о государственной регистрации (перерегистрации) – для сельскохозяйственных кооперативов**
бизнес-идентификационный номер
регистрационный номер
дата регистрации
наименование
местонахождение
дата государственной регистрации
кем выдано
наименование члена
сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
индивидуальный идентификационный номер /бизнес-идентификационный номер члена сельскохозяйственного кооператива, которому причитается субсидия
4.
Идентификационный и (или) правоустанавливающий документ на земельный участок
номер акта
кадастровый номер
площадь всего, гектар
в том числе пашни
целевое назначение
номер и дата выдачи идентификационного документа, кем выдан
наименование собственника земельного участка или землепользователя
5.
Справка банка второго уровня или Национального оператора почты о наличии текущего счета
индивидуальный идентификационный номер /бизнес-идентификационный номер
код бенефициара
реквизиты банка или оператора почты:
наименование банка или оператора почты:
бизнес- идентификационный код
индивидуальный идентификационный код
бизнес- идентификационный номер
код бенефициара
6.
Утвержденный рабочий проект для закладки садов и (или) ягодников и (или) винограда
номер
дата
7.
Первичные учетные и платежные документы (счета-фактуры, приходные и расходные кассовые ордера и (или) платежные поручения), подтверждающие понесенные затраты (на момент подачи заявки) на разработку рабочего проекта
номер
дата выдачи
кем разработан
адрес места нахождения разработчика
индивидуальный идентификационный код разработчика
единица измерения
количество (объем)
цена с налогом на добавленную стоимость (тенге)
всего стоимость реализации
8.
Первичные учетные и платежные документы (счета-фактуры, приходные и расходные кассовые ордера и (или) платежные поручения), подтверждающие понесенные затраты (на момент подачи заявки) на приобретение посадочного материала
номер счет-фактуры
дата выдачи
наименование продавца посадочного материала
адрес места нахождения продавца посадочного материала
индивидуальный идентификационный код продавца посадочного материала
номер товарно-транспортной накладной
культура, сорт
единица измерения
количество (объем)
цена с налогом на добавленную стоимость (тенге)
всего стоимость реализации
9.
Первичные учетные и платежные документы (счета-фактуры, приходные и расходные кассовые ордера и (или) платежные поручения), подтверждающие понесенные затраты (на момент подачи заявки) на приобретение и установку шпалер (указывается в случае необходимости приобретения шпалер)
номер счет-фактуры
дата выдачи
наименование продавца шпалер
адрес места нахождения продавца шпалер
индивидуальный идентификационный код продавца шпалер
номер товарно-транспортной накладной
наименование шпалер
единица измерения
количество (объем)
цена с налогом на добавленную стоимость (тенге)
всего стоимость реализации
10.
Первичные учетные и платежные документы (счета-фактуры, приходные и расходные кассовые ордера и (или) платежные поручения), подтверждающие понесенные затраты (на момент подачи) на строительство системы капельного орошения (указывается в случае необходимости приобретения системы капельного орошения)
номер счет-фактуры
дата выдачи
наименование продавца оборудования
адрес места нахождения продавца оборудования
индивидуальный идентификационный код продавца оборудования
номер товарно-транспортной накладной
наименование оборудования
единица измерения
количество (объем)
цена с налогом на добавленную стоимость (тенге)
всего стоимость реализации
11.
Документы, подтверждающие произведенные технологические операции
12.
Договоры купли-продажи и (или) финансового лизинга (при наличии)
номер
дата заключения
наименование продавца оборудования, материала
адрес места нахождения продавца оборудования, материала
индивидуальный идентификационный код продавца оборудования, материала
наименование оборудования, материала
единица измерения
количество (объем)
цена с налогом на добавленную стоимость (тенге)
всего стоимость реализации
дата выдачи
кем выдан
13.
Сортовое свидетельство на посадочный материал, выданное производителем саженцев плодово-ягодных культур и винограда
номер свидетельства
дата выдачи
кем выдан
Примечания:
* истребование оригиналов и копий указанных документов у заявителя не допускается;
** сведения, указанные в строке 3 вышеизложенной таблицы заполняются на каждого
члена сельскохозяйственного кооператива, для которого причитается субсидия.
Расчет причитающихся субсидий
Наименование сельскохозяйственной культуры
Площадь закладки, гектар
Норма субсидий на 1 гектар, тенге

Субсидиялар мөлшері, теңге (3-баған х 4-баған)
1
2
3
4
5
Жиыны
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер
ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауапкершілік туралы
хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісім
беремін.
Басшы ___________ ______________________________________________________________
(қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын
құжатта бар болған жағдайда)
Бас бухгалтер (бар болса) ______________ ____________________________________________
(қолы)                        (тегі, аты, әкесінің аты
(жеке басын куәландыратын
құжатта бар болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
20__ жылғы "___" ______________
Өтiнiм 20__жылғы "___" ____________қарауға қабылданды.
______________ _________________________________________________________________
(қолы)                  (өтiнiмді қабылдаған жауапты адамның тегі, аты,
әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта
бар болған жағдайда)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(кесу сызығы)
Талон
№ ______________
Өтінім қарастыруға 20__ жылғы "__" ______ _______ сағат ___ минутта қабылданды.
_______________________________________________ ________________________________
(өтiнiмді қабылдаған жауапты адамның тегі, (қолы) аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Жеміс-жидек дақылдарының
және жүзімнің көпжылдық
көшеттерін отырғызу және өсіру
(оның ішінде қалпына келтіру)
шығындарының құнын
субсидиялау қағидаларына
2-қосымша
Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызуға талаптар
Талаптар
1
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзім отырғызу жүзеге асырылатын жер учаскесі Министрлік бекіткен ауыл шаруашылығы өнiмiнің нақты түрлерiн өндiру үшiн ауыл шаруашылығы жерлерiн оңтайлы пайдалану бойынша өңiрлердi мамандандырудың ұсынылған схемасына сәйкес ұсынылатын ауданда болуы тиіс.
2
Жеміс дақылдары мен жүзімді отырғызу кемінде 5 гектар жалпы алқапта, жидек дақылдары —2 гектардан кем емес жалпы алқапта (жұмыс жобасында көзделген жол, суару желілері және желден қорғау жолақтарынсыз пайдалы алқап (нетто) есептеледі) жүзеге асырылуы тиіс. Бұл ретте алманың "Апорт" сортының көпжылдық көшеттерін отырғызу теңіз деңгейінен кемінде 900 метр биіктікте тау етегі және төмен таулы аймақтар жағдайында жүзеге асырылады.
3
Жеке меншікте (немесе лизингте) өнеркәсіптік үлгідегі тамшылатып суару жүйесінің бар болуы (сорғы станциясын, гидроциклонды, гидроазықтандырғышты, сүзгіш қондырғыларды, қысым реттегішті, су есептегішті және тамшылатқышы бар құбыржолдар жүйесін қамтитын қажетті жабдықтардың толық жиынтығымен). Осы талап алманың "Апорт" сортының көпжылдық көшеттеріне қолданылмайды.
4
Орнатылған тіреуіш бағаналары болуы тиіс: бірінші отырғызылған жылы – жеміс-жидек дақылдарының көпжылдық көшеттерін аласа бойлы телітушілердің көшеттерімен отырғызған жағдайда, екінші жылы – жүзімнің көпжылдық екпелерін өсірген жағдайда. Бұл ретте тіреуіш бағаналардың аралық қатары 15 метрден аспау тиіс.
5
Жеміс-жидек дақылдары мен жүзімді отырғызу Қазақстан Республикасында пайдалануға ұсынылатын Селекциялық жетістіктердің мемлекеттік тізіліміне енгізілген сорттармен жүзеге асырылуы тиіс. Бұл ретте "Апорт" сортының алмалары вирусы жоқ отырғызу материалдарынан дайындалуы және Сиверс алмасының (Malus Sieversii) және Недзвецкий алмасының (Malus Niedzweskiana) биік бойлы телітушілері сорттарымен отырғызылуы тиіс.
6

Размер субсидий, тенге (графа 3 х графа 4)
1
2
3
4
5
Итого
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об ответственности
за представление недостоверных сведений в соответствии с законами Республики Казахстан
и даю согласие на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну.
Руководитель __________ ______________________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии в документе,
удостоверяющем личность)
Главный бухгалтер (при наличии) __________ _____________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии
в документе, удостоверяющем личность)
Место печати (при наличии)
"___" ____________ 20__ года
Заявка принята к рассмотрению "___" ________ 20__ года
_________ ______________________________________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии в документе, удостоверяющем
личность) ответственного лица, принявшего заявку)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
Талон
№ ____________
Принята заявка к рассмотрению "__" ____ 20__года ____часов ___ минут
__________________________________________________________ _____________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), ответственного лица,            (подпись)
принявшего заявку)
Приложение 2
к Правилам субсидирования
стоимости затрат на закладку и
выращивание (в том числе
восстановление) многолетних
насаждений плодово-ягодных
культур и винограда
Требования
к закладке многолетних насаждений плодово-ягодных
культур и винограда
Требования
1
Земельный участок, на котором осуществлена закладка плодово-ягодных культур и винограда, должен находиться в районе, рекомендованном в соответствии с рекомендуемой схемой специализации регионов по оптимальному использованию сельскохозяйственных угодий для производства конкретных видов сельскохозяйственной продукции, утвержденной Министерством.
2
Закладка плодовых культур и винограда должна быть осуществлена на общей площади не менее 5 гектаров, ягодных культур – на общей площади не менее 2 гектаров (учитывается полезная (нетто) площадь без учета дорожных, оросительных сетей и ветрозащитных полос, предусмотренных рабочим проектом). При этом закладка многолетних насаждений яблони сорта "Апорт" осуществляется в условиях предгорной и низкогорной зон на высоте не менее 900 метров над уровнем моря.
3
Наличие в собственности (или в лизинге) систем капельного орошения промышленного образца (с полным набором необходимого оборудования, включающего: насосную станцию, гидроциклон, гидроподкормщик, фильтрующие устройства, регулятор давления, счетчик воды и систему трубопроводов с капельницами). Данное требование не распространяется на многолетние насаждения яблони сорта "Апорт".
4
Наличие установленных шпалер: в случае закладки многолетних насаждений плодово-ягодных культур саженцами на карликовых и полукарликовых подвоях – в первый год закладки, в случае выращивания многолетних насаждений винограда – во второй год. При этом расстояние между шпалерами в ряду должно быть не более 15 метров.
5
Закладка плодово-ягодных культур и винограда должна быть осуществлена сортами, включенными в Государственный реестр селекционных достижений, рекомендуемых к использованию в Республике Казахстан. При этом яблони сорта "Апорт" должны быть отселектированы безвирусным посадочным материалом и заложены сортами сильнорослых подвоев яблони Сиверса (МаlusSieversii) и яблони Недзвецкого (МаlusNiedzwetzkyana).
6

Көпжылдық көшеттерді отырғызу жүзеге асырылатын АӨК субъектісінің нақты жер учаскесіне бақтарды және (немесе) жидектіктерді және (немесе) жүзімдіктерді отырғызу үшін бекітілген жүмыс жобасы (бұдан әрі – жұмыс жобасы) (бақ отырғызу үшін жарамдылығына топырақты-мелиоративтік ізденістердің: 0,5 метр сайын рельеф қимасын жасай отырып, кемінде 1:2000 масштабта топотүсірудің, кемінде 1:5000 масштабта топырақты-мелиоративтік және топырақты-геологиялық ізденістердің (қажет болған кезде тұзды түсіру) жүргізілгенін растайтын отырғызу сызбасын, сорттық құрамын, жол және суару желісін, орман белдеулерін ұйымдастыруды көрсете отырып, көпжылдық көшеттерді отырғызудың бас жоспарын қамтитын) болуы тиіс. Бұл ретте алманың "Апорт" сортының көпжылдық көшеттерін отырғызу кезінде жұмыс жобасында АӨК субъектісінің учаскесінің теңіз деңгейінен биіктігі көрсетіледі.
Жеміс-жидек дақылдарының
және жүзімнің көпжылдық
көшеттерін отырғызу және өсіру
(оның ішінде қалпына келтіру)
шығындарының құнын
субсидиялау қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Кімге: ____________________________________________________________________
(облыстың, республикалық және облыстық маңызы бар қаланың, ауданның жергілікті
атқарушы органының толық атауы)
Кімнен: _________________________________________________________________________
(заңды тұлғаның толық атауы, жеке тұлғаның тегі, аты,
әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Жеміс-жидек дақылдарының/жүзімнің көпжылдық көшеттерін
өсіруге арналған субсидияларды алуға өтінім
Маған 20 __ жылдың күзінде және (немесе) 20 __ жылдың көктемінде _______ гектар
алаңға отырғызылған "_____" жылғы өсім жеміс-жидек дақылдарының/жүзімнің
(қажеттісінің астын сызу керек) көпжылдық көшеттеріне _________________________ теңге
(сомасы сандармен және жазбаша)
мөлшерінде субсидия төлеуді сұраймын.
Деректер көзі*
Қажетті мәліметтер
Деректер
1
2
3
4
1.
Ағымдағы шоттың бар екендiгi туралы екінші деңгейдегі банктiң не Ұлттық почта операторының анықтамасы
жеке сәйкестендіру коды
бенефициар коды
банктің немесе Ұлттық почта операторының деректемелері:
банктің немесе Ұлттық почта операторының атауы:
бизнес-сәйкестендіру коды
корпоративтік шот
бизнес-сәйкестендіру нөмірі
бенефициар коды
2.
Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызуды зерттеп-қарау актісі
нөмірі
толтырылған күні
дақыл
сорты
егу схемасы
алаңы
дақыл
сорты
егу схемасы
алаңы
дақыл
сорты
егу схемасы
алаңы
3.
Алдыңғы жылдары субсидияларды алғаны туралы куәландыратын құжаттар
нөмірі
берілген күні
сомасы (теңге)
4.
Тіреуіш бағаналарды сатып алуға және орнатуға жұмсалған шығындарды растайтын (өтінім берген сәтте) бастапқы есеп және төлем құжаттары (шот-фактуралар, кіріс-шығыс кассалық ордерлері және (немесе) төлем тапсырмалары
шот-фактура нөмірі
берілген күні
тіреуіш бағаналар сатушының атауы
тіреуіш бағаналар сатушы орналасқан жердің мекенжайы
тіреуіш бағаналар сатушының жеке сәйкестендіру коды
тауарлық-көліктік жүкқұжаттың нөмірі
тіреуіш бағаналардың атауы
өлшем бірлігі
саны (көлемі)
қосылған құн салығымен бағасы (теңге)
барлық өткізу бағасы
5.
Жүргізілген технологиялық операцияларды растайтын құжаттар
6.
Сатып алу-сату және (немесе) қаржылық лизинг шарттары
нөмірі
жасасу күні
жабдықтар, материал сатушының атауы
жабдықтар, материал сатушы орналасқан жердің мекенжайы
жабдықтар, материал сатушының жеке сәйкестендіру коды
жабдықтардың, материалдың атауы
өлшем бірлігі
саны (көлемі)
қосылған құн салығымен бағасы (теңге)
барлық өткізу бағасы
Ескертпе: * өтініш несінен көрсетілген құжаттардың тұпнұсқаларын және
көшірмелерін сұратып алуға жол берілмейді.
Тиесілі субсидиялар есептемесі
Ауыл шаруашылығы дақылының атауы
Отырғызу алаңы, гектар
1 гектарға субсидия нормасы, теңге
Субсидиялар мөлшері, теңге (3-баған
х 4-баған)
1
2
3
4
5
Жиыны
Ұсынылған ақпараттың дұрыстығын растаймын және дұрыс емес мәліметтер
ұсынғаным үшін Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес жауапкершілік туралы
хабардармын және заңмен қорғалатын құпиядан тұратын мәліметтерді пайдалануға келісім
беремін.
Басшы ___________ ______________________________________________________________
(қолы)            (тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын
құжатта бар болған жағдайда)
Бас бухгалтер (бар болса) ______________ ____________________________________________
(қолы)                        (тегі, аты, әкесінің аты
(жеке басын куәландыратын
құжатта бар болған жағдайда)
Мөр орны (бар болса)
20__ жылғы "___" ______________
Өтiнiм 20__жылғы "___" ____________қарауға қабылданды.
______________ _________________________________________________________________
(қолы)                  (өтiнiмді қабылдаған жауапты адамның тегі, аты,
әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта
бар болған жағдайда)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(кесу сызығы)
Талон
№ ______________
Өтінім қарастыруға 20__ жылғы "__" ______ _______ сағат ___ минутта қабылданды.
_______________________________________________ ________________________________
(өтiнiмді қабылдаған жауапты адамның тегі, (қолы) аты, әкесінің аты (бар болған жағдайда)
Жеміс-жидек дақылдарының
және жүзімнің көпжылдық
көшеттерін отырғызу және өсіру
(оның ішінде қалпына келтіру)
шығындарының құнын
субсидиялау қағидаларына
4-қосымша
Нысан
Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін отырғызуды зерттеп-қараудың, сондай-ақ жұмыс жобасына сәйкестігінің 20 жылғы " " № актісі
Біз төменде қол қойған ________________ облысы (республикалық маңызы бар
қаланың) ________________ ауданының (облыстық маңызы бар қаланың) ведомствоаралық
комиссиясының (бұдан әрі – комиссия) мүшелері, мынадай құрамда:
комиссия төрағасы _______________________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), лауазымы)
комиссия мүшелері:
аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімінің қызметкері___________________________
________________________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), лауазымы)
аудандық (қалалық) жер қатынастары бөлімінің қызметкері_____________________________
_______________________________________________________________________________,
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), лауазымы)
ауылдық округ әкімі ______________________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), лауазымы)
ғылыми ұйымның өкілі ____________________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), лауазымы)
қоғамдық ұйымның өкілі ____________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), лауазымы)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(агроөнеркәсіптік кешен субъектісі)
______________ гектар алқапта _____________________________________________________
(дақылдың атауы, сорты, егу схемасы)
______________ гектар алқапта _____________________________________________________
(дақылдың атауы, сорты, егу схемасы)
______________ гектар алқапта _____________________________________________________
(дақылдың атауы, сорты, егу схемасы)
көпжылдық көшеттерді отырғызудың жүзеге асырылғаны туралы осы актіні жасадық.
Отырғызылған бақ/жүзімдік жұмыс жобасына сәйкес келеді/келмейді
(қажеттісінің астын сызу керек)
Комиссия төрағасы                        ______________________________
(қолы)
комиссия мүшелері:
аудандық (қалалық)
ауыл шаруашылығы
бөлімінің қызметкері                  ______________________________
(қолы)
аудандық (қалалық)
жер қатынастары
бөлімінің қызметкері                  ______________________________
(қолы)
ауылдық округ әкімі                        ______________________________
(қолы)
ғылыми ұйымның өкілі                  ______________________________
(қолы)
қоғамдық ұйымның өкілі                  ______________________________
(қолы)
агроөнеркәсіптік кешен субъектісі            ______________________________
(қолы, мөрі)
Жеміс-жидек дақылдарының
және жүзімнің көпжылдық
көшеттерін отырғызу және өсіру
(оның ішінде қалпына келтіру)
шығындарының құнын
субсидиялау қағидаларына
5-қосымша
Нысан
Жеміс-жидек дақылдарының және жүзімнің көпжылдық көшеттерін өсіруді зерттеп-қараудың 20 жылғы " " № актісі
Біз төменде қол қойған ________________ облысы (республикалық маңызы бар
қаланың) ________________ ауданының (облыстық маңызы бар қаланың) ведомствоаралық
комиссиясының (бұдан әрі - комиссия) мүшелері, мынадай құрамда:
комиссия төрағасы _______________________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), лауазымы)
комиссия мүшелері:
аудандық (қалалық) ауыл шаруашылығы бөлімінің қызметкері___________________________
_______________________________________________________________________________,
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), лауазымы)
аудандық (қалалық) жер қатынастары бөлімінің қызметкері _____________________________
_______________________________________________________________________________,
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), лауазымы)
ауылдық округ әкімі ______________________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), лауазымы)
ғылыми ұйымның өкілі ____________________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), лауазымы)
қоғамдық ұйымның өкілі __________________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(тегі, аты, әкесінің аты (жеке басын куәландыратын құжатта бар болса), лауазымы)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(агроөнеркәсіптік кешен субъектісі)
______________ гектар алқапта _____________________________________________________
(дақылдың атауы, сорты, егу схемасы)
______________ гектар алқапта _____________________________________________________
(дақылдың атауы, сорты, егу схемасы)
______________ гектар алқапта _____________________________________________________
(дақылдың атауы, сорты, егу схемасы)
20__жылдың күзінде және (немесе) 20 жылдың көктемінде отырғызылған "__" өсу жылындағы көпжылдық көшеттердің өсірілуі жүзеге асырылғаны туралы осы актіні жасадық.
Комиссия төрағасы                        ______________________________
(қолы)
комиссия мүшелері:
аудандық (қалалық)
ауыл шаруашылығы
бөлімінің қызметкері                  ______________________________
(қолы)
аудандық (қалалық)
жер қатынастары
бөлімінің қызметкері                  ______________________________
(қолы)
ауылдық округ әкімі                        ______________________________
(қолы)
ғылыми ұйымның өкілі                  ______________________________
(қолы)
қоғамдық ұйымның өкілі                  ______________________________
(қолы)
агроөнеркәсіптік кешен субъектісі            ______________________________
(қолы, мөрі)
Жеміс-жидек дақылдарының
және жүзімнің көпжылдық
көшеттерін отырғызу және өсіру
(оның ішінде қалпына келтіру)
шығындарының құнын
субсидиялау қағидаларына
6-қосымша
Нысан
Субсидияларды пайдалану туралы ақпарат
Субсидия алушылар (Агроөнеркәсіптік кешен субъектісінің атауы, мекен-жайы),
Ауылшаруашылығы тауарын өндірушінің жеке сәйкестендіру нөмірі /бизнес-сәйкестендіру нөмірі
Дақыл, сорт
1 гектарға арналған көшеттер саны, отырғызу схемасы
Отырғызу немесе өсіру алаңы, гектар
1 гектарға арналған субсидия нормасы, теңге
Төленген субсидиялар сомасы, мың теңге
1
2
3
4
5
6
7
8

Наличие утвержденного рабочего проекта для закладки садов и (или) ягодников и (или) виноградников (подтверждающим проведение почвенно-мелиоративных изысканий на садопригодность: топосъемки в масштабе не менее 1:2000 с сечением рельефа через 0,5 метров, почвенно-мелиоративных и почвенно-геологических изысканий (при необходимости солевой съемки) в масштабе не менее 1:5000, содержащим генеральный план закладки многолетних насаждений с указанием схемы посадки, сортового состава, организации дорожной и оросительной сети, лесополос) на конкретный земельный участок субъекта АПК, на котором осуществляется закладка многолетних насаждений (далее – рабочий проект). При закладке многолетних насаждений яблони сорта "Апорт" в рабочем проекте указывается высота участка субъекта АПК над уровнем моря.
Приложение 3
к Правилам субсидирования
стоимости затрат на закладку и
выращивание (в том числе
восстановление) многолетних
насаждений плодово-ягодных
культур и винограда
Форма
В ______________________________________________________________________________
(полное наименование местного исполнительного органа района, города
областного значения, области)
от _____________________________________________________________________________
(полное наименование юридического лица, фамилия, имя, отчество
(при его наличии) физического лица)
Заявка
на получение субсидий на выращивание многолетних насаждений
плодово-ягодных культур и винограда
Прошу выплатить мне субсидии на выращивание многолетних насаждений плодовых
культур/винограда (нужное подчеркнуть) "__" года, роста, заложенных осенью 20 ____ года
и (или) весной 20 ___ года, на площади ________ гектар, в размере _________________ тенге.
(сумма цифрами и прописью)
Источник данных*
Необходимые сведения
Данные
1
2
3
4
1.
Справка банка второго уровня или Национального оператора почты о наличии текущего счета
индивидуальный идентификационный код
код бенефициара
реквизиты банка или Национального оператора почты:
наименование банка или Национального оператора почты:
бизнес- идентификационный код
корпоративный счет
бизнес- идентификационный номер
код бенефициара
2.
Акт обследования закладки многолетних насаждений плодово-ягодных культур и винограда
номер
дата составления
культура
сорт
схема посадки
площадь
культура
сорт
схема посадки
площадь
культура
сорт
схема посадки
площадь
3.
Документы, свидетельствующие о получении субсидий в предшествующих годах
номер
дата выдачи
сумма (тенге)
4.
Первичные учетные и платежные документы (счета-фактуры, приходные и расходные кассовые ордера и (или) платежные поручения), подтверждающие понесенные затраты (на момент подачи заявки) на приобретение и установку шпалер
номер счет-фактуры
дата выдачи
наименование продавца шпалер
адрес места нахождения продавца шпалер
индивидуальный идентификационный код продавца шпалер
номер товарно-транспортной накладной
наименование шпалер
единица измерения
количество (объем)
цена с налогом на добавленную стоимость (тенге)
всего стоимость реализации
5.
Документы, подтверждающие произведенные технологические операции
6.
Договоры купли-продажи и (или) финансового лизинга
номер
дата заключения
наименование продавца оборудования, материала
адрес места нахождения продавца оборудования, материала
индивидуальный идентификационный код продавца оборудования, материала
наименование оборудования, материала
единица измерения
количество (объем)
цена с налогом на добавленную стоимость (тенге)
всего стоимость реализации
Примечание: * истребование оригиналов и копий указанных документов у заявителя
не допускается.
Расчет причитающихся субсидий
Наименование сельскохозяйственной культуры
Площадь выращивания, гектар
Норма субсидий на 1 гектар, тенге
Размер субсидий, тенге (графа 3 х графа 4)
1
2
3
4
5
Итого
Подтверждаю достоверность представленной информации, осведомлен об
ответственности за представление недостоверных сведений в соответствии с законами
Республики Казахстан и даю согласие на использование сведений, составляющих
охраняемую законом тайну.
Руководитель ________ _____________________________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его наличии в документе,
удостоверяющем личность)
Главный бухгалтер (при наличии) _________ ___________________________________
(подпись)       (фамилия, имя, отчество (при его
наличии в документе, удостоверяющем
личность)
Место печати (при наличии)
"___" ____________ 20__ года
Заявка принята к рассмотрению "___" ________ 20__ года
_________ ______________________________________________________________________
(подпись) (фамилия, имя, отчество (при его наличии в документе, удостоверяющем
личность) ответственного лица, принявшего заявку)
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
(линия отрыва)
Талон
№ _____________
Принята заявка к рассмотрению "__" ____ 20__года ____часов ___ минут
__________________________________________________________ _____________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии), ответственного                   (подпись)
лица, принявшего заявку)
Приложение 4
к Правилам субсидирования
стоимости затрат на закладку и
выращивание (в том числе восстановление)
многолетних насаждений
плодово-ягодных
культур и винограда
Форма
Акт
обследования закладки многолетних насаждений плодово-ягодных
культур и винограда, а также соответствия рабочему проекту
от "___" ______ 20___ года №
Мы, нижеподписавшиеся, члены межведомственной комиссии
______________________________ района (города республиканского значения и областного
значения)______________________________ области, города республиканского значения
(далее – комиссия), в составе: председателя комиссии _________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), должность)
членов комиссии: сотрудника районного (городского) отдела сельского хозяйства
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), должность)
сотрудника районного (городского) отдела земельных отношений
_______________________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), должность)
акима сельского округа ___________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем
личность), должность)
представителя научной организации ________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), должность)
представителя общественной организации ___________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), должность)
составили настоящий акт о том, что _________________________________________________
(наименование субъекта агропромышленного комплекса)
осуществлена закладка многолетних насаждений _____________________________________
(название культуры, сорта, схема закладки)
на площади _______________________________________ гектар ________________________
(название культуры, сорта, схема закладки)
на площади _______________________________________ гектар ________________________
(название культуры, сорта, схема закладки)
Заложенный сад/виноградник соответствует/не соответствует рабочему проекту
(необходимое подчеркнуть)
Председатель комиссии _________________
(подпись)
члены комиссии:
сотрудник районного (городского)
отдела сельского хозяйства ____________________________
(подпись)
сотрудник районного (городского)
отдела земельных отношений ___________________________
(подпись)
аким сельского округа _________________________________
(подпись)
представитель научной организации _____________________
(подпись)
представитель общественной организации ________________
(подпись)
субъект агропромышленного комплекса __________________
(подпись, печать)
Приложение 5
к Правилам субсидирования
стоимости затрат на закладку и
выращивание (в том числе
восстановление)
многолетних насаждений
плодово-ягодных
культур и винограда
Форма
Акт
обследования выращивания многолетних насаждений
плодово-ягодных культур и винограда
от "___" _______20__ года №
Мы, нижеподписавшиеся, члены межведомственной комиссии
_________________________ района (города республиканского значения и областного
значения)_________________________ области, города республиканского значения (далее –
комиссия), в составе:
председателя комиссии ___________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при наличии в документе,
удостоверяющем личность), должность)
членов комиссии:
сотрудника районного (городского) отдела сельского хозяйства
_______________________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), должность)
сотрудника районного (городского) отдела земельных отношений
_______________________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), должность)
акима сельского округа ___________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при наличии в документе,
удостоверяющем личность), должность)
представителя научной организации ________________________________________________
_______________________________________________________________________________,
(фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), должность)
представителя общественной организации ___________________________________________
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии в документе, удостоверяющем личность), должность)
составили настоящий акт о том, что _________________________________________________
(наименование субъекта агропромышленного комплекса)
осуществляется выращивание многолетних насаждений "__" года роста,
заложенных осенью 20 ____ года и (или) весной 20 ___ года:
________________________________________ на площади _________ гектар,
(название культуры, сорта, схема закладки)
________________________________________ на площади _________ гектар,
(название культуры, сорта, схема закладки)
________________________________________ на площади _________ гектар.
(название культуры, сорта, схема закладки)
Председатель комиссии _________________________________
(подпись)
члены комиссии:
сотрудник районного (городского)
отдела сельского хозяйства ______________________________
(подпись)
сотрудник районного (городского)
отдела земельных отношений ____________________________
(подпись)
аким сельского округа __________________________________
(подпись)
представитель научной организации ______________________
(подпись)
представитель общественной организации _________________
(подпись)
субъект агропромышленного комплекса ___________________
(подпись, печать)
Приложение 6
к Правилам субсидирования
стоимости затрат на закладку и
выращивание (в том числе
восстановление)
многолетних насаждений
плодово-ягодных
культур и винограда
Форма
Информация об использовании субсидий
Получатель субсидии (наименование, адрес субъекта агропромышленного комплекса)
Индивидуальный идентификационный номер /бизнес- идентификационный номер сельхозтоваропроизводителя
Культура, сорт
Количество саженцев на 1 гектар, схема закладки
Площадь закладки или выращивания
Норма субсидий на 1 гектар, тенге
Сумма выплаченных субсидий, тысячи тенге
1
2
3
4
5
6
7
8