"2017 жылға арналған Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 24 маусымдағы № 557 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2017 жылғы 11 мамырдағы № 274 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 17 мамырда № 15126 болып тіркелді
2009 жылғы 18 қыркүйектегі "Халық денсаулығы және денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Кодексінің 7-бабы 1-тармағының 68) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "2017 жылға арналған Бірыңғай дистрибьютордан сатып алынатын тегін медициналық көмектің кепілдік берілген көлемінің шеңберінде дәрілік заттардың, медициналық мақсаттағы бұйымдардың тізімін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау және әлеуметтік даму министрінің 2016 жылғы 24 маусымдағы № 557 бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде № 13883 болып тіркелген, "Әділет" ақпараттық-құқықтық жүйесінде 2016 жылғы 8 шілдеде жарияланған) мынадай өзгерістер енгізілсін:
"Дәрілік заттар" деген бөлімде:
реттік нөмірі 90-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
90
J07BC01
"В" вирусты гепатитіне қарсы вакцина (ВВГ), рекомбинантты ****
құтыдағы бұлшық етке енгізуге арналған суспензия, 1,0 мл-ден немесе құтыда 2 бала дозасында шығарылады. Вакцина шығару бойынша өндірісті Дүниежүзілік денсаулық сақтау ұйымы сертификаттайды
доза
420,0
";
реттік нөмірі 182-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
182
L01DB01
Доксорубицин
инъекция үшін ерітінді дайындауға арналған лиофилденген ұнтақ, 50 мг /инфузия үшін ерітінді дайындауға арналған концентрат 2 мг/мл, 25 мл
құты
2 646,00
";
реттік нөмірі 228-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
228
A10AE04
Инсулин гларгин
толтырылған шприц-қаламдардағы 3 мл-ден 100 бірлік /мл ерітінді
катридж-/шприц- қалам
3 040,64
";
реттік нөмірі 248-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
248
L03AB08
Интерферон бета-1b
еріткіші бар жиынтықтағы тері астына енгізуге арналған ерітіндіні дайындау үшін лиофилизат, 0,3 мг (9,6 млн. МЕ)
құты
20 136,1
";
реттік нөмірі 422-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 496-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
496
J04AD01
Протионамид
таблетка, 250 мг
таблетка
20,4
";
"Медициналық мақсаттағы бұйымдар" деген бөлімде:
реттік нөмірі 180-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
180
-
Қандағы глюкозаны анықтауға арналған тест жолақтар****

О внесении изменений в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 24 июня 2016 года № 557 "Об утверждении списка лекарственных средств, изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, подлежащих закупу у Единого дистрибьютора на 2017 год"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 11 мая 2017 года № 274. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 мая 2017 года № 15126
В соответствии с подпунктом 68) пункта 1 статьи 7 Кодекса Республики Казахстан от 18 сентября 2009 года "О здоровье народа и системе здравоохранения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра здравоохранения и социального развития Республики Казахстан от 24 июня 2016 года № 557 "Об утверждении списка лекарственных средств, изделий медицинского назначения в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, подлежащих закупу у Единого дистрибьютора на 2017 год" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 13883, опубликованный в информационно-правовой системе "Әділет" 8 июля 2016 года) следующие изменения:
в разделе "Лекарственные средства":
строку, порядковый номер 90, изложить в следующей редакции:
"
90
J07BC01
Вакцина против вирусного гепатита "В" (ВГВ), рекомбинантная****
суспензия для внутримышечного введения во флаконе, выпускается по 1,0 мл или 2 детские дозы во флаконе. Производство по выпуску вакцины сертифицируется Всемирной организации здравоохранения (далее - ВОЗ)
доза
420,0
";
строку, порядковый номер 182, изложить в следующей редакции:
"
182
L01DB01
Доксорубицин
порошок лиофилизированный для приготовления раствора для инъекций, 50 мг /концентрат для приготовления раствора для инфузий 2 мг/мл, 25 мл/раствор для инъекций 2 мг/мл, 25 мл
флакон
2 646,00
";
строку, порядковый номер 228, изложить в следующей редакции:
"
228
A10AE04
Инсулин гларгин
раствор 100 ед/мл по 3 мл в заправленных шприц-ручках
картридж/ шприц- ручка
3 040,64
";
строку, порядковый номер 248, изложить в следующей редакции:
"
248
L03AB08
Интерферон бета-1b
лиофилизат для приготовления раствора для подкожного введения в комплекте с растворителем, 0,3 мг (9,6 млн. МЕ)
флакон
20 136,1
";
строку, порядковый номер 422, исключить;
строку, порядковый номер 496, изложить в следующей редакции:
"
496
J04AD01
Протионамид
таблетка, 250 мг
таблетка
20,4
";
в разделе "Изделия медицинского назначения":
строку, порядковый номер 180, изложить в следующей редакции:
"
180
-
Тест полосы для определения глюкозы в крови****

№ 50 тест жолақтар + кодсыз, қан алуға арналған жеке құралмен және бір рет пайдаланылатын ланцетпен жиынтықталған, электрохимиялық глюкометр, сауыты бар/10 қаптамаға арналған + глюкозаның соңғы ерітіндісі
дана
2183,65
";
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация комитеті заңнамада белгіленген тәртіппен:
1) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты мемлекеттік тіркеген күннен бастап күнтізбелік он күннің ішінде оны мерзімдік баспасөз басылымдарында, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің "Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жариялау және Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің Эталондық бақылау банкіне қосу үшін жіберуді;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің интернет-ресурсында орналастыруды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Заң қызметі департаментіне осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау вице-министрі А.В. Цойға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
Е. Біртанов

тест полосы № 50 +Глюкометр электрохимический без кодирования, укомплектованный индивидуальным прибором для забора крови и ланцетой одноразовой, с футляром/ на 10 упаковок + контрольный раствор глюкозы
штука
2183,65
".
2. Комитету фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан в установленном законодательством порядке обеспечить:
1) государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа его направление в периодические печатные издания, а также в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации" Министерства юстиции Республики Казахстан для официального опубликования и включения в Эталонный контрольный банк нормативных правовых актов Республики Казахстан;
3) размещение настоящего приказа на интернет–ресурсе Министерства здравоохранения Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Департамент юридической службы Министерства здравоохранения Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице–министра здравоохранения Республики Казахстан Цой А.В.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
Е. Биртанов