"Қазақстан Респуликасының визаларын беру бойынша қабылдаушы тұлғалардың шақыруларын қабылдау және келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2017 жылғы 14 наурыздағы № 188 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2017 жылғы 18 мамырда № 15129 болып тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2018 жылғы 29 желтоқсандағы № 961 бұйрығымен.
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ішкі істер министрінің 29.12.2018 № 961 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 10-бабының 1) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған "Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша қабылдаушы тұлғалардың шақыруларын қабылдау және келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Iшкi істер министрлiгiнiң Көшi-қон қызметі комитеті:
1) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің ресми интернет-ресурсына орналастыруды;
3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеген күнінен бастап күнтізбелік он күн ішінде Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің эталондық бақылау банкіне орналастыру үшін "Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің Республикалық құқықтық ақпарат орталығы" шаруашылық жүргізу құқығындағы республикалық мемлекеттік кәсіпорнына жолдауды;
4) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін он жұмыс күні ішінде осы тармақтың 1), 2) және 3) тармақшаларында көзделген іс-шаралардың орындалуы туралы мәліметтерді Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің Заң департаментіне ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Iшкi істер министрiнiң орынбасары Е.З. Тургумбаевқа және Қазақстан Республикасы Iшкi істер министрлiгiнiң Көшi-қон қызметі комитетіне (М.Т. Қабденовке) жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi.
Ішкі істер министрі
полиция генерал-полковнигі
Қ. Қасымов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық экономика министрі
______________Т. Сүлейменов
2017 жылғы 11 сәуір
Қазақстан Республикасы
Ішкі істер министрінің
2017 жылғы 14 наурыздағы
№ 188 бұйрығымен
бекітілген
"Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша қабылдаушы тұлғалардың
шақыруларын қабылдау және келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандарты

Об утверждении стандарта государственной услуги "Прием и согласование приглашений принимающих лиц по выдаче виз Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 14 марта 2017 года № 188. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 мая 2017 года № 15129. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 29 декабря 2018 года № 961 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования)
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 29.12.2018 № 961 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 1) статьи 10 Закона Республики Казахстан "О государственных услугах" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый стандарт государственной услуги "Прием и согласование приглашений принимающих лиц по выдаче виз Республики Казахстан".
2. Комитету миграционной службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан обеспечить:
1) в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) размещение на официальном интернет-ресурсе Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
3) в течение десяти календарных дней со дня государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан направление в Республиканское государственное предприятие на праве хозяйственного ведения "Республиканский центр правовой информации Министерства юстиции Республики Казахстан" для размещения в Эталонном контрольном банке нормативных правовых актов Республики Казахстан;
4) в течение десяти рабочих дней после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан представление в Юридический департамент Министерства внутренних дел Республики Казахстан сведений об исполнении мероприятий, предусмотренных подпунктами 1), 2) и 3) настоящего пункта.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя министра внутренних дел Республики Казахстан Тургумбаева Е.З. и Комитет миграционной службы Министерства внутренних дел Республики Казахстан (Кабденов М.Т.).
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр внутренних дел
генерал-полковник полиции
К. Касымов
"СОГЛАСОВАН"
Министр национальной экономики
Республики Казахстан
____________________ Т. Сулейменов
11 апреля 2017 года
Утвержден
приказом Министра
внутренних дел
Республики Казахстан
от 14 марта 2017 года № 188
Стандарт государственной услуги
"Прием и согласование приглашений принимающих лиц
по выдаче виз Республики Казахстан"

Ескерту. Стандарт жаңа редакцияда – ҚР Ішкі істер министрінің 09.01.2018 № 12 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап күнтiзбелiк он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
1. "Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша қабылдаушы тұлғалардың шақыруларын қабылдау және келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызметі (бұдан әрі – мемлекеттік көрсетілетін қызмет).
2. Мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартын Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі (бұдан әрі - Министрлік) әзірледі.
3. Мемлекеттік көрсетілетін қызметті Министрліктің аумақтық бөліністері (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті беруші) көрсетеді.
Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелерін беру:
1) көрсетілетін қызметті беруші;
2) "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы (бұдан әрі – Мемлекеттік корпорация) коммерциялық емес акционерлік қоғамы арқылы жүзеге асырылады.
2-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсету тәртібі
4. Мемлекеттік қызмет көрсету мерзімдері:
1) көрсетілетін қызметті берушіге, Мемлекеттік корпорацияға құжаттар пакетін тапсырған сәттен бастап – 5 жұмыс күн.
Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде қабылдау күні мемлекеттік қызмет көрсету мерзіміне кірмейді, бұл ретте мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорацияға мемлекеттік қызмет көрсету мерзімі аяқталардан бір жұмыс күн бұрын ұсынады.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қаупсіздік комитеті 3 жұмыс күні ішінде қолдаухатты келісуді қамтамасыз етеді. Қазақстан Республикасы ҰҚК органдарының жазбаша сұрау салуы бойынша көрсетілген 5 жұмыс күн мерзімі күнтізбелік 30 күнге дейін ұзартылады.
Көрсетілетін қызметті беруші осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 1-қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызмет көрсетуді ұзартудың себебтері мен мерзімін көрсете отырып көрсетілетін қызметті алушыға жазбаша хабарлама жолдайды, ал көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін ұзарту туралы хабарлама 3 жұмыс күні ішінде Мемлекеттік корпорацияға әрі қарай көрсетілетін қызметті алушыны ақпараттандыру үшін жолданады.
2) көрсетілетін қызметті берушіге құжаттар пакетін тапсыру үшін күтудің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 30 минут, Мемлекеттік корпорацияда – 15 минут;
3) көрсетілетін қызметті берушінің қызмет көрсетуінің рұқсат етілген ең ұзақ уақыты – 20 минут, Мемлекеттік корпорацияда – 20 минут.
Қазақстан Республикасына келуге шақыруды келісуге арналған қолдаухатты көрсетілетін қызметті алушы Қазақстан Республикасына болжамды келу күнінен күнтізбелік тоқсан күннен ерте емес және екі аптадан кешіктірілмей береді.

Сноска. Стандарт в редакции приказа Министра внутренних дел РК от 09.01.2018 № 12 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
1. Государственная услуга "Прием и согласование приглашений принимающих лиц по выдаче виз Республики Казахстан" (далее – государственная услуга).
2. Стандарт государственной услуги разработан Министерством внутренних дел Республики Казахстан (далее – Министерство).
3. Государственная услуга оказывается территориальными подразделениями Министерства (далее – услугодатель).
Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется через:
1) услугодателя;
2) Некоммерческое акционерное общество Государственная корпорация "Правительство для граждан" (далее – Государственная корпорация).
Глава 2. Порядок оказания государственной услуги
4. Сроки оказания государственной услуги:
1) с момента сдачи пакета документов услугодателю, в Государственную корпорацию – 5 рабочих дней;
При обращении в Государственную корпорацию, день приема документов не входит в срок оказания государственной услуги, при этом результат оказания государственной услуги услугодателем предоставляется в Государственную корпорацию за один рабочий день до окончания срока оказания государственной услуги.
Комитет национальной безопасности Республики Казахстан (далее – КНБ РК) обеспечивает согласование ходатайства в срок до 3 рабочих дней. По письменному запросу органов КНБ РК указанный срок в 5 рабочих дней продлевается до 30 календарных дней.
Услугодатель с указанием причин и сроков продления оказания государственной услуги письменно уведомляет услугополучателя по форме, согласно приложению 1 к настоящему стандарту государственной услуги, а при обращении услугополучателя в Государственную корпорацию уведомление о продлении сроков оказания государственной услуги в течение 3 рабочих дней направляется в Государственную корпорацию для последующего информирования услугополучателя.
2) максимально допустимое время ожидания для сдачи документов услугодателю - 30 минут, в Государственную корпорацию - 15 минут;
3) максимально допустимое время обслуживания услугополучателя у услугодателя - 20 минут, в Государственной корпорации – 20 минут.
Ходатайство на согласование приглашения на въезд в Республику Казахстан подается услугополучателем не ранее, чем за девяносто календарных дней и не позднее, чем за две недели до предполагаемой даты въезда получателя виз в Республику Казахстан.

5. Мемлекеттік қызмет көрсету нысаны - қағаз түрінде.
6. Мемлекеттiк қызмет көрсету нәтижесi - заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің қолдаухатының бірінші данасына уәкілетті қызметкердің қолымен куәландырған және көрсетілетін қызметті берушінің мөрімен бекітілген келісу нөмірін қою арқылы Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша қабылдаушы тұлғалардың шақыруларын келісу, осы мемлекеттік қызмет көрсету стандартына 2-қосымшаға сәйкес немесе осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 10-тармағында көзделген жағдайлар мен негіздер бойынша мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту туралы дәлелді жауап.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ұсыну нысаны - қағаз түрінде.
7. Мемлекеттік қызмет жеке және занды тұлғаларға (бұдан әрі – көрсетілетін қызметті алушы) ақылы түрде көрсетіледі. Мемлекеттiк қызмет көрсетiлгенi үшiн мемлекеттiк баж алынады, ол 2017 жылғы 25 желтоқсандағы "Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы кодексiнiң (Салық кодексi) 613-бабы 3-тармақшасына сәйкес мемлекеттiк баж төлеу күніне белгiленген айлық есептiк көрсеткiш мөлшерінің әрбір шақырылушы үшін 0,5 пайызын құрайды.
Мемлекеттік баж төлеуден мыналарға:
Қазақстан Республикасына баратын шетелдік ресми делегациялардың мүшелеріне және оларға еріп жүретін адамдарға;
Қазақстан Республикасы Президенті Әкімшілігінің, Қазақстан Республикасы Үкіметінің, Қазақстан Республикасы Парламентінің, Қазақстан Республикасы Конституциялық Кеңесінің, Қазақстан Республикасы Жоғарғы Сотының, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының, Қазақстан Республикасы Премьер-Министрі Кеңсесінің, мемлекеттік органдардың, облыстар, республикалық маңызы бар қалалар және астана әкімдіктерінің шақыруы бойынша Қазақстан Республикасына баратын шетелдіктерге;
Қазақстан Республикасының мүдделі мемлекеттік органдарымен келісілген гуманитарлық көмекпен Қазақстан Республикасына баратын шетелдіктерге;
шетелдік инвесторларға;
этникалық қазақтарға;
өзара түсіністік қағидаты негізінде 16 жасқа дейінгі балаларға Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша шақыруларды келісу туралы өтінішхат беруші қабылдаушы адамдар босатылады.
Мемлекеттік корпорация арқылы мемлекеттік көрсетілетін қызметті алуға өтініш берілген жағдайда төлем "электрондық үкіметтің" төлем шлюзі (бұдан әрі – ЭҮТШ) немесе екінші деңгейдегі банктер арқылы жүзеге асырылуы мүмкін.
8. Жұмыс кестесі:
1) көрсетілетін қызметті беруші – сағат 13-00-ден 14-30-ға дейiнгi түскi үзiлiспен, Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес демалыс және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбiден жұманы қоса алғанда сағат 9-00-ден 17-30-ға дейiн.

5. Форма оказания государственной услуги - бумажная.
6. Результат оказания государственной услуги – согласование приглашений принимающих лиц по выдаче виз Республики Казахстан путем проставления в первом экземпляре ходатайства юридического лица или индивидуального предпринимателя номера согласования, заверенного подписью уполномоченного сотрудника и скрепленного печатью услугодателя по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту государственной услуги, либо мотивированный ответ об отказе в оказании государственной услуги в случаях и по основаниям, предусмотренным пунктом 10 настоящего стандарта государственной услуги.
Форма предоставления результата оказания государственной услуги - бумажная.
7. Государственная услуга оказывается на платной основе физическим и юридическим лицам (далее – услугополучатель). За оказание государственной услуги взимается государственная пошлина, которая в соответствии с пунктом 3 статьи 613 Кодекса Республики Казахстан от 25 декабря 2017 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс) составляет 0,5 процентов месячного расчетного показателя за каждого приглашаемого, установленного на день уплаты государственной пошлины.
От уплаты государственной пошлины освобождаются принимающие лица, ходатайствующие о согласовании приглашений по выдаче виз Республики Казахстан:
членам иностранных официальных делегаций и сопровождающим их лицам, направляющимся в Республику Казахстан;
иностранцам, направляющимся в Республику Казахстан по приглашению Администрации Президента Республики Казахстан, Правительства Республики Казахстан, Парламента Республики Казахстан, Конституционного Совета Республики Казахстан, Верховного Суда Республики Казахстан, Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан, Канцелярии Премьер-Министра Республики Казахстан, государственных органов, акиматов областей, городов республиканского значения и столицы;
иностранцам, направляющимся в Республику Казахстан с гуманитарной помощью, согласованной с заинтересованными государственными органами Республики Казахстан;
иностранным инвесторам;
этническим казахам;
детям до 16 лет на основе принципа взаимности.
В случае подачи заявления на получение государственной услуги через Государственную корпорацию, оплата может осуществляться через платежный шлюз "электронного правительства" (далее - ПШЭП) или банки второго уровня.
8. График работы:
1) услугодателя – с понедельника по пятницу с 9-00 до 17-30 часов, с перерывом на обед с 13-00 до 14-30, кроме выходных и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан.

Өтінішті қабылдау және мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін беру көрсетілетін қызметті алушыны тіркеу орны бойынша сағат 13-00-ден 14-30-ға дейінгі түскі үзіліспен, сағат 9-00-ден 17-30-ға дейін жүзеге асырылады.
Көрсетілетін қызметті беруші қабылдауды кезек тәртiбiмен, алдын ала жазылусыз және жеделдетіп қызмет көрсетусiз жүзеге асырады.
Еңбек қызметін, оның ішінде маусымдық шетелдік жұмысшылар үшін жүзеге асыру мақсатында шақыруды келісуге құжаттарды қабылдау аумағында шетелдік жұмыс күшін тартуға арналған рұқсат қолданылатын өңірде жүзеге асырылады.
2) Мемлекеттік корпорация – белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес Қазақстан Республикасының еңбек заңнамасына сәйкес жексенбі және мереке күндерін қоспағанда, дүйсенбіден сенбіні қоса алғанда түскі үзіліссіз сағат 9-00-ден 20-00-ге дейін;
Қабылдау жеделдетіп қызмет көрсетусіз, көрсетілетін қызметті алушының тіркелу орны бойынша "электронды кезек" тәртібінде жүзеге асырылады, портал арқылы электронды кезекті брондауға болады.
9. Көрсетілетін қызметті берушіге не Мемлекеттік корпорацияға көрсетілетін қызметті алушы (қызметті алушының уәкілетті өкілі) жеке өзі жүгінген кезде мемлекеттік көрсетілетін қызметтi алу үшiн қажетті құжаттар тізбесі:
1) барлық жағдайларда:
осы стандартқа 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша екі данада толтырылған кесте;
мемлекеттік бажды төлегенін растайтын төлем құжат;
2) шақыруды ресімдеуге ағымдағы жылы алғашқы рет өтініш білдірген көрсетілетін қызметті алушылар:
заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркеу туралы анықтамасының көшірмесін;
заңды тұлға жарғысының немесе патенттің көшірмесін (болған жағдайда);
заңды тұлғаның өз өкілін құжаттарды тапсыру үшін тағайындау туралы бұйрығын немесе сенімхатын;
директорлар кеңесінің мүшесін шақыру туралы қолдаухат жазған қабылдаушы тарап – директорлар кеңесінің мүшелерін сайлау туралы акционерлердің жалпы жиналысы хаттамасының көшірмесін;
шетелдік туристерді шақыру туралы қолдаухатты жазған қабылдаушы тарап – облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары берген туроператорлық қызмет лицензиясы немесе Туристік агенттердің мемлекеттік тізілімінен үзінді көшірмесін;
виза алушыны білім алу мақсатында шақыру туралы қолдаухат жазған тарап – облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың жергілікті атқарушы органдары берген білім беру қызметімен айналысуға лицензиясын және (немесе) лицензияның қосымшасын;
виза алушыны емделуге, медициналық тексеруге немесе консультациялар алу үшін шақыру туралы қолдаухат жазған қабылдаушы тарап – облыстардың, республикалық маңызы бар қаланың және астананың жергілікті атқарушы органдары берген медициналық қызметке лицензиясын ұсынады;

Прием заявления и выдача результата оказания государственной услуги осуществляется по месту регистрации услугополучателя с 9-00 до 17-30 часов с перерывом на обед с 13-00 до 14-30 часов.
Прием услугодателем осуществляется в порядке очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
Прием документов на согласование приглашения с целью осуществления трудовой деятельности, в том числе для сезонных иностранных работников осуществляется в регионе, на территории которого действует разрешение на привлечение иностранной рабочей силы.
2) Государственная корпорация – с понедельника по субботу включительно, в соответствии с установленным графиком работы с 9-00 до 20-00 часов без перерыва на обед, за исключением воскресенья и праздничных дней, согласно трудовому законодательству Республики Казахстан;
Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, по месту регистрации услугополучателя без ускоренного обслуживания, возможно бронирование электронной очереди посредством портала.
9. Перечень документов, необходимых для оказания государственной услуги, при личном обращении услугополучателя (уполномоченного представителя услугополучателя) к услугодателю либо в Государственную корпорацию:
1) для всех случаев:
заполненная в двух экземплярах таблица по форме, согласно приложению 2 к настоящему стандарту;
платежный документ, подтверждающий уплату государственной пошлины;
2) услугополучатели, впервые обращающиеся в текущем году за оформлением приглашения, представляют:
копию справки о государственной регистрации юридического лица или индивидуального предпринимателя;
копию устава юридического лица или патента (при наличии);
приказ юридического лица о назначении своего представителя для сдачи документов или доверенность;
принимающая сторона, ходатайствующая о приглашении членов совета директоров – копию протокола общего собрания акционеров об избрании членов совета директоров;
принимающая сторона, ходатайствующая о приглашении иностранных туристов – лицензию на туроператорскую деятельность, выданную местными исполнительными органами областей, города республиканского значения, столицы, или выписку из Государственного реестра туристических агентов;
принимающая сторона, ходатайствующая о приглашении получателя виз с целью получения образования – лицензию и (или) приложение к лицензии на занятие образовательной деятельностью, выданную местными исполнительными органами областей, города республиканского значения и столицы;
принимающая сторона, ходатайствующая о приглашении получателя виз для лечения, медицинского обследования или консультаций – лицензию на медицинскую деятельность, выданную местными исполнительными органами областей, города республиканского значения и столицы.

3) инвесторларды шақыру үшін Қазақстан Республикасының инвестициялар жөніндегі уәкілетті органының қолдаухаты қосымша ұсынылады;
4) іскерлік сапар мақсатында көп мәртелі визаны ресімдеу үшін (этникалық қазақтарды, бұрынғы отандастарды және осы стандартқа 3-қосымшаға сәйкес визаларды ресімдеу кезінде шақыруды талап ету қажеттілігінен босатылатын экономикалық дамыған, саяси және көші-қоны тұрақты мемлекеттердің тізімінен (бұдан әрі – мемлекеттер тізімі) азаматтарды қоспағанда) шарттың немесе келісімшарттың көшірмесі қосымша ұсынылады;
5) діни іс-шараларға қатысу немесе миссионерлік қызметті жүзеге асыру мақсатында шақыру үшін діни қызмет саласында реттеуді жүзеге асыратын уәкілетті орган ведомствосының жазбаша келісімі қосымша ұсынылады;
6) Қазақстан Республикасының аумағында түзеу мекемелерінде жазасын өтеп жатқан адамдарға бару мақсатында шақыру үшін Қазақстан Республикасы ІІМ Қылмыстық-атқару жүйесі комитетінің жазбаша келісімі қосымша ұсынылады;
7) Қазақстан Республикасының азаматтарын асырап алу мақсатында шақыру үшін Қазақстан Республикасының балалар құқықтарын қорғау саласындағы уәкілетті органының жазбаша келісімі қосымша ұсынылады;
8) еңбек қызметін жүзеге асыру мақсатында, оның ішінде маусымдық шетелдік жұмыскерлерді шақыру үшін жұмыс берушге шетелдік жұмыс күшін тартуға берген рұқсаты не Қазақстан Республикасының заңнамасына немесе халықаралық шарттарға сәйкес виза алушыға мұндай рұқсат талап етілмейтінін растайтын құжаттар қосымша ұсынылады;
9) бизнес-көшіп келушілерді шақыру үшін астананың, республикалық маңызы бар қалалардың және облыстардың жергілікті атқарушы органдарының қолдаухаты қосымша ұсынылады;
10) оқу практикасынан немесе тағылымдамадан өту мақсатында шақыру үшін Қазақстан Республикасының орталық атқарушы органдарының қолдаухаты не Қазақстан Республикасы аумағында тіркелген заңды тұлғалардың Қазақстан Республикасы СІМ-мен келісілген қолдаухаты қосымша ұсынылады;
11) гуманитарлық уәждер бойынша шақыру үшін қолдаушы халықаралық ұйымның немесе оның өкілдігінің Қазақстан Республикасында аккредитациядан өткенін не Қазақстан Республикасы ратификациялаған гуманитарлық көмек көрсету туралы халықаралық шарты болған кезде осы елдің заңнамасына сәйкес оның болу еліндегі шетелдік үкіметтік емес ұйымда (қорда) ресми тіркелгенін растайтын құжаттар қосымша ұсынылады;

3) для приглашения инвесторов дополнительно представляется ходатайство уполномоченного органа Республики Казахстан по инвестициям;
4) для оформления многократной визы с целью деловой поездки дополнительно представляется копия договора или контракта (за исключением этнических казахов, бывших соотечественников и граждан из списка экономически развитых, политически и миграционно стабильных государств, освобожденных от необходимости предъявления приглашения при оформлении виз (далее – список государств), согласно приложению 3 к настоящему стандарту;
5) для приглашения с целью участия в религиозных мероприятиях или осуществления миссионерской деятельности дополнительно представляется письменное согласие ведомства уполномоченного органа, осуществляющего регулирование в сфере религиозной деятельности;
6) для приглашения с целью посещения лиц, отбывающих наказание в исправительных учреждениях на территории Республики Казахстан, дополнительно представляется письменное согласие Комитета уголовно-исполнительной системы Министерства внутренних дел Республики Казахстан;
7) для приглашения с целью усыновления граждан Республики Казахстан дополнительно представляется письменное согласие уполномоченного органа Республики Казахстан в области защиты прав детей;
8) для приглашения с целью осуществления трудовой деятельности, в том числе для сезонных иностранных работников дополнительно представляется выданное работодателю разрешение на привлечение иностранной рабочей силы, либо документы, подтверждающие, что в соответствии с законодательством Республики Казахстан или международными договорами получателю визы такое разрешение не требуется;
9) для приглашения бизнес-иммигрантов дополнительно представляется ходатайство местных исполнительных органов столицы, городов республиканского значения и областей Республики Казахстан;
10) для приглашения с целью прохождения учебной практики или стажировки дополнительно представляется ходатайство центральных исполнительных органов Республики Казахстан, либо согласованное с Министерством иностранных дел Республики Казахстан ходатайство юридического лица, зарегистрированной на территории Республики Казахстан;
11) для приглашения по гуманитарным мотивам дополнительно представляется документ, подтверждающий аккредитацию в Республике Казахстан ходатайствующей международной организации или ее представительства, либо официальную регистрацию зарубежной неправительственной организации (фонда) в стране ее нахождения в соответствии с законодательством этой страны, при наличии международного договора об оказании гуманитарной помощи, ратифицированного Республикой Казахстан;

12) білім алу мақсатында шақыру үшін Қазақстан Республикасының оқу мекемесінің немесе Қазақстан Республикасының білім беру мәселелері жөніндегі уәкілетті органының қолдаухаты қосымша ұсынылады;
13) Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылатын жақын туыстарын не Қазақстан Республикасының аумағында тұрақты тұратын және медициналық мекемелерде емделіп жатқандар шетелдіктерді күтіп-бағу мақсатында шақыру үшін Қазақстан Республикасында орналасқан медициналық ұйымы берген және тұрақты күтіп-бағу қажеттілігін, сондай-ақ туыстық дәрежесін растайтын құжаттар қосымша ұсынылады.
Көрсетілетін қызметті алушы Мемлекеттік корпорацияға жүгінген кезде жеке басты куәландыратын құжаттар туралы, заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің мемлекеттік тіркеу туралы, хабарлама бергені үшін бюджетке мемлекеттік баж сомасын төлегенін растайтын (ЭҮТШ арқылы төлеген жағдайда) құжат туралы мәліметтерді Мемлекеттік корпорацияның қызметкері "электрондық үкімет" шлюзі арқылы тиісті мемлекеттік ақпараттық жүйелерден алады.
Құжатты қабылдаған кезде көрсетілетін қызметті беруші осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 4-қосымшаға сәйкес көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат береді.
Егер көрсетілетін қызметті алушы мемлекеттік қызметтің нәтижесін алу үшін онда көрсетілген мерзімде келмеген жағдайда көрсетілетін қызметті беруші шақыру қағазын оның әрекет ету мерзімі ішінде сақтайды, содан кейін заңнамада белгіленген тәртіппен жояды.
Құжаттарды Мемлекеттік корпорация арқылы қабылдау кезінде көрсетілетін қызметті алушыға тиісті құжаттарды қабылдағаны туралы қолхат беріледі.
Мемлекеттік корпорацияның қызметкері егер өзгесі Қазақстан Республикасының заңдарында көзделмесе мемлекеттік қызмет көрсету кезінде ақпараттық жүйелерде қамтылған, заңмен сақталатын құпияны құрайтын мәліметтерді пайдалануға көрсетілетін қызметті алушының жазбаша келісімін алады.
Мемлекеттік корпорация арқылы дайын құжаттарды беру жеке куәлікті (не нотариалды куәландырылған сенімхат бойынша оның өкілінің) көрсеткен кезде тиісті құжаттарды қабылдау туралы қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Мемлекеттік корпорация нәтижені бір ай бойы сақтауды қамтамасыз етеді, содан кейін оларды одан әрі сақтау үшін көрсетілетін қызметті берушіге береді. Көрсетілетін қызметті алушы бір ай өтіп кеткеннен кейін өтініш білдірген кезде көрсетілетін қызметті беруші Мемлекеттік корпорацияның сұрау салуы бойынша бір жұмыс күні ішінде дайын құжаттарды көрсетілетін қызметті алушыға беру үшін Мемлекеттік корпорацияға жолдайды.

12) для приглашения с целью получения образования дополнительно представляется ходатайство учебного заведения Республики Казахстан или уполномоченного органа Республики Казахстан по вопросам образования;
13) для приглашения с целью ухода за близкими родственниками – гражданами Республики Казахстан, либо иностранцами, постоянно проживающими на территории Республики Казахстан и находящимися на лечении в медицинских учреждениях, дополнительно представляются документы, выданные медицинской организацией, расположенной в Республике Казахстан и подтверждающие необходимость постоянного ухода, а также документы, подтверждающие степень родства.
При обращении услугополучателя в Государственную корпорацию сведения о документах, удостоверяющих личность, сведения о государственной регистрации юридического лица или индивидуального предпринимателя, документе, подтверждающем оплату услугополучателем в бюджет суммы государственной пошлины за выдачу уведомления (в случае оплаты через ПШЭП) работник Государственной корпорации получает из соответствующих государственных информационных систем через шлюз "электронного правительства".
При приеме документов услугодателем выдается расписка о приеме документов от услугополучателя, согласно приложению 4 к настоящему стандарту государственной услуги.
В случаях, если услугополучатель не обратился за результатом оказания государственной услуги в указанный в ней срок услугодатель хранит приглашение в течение срока его действия, после чего уничтожает в установленном законодательством порядке.
При приеме документов через Государственную корпорацию услугополучателю выдается расписка о приеме соответствующих документов.
Работник Государственной корпорации получает письменное согласие услугополучателя на использование сведений, составляющих охраняемую законом тайну, содержащихся в информационных системах, при оказании государственной услуги, если иное не предусмотрено законами Республики Казахстан.
Выдача готовых документов через Государственную корпорацию осуществляется на основании расписки о приеме соответствующих документов, при предъявлении удостоверения личности (либо его представителя по нотариально заверенной доверенности).
Государственная корпорацию обеспечивает хранение результата в течение одного месяца, после чего передает их услугодателю для дальнейшего хранения. При обращении услугополучателя по истечении одного месяца, по запросу Государственной корпорации услугодатель в течение одного рабочего дня направляет готовые документы в Государственную корпорацию для выдачи услугополучателю.

10. Көрсетілетін қызметті алушыға мемлекеттік қызметті көрсетуден бас тарту үшін негіздер мыналар болып табылады:
1) көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік көрсетілетін қызметті алу үшін ұсынған құжаттардың және (немесе) оларда қамтылған деректердің (мәліметтердің) шынайы еместігінің анықталуы;
2) егер шақырылушы шетелдік Қазақстан Республикасында алдыңғы болған кезеңде оған салынған қылмыстық немесе әкімшілік құқық бұзушылық жасағаны үшін қолданылған жазаны өтемеген болса;
3) егер ол келу туралы қолдаухатпен жүгінген кезде өзi туралы жалған мәлiметтер хабарлаған болса немесе қажеттi құжаттарды Қазақстан Республикасының заңнамасында белгiленген мерзiмде табыс етпесе;
4) егер өтініш берілгенге дейін бір жыл ішінде көрсетілетін қызметті алушы көшіп келушілерді уақтылы тіркеу, олардың Қазақстан Республикасында болу құқығына құжаттарды ресімдеу және болудың белгілі бір мерзімі өткеннен кейін Қазақстан Республикасынан кетуін қамтамасыз ету бойынша шараларды қабылдамағаны үшін жауаптылыққа тартылған болса;
5) егер шақырылушы шетелдік арыз бергенге дейін бес жыл ішінде Қазақстан Республикасынан шығарып жiберiлген болса;
6) уәкілетті мемлекеттік органның мемлекеттік қызмет көрсету үшін қажетті келісімі туралы сұрау салуға берілген теріс жауап, сондай-ақ тексерудің теріс қорытындысы.
Көрсетілетін қызметті алушы осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 9-тармағында көзделген тізбеге сәйкес құжаттар пакетін толық ұсынбаған жағдайда көрсетілетін қызметті беруші немесе Мемлекеттік корпорация өтінішті қабылдаудан бас тартады және осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартына 5-қосымшаға сәйкес құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат береді.
3-тарау. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті
берушінің және (немесе) оның лауазымды адамдарының, Мемлекеттік корпорацияның
және (немесе) оның қызметкерлерінің шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне)
шағымдану тәртібі
11. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің және (немесе) оның не Министрліктің лауазымды адамдарының шешімдеріне, әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар және телефондар бойынша көрсетілетін қызметті берушінің басшысының атына не 010000, Астана қаласы Тәуелсіздік даңғылы, 1 мекенжайы бойынша Министрлік басшысының атына беріледі, телефон: 8 (7172) 71-40-33, 71-40-03.
Шағым жазбаша түрде пошта не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесі арқылы қолма қол беріледі.
Көрсетілетін қызметті алушының шағымында оның тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда), пошталық мекенжайы көрсетіледі. Өтінішке көрсетілетін қызметті алушы қол қояды.
Шағымның қабылданғанын растау шағымды қабылдаған адамның тегін және аты-жөнін, берілген шағымға жауап алу мерзімі мен орнын көрсете отырып, көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесіне оны тіркеу (мөртабан, кіріс нөмірі мен күні) болып табылады.
Көрсетілетін қызметті берушінің, Министрліктің мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап бес жұмыс күні ішінде қарауға жатады. Шағымды қарау нәтижелері туралы дәлелді жауап пошта бойынша көрсетілетін қызметті алушыға жолданады не көрсетілетін қызметті берушінің немесе Министрліктің кеңсесінде қолма қол беріледі.
Мемлекеттік корпорация қызметкерінің әрекеттеріне (әрекетсіздігіне) шағым осы мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартының 14-тармағында көрсетілген мекенжайлар мен телефондар бойынша Мемлекеттік корпорация басшысына жолданады.
Мемлекеттік корпорацияға қолма қол және пошта арқылы келіп түскен шағымның қабылданғанын растау оны тіркеу болып табылады (мөртабан, кіріс нөмірі және тіркеу күні шағымның екінші данасына немесе шағымға ілеспе хатқа қойылады).

10. Основаниями для отказа услугополучателю в оказании государственной услуги являются:
1) установление недостоверности документов, представленных услугополучателем для получения государственной услуги, и (или) данных (сведений), содержащихся в них;
2) если приглашаемым иностранцем не исполнено взыскание за совершение уголовного или административного правонарушения, наложенное на него в период предыдущего пребывания в Республике Казахстан;
3) если при обращении с ходатайством о въезде он сообщил о себе ложные сведения или не представил необходимые документы в срок, установленный законодательством Республики Казахстан;
4) если в течение одного года до подачи заявления услугополучатель был привлечен к ответственности за непринятие мер по своевременной регистрации иммигрантов, оформлению документов на право их пребывания в Республике Казахстан и обеспечению выезда из Республики Казахстан по истечении определенного срока пребывания;
5) если в течение пяти лет до подачи заявления приглашаемый иностранец был выдворен из Республики Казахстан;
6) отрицательный ответ уполномоченного государственного органа на запрос о согласовании, который требуется для оказания государственной услуги, а также отрицательное заключение проверки.
В случае представления услугополучателем неполного пакета документов, согласно перечню, предусмотренному пунктом 9 настоящего стандарта государственной услуги, услугодатель или Государственная корпорация отказывает в приеме заявления и выдает расписку об отказе в приеме документов, согласно приложению 5 к настоящему стандарту государственной услуги.
Глава 3. Порядок обжалования решений, действий (бездействий) центральных государственных органов, а также услугодателя и (или) его должностных лиц, Государственной корпорации и (или) его работников по вопросам оказания государственных услуг
11. Обжалование решений, действий (бездействия) услугодателя и (или) его должностных лиц либо Министерства по вопросам оказания государственных услуг подается на имя руководителя услугодателя по адресам и телефонам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги, либо на имя руководителя Министерства по адресу: 010000, город Астана, проспект Тауелсиздик, 1, телефон: 8 (7172) 71-40-33, 71-40-03.
Жалоба подается в письменной форме по почте либо нарочно через канцелярию услугодателя или Министерства.
В жалобе услугополучателя указываются его фамилия, имя, отчество (при его наличии), почтовый адрес. Обращение подписывается услугополучателем.
Подтверждением принятия жалобы является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата) в канцелярии услугодателя или Министерства, с указанием фамилии и инициалов лица, принявшего жалобу, срока и места получения ответа на поданную жалобу.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес услугодателя, Министерства, подлежит рассмотрению в течение пяти рабочих дней со дня ее регистрации. Мотивированный ответ о результатах рассмотрения жалобы направляется услугополучателю по почте либо выдается нарочно в канцелярии услугодателя или Министерства.
Жалоба на действия (бездействия) работника Государственной корпорацию направляется к руководителю Государственной корпорации по адресам и телефонам, указанным в пункте 14 настоящего стандарта государственной услуги.
Подтверждением принятия жалобы в Государственную корпорацию, поступившей как нарочно, так и почтой, является ее регистрация (штамп, входящий номер и дата регистрации проставляются на втором экземпляре жалобы или сопроводительном письме к жалобе).

Портал арқылы жүгінген кезде шағымдану тәртібі туралы ақпаратты 1414, 8 800 080 7777 бірыңғай байланыс орталығының телефоны арқылы алуға болады.
Шағымды портал арқылы жіберген кезде көрсетілетін қызметті алушыға "жеке кабинеттен" өтініш білдіргені туралы ақпарат қолжетімді, оны көрсетілетін қызметті беруші өтінішті өңдеу барысында жаңартады (жеткізу, тіркеу, орындау туралы белгілер, қарау немесе қараудан бас тарту туралы жауап).
Көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайда көрсетілетін қызметті алушы шағыммен мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органға жүгінеді.
Мемлекеттік қызмет көрсету сапасын бағалау және бақылау жөніндегі уәкілетті органның мекенжайына келіп түскен көрсетілетін қызметті алушының шағымы оны тіркеген күннен бастап он бес жұмыс күні ішінде қаралуға жатады.
12. Көрсетілетін қызметті алушы көрсетілген мемлекеттік қызметтің нәтижелерімен келіспеген жағдайларда Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген тәртіпте сотқа жүгінеді.
4-тарау. Мемлекеттік қызметті көрсетудің ерекшеліктері ескерілген өзге де талаптар
13. Өзіне-өзі қызмет көрсету, өз бетінше қозғалу, бағдар алу қабілетін немесе мүмкіндігін толық не ішінара жоғалтқан көрсетілетін қызметті алушыларға заңнамада белгіленген тәртіппен мемлекеттік қызмет көрсету үшін құжаттарды қабылдауды Мемлекеттік корпорацияның қызметкерлері көрсетілетін қызметті алушының бірыңғай байланыс орталығы 1414, 8 800 080 7777 арқылы жүгінуі арқылы тұрғылықты жері бойынша шыға отырып жүргізеді.
14. Мемлекеттiк қызмет көрсету орындарының мекенжайлары:
1) Министрліктің www.mvd.gov.kz интернет-ресурсында "Министрлік туралы" бөлімінде, "Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігі құрылымдық бөліністерінің веб-ресурстары" кіші бөлімінде;
2) Мемлекеттік корпорацияның www.gov4с.kz интернет-ресурсында;
3) www.еgov.kz порталында орналасқан.
15. Көрсетілетін қызметті алушының мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі мен мәртебесі туралы ақпаратты мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығы арқылы қашықтықтан қол жеткізу режимінде алуға мүмкіндігі бар.
16. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша көрсетілетін қызметті берушінің анықтамалық қызметтерінің байланыс телефондары www.mvd.gov.kz интернет-ресурсында көрсетілген. Мемлекеттік қызмет көрсету мәселелері бойынша бірыңғай байланыс-орталығы: 1414, 8 800 080 7777.
"Қазақстан Республикасының
визаларын беру бойынша
қабылдаушы тұлғалардың
шақыруларын қабылдау және
келісу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
1-қосымша
Нысан
"Азаматтарға арналған үкімет"
мемлекеттік корпорациясына
___________________________
(аумақтық бөлімшесінің
___________________________
атауы)
"Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша қабылдаушы тұлғалардың
шақыруларын қабылдау және келісу" мемлекеттік қызмет көрсету мерзімін ұзарту туралы
ХАБАРЛАМА
Көрсетілетін қызметті алушыға хабарлау үшін
____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
_____________________________________________________ азаматқа (-шаға)
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Шақыруларды ресімдеудің негіздерін зерделеу қажет болғандықтан, келісілетін
құзыретті мемлекеттік органнан келіп түскен сұрау салуға байланысты көрсетілетін

При обращении через портал информацию о порядке обжалования можно получить по телефону единого контакт-центра 1414, 8 800 080 7777.
При отправке жалобы через портал услугополучателю из "личного кабинета" доступна информация об обращении, которая обновляется в ходе обработки обращения услугодателем (отметки о доставке, регистрации, исполнении, ответ о рассмотрении или отказе в рассмотрении).
В случае несогласия с результатами оказанной государственной услуги услугополучатель обращается с жалобой в уполномоченный орган по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг.
Жалоба услугополучателя, поступившая в адрес уполномоченного органа по оценке и контролю за качеством оказания государственных услуг, подлежит рассмотрению в течение пятнадцати рабочих дней со дня ее регистрации.
12. В случаях несогласия с результатами оказанной государственной услуги, услугополучатель обращается в суд в порядке, установленном законодательством Республики Казахстан.
Глава 4. Иные требования с учетом особенностей оказания государственной услуги
13. Услугополучателям, имеющим в установленном законодательством порядке полную или частичную утрату способности или возможности осуществлять самообслуживание, самостоятельно передвигаться, ориентироваться, прием документов для оказания государственной услуги производится услугодателем или работником Государственной корпорации с выездом по месту жительства посредством обращения через Единый контакт-центр 1414, 8 800 080 7777.
14. Адреса мест оказания государственной услуги размещены на:
1) интернет-ресурсе Министерства – www.mvd.gov.kz в разделе "О министерстве", подразделе "Веб-ресурсы структурных подразделений Министерства внутренних дел Республики Казахстан";
2) интернет-ресурсе Государственной корпорации: www.gov4c.kz;
3) портале www.egov.kz.
15. Услугополучатель имеет возможность получения информации о порядке и статусе оказания государственной услуги в режиме удаленного доступа посредством единого контакт-центра по вопросам оказания государственных услуг.
16. Контактные телефоны справочных служб услугодателя по вопросам оказания государственной услуги указаны на интернет-ресурсе www.mvd.gov.kz. Единый контакт-центр по вопросам оказания государственных услуг: 1414, 8 800 080 7777.
Приложение 1
к стандарту
государственной услуги
"Прием и согласование
приглашений принимающих лиц
по выдаче виз
Республики Казахстан"
Форма
Государственная корпорация
"Правительство для граждан"
___________________________
(наименование территориального
__________________________
подразделения)
Уведомление
о продлении сроков оказания государственной услуги "Оформление
приглашений на въезд в Республику Казахстан по частным делам"
Для уведомления услугополучателя_________________________________________________
(указать фамилию, имя, отчество (при его наличии)
Гражданину (-ке) ________________________________________________________________
(указать фамилию, имя, отчество (при его наличии)
В связи с поступившим запросом с согласующего государственного органа
для изучения оснований оформления приглашений, срок оказания государственной услуги

мемлекеттік қызметтің мерзімі 20___ жылғы "___"____ бастап 20___ жылғы "___"
____ дейін ұзартылады. Келісу нәтижесі туралы қосымша хабарланатын болады.
____________________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті беруші-лауазымды адамның тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда) және қолы)
М.О.
Орындаушы:_________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)
Телефон__________________
20__ жылғы "___" __________
Алдым: _____________________________________________________________
(көрсетілетін қызметті алушының тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда)/қолы)
20__ жылғы "___" ___________
"Қазақстан Республикасының
визаларын беру бойынша
қабылдаушы тұлғалардың
шақыруларын қабылдау және
келісу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
2-қосымша
Нысан
Шығыс №
Шақырушы тараптың атауы:
БСН/ЖСН:
Шақырушы тарапты тіркеу (қайта тіркеу) туралы анықтаманың/куәліктің № мен күні:
Мекенжайы, байланыс телефондары, факс, электрондық пошта:
Шақырушы тарап шақыруды растайды:
р/р№
Тегі, аты (паспортқа сәйкес)
Жынысы
Туған жері және күні
Азаматтығы
Паспорттың №
Паспорттың берілген күні және жарамдылық мерзімі
Жұмыс орны және шетелдегі лауазымы (ағылшын)
1
2
3
4
5
6
7
8
кестенің жалғасы
Қазақстан Республикасындағы мекен­жайы
Қазақстан Республикасында болу кезінде қозғалыс бағыты
Шетелдегі тұрғылықты мекен­жайы (ағылшын)
Сұрау салынған визаның жарамдылық мерзімі
Визаның мәртелігі
Жұмысқа рұқсат алу № және күні
Визаны алу орны
Түбіртек №, берген күні, сомасы
9
10
11
12
13
14
15
16
Сапар мақсаты (визаның санаты): дипломатиялық, қызметтік, жеке сапар, жұмысқа, туристік, оқуға, іскерлік, транзиттік, инвесторлық, емделуге, тұрғылықты тұруға (керегін сызу)
(Шақырушы тараптың атауы) шақырылатын адамдарға, Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес олардың құқықтары мен міндеттерін уақтылы түсіндіру бойынша міндетті.
Көші-қон саласында Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Әкімшілік құқық бұзұшылық туралы" Қазақстан Республикасы кодексінің 518-бабына сәйкес иммигранттарды уақтылы тіркеу, олардың Қазақстан Республикасында болуына, елдің аумағында жүріп-тұруына құқық беретін құжаттарды рәсімдеу және болуының белгіленген мерзімі аяқталған соң Қазақстан Республикасынан шығуын қамтамасыз ету бойынша шараларды қабылдамағаны үшін жауапкершілік туралы ескертілді.
Директор
_______________________________
(қолы, мөрі)
___________________________
(заңды тұлға басшысының лауазымы,)
Т.А.Ә. (болған кезде) заңды тұлғаның басшысы
Орындаушы:
Тегі, аты
Тел:
"Қазақстан Республикасының
визаларын беру бойынша
қабылдаушы тұлғалардың
шақыруларын қабылдау және
келісу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
3-қосымша

продлевается с "___"___20__ года по "___"____20___ года. О результатах согласования
будет сообщено дополнительно.
________________________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) / подпись должностного лица- услугодателя)
М.П.
Исполнитель: ____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)
Телефон ________________________
"_____" _________ 20_____ года
Получил: _______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии) /подпись услугополучателя)
"_____" _________ 20_____ года
Приложение 2
к стандарту
государственной услуги
"Прием и согласование
приглашений принимающих
лиц по выдаче виз
Республики Казахстан"
Форма
Исх. №
Наименование приглашающей стороны:
БИН/ИИН:
№ и дата справки/свидетельства о регистрации (перерегистрации) приглашающей стороны:
Адрес, контактные номера, факс, электронный адрес:
Приглашающая сторона подтверждает приглашение принять:
Фамилия, имя (в соответствии с паспортом)
Пол
Дата и место рождения
Гражданство
Паспорт №
Дата выдачи и срок действия паспорта
Место работы и должность за рубежом (на английском)
1
2
3
4
5
6
7
8
продолжение таблицы
Адрес места жительства в Республике Казахстан
Маршрут движения в период пребывания на территории Республики Казахстан
Адрес постоянного места жительства за рубежом (на английском
Срок действия запрашиваемой визы
Кратность визы
№ и дата разрешения на работу
Место получения визы
№, дата квитанции, сумма
9
10
11
12
13
14
15
16
Цель визита (категория визы): дипломатическая, служебная, частная, на работу, туристская, на учебу, деловая, транзитная, инвесторская, на лечение, на постоянное место жительства (нужное подчеркнуть).
(Наименование приглашающей стороны) обязана своевременно разъяснить приглашаемым лицам их права и обязанности в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
Предупреждены об ответственности за непринятие мер по своевременной регистрации иммигрантов, оформлению документов на право их пребывания в Республике Казахстан, передвижения по территории страны и обеспечению выезда из Республики Казахстан по истечении определенного срока пребывания в соответствии с законодательством Республики Казахстан в области миграции, согласно статье 518 Кодекса Республики Казахстан от 5 июля 2014 года "Об административных правонарушениях".
Директор
_________________________
_____________________________
(должность руководителя
юридического лица )
(подпись, печать)
Ф.И.О. (при его наличии) руководителя
юридического лица
Исполнитель: Фамилия, имя
Тел:
Приложение 3
к стандарту
государственной услуги
"Прием и согласование
приглашений принимающих
лиц по выдаче виз
Республики Казахстан"

"А3", "В1", "В3", "В10" және "В12" санатындағы визаларды ресімдеу кезінде
азаматтары шақыруды міндетті түрде көрсетуден босатылатын экономикасы дамыған,
саяси және көші-қоны тұрақты мемлекеттер тізімі
1. Австралия
2. Австрия Республикасы
3. Америка Құрама Штаттары
4. Бельгия Корольдігі
5. Біріккен Араб Әмірліктері
6. Болгар Республикасы
7. Бразилия Федеративтік Республикасы
8. Германия Федеративтік Республикасы
9. Грек Республикасы
10. Дания Корольдігі
11. Жаңа Зеландия
12. Жапония
13. Израиль Мемлекеті
14. Иордан Хашимит Корольдігі
15. Ирландия Республикасы
16. Исландия Республикасы
17. Испания Корольдігі
18. Италия Республикасы
19. Канада
20. Катар Мемлекеті
21. Кипр Республикасы
22. Корея Республикасы
23. Латыш Республикасы
24. Литва Республикасы
25. Лихтенштейн Князьдігі
26. Люксембург Ұлы Герцогтігі
27. Мажарстан Республикасы
28. Малайзия Федерациясы
29. Мальта Республикасы
30. Монако Князьдігі
31. Нидерланд Корольдігі
32. Норвегия Корольдігі
33. Оман Сұлтандығы
34. Польша Республикасы
35. Португалия Республикасы
36. Румыния
37. Сауд Арабиясы Корольдігі
38. Сингапур Республикасы
39. Словак Республикасы
40. Словения Республикасы
41. Ұлыбритания және Солтүстік Ирландия Құрама Корольдігі
42. Финляндия Республикасы
43. Француз Республикасы
44. Хорватия Республикасы
45. Чех Республикасы
46. Швейцария Конфедерациясы
47. Швеция Корольдігі
48. Эстон Республикасы
"Қазақстан Республикасының
визаларын беру бойынша
қабылдаушы тұлғалардың
шақыруларын қабылдау және
келісу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
4-қосымша
Көрсетілетін қызметті алушыдан құжаттарды қабылдау туралы қолхат
Осы қолхат ________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) көрсету) берілді және ___________ облысы (қала) ауданы ішкі істер басқармасы көші-қон қызметі бөлімінің одан "Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша қабылдаушы тұлғалардың шақыруларын қабылдау және келісу" мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген құжаттарды қабылдағанын растайды, оның ішінде:
1. қолдаухат – __ парақта;
2. мемлекеттiк бажды төлегенi туралы түбiртек – сомасы _____ теңге.
Мемлекеттік қызмет көрсету нәтижесін ___________ облысының _______ қаласы
_______ ауданы Ішкі істер басқармасының (бөлім) көші-қон қызметі бөлімі бөлімшесі,
тобы) 20____ жылғы "____" _______ сағат 9-00-ден 17-30-ге дейін ұсынатын болады.
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарапқа бір-біреуден жасалды.
__________________________________________________________________________
(қолхатты берген лауазымды адамның лауазымы, тегі, аты, әкесінің аты
(болған жағдайда) және қолы)
Телефон ______________________
Алдым: ___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (болған жағдайда) /көрсетілетін қызметті алушының қолы
20 ___ жылғы "_____"__________
"Қазақстан Республикасының
визаларын беру бойынша
қабылдаушы тұлғалардың шақыруларын қабылдау және
келісу" мемлекеттік көрсетілетін
қызмет стандартына
5-қосымша
Құжаттарды қабылдаудан бас тарту туралы қолхат

Список экономически развитых, политически и миграционно стабильных государств, граждане которых освобождены от необходимости предъявления приглашения при оформлении виз категорий "А3", "В1", "В3", "В10" и "В12"
1. Австралия
2. Австрийская Республика
3. Соединенные Штаты Америки
4. Королевство Бельгия
5. Объединенные Арабские Эмираты
6. Республика Болгария
7. Федеративная Республика Бразилия
8. Федеративная Республика Германия
9. Греческая Республика
10. Королевство Дания
11. Новая Зеландия
12. Япония
13. Государство Израиль
14. Иорданское Хашимитское Королевство
15. Ирландская Республика
16. Республика Исландия
17. Королевство Испания
18. Итальянская Республика
19. Канада
20. Государство Катар
21. Республика Кипр
22. Республика Корея
23. Латвийская Республика
24. Литовская Республика
25. Княжество Лихтенштейн
26. Великое Герцогство Люксембург
27. Венгерская Республика
28. Федерация Малайзия
29. Республика Мальта
30. Княжество Монако
31. Королевство Нидерланды
32. Королевство Норвегия
33. Султанат Оман
34. Республика Польша
35. Португальская Республика
36. Румыния
37. Королевство Саудовская Аравия
38. Республика Сингапур
39. Словацкая Республика
40. Республика Словения
41. Соединенное Королевство Великобритании и Северной Ирландии
42. Финляндская Республика
43. Французская Республика
44. Республика Хорватия
45. Чешская Республика
46. Швейцарская Конфедерация
47. Королевство Швеция
48. Эстонская Республика
Приложение 4
к стандарту
государственной услуги
"Прием и согласование
приглашений принимающих
лиц по выдаче виз
Республики Казахстан"
Форма
Расписка
о приеме документов от услугополучателя
Настоящая расписка выдана _________________________________________________
(указать фамилию, имя, отчество (при его наличии) услугополучателя)
и подтверждает, что отделом (отделением, группой) миграционной службы
Управления (отдела) внутренних дел ___________ района _____________
области (города) у него приняты документы, предусмотренные стандартом
государственной услуги "Прием и согласование приглашений принимающих
лиц по выдаче виз Республики Казахстан", в том числе:
1.ходатайство – на __ листах;
2.квитанция об оплате государственной пошлины – на сумму _____ тенге.
Результат оказания государственной услуги будет предоставлен "__"
_______ 20__года с 9-00 до 17-30 часов отделом (отделением, группой)
миграционной службы Управления (отдела) внутренних дел ___________ района
_____________ области ___________ города.
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному экземпляру
для каждой стороны.
________________________________________________________________________________
(должность, фамилия, имя, отчество (при его наличии) и подпись должностного лица,
выдавшего расписку)
Телефон __________
Получил: _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись услугополучателя)
"___" _________ 20__ года
Приложение 5
к стандарту
государственной услуги
"Прием и согласование
приглашений принимающих
лиц по выдаче виз
Республики Казахстан"
Расписка
об отказе в приеме документов

"Мемлекеттік көрсетілетін қызметтер туралы" 2013 жылғы 15 сәуірдегі Қазақстан Республикасының Заңы 20-бабының 2-тармағын басшылыққа ала отырып, "Азаматтарға арналған үкімет" мемлекеттік корпорациясы коммерциялық емес акционерлік қоғамы филиалының № ____ бөлімі (мекенжайын көрсету) Сіздің мемлекеттік көрсетілетін қызмет стандартында көзделген тізбеге сәйкес құжаттардың толық топтамасын ұсынбауыңызға байланысты "Қазақстан Республикасының визаларын беру бойынша қабылдаушы адамдардың шақыруларын қабылдау және келісу" мемлекеттік қызметті көрсетуге құжаттарды қабылдаудан бас тартады, атап айтқанда:
Жоқ құжаттардың атаулары:
1) _______________________________________________________________________;
2)________________________________________________________________________;
3) .....
Осы қолхат 2 данада, әрбір тарапқа бір-біреуден жасалды.
Орындаушы:_____________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) / (Мемлекеттік корпорация
қызметкерінің қолы)
Телефон__________________
Алдым: ___________________________________________________________________
(тегі, аты, әкесінің аты (ол болған жағдайда) / көрсетілетін қызметті алушының қолы
20__ жылғы "___" __________________

Руководствуясь пунктом 2 статьи 20 Закона Республики Казахстан от 15 апреля 2013
года "О государственных услугах", отдел №____ филиала Некоммерческого акционерного
общества Государственная корпорация "Правительства для граждан" (указать адрес)
отказывает в приеме документов на оказание государственной услуги "Прием и
согласование приглашений принимающих лиц по выдаче виз Республики Казахстан" ввиду
представления Вами неполного пакета документов согласно перечню, предусмотренному
стандартом государственной услуги, а именно:
Наименование отсутствующих документов:
1)________________________________________;
2)________________________________________;
3)….
Настоящая расписка составлена в 2 экземплярах, по одному для каждой стороны.
Исполнитель: __________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)/подпись работника
Государственной корпорации)
Телефон__________
Получил: ______________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при его наличии)/ подпись услугополучателя)
"___" _________ 20__ года